Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Pilietybė, Emigracija, imigracija, demografija

Arvydas Juozaitis. Seimas siekia įteisinti daugybinę pilietybę pažeisdamas Konstituciją?

Tiesos.lt redakcija   2018 m. liepos 2 d. 16:05

21     

    

Arvydas Juozaitis. Seimas siekia įteisinti daugybinę pilietybę pažeisdamas Konstituciją?

Apgailėtina, kad Seimo dauguma sesijos pabaigoje balsavo už Referendumo įstatymo pakeitimą, kuriuo siekiama padaryti išimtį numatomam referendumui dėl dvigubos pilietybės. Šiame konkrečiame referendume, kurį tikriausiai paskelbs valdžia, sprendimui priimti jau nebereikėtų pusės visų piliečių balsų, o užtektų tik pusės iš tų, kurie atėjo.

Lydekai užsakius, valdžiai panorėjus, specialias sąlygas norima sudaryti daugybinės pilietybės įteisinimui.

Nors Seimo kanceliarijos Teisės departamentas aiškiai nurodė, kad siūloma išimtis prieštarautų Konstitucijai, Teisės ir teisėtvarkos komitetas bei Seimo salėje sėdėję Seimo nariai to visiškai nebojo. Jie pasitenkino pažadais, kad dėl šio įstatymo rudenį Seimas pats kreipsis į Konstitucinį Teismą. Matyt, tikisi, kad Konstitucinis Teismas staiga pakeis savo „doktriną“, kaip jau ne kartą yra buvę…

O juk Seimo stalčiuose guli Lietuvio paso įstatymų paketas, kuris Lietuvoje kilusiems, jų vaikams ir vaikaičiams, net jei jie įgytų kitos šalies pilietybę, suteiktų visas Lietuvos piliečio teises, išskyrus dalyvavimą rinkimuose. Lietuvio pasas taip pat suteiktų jo turėtojui teisę greituoju būdu atkurti Lietuvos pilietybę. Tai sumanymas, kuris išlaikytų išvykusiųjų ryšius su Lietuva – jie bet kada galėtų laisvai atvykti į savo šalį, mokytis, dirbti, turėtų kitas piliečių turimas lengvatas. Tai būtų tikrasis lietuvių vienijimosi kelias.  Lietuva turi sudaryti sąlygas grįžti, o ne išvykti.

Tačiau mūsų politinė klasė renkasi tautos skaldymo ir pilietybės instituto griovimo kelią, kai būtų sukurti dviejų rūšių piliečiai – vieni, kurie turėtų ir teises, ir pareigas, o kiti – kurie turėtų tik teises.

Akivaizdu, kad tai tik skatintų migraciją, skatintų kitos šalies pilietybės priėmimą ir silpnintų išeivių ryšius su Lietuva.

Susitikimuose su išeiviais įsitikinau, kad Lietuvio paso modelis būtų jiems priimtinas, o dvigubos pilietybės problemą eskaluoja tik Pasaulio lietuvių bendrijos vadovaujantys asmenys. Negi tik taip jie geba parodyti, jog kažką veikia?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Nustebintas, kad       2018-07-6 23:22

“Susitikimuose su iseiviai…” jiems buti priimti as Lietuvos-Lenkijos modelis “L… pasas”. Kuriems iseiviais priimtinas-Rusijos-Kaliningrado ar Latvijos-Rygos iseiviams?! Prasideda akiu mulkinimas. Cia tai Juozaicio pralaimejimas- ta diskusija del Lietuvio paso seniai primirsta, o jis prikele is numirusiuju.Naujas mesijas?

Balsavusius seimo narius       2018-07-5 20:27

Dėl dvigubos pilietybės būtų geriausia sušaudyti.

Dzeikas       2018-07-5 16:33

Sikart sutiksiu su Pikasu:
Nereikia nieko keisti Konstitucijoje.
Daugybine pilietybe draudziama(Lietuvos Konstitucijos turiu omenyj)? Puiku! Bet kaip tai siejasi su prigimtiniais Lietuvos pilieciais? Konstitucija gali 1000 drausti tureti daugybine pilietybe, ir galima tai metro dydzio raidem ant Puntuko iskalt, taciau tai NETEIKIA teises atimti pilietybe is prigimtiniu pilieciu.
Todel sita diskusija duoti-neduoti , leisti-neleisti yra runkeliu smegenu romijimo operacija.
Nenuostabu, tiem, kam pedifilija nusikaltimas todel, kad BK tas parasyta atimti pilietybe is prigimtinio piliecio diskusijos objektas taip pat.Medicina cia bejege.Chamui, kuris isvykus aktyviajai daliai pilieciu, karaliauja ant Lietuvos(jie Vakaru pasauliui nereikalingi) tai naturalu.

tiek       2018-07-5 11:05

vagys bijo ,kad ekonomiškai išguita iš Tėvynės publika gali įgyti realių galių per rinkimus paveikti net smirdančią nuo “zastojaus"dabartinę politinę pelkę.Juozaitsi -apsaugokim Lietuvą nuo išykusių lietuvių .Ir toks lenda į prezidentus? Galvot reikėjo ir atsakomybė už susidariusią situaciją tenka visiems tiems :“nepatinka ,eik lauk - už durų laukia šimtas į tavo vietą”...Aplamai ,koks kieno reikalas ,kad pilietis sugeba prispirtas aplinkybių gaut antrą pilietybę - jis tai buvo ,yra ir bus Lietuvos pilietis .Su visom Konstitucijos ginamom Lietuvos piliečių teisėm.O primesta “diskusija” dėl “daugybinės pilietybės"pirmiausia yra neetiška ,ir neteisėta .Kodėl kažkoks Lt pilietis pradeda savo saviveiklą pažeisdamas pagrindinį šalies įstatymą ir neleistinai “drumsdamas vandenį”,bandydamas vienašališkai primesti visiems likusiems savo “ypatingą“nomonę.

Jeigu       2018-07-4 20:36

Valstiečiai balsuos už dvigubą pilietybę, tai jų bus paskutinė kadencija.

Pikasas3       2018-07-3 12:20

LR Konstitucijos dėl Pilietybės įstatymo keisti visai nereikia. Privalu vadovautis esamomis LR Konstitucijomis nuostatomis. jų neiškraipant, kaip tai buvo bandyta padaryti. Tokie iškraipymai, kurie sužymėti čia žemiau esančiuose komentaruose, teisinės galios turėti negali, nes tai prieštarauja Konstitucijos nuostatoms.Lietuvos įstatymus kuria Seimas. Siūlau Konstituciniams teismui gražinti ankstesniu išaiškinimu neteisėtai atimtą Seimo teisę “numatyti pilietybės įgijimo ir netekimo tvarką nustato įstatymas” ( iš Konstitucijos 12 nuostatos) Siūlau Seimui sudaryti galimybę neprarasti pilietybės ir tiems Lietuvos piliečiams, kurie pasitraukė iš Lietuvos ne tik prieš 1990 m. Kovo 11 dieną, bet ir vėliau. Lietuvos piliečiai yra ir Europos Sąjungos piliečiai. Tai yra prie dviejų dabar numatytų dviejų atskirų atvejų pridėti dar ir trečią atskirą atvejį. Prasmingiausia būtų nurodyti ES ir NATO valstybes, o su kitomis demokratinėmis šalimis galima būtų numatyti dvišales sutartis.

guodzia tik tai       2018-07-3 10:19

kad ir iteisinus siuos konstitucijos pazeidimus, Lietuva nubalsuos pries dviguba pilietybe.

dėdės tomo trobelė       2018-07-3 9:49

tai kaip dabar bus jaustis tiems su vienguba, tiems kurie dar nepabėgo iš šito durnių laivo. antrarūšiais kumečiais ar alimentininkais,kurie privalo išlaikyti visą biurokratinį aparatą?

Janina       2018-07-3 7:25

Per dešimt metų įsitikinau, kad kas labai užsimano LR konstituciją ir įstaymus gali pakeisti pats pagal savo norius, ir LR atsakingos institucijos tą gali “patvirtinti”...Nereikia net seimo pritarimo!!!

Isspausdinta:

http://biciulyste.com/aktualijos/janina-survilaite-sudarkyta-iseivijos-istorija-arba-kai-emigrantes-vadoves-nuomone-svarbesne-uz-konstitucija-ir-istatymus/#more-8837

Julius       2018-07-2 22:34

Juozaičio dabar darbas “apginti” Lietuvą nuo lietuvių.

Pikasas2       2018-07-2 22:21

Kiekviena Pasaulio tauta su savo kultūra, papročiais, kalba ir t.t. yra neginčytina vertybė. Kiekvieną atskirą tautą galima prilyginti brangakmeniu Pasaulio tautų karūnoje. Sunku net įsivaizduoti bet kokios tautos atstovą, kuris pareikštų, kad jam “visiškai nesvarbu kiek tautiečių gyvena pasaulyje”. Kiek tenka sužinoti, įvairios tautos nėra abejingos savo tautiečiams pasklidusiems po Pasaulį ir stengiasi su jais palaikyti įvairius kultūrinius, ekonominius ryšius, rūpinasi kalbinio identiteto išsaugojimu. Lenkai, armėnai, žydai, gruzinai, rusai, airiai ir kitų šalių tautinės daugumos su pasididžiavimo kalba apie savo tautų išplitimo situaciją. Žinoma, jei atsiranda koks diktatorinis režimas, kuris grasina ne demokratinėmis, o karinėmis priemonėmis ginti savo tautiečių teises, tai toks režimas yra nusikaltėliškas. Vienareikšmiškai. Rusija rusų teises užkariautuose regionuose taip apgynė, kad kai kur netgi gyventi tapo beveik neįmanoma patiems rusams. Sakykim, Čečėnijoje jų beveik nebeliko. Visos spekuliacijos dėl užsienyje esančių Lietuvos piliečių politinio neaktyvumo yra niekinės, jei tam pakenčiamos sąlygos nesudaromos. Netgi kompiuteriniame amžiuje nesugebama nutarti leisti balsuoti elektroniniu būdu. Tai apie ką mes kalbam? Nenori valdantieji sužinoti nuomonės apie tokias keistas koalicijas ir tai, manau, aišku. Kai “N”-os kartos emigrantų palikuonys, temokantys gal tik keletą lietuviškų žodžių, turi dvi pilietybes, o aukštuosius mokslus Lietuvoje baigusiems jos atimamos netgi atgaline data netgi tada, kai jos gautos teisėtu būdu, tai argi tai susiję su teisingumu. Bandymai surengti pilietybės klausimais referendumą yra tik politinių taškų rinkimas. Referendumas nepavyktų ir taip galimybės būtų galutinai sužlugdytos. Reikia elgtis pagal LR Konstitucija, o visas kreivas manipuliacijas atmesti.

Pikasas       2018-07-2 22:05

Kol kas nėra teisinių galimybių apginti LR Konstituciją nuo Konstitucinio teismo įvykusio fakto - keisti joje esančių lietuviškų žodžių prasmę, bei trukdyti Seimui priimti Pilietybės įstatymą , nors tokia teisę šiuo konkrečiu atveju Konstitucija nurodo. Nežinau atvejo , kad Lietuvos pilietis išvykęs į ES ar NATO šalį savanoriškai atsisakytų Lietuvos pilietybės. Manau, kad tokie atvejai tik pavieniai, išskirtiniai. Tačiau galima nesunkiai spėti, kad dvigubą pilietybę daugybė turi ar turi teisę turėti šimtai tūkstančių Lietuvos emigrantų, jų vaikų bei anūkų, kurie išvyko iš Lietuvos anksčiau, negu 1990m. Kovo 11d. Daugelis jų net nemoka lietuvių kalbos… Be to visi Lietuvos piliečiai turi ir ES pilietybę. Pilietybė masiškai atiminėjama ir iš tų, kurie įsigijo ją leistinu metu. Daug jų baigė mokslus Lietuvoje ar tęsia studijas užsienio šalyse. Jie jaučiasi savo tautiečių paniekinti… Liūdna stebėti,kai politikai bei valdininkai toliau mulkina visuomenę dėl privalomo referendumo galimybės. Palengvinimai antikonstituciniai, tačiau ir juos padarius rezultatas bus tas pats. Visai aišku, kad siūlomas referendumas yra tik spąstai ne tik dabarčiai, bet ir ateičiai.

Nu teip       2018-07-2 21:59

dėl daugybinės pilietybės bus ir daugybinis balsavimas lyg ir vienam tam referendume , ko stebėtis ? Nado, značit nado .

Švč.       2018-07-2 19:51

Ajajai, “seuuubas” - “pažeis Švč. KKKtititiuciją!”
Cha, ale nei ji šventa, nei dieviška, jegu pažeidžiama.
Kol tikėsite į visokias “demokratijų” tititiucijas, tol geriausias jūsų pasas bus “vilko bilietas” su antena pakaušyje ir įsiūta ampulė eutanazijai.

Dzeikas       2018-07-2 19:02

Kaip galima atimti tai, ko nedavei?
Jeigu as nuo gimimo pilietis ir paemiau kitos valstybes pilietybe, neatsisakydamas prigimtines - tai mano pilietiskumo klausimas ne Lietuvos, o antraja pilietybe suteikusios valstybes problema.Ju pareiga ir reikalas rupintis ar as pakankamai naturalizavausi kad teikt man pilietybe.O kokios valstybes pilieciu pats save laikai labai greit apsisvieti kirsdamas siena.Jeigu kurios salies pasu isvaziavai - tos salies pilieciu ir esi laikomas.
Na Lietuva nebutu Lietuva jeigu neisgalvotu kilnoti nekilnojama turta, saukti i karo prievole piliecius gyvenancius kitoje Zemes pusrutulio dalyje.Dabar va pilietybe prigimtiniams pilieciams atimineja kisdama nosi ten kur suo nesislapina.

Tarabilda       2018-07-2 18:49

Įdomūs tie valstiečiai. Matai, jie už proginį Sarafano referendūūūmą. Palengvinti sąlygas globalėjimui. O piliečiams palengvinti referendumo sąlygąs - sumažinti iki 100 tūkst. sušaukimo kartelę, tai špygą jums taukuotą. Mulkiai jie, o ne liaudininkai.

Neleiskim       2018-07-2 18:42

Neleiskim pažeidinėt Lietuvos Konstituciją

Manau       2018-07-2 17:44

Gerbiamas Juozaitis teisus.

Valstiečiai        2018-07-2 17:28

nuėjo tautos skaldymo keliu.

Dviguba pilietybė -tik žydams       2018-07-2 17:12

Jiems kitaip nesiseka biznis.

Agnė       2018-07-2 16:42

Nustebino toks LŽVS balsavimas. Nepritariu.Tegul grįžta ir dirba Lietuvai.

Rekomenduojame

Darius Alekna. Norintiems pažinti homoseksualumo reiškinį

Vytautas Sinica. Europą integruos… islamas

Europos Komisija užsimojo cenzūruoti Kalėdas

Popiežius Pranciškus gali atvežti 50 migrantų iš Kipro į Italiją

Aleksandras Nemunaitis. Šios valdžios neįmanoma gerbti

Tyrėja praneša apie duomenų problemas Pfizer vakcinos bandyme

Nauja valdžia Vokietijoje – sunkūs laikai V. Orbanui ir J. Kačynskiui?

Australija ruošiasi uždrausti anonimiškumą internete, norėdama sustabdyti „užgauliojimus“

Norvegai nesutaria, ar transvestitai gali kalbėti bažnyčioje

Lietuvos tėvų forumas ragina atšaukti galimybių pasą vaikams nuo 12 metų amžiaus

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.