Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Žiniasklaida

Atgarsiai žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose: ką pasakė s. Nijolė Sadūnaitė ir ką ji neva turėjusi pasakyti ar nutylėti?

Tiesos.lt redakcija   2018 m. sausio 19 d. 6:34

73     

    

Atgarsiai žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose: ką pasakė s. Nijolė Sadūnaitė ir ką ji neva turėjusi pasakyti ar nutylėti?

„Gerbiama prezidentė man pasakė, jog ji niekada nežinojo ir nežino, kur yra Deimantė Kedytė“, – šiuos Dalios Grybauskaitės žodžius, pašnibždėtus jai į ausį, s. Nijolė Sadūnaitė dar spėjo paviešinti iš Seimo tribūnos. Dar spėjo ir paklausti: „Tai kas žino, kur yra Deimantė Kedytė?...“

O tada Seimo technikai išjungė mikrofonus, ir – tai, ko gera, simboliška – paskutiniai Laisvės premijos laureatės žodžiai ir vėl paniro į tylą (žr. pačią reportažo pabaigą nuo 1 val. 9 min. ČIA).

N. Sadūnaitės kalboje ne kartą minėtas ir kritikuotas premjeras Saulius Skvernelis, per Garliavos įvykius ėjęs policijos generalinio komisaro pareigas, iš žurnalistų sulaukęs klausimo, kaip jis vertinantis laureatės pasisakymą per minėjimą, rėžė iš peties: „Ji turi savo nuomonę, ji tvirtai turėjo nuo pat istorijos pradžios, bet viskas, kas šiandien buvo pasakyta, neatitinka tikrovės. Nei viename žodyje nėra tiesos“, – lrt.lt teigimu, žurnalistams atsakęs premjeras.

Tiesą pasakius, žinant, kiek mesta pastangų ir sudėta aukų, kad būtų bent sukurta iliuzija, jog „Garliavos istorija tėra praeitis“ ir „ten viskas jau aišku“, kažin ar galime stebėtis tokiais pasisakymais: ir prezidentė nepraleido progos pakartoti savo versijos (nieko nežinojau, nežinau ir negaliu sužinoti), ir buvęs pareigūnas, palaiminęs planą į privačių namų kiemą pasiųsti įkaitų vadavimo desantą, kad šie praktiškai pritaikytų savo įgūdžius prieš taikiai nusiteikusius piliečius, reikalaujančius, kad jų valstybė būtų vienodai teisinga visiems, atsikirto (viskas buvo kitaip, bet kaip, aš jums nesakysiu). Ko gero, ir „didžioji“ žiniasklaida savo versijas tik pasikartos… O patiems neramiausiems itin išmanūs „kaimynų vaikiščiai“ supergalingais kompiuteriais pasiųs „neetiškas“ žinutes ir visi sutartinai pasiūlys tik nusijuokti. Ir, žinoma, patys juoksis.

O tai, kas iš tiesų nutiko vieninteliam vaikui, Lietuvos Respublikos vardu su teismo ir kai kurių jėgos struktūrų žinia paverstam valstybės paslaptimi, taip ir liks negyjančia žaizda.

–  –  –

Neilgai trukus po socialinius tinklus pasklido ir atsiliepimai, dar ir dar kartą patvirtinę tai, kas, atrodytų, lyg ir žinoma – kaip svarbu turėti šviesulių, kurie visu savo gyvenimu bylotų tai, ką sesuo Nijolė paliudijo ir šia savo kalba Seime – ištvermę Tiesoje.

Štai Andrius Navickas, buvęs bernardinai.lt redaktorius, o dabar Seimo narys, nuoširdžiai išgyvenęs Deimantės Kedytės likimą ir net savotiškai dėl savo tokios pozicijos nukentėjęs, ne mažiau nuoširdžiai džiaugęsis tuo, kad s. Nijolė buvo pagerbta Laisvės premija, po šiandienės jos kalbos savo veidaknygės paskyroje kažkodėl pasidalijo ... nusivylimu, jog šioji kalbėjo ... ne apie tai, ką... turėjusi kalbėti.

Klausiausi sesės Nijolės kalbos Seime, įteikus jai Laisvės premiją. Dvigubas jausmas. Pirma, kiek bebaksnotume į Lietuvos demokratijos šešėlius, pasiekėme labai daug. Būtent dėl to žmonės ir gynė Parlamentą, idant čia, iš tribūnos, būtų galima sakyti kalbas, kurios kitus verčia griebtis už galvos. Laisvė ir yra tokio pobūdžio įvairovė, ir galimybė viešai sakyti nepatogias, šokiruojančias kalbas.

Įvertinus sesės Nijolės nuopelnus Lietuvai, ji tikrai turėjo teisę būti tribūnoje ir kalbėti. Ji tikrai teisėtai ir pelnytai gavo Laisvės premiją.

Visai kitas dalykas – ar aš džiaugiuosi, kad sesė Nijolė pasakė būtent tokią kalbą. Numaniau, kad taip gali būti, nors vis vien buvau įsitikinęs, kad tragiški Garliavos įvykiai tebus viena iš temų, o ne vienintelė tema. Turėjau vilties, kad sesė Nijolė bus įkvėpta pasakyti kažką panašaus į tą kalbą, kuri ją išgarsino sovietmečio teisme. Aštri, tvirta, su meile ir be asmeniškumų.

Tai, ką sesė Nijolė kalbėjo šiandien. mane nuvylė. Ne dėl tos pozicijos, kurios ji laikosi. Būtų visai suprantama ir net veiksminga, jei ji šiandien tai, ką pasakė viešai, būtų kaip tekstą oficialiai atidavusi Prezidentei, Seimo pirmininkui, Premjerui, būtų jų paprašiusi viešai paskleisti tai tarp visų Vyriausybės ir Seimo narių ir viešai pabrėžusi, kad laukia atsakymo.

Tačiau esu tvirtai įsitikinę, kad kalboje sesė privalėjo padėkoti sovietmečio bendražygiams ir gal net trumpai juos priminti. Salėje buvo viena svarbiausių Kronikos talkininkių sesė Gerarda Šuliauskaitė, buvo sesė Regina Teresiūtė, daug nuveikusi disidentinėje kovoje, buvo vyskupas Sigitas Tamkevičius, vyskupas Jonas Kauneckas, buvo žmonės, kurie daug rizikavo sovietmečiu. Per daug gerai pažįstu sesę Nijolę, kad gėdinčiausi ar nedrįsčiau viešai pasakyti, kad jos kalba buvo nepagarbi tik bendražygių, tiek Laisvės premijos komisijos atžvilgiu, tiek tų, kurie labai stengėsi, pagamino gražų bukletą apie disidentų veiklą sovietmečiu.

Sesė Nijolė suteikė dar vieną progą ciniškajai žiniasklados pusei ją marginalizuoti, kartu ironiškai vypsant ir į viską, ką ji sakė. Nemanau, kad nors vieną klausytoją sesės kalba privertė giliau susimąstyti ir pergalvoti savo poziciją į Deimantės Kedytės išgyvenimus. Nemanau, kad ši kalba nors kiek padės ir tiems, kurie vis dar po Garliavos įvykių tampomi po teismus. Taip pat ir dėl to, kad kalboje nebuvo nieko, ką būtų galima pavadinti kvietimu į dialogą. Jis būtinas net tada, kai šimtu procentu esi įsitikinęs savo teisingumu. Jis reikalingas, idant suprastum, kaip kitam viskas atrodo, kas kelia abejones ir t.t.

Ir toliau myliu bei žaviuosi sese Nijole. Tačiau šįsyk man tai buvo jos kalba iš popieriaus, o ne iš širdies. Pasakyta ne tame renginyje, kur ji būtų tikusi. Beje, pirmą kartą mačiau sese Nijolę kalbą skaitančią...

Didžioji dalis komentarų po šiuo A. Navicko įrašu patvirtino – girdintys širdimi į s. Nijolės Sadūnaitės kvietimą ištvermingai siekti Tiesos įsiklausė:

Rasa Čepaitienė. O mane, deja, nuvylė šis Jūsų komentaras. Ką tik pažiūrėjau kalbos įrašą. Ir tai nebuvo kažkokios nukvakusios ir tik sunkiai pakenčiamos marginalės kalba „viena tema“. Per šią „vieną temą“ sesuo Nijolė, kurią pažįstu asmeniškai ir neabejoju jos nuoširdumu ir drąsa, atskleidė visos dabartinės Lietuvos skausmą. Tai giliai krikščioniška kalba, žmogaus, kuris nebijo būti „žemės druska“, net jei visiems kitiems labiau patinka cukraus vata. Ir keista, kad Jūs, kurį irgi labai gerbiu už Jūsų didžiulius nuopelnus krikščioniškos žinios sklaidai, nepajutote tos dvasios…

Edita Gulbinienė. Pasakyta tai kas pasakyta. Galim nusivilti, galim skonėtis, čia mūsų asmeninis reikalas. Aš matau Dievo įrankį būtent dabar, būtent čia. Tarp eilučių buvo daugiau pasakyta nei žodžiais.

Jolanta Miškinytė. Man visiškai nepasirodė, kad Nijolė Sadūnaitė kalbėjo vien apie Garliavos įvykius. Supratau, kad ji šnekėjo apie tai, jog be tiesos nebūna laisvės, be jos valstybė neturi ateities. Galbūt ne visi suvokia, kokia žaizda padaryta Lietuvai, kaip pakirstas tikėjimas valstybe, teisėsauga ir kad tai niekur nedings, ir kad savaime ta žaizda neužgis. Ją užtraukti gali tik tiesa, kokia ji bebūtų. O tvyranti tyla, neva viskas jau užmiršta, yra labai apgaulinga.

 

–  –  –

Sesers kvietimą siekti Tiesos ir išsiaiškinti, koks likimas ištiko Deimantę Kedytę, Bernardinai.lt redakcija, savo publikacijoje „Laisvės premiją gavusi N. Sadūnaitė priminė apie įvykius Garliavoje“ pristačiusi kaip „priminimą apie įvykius Garliavoje“, pakvietė skaitytojus į diskusiją veidaknygėje klausdama: „Kaip manote, ar vertėjo s. Nijolei Sadūnaitei, atsiimant Laisvės premiją, kalbėti apie D. Kedytę?“

Keletas komentatorių atsiliepė visų pirma suabejoję tokia klausimo formuluote ar savo moraline teise vertinti s. Nijolės kalbą apskritai:

Laima La. Jei vadinamieji trys milijonai tiek metų nedrįso prisiminti, kas jai, Sadūnaitei, beliko. Ji juk Laisvės, o ne bailio premiją gavo. Bailio premijas paliko mums.

Aistutė Aistauskaitė. Ne tik kad vertėjo, buvo būtina. Laisvės dienos proga laisvę turi atgauti ir Deimantė, jei ji dar gyva. Turi atgauti laisvę ne tik fiziškai, bet ir laisvę bendrauti su savo seneliais, savo draugais, giminėmis. Prezidentė malonės prašymus pasirašinėja ir suteikia laisvę nusikaltėliams. Gal iš tribūnos pasakyta Nijolės Sadūnaitės drąsi tiesa suprotins pasidomėti, kur yra šių dienų tiesos kalinė Deimantė.

Rimantas Valaitis. O jums, Bernardinai, tylėti verta? N. Sadūnaitė nežino sąvokos „verta“. Jos kiti suvokimo kriterijai.

Vidas Pocius. Ir šitos abejonės kyla tiems, kas turėtų rūpintis visuomenės informavimu? Būna tiesa ir būna nepatogi tiesa?

Nijolė Saimininkienė. Kai aš Lietuvos laisvei padarysiu tiek, kiek padarė ši moteris, turėsiu teisę vertinti jos pasisakymus. O dabar man dera patylėti ir oriai nulenkti galvą prieš jos dvasios tvirtybę ir ištikimybę Lietuvai.

 

–  –  –

Algimantas Rusteika. Lenkiu savo galvą...

Apie sveikatą nenutyla ligoniai, mylintys nesvajoja apie meilę, apie maistą galvoja ir sapnuoja alkanieji. Laisvi apie laisvę nekalba.

Vis paklausia: nesuprantam, paaiškinkit, kas yra tie Mes ir Jie? Atsakau – tie, kurie tą supranta, ir yra Mes.

Lenkiu savo praplikusią, gana kvailą ir nuodėmingą galvą prieš šią mažą, šviesią, dorą, teisingą ir nuostabią Moterį.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+
N.Sadūnaitės „Tie-SOS!“ Seime

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Vinis       2018-01-19 9:39

Saugokime N. Sadūnaitę, nes ji gali nuriedėti laiptais, ar kaip kitaip būti “nukenksminta”. Juk negalės jos neprileisti prie Popiežiaus, o ten ji vėl gali pasakyti “neaktualią” kalbą... Didelis galvosūkis nelaimių organizatoriams. Bet šis vizitas mūsų vienintelė viltis, kad bus pasidomėta šia byla, kuri valdžiagyviams neegzistuoja.

res       2018-01-18 20:47

respublika.lt/lt/naujienos/nuomones_ir_komentarai/bus_isklausyta/dkedzio_byla_infiltruotas_kurmis/,print.1

Algis       2018-01-18 9:55

Štai ir atėjo didžiavyrio Urbšio laikas, kaip rašė čia vienas komentatorius. Na, šnekuti,- pirmyn!

kas keisčiausia       2018-01-18 9:08

kad Lietuvoje labai daug paviršutiniškai “plaukiančių” žmonelių. Kurie visai nesidomi faktais, bet kažkokiu būdu susidaro savo tvirtą nuomonę ir pliauškia įgarsintai visokiose medijose savo nesąmones ir nelogiškumus. Pedofilijos istorijoje tiek daug akivaizdžios faktinės medžiagos, kad nusikaltimas buvo, kad nužudytas tėvas, kuris dar ir apšmeižtas kartu su šeima.

testas didžiavyriui       2018-01-18 2:01

Seime didžiavyrių nėra.  Bet vienas nuolat čia pretenduoja į tokio statusą.
Kodėl neperadresavus sesers Nijolės klausimo p. Urbšiui?
Nebūtina kad P. Urbšys per 12 sekundžių, dabar arba po minutės atsakytų-
Kur yra Deimantė Kedytė.
Pakaktų jog rūpestingas seimūnas organizuotų klausimo išsprendimą per mėnesį.
Iki Vasario 16-sios.
Gali? Kodėl ne?
Labai aktyvus tautos atstovas, čia dažnai didžiavyriškus savo straipsnius publikuoja.
Na tai dabar, prašom-  nedidelis žmogiškumo testukas.

 

Joana Teresei Kriščiūnienei       2018-01-17 23:22

Didžiavyriai? Kur jūs tokių matote? A gal seime? Nejuokykit… Jiems dabartės rūpi tiktais perimt alkogolio parduotuves ir išvogt negražintą žemę, nes ar nors apie kurį didžiavyrį žmonės kalba po švenčių taip kaip visi kalba apie Nijolę Sadūnaitę? Atsakykit sau šitą klausimą ir bus aišku kas yra kas. Jiev abše neverti nė nukirpto Nijolės nago juodymo, nes nei vienas iš seimo tribūnos nei klausė nei atsakė, o mes turim kaip maldą kartoti sesers Nijolės užduotą klausimą - tai kas žino kur šiandien yra mergaitė? Ir jei kas mumi išgirs, tai greičiausiai bus viešpatc, o ne didžiavyris kokis.

Antanas       2018-01-17 23:05

Tikiu, kad Lietuva žiūrėdama į veidrodį jame mato giedrą Nijolės Sadūnaitės veidą.

Tikrai       2018-01-17 23:03

sesuo Nijolė bandys atkreipt popiežiaus dėmesį į neatsakytus klausimus ir kas žino, gal gi jojo šventenybė užklaus mūsų valdžiažmogių - tai kas gi žino, kur yra mergaitė? Ar šitoj jūsų šaly tokie cūdai dedas, kad net vaiko kapelis slepiamas? Sode atskirą fijalkų lysvelę visą vasarą pradabojom vis tikėdamiesi jomis papuošt kauburėlį... Vis laukėm su viltimi, bet vis tuščiai. Ir štai atėjus premijų apdovanojimams viltis atgyjo. Sesuo Nijolė, kaip švenčiausias netikėtumas paklausė, to kas nebyliai yra visų trokštančių tiesos akyse ir širdyse - TAI KAS ŽINO?

Marginalas Džeikui       2018-01-17 17:40

Atsiprašau, kad taip pavėluotai, bet vėl atsakiau į Paties atsakymą ten pat po
http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/paulius-stonis.-rinkos-visuomenei-valstybe-nereikalinga

Marginalas dėl parankumo fariSiejams       2018-01-17 16:54

JHS tikrai buvo “neparankus” KAI KURIEMS (Nikodemas buvo fariSiejus ir net Sinedriono narys) fariSiejams, nes reikalavo atsidavimo D-vui DARBŲ, bet ne kalbų. Bet tai neleidžia daryti paralelių tarp fariSiejų ir “stribų”.
“Stribai” Evangelijose - greičiau būtų (duomenų nėra dėl suprantamų priežasčių) romėnų pakalikai, kuriuos graikai pasistengė pavaizduoti pačiais “geriausiais” (pvz., muitininkus), jau neminint romėnų, kaip centurioną = šimtininką, dirbtinai graikų pagamintą iš pasakojimo apie dvariškį ir jo sergantį sūnų (mat net sinagogą pastatė nedėkingiems žydams!) arba banditą PilAtą.
Kas galėtų pasakyti, ką iš esmės blogo padarė Kristui tie fariSiejai? Nukryžiavo? Kad ne, Sinedrionas buvo sadukėjų rankose, o sadukėjai - Erodų draugai.
Įstrižai skaitantiems Evangelijas “vienodai rodo”, kas tie “fariziejai” ir kas sadukėjai, juo labiau, kad redaktoriai graikai iš neišmanymo ir nesidomėjimo maišė juos į vieną krūvą perrašinėdami ir stichiškai redaguodami evangelinius tekstus. Nežydams nesuprantama ir žydų aistringų pasakymų specifika (plg. Petrui “Eik nuo manęs šėrtone!) - tiesa, mažai kas iš viso laiko JHS žydu. Tuo tarpu Jis diskutavo iš esmės tik su fariSiejais, kėlusiais Išganymui svarbius klausimus, o su kita partija nebuvo apie ką ir diskutuoti.

Marginalas dėlšventosramybėms       2018-01-17 16:24

O man atrodo, kad dėl “šventos” ramybės reikia parašyti eilinę peticiją p. Šėtonui, kuris visą velniavą valdo:
“«Если ты пьёшь с ворами, опасайся за свой кошелёк». Те, кто соглашаются пить с ворами – собирают массовые акции в центре города при свете дня. Запускают на них уточек, стойко стоят, сколько разрешат стоять с плакатиками, сами идут в автозаки, а когда их товарищей ни за что закрывают на много лет в концлагеря – пишут петиции в сети” (Rav Avraham Šmulevič, “Революция ночи”)
Sadūnaitė peticijų nerašo, nes turi tik vieną “koloną” - Patį D-vą.
Kas tad yra “šventoji ramybė”? Kad nenužudys mirtingo kūno ir nelaimėsi amžinojo šventųjų vainiko?

jo, jo, VSD...       2018-01-17 12:58

VSD rebiatų atkaklaus darbo dėka Lietuvą valdo kgbistai - ypač Klaipėdą, uostą, energetiką, politiką, ekonomiką, NT bei žiniasklaidą.
——
lietuviams belieka kilpa arba emigracija - ir nebandyk piktintis, nes VSD rebiatų dėka būsi išaiškintas, suprovokuotas bei utilizuotas…

dėl šventos ramybės       2018-01-17 1:13

Man atrodo, visuomenės veikėjai dabar turėtų parašyti viešą kreipimąsį į VSD vadovą Darių Jauniškį </i>dėl grėsmės Nijolei Sadūnaitei.<i> Nes, nežiūrint to kaip Vatikano radijas nušvietė Sausio 13-osios minėjimą, neabejoju, kad Laisvės premijos laureatė bandys atkreipti popiežiaus dėmesį į Deimantės Kedytės likimą jo vizito Lietuvoje metu. </b>Dėl to dabar yra kilusi rimta grėsmė jai.
Reikėtų pašalinti tą grėsmę viešu kreipimųsi. Nes VSD vadovas nėra paskutinis asmuo valstybėje ir ne kažkoks kažkieno pastumdėlis. Bent jau šitas. Tai buvęs kariuomenės specialiųjų pajėgų karininkas, AT gynėjas per tą pačią Sausio 13 ir Nijolė Sadūnaitė yra jo Sausios 13 sesuo. Vadinamoji “didžioji žiniasklaida” ,be abejo, greičiausiai, tik išsityčios iš tokio kreipimosi, bus užsiundyti visokie propagandos sarginiai šunys ir niekam seniai nebejuokingo “humoro” grandai. Nors gali būti ir taip, kad kreipimąsį bus stengiamasi tiesiog nutylėti lyg jo ir nebūtų buvę.
Kreipimąsis turėtų sujaukti bet kokius niekšų planus. Vien VSD vadovo
informavimas tokiu būdu jau padaro jį suinteresuotuoju asmeniu<b> šiuo klausimu. Jei bent plaukas nukristų nuo gerbiamosios Laisvės premijos laureatės galvos, VSD vadovas mažų mažiausiai jaustųsi “pakištas”. Tikrai ne kiekvienas išdrįstų užsitraukti tokio rango pareigūno nemalonę.

JĖZUS buvo neparankus FARIZIEJAMS       2018-01-16 22:21

SADŪNAITĖ-stribams perdažytiems tautiškai.

>žiūrėjau per LRS kartojimą        2018-01-16 19:40

Komentatoriui, besidžiaugiančiam, kad “Sekmadienį, jau po 22 val. kaip tik ir pataikėme ant Sadūnaitės kalbos per Seimo TV. Parodė viską, nieko neiškirpo.”:
“Seimo TV”, ir dar vėlai vakare, Lietuvoje žiūri tiek, kiek ant dviejų rankų pirštų.
Daugelis nežino išvis, kad yra tokia “Seimo TV”.

Marginalas       2018-01-16 18:27

Ne Vatikanas susijęs su pedofilija (tai įprasti krikščionybės nekentėjų puolimai), bet oficiali religija seniai perėjusi į Kristaus laikų valdžiai pasidavusių sadukėjų pozicijas.

Apuokiukas       2018-01-16 10:16

Kaip sakė Aleksandras Žarskus, per Vatikano radiją buvo išsamiai nušviestas Sausio 13-osios minėjimas seime, S. Tamkevičiaus kalba, bet apie N. Sadūnaitės kalbą buvo nutylėta. Valdžia visur yra valdžia - tiek Lietuvoje, tiek Vatikane. Tuo labiau, kad ir Vatikanas susijęs su pedofilija. Taip kad, mano manymu, iš popiežiaus vizito šiuo klausimu nieko tikėtis neverta.

žiūrėjau per LRS kartojimą       2018-01-15 23:16

Vakar, sekmadienį, jau po 22 val. kaip tik ir pataikėme ant Sadūnaitės kalbos per Seimo TV. Parodė viską, nieko neiškirpo. Net kaip ji bando kažką pasakyti jau išjungus mikrofoną, irgi neiškirpo.

Sausio 13-osios minėjimas iki šiol       2018-01-15 19:56

visada būdavo transliuojamas per pagrindinį LRT kanalą,
tačiau šiemet LRT vadovybė “apdairiai” pasirengė nusikalstamo tylėjimo demaskavimo neišvengiamybei N. Sadūnaitės kalboje ir visą Sausio 13-osios minėjimą
transliavo tik per žymiai mažiau žiūrimą antrąjį LRT kultūros kanalą.
Dar daugiau:
Seimo portalas lrs.lt patalpino visų tą dieną kalbėjusių kalbas,
tačiau N.Sadūnaitės - ne. Pažadėjo tai padaryti kitą dieną,
tačiau ši įkvėpta, istorinė sesės kalba Seimo tinklalapyje nepaskelbta iki šiol!
Ar tikrai Lietuvos valstybė priklauso tautos suverenui, o LRT yra visuomeninė?

Delfis jau bezda...       2018-01-15 19:56

delfyje “skaitytoja Rasa” parašė, kad jai gėda už N.Sadūnaitę, už jos kalbą.
tipinis partškolos absolventės - propagandistės rašliava - valdžios įsakymu, aišku.
—-
negi mes taip ir numirsime, laisvės nematę?

Miela sese Nijole       2018-01-15 19:21

Lenkiu galva pries Jus. Nerandu padekos zodziu uz sazininga kalba. Lengviau kvepuoti viltimi Tiesai kai zinai, kad yra salyje tokiu Sviesuoliu kaip Jus. Myliu. Sekmadieni nueisiu i baznycia. Nors nebuvau gal 100 metu. Pasimelsiu uz Jus uz Vilti uz Tiesa uz Laisve.

Marginalas       2018-01-15 18:34

Sakoma, neva Sadūnaitė pasielgė nekorektiškai iškart paviešindama, ką personaliai jai pranešė ponia.
Ji pasielgė krikščioniškai ir išmintingai, nes vaiko gyvybė ne jos asmeninis reikalas ir ne ją asmeniškai liečiantis. Tokiais atvejais nedelsiant reikia visą naują informaciją viešinti.
Jei asmuo, vadinamas prezidentu ir davęs neatitinkantį tikrovės ir pareigų žodį, kad vaikui nebus taikoma prievarta, po to pareiškia niekad nieko nežinojęs kur tas vaikas, tai VIRŠŪNĖ. Tai reiškia ne vien tai, kad spjauta į šalies prezidento žodį ir į savo pareigas, ne vien tai, valstybės vietoje yra banditinių klanų gaujos, bet kad nesugebėta ir nenorėta pasinaudoti realia valdžia inicijuoti NUOSEKLŲ tyrimą nuo pat seimo iki visų struktūrų, kurios paėmė vaiką iš namų (kam perdavė vaiką tt.). Jei užuot tai padarius buvo tyliai stebimas susidorojimas su tiesos norėjusiais Garliavos “įvykių” dalyviais, ką reiškia tokia pozicija?
Pažadas, neva iki vasario 16 bus malonus atsakymas, gyva ar negyva, tai eilinis pasityčiojimas, nes vasaryje bus eilinis nieko negarantuojantis aptakus “tvirtinimas”.
Garbė Sadūnaitei, ji elgiasi su dabartiniais klanais lygiai taip, kaip kadais su bolševikiniais.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-01-15 14:31

to “Rūta     2018-01-13 23:02” Galvoju iš kur tokia idėja atsirado mano galvoje? Gal būt iš šio komentaro:

“N. Sadūnaitė pasakė labai svarbų dalyką: jei iki vasario 16 nebus pasakyta tiesa apie Deimantę, bet koks Lietuvos 100 minėjimas praranda prasmę. 5.5 m kiekvieną mėn. grupelė atkakliųjų raš0 žodį “tiesa”, tačiau valdžios reakcija nulinė. N. Sadūnaitė davė 1 mėn. terminą. Prisijungiu prie šio ultimatumo. Kažkas turi labai pajudėti.”

Kas galėtų sukurti ir paremti PETICIJĄ paremti N.Sadūnaitės ULTIMATUMĄ iki 2018-02-16 Lietuvos valdžiai dėl Deimantės? Prisijungiu prie tokio ULTIMATUMO.

Daugiau skaitykite: https://www.lzinios.lt/lzinios/Lietuva/nijole-sadunaite-dazniau-pakelkime-akis-i-dangu-/257941
© Lietuvos žinios

Žmonės       2018-01-15 14:28

vis dar drovisi Tiesos.

Algimantas       2018-01-15 7:40

Andrius Navickas „Bernardinuose“ pakulas kedeno, tą patį, įsiteikdamas „teisuoliams“ valstybės vadovams, daro Seime, nes ten ir čia gera būti.

Kvaili stankoūsofilai,        2018-01-15 6:48

nusigėrę iš nevilties, kapoja viens kitą ilgais liežuviais FB pas durnelį Jonelį - Kuprevičių (Kurtuainivialnes).Ten ir tirtanti kuzė savo pagiežą, atsiduodančią vakarykščiu alum, vemia. Neturėjau jėgų skaityti tų nesąmonių iki galo, bet noriu pasakyti, kad ten man patiko Aušros Maldeikienės komentarai, nors ji pati man nepatinka kaip asmenybė, o be to neprisidėjo prie Kedytės vadavimo. Ačiū Aušrai Maldeikienei.
—————-

    Aušra Maldeikienė. Ses. Nijolės Sadūnaitės kalba sukėlė dideles aistras ir pasipiktinimą komentaruose ir Fb.
Koks siaubas: laisvas žmogus kalbėjo laisvai, o ne taip, kaip privalo. Nepasakojo pasakų apie ypatingą meilę savo tautai, kuri pasireiškė tuo, kad sėdėdamas CK rūmuose užsidangstęs visus langus tyliai tyliai doroji šližikus „ant Kalėdų“. Ji nepasakojo apie pasiaukojimą savo tautai, subrandintą Burokevičiaus partškolos koridoriuose tą naktį, kai tauta šąlo ir mirė prie sausio 13-osios laužų.
Ji pasakė tai, kas skauda jai, jau labai garbaus amžiaus moteriai. Visu savo tautos laisvei paaukotu gyvenimu ji užsitarnavo amžiną teisę kalbėti tai ir taip, kaip ji mato.
Aš esu viena tos komisijos, kuri jai skyrė premiją, narių. Ir aš labai didžiuojuosi šia moterimi ir tuo, kad nors pernai ir nepavyko, šiemet mes tą premiją jai skyrėme.
Nijolė Sadūnaitė yra tikras, grynas Lietuvos laisvės simbolis, ir aš nuo vaikystės žinojau, kokį stulbinamą darbą ji daro. Jos kalba yra laisvo žmogaus kalba: kaip norėjo, kaip suprato, taip ir pasakė. Nuo širdies. Ji nėra profesorė ar išminčius, bet ji nėra ir ta banali dažyta višta, kurių tiek priviso ir kurių gyvenimo alfa ir omega yra visiems patikti.
Nijolė Sadūnaitė yra simbolis. Ji - viena didžiųjų mano Tautos dukrų.

tuos operatorius       2018-01-15 1:10

paduoti i teisma ,uz zodzio laisves ribojima .

Valstybės vardu kažkas saugo       2018-01-14 22:04

savo KGBistines paslaptis 75 metus.

to to III       2018-01-14 22:02

Kokiame KGB krūme kovojai už KGB rezervą?

antigripin       2018-01-14 21:59

Pusantros paros prireikė vilkolakiams, kad atsigautų nuo nokdauno.
Seniai taip nebuvo gavę per snukius režimo šakalų padermė.
Nu, ale vat- jau išsilaižė kailius, apsivalė nutysusius snarglius ir pribuvo čia. Tarnyyyybon:)
Ei, admine! Ar tu pieno ar kmynų arbatos puta?
Pravalyk portalą nuo padugnių srutų kurios vėl kląstingai skalauja šios Tiesos salos krantą.
Infekcija turi būti naikinama be ceremonijų.

to III       2018-01-14 21:29

Normalioj valstybėj po tokios pasityčiojančios kalbos prezidentė ar premjeras turėjo tarti žodį ir atsiprašyti tautos už premijos gavėjos kalbą.Gerai,kad bent garsiakalbį išjungė.Paniekino Sadūnaitė visus kovojusius už laisv ir visus Lietuvos žmones,nes gynė nusikaltėlius.ši diena įeis į istoriją.Mūsų valdia parodė,kad jai artimi nusikaltėliai,o tie žuvę,gynę laisvę visiškai nerūpi.Tad pasiplokt sau tie,kuriems patiko Sadūnaitės kalba.Atsiskleidė politikų žemas lygis.Aišku,ne visų.yra kas giržtai pasisakė prieš tokią kalbą.

to III-tam..       2018-01-14 21:22

Oho.Kas tau?Ar tik nekamuoja tavęs ta gyvuliška baimė,kad taip gerai įsivaizduoji.Tik įdomu,ko ta visa salė turėtų bijoti/Gal žinai,kad jau rusai puls?Pasidalyk su liaudimi informacija.

IIII-tam dė pašnibždų       2018-01-14 21:18

JIE kalbėjo pašnibždomis ne dėl pagarbos Sesės Nijolės Tikėjimo šventumui.
JIE Tiesos akivaizdoje šnypštė kaip gyvatės iš baimės.
Ta jų baimė Tiesos akivaizdoje ir akistatoje su Tiesa yra tiesiog paniškai gyvuliška.
Nebuvau toje salėje tuo metu kai Tai įvyko, bet spėju jog ten po Sesės Nijolės kalbos tvyrojo gyvulišlas prakaito kvapas. Laukinės nenumaldomai artėjančio atpildo baimės kvapas.

IIII       2018-01-14 20:53

Seselė Nijolė teisingai padarė, kad paklausė TIESOS. O ką atsakė prezidentė ir premjeras? - beje, apie šį premjerą bu galima pakalbėti kiek vėliau. Ir kodėl prireikė šnibždėti į ausį? Kodėl nebuvo pasakyta tiesiai, aiškiai, visu balsu? Kam operatoriams reikėjo išjungti garsą?

Tie        2018-01-14 20:01

įvykiai kaip atskaitos taskas kol juose dalyvavę  priiminėja sprendimus bus valdžioje galas šaleliai…

Pirmadienį bus       2018-01-14 17:24

Kuzia, Valatka, Makaraityte, Jovaiša, Užkalni, Kvietkevičiau, Garbačiauskaite, Lavaste, aport. Arba mirtina tyla.

Taip, visus tuos metus       2018-01-14 17:09

Kai vyko akcija TIESOS! prie prezidentūros, prezidentė nei karto neišėjo susitikti su akcijos dalyviais, nepasikvietė jų, sužvarbusių, į prezidentūrą arbatos. Tarp jų ir Laisvės premijos laureatės Nijolės Sadūnaitės, ne kartą dalyvavusios toje akcijoje.

Save gerbianti prezidentė       2018-01-14 17:02

Priėjusi prie s. Nijolės Sadūnaitės būtų pažadėjusi nedelsiant išsiaiškinti ir atsakyti į užduotus klausimus. Daugybę metų daygybę kartų priešais prezidentūrą rašytas reikalavimas TIESOS!, stovėta su plakatais AR DAR GYVA DEIMANTĖ?, tai kodėl iki šiol ponia prezidentė dar neišsiaiškino? Kas trukdė?
Trukdė abejingumas savo žmonėms ir vaiko ašarai, kaip savo eilėraštyje sakė kunigas Robertas Grigas.

Antanas       2018-01-14 16:59

Pikasas, Jūs nepaminėjote disidento P. Cidziko. Kuri jis turėjo būti ir ką  veikti mitingo metu?

Antanas       2018-01-14 16:54

Ji ne moteris gerb.Rusteika. Ji vienuolė.

Jules       2018-01-14 15:12

Minia susideda iš žmonių, vadinasi, draugė Pindeikienė tyčiojasi iš neginkluotų žmonių, pati būdama ginkluotų turčių ir banksterių apsupty,apsaugoje, tiesa? Pamiršo kokiai miniai turi būti dėkinga už pseudo maskoliškus mokslinius darbus, laipsnius ir panašiai.

Liepa       2018-01-14 14:20

Nežinau, kokiam dievui dėkoja Aušra Maldeikienė už Deimantės atėmimą iš ją apginti troškusio tėvo? Koks to dievo vardas- gal ponas Šėtonas?// Ateizmas yra baisus dalykas, nes netikėjimas ne tik atriša liežuvį skaudiems žodžiams, bet atpalaiduoja galvą piktoms mintims, ketinimams, o rankas - žiauriems darbams.// Nuo vidinio pykčio užtemusiai aušrinei greit pasiūlys ir pavardę pasikeisti, nes tarp formos ir turinio turi būti nors šioks toks atitikimas. Štai vienas komentatorius mielai pasiūlė pasimatuoti “pindeikienės “pavadinimą.// Nesuvokiu, kaip moteris gali džiaugtis kitos šeimos tragedija? Kokias garantijas A.M. turi, jog jos nepalies Venckus ir Kedžius ištikusi tragedija?//

grumstas>       2018-01-14 14:15

Tai va šitas Navickas     2018-01-13 22:38

  Pokalbio vedimas, kai interviu duodantis pašnekovas yra priešpastatomas vedančiajam su vienu ar keliu tam vedėjui padedančiais pagalbininkais yra priemonė , kuria naudojamasi vesti tą pokalbį pagal tam tikrą pokalbio vedėjo planą. Tai nėra objektyvi ir skaidri žiniasklaida.Tai yra tam tikro užsakymo stalo vykdoma priemonė. Visuomet turi būti abiejose pusėse - tiek teigiančioje, tiek oponuojančioje po lygiai atstovų, kad diskusija būtu vykdoma teisingai objektyviai ir lygiavertiškomis sąlygomis.Tokios diskusijos yra cenzūruojamos žiniasklaidos požymis. LRT to kol kas labai ir labai pasigendame.

actovė       2018-01-14 13:34

A. Pindeikienė seiman pateko kaip D. Kuolio “. Liet. sąrašo(Sorošo)”: patrijėlės actovė. Kokia partija, toks ir actovavimas.
Pagal sorošines “viartybes”.
Pikta? Ne. Juokinga. Mat poniutė Pndeikienė nežino kokį Atlygį jai riktuoja Dievas. Poniutė drįsta išsišaipyti iš nekalto vaikelio tragedijos.
Bet, Ponas Dievas irgi turi humoro jausmą. Daug aštresnį:)
Kad tik poniutei jos ” šmaikštavimai” neišlystų kiaurai per šonus….
Nes kai Dievulis pajuokaus, tai mažai nepasirodys.

nieko nepadarysi       2018-01-14 13:21

Ir kvailų bobų netrūksta. Jos net turi savo atstovę Seime. Atitinka kelių mano pažįstamų vidurkį. Demokratija.

Al.       2018-01-14 13:19

Bernardinai (po šios kalbos?) uždraudė komentarus. Sadūnaitė uždavė darbą iki vasario 16 ne tik šalies valdžiai, bet ir liaudžiai. Dabar turim progą parodyti ko mes verti kaip tauta.

Aušra Maldeikienė       2018-01-14 11:57

savo feisbuke šiandien (sausio 14) rašo:
“Konkrečiu Garliavos atveju dėkoju Dievui, kad vaikas bubo atimtas iš tėvo, kuris ją tvirkino, ir baisių senelių bei tetos, ir dabar gali gyventi normaliai be minios siautėjimo.”
Gerbiamai Aušrai reikėtų dar kartą atidžiau pasiklausyti Sadūnaitės kalbos, kur ji paliudijo, kad Deimantė labai mylėjo senelius ir tetą Neringą, kad negalima kalbėti apie mergaitės normalų gyvenimą, nes ji galimai yra mirusi ar nužudyta…

Jooo       2018-01-14 11:13

Stribams užsidegė rau kai.

oioi       2018-01-14 11:08

Viena pašnibždėjo iš draugiškumo, kita ištrimitavo visiems. Tikros moteriškės. Vyrai taip niekuomet nepasielgtų.

Bravo       2018-01-14 11:07

Ji netgi gavusi Laisvės premiją iš purvinų rankų,sugebėjo išlikti Tiesoje.

Sadūnaitė -tai Lietuva       2018-01-14 11:00

Ji Lietuvos dvasia.

Skvernas turi vaikų       2018-01-14 10:58

Ar Likimas neiškrės pokšto ir jam iškris “Drąskos” korta ,kai jis to visai nesitikės?
Drąskos dvasia nenurimusi.Ji vis dar vaikšto po Lietuvą.

Janina       2018-01-14 9:38

Nuoširdus AČIŪ sesei Nijolei už TIESOS sakymą, už DRĄSĄ. Tikiu, kad Dievas yra, nes tik Jis galėjo mums padovanoti tokią nuostabią Moterį. Tai Lietuvos Sąžinė.

3 klausimai valdžiai       2018-01-14 9:22

Sesuo Nijolė Sadūnaitė tiesiogiai paprašė salėje buvusių ir jos kalbos klausiusių Grybauskaitės, Pranckiečio ir Skvernelio iki vasario 16 atsakyti, o mes kiekvienas irgi prisidėkime, priminkime valstybės vadovams, kad privalo išsamiai, konkrečiai, aiškiai ir laiku atsakyti į visus tris Laisvės premijos laureatės klausimus:
1. AR DEIMANTĖ KEDYTĖ GYVA?
2. KUR YRA DEIMANTĖS KAPAS, jei ji yra mirusi?
3. Ar Lietuva nepažeidė tarptautinės konvencijos dėl žmonių priversrinio dingimo?

> Rūta       2018-01-14 8:09

Prisijungiu ir aš. Nors abejoju, kad kas nors pajudės. Visa ši istorija paramstyta tokiais šipuliukais, kad bent vieną išmušus, viskas nesulaikomai grius. Jie tai supranta ir tyli, kad ir kas nutiktų, dar vis gąsdina žmones teismai…
Negavus aiškaus atsakymo į sesės Nijolės klausimus siūlau visiems valstybės šimtmetį švęsti su pusiau nuleistomis arba juodu kaspinu perrištomis vėliavomis. Nes valstybė be teisės yra tik banditų gauja- parodykime savo požiūrį į dabartinę Lietuvą.

Taipogi       2018-01-14 8:02

-Lenkiu savo praplikusią, gana kvailą ir nuodėmingą galvą prieš šią mažą, šviesią, dorą, teisingą ir nuostabią Moterį-.

Būčiau labai nusivylęs       2018-01-14 7:37

jeigu sesuo Nijolė Sausio 13 dieną Seime būtų kalbėjusi kitaip. Ji tik viena galėjo tiesiai pasakyti girdint šalies vadovams, Popiečiaus nuncijui, Lietuvos dvasininkams, užsienio diplomatams, kad valstybės, kurioje grobiami ginluotos jėgos ir be pėdsakų dingsta vaikai, negalima laikyti nei laisva, nei demokratiška. Ji tai pasakė, ir Lietuvos piliečiai iš naujo paklausė savęs, kokioje valstybėje jie gyvena ir kas juos valdo. Ta tema tarsi buvo visiems tabu, o vakar apie pietus parduotuvėse, vaistinėse, kitose žmonių susibūrimo vietose vėl apie tai buvo plačiai kalbama su skausmu ir atvirai. Ačiū šiai nuostabiai moteriai. Tokias moteris siunčia Dievas, nedažnai ir ne visoms tautoms. Lietuvai pasisekė.

kas vyksta?       2018-01-14 7:21

Jei atmetus visas emocijas.
Kodėl būtent konservų partijos vienas iš “vertybininkų” toks baikštus? Kas negerai su ta partija? Matosi, kad žmogus norėtų pasakyti ir daugiau, bet bijo partijos vadovynės rūstumo. Lyg ir partijos patriarchas santūriai visada rėmė neabejingus žmones šioje istorijoje. Partijos vadovybėje esantieji, pasak pažįstančių juos, irgi anaiptol nepanašūs į bejausmius padarus. Kas čia vyksta?

brankZ       2018-01-14 1:30

Po N. S. kalbos, iš parduotuvių dingo visos imbiero atsargos.
Bazių sandėliuose irgi nebėra. Tuščia.
Tikriausiai netrukus išvysime naują Pasaką apie laimingą Deimantės gyvenimą su mylinčia ir rūpestinga biologine.
Tiesa, gali tekti keletą dienų palūkėti: nors filmuko scenarijų ryža lerwastė jau parašė, bet va- kol kas nesiseka rasti į Deimantę panašią mergaitę pagrindinei rolei, o silikoninę veido kaukę dublerei pagaminti reikia laiko.
Bet nepraraskim ūpo- iki Vasario 16-sios filmukas bus.
Toks įsakymas.
Padarys.
Tačiau nuo peršalimo teks gydytis citrinomis.
Nes imbierai labai brankZ.

ei,       2018-01-14 0:39

Švarkeli,jeigu turi bet trupinėlį savigarbos trupinių - nusišauk.

kiek daug atsiskleidė       2018-01-14 0:33

Jei tai buvusi specialioji operacija, tai ji tobulai pavyko.
Žiūrėkite, Pirmas Asmuo valstybėje - prezidentė realiu laiku į nepatogų klausimą sumišusi aptakiai, neužtikrintai atsako, jog nieko nežino. Bet netrukus, pagal Konstituciją tik Trečias Asmuo valstybėje užtikrintai paneigia Laisvės premijos laureatės Nijolės Sadūnaitės žodžius. Taip, tai buvęs policijos gen.komisaras, bet šiuo metu jis nebe policininkas, o politikas ir prenjeras, kuris tokių pareiškimų komentuoti apskritai neturi teisės. Turėjo peradresuoti klausimą Linui Pernavui ir tuo baigti pokalbį ta tema.
Kuo toliau, tuo labiau nenorom ima dominti ir asmeninis to “siloviko” gyvenimas, nors labai nemėgstu kapstytis po svetimus skalbinius. Jo antroji žmona (kas su pirmąja?) jau po Garliavos šturmo 2014m. gimdo antrą vaiką nuo tokio… Gal ten išvis Ūso “Godo” ir Furmanavičiaus “stomatologės” variantas?

Dzeikas       2018-01-14 0:20

Mintimis vel griztu prie vieno alegorinio filmo, pavadinimo nepamenu, siuzetas mazdaug: gyveno karalius meges incognito iseiti miestan pasizmoneti.Vietoj saves palikdamas savo seseli “sosta palaikyti”. Baigesi tas tuo, kad seseliui patiko soste ir jis nebeuzleido jo karaliui. Po ivairiausiu bandymu susigrazinti sosta karaliui beliko paskutine priemone - pasakyti uzkeikima “seseli, zinok savo vieta” ir 1 (viena i) minutei seselis tampa tuo kuo yra - karaliaus seseliu. Per ta laika karalius turi susigrazint valdzia.
Filmo toliau nepasakosiu, patys susiraskit ir pasiziurekit.
Taciau Lietuvoje sesuo Nijole siandien pasake ta magiska uzkeikima ir seseliai uzvalde Lietuva subliusko, ne minutei, bet iki vasario 16d. O po to, griz jie musu valdyti ar ne priklauso nuo musu, gerbiami Lietuvos zmones.

Al.       2018-01-14 0:10

Šventes turim panaudot naudingiems darbams, o ne plepalams apie vis dar pasitaikančius trūkumus.Gal būt tai proga   trečiajam broliui užjoti į deimantinį kalną.

vytautas       2018-01-13 23:42

Gerbiama Nijole
pagarbos
  ir Dievo palaimos jums siuncia visa Lietuva.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-01-13 23:40

to “Rūta     2018-01-13 23:02”. Pritariu ULTIMATUMUI iki vasario 16 dienos.


Šimtaprocentinė garantija - NIEKAS NEIŠGIRS, Lietuva hibridinio karo būdu OKUPUOTA.


Nė vienas Seimo narys (A.Nakas surengė spaudos konferenciją Seime) nesuragavo į 2016-09-11 “ULTIMATUMAS Seimui dėl LR teisinių pagrindų griovimo”

http://www.ekspertai.eu/ultimatumas-seimui-del-lr-teisiniu-pagrindu-griovimo89825

Nė vienas Seimo narys nesureagavo ir į 2017-03-11 “Okupuota nepriklausomybė”

http://www.ekspertai.eu/okupuota-nepriklausomybe91670

Todėl visškai aišku, kad Lietuva valdžia visą laiką yra KURČIA, AKLA ir NIEKŠIŠKA. BE IŠIMČIŲ.

Pikasas       2018-01-13 23:37

VIENAS PAVYZDYS IŠ RETRO

Disidentų aktyvi veikla Lietuvos laisvės istorijoje - išskirtinai svarbi. Manau, kad daugelis jų niekada neišdavinėjo savo bendražygių ir išgėrė iki dugno karčią “gulagų” taurę. Tokie patriotai, kaip Petras Plumpa, Nijolė Sadūnaitė, metropolitas Sigitas Tamkevičius ir panašūs įsirašė Lietuvos istorijoje, kaip tvirto dvasingumo asmenybės. Šioje kovoje labai svarbus tampa 1987 metų Rugpjūčio 23 dienos mitingas. Jis galėjo būti sužlugdytas dėl labai banalios priežasties. Pas A.Terlecką KGB generolų palieptas netgi namuose pats asmeniškai mitingo išvakarėse apsilankė KGB pulkininkas Julius Česnavičius. A.Terleckas jam pažadėjo kad nei jis, nei V.Bogušis nekalbės ir jokio plakato nebus. Nijolei Sadūnaitei prieš pat mitingą jis pasakė: „Mes nekalbėsime, tik tylos minute pagerbsime Stalino ir Hitlerio aukas“. Mitingo dalyvis Robertas Grigas: (cituoju) „Pradėjau nerimauti, kad mitingą norima sukompromituoti. Akimirką tvyrojo sąmyšis, nes susibūrus nieko nevyko, niekas nekalbėjo susirinkusiesiems.“ Tikriausiai, taip ir būtų atsitikę, jei būtų paklusta A.Terlecko siūlymui patylėti. Būtent ryžtinga ir drąsi N.Sadūnaitės (jos teigimu) apie 8 minutes trukusi (trijų pasisakymų) kalba tapo svarbiu mitingo posūkio tašku, lemiančiu tolimesnio pasipriešinimo kilimo bangą Lietuvoje. N.Sadūnaitė: (cituoju)„Mes protestuojame prieš dviejų tironų gėdingą sutartį ir reikalaujame grąžinti Nepriklausomybę trims laisvoms Pabaltijo tautoms“. Čia jos kalbą nutraukė plojimai. Tūkstantinė minia pradėjo skanduoti „Laisvę, Laisvę, Laisvę“. Ji tikrai visu savo gyvenimu nusipelno Lietuvos Laisvės metų premijos.

 

$+$       2018-01-13 23:03

Už nepatogius klausimus teks atsigerti. Nebūtinai iš balutės. Vasario 16-tą švęsime su dūdų orkestrais.

Juozapas       2018-01-13 22:28

Tušia vieta tas navickas.
Neįdomu apie jį šnekėti. O va, dėl Švarkkelio…
Misliju, jog to tipelio karjerai atiaaaaa.
Nes net už jį prieš metus balsavę mulkiai- net tie nenorės būti niekšais.
Vienžo, tas Rankogalis gali pamiršti svajones užlipti į daukantynės krėslą.
Dar klausimas ar jis išbus premjero poste iki kitų seimo rinkimų.

vienok       2018-01-13 22:09

Stribas dar kartą viešai apsimelavo. Nenorėčiau atsidurti jo vietoje po kiek laiko. O Navickas ką? Atkreipkite dėmesį, kokiu būdu ta sunkiai nepastebima ypata dalyvavo spaudos konferencijoje dėl išpuolio prieš V.Rubavičių. Žiūrėkite ten toliau, link salės galo. smile

Man atrodo       2018-01-13 22:05

Tai buvo geriausiai isnaudotos 20 min zmogaus gyvenime.O visi kiti kalbejo tai ka mes jau ir taip zinome.Gerbiama Sadunaite teisi-daugiau tribunos jai gyvenime nesuteiks…

Rūta       2018-01-13 22:02

N. Sadūnaitė pasakė labai svarbų dalyką: jei iki vasario 16 nebus pasakyta tiesa apie Deimantę, bet koks Lietuvos 100 minėjimas praranda prasmę. 5.5 m kiekvieną mėn. grupelė atkakliųjų raš0 žodį “tiesa”, tačiau valdžios reakcija nulinė. N. Sadūnaitė davė 1 mėn. terminą. Prisijungiu prie šio ultimatumo. Kažkas turi labai pajudėti.

G.P.       2018-01-13 21:39

Po šios N.Sadūnaitės kalbos noriu pasakyti tiesiai - ši moteris yra verta tapti Lietuvos prezidente.

Tai va šitas Navickas       2018-01-13 21:38

Rytoj 14 val. dalyvaus vienas iš trijų kompanjonų renginyje “Popietė su Nijole Sadūnaite”. Kiti du iš tos chebrytės Landsbergis ir Tamkevičius. Kaip jums šita kompanija, susodinama šalia s. Nijolės?
Beje, laisvės premijos laureatės niekas nepasiklausė, ką ji norėtų matyti sėdint šalia, kažkas parinko.


Rekomenduojame

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Rasa Čepaitienė. Rentininkų partija

Ramūnas Aušrotas. JK valdžia po truputį pradeda „veržti kranelius“ gender ideologijos sklaidai tarp jaunimo

Mirštanti Europa (ir tai nėra vien tiktai senėjimas) kviečiasi „šviežio kraujo“...

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.