Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Intelektualų vaidmuo

Ataidai: Bernardas Gailius toliau samprotauja apie fašizmą, Blogas Zeppelinus ir Nida Vasiliauskaitė replikuoja

Tiesos.lt redakcija   2019 m. rugpjūčio 19 d. 14:22

20     

    

Ataidai: Bernardas Gailius toliau samprotauja apie fašizmą, Blogas Zeppelinus ir Nida Vasiliauskaitė replikuoja

Blogas Zeppelinus. 5 šiuolaikinio fašisto požymiai pagal Bernardą Gailių
·
Geriau jis būtų ką nors kramtęs. Dr. Bernardas Gailius praleido puikią progą pratylėti ir vėl nudžiugino internetus savo įžvalgomis apie fašizmą!

Pamenate tą garbų politologinių mokslų daktarą, kurį pats G.Landsbergis į savo partiją prisikvietė? Tokį Bernardą Gailių, kuris ne per seniausiai nušiurpino lietuvaičius Kremliaus pasakas perdėm primenančiais postringavimais apie fašistinius simbolius – Gedimino stulpus bei lietuvišką Trispalvę!

Tai štai garbusis kovotojas su fašizmu pavarė antrąją savo pamąstymų apie fašizmą seriją! Suvardino net penkis požymius, kuriuos aptikęs kiekvienas idėjinis antifašistas ar šiaip budrus tolerantiškos kilmės ar orientacijos pilietis gali surikti: „Štai fašistas – muškit jį!“

Kaip manote, kas yra pagrindinis fašistą išduodantis požymis Nr.2? Niekad neatspėsite!

Ogi manymas, kad valstybės valdymo veikla reikalauja ...profesionalumo!

Anot daktaro Gailiaus samprotavimo, antifašizmo pradininkas V.Uljanovas-Leninas kadaise buvo teisus teigdamas, jog kiekviena virėja gali valdyti valstybę. Kodėl gi ne – ji juk proletarė?

O tie, kas netiki proletarų gebėjimais valdyti valstybę savo diktatūros pagalba ir mano, kad vis dėlto tai profesionalų darbas, tėra fašistai, ir tiek.

Nežinau, gerbiamieji. Nebesistebiu vis gausėjančiomis mūsų aukštojo išsilavinimo aukomis. Jeigu jau taip samprotaujantys ir taip laisvai manipuliuojantys nusistovėjusiomis sąvokomis žmonės dėsto mūsų universitetuose bei laikomi vienais iškiliausių viešųjų intelektualų, tai popieriai gerokai liūdnesni, nei buvo galima pamanyti.

Toliau tiesiog įdėsiu garbiojo daktaro samprotavimų citatą:

„...Juk nesitikėjote, kad nustosiu kalbėti apie fašizmą?

Bandau patikslinti, ką anksčiau sakiau. Štai penkios idėjos ar elgesio modeliai, kurie savo kilme yra fašistiniai ir kuriuos, kaip fašizmo paveldą, pėdsakus ar atspindžius, įžvelgiu šiuolaikinės Europos ir Lietuvos politikoje:

1. Tautos mobilizavimo idėja, kuri kyla, kai istorija matoma kaip nuolatinė kova. Tada laikas ir erdvė atrodo kupini iššūkių, kuriuos atlaikyti gali tik „susitelkusi“ visuomenė.

2. Profesionalaus valstybės valdymo ar tiesiog valdančiosios klasės idėja. Tiesiogiai plaukia iš tautos mobilizavimo minties. Kad būtų gerai organizuota ir pasiruošusi, tauta turi būti profesionaliai valdoma. Valdyti konkrečias sritis turi „kompetentingi“ valdytojai – iš čia profesionalų vyriausybė.

3. Polinkis į oligarchiją. Reiškinys, kai politinės organizacijos tampa verslininkų „nuosavybe“. Atsiranda dėl to, kad profesionalus valdymas verslininkams labai patinka. Ir kaip idėja, ir kaip praktika.

4. Nusistatymas prieš politines partijas ir „partines rietenas“, siekis susikompromitavusias partijas pakeisti gaiviais ir žvaliais judėjimais.

5. „Tikrosios“ demokratijos idėja. Retorinis esamos demokratijos diskreditavimas paskelbiant ją, pavyzdžiui, „liberalia demokratija“. Arba, kaip Benito Mussolini sakytų, „parlamentine demokratija“. Tokiai priešpastatoma kokia nors tikresnė demokratijos rūšis („neliberali“, „organizuota“ ar pan.). Dažniausiai už to slypi tiesiog vienpartinio valdymo, realios galios, vadinamosios „veiksmingos valdžios“ siekis…“

Nei ką bepridėti.

Geriau jau realizuotų savo talentą ir eitų virėjauti tas mielas ir šnekus žmogus. Valstybės valdyti ar studentus mokyti jam tai tikrai nesutrukdys.

* * *

Ką pasakė Bernardas Gailius? Nidos Vasiliauskaitės vertimas

Ok… Išversiu smile

„Fašizmas“, pagal tokius kriterijus, yra:

(a) idėja, kad egzistuoja populus (demos, we the people), t.y. idėja tiek modernios nacionalinės valstybės, tiek antikinės Romos. tiek Jahvės išrinkto ir per visą ST bekovojančio su priešais Izraelio;

(b) idėja, kad valdymas yra specifinių įgūdžių reikalinga veikla ar menas, t.y. „fašistais“ tampa bemaž visi visutėliai senovės ir modernybės politiniai filosofai nuo Solono ir Platono;

(c) pasiturinčių interesų grupių praktika kurti ar remti sau palankias politines jėgas, t.y. politinė praktika, buvusi veikiausiai absoliučiai visur po Tvano ir prieš jį;

(d) nusivylimas politiniu status quo, i.e. bet kokia aspiracija jį kaip nors keisti;

(e) esamos demokratijos (kuri niekada nėra iki galo ir grynai demokratija, check J.J.Derrida) kritika vardan demokratijos.

Nuostabu. Ir tikrai visiškai atvira smile

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

vilnietis       2019-08-21 9:06

Didžiausia nelaimė, kad daugelis tokių mokina jaunimą

No coment       2019-08-21 0:28

Visiškai nusivyliau Gailiumi. Nebent jam su sveikata šiuo metu negerai, tai čia jau kita kalba.

realūs faktai apie "fašistus"       2019-08-20 21:01

Visa oficiali žmonijos “istorija”-atviras melas:


sunaikinta-tiesa.jimdo.com/blog

v

Raigerdas>Algiui Jokščiui       2019-08-20 20:16

Jūs rašote: “Dr. Gailius yra “akademinės bendruomenės” žmogus. Mokslinių apibrėžimų srityje klaidų nedaro”. Ar yra nors vienas žinomas mokslininkas pasaulyje, kuris bent žodžiu yra užsiminęs apie dr. Bernardą Gailių, ir ypač toje vietoje:“Dr. Gailius yra “akademinės bendruomenės” žmogus. Mokslinių apibrėžimų srityje klaidų nedaro”. Jeigu ne, tada jis yra tik “akademinės bendruomenės” žmogus tik nemokšoms, koks buvo savo laiku Lysenko Sovietų Sąjungoje. “Trofimas Denisovičius Lysenka (rus.Трофи́м Дени́сович Лысе́нко, 1898 m. rugsėjo 29 d. – 1976 m. lapkričio 20 d.) – sovietų biologas, XX a. ketvirtajame dešimtmetyje vadovavęs kampanijai prieš genetikos atradimų taikymą žemės ūkyje. Ši kampanija, vėliau pavadinta „lysenkizmu“, Tarybų Sąjungoje tęsėsi iki 7-ojo dešimtmečio vidurio.
1927 m., būdamas 29 metų, kai dirbo eksperimentinėje stotyje Azerbaidžane buvo pagirtas tarybiniame laikraštyje „Pravda“ kaip atradęs naują būdą tręšti laukus be trąšų ar mineralų naudojimo ir įrodęs, kad Azerbaidžane galima gauti žiemos žirnių derlių, „paverčiant žiemą tuščius Užkaukazės laukus žaliais, kad galvijai nevargtų dėl prasto šėrimo, o turkų valstietis per žiemą gyventų nesirūpindamas rytoju“. Tiesa, žieminių žirnių derliai kitais metais neišaugo.
Tokį pasisekimą sovietinėje spaudoje Lysenko turėjo iki 1964 m. – buvo skelbiami stulbinantys (ir neįmanomi) pasiekimai, kuriuos keisdavo pranešimai apie naujas sėkmes, kai paaiškėdavo, kad senosios nepasitvirtino. Svarbiausia spaudai buvo tai, kad T. Lysenka buvo tipiškas „basakojis mokslininkas“ – tikras mitinio sovietų valstiečių genijaus įsikūnijimas.
T. Lysenkos „mokslas“ su tikru mokslu turėjo mažai bendro. Jei jis ir turėjo aiškiai suformuotas teorijas, dažniausiai jos buvo lamarkizmo ir neteisingai interpretuoto darvinizmo mišinys; didžioji dalis T. Lysenkos darbų buvo „praktiniai nurodymai“ žemės ūkiui, pvz., atvėsinti grūdų sėklą prieš sėjant”.
Mano manymu, dr.Bernardas Gailius netempia net iki T. Lysenkos lygio, nes jo tie apibrėžimai yra ne kas nors kitkas, o kliedesiai, iššaukti paranojos.

Lietuvoje       2019-08-20 16:52

istorijos mokslo nėr - tai pseudo mokslas pliatkų lygio. Kuri daugiau, Varšuva ar Maskva, babkių duos pliatkininkams - tos ir versija bus viršesnė. Didieji pliatkininkai dabar upėmis keliauja ir babuškoms smegenis skalbia, atmintį trinančiomis proškomis. Hipnotizuoja gerai parengtu deziuku.

.>Raigardas       2019-08-20 15:47

Pasakymas ,,Viską daryti teismo keliu’‘, neišlaiko jokios kritikos, kur paimsi bešališką teismą?, jo nėra, gal toks būtų jei teisėjai būtų iš Marso, kitokio šanso nėra ir būti šioje Žemėje negali, kadangi beveik visi dvikojai padarai paperkami, o kurių negali papirkt, neprileidžia, o jei netyčia kas papuola, sutvarkomi.

Jules       2019-08-20 15:02

Virėja ar melžėja, koks skirtumas, jei jos praeis visus vystymosi etapus ir turės garbingai uždirbtą atstovavimo teisę - tapti pirmomis. Nereikia tyčia žeminti nei virėjų, nei melžėjų, ypač pieno. Labai čia kai kurie nemandagiai elgiasi, žemindami jas ar kiemsargių padėjėjus. Nes jų tarpe yra ir tokių, kurie, gavę VU Istorijos specialisto diplomą jį suplėšė ir dirba vienokį ar kitokį darbą, ir rankų su Blogio imperijos sąjungininkų samdiniais ir prietrankomis nesitepa. Berods, Eugene Ponasenkov, baigęs MGU Istorijos fakultetą irgi taip padarė ir tapo didžiu istoriku.

Raigerdas        2019-08-20 14:52

Sveikinu visus paskutinius komentatorius, pradedant nuo komentarų po “Al.”, įstojus į naujos Sovietų Sąjungos restauratorių būrelį. Rusijoje jūs visi būtumėte pagerbti. Kas Rusijoje yra gerbiami, o kas yra niekinami? Jeigu tu prieš Krymo aneksiją, tai tu esi fašistas. Jeigu tu pasisakai už Ukrainos stojimą į Europos Sąjungą, tai tu esi fašistas. Jeigu tu vadini “miško brolius” partizanais, tai tu esi fašistas, jeigu banditais, tai tu esi savas tarybinis Rusijos patriotas. Įdomu, kada tikrieji Rusijos fašistai, ypač tie, kurie pasisavino Ukrainos teritorijas, bado pirštu į ukrainiečius, kurie gina savo tėvynę, ir vadina juos fašistais, benderovcais ir t.t. Tas pats įvyko su žydais. Kažkoks a la Bernardas Gailius ( tai faktiškai buvo Galtonas Didžiojoje Britanijoje) parašė apie žydus, kad sukurti priešiškumą žydų tautos atžvilgiu. Ir žiūrėkite, kiek jie atrado pamišėlių, kurie juo patikėjo. Jų tarpe buvo ir Hitleris. Dieve tu mano, aš nematau jokios kitos išeities, tik viską daryti teismo keliu, nes šitie žmonės, kurie neturi savo proto, nesugeba mąstyti savarankiškai, yra tik žaisliukai arba įrankiai visokio plauko pamišėliams. Jie yra tie, kurie puola kitus žmones, savo kaimynus ar pažįstamus, o paskiau, kai reikia atsakyti už savo veiksmus, tai jie verkia ir aimanuoja, kokie jie nekalti. Koks buvo tikslas šito veidmainio Bernardo Gailiaus? Sukelti psichozę ir iššaukti neapykantos jausmą pagrinde “valstiečių” partijai. Ir visokiems išdavikams, psichotikams, neurotikams tai yra akstinas, nes, pasirodo, yra kiti kalti, kad jis turi polinkį į išdavystę, į psichozę, į neurozę, tik ne jis pats. KALTINTOJAS jau atrado ne vieną, bet visą būrį tokių pat kaltintojų, kaip ir jis pats. Labai tiksli ironija ant plakato:“Fašistas tas, kuris nemano, kad kiekviena virėja gali valdyti valstybę”. Ot turime “piliečių”, kurie neriasi iš kailio, kad bet kokia kaina sukurti problemas kitiems žmonėms. Deja, už sukeltas pasekmes jie atsakyti nenori, nes jiems tai išeina “netyčia”.

Algis Jokštys       2019-08-20 14:10

Dr. Gailius yra “akademinės bendruomenės” žmogus. Mokslinių apibrėžimų srityje klaidų nedaro. Bet Lietuvai šiuo metu svarbesni yra patriotiški valstybinkai- praktikai. Svarbesni todėl, kad būtent nūnai iškilo palyginti didelė rizika iš politinės tautos virsti etnosu. Kitaip tariant galime tapti lietuviškų šaknų turinčiais progresyviais europiečiais. Suprantama moderniais demokratais, antifašistais, liberaliais pliuralistais, ir toliau pagal sąrašą... Žinia, daugeliui lietuvių tai patiktų. Bet daugeliui - ne. Aš esu iš pastarųjų. Galėčiau pabaigai pateikti pavyzdį iš savo gyvenimo. Esu profesionalus navigatorius, tuziną metų dirbau ir gyvenau laivuose. Laivai nuolatos veikia padidinto pavojaus erdvėje, todėl vidinę įgulos organizaciją pavadinę fašistine beveik nesuklystume. O norėdami išlikti politine lietuvių tauta privalėsime eiti į politinius kompromisus, pažeidinėti šiuolaikinę vakarietišą demokratiją tol. kol Lietuva paliks padidinto pavojaus erdvę, ir mūsų tauta ims gausėti, taps labiau nepriklausoma ir svarbesnė politikoje tarp valstybių. Pabaigai. Negriaukime paminklų. Statykime naujus Juk turime labiau įlietuvinti Vilnių. Statykime paminklus lietuvių kultūros žmonėms,kitiems tautai ir Lietuvos valstybei nusipelniusiems, nepaisant jų santykių su kitomis valstybėmis ir tautomis. Pasaulyje rasime sėkmės istorijų tų, kurie taip elgiasi . Tokia yra ( gal kiek primityvi, gatvinė) išlikimo logika pagal Algį Jokštį.

Mums patinka toks bachūras       2019-08-20 13:27

Ir šiaip molodiec konciervas - tikras dimokratas, kaip ir Paksius su Jurgiu. Kovos, kaip ir partija, iki galo su fašizmu Lietuvoje - susirinks visus nkvdistų anūkėlius ir mokslo pirmūnus. Dielo gi svitoje.

Casimirus Laudatus       2019-08-20 12:13

deja, bet dr. Gailius šiuo atveju teisus… Bet kas to nenori arba tiesiog neįstengia pamatyti, tai jau jo ir problema. Ir čia Blogas Zepellinus su Nida visai be reikalo panikuoja dėl tos vargšės virėjos pasišovusios valdyti valstybę. Juk jau valdė muzikologas…, partinis sekretorius… partmokyklos dėstytoja/sekretorė... dabar – banko tarnautojas… išauš diena ir virtuvės tarnautojai… Tokia jau demokratijos esmė.

Al. (tęsinys)       2019-08-20 11:56

(tęsinys)
5. ,,„Tikrosios“ demokratijos idėja. Retorinis esamos demokratijos diskreditavimas paskelbiant ją, pavyzdžiui, „liberalia demokratija“. Arba, kaip Benito Mussolini sakytų, „parlamentine demokratija“. Tokiai priešpastatoma kokia nors tikresnė demokratijos rūšis („neliberali“, „organizuota“ ar pan.). Dažniausiai už to slypi tiesiog vienpartinio valdymo, realios galios, vadinamosios „veiksmingos valdžios“ siekis…““
Būtent liberalkomunistai demokratijos savoką  nepastebimai pakeitė ,,liberaliąja demokratija“, kartu su šituo priedu prastumdami ,,pažangiosios visuomenės“ diktatūrą.

Al.       2019-08-20 11:52

Nemanau, kad Gailius veikia savarankiškai. Fašistų sąvoka išduoda, kad kalbama kominterno vardu. Visi šitie kaltinimai primena ,,skiepą“, nes visi jie tinka patiems liberalkomunistams.

1. ,,Tautos mobilizavimo idėja, kuri kyla, kai istorija matoma kaip nuolatinė kova.“

Nuolatinis rėkimas ,,rusai puola“ arba ,,fašistai puola“ (pastarasis, išduodantis ,,rusų“ autorystę), ,,mytiū“, gelbėkim vaikus nuo šeimos (tuo pat metu atsisakant pastebėti pedofilijos tinklą), gelbėkim sodomitų teises, ginkim moterų ,,reprodukcines teises“ (tai yra, teisę žudyti savo pradėtą gyvybę) ir taip be galo. Tik tautos savoka pakeičiama pažangiąja visuomene.

2. ,,Profesionalaus valstybės valdymo ar tiesiog valdančiosios klasės idėja. Tiesiogiai plaukia iš tautos mobilizavimo minties. Kad būtų gerai organizuota ir pasiruošusi, tauta turi būti profesionaliai valdoma. Valdyti konkrečias sritis turi „kompetentingi“ valdytojai – iš čia profesionalų vyriausybė.“

Nors ir milijoną parašų surinktų tauta, valdžia visada žino geriau. Nors tie milijonas būtų ką tik juos išrinkę. Aukščiausias teisėtumo kriterijus – Briuselio komisarų direktyva.

3. ,,Polinkis į oligarchiją. Reiškinys, kai politinės organizacijos tampa verslininkų „nuosavybe“. Atsiranda dėl to, kad profesionalus valdymas verslininkams labai patinka. Ir kaip idėja, ir kaip praktika.“

Būtent šituos ,,antifašistinius“ oratorius ir jų organizacijas ir išlaiko oligarchai - sorošai ir mg boltikai.

4. ,,Nusistatymas prieš politines partijas ir „partines rietenas“, siekis susikompromitavusias partijas pakeisti gaiviais ir žvaliais judėjimais.“

Būtent taip elgiasi konservatoriai ir liberalai valstiečių atžvilgiu, iš anksto pateikdami jas kaip susikompromitavusias ir beviltiškas.

5. ,,„Tikrosios“ demokratijos idėja. Retorinis esamos demokratijos diskreditavimas paskelbiant ją, pavyzdžiui, „liberalia demokratija“. Arba, kaip Benito Mussolini sakytų, „parlamentine demokratija“. Tokiai priešpastatoma kokia nors tikresnė demokratijos rūšis („neliberali“, „organizuota“ ar pan.). Dažniausiai už to slypi tiesiog vienpartinio valdymo, realios galios, vadinamosios „veiksmingos valdžios“ siekis…““

Raigerdas        2019-08-20 10:56

Su mūsų tauta dedasi tikra velniava. Šita velniava atsirado dėl nesibaigiančių Švietimo reformų. Lietuva įsigudrino pasigirti, kad turi labai daug Aukštųjų mokyklų, kurios išleidžia daugiau studentų, nei kai kurios Vakarų šalys. Iš kur kilo šita idėja, kad Aukštasis išsilavinimas tai tik kiekybė? Tai parašyta KGB instrukcijose, kad tokiose šalyse, kaip Lenkija ir Lietuva reikia palaikyti ne tuos, kurie siekia žinių, o tuos, kurie siekia diplomo. Ir pagal šią instrukciją buvo sukurta ištisas Švietimo sistemos modelis. Bernardas Gailius yra būtent toks produktas, pagamintas pagal šią KGB instrukciją. Šitas žmogelis įsigijęs diplomą, dabar visą likusį amžių privalės įrodinėti, kad jis turi aukštąjį išsilavinimą. Maža to, jis, pasirodo, studijavo teisę ir vėliau įgijo istorijos daktaro laipsnį Vilniaus universitete. Man tik įdomu, kodėl niekas nesidomi, kaip yra dalinami tie daktaro laipsniai Vilniaus Universitete? Be abejonės sutinku su Blog “Zeppelinus” ir Nidos Vasiliauskaitės ironiška kritika Bernardo Gailiaus paistalų atžvilgiu. Asmeniškai aš laikausi tokios pozicijos: “jeigu žmogus kritikuoja ar puola kažką, kas neatitinka tikrovėje egzistuojančių dalykų, tada ar nėra taip, kad jis kalba apie save, tik perkelia tas kaltes kitiems žmonėms”. Matomai, labai nedaug žmonių pastebėjo, kad Bernardas Gailius yra apkaltinęs daugybę žmonių ir grupių tokiais nusikaltimais, kurių jie nepadarė. Pavyzdžiui, pedofilas yra įsitikinęs, kad kūdikis nori sekso su tuo pedofilu. Panašus “trumpas sujungimas” yra įvykęs ir dr. Bernardo Gailiaus galvoje. Pagal jo 5 požymius gali apkaltinti ką tik nori. Šitam dr. Bernardui Gailiui yra svarbu ką nors apkaltinti. Tai ir yra vienas iš fašistinio mąstymo požymių. Senovėje nieko dar nežinojo apie tokį žmogų, kurio galvoje gyvuoja fašistinės idėjos, todėl toks žmogus buvo pavadintas Šėtonu:”Šėtonas (hebr. ‏שָׂטָן‏‎ vert. ‘kaltintojas’, aram. צטנא, gr. Σατανάς; arab. شيطان) žydų mitologijoje – piktoji dvasia, prasižengęs angelas, kuris tikrina žmonių tikėjimą”; “Šėtonas žydų mitologijoje suprantamas kaip „kaltintojas“, terminas priskiriamas žmonėms ir angelams”. TAIGI, KAS YRA TAS BERNARDAS GAILIUS? PIRMIAUSIA, JIS YRA KALTINTOJAS. Kad galėtų pateisinti savo metamus kaltinimus niekuo dėtiems žmonėms, jam reikia MOTYVACIJOS. Ta MOTYVACIJA, kodėl jis taip daro ir išdėstyta jo 5-iose idėjose, kurios niekaip nėra susijusios su racionaliu mąstymu, bet yra susijusios su iškreiptos sąmonės pagimdytomis idėjomis, kad pateisinti tą žalingą veiklą, kurią jis atlieka čia Lietuvoje. Atkreiptinas dėmesys, kad Lietuvoje tokių kliedinčių žurnalistų su iškreipta sąmone yra gana daug. Gal būt, visuomenė pagaliau susimąstys ir atsakys į klausimą: kodėl tiek daug žurnalistų, su kreiva sąžine, deformuotu ir racionalių požymių neturinčiu mąstymu eina dirbti žurnalistais? Gal todėl, kad kitose situacijose juos išprašytų iš darbo, o čia jie gali PIKTNAUDŽIAUTI TA ŽODŽIO LAISVE KIEK TIK NORI. Šitas žmogus, su savo tais fašizmo apibrėžimais, diskreditavo Vilniaus Universitetą, visus tuos, kas suteikė jam daktaro laipsnį, davė aukštojo išsilavinimo diplomą. Koks yra šių 5 pateiktų fašizmo požymių tikslas? Perkelti kitų žmonių dėmesį nuo savęs link abstrakčių dalykų, kad niekas nepamatytų pačio Bernardo Gailiaus elgesio, kuris yra būdingas fašistams, pirmiausia, tai REALYBĖJE NEEGZISTUOJANČIO PRIEŠO SUKŪRIMAS, KURĮ REIKIA PULTI. Jūs nieko kito nerasite Bernardo Gailiaus veikloje, išskyrus KALTINIMUS. Prisiminkite, kaip Stalinas su NKVD organizavo kaltinimus ŠNIPINĖJIMU BURŽUAZINIAMS VAKARAMS IR SUŠAUDĖ TŪKSTANČIUS ŽMONIŲ. Palyginkite dabar su panašiais kliedesiais Bernardo Gailiaus galvoje:“Bandau patikslinti, ką anksčiau sakiau. Štai penkios idėjos ar elgesio modeliai, kurie savo kilme yra fašistiniai ir kuriuos, kaip fašizmo paveldą, pėdsakus ar atspindžius, įžvelgiu šiuolaikinės Europos ir Lietuvos politikoje”. Problema yra tame, kad, galimai, Bernardas Gailius, dirbdamas žurnalistu, padarė nusikaltimus ir nebuvo nubaustas. Tai ir gali būti pagrindinė jo šitų 5 pateiktų kaltinimų niekuo dėtiems žmonėms priežastis.

O ponas Landsbergis       2019-08-20 9:19

juk ne vieną š... krūvą į savo partiją prisikvietė. Yra (arba buvo) ir daugiau. Gal ir teisingai elgiasi: tokie labiausiai linkę į asmenybės kultą ir šunišką ištikimybę. Tikrieji ,,antifašistai” smile .

Kazys       2019-08-20 9:13

Pritariu:niekas taip nesunervina piktavalių *mokslininkų* kaip visiškas nekreipimas dėmesio jų paistalams.Tegul rašo,o gal atidirbinėja,mes verčiau padiskutuokim apie Jokubaičio ir Lauciaus ilgą pokalbį *Delfy*.Kuris nustebino tokiu straipsniu - net labai netikėta.

Vilnietis       2019-08-20 8:54

ne per daug garbės analizuoti kažkokios šūdo krūvos paistalus?

stalinistai ir stalinizmas atgyja       2019-08-20 7:58

natūralu.
putinas ir rusai garbina staliną.
kolaborantų esmė - patikti okupantams

Dėsnis       2019-08-20 7:40

Valgiams pagardinti naudojami įvairiausi prieskoniai ir valgis tampa gardesnis, ką nors keikti naudojami įvairūs keiksmažodžiai, politikoje taip pat naudojami įvairūs politiniai keiksmažodžiai sutriuškinant priešininką, tai fašistas ir yra labai populiarus keiksmažodis, kuris gerai prigijo.

Visos gali!       2019-08-20 7:35

  ir grybautojos, ir š...monitojos, ypač su teisinga orientacija. Tokia valdžia gailiams - rojus!

Rekomenduojame

Krescencijus Stoškus. Esu apimtas sunkaus nerimo ir skausmo

Virdžinija – sektinas pavyzdys

Dominykas Vanhara. Labai tikėtina valdančiosios koalicijos sudėties kaita

Vygantas Malinauskas. Žmogaus teisių komitetas siūlo ideologizuoti smurto problemą

Privalomi skiepai gali sukelti sveikatos sistemos griūtį

Kęstutis Girnius. Konfliktas su Kinija – strateginė, ne taktinė ar komunikacijos klaida

Vokietijoje mokesčių mokėtojų pinigais remiami filmai atitinkantys „įvairovės sąrašą“

Vytautas Sinica. Valstybinės kalbos atnašavimas

Ar iš tikrųjų Seimo nariai patvirtino buvusių Lietuvos okupacinių režimų teisėtumą?

ES „žalioji darbotvarkė“ nebus taikoma privatiems lėktuvams ir jachtoms

Visuomenininkai lietuvių kalbos naikintojus įamžins knygoje „Valstybinės lietuvių kalbos išdavikai“

Draudikas atsisako padengti mirtį dėl vakcinos, nes mirusysis neva dalyvavo eksperimente pats prisiimdamas riziką

Vytautas Sinica. Vyriausybės veiklos apžvalga

Jonas Vaiškūnas. Kalba ne apie kalbą – o apie tai, kur eis demarkacinė linija

Eugenijus Jovaiša. Kalbos išniekinimo projekto autoriai įteisins okupacinių režimų primestą rašybą

Pareigose pažemintas arkivyskupas, susijęs su dokumentu, draudžiančiu laiminti tos pačios lyties poras

Sigitas Besagirskas. Kiek mums kainuos kova su Kinija?

Loreta Strom. Norvegijos visuomenės sveikatos institutas (FHI) nerekomenduoja naudoti koronos sertifikato kaip prevencinės priemonės

Peter Kwasniewski. Kodėl gitarų muzika neturėtų skambėti katalikiškose Mišiose

Etikos dalyko mokymas Vokietijoje sumažino religingumą

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Jėzus Kanos vestuvėse – II eilinis sekmadienis

Arnas Simutis. Lietuva yra šaltojo pilietinio karo būklėje

Dovilas Petkus. Mažosios Lietuvos diena – nacionalistinė šventė

Mindaugas Karalius. Lietuvių kalbos naikintojai bus įamžinti knygoje

Tautvydas Galinis. Svetimvardžiai asmens dokumentuose, arba apie projektą atšaukti valstybinę lietuvių kalbą

Daugiau nei pusė Airijos katalikų dėl pandemijos pasirinko neiti į šv. Mišias

Vytautas Radžvilas. Žodis Laisvės gynėjų dieną

Vytautas Radžvilas. Autonomininkų svajonės tampa tikrove

Kuriamas precedentas: Kvebeko teisėjas apribojo neskiepyto tėvo teisę lankyti vaiką

Asta Katutė. Ideologinė politika: nuo asmenvardžių keitimo iki vėl grąžintos Stambulo konvencijos

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.