Propagandos ir ideologijos analizė, Žmogaus teisės, Intelektualų vaidmuo, Žiniasklaida

Atgarsiai. Andrius Švarplys: Socialiniai tinklai apnuogina, arba Kodėl reikia priešintis naujajai minčių policijai

Tiesos.lt redakcija   2017 m. sausio 29 d. 18:00

16     

    

Atgarsiai. Andrius Švarplys: Socialiniai tinklai apnuogina, arba Kodėl reikia priešintis naujajai minčių policijai

Jūsų dėmesiui siūlome Veidaknygėje paskelbtus sociologo dr. Andriaus Švarplio komentarus apie „Laisvės pikniko“ organizatoriaus ir „Laisvės televizijos“ kūrėjo Andriaus Tapino bandymus kėsintis į kitų žmonių žodžio, minties ir sąžinės laisvę ir daryti jiems ir jų darbdaviams politinį bei psichologinį spaudimą.

Andrius Tapinas. Socialiniai tinklai apnuogina*

* Daugiau apie tai skaityti DELFI.lt publikacijoje „Švietimo pagalbos asociacijos prezidentės požiūris į smurtą prieš vaikus: užaugom gavę į uodegas ir tapom žmonėmis“.

 

* * *

Andrius Švarplys. Reikia priešintis tokiai naujajai minčių policijai

Reikia priešintis tokiai naujajai minčių policijai. Visiškai akivaizdus metodas: sukeltoje viešojoje bangoje daryti politinį spaudimą.

Atkreipkit dėmesį: žmogus jau ištrynė savo pasisakymus, tarsi čia būtų nusikaltimas ir prokurorai jau beldžiasi į namų duris. Dabar jau turės atsiskaityti savo darbovietei.

Atkreipkit dėmesį, kaip mėgaujamasi politiniu spaudimu: šeštadienio vakaras, o Kauno rajono savivaldybė jau atsakinėja!

Kas gali atsilaikyti tūkstantinės minios psichozei?

Kas apgins konstitucinę tėvų teisę ugdyti savo vaikus? Valstybės funkcija yra garantuoti savo piliečių (įskaitant vaikų, jeigu kam neaišku) saugumą, o ne nurodyti kaip tėvams auklėti savo vaikus. Ir tuo turėtų būti viskas pasakyta.

Na, ir kokioje padėtyje atsiduria konstitucinė žodžio laisvė, jei politinės institucijos pradeda persekioti savo darbuotojus dėl viešai ištartų žodžių, kurie niekaip nenusižengia įstatymams? (O gal to genderistinio įstatymo tikslas ir yra įvesti tokią žodžio cenzūrą? Parašo specifiškai, kad „negalima mušti vaikų“ ir po to persekioja už „beržinės košės“ paminėjimą? Juk genderizmas ir politinis korektiškumas jau senai įrodė, kad šiai stovyklai įžeidimas kalboje yra žymiai svarbesnis nei realus diskriminavimas).

A.Tapinas realizuoja lygiai tokį patį cenzūros modelį, kokį jau kuris laikas Vakaruose įtvirtino Politinis Korektiškumas: sukurti tokią viešą atmosferą, kurioje tam tikros nuomonės būtų tiesiog represuojamos, žmonės bijotų pasisakyti, nors jie nepasako jokių neteisėtų ar nemoralių dalykų.

A.Tapino veiksmai rodo, kad mes jau atsiduriame padėtyje, kai Konstitucija garantuoja žodžio laisvę, bet facebook‘o veikėjai įsijaučia į prokurorų vaidmenį ir pradeda nustatinėti teisės turinį ir ribas. Kol kas tai – tik socialinis spaudimas. Bet jei procesas bus nestabdomas, persekiojimas taps įstatyminiu. Lygiai tokiu keliu nuėjo Vakarų valstybės. JAV jau kuris laikas įstatymiškai baudžiami krikščioniškų pažiūrų verslininkai, atsisakę, pavyzdžiui, iškepti tortą gėjų santuokos proga; jiems paskiriamos finansinės baudos, bankrutuoja jų verslai.

Joks išsilavinimą, Konstituciją ir save gerbiantis žmogus niekuomet neatsakinėtų į klausimą: „Ar galima mušti vaiką?“. Tai nelegitimus ir amoralus klausimas. Tėvai atsako už vaikų auklėjimą: pagal savo religinius, moralinius ir bet kokius kitus įsitikinimus. Tam naudoja visas, jiems atrodančias tinkamas, priemones. Absoliučiai daugumai tėvų nereikia jokio įstatymo, nurodančio, kas galima/kas negalima auginant vaikus, nes jų prigimtiniai meilės ryšiai diktuoja nesulyginamai aukštesnius standartus nei bet koks įstatymas gali įvardinti.

Valstybė gali ir privalo įsikišti tik tada, kai yra pažeidžiamos vaiko teisės: vaikas akivaizdžiai apleistas, juo nesirūpinama, jis neaprengtas, alkanas, prieš jį smurtaujama. Visa tai aiškiai nustatyta galiojančioje Lietuvos teisėje. Jeigu įstatymo apsauga neefektyvi, tuomet reikia stiprinti atsakingų tarnybų veiklą, o ne visiems tėvams aiškinti, kaip turi auklėti savo vaikus.

Tačiau ko tikrai nėra Lietuvos teisėje ir iš principo negali būti – tai viešųjų veikėjų priskiriama sau teisė per įgytą masinį populiarumą cenzūruoti žodžio, minties ir sąžinės laisvę; daryti viešą-politinį spaudimą darbovietėms ir socialinį-psichologinį spaudimą individualiems žmonėms.

P.S. O tokiems viešiesiems policiniams veikėjams reikia aiškiai pasakyti: taip, „vaikus reikia mušti“, t.y. reikia taikyti visas fizines ir psichologines pedagogines priemones tol, kol jos yra vedamos tėvų meilės ir pareigos ugdyti vaiko asmenybę. Ir netgi sodinti vaikus į kalėjimą, jeigu jie padaro nusikaltimą, už kurį numatyta tokia bausmė.

P.P.S. O viešosios policinės cenzūros paliestiems žmonėms (konkrečiai toms dviem moterims) vertėtų paduoti šituos apsišaukėlius cenzorius į teismą, jeigu jų veiksmai ateityje prisidės prie kokios nors žalos jų darbovietėje dėl cenzoriaus veiksmų.

 

* * *

Andrius Tapinas. Socialiniai tinklai apnuogina 2

 

* * *

Andrius Švarplys. Kiek įstatymas toleruoja socialinėse medijose vykdomą asmens psichologinį ir socialinį spaudimą?

Socialiniai tinklai apnuogina.

Senieji naujųjų komjaunuolių metodai: „Aš tik cituoju, kad nesakytų jog viskas iškraipyta“.

Ir čia pat brutaliai iškraipo, suponuodamas tai, ko žmogus visiškai nesakė. Dar daugiau – savavališkai, populistiškai susiedamas su Kėdainių nusikaltimu: „Saulė neteisina Kėdainių, bet…“; „Saulė realiai mano, kad mušti vaikus yra OK, jeigu tik jų neužmuši.“

Tuo tarpu ponia Saulė pasako visiškai teisingus dalykus:

1) auga nevaldoma karta, kuriai į galva įkaltos „vaiko teisės“ be jokios pareigos ir pagarbos kitam žmogui sampratos. Edukologai turėtų netylėti apie šiuolaikinę padėtį mokykloje, jeigu nenori vėliau susitaikyti su padėtimi, kad privalės dirbti genderistinės minčių policijos atmosferoje.

2) visiškai teisinga, kad tarpukario Vakarų valstybių pedagogikos praktikoje buvo leidžiamos itin grubios fizinės bausmės. „Saulė mano, kad visai neblogai yra mušti vaikus, nes užaugo visa karta ant beržinės košės ir tai vadinosi auklėjimu“ – taip, tai iš tiesų vadinosi auklėjimu. Kiek tai teisinga/kiek ne, yra diskusijos klausimas, bet tai istorinis faktas.

3) tarp „beržinės košės“ ir vaiko užmušimo yra didžiulis skirtumas. Kiekvienam minimaliai racionaliai mąstančiam žmogui tai yra akivaizdu. O naudoti vaiko užmušimo kontekstą yra visiškai amoralus populistinis veiksmas.

Kas dabar apgins p. Saulės teises? Kas teisiškai pažabos populistinę ataką prieš žmogaus asmenį, jo žodžio/minties laisvę, galimas pasekmes darbo rinkoje?

Ponas Andrius Tapinas turėtų pasikonsultuoti su advokatais.

Akivaizdu, kad bręsta teisminė byla, nes reikia suformuoti teisminę praktiką, kiek įstatymas toleruoja socialinėse medijose vykdomą asmens psichologinį ir socialinį spaudimą.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Atpildas       2017-02-7 11:10

Pritariu tiems kuriu nuomone kad reikalinga “berzine kose"o tiems kurie mano kad atsakomybes jausma, pareigu atlikima, pagarba zmnonems galima issugdyti tik glostant per galva tai jus ne tik populistai jus utopistai.Tas snarglius kuris drabstosi snargliais bet niekada nebvo apsnargliuotas pats niekada nesupras kaip tai zemina zmogaus oruma o jei jis gautu grazos tokiu paciu budu jis tai suprastu tai gyvenimo pamokos.Gaves berzines koses jis supras kas tai yra skausmas tai taip pat patirtis o tokios patirties nesinori daznai gauti

Meursault       2017-02-3 12:19

_"JAV jau kuris laikas įstatymiškai baudžiami krikščioniškų pažiūrų verslininkai, atsisakę, pavyzdžiui, iškepti tortą gėjų santuokos proga;“_

- Neįmanoma atsisakyti iškepti tortą gėjams, remiantis krikščioniškomis pažiūromis. Tai tų pažiūrų naudojimas ne pagal paskirtį, iškreipinėjant jas kaip kam patogu.

s.m. >Onai       2017-02-1 0:47

Ponia, reiktų, mano galva, tiksliau reikšti mintį. Ne <atgimė senų komjaunuolių diktatūra>, o “išlindo iš pogrindžio/įžūliai apsireiškė ilgai maskavusis devyngalvė hidra - pasenusių komjaunuolių diktatūra”. Tarp homjaunuolių daugiau vyrauja jaunikliai, ko gero, dažniausiai pasenusių komjaunuolių/bolševikų liberastiškosios atžalėlės.

Ona       2017-01-30 22:38

Reikia kovoti su šituo smurtu prieš laisvą žodį, bet ką čia kalbėti, jei štai nukentėję nuo Tapino moterys jau atsiprašinėja per degtindarių televizijas. Toks jausmas, kad Lietuvoje atgimė senų komjaunuolių diktatūra.

Rmm.       2017-01-30 21:23

Smurto tematiką kaip auklėjimo priemonę reikia riboti, o tiksliau - keisti švietimu. Bet tas p. Tapino ir jo sekėjų paauglių terorizavimas jau peržengia ribas. Baisu žiūrėti kas darėsi prieš rinkimus ir kokią patyčių/psichologinio teroro kultūrą jie skleidžia.

ema       2017-01-30 20:34

VISIŠKAI TEISINGA NUOMONĖ

tapinas       2017-01-30 20:31

tas,kuris kaip nors tampa zinomas (tai daugiausiai TV zurnalistai, laidu vedejai, korspondentai ir t.t.) tiesiog suserga “visuomenes mokytojo” liga. Jiems pradeda atrodyti, kad mes paprasti zmones pasiklystume be ju pamokymu. Paprasciausiai susireiksminusios asabos, kurios tampa “ekspertais” visuose gyvenimo srityse. Kartais norisi toki apsiputojusi eksperta ir uzblokuoti…

Nepasirašysiu       2017-01-30 13:28

Jei kažkas yra pakankamai kvailas būti socialiniuose tinkluose, te toleruoja ten tokius, kaip Tapinas ir Užkalnis. Juk nereikalaujate McDonalde Kijevo kotleto, o panorėję žingsniuojate į “Neringą”...

vizijų išsipildymo metas       2017-01-30 12:35

2017 metų pradžioje Lietuvoje gyveno jau tik 2 mln. 849 tūkst. nuolatinių gyventojų - tai yra gyventojų skaičius sumažėjo 39,2 tūkst., arba 1,4 proc., mažiau negu 2016 metų pradžioje, skelbia Statistikos departamentas.
Maža to, pernai iš Lietuvos evakuavosi dar 51 tūkst. gyventojų,  o tai 6,4 tūkst. (14,5 proc.) daugiau nei 2015 m.
Pagal gimstamumo ir mirtingumo santykį  lietuvių turėtų nelikti po 65 metų, mat dėl aukšto mirtingumo bei menko gimtsamumo tauta praranda 14 proc. per dešimt metų.
Tačiau jeigu išliks esami emigracijos tempai, Lietuvos teritorijoje paskutinio lietuvio šioje teritorijoje turėtų nebelikti po 25 metų.

tiaisynė valstibė       2017-01-30 12:26

Lietuviškas teisingumas: dėl 20 ct gyventojas išbrauktas iš socialinio būsto laukiančiųjų sąrašo

albina       2017-01-30 11:27

Tapinai abu yra tik savo tiesos ir savo proto galiūnai.Jie kala per visus kanalus tą klaikią savo politiką.Ką išgyvena jų pačių vaikai? Ar seka tėvų pavyzdžiu ir užgaulioja bendraamžius? Sukils visi buduliai,bet prezidentu Tapinui nebūti.

aha, pagal konstituciją       2017-01-29 22:46

negalima vyrui moters paliesti.
nes konstitucija draudžia.
belieka būti pederastu - jie sugeba apeiti draudimus, a ne?

Jonas       2017-01-29 22:36

pagal LR Konstituciją - žmogaus asmuo neliečiama ir tiek žinių.  Belieka išsiaiškinti konkrečiai nuo kada tampama žmogumi. Jei parašyta LR Konstitucijoje žmogaus asmuo neliečiamas - vadinasi neliečiamas besąlygiškai.

iš gatvės       2017-01-29 22:01

Senoliai vaikus baudė beržine rykšte ir niekada neleisdavo mušti ranka. Tėvai užaugo sveiki ir nesužaloti. Neperlenkit lazdos: smurtas buityje - nusikaltimas, o kasdienės patyčios ir smurtas TV ekranuose… Kas tai? Ir vėl dvilypumas?

rename       2017-01-29 20:56

V. Bukovskij tai pavadino tolerastijos totalitarine diktatūra

pizdukėliai - stalinistai       2017-01-29 19:45

daug tokių
kurie nori, kad jų bijotų.
kuriems patinka kitų baimė.
patys yra didžiausi bailiai.
iš tokių ir atsiranda pedofilai ar gyvuliukų kankintojai.
na nors nekeista - tėvas tapinas - nomenklatūrinis komunistas.


Rekomenduojame

Arvydas Daunys. Jis parodė pasauliui, kaip reikia kovoti už savo idėją – be baimės, oriai ir iki galo

Donaldas Trumpas atsisveikinimo kalboje pakvietė melstis už naujos administracijos „sėkmę išlaikant Ameriką saugią ir klestinčią“

Algimantas Rusteika. Tada tylėjo iš atsargumo ir baimės, dabar – iš įsitikinimo ir naudos

Andrius Švarplys. Ką iš tiesų reiškia JAV demokratų žadamas „aljansų atgaivinimas“

Liudvikas Jakimavičius. Įdomu, kur dabartinės Vyriausybės nariai buvo tą Sausio 13-osios naktį?

Rasa Čepaitienė. Alžyre šiandien sninga

Andrius Švarplys: Kas, kaip, kodėl? –  Pasitikėk Tiesos Ministerija

Prof. dr. Tomo Berkmano žodis konferencijoje „Šių dienų iššūkiai šeimos politikai Lietuvoje“: teisinė sritis

Kodėl ignoruojamas ar net šmeižiamas 1941 m. Birželio sukilimas, jo lyderis Kazys Škirpa? Dovilo Petkaus interviu su Vidmantu Valiušaičiu

Nida Vasiliauskaitė. Laisvės propaganda

Andrius Švarplys rekomenduoja: putiniškos Rusijos disidento Andrejaus Ilarionovo analizė dėl Kapitolijaus įvykių

Socialinis tinklas GAB atkūrė JAV prezidento Donaldo Trumpo įrašus iš „Twitter“ paskyros

Geroji Naujiena: „Ateikite ir pažiūrėkite, kur aš gyvenu!“ – kviečia Kristus

Andrius Švarplys. Apie ateities Lietuvą, švietimą ir ateities universitetą

Egidijus Šileikis. Manipuliacijos siekiant nekeisti Konstitucinio Teismo pirmininko

Liudvikas Jakimavičius. Ne už kalnų diena…

„Parler“ direktorius sulaukė grasinimų mirtimi

Verta pažiūrėti. „Kapitolijaus šturmas“ garsiojo prokuroro ir buvusio Niujorko mero Rudolfo Džulianio akimis

Andrius Švarplys. Viena replika apie Laimos Kreivytės pranešimą Santaros Šviesos Vilniaus klubo diskusijoje apie ateities Lietuvą

Vytautas Sinica apie socialinių tinklų cenzūrą: pasirodo, viskas yra dar blogiau

„Nacionalinis susivienijimas“ reikalauja teisingumo reformos ir beda pirštu į rezonansines bylas

Andrius Švarplys. Didžiausias JAV demokratijos išbandymas vyksta dabar – po rinkimų ir Kapitolijaus užėmimo

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Malda Sausio 13-ąją

Kastytis Braziulis. Bolševizmo mūsuose vis dar yra likę labai daug

Verta prisiminti. Vidmantas Valiušaitis. Dar kartą „vienų vieni“?

„Pagaminta Lietuvoje“: savaitės politinių įvykių apžvalga trumpai

Verta prisiminti. Naktis, sukrėtusi ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį: pirmieji žiniasklaidos balsai

Ramūnas Aušrotas. Ateina naujos ideologinės kolonizacijos laikas – apsiginsime?

Vygantas Malinauskas. Kodėl Bažnyčiai iš viso reikalingos Šv. Mišios

OpTV: išskirtinis „Kranto“ interviu su pirmuoju krašto apsaugos ministru Audriumi Butkevičiumi – apie Ameriką ir Trumpą, Sąjūdį ir Sausio 13-ąją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.