Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Šeimos politika, Žmogaus teisės, Nevyriausybinės organizacijos, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Vaiko teisių apsaugos tarnybos

Asta Petrauskienė. Sveiki atvykę į Vaikų Teisių Pasaulį!

Tiesos.lt redakcija   2018 m. spalio 26 d. 8:16

14     

    

Asta Petrauskienė. Sveiki atvykę į Vaikų Teisių Pasaulį!

Ši istorija mane sukrėtė trigubai.

Pirma, kaip mamą, kuri, pasirodo, negali būti griežta net ir tuomet, kai vaikas gali pakenkti pats sau! Nesu smurto gerbėja (galų gale, šioje situacijoje mamos smurto praktiškai neįžvelgiu), tačiau sudrausminti vaiką BŪTINA.

Antra, kaip psichologę, pas kurią į kabinetą ateina pradinukų ar paauglių tėvai, vengę vaikus auklėti, stabdyti, drausminti ar priversti kažką daryti. Kurie savo mieliems vaikučiams leido daryti viską, neleisdami jiems patirti neigiamų pasekmių. Ir jie sėdi mano kabinete didelėmis akimis ir klausia: „Ką mums daryti?“, nes vaikas nevaldomas, negeba laikytis taisyklių, juo skundžiasi mokytojai, o kitiems vaikams šventė, jei jo nėra klasėje. Kitaip sakant, vaikas pasižymi rimta psichologine nebranda. Tai yra oficialiai nepripažintas, bet ypatingai sunkiai koreguojamas sutrikimas. Deja, ryžtingai einame to link ir taip didžiuojamės savo „pažanga“.

Trečia, kaip Lietuvos pilietę. Šiuos žmones žinau asmeniškai. Netolimoje praeityje turėjome bendrų veiklų. Kaip juos apibūdinčiau? Kaip ramius, kuklius, kantrius, pagarbius žmones, gražiai sutariančius tarpusavyje ir su aplinkiniais. Na, jei jau iš jų paimti abu mažyliai, reiškia mums visiems, auginantiems bent vieną vaiką, yra nesaugu – rytoj paims bet kurio iš mūsų. Nes, neduok Dieve, subarsi ar nubausi savo brangenybę už elementarų netinkamą, nekultūringą ar net piktybinį elgesį, ir jei, o siaube, pamatys koks nors Budulis Svieto Lygintojas (pats neturintis vaikų arba auginantis tokius galvos skausmus aplinkiniams, kad geriau jau jų būtų neturėjęs ir neauginęs), ir ką – niekas daug nesiaiškins aplinkybių, pagriebs vaikus, tave uždarys į belangę, o tavo vaikai verks ir nesupras už ką iš jų atėmė mylimus ir mylinčius tėvelius. Ir dar iš VTAT atstovų spaudos pranešimų sužinosi, kad tąkart buvai neblaivi (nesvarbu, kad abstinentė jau n metų).

Ir nesvarbu, kad kitame miesto gale alkoholikas tėvas savo vaikui su lazda kauliukus laužo, kad pas juos policija – dažnas svečias ir kad šis mažylis svajoja patekti į kitus namučius. Tačiau kažkodėl žymiai maloniau atimti švarų, sveiką, pakankamai gerai išauklėtą vaiką iš tvarkingų tėvų, sukelti visuotinį nesaugumo jausmą ir imituoti veikiant didelius darbus.

Sveiki atvykę į Vaikų Teisių Pasaulį!

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Leave No Trace       2018-10-27 12:17
...       2018-10-26 17:55

Graudu po tokios parasytos tiesos,platinkite si straipsni.Mano drauge pries 30 m.isvyko gyventi i Vokietija.Sako viena diena ziuriu pro langa,o kieme pacanu burys spardo kamuoli i kaimyno masina.Ispuola seimininkas i kiema ir ima barti tuos snarglius.Ir ka jus galvojate,vienas griuna ant zemes ir ima klykti,PEDOFILAS,PEDOFILAS.Tada praeivis skubiai iskviecia policija,surakina kaimyna antrankiais ir isveza,o snargliai spjaudydami nueina kas sau.Tai sake ta zmogu kokius metus tampe.Dabar ir pas mus vaikai gali apspjauti tevui,mokytojui veida ir jam nieko nebus.Mes gaudavome per zubus,arba per sikna su pagaliu,uztat gerbeme tevus,mokytojus.Kuo skubiau privalo grazinti istatyma,pripazinti,kad vaika kazkaip reikia drausminti,o tai uzaugs banditu karta,nes jie zino,kad visada gali isniekinti zmogu ir uztai jie bus apsaugoti ir teisus.

nuomone       2018-10-26 17:48

ačiū jums,taip samprotauja visi normalūs žmonės ir ačiū dievui ,kad jų dar yra,nes jau nuo tokio kalno ritamės,kad darosi baugu už  vaikus ,anūkus,kartais norisi atsistot ant kokio aukšto kalno ir šaukt-žmonės atsipeikėkit,ar nematot ,kas darosi,stovime ant bedugnės krašto ...

Kažin ar tie       2018-10-26 17:44

naujieji globėjai eitų kartu su savo globotiniais į dujų kameras kaip tai padarė J.Korčakas?Tėvai eitų,o anie dirba už pinigus.Gėda.

Mūsų atžala baigia       2018-10-26 17:08

užaugti ir jau dabar neramu dėl anūkų,jei tokie bus.Nes tėvai paversti robotais,be teisės suklysti.Tai nerealu.Tai nacistinė diktatūra.Vakar delfy vienas naujasis lietuvis,auksinis berniukas aiškino,kad pagrobtų vaikučių mama neatitinka standartų,-gal ne arijų rasės,gal akys ,plaukai ar nosis ne tokia…

Agnė       2018-10-26 16:52

Kaip tikslu ir protinga, kad atrodo suprantama kiekvienam, bet ne, atsiranda beriančių laviną žodžių, tezių ir direktyvų, prikurtų neišku kokiais tikslais ir nebesupranti, kam to reikia? Ar pas mus neliko tokių, kuriems tikrai reikalinga pagalba. Su siaubu mąstau,kaip jaučiasi šie padorūs tėvai. Dėkui Astai už straipsnį.

po to kas vyksta       2018-10-26 13:52

Kas gins šitokią šalį nuo potencialių grobikų esančių visai netoli šios vargo karalystės?

Visiškai pritariu pilietiškai kolegei Astai        2018-10-26 12:04

Mes, psichologai, kurie verčiami aptarnauti leftistinių ar neoliberastinių ideologijų nuostatomis grįstas žmogaus ir visuomenės perkūrimo programas,
tuo pačiu verčiami pažeisti psichologo etiką.
Tai nesuderinama ir su psichologija kaip mokslu.
Privalome tai aiškiai ir viešai deklaruoti, nepaisydami dideliais pinigais nupirktų kolegų interesų, jų organizacijų viešai pareikštų pozicijų.
Kita vertus, koktu klausyti, kaip kai kurie psichologai prisitaikėliškai teisina tokius žmogaus prigimtį ir pašaukimą žalojančius mokymus (spėjusius įsiteisinti kaip “vaikų teisės”, “žmogaus teisės” ir pan.). Neomarksistinėmis prielaidomis grįsta Stambulo konvencija yra vienas iš tokių prieš šeimą nukreiptų,
ją suvalstybinančių, “socialinės lyties” ideologema užkrėsttų Trojos arklių.
Asta, kaip praktikė, teisingai pastebi, kad froidistinis ir postmodernistinis “viskas leista” esmingai sužaloja vaiko, paauglio ir jaunuolio asmenybę.
Z. Froidas (kaip ir Marksas ar Nyčė) atmetė pamatinę, objektyvią, dorovinę gėrio ir blogio skirtį, drausdami drausti infernaliniams gaivalams įsiteisinti, užvaldyti žmogų, ištisas kultūras, tautas.
Blogio stabdymas gerumu visiškai nereiškia,
kad krikščioniškoje civilizacijoje negali būti naudojama jėga.
Pats Dievas mums davė 10 Įsakymų (kai kurie jų - draudimai), o ne 10 patarimų.
Tik svarbu, kad galios naudojimas nebūtų atskirtas nuo proporcingumo, išmintingumo ir pan. principų.

Ko verti       2018-10-26 11:19

teismai be rimtos desovietizacijos, ką? Kur logika, a?

Kazys       2018-10-26 10:57

Pasakysiu grubiai:lai visi tėvai,iš kurių be pagrindo atėmė vaikus,nes pusę sugrąžina,skundžia tas teises teismams.Tai bus bent jau šiokia tokia kompensacija už skriaudą.Atsiras padorių jaunų advokatų,kurie įgys praktikos ir apgins konstitucinę teisę į saugų gyvenimą šeimoje.Pradžią padarė,kaip ne kartą,Kaunas.

AAA       2018-10-26 10:37

Nemanau, kad vaikai buvo atimti, Kauno Vaikų teisėms nesuderinus to su kokia nors Žiobiene

Be abejo,       2018-10-26 8:53

kad oligarchams, pseudo elitui, eksiukams ir jų marčioms ir meilužėms, oligarchijos dvaro plaštakėms reikalingi būtent sveiki vaikai iš gana padorių šeimų, bet prispaustų “rinkas ikanomikas” ir dezi propagandos.

acakymas ikanomikos ir rinkos požiuriu       2018-10-26 8:49

“...kažkodėl žymiai maloniau atimti švarų, sveiką, pakankamai gerai išauklėtą vaiką iš tvarkingų tėvų, ...”
.
Todėl, kad švarius, sveikus ir gerai išauklėtus vaikus daug geriau perka turtingos skandinavų homikų poros.

Jules       2018-10-26 8:32

Oho, kaip Raudonoji oligarchija ir konspiratoriai įsisiautėjo. Kas sustabdys šią specialistų, ekspertų, pseudo mokslininkų konspiraciją ir agresiją mūsų šeimų atžvilgiu. Pasaulio susidūrimo išvakarėse kimbama į pagrindinę Lietuvių valstybės ląstelę - šeimą. Viską jau sudrapalino, beliko tik šeima ir po Lietuvių tautos. Kas gali paneigti galimybę, kad mums priešiškos šalys labai stipriai remia šią agresiją prieš šeimas - nubyra gana daug babkyčių. Galimo karo išvakarėse, kaip plyšauja toks liberal-dimokratas Žirikas čia pat už sienos, priešina vyrus su moterimis ir griauna šeimas. Su pagreičiu vykdomas Galgotos planas, parengtas kur, gal yra žinančių?


Rekomenduojame

Mes nugalėjom. Prieš 30 metų Gorbačiovas vizito metu Lietuvoje išgirdo tai, ko nesitikėjo: lietuviai liepė atvežti nepriklausomybę – LRT

Kaip vysk. Pranciškus Ramanauskas Alfonsą Svarinską slapta lageryje įšventino į kunigus

Algimantas Rusteika. Kokie jie būtų dabar?

Laisvės premijos laureato Albino Kentros kalba iškilmingame Laisvės gynėjų dienos minėjime

Mitingo „Už istorinę atmintį, didvyrių garbę, Trispalvę ir Valstybę“ vaizdo įrašas

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. Renginių programa

Rasa Čepaitienė. Signalinės sistemos I. Pidžinas

LRT: pirmieji kandidatų į Vilniaus universiteto rektoriaus postą debatai

Ramūnas Karbauskis. Kleptokratija ir jos didvyriai

Vygantas Malinauskas. Mano trigrašis į diskusiją apie simbolius

Prokurorų žinia: Neringa Venckienė iš įtariamosios tapo kaltinamąja

Šiandien, šeštadienį, 14 val. kviečiame į pilietinį mitingą – už istorinę atmintį, didvyrių garbę, Trispalvę ir Valstybę

Italų kalbininko prof. dr. Guido Michelinio paskaita apie lietuvių kalbą ir jos pranašumus

Vilniaus Sąjūdis: nedelsiant grąžinkite A. Kentrai Miško brolių muziejaus patalpas ir, atlyginę patirtą žalą, paremkite jo veiklą

Prokuratūra skundžia sprendimą Generolo Vėtros lentelės sudaužymo byloje

Raimondas Navickas. Pasiūlymas klaipėdiečiams

Tautos forumo reikalavimas dėl patyčių iš valstybinės vėliavos, laisvės kovotojų ir genocido aukų atminimo

Robertas Čerškus. Apie neužmirštuolės žiedelius

Vidmantas Valiušaitis. 1944 m. sausio 9 d. tragiškai žuvo gaisre prezidentas Antanas Smetona

Liudvikas Jakimavičius. Įdomus faktas

Robertas Grigas. Jei iš LRT diktorių atsirastų...

Grėsmės lygių nebeliko. Įsigaliojo naujas Vaiko situacijos vertinimo tvarkos aprašas

Tomas Baranauskas. Atmintinos dienos ir Kazys Škirpa

Vincentas Vobolevičius. ES direktyvos: kas jos ir ką jos gali?

Vidas Rachlevičius. Mes vėl pralaimim neiššovę...

Advokatas Remigijus Merkevičius neįžvelgia jokio moters nusikaltimo: jos sulaikymui pagrindo nebuvo

Liudvikas Jakimavičius. Atsako belaukiant: jis bus žiaurus ir visiškai kitoks nei prognozuojama

„Meilės krantų“ autorius Gitenis Umbrasas: Jausmas, lyg kas ranką pjautų

Nuo bačkos. LRT: mums dera nulenkti galvas prieš tas jaunas policijos pareigūnes, operatyviai radusias argumentų, kodėl gi reikia sulaikyti asmenį

Algimantas Rusteika. Trys išvados

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.