Tikėjimo persekiojimas

Ataka Jemene. Tarp žuvusiųjų – keturios Motinos Teresės seserys

Tiesos.lt siūlo   2016 m. kovo 5 d. 13:50

0     

    

Ataka Jemene. Tarp žuvusiųjų – keturios Motinos Teresės seserys

Vatikano radijas

Kelios minutės po vidudienio šį penktadienį, kovo 4 dieną, pasirodė pirmoji trumpa agentūrinė žinutė – Jemene, Adeno mieste, šeši ginkluoti vyrai įsiveržė į senelių namus ir žudė visus, kas tik jiems pasitaikė po ranka. Vėliau katalikiška žinių agentūra „Fides“, kaip ir „Associated Press“, papildė, jog aukų – bent 16, tarp jų sargai, vairuotojas, šeši darbininkai etiopai, virėjas jemenietis ir keturios Gailestingumo seserys, kitaip vadinamos Motinos Teresės seserimis. Jos čia darbavosi kaip slaugės – dvi iš Ruandos, viena – iš Kenijos ir viena – iš Indijos. Pranešama, kad dar viena iš seserų išgyveno, mat buvo kitose patalpose ir spėjo pasislėpti. Senelių namuose gyvena apie 80 globotinių, daugiausia musulmonų. Netoliese esančios nevyriausybinės organizacijos „Medikų be sienų“ ligoninės atstovas patvirtino, jog buvo atvežta 15 kūnų – žmonės nušauti į galvą, bent keliems, rodos, nukirstos rankos.

Teroristinio išpuolio faktą katalikiškai žinių agentūrai „Asianews“  tiesiogiai patvirtino ir Pietų Arabijos apaštalinis vikaras vyskupas Paul Hinder, kurio jurisdikcijai priklauso Jemenas. Pasak jo, išpuolis, motyvuotas „religiškai“, prasidėjo apie 8.30 ryto vietos laiku, taip pat pagrobtas kunigas salezietis iš Indijos Tom Uzhunnalil, gyvenęs senelių namuose, mat bažnyčia, kurioje jis dirbo, jau seniau buvo išplėšta ir padegta.

Jemenas, skirtingai nuo savo kaimynų Arabijos pusiasalyje, yra neturtinga valstybė. Nors apie Jemeną kalbama daug mažiau nei apie Siriją ar Iraką, bet ir ši šalis yra įtraukta į tą patį konfliktą: ji padalinta į teritorijas, kurias kontroliuoja mirtinais priešais tapę šiitai ir sunitai, o už jų nugarų  – Saudo Arabija ir Iranas, čia gana laisvai manevruoja įvairios džihadistų grupuotės. Pasak analitikų, Jemenas yra viena iš svarbiausių Al Qaeda atramų.

Adeno miestas, kuriame Motinos Teresės seserų senelių namai veikia jau kelis dešimtmečius, kadaise buvo gana klestintis jūrų uostas ir daugiakultūrinis miestas, kuriame be musulmonų gyveno gana gausios indų ir krikščionių bendruomenės. Mieste stovėjo keliolika didesnių ir mažesnių bažnyčių – anglikonų, katalikų ir protestantų. Tačiau augant islamiškam ekstremizmui, o po to prasidėjus atviram pilietiniam karui krikščionių mažuma savo noru ar grasinimų vejama išvyko, kartu su jais ir dauguma dvasininkų. Liko tik keli kunigai ar vienuoliai, kaip ir apie dvidešimt Gailestingumo seserų keturiose Jemeno vietovėse, nes, kaip komentavo vyskupas Hinder, jų pašaukimo dalis yra likti su vargšais ir pavojaus sąlygomis.

Bendrame situacijos Jemene kontekste penktadienio ataka nėra išimtis: JTO duomenimis, vien vasario mėnesį šalyje žuvo, daugiausia nuo bombardavimo, beveik du šimtai žmonių, neskaičiuojant sužeistųjų.

„Asianews“ taip pat praneša, kad penktadienio vakare Bombėjuje bus rengiama malda už žuvusius ir už pagrobtojo kunigo sugrįžimą. Bombėjaus arkivyskupas kard. Oscar Gracias agentūrai pasakė: „Gailestingumo seserys malšino Jėzaus troškulį savo meile, maloniu elgesiu, atjauta ir nesavanaudišku tarnavimu. Per savo darbą ir humanitarinę veiklą ligoninėse, senelių ir neįgaliųjų namuose, vargšų ir remtinų jaunuolių centruose atidavė viską, rizikuodamos dėl vietos žmonių.

Apraudodami ir atmindami šių brangių gyvybių praradimą guodžiamės, kad jos dabar jau mato Kristaus grožį: jų kraujas atneš taikos vaisių tautai, kuriai tarnavo. Tegu Dievas jas palaimina amžinąja laime savo artume“.

Vatikano radijas

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Rekomenduojame

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Federalinis teismas Floridoje gina nepageidaujamo potraukio tai pačiai lyčiai gydymą remdamasis pirmąją konstitucijos pataisa

Vytautas Radžvilas. „Iliuzijoms pasidavė ne tik Putinas“ (I dalis)

O kas šiandien išdrįs sistemai pasakyti „Ne“?

Lietuva turi naują „žvaigždę“

Edvardas Čiuldė. Tas pats Marksas, tik kitoje saujoje

Mark Regnerus. Ar pasinaudojant karo ūku Ukrainoje bus prastumtos vienalytės santuokos?

Kastytis Braziulis. Karas vyksta įvairiuose frontuose

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.