Tikėjimo persekiojimas

Ataka Jemene. Tarp žuvusiųjų – keturios Motinos Teresės seserys

Tiesos.lt siūlo   2016 m. kovo 5 d. 13:50

0     

    

Ataka Jemene. Tarp žuvusiųjų – keturios Motinos Teresės seserys

Vatikano radijas

Kelios minutės po vidudienio šį penktadienį, kovo 4 dieną, pasirodė pirmoji trumpa agentūrinė žinutė – Jemene, Adeno mieste, šeši ginkluoti vyrai įsiveržė į senelių namus ir žudė visus, kas tik jiems pasitaikė po ranka. Vėliau katalikiška žinių agentūra „Fides“, kaip ir „Associated Press“, papildė, jog aukų – bent 16, tarp jų sargai, vairuotojas, šeši darbininkai etiopai, virėjas jemenietis ir keturios Gailestingumo seserys, kitaip vadinamos Motinos Teresės seserimis. Jos čia darbavosi kaip slaugės – dvi iš Ruandos, viena – iš Kenijos ir viena – iš Indijos. Pranešama, kad dar viena iš seserų išgyveno, mat buvo kitose patalpose ir spėjo pasislėpti. Senelių namuose gyvena apie 80 globotinių, daugiausia musulmonų. Netoliese esančios nevyriausybinės organizacijos „Medikų be sienų“ ligoninės atstovas patvirtino, jog buvo atvežta 15 kūnų – žmonės nušauti į galvą, bent keliems, rodos, nukirstos rankos.

Teroristinio išpuolio faktą katalikiškai žinių agentūrai „Asianews“  tiesiogiai patvirtino ir Pietų Arabijos apaštalinis vikaras vyskupas Paul Hinder, kurio jurisdikcijai priklauso Jemenas. Pasak jo, išpuolis, motyvuotas „religiškai“, prasidėjo apie 8.30 ryto vietos laiku, taip pat pagrobtas kunigas salezietis iš Indijos Tom Uzhunnalil, gyvenęs senelių namuose, mat bažnyčia, kurioje jis dirbo, jau seniau buvo išplėšta ir padegta.

Jemenas, skirtingai nuo savo kaimynų Arabijos pusiasalyje, yra neturtinga valstybė. Nors apie Jemeną kalbama daug mažiau nei apie Siriją ar Iraką, bet ir ši šalis yra įtraukta į tą patį konfliktą: ji padalinta į teritorijas, kurias kontroliuoja mirtinais priešais tapę šiitai ir sunitai, o už jų nugarų  – Saudo Arabija ir Iranas, čia gana laisvai manevruoja įvairios džihadistų grupuotės. Pasak analitikų, Jemenas yra viena iš svarbiausių Al Qaeda atramų.

Adeno miestas, kuriame Motinos Teresės seserų senelių namai veikia jau kelis dešimtmečius, kadaise buvo gana klestintis jūrų uostas ir daugiakultūrinis miestas, kuriame be musulmonų gyveno gana gausios indų ir krikščionių bendruomenės. Mieste stovėjo keliolika didesnių ir mažesnių bažnyčių – anglikonų, katalikų ir protestantų. Tačiau augant islamiškam ekstremizmui, o po to prasidėjus atviram pilietiniam karui krikščionių mažuma savo noru ar grasinimų vejama išvyko, kartu su jais ir dauguma dvasininkų. Liko tik keli kunigai ar vienuoliai, kaip ir apie dvidešimt Gailestingumo seserų keturiose Jemeno vietovėse, nes, kaip komentavo vyskupas Hinder, jų pašaukimo dalis yra likti su vargšais ir pavojaus sąlygomis.

Bendrame situacijos Jemene kontekste penktadienio ataka nėra išimtis: JTO duomenimis, vien vasario mėnesį šalyje žuvo, daugiausia nuo bombardavimo, beveik du šimtai žmonių, neskaičiuojant sužeistųjų.

„Asianews“ taip pat praneša, kad penktadienio vakare Bombėjuje bus rengiama malda už žuvusius ir už pagrobtojo kunigo sugrįžimą. Bombėjaus arkivyskupas kard. Oscar Gracias agentūrai pasakė: „Gailestingumo seserys malšino Jėzaus troškulį savo meile, maloniu elgesiu, atjauta ir nesavanaudišku tarnavimu. Per savo darbą ir humanitarinę veiklą ligoninėse, senelių ir neįgaliųjų namuose, vargšų ir remtinų jaunuolių centruose atidavė viską, rizikuodamos dėl vietos žmonių.

Apraudodami ir atmindami šių brangių gyvybių praradimą guodžiamės, kad jos dabar jau mato Kristaus grožį: jų kraujas atneš taikos vaisių tautai, kuriai tarnavo. Tegu Dievas jas palaimina amžinąja laime savo artume“.

Vatikano radijas

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Rekomenduojame

Vygantas Malinauskas. Pliažas ir liberalioji laisvė

Panaikinus abortą draudusį įstatymą pernai Airijoje atlikti 6 666 abortai

Kun. Nerijus Pipiras. Gyva tauta, kol atmintis gyva

Romualdas Žekas. Ar gali kvailiai turėti valstybę?

Laurynas Kasčiūnas. Raštas prieš J.Lukšą-Daumantą tėra istorijos neišmanymas ir klaida?

Vytautas Sinica. „Lietuvos žydų bendruomenė daro viską, kad būtų verta ir teisinga paskelbti ją antivalstybine organizacija“

Rasa Čepaitienė. Mindaugo kodas

Vidmantas Valiušaitis. „Blondinas su peruku“ į J.Lukšą nepanašus nė iš tolo. O štai į Hamanną – labai panašus

Algimantas Rusteika. Apie gerus ir paklusnumą

Per atvirai. Faina Kukliansky ir rabinas Andrew Baker: „Manome, kad Seimui nederėjo skelbti 2021-ųjų Juozo Lukšos-Daumanto metais“

Lietuvos teismai nusprendė: Darbo partija atgaus neišmokėtą dotaciją – 1,8 mln. eurų, arba Kam ir vėl prireikė Darbo partijos?

Geroji Naujiena: mes nesame skolingi kūnui

Įbauginti prezidentai. Vytautas Matulevičius prakalbino Valdo Adamkaus vyriausiąjį patarėją Darių Kuolį

Andrius Švarplys. Kam – anarchija, o kam – „meilės vasara“

Liudvikas Jakimavičius. Šimašiaus pliažas

Justas Stankevičius. Kaip pasikeitė Vokietijos viešasis saugumas nuo pabėgėlių krizės pradžios?

Ir undinėlė rasistė...

Nida Vasiliauskaitė. Apie institucinį rasizmą

Neringa Venckienė. Neatsakyta iki šiol

Liudvikas Jakimavičius. „Vyčiui pliaže – ne vieta“

Kviečiame į kasmetinę Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventę: susitinkame liepos 4 d. Mūšios Didžiosios Kovos apygardos partizanų parke

Robertas Grigas. Aleksandr Galič apie (pra)tylėjimo kainą

Algimantas Rusteika. Apie ką giedosime liepos 6-ąją: apie Lietuvą ar apie vienybę su žmonija?

Rasa Baločkaitė. Kraupusis Merkinės stadionas

Andrius Švarplys. R.Šimašiaus ir Co akcijos matmuo – amputuoti istoriją, atmintį, kančios sakralumą

Per 20 organizacijų reikalauja Prezidento dėmesio istorijos politikai

Vilius Kavaliauskas. Lukiškės: Ką nutyli Vilniaus meras?

Ramūnas Aušrotas. Išlaikyti LRT gyventojams kainuoja triskart brangiau nei Vyriausybę

Nida Vasiliauskaitė. Mokslas yra dalykas didis

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.