Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės

Atgarsiai. Vidmantas Valiušaitis, Rasa Čepaitienė ir Liudvikas Jakimavičius apie R.Vanagaitės žaidimus: kas pasimatė atmetus antraeilius dalykus?

Tiesos.lt redakcija   2017 m. lapkričio 2 d. 21:20

67     

    

Atgarsiai. Vidmantas Valiušaitis, Rasa Čepaitienė ir Liudvikas Jakimavičius apie R.Vanagaitės žaidimus: kas pasimatė atmetus antraeilius dalykus?

Veidaknygė

Liudvikas Jakimavičius pastebėjo, kad R.Vanagaitės žaidimai yra sudėtingesni, negu tai galima buvo suprasti pagal vakarykštį „LTV forumą“. Nors teisingų dalykų pasakė ir Arvydas Anušauskas, ir Mykolas Katkus, ir Monika Garbačiauskaitė Budrienė, ypač – Povilas Urbšys, kai kurie kiti, tačiau diskusija, mano akimis, giliau nepakabino: išvados susivedė į asmens „savanaudiškumo“, „savireklamos“, „didesnio pasipelnymo“ troškimo, etc motyvus. Greičiausiai esama ir to, bet tai – antraeiliai dalykai.

Ne antraeiliai – yra auditorijos, kuriose moralinį nokautą Lietuvoje patyrusi veikėja toliau Lietuvą pravardžiuoja ir šmeižia juodžiau, negu pagarsėję tos srities specialistai iš užsienio. Auksė Ūsienė turbūt neapsiriko, pastebėjusi, kad tai – „priešakinio fronto“ pajėga.

Štai du pavyzdžiai, kurie rodo, į kokią dirvą krinta „mūsiškės“ barstomi kūkaliai. Liudvikas duoda nuorodą į „Radio Svoboda“ įrašą, istorikė Rasa Čepaitienė pasakoja apie Vakaruose kai Lietuva buvo okupuota ir kai sovietų propagandistai ten penkis dešimtmečius nevaržomai platino savo melus apie mus, kad pateisintų savo neteisėtą Baltijos valstybių užvaldymą, – susiformavusią nuomonę. Verta tai turėti galvoje.

Šitų Rasos Čepaitienės pastabų negalėjau tiesiogiai persiųsti ant savo sienos, nes kažkodėl būtent prie šio „posto“ nuorodos „dalintis“ nėra. Tad jį tiesiog nusikopijavau. Taigi, Rasa Čepaitienė:

„Vis galvoju, ir ko ta tema mane taip „pramušė“... Juk giminėje lyg ir nebūta nei partizanų, nei žydšaudžių... Tiesa, miškiniai „amerikoniškais“ vaistais yra išgelbėję arklio sužalotą mano būsimą močiutę, bet tik tiek to asmeninio sąlyčio su pokariu.

Tuomet prisiminiau tokį kažkada, 1996 m., pirmąkart atsidūrus Belgijoje, įvykusį epizodą. Nedidelio privataus fondelio, kurio lėšomis gavau progą kelis mėnesius pasistažuoti Briuselio Laisvajame universitete, įkūrėja, lietuvio ir belgės dukra, buvusi istorijos mokytoja, pas kurią ir gyvenau, pamėgo mane visur tampyti su savimi ir iš to džiaugsmo, kad tapau pirmąja jos fondo stipendiate, pulti supažindinti su savo gausiais draugais ir bičiuliais… smile

Taip buvome pakviestos pietų ir į vieno garbaus profesoriaus šeimą. Prestižinis rajonas, didžiulis butas-labirintas, ant sienų kabantys originalūs Pikaso ir Grošo paveikslai, skanus maistas, maloni draugija… – niekas nežadėjo kokių nors netikėtumų.

Tačiau bebaigiant desertą šeimininkas, pagyvenęs vyriškis, kuris iki tol į mūsų moterišką pokalbį beveik nesikišo, tik tarstelėjo, kad mano akcentas esą rusiškas, kas, aišku, nuteikė kiek nemaloniai, staiga paklausė: „Tai kodėl jūs nekenčiate žydų?“

Kadangi iki tol su žydais nei tiesiogiai, nei netiesiogiai susidurti neteko, nesupratau, ar tas „jūs“ taikomas konkrečiai man, ar visiems lietuviams, kaip ir nesupratau, kodėl staiga turėčiau jų, kaip ir bet kurios kitos tautos, nekęsti?

Bandant tai išsiaiškinti, likau dar labiau supainiota. Niekas taip ir nepasakė nieko konkretaus, tačiau staiga stojo nejaukumas, atrodė, kad esu nebyliai stumiama pripažinti kažkokią man nesuprantamą kaltę ar gėdą. Kažką sunkiai veblenant, mat tuomet mano prancūzų kalba dar anaiptol nebuvo labai sklandi, visų nuotaika regimai sugedo, vakaras baigėsi visuotiniu sumišimu. Išėjau, tiesą sakant, priblokšta ir įsiutusi. Bandžiau tai išsakyti savo globėjai, bet ji akivaizdžiai palaikė aną pusę. Nieko nesupratau.

Po kurio laiko buvau supažindinta su pusamže moterimi, kuri, sužinojusi, kad esu iš Vilniaus, daug ir su išmanymu apie jį klausinėjo. „Ar ji žydė?“ – vėliau paklausiau savo globėjos. „Ką tu, negalima šito klausti. Tai antisemitizmas“, – persergėdama sausai atrėžė šiaip visuomet geros nuotaikos maloni senutė. Vėl nieko nesupratau.

Juk Belgijoje, sudarytoje iš keleto beveik autonomiškų regionų, jokių problemų nesudarė ką nors pavadinti flamandu ar valonu, prancūzu ar vokiečiu, italu, arabu ar kongoliečiu… Priešingai, tai kaip tik padėdavo susigaudyti, kas yra kas ir kokia kultūra stovi už konkretaus žmogaus. Tad kodėl būtent šios tautos vardas negalėjo būti minimas? „Nes jie daug kentėjo per karą“ – buvo atsakymas, kuris šiaip jau nieko nepaaiškino.

Žinoma, kaip sovietinės švietimo sistemos produktas ir vėliau istorijos studentė šį tą žinojau apie žydų žudynes Lietuvoje, teko lankytis holokausto (šis žodis tuo metu dar nebuvo plačiau vartojamas) masinių kapaviečių vietose, esu girdėjusi vaikus kaime plėšiant dainelę „...imkit vaikai pagaliuką...“ ir t.t., tačiau visa tai tebuvo knyginė arba nuo mano gyvenimo nutolusi, neakivaizdi tikrovė, o ne žmonės iš kūno ir kraujo… Laimei, vėlesnės mano asmeninės pažintys su šios tautos atstovais – dėstytojais, kolegomis istorikais, bičiuliais – buvo tik malonios.

Kodėl apie tai rašau. Ankstesnis Vanagaitės išpuolis su „Mūsiškiais“ nesulaukė tokio atgarsio, nes žmonės, įskaitant mane, tiesiog nenorėjo judinti temos, kur tiek daug eskaluojamos kolektyvinės lietuvių kaltės ir povandeninių „antisemitizmo“ akmenų, palikdami knygos vertę aiškintis temos specialistams. Ką jie ir darė, tik jų balsas nebuvo labai plačiai girdimas. Tačiau šįkart visuotinės kaltinimų „antisemitizmu“ baimės luobą pagaliau pramušė ypatingas šios personos ir jos draugelio, apie kurį juk seniai buvo žinoma, kas per paukštis, cinizmas ir veidmainystė.

Nėra gerų ar blogų valstybių ir tautų. Visos jos tiesiog turi interesus, kurie gali būti geri arba blogi priklausomai nuo to, iš kurios pusės pažiūrėsi. Tačiau gali būti šėtoniškos žmogų naikinančios ideologijos ir jų blogiui angažuoti tarnai. Gali būti pragaištingi politiniai režimai, užvaldę ir parazituojantys valstybių ir tautų sąskaita. Žmonių poelgiai (ne patys žmonės) gali būti tiek geri, tiek ir blogi, priklausomai nuo jų veiksmų santykio su Dekalogu ir konkrečių aplinkybių.

Egzistuoja krikščioniškas principas „smerkti nuodėmę, bet ne nusidėjėlį“. Kaip įtikinamai su pavyzdžiais „Kraujažemėse“ yra parodęs T. Snyderis, karo ir pokario metais žmonės, vienose situacijose atsiskleidę kaip niekšai, kitose veikė kaip pasiaukojantys didvyriai, ir atvirkščiai.

Tačiau nusikaltėliai žmogiškumui neturi tautybės, kad ir kokios tautos interesus jie begintų. Nėra ir negali būti kolektyvinės atsakomybės, kaip ir kolektyvinio nekaltumo prezumpcijos, kuria galima būtų dangstyti naudos siekimą ciniškai išnaudojant aukų atmintį. Kai tai suprasime, nebebijosime apie tai atvirai kalbėti, nebebijosime įvardinti daiktų savais vardais, neleisime manipuliatoriams istorija pasislėpti už menamo „politkorektiškumo“ ar galios žaidimų.“

– – –

Rūtos Vanagaitės „žaidimėliai“ kur kas sudėtingesni, nei galima būtų susidaryti vaizdą iš Jakilaičio, Tapino ir Garbačiauskaitės paplepėjimų per vakarykštį „TV Forumą“.

Jos „čemodanas“ ne su vienu ir ne su dviem dugnais. Veikiama visais įmanomais propagandiniais kanalais ir frontais – pasiekiamas ir aktyvuojamas tiek proputininiška vatnikų auditorija, tiek ir Rusijos visuomenės liberalusis segmentas. Ir vieniems, ir kitiems R. Vanagaitė ištransliuoja tą pačią mintį, kad lietuviai yra fašistai ir antisemitai. „Svobodos“ liberalams Vanagaitės propaganda tinka lygiai kaip ir Putino ruporams.

Jos keliamas triukšmas ir temos skandalizavimas pradeda įgauti tarptautinės provokacijos prieš Lietuvos valstybę bruožų.

Pasiklausykit, jei turit stiprius nervus.

 

– – –

SVOBODA.ORG: „Мы не созрели для правды“ („Mes nesubrendome tiesai“)
В Литве изымают из продажи книги Руты Ванагайте, рассказавшей о массовых убийствах евреев литовцами

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Julesui       2017-11-5 17:15

Ne ponuli tai tamsta “dezinformuoji”.
Jokie “runkeliai” niekur nieko nerenka. Jie tik savo dalyvavimu legitimuoja tai ką ” centro komitetas” parenka. Legitimuoja esamą sistemą. Nes sistemoje atskiri varžteliai atlieka tik sistemiškai numatytas funkcijas.
Rinkimų cirkas yra elementarus akių dūmimas, širma tikriesiems, realiems sisteminio konstrukto pamatams ir stogams pridengti.

Skliausteliuose       2017-11-5 12:19

Man vis užkliūva neteisingai eskaluojama nuomonė, jog “Nėra ir negali būti kolektyvinės atsakomybės, kaip ir kolektyvinio nekaltumo prezumpcijos”. Jei nėra kolektyvinės atsakomybės, tuomet nėra jokio kolektyvo, BENDRuomenės,  “tautos išrinktumo”, o yra tik pavieniai individai, kurie padarė gerą ar negerą darbą, kitaip sakant, globalistinė  pliurė.
Atsakomybė didėja ar mažėja nuo priklausymo lygio kokiai nors grupei.

Jules to postulatai ir traktuotės       2017-11-5 10:38

Nenusišnekėk! Už valdžią, už valdančiąją klasę ir elitą visada atsako prasčiokai - eiliniai ir ubagai, žodžiu, tauta. Eiliniai eina į ataką, o ne generalitetas, ne ministeriai ir prezidentai ar vasalitetas kaip dabar eina ant durtuvų už ką? Kam dezinformuoji runkeliukus - atsako eiliniai rinkėjai, nes jie renka ir pakenčia tokią valdžią ir tokį elitą - jėga primestą poniją kaip dabar. Tą poniją primetė mums Centro Komitetas, kaimyninės šalys, net Vagnorką Albright išspyrė iš sosto, nežinot?

postulatai ir traktuotės       2017-11-3 23:39

Tarabildai-
Taip, labai teisingai formuluoji. Būtent- privalu atskirti etnosus nuo politinių dalykų.  Ir nuo kriminalinių, pridurčiau.
Kiti trys dalykai kurių diskutuojant taip pat negalima išleisti iš akiračio-
geopolitis įvykių kontekstas;
papročių/priverstinio prisitaikymo prie aplinkybių suformuotos elgsenos/ stereotipų paveldo kupros nešamos iš vieno amžiaus į kitą šimtmečiais;
na ir gal esminis dalykas- liovimasis plakti tikslų ir faktų  kokteilius.
Realybės dėsniai yra elementariai paprasti:
Pirma yra tikslai, po to faktai/ pasekmės. Niekada nebūna atvirkščiai.
O va faktinės pasekmės, deja ne visada atitinka deklaruotus/siektus tikslus.
Ir todėl….niekššiška apkaltinti kilnius tikslus dėl atskirų tikslų idealus iškraipiusių niekšų.
O tai reiškia (sic!)- jog Tautos teisė rengti sukilimą 1941 birželį buvo ir yra, lieka šventa t.y. nekvestionuojama!
Nes Tikslas buvo kilnus- atgauti Tėvynės laivę.
Tai buvo Tautos valia!
O va, tam tikrų niekšelių vikrumas pasinaudojant Tautos lūkesčiais atgauti Laisvę, yra atskiras, visiškai gryno kriminalo dalykas.
1941 Birželio sukilimas ir lietūkių garažų masakros sutampa tik laikotarpiu.
Ne tikslais!
Tas pats ir dėl partizaninio karo- Tikslas buvo, yra ir liks, privalo likti šventu. Visiškai sutinku su prof. Vl. Rakučio pozicija.
Atskiri epizodai negali - neturi teisės paniekinti tikslo šventumo.
Beje, tai kas varoma ant partizanų, daugeliu atvejų yra sovietinės propagandos mėšlas. Klausydamas Perednio laidą eilinį kartą įsitikinau buratinų tamsumu.
Nes 95% tų “miškiniū banditū žvėriškumū” buvo sovietų nkvd spec.dalinių darbas.
Buratinai buki-mulkiams pakanka pamatyti uniformą. Idiotai.
Vienok, būkim biedni ir teisingi- tos pačios taisyklės istorinių dalykų traktavimui turi būti taikomos ir žydų atžvilgiu:
atsieti etnosą nuo politikų bei kriminalų.
Vaikai, senukai, nėščios moterys- šie mūsų bendrapiliečiai žydai Lietuvos neišdavė, lietuvių netrėmė. Tai taip pat faktas.
Tiesa yra tik tai kas teisinga.
Ir tik tai kas teisinga yra Tiesa.
Todėl apie istoriją būtina kalbėti, kalbėti blaiviai ir argumentuotai.
O nuosprendį turi paskelbti tie kuriais visi paditikėtų.
Istorijos Tribunolas būtinas.
Kaip vaistai, antibiotikas.
Visų pirma nuo Baimės.
Bet,...
Jeigu šio reikalo nesims išmintingi žmonės, tuo užsiims politikai.
O politikai musyse moka tik viską sušikti.
.
J.

 

Jules       2017-11-3 23:15

Idėja Lietuvai paprasta - nustoti prasčiokėliams, ubagams ir paikiems VU studenčiokams meluoti ir pradėti sakyti tisą - gėdinti blogį ir jo sąjungininkus, jei kas nors kiek išmano paprastąją filosofiją. Paprastojo proto kritiką, o kas ne - tiki Former Bolsheviks’ais ir jų sąjungininkais. Tad, pone Tarabilda, prašom pradėti sakyti tiesą, o ne vadovėlines klišes ir VU docentų naratyvus mums po nosim kaišioti. Reikia pradėti nuo karo kilmės ir jo priežasčių - reikia kibti į Versalį, o ne vieni kitus čia beprasmiai kvailinti, maustyti ir apgaudinėti. O tai melas, dezi propaganda ir baimė jau tampa mūsų kasdiene religija - Amžinąja kalte. Esu kaltas, labai kaltas, kad dar gyvas, kad dar esu problema eksiukams - valdančiajai ekonominei klasei, Trockio Bankui. Reikia pradėti pagaliau pačiam skaityti Benjamin Disraeli raštus, sutariam?

Tarabilda       2017-11-3 22:50

Ne pliurpalai būtų ne dūsauti ir kaltinti, o formuluoti idėją, į ateitį. Kol kalbėjimai yra stumiami į buitinio lygmens muštynes, ką dabar daro Delfis, nieko gero nelaukit. Bet ir čia gausybė tokių, kurie norėtų, kad mes imtume diskutuoti tuo lygmeniu. Mano klausimas būtų toks: Jei problematika yra formuluojama letuviškojo etnoso lygmeniu, o ne pilietiniu, tai kokių priekaištų mūsų etnosui, žydai, turite? Sakykite tiesiai ir šviesiai. O jei turite pretenzijų pilietiniu lygmeniu, irgi sakykite tiesiai šviesiai. Kai tie lygmenys suplakami į neaiškų kokteilį, tokiame drumstame vandenyje labai gerai jaučiasi plėšrios žuvys.

O tai        2017-11-3 22:11

kas būtų “ne pliurpalai”?

Tarabilda       2017-11-3 21:54

Nusvyra rankos nuo pliurpalų.

Komentatorius - Raigerdui       2017-11-3 21:43

Prieš pusę amžiaus vaikas būdamas dėdės, kuris praėjo kareivio kelią nuo Lietuvos iki Vokietijos vidurio, paklausiau: “Dėde, ar daug vokiečių nušovei?”.
Dėdė atsakė: “Vaikeli, juk tas vokietis kareivis irgi turi šeimą, vaikučių... Kaip į žmogų šauti”...
Taigi, žmogus su šautuvu niekada negali būti angelu.
Perdaug žinau, su kuo kariavo “miško broliai”. Tėviškėje aplinkiniuos kaimuos kas išvežti į Sibirą, ką frontui praeinant sušaudė vokiečiai, ką frontui grįžtant sušaudė atėjusi “tarybinė armija”, ką pokariu sušaudė stribai,... Mūsų žmonės ne iš tarybinės propagandos puikiai žinojo, kas ir už ką nužudytas…

Al.       2017-11-3 13:35

Tam kontekste, ką reiškia, Vilniaus vadinimas lietuvos Jeruzale ? Tiesiog jo indėlio į žydų kultūrą pripažinimas ? Gal kai kas tą suprato kaip pranešimą, kad ši žemė jau pažadėta kitiems ?

Jules       2017-11-3 12:31

Tik laiko klausimas, kada lietuviai bus kaip tauta apkaltinta dėl Holocaust’o suplanavimo, organizavo ir realizavimo - pripažinta mums kolektyvinė kaltė su išplaukiančiomis iš to pasekmėmis, tiksliau, kompensacijomis Izraeliui. Panašu, kad ateityje Vokietiją ruošiamasi išteisinti, o apkaltinti tik Lietuvą. Aušvico aukų skaičius juk pamažintas keliais milijonais, tiesa? O Niurnbergo verdiktas nepakeistas ir sodinama už 6 milijonus, tiesa? Sodinama net iki 12 metų kalėjimo. Tokių sėdinčių nuolat daugėja. Yra loginis prieštaravimas. Vadinasi, tie milijonai aukų bus priskirti “karo nusikaltėliams lietuviams” ir apkaltinta kolektyviai visa Lietuva kaip Vokietija iki šiol. Ką du milijonai ubagų lietuvių gali prieš visą pasaulį ar Pasaulio žydų kongresą? Pradėta buvo Europos žydų kongresu, o baigta bus pasauliniu smūgiu Lietuvai. Panašu, kad mūsų laukia ne kas kitas, o kaip nunykimas ir teritorijos atlaisvinimas - Lietuva be lietuvių, kaip to ir pageidavo drg.Suslovas ir dabartiniai suslovininkai Lietuvoje ir užsienyje. Lenkų kariai parade gi jau laisvai žygiuoja dainuodami, kad atsiims Vilnių ir Lvovą, kad tai jų miestai, tad mūsų laukia labai sunkūs laikai, tiesa?

Juozapas--- Tarabildai       2017-11-3 7:25

Tavo pastabos karčios, bet teisingos. Taip, padėtis labai bjauri ir pajudėti iš pato būsenos bagiau nei joje likti. Tačiau jeigu mūsų istoriją ir toliau rašys kiti, bus vis blogiau ir blogiau. Nes kuo toliau, tuo labiau tas simuliakrinis naratyvas darysis privalomu. Pasakoti istoriją “taip kaip reikia”- tai totalitarinės tolerastinės diktatūros moto. Ir tas “kaip reikia” tikrai nebus mūsų naudai.
Plačioji žydų bendruomenė pasaulyje, o ir didžioji dauguma žydų Lietuvoje tikrai norėtų matyti mus “atpildo” šviesoje. Ir tikrai nenorėtų, jog švieson būtų velkami nelabai gražūs žydų bendruomenės atstovų darbeliai.
Vienok tik Tiesa mus išlaisvins.
Taip, istorijos narstyme iš pašaknų, neišvengiamai turėtume nuostolių.
Bet, va- manau jog oponuojanti pusė tų nuostolių apturėtų nemenkesnių.
Taip, tam tikrose vietose, mūsų naratyve, didvyriškų puslapių liktų mažiau, noras statytis didingas triumfo arkas kiek priblėstų ir taptume kuklesni, bet… turėdami išgrynintą Tiesą suteiktume savo istorijai daugiau nei ramybę:
Dabar mūsų istorija yra lyg molis- minkšta, tepa, limpa prie rankų ir kojų.
Tiesa įdegtų tą molį. Tiesos ugnis išvalo, išgarina spekuliacijų pliurzę ir formai suteikia tvirtybę. Kad ir kukli keramika, bet tiesoje ji skamba.
Molis teška ir žliugsi lyg mėšlas.
Tam tikrose vietose apsivalius nuo neužsitarnauto herojizmo dekoro, mūsų istorijos rūbas taptų kuklesniu, bet jis būtų savas.
Didvyrių turėtume kiek mažiau, bet tikrų tikrai turėtume.
Partizaninis karas mums yra svarbus savo moraline atsvara 1940-jų gėdai.
Man partizanų kova ir jų idealai šventi. Tuo labiau norėčiau turėti išgrynintą paveikslą. Noriu tiksliai žinoti kuo didžiuojuosi ir galėti savo idealus apginti nuo šunų bei maivanagių. Nėra galingesnio ginklo už Tiesą.
Esu įsitikinęs, jog Tiesa apgins ir A. Ramanausko- Vanago atminimą.
Nemažai mano giminės vyrų dalyvavo 1941 birželio sukilime. Man skaudu, jog mano giminės vyrų vardai yra metami vienon krūvon su atmatom ir avansu vadinami žydšaudžiais. Taip, ir mano giminėje yra žmonių gelbėjusių žydus gyvybės rizikos kaina. Taip, mano giminė ir šeimos artimieji yra nukentėję nuo bolševikų žydų. Yra ir sadistiškai nukankintų, yra išvežtų į sibirus.
Mano sąskaitos bolševikams didelės ir neterminuotos.
Tuo pačiu negaliu priimti senukų ir vaikelių masinio išžudymo. Kai žmogus iš daug praradusios giminės, aš galiu suvokti ir suvokiu kitų praradimus.
Aš žinau kas yra neapykanta. Neapykanta, kaip ir meilė suteikia jėgų.
Bet tik meilė išlaisvina. Meilė yra Tiesa, o Tiesa ir yra Meilė.
Kelias tarp Tiesos ir Meilės yra skausmas.
Bet nėra kito kelio. Deja.

Pikc       2017-11-3 1:14

P.S. Permečiau to padaro rašliavą - nežinau, ar “beribis naivumas” yra pakankamas apibūdinimas tiems, kas ant tokios pigios demagogijos “pasimauna”. KAIP galima nematyti, ką tas fruktas IŠ TIKRŲJŲ sako, KO jis ta rašliava siekia???

Pikc       2017-11-3 0:51

-> “Pikcui” - Tikrai, antifa.lt “galva”, rašantis kaco ir zūhofo kloakoje “defending history”, dergiantis Laikinąją vyriausybę ir LAF (“with impunity, now and again, the spirit of swastikas and the white armbands of the LAF casts a shadow over Jerusalem of Lithuania. And today there are those who still desire to see your executioners as heroes.”), juodinęs Jono Noreikos-Generolo Vėtros bei Kazio Škirpos atminimą - tiesiog padorumo įsikūnijimas, kurio postringavimus reikia skaityti ir skaityti. smile

Tarabilda       2017-11-2 23:45

Jei žydai tikrai nori (kuo aš labai abejoju) pradėti panatonominį istorijos tyrimą, galim pradėti jį nuo menastazių pradžios. Manau, kad nei jie, nei mes to nenorėtume pradėti, nes bus tik vieni nuostoliai.
Jei žydai dar turi iliuzijų, kad gali klupdyti mus tautiniu pagrindu, neva lietuviai kaip etnosas yra nusiteikę antisemitiškai, tai jie turėtų paieškoti priežasčių, kodėl tokios emocinės nuostatos atsirado po Lietuvos okupacijos. Būkim biedni, bet teisingi. Mano seneliai gelbėjo žydus, ir aš gelbėčiau panašiomis aplinkybėmis, bet tai, ką aš dabar matau, tai yra totalus veikimas prieš tuos pačius mūsų gelbėtus žydus.

Raigerdas>Komentatoriui       2017-11-2 23:09

Kai atsakysite į žemiau pateiktą klausimą, tai turiu antrą klausimą. Čia Efraimo Zuroffo žodžiai pasakyti 10 metų atgal BBC: “Kada naujais didvyriais tampa “Miško broliai” ir dauguma iš tų, kurie žudė žydus, tapo “Miško broliais” ir daugelis “Miško brolių” užmušinėjo žydus, tai visa tai - rimta problema”. Tai su kuo kariavo tie “Miško broliai”? Pagal Efraimą Zuroffą išeina, kad ne su okupacine NKVD kariuomene, o su žydais. Bet niekur tokios versijos net KGB ataskaitose nėra. Efraimas Zuroffas aiškiai kliedi, nes buvo stribai, kurie plėšė žmones, atiminėjo iš jų arklius KOLŪKIUI, o jeigu kas nors jiems priešindavosi, tai jie jį nušaudavo. Tą patį bolševikai darė ir Ukrainoje, tą patį darė ir Rusijoje.
Manau, kad po tokių E.Zuroffo išgalvotų istorijų, bandoma nuslėpti kažkokią tai labai rimtą problemą. Kokia ji? Niurnbergo procesas. Organizuoto holokausto metu nužudyta ~95 % Lietuvos žydų (195 000), taip pat 50 000 kitų tautybių žmonių, dar 30 000 išvežta į koncentracijos stovyklas. Karo metu vyko nedidelis antinacinis pasipriešinimas, prieš nacių valdžią daugiausiai kovojo rusai, baltarusiai ir žydai.
  Kare tiesiogiai ir netiesiogiai dalyvavo daugiau nei 60 valstybių (karo veiksmai vyko 40 valstybių teritorijoje), jo metu buvo mobilizuoti daugiau nei 110 milijonų karių. Karo metu žuvo daugiau kaip 50–70 milijonų žmonių, kurių dauguma – civiliai. Lietuva į karą įtraukta dar 1939 m. rugpjūčio 23 d. dieną, kai pasirašytas Molotovo-Ribentropo paktas, pagal kurį Lietuva atiteko Vokietijos įtakos sferai, vėliau – SSRS. Prasidėjus karui, 1939 m. rugsėjo 1 d. Lietuvos vyriausybė paskelbė neutralitetą. Tai pažiūrėkime, kaip nusprendė Londone nugalėtojai- sąjungininkai dėl to, kokios temos nebus liečiamos Niurnberge:“Pirmu punktu buvo atmestas klausimas, kuris nebus nagrinėjamas - tai slaptasis TSRS ir Vokietijos nepuolimo sutarties protokolas ir viskas, kas su juo susiję. Paskutinis klausimas buvo susijęs su Vakarų Ukraina ir Vakarų Baltarusija bei Sovietų ir Lenkijos santykių problemomis. Dėl to TSRS ir sąjungininkų atstovai susitarė dėl aptariamų klausimų ir temų sąrašo, kurio neturėjo įtakoti teismo proceso metu”. Kaip matome Sovietų nusikaltimai nebuvo atskleisti. Dar 1950-tais metais buvo bandoma sukurti nuolatinį tarptautinį baudžiamąjį teismą, kuris ateityje peržiūrėtų karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmonijai, tačiau ši institucija (Tarptautinis baudžiamasis teismas) pradėjo savo veiklą tik 2002 metais. Ar Lietuva turi paruošusi medžiagą šitam Tarptautiniam Baudžiamajam Teismui? Manau, kad ne. Kad Lietuva nesikištų į šį procesą, reikia padaryti ją kaltą, t.y. prilyginti ją nacių nusikaltimams. Manau niekas kitas nėra taip suinteresuotas, kad Lietuva, Latvija, Estija, Suomija, Ukraina, Baltarusija jokiu būdu nesudarytų vieningos sąjungos, pateikiant kaltinimus TSRS, kaip KGB, nes šita organizacija yra padariusi neįtikėtino mąsto nusikaltimus. Putinas ne šiaip sau atėjo į valdžią. Todėl NATO filmas “Miško broliai” kelia Rusijos buvusiems KGB-istams pagrįstą baimės jausmą, kad gali tekti atsakyti. Galimai, R.Vanagaitės puolimas yra labai tiksliai apskaičiuotas: pirma pradedama apie žydų žudynes ir kai žmonės pradeda atgailauti ir jausti kaltės jausmą, tada galima jau nukreipti savo žvilgsnį į tikrąjį “savo priešą” - “Miško brolius”. Reikia pasakyti, kad tai gana stipri šachmatų partija ir čia žaidžia aukščiausios klasės didmeistriai, tik juodieji didmeistriai, kurių mes nematome. 

to Dočys       2017-11-2 22:01

Sovietų Sąjungos piliečiai jie buvo, o Sovietija buvo su pompa atmetusi Hagos ir Ženevos konvencijas, vadinasi, žudė viską, kas gyva, kas juda. Ar supratai? Persiskaitykite pagaliau tas konvencijas ir ypač apie partizanavimą be skiriamųjų ženklų - ten apie tai aiškiai parašyta, kas moka prancūziškai. Jums gi VU docentai nei išvers, nei tiesą pasakys - patys pakaušį krapštykite. Juk tai dažnai kalbate apie teisinę valstybę ir jos prioritetus, tiesa?

Raigerdas >Komentatoriui       2017-11-2 20:28

Štai frazė pasakyta R.Vanagaitės ne per Lietuvos žiniasklaidą:“Jeigu mes prabilsime apie tai, jog Lietuvos partizanai nebuvo angelai”. Kaip jūs paaiškinsite šitą jos frazę?

Pikcui       2017-11-2 20:02

Meldžiamasis, tamstai neatrodo jog kiek persūdote? Perskaičiau Sergejaus Kanovičiaus straipsnį, (pagal nuorodą). Nematau jokių “kriminalų”.
Žmogus turi tam tikrą požiūdį ir pažiūras, dėsto mintis kultūringai.
Lyginti S.K. su D. Katzu yra kvailoka. Gal nuleiskite garą?
Esate išsilavinęs žmogus - pateikite konrargumentus. (Jeigu turite.)
Kam tie decibelai? Antraip koks skirtumas tarp žydiško “katzo” ir lietuviško “kaciaus”. Jeigu jaučiatės padoresniu, tai gal taip ir elkitės.

s.m. Tarabildai       2017-11-2 19:01

na negi nematai, kad komitetas nerimsta… Juozapas pasiaukojo, kartu su šiukšlėm nučiuoždamas pas nykštukus, betgi tie nerimsta, nors tu ką...

Komentatorius Tarabildai       2017-11-2 16:35

Prie ko čia III Reichas, KGB ar NKVD…
Kalba apie tai, kas yra Lietuvos ypatingajame archyve ir dokumentus, kurių kopijas iš šito archyvo R.Vanagaitė perdavė Seimo komisijai.
Kiek suprantu, savo paskutinėje knygoje apie Ramanauską-Vanagą ji nieko nerašo…

Tarbilda Komentatoriui       2017-11-2 15:18

Visų pirma, kokie patikimi šaltiniai rodo, kad Vanagas šaudė žydus? Rūta Vanagaitė apšmeižė Ramanauską - Vanagą. Jei pasirodytum savo pavarde, ir tada, jei aš apkaltinčiau tamstą ar tavo tėvą, kad buvai NKVDistas, kankinai ir žudei nekaltus žmones, nes tai rodo kokie nors III Reicho šaltiniai, gal irgi pasakytum, “Ką tokio baisaus padarė Tarabilda”?

Komentatorius       2017-11-2 14:38

Šiek tiek aprimus aistroms ir isterijai, gal kas nors gali paaiškinti, ką tokio baisaus dabar padarė ta Rūta Vanagaitė?
Kiek sako šaltiniai, ji Seimo komisijai pateikė iš archyvo paimtų dokumentų kopijas…
O jau tada ir prasidėjo…
Ar savo paskutinėje knygoje R.Vanagaitė aprašo Ramanausko-Vanago istoriją?

ruta       2017-11-2 13:59

..nesudetinga pasidometi istorija , kodel zydus visada vydavo is visos Europos , kas per etnosas , kuris sugeba visus supriesinti , turedami is to sau naudos ..p.s. senai laikas KIEKVIENA diena spaudoje , televizijoje , radijo laidose kalbeti apie bolseviku okupantu mums /Lietuvai/ padaryta zala / kaip tai daro holokausto industrija per visa pasauli / ..Isleisti nebrangias istorines knygas / tik , zinoma , ne bumbliausku tipo subjektu /jaunimui ir daliai vyresnio amziaus zmonems , kurie neturi istorines atminties i sveiko proto , nes nemazai yra okupantu palikuoniu , nors ir savu durniu pakanka ..p.s. vanagaites ir zurofo gaujos veiklos toleravimas parode/ ‘musiskiai ‘meslo reklamavimas ir liaupses is musu politiku puses/ , iki kokiu smeizto aukstumu gali davesti paleistas savieigai Izraelio piliecio Zurofo vanagaites ‘verbavimas’ ir isnaudojimas SAVO niekingu smeizto tikslu vykdymui .

Pikc       2017-11-2 13:49

->“nuoroda” - o kokio velnio visokias šiukšles čia kaišioti? Dar kokio kaco pezalų pasiūlykite smile

sąmonės kulinarija       2017-11-2 13:28

pyktis - patiekalas kurį geriausia valgyti atvėsusį

ura       2017-11-2 13:23

kepurėmis užmėtysim žydus!

Al.       2017-11-2 13:09

LŽB yra mikrofonas, prijungtas prie garsiakalbių, stovinčių pasaulyje. Aišku, kad bet kam norinčiam tokio mikrofono nieks neduos.
Atsakykit man į paprastą klausimą - kai jus apšmeižia, jūs 1)paduodate į teismą? 2)nekreipiate dėmesio? 3)einate derėtis? Ir į kitą - kai jūs pasakot tiesą, bet kažkam nepatogią, 1)su jumis ateina derėtis? 2)nekreipia dėmesio? ar 3)paduoda į teismą?
Aukso taisyklė jau seniai išrasta - belieka ja naudotis.

nuoroda       2017-11-2 13:05
neutopistui raigerdasui       2017-11-2 12:54

Gerai. suimam maitvanagaitę, nuteisiame - tiksliai paraidžiui pagal įstatymus ir tititiucijas.
valio.
na ir?
kas toliau, proto bokšte.
kokią košę iš to srėbsi?
svarbu įsivelti į muštynes, o toliau - “bus matyt”?
blogiau už idiotą yra teisus idiotas.

Raigerdas        2017-11-2 12:40

Čia Juozapas nori pasireikšti su savo utopiniais planais. Galėtų ir eskizais pavaizduoti, kai jis tai darė rašydamas LR Konstituciją. Jeigu be kliedesių, tai prieš ĮSTATYMĄ esame visi lygūs. Ir jeigu R.Vanagaitė nepateikia jokių faktų, tai reiškia yra suplanuota pradėti Lietuvoje šmeižto kompaniją, nes jau facebook’e pasirodė vienas kitas tam šmeižtui pritariantis komentaras. Pavyzdžiui, vienas toks (nerašau pavardės, nes tokiu vardu ir pavarde yra ne vienas) rašo, kad “R.Vanagaitė parašė tiesa, nes tie brudai jokie išvaduotojai, jie yra žudikai. Jie nušovė mano diedą...”. Šitas paleistas šmeižtas turėjo sukelti daugiau pasipiktinusių balsų, gal net iš stribų palikuonių pusės. Gal būt, buvo tikėtasi konflikto tarp žydų ir lietuvių. Todėl R.Vanagaitė turi atsakyti pagal LR galiojančius įstatymus, nes kitaip bus kaip Džordžo Orvelo “Gyvulių ūkyje”: “Visi gyvuliai yra lygūs, bet kiti yra lygesni”.

J-Pikcui       2017-11-2 12:05

Taip, “norėti” turi abi pusės.
Vienok, nemanau, jog nuodėmių abipusio skaičiavimo prioritetas yra tas kelias, kuris būtų konstruktyvus.
Jeigu laikysimės vaikų darželio principų, (“bet tu vistiek blogesnis”) - kur nueisime?
Aš laikau, jog situacijos tęstinumas daro didesnę žalą nei skrupulingi suskaičiavimai kas kada kokiu blogu buvo.
Kitas dalykas - esame lietuviai, titulinė krašto tauta, vansi turėtume būti kiek oresni, nesileisti į smulkmeniškus žaidimėlius.
Rodykime, jog esame krašto šeimininkai ir kad galime sau leisti “negirdėti”, “nematyti” tam tikrų ekscesų vardan svarbesnių tikslų.
Tai vadinama diplomatija.
Vartodamas šį terminą neturiu omenyje matrioškinio nuolaidžiavimo/padlaižiavimo.
Nežinau kaip greitai paaiškinti subtilų skirtumą, bet gal suprasite.
Turime reikalą su perosnalijomis kurių nepakeisime , o rinktis galimybės nėra.
Tai faktas ir bergždias reikalas bėgti nuo realybės.
Geriau kalbėtis, nei nesikalbėti visai.

Pikc       2017-11-2 10:06

Ponas Juozapai, nereikia hiperbolizuoti - situacija tikrai nėra “monstrai prieš  angelą Kukliansky”. Taip, jos opozicija radikalesnė (ir, jei tikėsime gandais, labiau prorusiškai), bet su zūhofu ir jo paklode (ir nepamirškime cazzo, ar kaip jį ten) jie daugiau panašaus lygio žaidėjai, negu “monstrai ir taikos balandėliai”. O Kukliansky (čia, kai suprantu, ta pati, kuri su vienu žinomu veikėju pozuoja - http://holocaustinthebaltics.com/wp-content/uploads/2010/10/22-August-2009-reception-for-Sara-Ginaite.jpg) pati toli gražu nėra “balta ir pūkuota” - prisiminkim, kaip ji šmeižė Vasario 16-os eitynes, arba kad ir jos pačios poziciją Lietuvos didvyrių atminimo įamžinimo klausimu (“Historic Breakthrough as Lithuanian Jewish Community’s Faina Kukliansky Finally Calls for Removal of Street Names and Memorials for Holocaust Collaborators, Boldly Citing Juozas Krikštaponis, Jonas Noreika, and Kazys Škirpa” - info iš antilietuviškos propagandos kloakų). Taigi, šiuo atveju LŽB pozicijoje matau ne “prabilusio sąžinės balso”, o “per didelio kąsnio” situaciją. Beje, nuėjau į LŽB puslapį ir įsitikinau, kad nėra ten jokio bulvarinėje purvasklaidoje ištrimituoto “atsiribojimo” - tarp “reiškia susirūpinimą” ir “atsiriboja” yra DIDŽIULIS skirtumas. wink
P.S. Dėl dialogo - sutinku, kad reiktų. Ir su žydais, ir su “liankais”. Tik štai mažytė smulkmena - kad jis įvyktų, kita pusė IRGI turi jo norėti. wink
P.P.S. Masinės dezinformacijos priemonės mane alergizuoja, tad jų vengiu. Spaudos alternatyvių šaltinių yra, o štai su televizija kiek sunkiau, tad “telekas” man - ne draugas. smile Kuo tas Kukliansky pasisakymo griežtumas pasireiškė?

Daina       2017-11-2 9:52

Kažin kodėl niekas nekaltina vokiečių, rusų tautų žydų šaudymu? Kodėl toks dėmesys lietuvių tautai? Ar Lietuvoje jų buvo daugiausia sušaudyta? O ar kas paskaičiavo kiek žydų išgelbėjo lietuviai? O jei kas nors šaudė, tai iš kur gavo šautuvus, šovinių? Kas juos aprūpino tais šautuvais? Juk Lietuvoje šautuvai nebuvo gaminami. Iš kur juos atvežė, įkišo į rankas ir įsakė šaudyti? Kas? Kodėl?

Al.       2017-11-2 1:52

Jei Sorošas ir Geitsas skiria milijonus abortų pramonei, tai galim būti tikri, kad atitinkamos lėšos skiriamos ir kitoms Plano dalims. Kuo Lietuva neįtinka ? Na, pirmiausia ,,tu kaltas vien jau tuo, kad mane ėsti spiria” - būsimo pasaulinio karo dėl išlikimo akivaizdoje vienintelė šalis visiškai apsirūpinusi geriamuoju vandeniu, ramus klimatas. Ir ,, mūsų koja ten jau buvo”, taigi, precedento teise jūs jau ,,našy”. Rusijai teritoriniu požiūriu mes esam koridorius į jos vakarinį forpostą. Politiniu požiūriu - nedamušta kontra, trukdanti įvykdyti Petro testamentą.O dar tas Landsbergininkų vajus bolševikus prilyginti naciams, manau, juos sunervino.
O žydai - kokiu laipsniu jie litvakai ? Juk litvakų dauguma žuvo, o atvykėliai turbūt dauguma buvo komunistuojantys ? Jei izraelis iš principo neišduoda ir nepasmerkia saviškių, jei Lietuvos valdžia čekistų agentus užslaptino iki amžiaus galo, tai ar galim tikėtis, kad žydų bendruomenė atsiribos nuo savų čekistų ?

Dočys       2017-11-2 0:26

Man kilo nubudus toks klausimas. Kokios valstybės piliečiai buvo žydšaudžiai okupuotos Lietuvos teritorijoje šaudę žydus?

Pikcui       2017-11-1 23:41

Gal ir taip, gal ir ne visai.
Pareiškimas raštu padarytas šiandien.
Bet, žodžiu LŽB pirmininkė pasisakė, ir beje griežčiau, dar užvakar.
Tą pasisakymą transliavo visų tv kanalų žinios.
Keista, jeigu nepastebėjote.
Dėl pareiškimo “nepakankamo griežtumo”-
ar bent nutuokiate kokia padėtis tvyro LŽB?
O vyksta štai kas- F.K. siekia nuversti tam tikra agresyvių veikėjų grupuotė.
Zurofas ir maivanagaitė greta tų pučistų lyg du taikos balandžiai.
Jeigu LŽB valdymą perims kai kurie aršūs veikėjai, patikėkite, dabartinius skandalus prisiminsite kaip ramybės idilę.
Lietuva, matrioškyno veikėjų dėka ir taip yra palikta beveik be sąjungininkų.
Jeigu prie LŽB vairo atsistos ultros, mūsų padėtis iš prastos virs visiškai šūdina.
Kaip žmogus ir pilietis, lietuvis, aš taipbpat kaip ir Tamsta norėčiau jog Lietuvos valstybė nebūtų valkiojamao purvą lyg skuduras.
Bet viena yra užsispyrus stotis į unaravą piziciją al a Kysa Vorobjaninovas, o kita pasiekti pozityvių rezultatų.
O rezultatų pasiekti pučiant žandus, deja, nepavyks.
Tiksliau gal ir pavyks.
Bet nesidžiaugsime.
Ar aš siūlau pataikauti, varyti konjuktūrinį mėšlą kažkam pataikaujant ?
Tikrai juk ne.
Siūlau elgtis apdairiai ir išmintingai.
Dviejų durnių kovoje, mes pralaimėsim.
Nes esame ūgiu mažesni durniai.
Per lengvo svorio.
O jeigu su durniais kovosime išmintimi- tuomet turime šansą.
Išmintis gali nugalėti idiotizmą.
Istorija tai įrodė ne kartą.
J.

hipotezė pasitvirtino       2017-11-1 23:27
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
geručiui       2017-11-1 23:21
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Pikc       2017-11-1 23:20

Tarabilda, nepasmerks žydai nei zūhofo, nei jo kekšės - ir neatsiribos nuo jų. Juolab, kad, kaip paminėjo komentatorius “Pvz: 2017-11-1 19:37”, Europos žydų kongresas mūru stojo šmeižikų pusėn. Negi rimtai manote, kad žydai pradės pyktis su žydais, gindami “gojų” interesus? Pareiškimas, kad jie prie šmeižto neprisideda - t.y. “nusiplauna rankas” (atkreipkite dėmesį, kad tas pareiškimas buvo “išlauktas” - t.y. pateiktas jau PO TO, kai paaiškėjo, kad zūhofo ir jo šliundros korta tikrai mušta, todėl saugiau laikytis nuo jų kliedesių per atstumą) yra jau maksimumas, daugiau nebus - ir tai “Lietuvos žydų bendruomenė [...] sprendimą išimti R. Vanagaitės knygas pavadino neproporcingu”. wink

gerai, kad VSD yra       2017-11-1 23:17
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
vaimiui       2017-11-1 23:15
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Algirdasui       2017-11-1 23:12
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
vai me> Juozapui       2017-11-1 23:10
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Algirdas apie J       2017-11-1 23:03

J. komentaras apie “pasitenkinimą” - jau dugnas.
Arba diagnozė.
Išvada - nuo šiol jis visiškai tuščia vieta

Raigerdas        2017-11-1 23:01

Gerai, kad LŽB pagaliau tarė savo žodį. Šiek tiek per ilgai tylėjo, bet sveikintina, kad išsakė savo požiūrį į susiklosčiusią situaciją. Svarbu dabar duoti tam reiškiniui tikslią diagnozę. Be abejonės tai yra provokacija. Manau Rusijos FSB ilgai dirbo ir nerado, kaip Lietuvai įkąsti. “Russkiy narod” - nesuveikė, “Jedinstvo” save diskreditavo, karas Ukrainoje ir Ukrainiečių kietas atsakas į Rusijos juodąją propagandą, davė neigiamus rezultatus. Bet labiausiai Rusiją sujaudino NATO filmas “Miško broliai”. Gali būti, kad tai yra sutapimas, bet R.Vanagaitės Vanago apšmeižimas, nori ar nenori, bet yra siekis diskredituoti filmą “Miško broliai”.
Komentatorius Tarabilda čia parašė apie labai galimus ateities scenarijus. Kažkam labai jau parūpo apjuodinti Lietuvą visos Europos ir Pasaulio mastu. Čia tai tiesa. Atkirtis turi būti labai tikslus ir stiprus. Gaila, kad mes neturime autoritetingų istorikų.

J---T       2017-11-1 22:40

Šiomis dienomis teko kalbėtis su keletu protingų žmonių litvakų bendruomenėje.
Ten padėtis panaši kaip ir tarp lietuviškų rėksnių.
Bet protingi pasiekė, nepaisant saviškių maitvanagaitės garbintojų alaso, paskelbti LŽB pareiškimą. Sveikinu tokį žingsnį.
Ne norėkime šiam momentui nerealių siekių. Manau turime remti išmintingus ir Lietuvą mylinčius litvakus. Ieškokime LŽB sąjungininkų ir potencialių sąjungininkų.
Konstruktyvus ir nuoširdus bei atviras, argumentuotas dialogas dabartinėje situacijoje būtų vaistas ir priešnuodis nuo kenkėjų.
Dėl juozapinės idėjos ” ružavumo”.
Neskubėk Tamsta.
Žiūrint kaip būtų veikiama.
Primenu- sakiau jog iki realizavimo tektų atlikti nemažai tarpinių žingsnių.
Tam reikia kantrybės, kūrybingumo ir išminties.
Ir noro padėtį keisti į gerą.
Aš motyvacijos turiu. Nes tai diktuoja gyvenimo logikos būtinybės.
Kito varianto nėra ir nebus.
Ar būtinai reikia dar keleto dešimtmečių delsimo, jog įsitikinti, kad juozapas buvo teisus?
Pasakyk man -kokia yra alternatyva?
???
Stebuklas?
Gal.
Bet aš labiau linkęs vadovautis senolių išmintimi- “stenkis ir D-vas padės”

Tarabilda       2017-11-1 22:28

Kol rašiau komentarą, LŽB atsiribojo nuo kaltinimų, bet ne nuo tų, kurie kaltina. Toks minkštas, beasmenis atsiribojimas neužkerta kelio tolesnėms insinuacijoms, nors ir žingsnelis į susitaikymo pusę. Nuostolis, kokį padarė valstybės reputacijai Vanagaitės ir Zurofo išpuolis reikalautų griežtesnės pozicijos.

Tarabilda       2017-11-1 22:22

Kaip visada. Kuo rimtesnė kebeknė, tuo daugiau putų ir asmeniškumų, o ne problemos aiškinimosi. Kas jums darosi, po galais? Ar čia diskutuojame Juozapo tema, ar kas darytina, kai rezgamas ir akyse vykdomas toli siekiantis Lietuvos kaip valstybės autoriteto ir jos pačios sunaikinimo scenarijus?
Juozapo pasiūlymas iš tikro labai jau rožinis ir vargu ar įgyvenamas. Neeikvočiau tokiam energijos.
Dabar svarstau klausimą taip. jei Lietuvos žydų bendruomenė, ar bent jos autoritetai turi proto ir išminties, jie turėtų aiškiai ir nedviprasmiškai pasisakyti Vanagaitės insinuacijų klausimu ir taip užčiaupti visą purvo ir buitinio antisemitizmo riaugėtojus. Jei tokio veiksmo žydų bendruomenė nesiimtų, tegul prisiima atsakomybę už galimas pasekmes, nes bus vertinama lygiai taip, kaip ir Vanagaitė su Zurofu ir Dušanskiu. Ar protingi ir išmintingi žydai šitai supranta?

info       2017-11-1 22:16

Lietuvos žydų bendruomenė (LŽB) atsiribojo nuo viešai mestų kaltinimų,
esą su sovietų okupacija kovojusių partizanų vadas Adolfas Ramanauskas - Vanagas galėjo būti susijęs su Holokaustu.
  Bendruomenės pareiškime nurodoma, kad nėra duomenų, kurie patvirtintų tokius teiginius.

„Ragindama visas puses susilaikyti nuo skubotų pareiškimų, skatinančių visuomenės susipriešinimą, Lietuvos žydų bendruomenė pabrėžia, jog diskusija sudėtingais lietuvių - žydų istorijos klausimais turi vadovautis pagarbos, atvirumo, sąžiningumo principais“, - rašoma pareiškime

vaimiui       2017-11-1 21:57
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
J--Algirdui       2017-11-1 21:49
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Vai me>Juozapui       2017-11-1 21:48

Senai stebiu , tamstos destrukcinę veiklą šiame portale.Savo ir kitais nikais pasivadinęs, vis pamesdavau, idėjų , ypatingai pavojingų sistemai, iš senųjų demokratijų istorijos ir laukdavau, kas pirmas puls jas triuškinti.Pirmasis ant mano jauko, kaip koksai “kilbukas”, pasimaudavai tamsta Juozapai.Tiesiog, keistas sutapimas, ar ne? Iš paskos atsliūkindavo Urantijos sektantas.Beja, jeigu aš meluoju, tai portalo lankytojai, visada gali patkrinti mano zodzius. Instrukcija, kaip tai padaryti, manau aiški visiems.

Algirdas - Jzp       2017-11-1 21:27

gal aš kažką praleidau, bet gal nurodytum kokį savo komentarą, kuris buvo ne toks, kaip aš rašiau, t.y. be pretenzijų į savo didybę ir paniekos kitiems ir… nors kiek konstruktyvus?
Nes dabartinis “pretenzingiems ponams” ir vėl visiškai tuščias.
P.S. Nepitariu komentatoriaus “vai me” įtarumams - irgi visiškai akligatvis.
Pritariu Arvydui - toks kalbėjimas, koks dažniausiai iš Juozapo liejasi, prieštarauja jo paties deklaruojamiems tikslams, nes politinės tautos nekuria, vad., pats Juozapas save neigia (žr. pirmąjį komentarą po šiuo tekstu - taip gali parašyti tik tas, kuris nenori, kad vyktų diskusija - kažkoks asmenybės skilimas?).

Jzp---pretenzingiems ponams        2017-11-1 21:04
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Darius       2017-11-1 20:28

Panasus atvejis, kaip ir sio straipsnio autorei, buvo ir man pirma karta susidurus su ortodoksu zydais Londone. Tiesiog iki tol neturejau jokio supratimo apie zydus. Persimetus keliais zodziais, vienas is ju staiga paklause is kokios salies as busiu. Atsakiau, kad is Lietuvos. Jo atsakymas mane sokiravo: “A, tai cia jus tie, kur zydus zudete”... Tai tuom ir pabaigiau su jais pokalbi, nes maciau, kad beprasmiska ir nenorejau leistis i kazkokias kvailas diskusijas, irodineti jiems, kad as net negyvenau tais laikais. Zodziu tie zmones paliko labai prasta ispudi, kazkokie arogantiski, isivaizduojantis auksciau is visas kitas tautas.

vai me> Juozapui       2017-11-1 20:20

Įdomus tamstos, pasiūlymas, dėl dialogo.Tai jūsų asmeninė iniciatyva, ar kuratorių iš VSD? Kas ten dabar vadovauja Bakas ar Kauniškis, o gal Mykola Piterski,ar koks nors Vladimir Odesitski.Dušanskio byla neatmušė noro diologauti.Tokiems juozapams, kuriems kelrodė zvaigzdė B. NEMCOVAS, didysis demokratas ir kovotojas, uz zmogaus teises,“prikovojęs” turto, uz vieną milijardą dolerių, kurių dabar niekaip, negali pasidalinti,visas tuntas zmonų su vaikais, internetinėję erdvėje sugalvotas, taiklus pavadinimas “reptiloidai”.Dar pasivadino save Juozapu, judošius.

Arvydas       2017-11-1 19:52

Algirdas užbėgo man už akių - norėjau pasakyti labai panašius žodžius. Puslapio skaitytojų išankstinis niekinimas “urmu” tikrai prisideda prie patriotiškumo, tautos vienybės (ne)ugdymo :(

Algirdas - Juozapui ir Tarabildai       2017-11-1 18:56

Keista, kad jūs, tokie analitikai, tik dabar susivokėte, kad lazda turi du galus…
Aš čia užeinu dėl publikacijų. Jokio priekaišto joms neturiu. Atvirkščiai - nieko geriau jau kuris laikas nėra.
Man netrukdo ir visokie juliai purai, nei kiti - tiesiog prasuki, nes žinai, kokia jų vertė ir kad puldinėti, terštu yra jų darbas.
Bet dabar prasuku ir jus: arogancija, puikybė ir dar kartą arogancija, o kai patys bandote ką nors pasiūlyti, tuštuma.
Pasižiūri - lyg ir savi, lyg ir teisingai kartais pakalbate, atrodo - kviečiate į diskusiją, bet jei tik jūsų kas nepagarbina (labai juokinga žiūrėti, kaip tai darote patys smile ar pasako ne tai, ką norite girdėtu, iškart puolate niekinti.
P.S. Adminui - spėju, ir taip turite ką veikti, bet jei ištrinsite mane dabar - tam visiškai neprieštarauju, nes parašiau visai ne į temą - nepamtysime, kad aš teisus smile

Pvz:       2017-11-1 18:37

“Europos žydų kongresas smerkia išpuolius prieš R. Vanagaitę ir sprendimą išimti iš prekybos jos knygas.
Kongreso vadovas – Kremliui prijaučiantis rusų oligarchas.”
.
Štai jums ir puiki iliustracija- kai savo reikalų nesprendžiame patys,
mūsų reikalus sprendžia svetimi.
Vienintelė priemonė sustabdyti ir užkardyti Lietuvą juodinantį mėšlą, tai lietuvių ir litvakų susitaikymas krašto viduje.
Ne kažkuriai pusei pataikaujant. To nereikia.
Reikia tiesiog dialogo, vieni kitų pažinimo, empatijos ir Tiesos.
Antraip mokėsime vis brangiau ir brangiau.

Raigerdas       2017-11-1 17:32

Skaitant tą tekstą, kur Rasa Čepaitienė pasakoja apie savo viešnagę Belgijoje, man kilo klausimas, kodėl ji nemini šito “garbaus profesoriaus” pavardės. Pirmiausia, tas “garbus profesorius” yra neetiškas žmogus, t.y., jis pats yra nešvarus. Toliau, šitas ‘garbus profesorius” yra blogai išauklėtas, nes nesugeba laikytis priimto Vakaruose etiketo normų. Ir trečia, tas “garbus profesorius” yra toks užsimaskavęs fašistėlis, nes tik fašistui ir komunistui yra būdinga apkaltinti žmogų tuo, su kuo jis nėra susijęs. Kas yra tie fašistai ir komunistai? Pirmiausia, tai yra MĄSTYMO SAVYBĖ, kada dėl kažko tai, tegul ir negero, yra apkaltinamas ne tas asmuo, kuris tai padarė, kad ir nusikaltimą, o visas kaimas arba net visa tauta, t.y. tie, kurie iš viso niekuo dėti. Pavyzdžiui, Lietuvoje, deja, virš 90% gyventojų šito dalyko nesupranta. Štai jums konkretus nesuvokimas, kas yra kaltas. Cituoju iš Vikipedijos: 1944 m. birželio 3 d. kaimą ištiko didelė nelaimė. Keršydami už sovietų partizanų nužudytus kelis vokiečių kareivius, SS 16-ojo pulko 3-ojo bataliono 9-oji ir 10-oji kuopos išplėšė kaimą, o Pirčiupių gyventojus sudegino gyvus. Žuvo 119 žmonių. Išsigelbėjo 39 gyventojai. Tik po savaitės, birželio 11 d., Valkininkų klebonui Juozui Bardišauskui leista palaidoti aukas. 1947 m. tragedijai atminti pastatyti du aukšti kryžiai, vėliau jų pastatyta daugiau, tačiau sovietai juos sunaikino”. Štai jums paaiškinimas primityviai tautelei. Nors tame reikale yra tik 1 žmogus, kuriam buvo būdingas fašistinis mąstymas, t.y. tas žmogus, kuriam kilo idėja sudeginti visą kaimą. Arba jis pasiūlė tai padaryti, arba jis pats tą idėją pagimdė ir atidavė įsakymą. Kas jis? Bet mūsų tautiečiui tokie ABC-ėliniai klausimai yra tokios atrodo nepasiekiamos aukštumos, kada užtenka ir tokio niekam tikusio paaiškinimo, kad SS ir toliau tra-lia-lia. O kodėl Lietuva neieško tų SS, kaip tai daro E. Zuroffas? “O mums nieko nereikia, kam čia kapstytis praeityje? Kas buvo tas pražuvo?”“Geriau paverkime, paaimanuokime ir užmirškime”. Štai toks nihilistinis arba mūžikiškas požiūris dominuoja pas mus. Todėl nėra jokio supratimo, kad mūsų ateitis priklauso nuo mūsų praeities, ir kaip mes sprendžiame tas praeityje buvusias problemas šiandien.
Gaila, kad Rasa Čepaitė pasimetė, bet į tokį nekorektišką “garbaus profesoriaus” klausimą galima buvo atsakyti, kad jūs asmeniškai nejaučiate jokios neapykantos žydams. Ir to būtų pakakę. Bet vėliau galima buvo paklausti “garbaus profesoriaus” panašiai, kaip ir klausia: “kodėl Briuselyje, kuris yra kaip ir EU Sąjungos sostinė, yra Stalino aveniu? jūs pritariate šito diktatoriaus represijoms? juk netgi ta pati komunistų partija pasmerkė jo represijas? o kodėl Belgija jį garbina?”

Juozapas       2017-11-1 17:07

Tarabildai-
Taip, Tu teisus- komentarų skiltyse tokio dalyko nepadarysime.
Va, vos iškėliau idėją, tuoj pasireiškė du ypatos su savo keverzonėmis.
Vieną heiterio provokaconę peckelionę Adminas turėtų išvalyti, o kito ilgatiražines rašliavas manau galima tiesiog prascrolinti.
Bet- jeigu Tau mano idėja pasirodė verta dėmesio, vansi galima ją vystyti.
Kaip? Misliju, reikėtų pradėti nuo “arbatos” formato.
Turiu idėjų, bet nemanau jog verta rutulioti čia.
Iki idėjos realizavimo tektų nueiti gana ilgą ir sudėtingą kelią.
Pradžioje- derėtų  pradėti nuo mažų dalykų. Susitikimai, konsultacijos, apsikeitimai nuomonėmis. Tu pažįsti protingų žmonių, aš pažįstu taip pat.
Turiu bičiulių, normalių žmoniu litvakų tarpe.
Lietuvos žydų bendruomenėje yra visokių žmonių. Yra durnių, yra ir protingų.
Kalbėkime su tais kurie pripažįsta argumentų kalbą.
Kvaila ir tikrai klaidinga būtų ieškoti absoliučių vienminčių abejose pusėse.
Turime labai įkaitintą situaciją, malkų priskaldyta daug.
Todėl pradžių pradžiai pakanka to kad konsultacijose dalyvautų bent suvokiantys jog tokia padėtis nebegali tęstis, kad tas kas vyksta yra žalinga abiems tautoms ir valstybei kurios piliečiais esame.
Vienžo, jeigu rastum galimybę susitikti, išdėstyčiau savo sumanymus plačiau.
Sutinku, reikalas sudėtingas ir nelengvas. Bet - kažkam reikia tai pradėti.
Negi tokius reikalus palikti matrioškynui ar kremlinams?
Aš manau jog tai ne idiotų politikų reikalas.
Politikai musyse yra bezdžionių lygio.
Rimtą darbą gali padaryti tik kultūrininkai.
Šviesių žmonių turime, tik reikia juos suburti.
Padarykime tai.
Juolab iš to gal išsivystytų ir dar kiti, didesnio mąstelio dalykai.
Dar svarbesni.
Bet apie tai jau ne čia kalbėčiau.
Pats supranti.

Raigerdas        2017-11-1 16:12

Kodėl nieko nebuvo daroma Simonko atžvilgiu, kai jis pasityčiojo iš mūsų didvyrių Stepono Dariaus ir Stasio Girėno? Reikia pagaliau suprasti, kad tokius dalykus gali daryti tik žmonės, kurie neturi psichinio stabilumo ir atsakomybės jausmo. Nei Simonko, nei R. Vanagaitė negali būti mūsų tautos didvyriais. Kada pagaliau ateis į Lietuvą paprastas suvokimas, kad tarp Švonderio ir tautos didvyrio yra milžiniškas kokybinis skirtumas. R. Vanagaitė, apšmeižusį Vanagą, tikrai nusileido iki Švonderio lygio, nes jos kaltinimai yra panašūs, kokius mesdavo savo pasirinktai aukai bolševikai.  Reikia tik pasižiūrėti į induizmo istoriją, kur vienu metu buvo kastų sistema, nes visuomenė buvo suskaidyta į  brahmanus, kšatrijus, vaišijus ir šudras. Šudros buvo žemiausias sluoksnis. Kuo blogesnė Švietimo sistema, tuo daugiau problemų valstybėje sukurs būtent šitas sluoksnis. Mes neskirstome visuomenę į sluoksnius, bet jie egzistuoja. Pas mus egzistuoja luomai, bet jie nėra įvardinami. Daug dalykų pas mus valstybėje veikia slaptai. Tačiau žydai nepatiria tokios diskriminacijos kaip pavyzdžiui, religinės mažumos Lietuvoje.
Diskriminacijos atvejų pas mus yra, todėl būtina traukti atsakomybėn tiek šmeižikus, tiek kokios nors nesantaikos tautos ar religiniu pagrindu kurstytojus. Šmeižkas tikrai yra labai pavojingas tipas visuomenėje. Be šmeižto, be melo, be dezinformacijos jokia provokacija neįmanoma.

Raigerdas        2017-11-1 15:38

Šiuo klausimu turiu savo nuomonę. Pirmiausia, ponas Efraimas Zuroffas painioja 2 dalykus: Lietuva kaip valstybė buvo užpulta ir okupuota tiek fašistinės Vokietijos, tiek Sovietinės Rusijos. Jungtinės Tautos 1947 metų lapkritį priėmė rezoliuciją Nr. 181, kuria Palestiną padalino, 55 procentus jos skirdami žydams, o 45 procentus – arabams. Jeruzalę jie paskelbė tarptautiniu miestu, kurio neturėtų valdyti nei Izraelis, nei arabai. Palestinos arabai bei aplinkinės arabų valstybės su šiuo padalijimu nesutiko, nes mažumą gyventojų sudarantys žydai turėjo gauti didesnę dalį teritorijos. 1948 metų gegužės 14 d. Izraelis paskelbė nepriklausomybę. Kitą dieną po to aplinkinės arabų valstybės paskelbė Izraeliui karą, kurį Izraelis laimėjo ir užėmė dalį žemių, pagal JTO padalijimo planą skirtų arabams, o arabų valstybės okupavo Gazos Ruožą (Egiptas) ir Vakarų Krantą (Jordanija). Izraelio valstybės vis dar nepripažįsta dalis valstybių (daugiausiai musulmoniškų), lieka neišspręsti okupuotų teritorijų, žydų naujakurių gyvenviečių jose klausimai. Palestinos savivalda kontroliuoja tik dalį Vakarų Kranto, Gazos Ruožas valdomas Hamas judėjimo. Tuo tarpu Lietuva atgavo savo Nepriklausomybę tik 1990 m. kovo 11 d. Akivaizdu, kad ponas Efraimas Zuroffas šito arba nenori suprasti, arba nenori, nes laikosi Rusijos propagandos kaltinimais, kad lietuviai, ukrainiečiai ir baltarusiai yra fašistai. NESUPRANTU, KODĖL LIETUVIAMS REIKIA TEISINTIS IR GINTIS PRIEŠ EUFRAIMĄ ZUROFFĄ? Tegul jis teisinasi dėl nesantaikos kurstymo tarp žydų ir lietuvių Lietuvoje. Tarp kitko, įvažiuoti į Europos Sąjungą iš Izraelio nėra jau taip paprasta, nes Europa smerkia Izraelį dėl nekaltų palestiniečių žudymų. 2) R.Vanagaitė nėra savarankiškai mąstantis žmogus, nes ji yra tik pono Efraimo Zuroffo ginklas ir instrumentas. Kodėl? Todėl, kad ji yra Lietuvos pilietė, o Lietuva, skirtingai nei Izraelis, yra Europos Sąjungos narė. Gal pirmiausia išsiaiškinkime, kodėl Izraelio Europa nepriima į savo Sąjungą? 3) Lietuvoje, be abejonės, yra labai daug chaoso. kas yra pagrindinis chaoso sukėlėjas? Tai žiniasklaida. Šiandien niekas nekalba apie tai, kiek žalos padarė Lietuvai tie “Žodžio Laisvės mėgėjai”. Manau, kad ši suma pranoksta net trilijoną eurų. Nuo pat senovės buvo žinoma, kad šmeižikas yra vienas iš pavojingiausių žmogaus tipų žmonių tarpe. Pas mus į šmeižikus žiūrima kaip į “netyčia pasakiusį kažkokį žmogelį”.
Kokioje sferoje koncentruojasi daugiausia šmeižikai? Aišku, kad žiniasklaidoje, nes jie save laiko RAŠYTOJAIS.

Raigerdas        2017-11-1 15:37

Tęsinys ankstesnio komentaro:4) Ar tikrai lietuviai yra linkę į diskriminaciją ir neapykantą kitoms tautoms? Šiuo atžvilgiu vargu ar rasite Europoje tokią tautą, kuri būtų tokia tolerantiška kitų tautų atžvilgiu, religinio pakantumo atžvilgiu. Bet ar Lietuvoje nėra tokių, kurie nekęstų žydų, rusų ar net tų pačių arabų? Taip jų yra, bet dažniausiai, tai yra nelabai psichiškai sveiki žmonės. Tokių yra kiekvienoje tautoje, tame tarpe ir Izraelyje. Ar šiandien yra pas mus diskriminacijos atvejų? Taip, be abejonės yra. Tie patys katalikai dažnai atvirai reiškia savo neapykantą pagonims, nors tam nėra jokio pagrindo, iš katalikų gali išgirsti neapykantos žodžių ir tų pačių jehovistų atžvilgiu, ir kitų religinių mažumų atžvilgiu. Štai čia yra toks retkarčiais apsimetantis demokratu komentatorius Juozapas, kuris jau ne už vieną komentarą turėjo būti patrauktas pagal LR Baudžiamąjį kodeksą dėl neapykantos kurstymo netgi tuo pačiu religiniu pagrindu. Bet Liudvikas Jakimavičius toleruoja tokius dalykus, nes jis yra “MŪSIŠKIS” krikščionis. Taigi, Lietuvoje yra žmonių, linkusių į diskriminaciją, bet tai nėra būdinga daugumai lietuvių. 5)Ar galima šią padėtį ištaisyti? Taip galima, bet pas mus to Lietuvoje nebus daroma iki to, kol ko nors neatsitiks. Dabar R.Vanagaitė apšmeižė mūsų tautos didvyrį Vanagą. Reiškia reikia išsiaiškinti, kiek toje šmeižto akcijoje yra pono Efraimo Zuroffo kaltė. E.Zuroffas ryškiai peržengė ribas mūsų valstybėje. Bet gal jis įsivaizduoja, kad mes esame tie palestiniečiai? Belieka tik spėlioti, nes mūsų gandų besivaikantį žiniasklaida nesugeba paimti interviu iš tokio žmogaus, kuris nėra draugiškas mūsų valstybės atžvilgiu. Žydams buvo sumokėta kompensacija ir ji buvo padaryta neteisingai, nes nei vienas žydšaudys nenukentėjo. Už juos mokėjo žmonės, kurie jokio supratimo apie žydų šaudymą neturi. Ir E. Zuroffo pretenzijos tikrai yra svarbios, nes kaip gali valstybė mokėti milijonines kompensacijas, kai nėra nubaustas nei vienas žydšaudys? Tai tikrai nelogiška. Ir gaunasi, kad mūsų valdžia su čia labai stipriai išsimuilino…

Tarabilda       2017-11-1 15:31

Juozapai, Tiesos komentatoriai ir laikintojai - absoliučiai beviltiškas reikalas. Seniai praradau viltį šiuo formatu ką nors prasmingo sumodeliuoti. Įvairiais laikais čia apsilankydavo ne daugiau 5-ių rimtesnių žmonių, su kuriais būtų įmanoma prasmingai pasišnekėti, ką jau kalbėti apie kokio nors prasmingo darbo nuveikimą. Neturėkit nė mažiausių iliuzijų, juoba, kad čia ypatingai mėgsta ir yra įsikūrusios brigados provokatorių ir nesuprasi, kokios kontoros suskių su neaiškiomis užduotimis. Beviltiškas reikalas.

reikia, reikia dialogo       2017-11-1 15:01

komunistų 7 proc
kgbistų 7 proc
pederastų apie 5 proc
pedofilų apie 0.5 proc
kalinių 0.33 proc
žydų 0.08 proc
——
todėl reikia dialogo su žydais: nieko daugiau neveikime, tik kalbėkimės su žydais.

J---Tarabildai       2017-11-1 14:36

Laukiau tokio logiško klausimo.
Na štai- čia ir yra pretekstas rimtai Diskusijai.

Tarabilda       2017-11-1 14:20

Pritariu Juozapo idėjai. Klausimas tik toks, kas atrinks ir kas įgalins tuos Konferencijos dalyvius, kad jie būtų legitymūs?

Juozapas       2017-11-1 14:04

Dėkoju kolegei Albinai už išmintingą pastabą.
Taip- šis straipsnis ne mėgėjų rašinėti bukus lozungus lygiui.
Tokį tekstą suvokti ir komentuoti reikia turėti daugiau nei erudicijos. O ir problematika paliesta milžiniško mąstelio. Nelabai ką prikomentuosi lakoniškomis replikomis.
Vienok, šis traipsnis naudingas dar ir tuo, jog kelia natūralų ir neišvengiamą klausimą- o ką gi daryti, kaip išbristi iš šios kebeknės, kaip išnarplioti gyvatymu šnypščiantį mazgą?
Nes taip toliau tęstis negali. Per daug brangiai kainuoja.
Ką siūlyčiau?
Manau, jog reikia pradėti ir vesti dialogus.
Tačiau tai turėtų būti daroma išmintingai. Kaip?
Misliju, jog pirmiausia turi abejose pusėse suvokta, kad pradėti kalbėtis būtina ir kad pokalbis turi būti nuoširdus bei konstruktyvus.
Tiek lietuviai, tiek Lietuvos žydai, tiek izraelitai ir žydų diaspora pasaulyje turi sąmoningai pajusti poreikį dialogui.
Esu įsitikinęs, jog mūsų žydų litvakų bendruomenė, bent dalis jos, yra pavargę nuo mus, to paties krašto piliečius skiriančių dirbtinų barjerų ir mielai susėstų dialogui.
Žinau, jog mūsų, lietuvių tarpe, taip pat yra nemažai išmintingų žmonių suvokiančių dialogo tarp abiejų pusių reikalingumą ir galinčių tokiame dialoge dalyvauti be išankstinių nuostatų.
Tai va, siūlau surengti viešą, keleto dienų konferenciją, kurioje abi šalys susilaikant nuo tarpusavio kaltinimų, išsipasakotų apie normaliam sugyvenimui trukdančias kliūtis.
Lietuvių-žydų, krikščionių-judėjų santykiai ištisus šimtmečius trunkanti sumaištis.
Reikia surasti blogybių šaknis, įvardyti ir siekti sukurti vaistus pagijimui.
Ta tragedija kuri ištiko mūsų abi tautas XX a.viduryje, neturi užkirsti kelio ieškoti salyčio taškų santarvei kurti.
Pradėkime pokalbį nuo to kas mus vienija.
Nesąmonė šnekėti, jog per šimtus metų greta mūsų gyvenę Lietuvos žydai, nieko nedavė šiai šaliai.
Miestuose ir miesteliuose gyvavusi litvakų bendruomenė, iki Katastrofos sudariusi didelę dalį miestelėnų populiacijos, akivaizdžiai yra ženkliai prisidėjusi kuriant Lietuvos kultūrinį paveldą. Be litvakų mūsų senamiesčiai būtų buvę kitokie, urbanistinis peizažas neturėtų to žavesio kuris pakeri atvykusius svečius iš uźsienio.
Manau, tiek mūsų žydai, tiek mes, privalome susivokti kuo esame šioje valstybėje. Mūsų tėvynainiams žydams, taip pat reikia išsigryninti savo santykį su Lietuvos valstybe ir vieną kartą pasakyti lietuviams o ypač kitiems pasaulio žydams - kas yra litvakai, su kuo jie ir su kuo Lietuvos žydams nepakeliui. T.y. turi būti aiškiai įvardyta, jog žydų, kaip ir lietuvių - yra visokių. Yra ir hetojų, yra ir niekšų.
Holokausto aukų šešėlis tam tikroms grupėms pasaulio žydų bendruomejėje tikrai yra tapęs patogia širma nebaudžiamumui užsitikrinti.
Bet greta žydų šovinistų/žydų orwrlistų yra daugybė kilnių asmenybių kurie užima demetrialiai priešingas pozicijas niekšų atžvilgiu.
Ar galime į vieną kugelį suplakti wallstritų rokfelerius, ruskyno rotenbergus, primakovus, bilderbergo kląstūnus- ir tokias asmenybes kaip V. Bukovskij, V. Novodvorskaja, S. Kovaliov, B. Nemcov?
Ir tie ir anie yra žydai. Bet absoliučiai skirtingi.
Kaip absoliučiai skirtingi lietuviai yra šio straipsnio autoriai ir pvz. tokie lietuviai-atmatos kaip žopienė, tiapkinas, kirkilius, kubyyylius, anūkas, ausrina-marina, wckauskuenė ir smaukūnaitė.
Esmė tame, jog padorių ir išmintingų žmonių VISOSE tautose visada buvo mažuma.
O niekšų visose tautose netrūko ir yra sočiai.
Todėl, privalu liautis bukai klykauti lozungais ir svaidytis dar bukesniais apibendrinimais-kaltinimais.
Turi būti kaip priklauso civilizuotoje visuomenėje- žydams privalu pasmetkti žydus-niekšus ir atsiriboti nuo jų. Lietuviams privalu pasmerkti savus niekšus iratsiriboti nuo padugnių.
Tokioje Dialogo konferencijoje negalima leisti dalyvauti politikams.
Idiotai ir piarščikai viską sugadintų.
Konferencija turi būti kultūrininkų, istorikų ir geros valios visuomeninimkų reikalas.
O konferencijos tikslas būtų sukurti Istorijos Tribunolą, kuris vyktų pagal visas tarptautinės teisės normas.
Tstorijos Tribunolo veikla neturi būti apribota kažkokiais “penkmečio planų” terminais - turi būti dirbama kol bus sudėti visi taškai ant “i”.
Tribunolo nutartis turėtų ratifikuoti LR Seimas ir Izraelio Knesetas, o taip pat pasaulio lietuvių ir žydų diaspirų vadovybės.
Priimti nutarimai būtų laikomi galutiniais ir neskundžiamais aktais-  konstitucine norma ir jų kvestionavimas būtų baudžiamas įstatymu.
Tai yra vienintelis būdas užbaigti tas nesąmonių bakchanalijas.
Kito varianto nematau.
Jeigu kas turite geresnį variantą, prašome siūlyti.
Tik gal be dergimosi ir bukų lozungų, gerai?

 

albina       2017-11-1 9:47

Mieli komentatoriai,nepykite už pasiūlymą:pirma,atidžiai perskaitykite straipsnį,po to,jei negalite RIMTAI pakomentuoti,arba pritarkite,arba nieko nedarykite,nes,gal ne tik mane,TIESOS patinka būtent dėl aukštesnio lygio diskusijos.Nes Delfy dauguma yra greito algio lygio rašytojai.

Dzeikas       2017-11-1 9:16

Nesitikejau , kad Radio Svoboda dalyvaus tame: “В Литве изымают из продажи книги Руты Ванагайте, рассказавшей о массовых убийствах евреев литовцами”.
Kame cia netiesa? Tame, kad nuslepus dali tiesos ir sakant neesmine tiesos dali susidaro melagingas ivaizdis.Beje abi sakinio dalys naudoja daline tiesa rodant ja kaip pagrindine.
Juk zinome, kad ne valdzia isima knygas ir zinome ,kad zmoniu zudziusiu zydus esminis bruozas buvo ne tautybe, o priklausomumas organizacijai, kuriu nariai ta ar kita forma vykde naciu okupacines valdzios vykdoma zydu genocida.
Kokios isvados persasi is to ka matome?
Ogi tokios, kad kovojant uz tiesa nedera naudoti NEtiesos metodu.Newdera naudoti pusiniu priemoniu, nedera BIJOTI atsakomybes uz veika.
Derejo ne isimineti Vanagaites rasinius, o iskelt BYLA uz smeizta. Juk neirodyti teiginiai yra smeiztas, ar ne? Knygos neskaiciau, taciau jeigu ten tvirtinama , kad Ramanauskas Vanagas buvo KGB agentas ir nepateikiama irodymu - to pakanka ,kad prokuratura teiktu kaltinima uz smeizta teikiant arba kalinima ,arba milijonine bauda.
Pusines priemones tai Putino zodziais “snargliu kramtymas”, kurios tik daro smeizta itikinamesni.

šauktukas       2017-11-1 6:00

Ką reiškia Vanagaitės grėsmingas šaukinys “Žydai ateina” ?

Juozapas       2017-11-1 1:44

Puikus, gilus ir reikalingas straipsnis, skvarbios įžvalgos.
Sakyčiau, vienas reikšmingiausių sezono tekstų.
Ačiū Redakcijai ir sveikinimai autoriams.
Vienok, nelabai tikiu jog turėsime šio straipsnio kalibro vertą diskusiją komentaruose.
(Beje- straipsnio tekstas, kaip dažnai būna, numestas bendron krūvon tarp kitų straipsnelių.
Kodėl? Va, čia Redakcijai - minusiukas. Kol kas susivokimo prioritetuose vis dar trūksta. Pasitaisys?)
Ar tas straipsnelis kuris dabar yra Diskusijos rubrikoje “geresnis”?
Manau jog šis, gal kokiom trim galvomis aukštesnis.
Aišku, jeigu moki skaityti.
Ir galvoti.
Buratinams tas neaktualu.
Jau, prasidėjo “komentavimai” - “žydeliai!”...
“Durnam rodant ranka į Dangų, durnius mato tik pirštą”...
..
El er tė nežiūrau, tos produkcijos nevartoju- tai įeina į juozapines nekalaboravimo su režimu nuostatas. Vienok iš atpasakojimų tam tikrą vaizdą susidariau.
Radijo “Svoboda” klausau beveik kasnakt, tad tą “dušanskienės” show girdėjau.
Labai slogų įspūdį paliko.
Visiška stierwa. Lachudra kokių reta.
Straipsnyje padarytos įžvalgos labai skvarbiai tikslios.
..
Vienok, netikiu, jog publika įgali šį straipsnį suvokti taip giliai kaip autorių įžvelgta.
Nes straipsnio įžvalgos net ne trimataus mąstymo- tai jau kvantinis mąstymas.
Musyse unikaliai retas dalykas.
Na o buratinai “masto” 2D, “x” - “y” ašių koordinatėse.
“Žžžžydeliai!”, žviegia siaurakaktis liumpenas.
Bukam pakanka taikinio.
Tarsi tame garsiame eksperimente vyrų tualete:
Kai pisuaro dugne nupiešė musę, lankytojai liovėsi maižioti pro šalį.
Vienžo, “bej židov, sapasaj Rodinu!”- liumpenams jau viskas aišku.
Nyku.
Būtent buratinų, liumpenų, vatnikų terpėse ir gali egzistuoti visokie maitvanagiai ir maitvanagaitės.
Jeigu bent 10% publikos galėtų mąstyti tokiu lygiu, kaip šio straipsnio autoriai- ” dušanskienių” musyse tiesiog neliktų.
Žūtų kaip pelėsis nuo deguonies.
Deja, deguonies mums trūksta.
O bezdalų turim perteklių.
Deja,...
.
Ačiū Liudvikai. Labai gerai padirbėta.
Kolegoms- linkėjimai.

 

 

 

Al.       2017-11-1 0:57

Jei Vanagaitė išpuolį suplanavo sąmoningai, tai, akivaizdu, kad leidyklos ,,susipratimas” taip pat buvo suplanuotas.
Žinant, kad mūsų valdžioje vyrauja ,,mūsiškiai”, kaltinimų sąmoningu šmeižtu, antilietuviškos propaganda, tautinės nesantaikos kurstymu tikėtis sunku.

taikliai       2017-10-31 23:46

Žydai, kaip ir negrai, akivaizdžiai nenori prisiminti, kad terminai “rasizmas” ir “šovinizmas” galioja visiems vienodai, tame tarpe - ir jiems.

Komentarai, nusiųsti pas nykštukus

hipotezė pasitvirtino       2017-11-1 23:27

numeti jauką - patikrinimui, ar tikrai juozapas VSD agentas?
——
jo, akurat - tiesos.lt administratoriai patvirtina.

geručiui       2017-11-1 23:21

Tu sakai, tu žinai:)
Ar pastiprinimui atsiuntė, ar šiaip- pamaina keičiasi?

gerai, kad VSD yra       2017-11-1 23:17

ir pilnai kontroliuoja komentarų skiltis.
——-
Fašistai nepraeis !!

vaimiui       2017-11-1 23:15

Kažkas įgyvendino tamstos “idėjas”?
Na, dabar aišku, kodėl taip nykiai viskas blogėja Lietuvoje.
“Dėkui”.

Algirdasui       2017-11-1 23:12

Na va- ir patyrei orgazmą, a ne?
Dabar esi ir būk pilnas.
Fool donkey:)

vai me> Juozapui       2017-11-1 23:10

Idėjos, taigi, ne mano, jas pasiulė ir įgyvendino, pilieciai, iki kurių tamstai, kaip keturiom iki mėnulio.Be to,kad aš jums nepatinku,  visai neliūdziu.Esu normalios orentacijos.

vaimiui       2017-11-1 21:57

Jeigu tavo “idėjos” buvo niekalai, t.y. mėšlas- negi turėčiau garbinti šūdą vien už tai jog šviežias?
Nepamenu nei vieno dėmesio verto dalyko, kad būtum parašęs.
Arba svaičiojimai, arba pretenzijos be argumentų.
Nepatinka mano tonas?
Tai kad ir tu man niekada nepatikai.
Džiugu, jog bent vienu klausimu, vistik radome konsensusą:)

J--Algirdui       2017-11-1 21:49

Politinę tautą kuria išmintingos ir įžvalgios admenybės.
Pati “tauta” kurią visados sudaro 90% vidutinybių, savęs nekuria.
Kuria lyderiai, o avinai nuseka iš paskos.
Avinų pretenzijos į pagarbą yra nepamatuotos.
Nebūk avinu ir tuomet bus intencija pradėti kalbėtis iš lygių pozicijų.
Pagarba neįgyjama dekretais, įrašais tititucijose ar liepiamąja nuosaka.
Pagarbą privalu užsitarnauti.
Dėl ko turėčiau reikšti pagarbas bukiems balsuotojams? Už ką?
Kad kas ketveri metai man ant sprando pasodina niekšus?
Už ką gerbti moliūgus kurie nuo 1992-jų išdarinėjo vien kvailystes?
Kad rinko lddpistus, kad rinkosi barabą, kad rinko koncervus, artūrčiko ns’us, už dzarbaparcijos gryzunovų rinkimą. O gal už skvernuotų kolchozninkų atvedimą valdžion?
Už ką turiu gerbti idiotus?
Ne, mano mielas įsižeidėli- elgsiuos kaip esu įpratęs: gerbsiu išmintingus, o asilus vadinsiu asilais.
Nepatinka?
Maža kas kam nepatinka.
Jeigu tamsta trokšti būti patenkintas, prašyk savo moteriškės.
Gal patenkins.
Arba….pasitenkink pats.

 

Jzp---pretenzingiems ponams        2017-11-1 21:04

Mieli tuštučiai- tamstos neturite jokių idėjų ir nieko nenuvekėte, bet kupini pretenzijų?
Atrodote ganėtinai lėkštai.
Būtent tokiems tuščiabarškiams avigalviams ir būna adresuoti juozapo sarkaz!ai.
Kažkokio mulkio idiotiški kliedesiai apie mano ar kolegos Tarabildos menamas “tarnystes” kontorai, yra visiškas nuo is mas, arba tos pačios kontoros bobiko piktybiniai vėmalai.
Nesiruošiu į mentuoti asilų bliovimo.
Aš ar kolegos bendraminčiai nesam kalti, kad Lietuvoje kvailių perteklius.
Prie ko čia arogancija? Ką- turėtume idiotus vadinti protingais?
Kreipkitės į matrioškyno Rūmus. Ten ponus mulkius pavadins brangiaisiaislietuvosžmonėmis.
Bet,... manau ne tame reikalas.
Lietuvoje knibžda niekšelių, kurie smagiai šildosi rankeles ant lietuvių ir žydų tarpusavio nesantaikos žarijų. Tokių šiknių pilna abejose pusėse.
Būtent tkokiems nepatinka, jog numylėtas priešpriešos arkliukas gali patiesti kanopas.
Ir būtent tokie rėksniai kaip taisyklė turi šeimininkus- vieni kremliuje, kiti bilderbergo orwelistų irštvoje.


Rekomenduojame

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Algimantas Rusteika. Kelios pastabos „vaiko ėmimo“ įrašo paraštėje

Aštuntosioms Garliavos antpuolio metinėms artėjant Neringa Venckienė klausia: Kodėl? Už ką?..

Fatima – pasaulinė Marijos sostinė, arba Popiežiaus Jono Pauliaus II galybės paslaptis

Kardinolas Joseph Ratzinger. Fatimos žinios teologiniai komentarai

Liudvikas Jakimavičius. Politinės stumdynės

Ramūnas Aušrotas. Ar nebus apribota tėvų teisė skųsti institucijų veiksmus?

Liudvikas Jakimavičius. „Amicus est Girnius, set magis amicus veritas“

Valdas Vasiliauskas. Lietuviško parlamentarizmo aukštumos

Nuo bačkos: „Freedom House“ politologas: Lietuva pagal demokratijos reitingą lieka stabilumo sala Vidurio Europoje

Andrius Švarplys. Apie politinę (ne partinę) kovą tarp laisvės ir karantino Amerikoje

Algirdas Endriukaitis. Retorinis klausimas: esame istoriniame kelyje ar dykumoje?

2020-ieji – Lietuvos Steigiamojo Seimo šimtmečio metai

Liudvikas Jakimavičius. Visų atsiprašau, kad negaliu nieko pakeisti

Tomas Čyvas „Iš savo varpinės“: „Prasidėjo rinkiminė ruja“

Ramūnas Aušrotas. Atsitiktinumas? Abejoju

Audrius Bačiulis. Pamenat, kaip kaltinot ministrą Verygą dėl pirkimų?

Liudvikas Jakimavičius. „Reikia lietuviams išmokti mąstyti švediškai“

Tomas Baranauskas. Ar Tapinas padarys skandalą ant visos Lietuvos?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.