Atėjo laikas: visuomenė turi prisiimti atsakomybę už Lietuvos likimą

Tiesos.lt siūlo   2019 m. vasario 5 d. 23:41

31     

    

Atėjo laikas: visuomenė turi prisiimti atsakomybę už Lietuvos likimą

Pro Patria

Kreipimasis dėl pilietinio rinkiminio komiteto sudarymo.

Istorinė šviesuomenės misija. Lietuvos valstybingumo tradicija byloja, kad sunkiausiais laikotarpiais Lietuvą turėjo gelbėti pati visuomenė. Pirmiausia – krašto inteligentija ir išsilavinusi, tautiškai ir valstybiškai susipratusi šalies šviesuomenė. Šių žmonių pastangomis ir jų begalinio ryžto bei pasiaukojimo dėka prasidėjo lietuvišką Lietuvą išgelbėjęs XIX a. tautinis atgimimas, leidęs 1918 m. sukurti nepriklausomą valstybę. Šie žmonės vadovavo okupuotos Lietuvos pasipriešinimui pavergėjams po to, kai dėl politinio valdančiojo sluoksnio faktinės išdavystės buvo bailiai pasiduota ir be šūvio prarasta valstybė. Žlungant TSRS atsakomybę už Lietuvą prisiėmusio ir Nepriklausomybę atkūrusio Sąjūdžio iniciatoriai bei vadovai taip pat buvo ne okupacinio administracinio-politinio sluoksnio atstovai. Sąjūdį pakėlė ir nepriklausomybę iškovojo istorinio momento svarbą pajutusi ir spontaniškai politinę iniciatyvą iš jo perėmusi bei pradėjusi savarankiškai veikti visuomenė, įkvėpta siekių atkurti valstybę neišsižadėjusios tautinės inteligentijos ir šviesuomenės.

Vėl egzistencinių grėsmių akivaizdoje. Lietuvių tautai ir valstybei iškilusios egzistencinės grėsmės akivaizdoje atėjo laikas vėl tarti savo žodį visuomenei. Daugelį metų trunkanti visapusiška – moralinė, politinė, ekonominė, socialinė ir demografinė krizė pasiekė neregėtą mastą ir tapo tokia akivaizdi, kad jos neigti nebegali net ilgai šalies „sėkmės istoriją“ skleidę privilegijuoti sluoksniai. ES dabartiniu savo pavidalu yra negyvybinga ir vis labiau praranda Vakarų Europos šalių visuomenių palaikymą. Jai iškilo reali grėsmė žlugti. Trūkinėja net transatlantiniai ES–JAV ryšiai NATO organizacijoje, iki šiol buvę vieninteliu nors kiek patikimu Lietuvos valstybės saugumo ir išlikimo laidu. Lietuva atsidūrė padėtyje, smarkiai primenančioje okupuotos LTSR padėtį žlungančioje tarybinėje imperijoje.

Lietuvos valdžia ir politiniai sluoksniai nepajėgia tinkamai reaguoti į tautai ir valstybei kylančias grėsmes. Faktiškai subyrėjus imitacinei „daugiapartinei sistemai“ įsiplieskė politinių klanų kova dėl valdžios ir įtakos, stumianti valstybę link politinio nestabilumo, galinčio peraugti į gilią krizę ir net chaosą bei anarchiją. Prezidentės, Seimo ir Vyriausybės aklas pritarimas lietuvių tautai pražūtingam Jungtinių Tautų migracijos paktui liudija, kad valstybės politinės vadovybės elgesys iš esmės niekuo nesiskiria nuo okupuotos Lietuvos administracijos neatsakingos ir konformistinės laikysenos. Politinei krašto vadovybei nerūpi sunki lietuvių tautos ir valstybės padėtis. Kyla pagrįstas klausimas, ar ji sugebės vadovauti šaliai šiuo sudėtingu ir pavojingu laikotarpiu?

Burkimės į pilietinį rinkiminį komitetą. Susidariusiomis aplinkybėmis tenka eiti jau išbandytu ir pasiteisinusiu keliu. Lietuvos likimą į savo rankas vėl turi paimti tinkamai politiškai susiorganizavusi, tautiškai ir valstybiškai mąstanti šalies visuomenė. Pirmasis žingsnis politinio organizavimosi ir telkimosi link turėtų būti tikruosius visuomenės lūkesčius ir jos valią deramai reprezentuojančio atstovų susirinkimo įsteigimas. Toks susirinkimas savo atstovaujamuoju pobūdžiu ir funkcijomis turėtų būti panašus į visuomenės atstovų steigtas institucijas: 1917 m. išrinktą Lietuvos Tarybą ir 1988 m. suformuotą Sąjūdžio Seimą.

Gyvybiškai svarbi Tautai atstovaujanti institucija gali būti sukurta tik atsižvelgiant į esamas politines sąlygas, o jos konkretų pavidalą diktuoja turimos veikimo galimybės ir būdai. Realiausia ir praktiškiausia galimybė sukurti tokią instituciją, labiausiai atitinkančią dabartinio politinio laikotarpio sąlygas bei reikalavimus – artėjančių Europos Parlamento rinkimų kontekste įsteigti autoritetingą, plačiai atstovaujamą pilietinį rinkiminį komitetą. Jį turėtų sudaryti žinomi ir turintys piliečių pasitikėjimą įvairių visuomenės grupių, pilietinių ir visuomeninių organizacijų atstovai, rezistencijos ir nacionalinio išsivadavimo dalyviai. Komiteto veiklos pagrindas turėtų būti jo dalykinė kompetencija, o įtaka visuomenei privalėtų remtis jo narių asmeniniu ir kolektyviniu moraliniu autoritetu.

Kodėl būtina dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose 2019? Europos Parlamento rinkimai 2019 yra geriausia ir gal net vienintelė tinkama idėjinė bei organizacinė platforma, leidžianti veiksmingiausiai politiškai ugdyti visuomenę. Ne mažiau svarbu, jog ji leistų ir greičiausiai sutelkti jos patriotiškiausią ir veikliausią dalį siekti neatidėliotinų pertvarkų. Pertvarkų, kurios būtinos, norint išgelbėti Lietuvą nuo gresiančio pavojaus vėl prarasti valstybę. Dalyvavimas artėjančiuose Europos Parlamento rinkimuose yra nuosekliausias pirmasis žingsnis šiame kelyje dėl šių priežasčių:

- Šie EP rinkimai iš esmės skiriasi nuo ankstesniųjų tuo, kad po jų Europos Parlamentas pirmąkart taps vieta, kurioje bus sprendžiamas visos ES ir ypač tokių valstybių kaip Lietuva ateitis ir likimas. Šiuo atžvilgiu šių rinkimų reikšmę galima lyginti su 1989 metų rinkimų į TSRS liaudies deputatų suvažiavimą svarba;

- Dalyvavimas rinkimuose yra reali galimybė Lietuvos padėtimi susirūpinusiai visuomenei savarankiškai, atvirai ir autoritetingai išeiti į viešojo gyvenimo erdvę su sava šalies padėties ir perspektyvų vizija bei aiškia jai išgelbėti būtina politinių veiksmų ir esminių pertvarkų programa;

- Dalyvavimas rinkimuose yra veiksmingiausias būdas praktiškai vėl įtraukti piliečius į politinę veiklą ir paspartinti ilgalaikius tautos ir valstybės interesus pasiryžusios ir gebančios ginti iš tiesų reprezentatyvios ir stiprios visuomeninės-politinės jėgos formavimąsi.

propatria.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

T0mas J. -> 2019-02-8 0:59       2019-02-9 14:22

Esu truputėlį pedantas, priekabiautojas - šiek tiek. Bet apie Juozaitį klausinėju ne dėl to. Paprasčiausiai niekada nebalsuoju už žmogų, kol jo nepažįstu. Nenorius sužinoti apatinių drabužių spalvos ar ko kita nederamo, bet prezidento biografija turi būti aiški - ką kiekvienais metais jis veikė. Ir kas yra prezidento tėvai - kuo vertėsi gyvenime, iš ko algą gaudavo, kokios jų pavardės. Pvz. Adamkaus mamos pavardę sužinojau tik praėjus daug metų po jo prezidentavimo.. Aišku, aš už Adamkų nebalsavau. Tad pakartoju klausimus:
Gal žinote, kas yra A.Juozaičio tėvai, kuo jie vertėsi iki išeidami į pensiją?
Gal žinote, ką veikė Juozaitis 1980 - 1985 m.?

TOMUI J.       2019-02-8 0:59

Ar nenori sužinoti dar ir tai,ant kokios spalvos kėdutės Juozaitis sėdėjo vaikų daržeyje? AR tamsta pedantas ar TIESIOG priekabiautojas, kuriam bet kuriuo atveju nomenklatūros trijulė mielesnė ,nei apie valstybingumą ir tautą galvojantis A.J.?
Panašiai prieš J. NUSITEIKĘS IR Radžvilas, kuris viešai neranda priežasties pateisinti nugaros Juozaičiui atsukimą...

T0mas J.       2019-02-8 0:16

Gal žinote, kas yra A.Juozaičio tėvai, kuo jie vertėsi iki išeidami į pensiją?
Gal žinote, ką veikė Juozaitis 1980 - 1985 m.? Biografijoje to nerandu.
Negaliu balsuot, kol nuodugniai neišsiaiškinu svarbių man dalykų.

Hemuliui       2019-02-7 18:27

Bet nuorodos taip ir neįdėjote. Daug montavimo, ar ne? smile

to Argus       2019-02-7 16:14

Gal žinai kur tie “Aušra” ir “Varpas” buvo leidžiami? Gal lietuviai inteligentai su mužikais ir rekrutais supylė carinės Rusijos kariuomenę, ką? Gal “Perestroikę” pradėjo LTSR akademikai, tokie kaip Vilks arba rašytojai ir poetės, ypač tos, kurios gulėsi ant bėgių už lietuvius, kai Gorbis leido gultis vien žodžiais, o ne darbais? Gal dabar lietuviai priėmė rimtą Desovietizacijos įstatymą? Ką veikė Juozaitis, kai Gorbis dar nieko neleido kartu su Zigmučiu, Jurgiu ir Kubiliumi? Ar tik labai norėjo į Dubna išrūkti ir ten stiprinti Sovietijos galybę - vykdyti Pasaulinę proletariato, tiksliau, ubagų išvadavimo revoliuciją? Bet kažkodėl jie po Kovo 11 kibo būtent tik į ubagus, nežinot?

Hemulis >2019-02-7 1:59       2019-02-7 15:05

Pajuokausiu: ne ką daugiau, nei apie Vyšniauską.
Nežinantį apšviesiu: Snukiaknyge gali būti priverstas naudotis dėl ten esančių grupių. Gali ja naudotis tik tam, kad pažiūrėtum, ką kiti rašo. Gali visą savo gyvenimą ten sudėti arba gali tik išgalvotą vardą. Gali miegoti su ja lovoje ir gali kartą metuose užeiti. Taip, kad tai nelabai ką reiškia.

stasys        2019-02-7 13:04

J.Ramanauskai Jūsų užsidegimas neblėstantis . Bijau Jūsu pamotės Lietuva dar nereikia .. na nesame tiek beviltiški .

Argus       2019-02-7 12:59

Mes, Sąjūdžio dalyviai, aiškiai suprantame grėsmių, apie kurias kalbama straipsnyje, pavojų mūsų, vis įkrentančiai į kokį nors “katilą”, Tėvynei. Tačiau čia norėčiau atkreipti dėmesį, nors ir suprantamą, tačiau, mano požiūriu, nepakankamą visuomenės švietimą. Pvz., lietuviams pasijusti ir įsisamoninti kaip tautai leido ir padėjo “Aušra”, “Varpas” , kiti lietuviški leidiniai. Jie parodė lietuvių skirtingumą nuo rusų ir lenkų, iškėlė tikslus, parodė kelius ir pagal tą metą, buvo tuo, kas ir buvo reikalinga tautos žadinimui.
“Sąjūdžio žinios”, “Respublika” ir keletas kitų leidinių atliką tą patį. Ir to dar pakako.
Dabar, išskyrus keletą portalų ir dar šiek tiek besikapstančią “Respuliką”, nieko nėra. O sąlygos tai kitos. Patekome ne į vienos valstybės ar sąjungos letenas, o į pasaulinio masto “katilą”, kur ideologinis žmonių sąmonės apdorojimas , dėl medijų galimybių, išaugęs n kartų. Reiškia, ir tautos žadinimo ir pasipriešinimo priemonės turi būti adekvačios. T.y., nesuradus galimybės pasiekti kiekvieną žmogų, kiekvieną dieną, pasiekimai bus tik daliniai nes liberal marksistinė ideologija, būtent, taip dirba.

Jules       2019-02-7 12:51

Koks padorus lietuvis gali rasti bendrą kalbą su AMBalo portfelio nešiotoju Juozaičiu, a?

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2019-02-7 7:02

Ką Jūs čia šnekate: “valstybės politinės vadovybės elgesys iš esmės niekuo nesiskiria nuo okupuotos Lietuvos administracijos neatsakingos ir konformistinės laikysenos”
***
Iš esmės nesiskiria? Taigi kada suprasite, kad Lietuva dabar yra OKUPUOTA, visi 7 Seimai yra antikonstituciniai. Tai ko Jūs norite iš antikonstitucinės valdžios? Na nebent kaip radžvilas katę su pele gaudyti: Vytautas Radžvilas. Pirmas žingsnis pokyčių link – nutraukti katės ir pelės žaidimą”. O kada ponas Radžvilas žiurkes pradės gaudyti, po to sliekus žuvims gaudyti na ir t.t. šimtąjį katą pasiryžti veikti ir prisiimti atsakomybę. Kada nustosite niekus TARKŠTI? Niekų tarškimas yra kgbistinis veikimas. Ar suprantama? Kaip matau propartijos veikėjai patys veikia ANTIKONSTITUCIŠKAI, o tai reiškia linkę kurti tokią pačia banditišką valstybę.
Tai jau ne kartą siūliau KONKREČIAI… o pasirodo reikalą turiu su aklais, kurčiais ir durnais. Ką Jūs norit iš nelegitimios valdžios? Ko kabinėjatės? Tai viskas kas vyksta ir yra tos neteisėtos valdžios darbo vaisiai.
Kaip? O matau, kad pasirinktas kgbistinis tylėjimo metodas, nieko negirdime, nieko nematome ir vis raginame. TPFU.
***
Ai, pamiršau, esate kulturingi, mandagūs….inteligentai.

Hemuliui       2019-02-7 1:59

O nuorodą įdėti, aišku, labai sunku. Ar jums atrodo, kad visi naudojasi FB, kas šiaip jau daug ką apie patį pasako?

pasikartosiu       2019-02-7 1:31

Aš džiaugiuosi, kad Radžvilas neišreiškė paramos Juozaičiui. Reiškia tikrai dar ne viskas prarasta mūsų fronto ruože. Kad tik nepradėtų Juozaičio apkvailintieji žudytis iš nevilties kai viskas paaiškės.

R. BLIZGESYS IR SKURDAS....       2019-02-6 20:23

V. R. nori ,kad jo vardo komitetan eitų ir MINIMUM 10000 tūkst. parašų talkininkai surinktų, kad padėtų ,,vardan tos”.Tačiau pats savo forumiečių į talką Juozaičiui nekviečia ir jam niekaip nepadeda, nors A.J. irgi ,,vardan tos’’ sunkiai su komanda aria.. Šiame R. dvilypiame elgesyje ,šiame požiūryje,gaila, bet , KO GERO,visas jo moralinis nemielas portretas ir dviveidystės bei pavydo kvapelis…Adekvatiems lietuviams prez. rinkimai yra 5 kartus svarbiau, nei riebus ir nieko nelemiantis EP mandatas, bet V.R. ir Ko išduoda norinčius tautos naudai pokyčių prezidentinėse grumtynėse.Jose supuvusi oligarchinė- nomenkl. santvarka mums bruka savo tris marionetes per visus galus ir nugalėtojas, matomai, išbus dvi ilgas kadencijas išdavinėdamas valstybę ir tautą, o V. R ,lyg propagandistas teigia iš lubų, kad pr. rinkimai nieko verti.Jūs ta jo sapalione tikit?
Iš vienos pusės- V. R. puikus ir vertybiškas analitikas, iš antros pusės- tai didybės kupinas asmuo, kuris nepaduoda rankos laiku nei plebėjui, nei kitam Sąjūdžio iškiliam žmogui. Balsuosiu už R., bet parašų nerinksiu ir ,manau,kad jo vardo komitetui parašų ir talkos neužteks ir tai bus rūstus atpildas už jo ir V Forumo išdavystę tautos ir don Kichoto Juozaičio atžvilgiu prez. kampanijoje.Kitam atkišęs užpakalį vietoje solidarumo rankos ir nedirbęs bendrai ,gerb. Vytautas ,matyt, sulauks teisingo atpildo iš aukščiau…R. tiktų EP, bet jo NEVISUOMENIŠKAS IR NARCIZIŠKAS elgesys Liet. prez.  rinkimų kontekste pražudys veikiausiai jo saldžias EP MANDATO viltis..

stasys        2019-02-6 14:56

Tas baisus Lietuvos žmonių protu dulkinimas . Nei vieno atvirai kalbančio, nei vieno . Seniau politikai iš verslo gaudavo lėšų prisidurti po to politika pavertė verslu ir vėl viskas sukėsi apie pinigą ,.. bet atėjo tokia diena kai sumanus ilgaliežuviai pradėjo traukti grąžu pinigą iš to vidutinio ir skurdaus visuomenės sluoksnio ..visa tai pavadine „kova su sistema“ . Šiandiena jau niekas neprašo paaukoti įdedant į dėžute „gražiam reikalui“  ,..šiandiena internete paprastai vardina sumas savo neapmokėtu sąskaitų ir ragina greičiau greičiau .. Aš jau nebežinau kur mes ritamės ..o juk taip norisi pamatyti politiką kuris pas rinkėjus atvažiuotu dviračiu .. pasikalbėti . Nevardinsiu pavardžių tegul būna gėda ne tik tiems prašantiems bet ir mokantiems iš paskutiniųjų . Mielieji pirkite Teleloto ji pigiau kainuoja ..o šansai išlošti tikrai vienodi ..

Bajeris       2019-02-6 12:53

,,Visuomenė turi prisiimti atsakomybę už Lietuvos likimą’‘, geras šūkis, o kur ta visuomenė?, ją dar tik kuria, jos gal ir nėra tai kas prisiims?, ogi pas mus mada eina nuo seno, ir iš vyriausybių, ir iš visų valdymo struktūrų, atsakomybės tai nėra, tai ar gali būti pas visuomenę?.

$+$       2019-02-6 12:28

Norint ką nors pakeisti EP, pirma reikia ten patekti, o norint patekti, reikia susitvarkyti namuose, kaip susitvarkė lenkai, italai, vengrai. Jie turi šansų deleguoti antiglobalistus, o mes ne. Kas ir už kokius nuopelnus pasodino Matijošaiytę į VRK viršininkės kėdę? Iš Z. Vaigausko atvejo lietuvaičiai nepasimokė.  Visi tie svaigimai dėl rinkimų keltų juoką, jei nebūtų liūdna.

Hemulis       2019-02-6 11:42

Vyšniauskas ne taip seniai pasuko į kitą pusę: i) išėjimo pareiškimas ir ii) Žali palaikymas. Viskas jo veidaknygėje.

Hemuliui       2019-02-6 11:23

Gal ko nežinom - ką norite pasakyti apie Vytautą Vyšniauską?

Kodėl?       2019-02-6 11:03

neįsiklausote į tuos, kurie žino -  rinkimai tik dėl akių, jei juodų skylių neužkaišiosite.

Komentatoriui       2019-02-6 10:52

Parlamentaro alga ir priedais galima paremti visą judėjimą. Dabar taip daro Paksas. Tad visai neprieštaraučiau, jei tie pinigai nueitų naudingai. O parlamente galima daug pagalių prikaišioti. Čia priklauso nuo žmogaus. Geriausias pavyzdys yra Adamkus ir stribulka. vienas apsimyžęs aiškino, kad prezidentas nieko negali, o kita šokdina seimą, vyriausybę, visą prievartos aparatą pasikišo po sarafanu ir dar užsienio politikai vadovauja. Viskas priklauso nuo asmenybės.

Hemulis       2019-02-6 10:46

Siūlyčiau nemaišyti Juozaičio su Radžvilu. Kas neabejoja Juozaičiu, tegul už jį balsuoja (bet kuriuo atveju bus geriau nei Skvernelis ar Šimonytė. Taip sakant, pirmyn už mažesnį blogį) ir tai netrukdo paremti Radžvilo. Dėl įvairių priežaščių abejoju Juozaičiu (kad ir dėl mokančio laikytis paviršiuje Songailos, tame tarpe). Tai reiškia, kad prezidento rinkimuose ir vėl nėra ką rinktis. Sistema ,tarsi, pasimaiviusi visai neblogai jį priima į savo ratą. Ir toliau maivysis, kad nesugadintų reikalo. O pasirinkdami Radžvilą, manau, blogiau nepadarysime. Tikiuosi kadrus jis rinksis atidžiau, nei anksčiau, įskaitant ir naujausią atvejį - Vytautą Vyšniauską.

Komentatorius       2019-02-6 10:46

Europos parlamento rinkimai yra naudingi tik tuo,
kad išrinktas žmogus gautų labai gerą algą ir nieko neveiktų.
...
Daugiau jokios naudos Lietuvai iš to nėra…

>Gaila       2019-02-6 10:26

Kodėl Radžvilas turėjo paremti dar vieną eilinį  Gintaro Songailos garo nuleidimo projektą?

Gaila,       2019-02-6 9:45

kad V.Radzvylas su Juozaiciu nesugebejo, ar nepanorejo rasti bendra kalba.Tai tik skaldomos pozityvios visuomenes jegos.Tikrai galima buvo po viena veliava su platforma “Lietuva yra cia” susiburti ir, paremiant vieni kitus, pretenduoti ir i Europos parlamenta ir Lietuvos przidento posta.Vis dar galioja posakis - keli lietuviai ir kelios partijos.Taip mes nieko nepasieksim.

pastebėjimas       2019-02-6 9:04

Ne tik kaimuose, bet ir miestuose bei miesteliuose gali būti, o ir būna prievartaujami žmonės ir liepiama balsuoti taip, o ne kitaip. Tą darbą atlieka partijų atstovai, kaimynai, net gydytojai aiškina savo pacientams, ypač seniems žmonėms.
Lietuvoje iki šiol į Europos Parlamento rinkimus nebuvo žiūrima rimtai, todėl patekdavo atsitiktiniai žmonės, kurie Lietuvai neatstovaudavo ir sėdėdavo tie patys kadencijų kadencijas. Dabar, kai Europos Sąjungai iškilo grėsmė sugriūti, arba visiškai “išsigimti”, turime galvoti ką renkame ir ar galime renkamu žmogumi pasitikėti. Kitaip tariant - ar mūsų išrinktasis bus kovotojas už Lietuvos, kaip suverenios valstybės išlikimą, ar pasisakys už globalią Lietuvą?
Tai turi būti mūsų vertybinis apsisprendimas

Kaimuose ,balsuojant namuose,       2019-02-6 8:37

turi važiuoti ir stebėtojai,kad žmones neprievartautų balsuoti pagal seniūną.

stasys        2019-02-6 7:45

Kada baigsite mulkinti Lietuva savo raudonais komitetais . ? Kada ?

Klaustukui       2019-02-6 7:42

Tik nereikia varyti ant to kaimo. Verčiau papasakok, kaip balsuoja tavo miesto konteineriniai, troliuk.

Gaila       2019-02-6 5:47

Dalyvausiu ir rinksiu Vytautą Radžvilą! Manau jis tinkamai atstovaus Lietuvai

tiek :(       2019-02-6 2:02

“Kodėl būtina dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose 2019?” Atsakymas labiau kasdieniškas - taigi Vytautas rengiasi kandidatuot. Negaliu suprast - o kodėl nenorėjo tapt vertu priešininku filosofui A. Juozaičiui ?

??????       2019-02-6 1:10

teko skaityti komentarą (gal skaitėt ir kiti), kad kaimuose balsuojama taip, kaip liepia seniūnai. Dažnai liepiama būti namuose, tipo blogas oras, tada atvažiuoja SENIŪNO ŽMONĖS pas rinkėjus į namus ir ŽIŪRI NENULEISDAMI AKIŲ KAIP BALSUOJA. Pilnai gali būti - žmonės kaimuose pažeidžiami, daug kas priklauso nuo seniūno malonės.

Rekomenduojame

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminėjimas

Lenkijos premjeras siunčia vaizdo žinutę: mes giname Europą

Iššūkis gyventi pagal sąžinę

Vytautas Sinica. Apie architektūrą

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Pasaulis ir Lietuva: Lenkija dėmesio centre/Ukraina ginkluojasi/Landsbergis pagirtas JAV

Amerikoje daugėja pastorių, dėl pandemijos norinčių nutraukti nuolatinę tarnystę

Ramūnas Aušrotas. Nauja sąvoka Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme

Kyle Rittenhouse byla. Žiniasklaida pateikė realybės neatitinkančią versiją

Almantas Stankūnas. Ar jis ir Co yra diplomatai ar Rusijai ir Vokietijai naudingi joms dirbantys idiotai?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.