Atsverkit šimtą gramų žmoniškumo… gal rasit ir daugiau

Irena Vasinauskaitė   2013 m. rugsėjo 12 d. 8:38

16     

    

Atsverkit šimtą gramų žmoniškumo… gal rasit ir daugiau

Panašiu pavadinimu rašinį jau esu parašiusi prieš... beveik keturiasdešimt metų lankydama Šiaulių rajoninio laikraščio jaunųjų korespondentų mokyklą.Tuomet kaime sudegė mūsų garažas ir dalis ūkinio pastato. Netekome daug turto, bandydamas gelbėti automobilį nukentėjo tėvas. Po nelaimės sodžius tarsi skilo perpus – vieni padėjo ir atjautė, kiti šaipėsi: girdi, turtingi buvo, tai ugnis su kitais sulygino…

Mano tėvai – paprasti, kaip sovietmetį sakydavo, valstiečiai nieko veltui negavo, sunkiai dirbo, augino tris vaikus. Abu iš savo gimtųjų ūkių nuo tremties pabėgo į Latviją dar jauni, kad galėtų padėti šeimos nariams sibiruose. Taigi, vargo matę ir šią nelaimę ketino išgyventi kaip Dievo siųstą išbandymą. Tačiau žmonių patyčios jiems buvo labai skaudžios, o kiršinantys gandai, kad tai galėjo būti piktavalių rankų darbas, kaskart pravirkdydavo motiną, kai tik ji imdavo pasakoti, ką kaime girdėjo. Apie nelaimę kalbėti sunku buvo ir tėvui – pirmą kartą ašaras braukiantį vyrą pamačiau paauglystėje…

Štai tada ir parašiau straipsnį tokiu pavadinimu, nes norėjau nuraminti, palaikyti tėvus ir tikėjausi supurtyti kaimą. Dabar, kai tas dienas prisiminiau, pati negaliu patikėti, kad pavyko: ir patyčios liovėsi, ir šeima, draugiškos giminės remiama, pakilo. O tėvų padėką ir pasididžiavimą dukterimi iki šiol menu labai aiškiai. Tereikėjo tuomet kelių šiltų užtarimo žodžių bei nuoširdaus jaunatviško nustebimo, kaip galima tyčiotis iš nelaimę patyrusios šeimos.

Užaugau. Neramiai senstu. Rengiuosi pensijai Nepriklausomoje Lietuvoje, tačiau vis, kaip ir prieš keturiasdešimt metų, negaliu susitaikyti su aplinkinių nejautrumu, patyčiomis, įžeidinėjimais.Paauglystėje sielą žeidė buitinis cinizmas, dabar tai menkniekis, palyginus su amoralių valdžiažmogių buldozeriais, traiškančiais tikėjimą žmogumi ir Tėvyne. Na, iš valdžios galima laukti blogiausio, bet visuomet malonu, kai tie lūkesčiai nepasitvirtina… Tačiau kolegų, pažįstamų, nepažįstamų bendraamžių elgesys, prasidėjus parašų rinkimo vajui dėl referendumo surengimo Tautos orumui atstatyti ir uždrausti gimtąją žemę parceliuoti, skaudina baisiau nei kaimynų elgesys po gaisro… Kartais pagalvoju, kad iš parašų rinkėjų tyčiojamasi ne iš baimės pasirašyti ar imti lapą ir eiti nuo durų prie durų, nuo žmogaus, prie žmogaus, o dėl beviltiško abejingumo, netikėjimo savo ar valstybės ateitimi. Tik nusivylęs ir nei Dievu tikįs, nei velniui tarnauti susiruošęs gali prisispyręs reikalauti iš parašų rinkėjo „įgaliojimo su herbiniu antspaudu“. O jau maniau visko esu prisiklausiusi pilietinėse akcijose. Padiskutavus su tokiu prašytoju tampa aišku, kad tyčiojasi. Ir nežinia, dėl ko… Kam visuomenininkų laiką gaišina? Ar mano, kad sveikatą pagadins.

Suprantu tuos žmones, kurie prieš pasirašydami prašo parodyti, kaip 1996 m. ir 2003 m. LR Seimai sudarkė mūsų referendume priimtos Konstitucijos 47-ąjį straipsnį. Prisidariau kopijų ir daliju abejojantiems. Susipažinę su dokumentais pasirašo VISI. Be diskusijų.

Kažkas paleido gandą, kad jei neleisime žemės ūkio paskirties žemės parduoti užsieniečiams, mūsų ūkininkai gautą ES paramą turės grąžinti trigubai. Blefas, sakau žmonėms. O ar girdėjote staigų mūsų bankų susirūpinimą piliečių „asmens duomenimis“. Vis sukas ir sukas reklama radijo ir TV kanalais, kad labai reik saugoti duomenis. Taip, reikia nepamesti asmens dokumentų, kad koks nedorėlis, radęs svetimą pasą ar asmens tapatybės kortelę, nepanaudotų jų negeriems tikslams. Tačiau dar neteko girdėti, kad Lietuvoje koks nors bankas paskolą ar parduotuvė lizinginę prekę būtų atidavę tik padiktavus dokumentų numerius, neparodžius pačių asmens dokumentų. Ir kur mūsų Tėvynės „rūpestingieji“ bankai buvo, kai krizės išvakarėse dalijo paskolas į kairę ir į dešinę, įklampindami ir žlugdydami likimus? Tuomet kažkodėl nepirko reklaminių klipų ir nerėkė „ant visos Lietuvos“: nesiskolinkite lengva ranka, žmonės gerieji.

Labai tikėjau TS-LKD. Net išėjusi iš šios partijos ilgai ją gyniau. Ir dabar manau, kad joje dar esama padorių žmonių. Tačiau mane pasiekė šios organizacijos platinama Žemės ūkio ministerijos informacija apie Lietuvos ir kitų ES šalių žemės kainas. Prisipažinsiu, nustebau sužinojusi, kad visi mano giminės ir pažįstami mažne idiotai, nes savo turėtus sklypus beveik veltui supirkėjams perleido… Laukiu žemės savininkų organizacijų ir nekilnojamojo turto agentūrų išvadų ir minėtą informaciją pažadu patiražuoti.

KEISČIAUSIAS šios parašų rinkimo savaitės įvykis, iliustruojantis, kad mūsų žmonės arba neįgudę tokiose parašų rinkimų akcijose dalyvauti, arba jiems kažkas neteisėtų pasiūlymų tyčia pateikia. Susitikimo metu, kai pagal įsipareigojimus dalijome parašų rinkimo lapus, prie manęs priėjo „paslaugus“ vyriškis ir užjaučiamai paliepė „nesivarginti, duoti jam vieną lapą, o jis ...pasidarysiąs kopijų“. Ramiai paaiškinau, kad mes dalijame griežtos apskaitos LR Vyriausiosios rinkimų komisijos patvirtintus, sunumeruotus piliečių parašų lapus, kurių tituliniame puslapyje, kairėje yra raudona spalva atspausdintas lapo numeris. JOKIŲ KOPIJŲ!!! NEI TUŠČIŲ. NEI UŽPILDYTŲ LAPŲ NEGALIMA KOPIJUOTI! Todėl visų prašau – ŽIŪRĖKITE, ant ko pasirašote, ir jeigu titulinio lapo kairėje numeris yra, tarkim, juodos spalvos, jūsų parašas – tik šiukšlių dėžei.

Ir rinkdami parašus, ir pasirašydami neskubėkime, gerbkime vienas kitą. Prasidėjo sunkus, kiekvieno mūsų pasiaukojimo ir pasitikėjimo reikalaujantis darbas. Šiauliuose akcijos organizatorius nustebino bočius Adolfas, jau surinkęs penkis parašų lapus, vidutinio amžiaus stropuolė Ligita – du lapus, o vos aštuoniolikos sulaukusi moksleivė Gabrielė per pusdienį gavo 35 savo bendramokslių parašus. Širdis džiūgauja, pažinusi tokius dorus žmones. Pasimiršta visos kliauzės, sukčiavimai, organizuota, rafinuota, įtaigi ir neįkyri propaganda „PRIEŠ“ žmonių pastangas išsivaduoti iš Konstitucinės Seimo daugumos pinklių. Tokiomis akimirkomis pamirštu jaunatviškas derybas tarsi turguje:

– Atsverkit šimtą gramų žmoniškumo. Gal rasit ir daugiau…

SĖKMĖS MUMS VISIEMS DORĄ DARBĄ DIRBANT – VARDAN TOS…

Tiesos.lt

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Petras Kleinaitis       2013-09-14 21:23

Taurages m.nuo rugsejo 18d.parduotuveje CIA Baznyciu gatveje.
Pastoviai bus renkami parasai referendumui surengti.Laukiame ,
Jusu parasas -laselis svaraus kraujo Lietuvai !!!.

Klausimas       2013-09-14 16:05

sulaukiu klausimu is dirbanciu uzsienyje: kur jiems pasirasyti?

Lietuvoje melo kamuolys ,       2013-09-13 7:00

riedėdamas per šalį,vis didėja ir didėja,kol bus išparduota visa Lietuva?Kodėl V.Landzbergis pasiūlė į prezidentus D.Grybauskaitę?Ir kodėl Vokietija neišduoda partorgo V.Lazutkos?Pradėti reikia nuo čia.Z.Vaišvila labai teisingai kelia esminius klausimus.

kodel siame portale negaliu vertinti komentaru?       2013-09-12 22:15

tai nutinka ne visada, bet dazniausiai. Stai ir dabar gerb Irenos straipsnis labai laiku ir vietoje. Taip pat noretusi pritarti visiems cia esantiems komentarams. Bet nesigauna. Kodel?

tik mums patiems spresti       2013-09-12 22:10

ar norime, kad Lietuva butu isparduota, o jos zemes gelmes ir vanduo uznuodytas atejunu. Pamastykime ir stokime ginti savo zeme. Valdziazmogiai neapgins, ju vienintelis dievas- pinigai.

Anikė       2013-09-12 20:52

Keikia sovietinius laikus,bet per penkis dešimtmečius nebuvo tiek prarasta, kiek sugebėjo išvogti mūsų pseudo patriotai, kuriems prikimšta mašna brangesnė už Tėvynę,už žemelę- motinėlę.Malonu skaityti gerbiamos Irenos straipsnius.Jie kupini meilės Tėvynei, širdgėlos dėl valdininkų moralės stygiaus ir siautėjimo.

rinkėja       2013-09-12 20:44

Renkant parašus, nedvejodami pasirašo žemaičiai: Neparduosim, pasirašysiu! O aukštaičiai, į kurių žemę dar nesitaiko Chevronas, dvejoja: Dar pagalvosiu…

Irena VASINAUSKAITĖ       2013-09-12 16:35

Nuo rugsėjo 17 dienos Šiaulių Tautininkų sąjungos būstinėje atidaromas parašų rinkimo štabas.

bernardinai.lt       2013-09-12 15:42

Įdomus interviu su V.Tapiniene.

Gerai būtų,kad kiekviename rajone       2013-09-12 15:39

vieta,kurioje būtų galima pasirašyti.Ir tos vietos būtų paskelbtos.

jonas       2013-09-12 14:57

Dar nematem , kas renka parasus kaimuose , dar nepasirasem, o norim pasirasyti del referendumu ir del zemes

Vladžia augina mankurtus.       2013-09-12 13:37

ką sėja ,tą pjaus.

Neleidžia reitinguoti.       2013-09-12 13:35

Gal tada visai nuimti reitingus.Saugumas nori suvaidinti,kad šio portalo niekas neskaito.Aš kasdien ką nors apšviečiu ir pareklamuoju.

Esu sukrėsta,       2013-09-12 13:24

delfį privertė atsiversti tragedija varėnoje,kai tėvas išžudė visą šeimą...bet dar labiau sukrėtė psichologės žiaurumas.Mokykloje neleista vaikui uždegti net žvakuyės,jį prisiminti.Visi linksmi,kaip kokiame siaubo filme…Čia jau turi sukilti visi padorūs psichologai.Tai lietuvių tautos tradicijų išniekinimas,kai tėvai vaikus vedėsi į visus šermenis ir pratino prie gyvenimo realybės,bet svarbiausia AUGINO VAIKŲ JAUSMUS.

Pagarba       2013-09-12 13:05

Ačiū, Irena, už gerus palyginimus, už tiesius ir teisingus žodžius.

Romas       2013-09-12 12:40

Uždegantis Šiaulių optimizmas. Įdomu, o kaip Vilniuje, Kaune, Klaipėdoj?

Rekomenduojame

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.