Ugdymo politika, Emigracija, imigracija, demografija

Arvydas Juozaitis. VDU Politikos ir diplomatijos fakulteto vadovybė išsigando diskusijų

Tiesos.lt redakcija   2018 m. gruodžio 3 d. 13:51

15     

    

Arvydas Juozaitis. VDU Politikos ir diplomatijos fakulteto vadovybė išsigando diskusijų

VDU Politikos ir diplomatijos fakulteto vadovybė pabūgo susitikimo su Vokietijos parlamento nariais?

Gruodžio 4–5 dienomis Lietuvoje lankysis oficiali Vokietijos parlamento Bundestago narių delegacija, atstovaujanti dešiniajam politiniam sparnui – konservatyvi, euroskeptiška Vokietijos politinė partija „Alternatyva Vokietijai“ (Alternative für Deutschland, AfD).

Gruodžio 4 d., antradienį, 16–20 val. Vilniuje, Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Gedimino pr. 51) vyksiančioje tarptautinėje konferencijoje „ES ateitis: suverenių valstybių sąjunga“, svečiai iš Vokietijos perskaitys pranešimus apie Europos Sąjungos ir ją sudarančių nacionalinių valstybių ateitį. Konferenciją rengia asociacija „Alternatyva Vokietijai. Bičiuliai“ ir jos vadovas diplomatas Algis Avižienis.

Gruodžio 5 d. buvo numatyta Bundestago parlamentarų konferencija Kaune bei diskusija su Kauno visuomene. Buvo susitarta, kad konferencija vyks Vytauto Didžiojo Universiteto mažojoje salėje, o prie organizavimo prisidės Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas (PMDF). Diskusijos rengėjai su fakulteto vadovybe dėl svečių iš Vokietijos Bundestago priėmimo pradėjo tartis dar spalio 3 d. Spalio 29 d. gavus raštišką dekanato sutikimą buvo pradėtos derinti renginio aplinkybės. Universitetas bendram renginiui pažadėjo suteikti konferencijų salę su sinchroninio vertimo įranga.

Lapkričio 29 d. diskusijos rengėjai susitiko su VDU PMDF prodekane Sima Rakutiene, apžiūrėjo konferencijų salę, kurioje turėtų vykti konferencija ir aptarė paskutines renginio rengimo detales. Buvo išsiuntinėtas viešas pakvietimo į tarptautinę konferenciją ir diskusiją tekstas.

Tačiau tą pačią dieną susitikimo rengėjus pasiekė prodekanės S. Rakutienės laiškas, kuriame pranešama, kad fakultetas negalįs prisidėti prie šio renginio, nes renginys esąs „stipriai populistinis“, o jo turinys ir idėjos, esą, „prasilenkia su tikrove“ ir neatitinka „politinės realybės“… Kita vertus, neužmiršta ir retoriškai pridurti, kad „akademinė erdvė yra atvira įvairioms idėjoms“, tačiau… siūloma keisti patį diskusijos turinį.

Lapkričio 30 d. iš VDU PMDF dekanato buvo gautas dar griežtesnis atsisakymas: „mes negalime prisidėti organizuojant šį renginį dėl akademinio neutralumo“. Tuo pačiu nurodoma, kad VDU gali suteikti patalpas renginiui už atitinkamą mokestį. Tą pačią dieną dėl patalpų nuomos kreipusis į VDU materialinių išteklių skyrių buvo gautas atsakymas, kad turi būti pateiktas raštiškas prašymas, kurį patenkinti ar ne, nuspręs Universiteto rektorius. Po kelių valandų, Adelės Navickienės pasirašytu raštu buvo atsakyta: „Mažoji salė kitą savaitę bus naudojama akademinei veiklai“.

„Tai primena šių metų vasario įvykį, kuomet svečius iš Vokietijos parlamento pakvietęs Seimo narys, gavęs nurodymą iš partijos vadovybės, paskutinę minutę atsisakė priimti oficialią užsienio šalies parlamento delegaciją. Bet čia juk yra mokslo įstaiga! Kurioje turėtų vyrauti nuomonių įvairovė! Galų gale, galimybę išsinuomuoti konferencijų salę už universiteto nustatytą mokestį turėtų turėti ne tik „teisingų politinių pažiūrų“ atstovai. Gali pasirodyti, kad porą mėnesių ruoštą konferenciją norėta sužlugdyti sąmoningai. Juk visą medžiagą universiteto darbuotojai gavo du mėnesius prieš renginį…, – stebisi vienas iš konferencijos Kaune rengėjų, VDU bendruomenės narys, politologas ir PMDF absolventas Gintaras Jazdauskas.

Gruodžio 5 d. Vokietijos Bundestago nariai kauniečių lauks nebe VDU, o Kauno „Best Baltic Kaunas“ viešbutyje (Mickevičiaus g. 28). Čia nuo 16 iki 19:30 val. pranešimus skaitys Vokietijos Bundestago nariai dr. Kristianas Virtas (Christian Wirth), Arminas_Paulus Hampelis (Armin-Paulus Hampel), dr. Bruno Holnageris (Bruno Hollnagel). Jų pranešimai bus verčiami į lietuvių kalbą. Po to vyks diskusija.

Dr. Kristianas Virtas – teisininkas, Bundestago vidaus reikalų komiteto narys, besispecializuojantis migracijos ir teisės srityse skaitys pranešimą „Nacionalinių valstybių vidaus saugumas tautų Europoje“. Pranešime bus kalbama daugiausia apie nelegalios migracijos sukeliamas problemas.

Arminas_Paulus Hampelis – žymus Vokietijos žurnalistas, Bundestago AfD frakcijos užsienio reikalų atstovas skaitys pranešimą: „Nauja Vokietijos užsienio politika ir Europos nacionalinių valstybių suverenumo išsaugojimas“.

Dr. Bruno Holnageris Bundestago AfD frakcijos narys, besispecializuojantis ekonomikos ir finansų srityje, skaitys pranešimą: „Euras: žlugęs eksperimentas ir grėsmė nacionalinėms valstybėms Europoje?“.

„Alternatyva Vokietijai“ (Alternative für Deutschland, AfD) yra dešiniojo politinio sparno, konservatyvi, euroskeptiška Vokietijos politinė partija. Ji susikūrė, kaip reakcija į euro gelbėjimą. 2013 m. vasario 6 d. Berlyne ją įsteigė žinomi Vokietijos ekonomistai, akademikai, verslininkai bei publicistai, kurie nepritarė A. Merkel vyriausybės euro gelbėjimo planui pietų Europos šalių atžvilgiu. 2014 m. laimėjo pirmuosius Vokietijos federalinių žemių rinkimus, o kai Vokietiją užgulė masinė, nekontroliuojama imigracija, AfD sulaukė didžiulio vidurinės klasės palaikymo. Nuo 2016 m. Bundestago rinkimų, ši partija plečia savo narių tinklą po visą Vokietiją. 2017 m. vykusiuose federaliniuose Bundestago rinkimuose partija surinko 12,6 % balsų ir tapo trečia pagal surinktus balsus partija Vokietijoje.

Šiuo metu AfD turi parlamentinį atstovavimą visose 16 šalies provincijų ir yra antra pagal populiarumą partija Vokietijoje. Kai kur, pavyzdžiui, Saksonijoje, ji yra populiariausia pagal apklausas. AfD aktyviai pasisako prieš „Globalios migracijos pakto“ pasirašymą ir už Vokietijos valstybės suverenią teisę formuoti migracijos politiką pačiai.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Keistuolis       2018-12-4 14:40

Įdomiai čia, nes Kaune organizuojama konferencija neturi nieko bendro su pačiu Juozaičiu. Organizatoriai visai kiti.

s.m.       2018-12-3 23:42

kai prieš keletą dienų perskaičiau R.Dagio “Pasirinkimas laukia visų” kažkodėl supratau skelbiamą žinią plačiau, negu pasakyta to straipsnio turiniu.
Tik liūdna, kad kai kurie kietakakčiai tautiečiai, spėriai artėjant pasirinkimo metui, renkasi kelią į nebūtį...

mazgys       2018-12-3 21:48

—-> Prancūzija

Jau ne bruzda, o kyla tikrų tikriausia to žodžio prasme: jeigu jau riaušių malšinimo daliniai pereina į ,,geltonųjų liemenių’’ pusę, tai šitaip reguliariosios armijos daliniai preidinėjo į sukilusių žmonių pusę tik 1789 m.

Negi pasikartos Prancūzijo revoliucija? Tai būtų coup de grace liberastizmui ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje

Dzeikas       2018-12-3 20:07

Akademikai ir tie cholopai.

rakut-rakom-raktorius       2018-12-3 19:49

“Bet čia juk yra mokslo įstaiga! Kurioje turėtų vyrauti nuomonių įvairovė!”
.
Kas čia per pretenzijos?! Kapsuko universitete tiesiog klesti pagarba ir dėmesys įvairovėms.
-Lezbijetkam unas vesde daroga, pederastam u nas vsiegda počiot!

Jules       2018-12-3 19:31

Man tai keisčiausi čia studentai - kaip buvo bailiai prie drg.L.Brežnevo taip ir liko bailiais ir jų anūkėliai prie apsišaukėlių dimokratų. Tik vienas kitas studenčiokas būna drąsesnis ir sąžiningesnis, o dauguma mamyčiukų plaukia pasroviui, tikėdamiesi, kad gavę VU ar VDU diplomą vėliau atsiloš, atsilygins už skriaudas, patirtas bestudijuojant ant silpnesniųjų. Galės engti prasčiokus - tuos, kurių, diplomų, jie neturi. Kaip sovietinėje kariuomenėje: salagos ir diedai bei veteranai. ” Radikaly, niemcy, fašisty da bandity” arba populistai - klykia Seimo opozicija, kaip sovietinėje rusų kariuomenėje anuomet arba zonoje.

Prancūzija       2018-12-3 19:14

bruzda.

Labai gerai,       2018-12-3 19:00

kad išryškėja VDU ir VU užzombinimo lygis. “Gali būti daug nuomonių, bet negali būti kitos nuomonės” rašė T.Baranauskas. Kaip pirštu į akį.

Jules       2018-12-3 18:06

Sovietizmas atgimė VDU - iki ko nusirito Lietuva? Galėtų VDU ir VU prie įėjimo pasikabinti drg.L.Brežnevo portretus, būtų arčiau tiesos jų misija.

Herald       2018-12-3 16:49

Įdomu kodėl Martyno Mažvydo biblioteka nieko neskelbia apie šį renginį ir niekas nieko nežino. Gal tai labai uždaras renginys?

G.P.       2018-12-3 16:48

Tipiška žodžio “laisvės” praktika Eurosovietų Lietuvoje.

mazgys       2018-12-3 16:33

Ar VDU yra gavę pinigų iš Sorošo fondų? Jei taip - kada, kiek ir kokiam tikslui?

Mix       2018-12-3 15:41

Trūksta žodžių šios situacijos įvertinimui. Baimės šmėkla klaidžioja po Lietuvą. Bjauru ir apgailėtina į ką pavirto nepriklausomos valstybės idėja.

AAA       2018-12-3 15:41

O ar galėjo būti kitaip Tarybų Lietuvoje? Tai kas, kad terminai pasikeitė - esmė išliko (darom taip, kaip mums reikia bei kaip reikalauja Centras).

Galimas       2018-12-3 14:02

dalykas, kad VDU savo iniciatyva ir su vidiniais isitikinimaios yra maksimaliai politkoriektiski ir linksta i ta puse, kur pucia siuolaikiniai ES vejai.Bet galejo buti ir skambutis is stabo.Bet kuriuo atveju, tai jau nelinksma.


Rekomenduojame

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Algimantas Rusteika. Įsiklausykim, ką mums sako

Ramūnas Aušrotas. Lytiniai santykiai ankstyvame amžiuje yra gerai? Svarbu tik tai, kad jie būtų saugūs?

Lietuvos Sąrašas kviečia į forumą: nuo ko mus saugos „Laisvės patruliai“?

Kastytis Braziulis. Kodėl konservatorių siūloma tvarka yra žalinga demokratijai

Andrius Švarplys. Kaip atrodo leftistinis „atvirumas“

Povilas Gylys. Highway to hell!

Algimantas Rusteika. Beprotybė ir laimė

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.