Socialinė politika, Ekonominė politika, Aplinkosaugos politika, Europa

Atsinaujinantys šaltiniai, o ne karas Ukrainoje yra pagrindinė Europos energetinės krizės priežastis

Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugpjūčio 1 d. 21:13

25     

    

Atsinaujinantys šaltiniai, o ne karas Ukrainoje yra pagrindinė Europos energetinės krizės priežastis

Prancūzijos energetikos ekspertas tvirtina: „Pramonės atsigavimas po kovido vyko tuo metu, kai Vokietijos vėjo turbinų gamyba mažėjo (2021 metais -14 %). Ši situacija vertė Vokietiją smarkiai padidinti savo elektros energijos gamybą dujomis ir anglimi kūrenamose jėgainėse, dėl ko staiga išaugo šio iškastinio kuro poreikis.

Liepos 22 d. dienraščio Le Figaro svetainėje paskelbtame interviu Prancūzijos energetikos politikos ekspertas Fabjenas Buglė (Fabien Bouglé), knygų „Vėjo turbinos, tamsioji ekologinio tranzito pusė“ (Éoliennes, la face noire de la transition écologique) ir „Atominė energija, nuslėptos tiesos“ (Nucléaire, les vérités cachées) autorius, aiškina tikrąsias šiuo metu Prancūzijoje ir Europoje patiriamos energetinės krizės priežastis.

uglė 2019 metais buvo išklausytas Prancūzijos Nacionalinės Asamblėjos atsinaujinančios energijos tyrimo komitete, o jo knygos buvo plačiai komentuojamos jo gimtojoje šalyje. Jam aišku, kad „dujų ir elektros šokas, kurį dabar patiriame, yra ne dėl karo Ukrainoje, jo šaknys yra Europoje augančiame nutrūkstančios atsinaujinančios energijos diegime.“

„Elektros srovės pertrūkių rizikos problema Prancūzijoje neprasidėjo nuo karo Ukrainoje. Keletą kartų pastaraisiais metais RTE, EDF (Électricité de France, Prancūzijos elektros energija) dukterinė įmonė, atsakinga už elektros energijos perdavimą, perspėjo apie galimą elektros energijos tiekimo nutrūkimų riziką “, - sakė Buglė šiame interviu.

Jis aiškino, kad iš tiesų Prancūzija „skyrė beprotiškas sumas pinigų atsinaujinančiai energijai ir tuo pat metu apleido mūsų atominių jėgainių palaikymą ir vystymą. Tokios situacijos pasekmė yra atominių rektorių išjungimai dėl korozijos. 2021 metais mūsų šalis buvo elektros eksportuotoja, o šiemet mes turime daug jos importuoti. Mūsų lyderiams stinga ilgalaikės vizijos, nes jie nematė besiartinančios energetinės krizės, nors ji prasidėjo gerokai anksčiau nei karas Ukrainoje ir privedė mus iki absurdiškos situacijos, kai pirmą kartą per 40 metų turėsime apsvarstyti elektros normavimą.“

„Prezidento nuomonės dėl atominių jėgainių pasikeitimas yra pernelyg neseniai įvykęs, kad turėtų greitų pasekmių,“ – sakė Buglė, pridurdamas, kad „per dešimtį metų mes padarėme daug blogų pasirinkimų, tokių kaip Alstom ir Arabelle turbinų pardavimas [Amerikos įmonei General Electric, pritarus tuometiniam Ekonomikos ministrui Emanueliui Makronui (Emmanuel Macron), redaktoriaus pastaba], žymus nutrūkstančio veikimo elektros šaltinių, tokių kaip vėjo jėgainės, skaičiaus padidinimas, Feseneimo (Fessenheim) atominės elektrinės uždarymas, ilgalaikės mūsų energetinės politikos vizijos praradimas ir industrinės ekspertizės naikinimas.“

Feseneimo atominė elektrinė po 42 metų veiklos buvo galutinai uždaryta 2020 metais. Pagal 2015 metų įstatymą „apie energetinį tranzitą žaliam augimui“, kuris ragino mažinti elektros, gaunamos iš atominių jėgainių, dalį vardan atsinaujinančių energijos šaltinių, Feseneimo jėgainė buvo pirmoji atominė elektrinė, kuri turėjo būti uždaryta prieš pasikeičiant prezidento Emanuelio Makrono nuomonei, kai 2022 metų prezidento rinkimų kampanijos metu jis pažadėjo, jei būtų išrinktas, atnaujintų investicijas į atominę energetiką, ir kad Prancūzija statytų naujus reaktorius.

Tuo pat metu Buglė taip kalbėjo apie dabartinę Prancūzijos energetikos situaciją: „2021 metais mes buvome savarankiški ir netgi turėjome naudos iš 43 teravatvalandžių perteklinio prekybos balanso (skirtumo tarp mūsų eksporto ir importo į Europą). Tačiau dabar mes importuojame 10 teravatvalandžių iš Vokietijos ir Belgijos, o tuo tarpu iki 2019 metų mes turėjome teigiamą prekybos su šiomis šalimis balansą (pavyzdžiui, 2018 metais jis buvo 6 teravatvalandės). Tai reiškia, kad Feseneimo uždarymas, aprūpinęs mūsų kaimynus su anglimi nesusijusia energija, prisidėjo prie mūsų priklausomybės nuo Vokietijos, ir ypač nuo jos elektros, gaunamos deginant anglį.

Buglė pridūrė, kad Vokietija „mato didėjančią [Prancūzijos] elektros sąskaitą labai teigiamoje šviesoje, nes ji yra mažėjančio [Prancūzijos] įmonių konkurencingumo sinonimas. Vidiniame dokumente Vokietijos įmonė Agoraenergiwnde prieš kelis metus pranašavo, kad Prancūzijos atominės energetikos mažėjimas užtikrins Vokietijai deginamos anglies energiją gaminančių jėgainių konkurencingumą. Ir tą mes dabar ir turime.“

Senstant Prancūzijos EDF atominių jėgainių parkui pastaruoju metu padaugėjo priežiūrai skirtų sustabdymų, ir dabar Prancūzijos atominės jėgainės dirba maždaug 50 % savo pajėgumo, kas skatina energetinę krizę taip pat ir kaimyninėse šalyse.

Paradoksas yra tai, kad vėjo ir saulės turbinų plėtra Prancūzijoje skatina grįžimą prie iškastinio kuro. „Mūsų termogeneratorių galingumų reikšmingas ilgalaikis sumažėjimas nevyksta,“ – sakė prancūzų ekspertas. „Iki 2022 metų mes turėtume būti dar labiau priklausomi nuo iškastinį kurą naudojančių jėgainių. Remiantis RTE 2021 metų balansinių dokumentų skaičiais, energijos gamyba iš iškastinio kuro Prancūzijoje 2021 metais buvo 8 procentai. Jis nedaug padidėjo nuo 2020 metų, bet iš anglies generuojamos energijos pagaminama dvigubai daugiau.

Iš tiesų, kadangi vėjo ir saulės energija gaunama su pertrūkiais, o atominė energija neleidžia greitai padidinti ar sumažinti gamybos, „kuo daugiau statoma vėjo turbinų, tuo daugiau dujomis ar iškastiniu kuru varomų jėgainių turi būti planuojama jų papildymui.“

„Štai kodėl yra visiška iliuzija tikėti, kad mes sumažinsime priklausomybę nuo iškastinio kuro, vystydami su pertrūkiais veikiančių atsinaujinančių šaltinių energetiką,“ – tęsė savo kalbą Buglė, ir būtent todėl „dujų ir naftos kompanijos, tokios kaip Engie ir TotalEnergie, masiškai investuoja į atsinaujinančias energijas, norėdamos ilgalaikėje perspektyvoje sustiprinti savo iškastinio kuro rinką.“

Energetikos ekspertas daro išvadą, todėl yra visiškas melas sakyti, jog mes padidinsime vėjo turbinų plėtrą, kad kompensuotume dujų tiekimo iš Rusijos nutrūkimą.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Vaclovas       2022-08-4 9:57

Ne tik apie žemdirbių gėrybes kalbu, bet ir apie gaminius iš jų. Ne tik apie naugių ir kitų medžiagų gavybą kalbu, bet ir apie dirbinius iš jų, kuriuos gal ir būtų galima riboti, ypač kalbant apie gavybą (išvengiant taip vadinamos “olandiškos ligos”). Pusiausvyra tarp kaimo ir miesto, tarp gavybos, gamybos, gamtiškumo ir vartotojo turi būti, ne vien telkti dėmesį oriniams reikalams, išreikštais skaitmeniniu būdu, kurių reikšmingumas šiuo metu yra aiškiai pervertintas. O išmanaus maisto, gamtos gėrybių naudojimo kūrėjus labai gerbiu ir siūlau puoselėti.

Vaclovas       2022-08-4 9:23

“Susisiekimo lakštelis” tai vizitinė kortelė, tariant tarptautiniais įvardais (terminais). Kiti lietuviški žodžiai, tikiuosi, yra suprantami. Juk neatbukome gi galutinai savo kalbos atžvilgiu, ar ne.

Vaclovas       2022-08-4 9:20

*… su 0,5 devynonaiS gyventojų…

Vaclovas       2022-08-4 9:18

O 45 šešonų miestas/pilsotas tai jau veikiau yra ne didmiestis, bet milžinmiestis. Tik likimas tų milžinų įprastai ne koks būna, vien jau tą milžiną molinėmis kojomis iš Rodo salos prisiminus… Tokių sutrauktų (įvairiomis prasmėmis) milžinmiesčių steigimas daugiau yra vietos po Saule ieškojimas Europos ribose nei pasaulyje. Pasauliniu atžvilgiu ES su 0,5 devynonai gyventojų yra stambus bei reikšmingas vienetas. Maži, patogūs, jaukūs miesteliai iki šiol buvo Europos pasiekimas, pasididžiavimas, susisiekimo lakštelis, apibūdinantis išmanų valdymą, kuomet pavyksta derinimasis vienas su kitais, sukuriant vieno kumščio poveikį, pasekmę.

Vaclovas       2022-08-4 8:59

Ne visai tinkamai pabrėžiau - t.y. tegul vyksta tie skaitmeniniai ir visokie nano dydžių gaminių plėtojimasis, bet senojo pobūdžio, įprasti gaminiai, be kurių neįmanomas mūsų gyvavimas, turi turėti kainą ir savo reikšmę taip pat, o ne taip, kaip nuvertinta buvo iki šiol. Vis dėlto, per daug tuštukų ant oro plevena. Tuo ką tik įsitikinome, kai kukurūzų grūdais prikrautas laivas, pajudėjęs iš Ukrainai priklausančių vandenų, buvo rodomas tiesioginiu metu per Euronews ir turbūt kitas žinių vagas kaip kone stebuklas! Taigi…

Vaclovas       2022-08-3 23:32

Žinoma, nepsisitaikėliškumas, neįsitaisymas yra savybės, būtinos asmeniniam Keliui (Tikėjimas, Viltis, Meilė, iš kurių šioji yra didžiausia), o ne tiek skalsybos ar valdystės klausimais. Tai, ką taip griežtai senesniuose pasisakymuose išrėžiau - daugiau šauksmas, nebūtinai tiesa. Tik tas pilsotų neribotas tankėjimas, plėtimasis, įtraukiant vis naujas gyvenvietes, tas verslo garsių vardų pūtimasis verčia pašalės rinkas atsilikusiomis vartotojomis. Bet kai jose kas nors sutrinka, vis dėlto išryškėja jų neatitikmės uždirbamiems pinigams vertybingumas. Tai kai netenkame grūdų, trąšų, naugių, tvarios agnos, kaip pavyzdžiui atsitiko Ukrainai patenkant į didelę bėdą. Ukrainai kraupi nelaimė, pasauliui tik iššūkiai, sunkumai, bet visgi dideli (tačiau nelyginant su ukrainiečių). Ir, žiūrėkit, kas vyksta. Pasaulis savo bėdose, tad norėdamas prasimaitinti (juk anksčiau apie tai nemąstė - žemos pridėtinės vertės gaminiai ne jų veiklos kryptis…), ieško išeičių, susitarimų su karo sukelėjais (laimei, ne visi). Raukiate? Štai sakote, mano nuomonę nuvertina, bet naujienoje apie 45 šešonų didmiestį per tris valstybes, kažkodėl pasisako tapačiai (na, tik kitais žodžiais, aišku), juk ir aš apie tą patį! Sekit mintį. (O gal aš nepatogus, o gal knygų mažai skaityta, per mažai svarstyta, - ką aš žinau?)
Prierašas: Patogiu ir nenoriu tapti, juk, pavyzdžiui, aš net ne tautininkas. Myliu, gerbiu tautą, bet ir valstybę, kurioje yra vietos ir pasireiškimo erdvių kitoms tautinėms bendrijoms, atvykėliams, pabėgėliams, rasėms, tikėjimams (neneigiantiems teisės).

Vaclovas ing 16:21       2022-08-3 21:15

Nesu vargšas, todėl lietis tulžimi ir įžeidinėjimais man nereikia. Turėkite tai minty, gal kada suprasite. O dėl mano nuomonių nuvertimų tai ne itin pergyvenu, esu neprisitaikėlis, neįsitaisėlis, pasisakau tik tada, kai mano mintis yra atradimas bei dargi nepatogus. Kai jaučiu, kad mano nuomone bus įvertinta (ta prasme - palankiai), praleidžiu pasisakymą. Ir dabar pasisakiau tik tam, kad atskleisčiau tokio deramo elgesio pavyzdį. Ne nykščiams. O tam, jog savo nuomonių išsakymą atribočiau nuo kapitono Akivaizdos. Jei reiks, skelbsiu išaiškinimus, peikmės nesustabdys, o deramos - leis pasitaisyti, jei klydau. Gaila, tačiau niekas neišdrįso ištarti peikmės mano žemiau išsakytoms mintims. Jei būtų doros, taptų įdomu ir naudinga, gal išsivystytų šaunus aptarimas ir išvados.

Vargsas Vaceli       2022-08-3 16:21

tavojo rasto forma ir turini ivertino kiti.Nemazai dislaiku.

Kis       2022-08-2 18:52

kas del duju karo,jeigu tai karas butinai bus laimetojas ir nugaletojas>O kas kuo bus patys pasirinkite,galima ir rastu,bus panasu i komentarus,o kol kas tik rasliava be jokiu irodymu?Pirmyn!

yellow Z.O.V.marine to Diedas       2022-08-2 16:03

pagal protelį tamsta ne “diedas“, o neišnešiotas kūdikėlis, pradėtas galutinai nusipylusio bomžo ir nepilnaprotės nepilnametės, augusios lansbergidės žydėjimo periodu( 2005 -2012 m)  smile)))

yellow Z.O.V.marine       2022-08-2 15:22

ir nei pirma, ir nei antra - pati pagrindinė beveik visų pasaulio problemų priežastis - pindostano kretinizmas, ir kaip pasekmė - ekonominis, politinis ir karinis, ir net moralinis teroerizmas visam sviete ! smile))

redakcija       2022-08-2 14:32

Anoniminė tiesos.lt redakcija liūdi dėl savo buvusio bendradarbio Liudviko Jakimavičiaus mirties ir reiškia užuojautą šeimai ir artimiesiems.

išeitis labai paprasta       2022-08-2 13:53

pasaulinė energetinė krizė ir tuo pagrindu natūraliai prasidėję karai yra tiesioginė naujų energijos išgavimo būdų blokavimo (remiantis teise nusipirkti bet kokios rūšies išradimą ir ,esant reikalui, jį numarinti remiantis privačios nuosavybės šventumo teise) pasekmė.Straipsniuke pateikiami tik patys primityviausi ,“senoviniai” variantai visiškai neatspindi tikrųjų nusikaltėlių Žmonijai “indėlio” (pradedant nuo genijaus Teslos , nuo energijos išgavimo iš bet kokios kokybės vandens (įvykis Japonijoje ),etc. ). Kitaip sakant viskas galiausiai atsirėmė į privačios nuosavybės turėtojų norų problemą.

Vaclovas ing 7:27       2022-08-2 13:10

Pataisau: Ne “paukščių” kalba jus gąsdina, o išaiškinimo turinys? Štai jūs gal teigsite, kad nesuprantate, ką reiškia ‘ing’ (paprastai naudoju kreipinyje), tuomet pasiteiraučiau, ar bent Mažvydo “Katekizmą” skaitėte. Grįžtant prie mano išaiškinimo. Tik supuvusioje rinkoje Ukraina tris dešimtmečius vargą kentė, tačiau bėdoje pamatėme, kad Ukrainos gaminiai palaikė Europos (ir net plačiau) skalsybą (t.y. ekonomiką - paaiškinimas lietuvių kalbos niekintojams) bei pusiausvyrą! Be jos įdėto pagrindo, įsitikinome, kad blizgučių jau negauname. Išeina, kiekviename žvilgančiame gaminyje esmė yra ukrainietiška ir rusiška. Bet pinigai buvo skirstomi atvirkštiniu santykiu! Tuo įsitikiname dabar - netekę tų dalių, Vakarai ritasi į akmens amžių. Prekių, paslaugų spėriai mąžta arba jau nelikę, kainos kyla nežmoniškais dydžiais. Kažkada JAV naftą iš Artimųjų Rytų irgi pirko pusvelčiui, kol tieji susizgribo pareikalauti tikros kainos ir savo dalyvavimo gavyboje.
Prierašas: parašiau nenaudodamas retesnių pakaitalų tarptautiniams žodžiams, kad net nemėgstantys lietuvių kalbos, suprastų. Tik atsitiktinai mintys vis tiek jums nepatiko, ar ne? (Tad toks pastebėjimas jums - išjuokti ginčo dalyvio kalbą yra bergždžias dalykas, jums bus pakartota kaip įtinkama (juk nesirangysite visada kaip angis, jog visko nesuprantate…), neišvengiamai reikės pereiti prie turinio aptarimo arba nulenkus galvą palikti ginčą.)

Vaclovas ing 7:27       2022-08-2 13:04

Ne “paikščių” kalba jus gąsdina, o išaiškinimo turinys? Štai jūs gal teigsite, kad nesuprantate, ką reiškia ‘ing’ (paprastai naudoju kreipinyje), tuomet pasiteiraučiau, ar bent Mažvydo “Katekizmą” skaitėte. Grįžtant prie mano išaiškinimo. Tik supuvusioje rinkoje Ukraina tris dešimtmečius vargą kentė, tačiau bėdoje pamatėme, kad Ukrainos gaminiai palaikė Europos (ir net plačiau) skalsybą (t.y. ekonomiką - paaiškinimas lietuvių kalbos niekintojams) bei pusiausvyrą! Be jos įdėti pagrindo, įsitikinome, kad blizgučių jau negauname. Išeina, kiekviename žvilgančiame gaminyje esmė yra ukrainietiška ir rusiška. Bet pinigai buvo skirstomi atvirkštiniu santykiu! Tuo įsitikiname dabar - netekę tų dalių Vakarai ritasi į akmens amžių. Prekių, paslaugų spėriai mąžta arba jau nelikę, kainos kyla nežmoniška iš dydžiais. Kažkada JAV naftą iš Artimųjų Rytų irgi pirko pusvelčiui, kol tieji susizgribo pareikalauti tikros kainos ir savo dalyvavimo gavyboje.
Prierašas: parašiau nenaudodamas retesnių pakaitalų tarptautiniams žodžiams, kad net nemėgstantys lietuvių kalbos, suprastų. Tik atsitiktinai mintys vis tiek jums nepatiko, ar ne? (Tad toks pastebėjimas jums - išjuokti ginčo dalyvio kalbą yra bergždžias dalykas, jums bus pakartota kaip įtinkama (juk nesirangysite visada kaip angis, jog visko nesuprantate…), neišvengiamai reikės pereiti prie turinio aptarimo arba nulenkus galvą palikti ginčą.

Reforma būtina       2022-08-2 11:40

Paryžiaus plotas 105 kvadratiniai kilometrai,gyventojų mieste 2,1 milijono,beveik,kaip visoje Lietuvoje.Vilnius 401 kvadratinių kilometrų,gyventojų 550 tūkstančių.Tai visi lietuviai laisvai tilptų Viniaus miesto teritorijoje ar jo apylinkėse.O panašiai visą likusią Lietuvos žemę galima būtų panaudoti žemės ūkiui ar kitoms verslo sritims. Ir tada Lietuviai su tokiu žemės ūkio pakilimu būtų viena iš pirmaujančių pasaulio šalių žemės ūkio produkcijos eksporte.Gyventume,kaip inkstai taukuose,sočiai visko turėtume.Ir dar laivais ir vagonais vežtume į kitas šalis mėsą,sviestą,bulves ir grūdus.Ir dar visokį biokurą,biodegalus gamintume ir taip pat vagonais ir cisternomis eksportuotume į JAV,ES ,Kiniją,Afriką.Gyventume ,po tokios visuotinės Lietuvos žemės dirbimo reformos,kaip inkstai taukuose.Nereikėtų bijoti,kaip dabar nei bado ar nepritekliaus.

Svetima gėda.       2022-08-2 11:37

Redakcija,nejaugi sunku išreikšti užuojautą Liudvikui? tik dėl jo komentarų daugelis pradėjo skaityti jūsų portaliuką.

Diedas       2022-08-2 8:16

Pilna ekspertų pliurpiančių apie tolimus užjūrius. Bet nė vienas nepaskaičiuoja kiek Lietuvai kainuoja kremliaus ir jo vietinių autkojų organizuotas Visagino- Astravo referendumas,kurio dėka Lietuva daugiausiai elektros energijos importuojanti šalis Europoje.

vACIAU       2022-08-2 7:27

o tu cia rasai lietuviu ar pauksciu kalba…,as,pvz.net minties nepagavau,ka norejai pasakyt.

et,       2022-08-1 23:34

nei tas, nei tas.

Al.       2022-08-1 23:31

,,Atsinaujinantys šaltiniai, o ne karas Ukrainoje yra pagrindinė Europos energetinės krizės priežastis” - o man, kažkodėl, atrodo, kad energetinės (ir daugelio kitų) krizės priežastis yra Didžiojo Perkrovimo sąmokslas. Tai yra - permanentinė revoliucija. Totalinis karas prieš civilizaciją.

Vaclovas       2022-08-1 23:11

*GerOvė (…).

Vaclovas       2022-08-1 23:11

Gerivė grįš, jei grįš Rusija su Ukraina. Nes Vakarai patys iš savęs tai niekas - žvilgantis popierėlis, ir tas, turbūt, iš rusų ar ukrainiečių pirktas :j

Vaclovas       2022-08-1 23:06

O ką melagiai pasakys apie P. Korėją? Išvis, kodėl nėra ne tik važių, bet net dviračių (puslaidininkų trūkumas kaltas?). Žinau, kad sutrikdysiu, bet šito siekdamas paklausiu - o kas atsitiko su P.Korėjos pramone, kodėl ji neveikia taip pat, kaip Vakarų Europos ir JAV? Na o kitas klausimas pribaigimui - tai ne Vakarai, o Ukraina ir Rusija (taip pat TSRS) buvo viso pasaulio skalsybos palaikytojai? O galvojome, kad IKEA, Apple ir kiti panašūs niekdariai… Taigi, nuo šiol kalamės į galvėles - ateityje didžiausi pinigų sutraukėjai turi tapti Ukraina ir Rusija, nes mes jau išsiaiškinome, kad tai skalsybos ir valdystės branduolio valstybės! Juk be jų viskas sustojo!!! Rusija, Ukraina nepašėrė grūdais, trąšomis ir Vakarų laukia bulvių lupenos? Tai štai, rusai ir ukrainiečiai žinokite - tai jūs pasaulio esmė, bamba, o ne Bavarija, BMW, Microsoft ir kokios nors nano vaistų krūvos!

Dalinamės! Tiesa paaiškėjo.

ah.ą       2022-08-1 21:20

pradeda dašusti. Dujų karas.

Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt trečioji (rugpjūčio 5 diena)

Almantas Stankūnas. Elektros kaina Lietuvoje yra didesnė net 100 kartų!!!

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.