Įžvalgos

Arvydas Juozaitis. Tėvo Stanislovo šviesa (video)

Tiesos.lt redakcija   2018 m. rugsėjo 30 d. 7:20

18     

    

Arvydas Juozaitis. Tėvo Stanislovo šviesa (video)

Šiandien, rugsėjo 29-ąją, Tėvui Stanislovui būt buvę – 100.

Jėzus Kristus niekuomet nesišypsojo. Bent jau evangelistai šypsenos nepaliudijo. Kažin kodėl? Nematė Jo šypsantis, ar nenorėjo matyti? Ir Poncijus Pilotas, ir jo slaptosios policijos vadas Safranijus nematė, ir žydų teisėjas Kajafa nematė – niekas. Nei legionai sekiotojų, nei legionai klausančių jo pamokslų – negirdėjo juoko, nematė ant Jo veido šypsnio. Matyt todėl, kad vieniems buvo lemta alkti, o kitiems pasmerkti, nuteisti Jį ir nužudyti. O juk baimės sukaustyti paprasti žmonės, ir teisėjai nesišypso, visas pasaulis jiems nesišypso.

Tik kodėl moterys nematė bešypsančio Jėzaus? Juk moterims Jis buvo palankiausias. Ar todėl, kad moterims nesuteikiamas žodis? Sakoma, Marija Magdelena pastebėjo švelnų šypsnį, kai Jėzus braižė smėlyje piešinį – Jis bebraižydamas ištraukė ją iš mirties nagų. Juk jau buvo beužmušą akmenimis. Jis išgelbėjo nelaimėlę vienu vieninteliu pasakymu: „Tas, kuris be nuodėmės, tegul pirmas meta į ją akmenį“.

Bet moterys yra moterys – kitame žmoguje jos dažniau nei vyrai pamato tai, ką įsivaizduoja.

Tėvas Stanislovas nuolatos šypsojosi. Ar juokėsi? Taip, ir juokėsi, ir tas juokas niekuomet nebuvo panašus į kikenimą, kas būdinga daugumai valdžios vyrų. Jis juokdavosi kiek užversdamas galvą, kad matytų dangų. Garsiai, skardžiai. O štai šypsojosi jis nuolatos, ir net tada, kai nesišypsodavo veidu – šypsojosi. Veidas rimtas, o akimis šypso. Šypsena buvo jo nuolatinė sielos būsena, jo šviesa.

Pažinau šią tėvo Stanislovo šypseną ne išsyk. Vis norėjau, troškau išgirsti iš jo kokius svarbius žodžius, kokį pasakojimą ar pamokymą. Išgirsdavau. Bet tylos valandėlių būdavo daugiau. Ir tada pamažu supratau, kad šypsena išstumia tuštumą ir liūdesį. Jis šypsojosi būdamas rimtas ir susimąstęs, eidamas aplik bažnyčią, ar kasdamas, kaldamas, meistruodamas. Man regis, net melsdamasis. Po gero dešimtmečio, bėgusio ir prabėgusio dar iki Sąjūdžio, mokiausi tos šypsenos. Gal ir pramokau.

O paskui atlėkė mums lemiama 1988-jų vasara.

Kas nutiko vėliau, laisvės metais? Vėl prasidėjo valdiškas tėvo Stanislovo neigimas. Jį gynė tik kardinolas Vincentas Sladkevčius. Bet jis ir vėl šypsojosi. Jo akys spinduliavo šviesą. Jis šypsojosi, o aplink jį giedojo pasaulis, jo „grytelninkai“, kone visi Lietuva. Giedojo daiktai. Giedojo knygos, altoriai, jo atstatytos bažnyčios, Dotnuvos vienuolynas. Giedojo ir darbų suriestos moterys, ir vargani jų vyrai, ir paliktieji, ir apleistieji – visi giedojo.

O jis palengva atgulė Paberžėje.

Tėvas Stanislovas ir dabar šypso mums degančios žvakės šviesa – gyvai, blaškomas vėjo.

* * *

Jūsų dėmesiui – A. Juozaičio ir A. Bugvilionienės filmas apie vienuolį kapuciną, kunigą Tėvą Stanislovą (Mykolą Dobrovolskį).

 

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

> Kur riba       2018-10-3 12:47

Skirtumas slepiasi dvasingume. Asketas yra neturtingas tik materialiai, tačiau turtingas dvasiškai; „bomžas“ yra neturtingas tiek materialiai, tiek dvasiškai.

Kur riba       2018-10-3 8:41

tarp asketiškumo ir bomžiškumo?

-> Išties       2018-10-2 11:23

„Tėvas Stanislovas- sprendžiant iš Jo veiklos, tai socialistinio braižo krikščionis.“
Tikra tiesa. Tėvas Stanislovas mito tik liesa sriuba ir jokių pyragų, dėvėjo pigaus audeklo apsiaustą, vietoje diržo perjuostu virve.

pasvarstymai       2018-10-1 12:15

Prasmingai gyventi galima tik pagal du variantus: arba griežtai prisilaikant ankstyvosios krikščionybės principų, t.y. gyventi skurde, atleisti didžiausiems priešams ir anksčiau ar vėliau mirti kankinio mirtimi, arba prisilaikant tradicinės krikščionybės principų, t.y. gyvent kukliai ar netgi pasiturinčiai, tačiau negarbinant turtą bei vartojimą ir kovojant vienokiu ar kitokiu būdu su krikščionybės bei valstybės priešais. Taigi pirmasis variantas reiškia trumpą prasmingą gyvenimą ir kankinio mirtį, o antrasis variantas – ilgą prasmingą gyvenimą su naturalia mirtimi. Trečiasis gyvenimo variantas, kurį šiandieninė visuomenė gyvena – BEPRASMIS palaidas gyvenimas, kurio dievas yra kūno malonumai. Šiuo atveju valstybė, o taip pat ir dvasinė kultūra bei tvarka, tampa beveik nereikalinga.
Tėvas Stanislovas buvo vienuolis – kapucinas, todėl buvo priartėjęs prie ankstyvosios krikščionybės principų. „Įdomu“, kiek A.Juozaitis yra priartėjęs prie tėvo Stanislovo gyvenimo būdo….

Nusilvyliau       2018-10-1 11:07

Kaip galima suaugusiam sveiko proto žmogui klausytis šito apšepėlio sapaliojimų. Brazauskas labai jį gyrė, giria ir Juozaitis. Čia kas, visuotinis debilizmas?

Al.       2018-09-30 19:57

Ar ,,Adolfėli laikykis” reiškia dvasinę šypseną? Dėl ko taip smarkiai prireikė palaikyti Adolfėlį, kuris matydamas kaip čekistiniai bankai apvagia tautą, sureagavo tik tiek, kad nubėgo gelbėti savo indėlio ? Ir abiems jiems tvirtai remti Brazauską?  Kaip nuolatinė tėvo Stanislovo šypsena susijusi su bolševikų valdymo principu ,,vsio zakonno” ?

albinai       2018-09-30 16:58

Teisingai,  priimkime visus kokie esame- biologinę-zoologinę, wckauskienę, kubylių, partškolą, banko nuosėdą, kuprotą oželį, anūką broilerį.
Pamilkime ir apkabinkime oligarchus, kgbistus, pederastus, vagis, sukčius, pijokus ir pedofilus.
Ir tada stosis rojus ant Lietuvos.
Tik tamstos rojuje, deja, nei tamstai nei dar porai mln. vargo pisuoklių vietelės nebus.
Tam yra pragaras.

albina       2018-09-30 16:42

Pagal komentarus akivaizdu,kokie mes skirtingi.Kodėl kunigai turi būti visi vienodi?Vienus kaip magnetas traukė a.a.Stanislovas,kitus a.a.Mikutavičius,a.a.Svarinsko daug kas,ne tik valdžia,nemėgo.Priimkim vieni kitus tokiais,kokie esame.Gal užtenka pastovaus negatyvo?Dalis komentatorių manosi esą šventieji,be nuodėmės,be klaidų?

tiesos.lt - kgb projektas?       2018-09-30 13:29

tarp 90 proc teigiamos informacijos įfarširuok 10 proc dezinformacijos - atrodys kaip teisybė.
spec.tarnybų klasika.

Šypsotis        2018-09-30 12:23

matant siautėjantį BLOGĮ, žudantį sąžinę, žudantį vaikystę???
Atsipeikėk autoriau. Ir spėriai atsiprašyk žmonių, kuriuos bandai durninti. Prieš rinkimus. Kodėl? Tam, kad sužinotum, kokią dalį “rinkėjų” sudaro NAIVUOLIAI?

***       2018-09-30 11:11

Įsirėžė į atmintį šito vienuolio frazės: „Adolfėli, laikykis“ ir Rusijos žurnalistams ištarta „NATO prokliatoje prišlo“. Niekada neprilygs Svarinskui.

Dzeikas       2018-09-30 11:11

Smilei:
Kas butu, jeigu butu. Jus netgi tariamaja nuosaka jau nuteisete teva Stanislova ko jis padaryti negalejo nes jau nebebuvo musu Pasaulyje.
As sakykim irgi apskritai ir su islygomis bet buvau uz “gaisrininko dukra” nes jos praeities faktu nezinojau(kaip dauguma, 99% musu), o budamas mazesnes gyvenymo patirties nebuvau pazistamas su siais laikais TIK suviesiejusiais naujaisiais nuomones formavimo metodais. Buvo toks jausmas tarsi jauti ,kad kazkoks brudas, taciau vizualiai jo nesimato. Svaru.
Kas del jo(tevo Stanislovo) ir Nijoles Sadunaites poziurio i naujuosius vedlius ir rezima. Tai yra 2 poziuriai:
1) Radikalus.Juoda arba balta.
2) Mazuju darbu , cechoviskas poziuris. Zinai, kad reikala turi su benkartu paderme, taciau ir budamas tarp ju dirbi bendrajam labui. Ziurek koki benkarta ir atversi.
Ir vieniem , ir kitiem savas laikas ir sava slove.

Dzeikas       2018-09-30 10:59

Aciusui: As uz klouna pasirisusi tautine juostele ir cimbolais prie kulksniu irgi nebalsuosiu. Taciau sikart padekosiu: kad nekalbejo blogo ir nenukalbejo apie teva Stanislova.
Netgi pagirsiu Juozaiti: aciu, kad nesipletojo apie tai, ko neismano. Apvaizda uzkardijo.

Ačiū       2018-09-30 10:31

Juozaičiui. Galutinai apsisprendžiau už jį nebalsuoti. Šito provoslavų-LDDP “kunigo” pakylėjimas pasako viską apie kandidatą. Man Stanislovas toks pat autoritetas, kaip ir Vasiliauskas, Mikutavičius (tarp kito dar ir vagis) ar kiti panašūs šventuoliai. Tokie KGB išperėti. Atsiprašau už tokį nepolitkorektišką komentarą, bet kažkada akys turi atsiverti.

smile       2018-09-30 10:01

Mykolas Dobrovolskis, Sigitas Tamkevičius ir pan. sovietmečiu buvę disidentai vėliau tapo postsovietinio režimo bičiuliais. Tokie dvasininkai nuvairavo Lietuvos bažnyčią prisitaikėliškumo uostan. A. Svarinskas, N. Sadūnaitė atsisakė melą vadinti tiesa, todėl režimo propaganda juos vadino nedamuštais banditais. Ar M. Dobrovolskis būtų viešai iš seimo tribūnos pareikalavęs Dašos atsakyti - “Kur yra Deimantė?”. Tėvas Stanislovas tikrai nebūtų kėlęs režimui nemalonių klausimų. Jis laimino režimo gaujų vadeivas. Su šypsena.

Išties       2018-09-30 9:28

Tėvas Stanislovas- sprendžiant iš Jo veiklos, tai socialistinio braižo krikščionis.

Aciu       2018-09-30 8:06

gerbiamam Juozaiciui uz guodziancias ir, tuo paciu, liudinancias mintis.Siais laikais daugiau pamatysi kikentju, arba kreivasypsniu.Kaip Simasius.

Vis tik ne       2018-09-30 8:02

Tas vienuolis plačiai šypsojosi ir Brazauskui, ir Uspaskixuj.
Gal ir bvo geraširdis, bet tokio stuburo tvirtumo kaip mons.Svarinskas, tas vienuolis neturėjo. Lietuvai trūksta žmonių su stuburu. Lietuva žūsta dėl bestuburių pertekliaus.


Rekomenduojame

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Kai menama grėsmė svarbiau už tikrą vaiko skausmą

Arkiv. Sigito Tamkevičiaus homilija Aušros Vartų atlaiduose: Gailestingumo pamokos

Istorinis įvykis Lietuvoje: advokatas Saulius Dambrauskas kviečia ginti viešąjį interesą ir tapti grupės ieškinio nariu

Andrius Švarplys. Trumpas žmonijos istorijos įvadas :)

Vytautas Radžvilas. Artėjant geopolitinės sistemos audrai

Andrejus Gaidamavičius. Labanoro regioninio parko valstybiniuose miškuose atsivers dar apie 90 ha naujų plynių!

Vidas Rachlevičius. Atėjo lūžio taškas – Lietuvai ir vėl reikia rimtai rinktis

Jonas Kaminskas. Vyriausios Rinkimų Komisijos nariai nesuprato ar nenorėjo suprasti?

Vidmantas Valiušaitis. Nejau Šakalienės ir Majausko įstatymas yra aukščiau už Lietuvos Konstituciją ir Visuotinę žmogaus teisių deklaraciją?

Rimantas Dagys. Ką reiškia Lygių galimybių kontrolierės Agnetos Skardžiuvienės išpuolis prieš Katalikų bažnyčią, policiją, teismus?

Rasa Dijokaitė. Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose ir kas pareikalaus, kad tai liautųsi?

Valdas Vasiliauskas. Tušti mokyklų suolai

A.Merkel ES „vizija“: tolerancija – „Europos siela“, kad apgintume savo bendruomenę, reikalinga „tikra ES kariuomenė“, bet ji nebus „anti-NATO“

Tautos forumo kreipimasis dėl Sąjūdžio istorijos falsifikavimo LRT ir VU TSPMI

Vincentas Vobolevičius. Keistas vidutinės pensijos ir skurdo rizikos tandemas

Aušra Gabalytė, Aikštės TV: įsimintinos akimirkos iš „Tikinčiųjų teisėms ginti katalikų komiteto“ 40 metų jubiliejaus paminėjimo

Vaiko teisių apsauga: Lino Kukuraičio ir Rimanto Dagio diskusija Marijos radijuje

Audrius Bačiulis ir Vytautas Sinica apie naujausią Emanuelio Macrono „išradimą“: „Nacionalizmas yra patriotizmo išdavystė“

Nida Vasiliauskaitė. Apie populizmą

Aušra Maldeikienė. Vakarykštės dienos užsienio politika

Andrejus Gaidamavičius tiems, kurie myli mišką, bet sako: „Tai kad aš nieko apie jį neišmanau…“

Neterminuotą streiką pradėję mokytojai nusiteikę ryžtingai

Sušaudytos ir nukankintos Lietuvos vyriausybės

Algimantas Rusteika. Laiko jums liko nebedaug

Sekmadienį Vilniuje paminėtas Holodomoro 85-etis

Geroji Naujiena: „Palaiminti dvasingieji vargdieniai: jų yra dangaus karalystė“  (Mt 5, 3)

Vytautas Sinica. Ir katalikų pogrindis bus paniekintas

Rimantas Rubavičius. Apie toleranciją

Valdas Vasiliauskas. E. Macrono „Potiomkino kaimai“, arba Ar Amerikai reikės trečią kartą gelbėti Europą?

Algimantas Rusteika. Dveji metai su Donaldu Trumpu. Jūsų dėmesiui – lietuviško ikilytinio, lytinio ir polytinio elito analizė

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.