Demokratija ir valdymas, Vaiko teisių apsaugos tarnybos

Atgarsiai. Keletas Editos Žiobienės veiklos vertinimų (papildyta A. Švarplio komentaru)

Tiesos.lt redakcija   2017 m. sausio 28 d. 17:14

31     

    

Atgarsiai. Keletas Editos Žiobienės veiklos vertinimų (papildyta A. Švarplio komentaru)

Penktadienį lankydamasi 15min.lt studijoje Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė pareiškė, kad Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė turi prisiimti atsakomybę už neveiksnią Vaiko teisių apsaugos sistemą ir atsistatydinti.

Tai neliko nepastebėta Dainiaus Pūro, Vilniaus universiteto Psichiatrijos klinikos profesoriaus, vaikų ir paauglių psichiatro, Žmogaus teisių stebėjimo instituto valdybos pirmininko, veidaknygėje pasidalijusiu savo liūdesiu ir neviltimi. 

Sunku pasakyti, ar toks Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkės pareiškimas yra dėl nekompetencijos, ar dėl greitai pramokto ciniškos politikos darymo. Bet koks skirtumas – juk net neaišku, kuris variantas yra blogiau viešajam interesui.
Panašiai R. Dagys, kažkada apvertęs viską aukštyn kojom, aiškino, kad blogai dirba tuometinė Vaiko teisių kontrolierė R.Šalaševičiūtė, kai tuo tarpu ji, kaip kontrolierė, dirbo gerai ir ryžtingai spaudė rimtai veikti dėl vaiko teisių apsaugos Seimą ir ministerijas, o tie tik imitavo veiklą.
Dabar scenarijus kartojasi. Jei galima ką nors pagirti už gerą darbą atkakliai ir profesionaliai ginant vaikų teises Lietuvoje, tai pirmiausia Vaiko teisių kontrolierę Editą Žiobienę. Bet tai, ką ji ne kartą stipriai rekomendavo Seimui, Vyriausybei ir ministerijoms, paprastai yra ignoruojama. Tada ateina A.Širinskienė ir siūlo trauktis.
Liūdesys ir neviltis stebint tokį farsą.

Į tokį D.Pūro išsakytą E. Žiobienės veiklos vertinimą atsiliepė politologas Vytautas Sinica, aktyviai pasisakantis prieš kai kurių Seimo narių ir nevyriausybinių organizacijų pastangas ir Lietuvoje įteisinti vadinamąją norvegiškąją vaiko gerovės sistemą:

Va čia tai man patinka, perteikia visą situacijos su smurtu prieš vaikus siurrealumą.
Jau gana aiškiai teisininkų ir kriminalistų paaiškinta, kad Lietuvoje vaikai sumušami, paskandinami, sušaldomi ir kitaip miršta ne dėl to, kad trūktų kokio nors įstatymo tam sustabdyti, o dėl tarnybų nedarbo arba blogo darbo.
Taigi ir kaltė šioje situacijoje, nors patogiai nukreipiama į tautos nekenčiamą Seimą, iš tiesų tenka visų pirma apie problemą žinojusioms, tyrimus atlikusioms, bet viską likimo valiai palikusioms tarnyboms.
Ką Lietuvoje darė ir toliau daro vaiko teisių kontrolierė?
Pasyviai stebi tarnybų klaidas ir nuolatos aktyviai lobina (pastarąjį kartą – kraupioje Miliūtės laidoje) fasadines Šakalienės pataisas.
Štai Lenkijoje, kaip neseniai skelbė informaciją surinkęs Lietuvos Tėvų Forumas, vaiko teisių kontrolierė nuolatos kišasi į tarnybų darbą, kvestionuoja jų sprendimus, reikalauja atsakomybės ir t.t.
Lietuvoje – politikuoja, tuo akivaizdžiai nukreipdama visuomenės, žiniasklaidos ir politikų dėmesį nuo esminės problemos, tarnybų neveikimo turint reikiamus įgaliojimus.
Ar kas nors gali stebėtis, kad dešimtmetį Norvegijos vaiko gerovės sistemą Lietuvoje įdiegti bandantis ir Norvegijos paramos milijonus tą darančioms NVO skirstantis Dainius Pūras palaiko Editos Žiobienės poziciją?
Vaikai miršta, kaltų nėra, bet ideologiniai ir finansiniai tikslai juk svarbesni.
Įdomu, ką Pūras su Žiobiene ir Šakaliene suoks, jeigu jiems pavyks priimti savo norvegiškas pataisas ir toliau nekuriant efektyvios pagalbos šeimai sistemos, o vaikai ir toliau kris į šulinius?
Spėju, kad kalta bus Širinskienė.

* * *

Šiame kontekste aktualiai nuskamba ir sociologo dr. Andriaus Švarplio keliami klausimai:

Tragedijos Kėdainiuose kontekste kyla tokie klausimai:
1) kai girtas policininkas automobiliu Trakų rajone suvažinėjo du žmones, tuomet 2011 m. atsistatydino generalinis komisaras V.Telyčėnas. 2007 m. dėl panašios girto policininmo sukeltos avarijos atsistatydino šalies policijos vadovas Vytautas Grigaravičius bei vidaus reikalų ministras Raimundas Šukys. Tarsi visi jie asmeniškai galėjo sugaudyti visus policinininkus, sėdančius girtus prie vairo.
Dabar, kai konkrečiai dėl Vaiko teisių apsaugos tarnybos aplaidumo ištiko tokia tragedija Kėdainiuose , kodėl neatsistatydina vyriausioji kontrolierė Edita Žiobienė? Juk jos atsakomybinė pavaldumo grandis žymiai trumpesnė, t.y. ji tiesiogiai atsakinga už jai pavaldžių tarnybų kompetenciją. Čia juk nėra važinėjimasis privačiu automobiliu. Čia tiesioginis tarnybos kompetencijos klausimas.
Dėl E.Žiobienės kvalifikacijos klausimų kyla dar nuo pedofilijos istorijos laikų: tokioje rezonansinėje byloje ji nė karto neaplankė vaiko. Per pastaruosius keletą metų pastoviai įvyksta tragedijos su vaikais, o nėra jokių žinių apie vyriausiosios kontrolierės konkrečius veiksmus, nors šias pareigas ji eina ne pirmą kadenciją.

2) Dovilė Šakalienė mėgsta skaičiuoti vaikų žūtis. Ji pareiškė, kad neva dėl nepriimtų genderistinių įstatymo pataisų iki Seimo pavasario sesijos kas mėnesį žus po kažkiek vaikų. O kodėl ji taip neskaičiavo lietuvių šeimų vaikų, kurie buvo paimti Norvegijoje ir pradanginti nežinioje nuo senelių, giminaičių, o mamai paliekant teisę susitikti su vaiku du kartus per metus po 15 minučių?
Ji ne tik kad neskaičiavo ir nesirūpino, bet su savo kompanija (kuri beveik absoliučiai sutampa su taip norimo prastumti genderistinio įstatymo garsiausiais rėmėjais) besąlygiškai stojo ginti ne vaikų teisių, bet ... Norvegijos tarnybos.
Anie pradanginti vaikai yra mažiau svarbūs vaikų teisių gynėjai? O gal jai labiau rūpi genderistinės pataisos, o ne realios vaikų teisės?

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

grumstas;Ką turėjai įvardindamas davatkėlė?       2017-02-2 20:24

Pilietis     2017-01-28 19:28
JI - ne davatkėlė, išsilavinusi moteris , turinti savo tvirtus įstikinimus ir Tikėjimą. Tau derėtų žinoti, kad tokios “davatkėlės” , kėlė didelių susirūpinimų anuometiniams kagėbistams,(kaip N.Sadūnaitė). Tokios nepatogios režimams “davatkėlės”  valdžioms didesnis galvos skausmas , nei mūsų virtuvinis patriotiškumas.  jeigu turėjai mintyje seimo narę Širinskienę, tai aš jos atsiprašau už tave.

Marginalas       2017-01-30 15:15

“Vaiko teisių” apsaugos sistema tam ir sukurta, kad veiktų pagal savo užduotį: atskirti vaiką nuo tėvų. Globalinėje ideologijoje šeimai vietos nėra, nes vergas neturi teisės į šeimą: jis ir jo vaikai priklauso vergvaldžiui. Jei vaikai dar auginami šeimose, tai reikia suprasti, kaip jiems Visuomenės pavestą užduotį. Jei blogai atlieka, reikia atimti.
Viskas tvarkoje, kuo čia dėtos Žiobienė su Degutiene.

Ona       2017-01-30 9:13

Valdzia ne tik liaudi kvailina, bet ir pati save, nes vaiku teisiu apsaugos darbo istatymai ir kontrole turi buti ZIOBIENES rankose. O ji, pasodinta DEGUTIENES ,nieko apie darba su vaiku apsauga NEISMANO .Jeigu ji nemate blogio, kad DEIMANTE “gelbetojo” Cerniausko isnesama is saugiu, geru namu , tad ka ji gali sededama siltoje kedeje su didele alga pasakyti apie vaikus smurtaujanciose SUGYVENTINIU seimose. Nereikia prikurti instituciju, darbo komisiju, reikia tik saziningai ir KOMPENTENTINGAI dirbancios vaiku teisiu apsaugos kontrolieres, kuri nebijotu pakelti uzpakalio nuo kedes ir pavazineti po respublikos regionus.

...       2017-01-29 22:10

Negi teveliai auginantys vaikucius nestos i kova uz savo turta vaikus???Tegul valstybe gina pedofilus,tegul sudaro salygas ir toliau emigruoti,tegul moka varganus atlyginimus,bet tegu atsiknisa nuo seimu.Jaunimas augina vaikucius,sunkiai dirba,kad galetu prasimaitinti,islaiko islaikytinius seime kurie kuria visoki bruda ir dar turi pastoviai bijoti,kad gali buti atimti vaikai.Negi straipsnyje aprasoma tiesa???Privalome pasakyti,KAD VAIKAI,TAI MUSU NUOSAVYBE,JIE ISLAIKYTINIAMS ATIDIRBS KAI UZAUGS.Geda ziureti,kada pasinaudojus sia tragedija,jauni teveliai nesuvokdami maldauja sakalienes pagalbos,tai baisiau buti negali.Netikiu,kad seimas patvirtins toki bruda,ka patys patvirtins,ta patys ir ju seimos nariai bris,juk seimme esate ne amziams.

pasiklausk       2017-01-29 17:52

>“Kur pradanginta Garliavos Mergaitė?    2017-01-29 12:04” pasiklausk pas Skvernelį ir Karbauskį, kodėl nebuvo vykdoma teismo sprendimas - prievarta mergaitės atžvilgiu negalima ir kodėl nėra ikiteisminio tyrimo dėl antikonstitucinių veiksmų.

Tera       2017-01-29 14:14

Senai Žiobienė turėjo atsistatydinti,ne jai su vaikais dirbti

Papa Borgia       2017-01-29 13:03

“Kokiu įstatymu vadovaujantis prieš Mergaitę poėmio metu buvo naudojamas psichologinis ir fizinis smurtas?” - Jėgos teisės pagrindu, kuri pas mus aukščiausia instancija.

Genderistai bandys prastumt įstatymą       2017-01-29 12:15

ir ta proga pareikalaut daugiau babkių.
Vaikai jiems mažiausiai rūpi.
Ar suprantate,kad bet kurį tėvą ,kuris nepatinka politinei valdsžiai bus galima apkaltinti PSICHOLOGINIU smurtu už vaiko vertimą plautis rankas po pasinaudojimo tualetu?
Puolimas vyks pagal “zadaniją” iš sistemos.

Ar naujasis       2017-01-29 12:04

įstatymas bus tik liberalus,ar atspindės ir krikščioniškąją,tautiškąją visuosmenės dalį,-pažiūras,tradicijas,bažnyčios moralės mokymą?

Kur pradanginta Garliavos Mergaitė?       2017-01-29 12:04

Kodėl nelaidžiama jai susitikti su ją auginusiais seneliais?
Kokiu įstatymu vadovaujantis prieš Mergaitę poėmio metu buvo naudojamas psichologinis ir fizinis smurtas?

temide       2017-01-29 11:55

Kaip turetu atsakyti Ziobiene,jei paaisketu,kad Deimante Kedyte nuzudyta?

Vilnietis       2017-01-29 11:29

Pačios kiaulės žliobienės šakalienės nuo lovio nestrauks kol tokie profesoriai pedofilai globos.

Kas        2017-01-29 11:12

gali paneigti, kad vaiko teisių tarnybos su žiobiene priešakyje darbas yra specialiai simuliuojamas, kad sukurti atitinkamą atmosferą kaip yra dabar ir bandyti stumti ne vaiko apsaugos, o vaikų grobimą ir žiauriausią išnaudojimą pateisinančius įstatymus. Tokiais atvejais visada dar išlenda iš olų pūrai, slušniai ir panašios pabaisos.

Papa Borgia       2017-01-29 10:23

Patikima naujiena: „Palaimintos tos, kurios alksta ir trokšta teisybės meluodamos: jos abi bus pasotintos projekte “Trys viename“.

Nuomonė       2017-01-29 9:04

Moteris sėdi ne savo rogėse. Ir per ilgai smile.

Al.       2017-01-29 0:29

Pradžiai, ji turi būti atstatydinta. O speciali komisija turi ištirti visų šitų šventųjų inkvizitorių veiklą galimai ginant vaikų prievartautojus ir nuoseklias, gerai koordinuotas pastangas šeimas paversti nekontroliuojamo klano įkaitėmis.

Lione       2017-01-28 23:57

PURAS ,SLUSNYS ZIOBIENE SALASEVICIUTE visi is tos pacios operos ,Tai pedofilijos klano dangstytojai.Galimai visi yra gave slamanciu arba siltus posts IR pardaveme dusias velniui.Pedofilijos klanas Lietuvos galinga apraizges PROKURATURA teisejus vsd seima…..PROKURATURA Lietuvos is viso nepajudinama .AR Kas nors dare tyrima ,Kodel nutraukiamos bylos Kodel isteisinami NUSIKALTELIAI .Niekam neidomu Kodel nepatenka jauni specialists dirbtu I TEISESAUGA jie palieka Lietuva nes juniekas neisileidzia.Kodel seimas toks neigalus? Nejaugi visi prisivoge.Niekam nerupi kur paslepta Garliavos mergaite ,Kas ATSAKYS uz jos vaikyste? AR ATSAKYS puliniai pedofilai AR JI sveikatos kur kita mergaite? Baisu Lietuvos gyveni uztai zmones IR bega ......

Nika       2017-01-28 23:52

Ta pabaisa Ziobiene senai turejo buti nubausta ir ikalinta.Prisiminkit Garliavos ivykius,kai sake kad labai viskas gerasi,bet juk ginkluoti banditai,kitaip as ju nega!iu pavadinti pjove su benzopjuklu duris ,dauze lang us,o ten viduj buvo du mazamecisi vaikai.Rimatas klausimas,kodel,ta lervn,nepasidomejo kaip tie vaikeliai jauciasi,juk tai baisu ir dar karta baisu,bet kadangi turi Degutienes uznugari,viskas gerasi,pinigus ima ir saunu.Jai senai reikejo paskelbti nuosprendi.Baisi boba,noreciau ,kad uz visus vaikus,kuriuos su jos palaiminimu nuskriaude,butu atlyginta jos semynai.Tada butu pasdiektad teisingumas

Anupras       2017-01-28 23:24

Tai įvyko dėl neatatinkančios laikmečio ;koncepsijos;Per 26 mtus vyko švietimo, visuomenės ; transeurolibero;d reformos.Reformuoti žiobienių saugomi 26-čiai jau tėvai,pasekmes matome.Dabr žiobienės kontora dirbs su;centralizuotu priežiuros metodika.Taip nurodė... PO SEKANČIO ĮVYKIO KEISIM istatymus ir koncepcijas.miųAr naujieji SEIMO nariai nemato reformų ir tokio darbo pasekmių? Ir tai del krikščioniškų- tautinių vertybių atmetimo.
P.S.lgbt ir visi kiti jau šiepiasi iki ausų kaip jiems bus gerai.

Gal ir Pūras,ir       2017-01-28 21:45

Šakalienė,ir Miliūtė,ir Kurienė,ir Didžpetrienė  ir kiti taptų budinčiais globėjais ir pasiimtų nors keletą kenčiančių vaikų pas save?

nedaskaiciau straipsnio, Ziobiene privalo trauktis       2017-01-28 21:34

Nejuokinkit!!!

“Editą Žiobienę. Bet tai, ką ji ne kartą stipriai rekomendavo Seimui, Vyriausybei ir ministerijoms, paprastai yra ignoruojama.”

Tai jei ja ignoruoja, tegul eina lauk!!! Tada gal ateis zmogus, kuri seimas isgirs, o dabar kol ji sedi ir ora tusciai gadina, nes seimas jos negirdi, naujam zmogui ateiti be sansu!!! O jei tas naujas zmogus padarys ka gero? Pedofilai apsiputos?

Svarbiausia išlaikyti       2017-01-28 21:25

ramų protą ir nepasiduoti valstybininkų spaudimui,tų,kurie bando įšokti į paskutinį nuvažuojantį, daug pelno žadantį vagoną.Juk tai biznis ,prilygstantis ...Kad nebūtų dar daugiau aukų,o visuomenė nebūtų pasmerkta bolševikmečiui prilygstančioms tragedijoms.Ne paslaptis,kad daug išsilavinusių lietuvių šeimų iš Norvegijos peremigravo į Švediją,Daniją ir kitur dėl barnevarnet įstatymo.Nes be krikščionybės jis išsigimė į stabą ir neša nelaimes.Taip bus ir čia.

Ar buvo teisinga vaiko       2017-01-28 21:17

Kėdainiuose gynimo metodika?Jei darželio auklėtoja pamatė vaiko galvoje mėlynę ir staigiai grubiuoju būdu įsijungė įvairios institucijos,tai buvo tik laiko klausimas kada įsijungs patėvio kerštas.Kaip liaudyje sakoma,ką negirtas galvoja,tą girtas pasako.Taip ir su narkomanais.Vieną kartą jis išsiliejo,ir baisiausia,kad šeimai nebuvo teikiama pagalba,o ji buvo iš karto baudžiama.Labiausiai nubaustas liko vaikas.Kalti tikrai mes visi,o tokie įstatymai,kurie aklai perkeliami iš turtingos Norvegijos į skurdo Lietuvą,tokių keršto akcijų padidins dešimteriopai.

Koks procentas       2017-01-28 21:13

atvejų smurto prieš vaikus įvyko sugyventinių šeimose,nepilnose šeimose ir pilnose šeimose?

Kas galėtų konkrečiai       2017-01-28 20:54

įvardinti,kuo šis įstatymas skiriasi nuo norvegiško?Ar mes tokia nevykusi tauta,kad sugebame tik nusirašyti?Nusirašinėti?

Jėzusas       2017-01-28 20:19

Reikia naikinti visokias vaikų apsaugas, vaikų teises, vaikų priežiūros institucijas, taip pat visokias moterų teises ir lygybes, o steigti ŠEIMOS TEISES IR APSAUGAS. Reikia ugdyti jaunimą, kad jis suvoktų, kad harmoninga šeima ir yra pati prasmingiausia karjera.

Pilietis       2017-01-28 19:28

Ką bekalbėtume, bet Žiobienė turėtų pati trauktis iš užimamos kėdės, nes jos veiklos tikrai nesimato. Vietoj to, kad ji dabar aiškina su apgailėtinu veidu apie nelaimę, vertėtų tikrai atsistatydinti. O ši davatkėlė iš Seimo nors kartą pasakė teisybę - trauktis…

Istorija kaltina       2017-01-28 19:15

Prieš GARLIAVOS MERGAITĘ buvo panaudotas SMURTAS.
Senaties nėra.
Filmuota medžiaga išlikusi.

Šutvė kaltina įstatymus       2017-01-28 19:13

Juk blogiems šokėjams kaip visada PAU tai pamaišo…

Kažin       2017-01-28 16:04

Netikiu, kad atstatydins. Juk čia Garliavos farso dalyvių šutvė- Žiobienė, Pūras, Skvernelis… Manau, kovos vienas už kitą iki galo, kad, vienam nukentėjus, netyčia nepradėtų lįsti siūlų galai tų įvykių.

Nesupranta,       2017-01-28 15:55

Ji turi atsistatydinti!Pamenu,kai Degutiene ja pristatinejo,kaip savo seimos drauge…

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Beždžionių raupai pernelyg susieti su Afrika – perkrikštijami

PAGERBKIME BIRŽELIO SUKILIMO DIDVYRIUS IR AUKAS!

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( I )

E. Bičkauskas apie Z. Šličytės bylą: proto reikia turėti

Signatarai kreipiasi į Lietuvos valdžią – nepalaikykite Civilinės sąjungos įstatymo

Karas Ukrainoje. Šimtas penkioliktoji (birželio 18 diena)

Karas Ukrainoje. Šimtas keturioliktoji (birželio 17 diena)

Europos migracijos problemos blogės, nes apklausa rodo, jog daugiau nei pusę jaunų afrikiečių planuoja emigruoti

Vytautas Radžvilas. Sąskaita už abejingumą

Lietuvos vyskupų konferencija. Negalime pritarti Civilinės sąjungos projektui

Rumunija sieks uždrausti homoseksualumą ir lyties keitimą skatinančios informacijos platinimą mokyklose

2022 metų Gudija – nesibaigiančių represijų šalis

Humoristo žvilgsniu. Trys karžygiai keliauja į Ukrainą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (III)

Kalifornija stumia įstatymo projektą, norėdama tapti „translyčių“ „prieglobsčiu“ ir leisti teismams apriboti tėvų galimybes apsaugoti vaikus

Doc. dr. Darius Alekna. Apie šeimą, civilines sąjungas ir Seimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.