Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Pilietybė, Referendumai

Arvydas Juozaitis. Seimas ir Prezidentė nutyli Lietuvio paso iniciatyvą

Tiesos.lt redakcija   2018 m. liepos 11 d. 19:15

45     

    

Arvydas Juozaitis. Seimas ir Prezidentė nutyli Lietuvio paso iniciatyvą

Teigiamai vertindamas Prezidentės veto Seimo priimtoms Referendumo įstatymo pataisoms, kuriomis siekiama apeiti Lietuvos Respublikos Konstituciją, noriu priminti Seimo ir Prezidentės nutylimą kitą Seimo narių iniciatyvą – Lietuvos piliečio pasą.

O juk Seimo stalčiuose guli Lietuvio paso įstatymų paketas, kuris Lietuvoje kilusiems, jų vaikams ir vaikaičiams, net jei jie įgytų kitos šalies pilietybę, suteiktų visas Lietuvos piliečio teises, išskyrus dalyvavimą rinkimuose. Lietuvio pasas taip pat suteiktų jo turėtojui teisę greituoju būdu atkurti Lietuvos pilietybę. Tai sumanymas, kuris išlaikytų išvykusiųjų ryšius su Lietuva – jie bet kada galėtų laisvai atvykti į savo šalį, mokytis, dirbti, turėtų kitas piliečių turimas lengvatas. Tai būtų tikrasis lietuvių vienijimosi kelias. Lietuva turi sudaryti sąlygas grįžti, o ne išvykti.

Tačiau mūsų politinė klasė renkasi tautos skaldymo ir pilietybės instituto griovimo kelią, kai būtų sukurti dviejų rūšių piliečiai – vieni, kurie turėtų ir teises, ir pareigas, o kiti – kurie turėtų tik teises.

Akivaizdu, kad tai tik skatintų migraciją, skatintų kitos šalies pilietybės priėmimą ir silpnintų išeivių ryšius su Lietuva.

Susitikimuose su išeiviais įsitikinau, kad Lietuvio paso modelis būtų jiems priimtinas, o dvigubos pilietybės problemą eskaluoja tik Pasaulio lietuvių bendrijos vadovaujantys asmenys. Negi tik taip jie geba parodyti, jog kažką veikia?

Seimo narių grupė užregistravo įstatymo projektą, kuriuo siūloma įsteigti Lietuvio pasą dar pernai rugpjūčio 8 d.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

tiek       2018-07-14 12:45

čia jau atsiranda “inteligentų/teisėjų” viso lietuvių Tautos (perfrazuojant - girtam ir jūra iki kelių) Konstitucijos 12 str. suteikė galimybę praktiškai tik žydams(yyypatingai “retais” atvejais) susiveikt keliasdešimtąją ,t.y.lietuvišką pilietybę ,lietuvišką piliečio pasą).O iš šalies išstumtiems praktiškai visiems darbingiausiems dėl akivaizdžiai materialinių/finansinių nepriteklių tie visi paršeliai dabar deda visas pastangas,kad anie ,neduok dieve,neatgautų teisės į balsavimo teisę.Praktiškai - į atstatymą nors minimalios tvarkos su viltimi tokiu atveju sugrįžt.Todėl visi tie juozaičiai ir jiems pritarianti publika tikrai turi sulaukt griežto pasmerkimo .Jų tikslas—Lietuva -be lietuvių tikrai nėra priimtinas.O 12 str.buvo rašomas,kol Lietuva buvo normali 3,6 mln.piliečių turinti ir vis auganti valstybė.Neverta nė svarstyt,ko verta dabartinė sistema su jos nešvariais tikslais.

lietuvio kodas       2018-07-14 7:55

“Patriotus pamacius gyvai gaisrininko dukra istinka banderlogu sindromas pamacius smaugli.”
.
Nėra ką pridurti. Tiesiog taip yra. Kumečių genetika.
Kumečių visuomenė su Vyčiu ant pjedestalo atrodo tragikomiškai.

Dzeikas       2018-07-14 7:23

Del pikc minetu emigrantu dalyvavimo/ne Lietuvos reikaluose:
Vieninteliai emigrantai parode jedinstvininku mazgotei jos vieta Cikagoje 2012m. Patriotus pamacius gyvai gaisrininko dukra istinka banderlogu sindromas pamacius smaugli.
Ziurint tuo rakursu Venckienes likimas ir jos atsidurimas Laisvajame pasaulyje daugiau negu logiskas. Tarp cholopu jai ne vieta.

Patarimas       2018-07-13 18:19

komentatoriams.Pasiskaitykit “Pikc”.Jis trumpai, populiariai ir suprantamai visiems surase esme.Visa kita yra isvedziojimai del nesuvokimo, arba taip kazkam reikia.

Pikasas Klastotės nekomentuosiu       2018-07-13 18:19

“Pikasas     2018-07-12 23:53

Jūs nieko negalite man padaryti. Būsiu čia kiek noriu ir kiek reikės.
Prašau nesinervinti, gražaus vakaro.”

Dzeikas       2018-07-13 14:48

Pikc.nuomuone apie teisinius pilietybes atemimo aspektus kgbines ir tautiskos-cholopu mentalitetu sinteze.Kaip pagal Orwella: mes neatimam,jis pats atsisako.
Vencku vertimas is kovotoju su pedofilija i jos platintojus to paties raugo minties issigimimo tasa.Tautiska prokuratura,teismai ir pikc (nuomuone), tai tautos ir bolshevikinio rezimo sangulavimo paeskme.
PS.Tikiuosi “izeidinejimo” neklijuosite,kalbejau apie nuomuones ,o ne personalijas.

$+$       2018-07-13 12:20

Nebūčiau toks aštrus kaip Pikc, bet, kartais atrodo, jog velniškai gerai pasakyta.

Prašymas Redakcijai       2018-07-13 8:16

Gerb. portalo tiesos.lt Redakcija,
gal Jūs galite kaip nors pareguliuoti, kad įžeidinėtojai su savo įžeidinėjimais persidislokuotų į savo portalus.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-07-13 3:52

to “Pikc     2018-07-13 0:10”
*
Labai gražu, kad Tamsta turite savo nuostatas, nuomonę. Tačiau Jūsų problema yra tame, kad Jūsų nuomonė NEATITINKA LR Konstitucijos 12-ame straipsnyje įtvirtintų nuostatų. Taigi klausimas Jums: Kodėl Jūs savo nuomonę priešpastatote Konstitucijai ir norite išspręsti dviejų pilietybių problemą nekonstituciškai? Kas su Jumis darosi?
*
Tikrai labai nenusiminkite, tokia pačia klaidą daro V.Landbergis, A.Juozaitis, V.Radžvilas, Jonas Vaiškūnas ir dar daugybė inteligentų. Tai homosovierizmas.
Teisiniai dviejų pilietybių klausimai privalo būti sprendžiami tik pagal LR Konstitucijos nuostatas ir pasirodo, kad tai yra labai lengvai ir efektyviai išprendžiama, jei vadovaujamasi būtent Konstitucija, o ne nuomonėmis.
Referendumas nereikalingas, nes LR Konstitucijos 12-as straipsnis yra tobulas.

Pikc       2018-07-12 23:10

Panašu, kad nemažai komentatorių nė velnio neskiria tautybės (asmens kilmės) nuo pilietybės (asmens įsipareigojimo valstybei) - užtat ir laido gerkles tarsi pjaunami, kad “ujozusmarja - ATIMA bjeuribes prigimtinia tiaisia!”. Nežinau, ar apskritai tokiems nabagams įmanoma išaiškinti, kad a) iš emigrantų pilietybės niekas NEATIMA - jie PATYS jos atsisako, prisiimdami įsipareigojimus ir prisiekdami lojalumą ne savo, o SVETIMAI valstybei ir b) dėl to lietuviais jie būti nenustoja.
Aš jau nekalbu apie tai, kad šitie “patrijotus” vaizduojantys “kelių pasų entuziastai” nė velnio negalvoja, kokios pasekmės Lietuvai būtų, pvz. tomaševskiniams separatistams patapus dar ir Lenkijos piliečiais.
Taigi, sprendimas paprastas: jei Lietuvos pilietybė tau išties brangi - NEATSISAKYK jos. Tik tiek. O jei galvoji tik apie savo patogumą ir spjauni į visa kita (įskaitant ir valstybės saugumą) - nevaidink patrioto, nes toks nė velnio nesi.

Pikasas       2018-07-12 22:53

Jūs nieko negalite man padaryti. Būsiu čia kiek noriu ir kiek reikės.
Prašau nesinervinti, gražaus vakaro.

Tarabilda       2018-07-12 22:23

Pikasas - skiediklis, - naujoji konservų klakerio paskirtis.

Pikasas       2018-07-12 20:02

Gražinu jums antrą man skirto epiteto žodžio dalį. Esu čia tam, kad praskiesti tokią išmintį, kaip jūsų...

Pikasui       2018-07-12 19:00

Konservatnike - pailsek, nes suprakaituosi.

chmmm...       2018-07-12 18:01

Juozaitis vos ne 30 metų nepolitikavo ( neskaitant epizodo , rodos,  A.Paulausko štabo viršininku buvimo ) , o dabar taip staigiai pasikeitė .

Marginalas       2018-07-12 17:49

Pirmiausiai reikia sutarti, kas yra valstybės pasas ir kam jis tarnauja. Autorius teisus, jei pasas yra skirtas ginti piliečio interesams UŽSIENYJE, bet nedaryti iš jo eilinio priedo prie asmens terorizmo, pririšus prie jo privalomą sąskaitų atidarymą bankuose bei net pensijų gavimą. Kaip tas pasas gali ginti piliečio interesus užsienyje, kada jo esminis bruožas - perduoti visus piliečio biologinius duomenis į Lietuvai nepriklausantį globalinį tinklą, kuris yra užsienio spectarnybų rankose? Tas tinklas neva “draugiškas”, “savas” - bet prisiminkime, kokie Vakarai buvo draugiški Čečėnijai, kurios visa kaltė - kad sekdama Stalino nustatytų “sąjunginiu respublikų” pavyzdžiu pagal SSSR konstituciją išdrįso tautos valia išstoti iš tos prakeiktos išvietės? Vakarai kaip visada rėmė demokratiją, o lietuviai naiviai tikėjo ir net atidarė Čečėnijos atstovybę. Žmonės ėmė mąstyti apie paramą, įskaitant savanorišką kariavimą. Vienas lietuvis šitaip paguldė ten savo galvą ir buvo Lietuvos valstybės pagerbtas. Bet tikrą prokacapišką veidą merkelės parodė jau nukaudami Džocharą Dudajevą su Amerikos palydovo pagalbą, panaudodami tą pačią čipinę elektroniką, kuri įdėtą į Lietuvos “pasus”, t.y. sekimo mikročipus. Kas buvo toliau, žinoma. “Vakarai” išsigandę europiečių susidomėjimu plintančiu islamu bei veržimosi į kovos nuo amoralios globalistinės diktatūros laisvę Afganistane, organizavo masinį “islamo terorizmą” pradedant nuo 911 provokacijos. Tada ir Lietuvoje Čečėnų atstovybė buvo uždaryta, o norint praplauti iš Vakarų” gautus pinigučius “kovai su terorizmu” (skaityk: signalas saugumui organizuoti teraktus) buvo areštuota teisėtai pagal vad. “tarptautinę teisę” norėjusi kovoti už Čečėnijos laisvę prieš prakeiktą ruskiją Eglė Kusaitė. Kur garantija, kad vieną dieną trampai trumpai (http://www.kavkazcenter.com/russ/) lygiai taip neišduos Lietuvos, visiems lietuvių asmens duomenims išliekant jų tinkluose? Gal padėdami ruskiams nesušaudys bet kurio lietuviško karinio susibūrimo nukreipdami raketas į “pasų” (arba būsimų “pasams” tapačių bankinių kortelių) mikročipus, panašiai kaip nukovė Dudajevą? Kurtoji “nepriklausomybė”? Kas būtų, jei per II karą visų Prancūzijos piliečių duomenys būtų Vokietijos Abwehre?
Štai į kokius klausimus turi pirmiausiai atsakyti kandidatas į vad. “prezidentus” p. Arvydas Juozaitis.

Jules       2018-07-12 17:13

Ponui Pikasui galime tik nuoširdžiai padėkoti už logišką išaiškinimą. Nieko čia jau nebepridėsi, išskyrus ačiū. Na, o Juozaitis yra praeitis - negarbinga ambalinė praeitis, kai dezinfosklaidos suklaidinta tauta išsirinko Centro Komiteto načalnyką LR Prezidentu. Niekaip nesuprantu, kaip jaunimas galėtų simpatizuoti tokiai praeičiai vėl per būsimus rinkimus prezidento pareigoms užimti?

Kam tie ginčiai, jeigu       2018-07-12 15:49

LR Konstitucijos 12 str. sako: - Lietuvos Respublikos pilietybė įgyjama gimstant ir kitais įstatymo nustatytais pagrindais.
Išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis.
Pilietybės įgijimo ir netekimo tvarką nustato įstatymas.
  Tereikia tik vykdyti Konstituciją ir nereiks jokių referendūūūūūmų. Aš prieš referendūūūmą. Taškas.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-07-12 14:42

to “ponui dr.Ramanauskuiu,    2018-07-12 12:25
negi Jūs nesuprantat, kad nėra reikalo suteikti balsavimo teisę tiems, kurie čia n e g y v e n a, nes jų supratimas apie dalyvavimą valstybės kūrime yra i š k r e i p t a s. Siūlo visokius ale-modelius Kanados, Švedijos, Anglijos itec. Ir dar, gerbdamas kitų laiką, malonėkite trumpinti savo paklodas - iki,  pavyzdžiui, 3 sakinių.”
***
Tamstos teiginys yra IDIOTIŠKAS ir štai kodėl. Pirmiausiai supratimas kaip valdyti Valstybę yra iškreitas VISŲ be išimties 7 Seimų, nes jie visi iki vieno yra “išrinkti” pagal antikonstitucinį Seimo rinkimš įstatymą, todėl visi be išimties yra nelegitimus, neteisėti.

Tai tokio IŠKRYPĖLIŠKUMO gal būti net viso pasaulio istorija nežino.

Tamstos teiginys, kad siūlo visokius ale-modelius Kanados ir t.t yra dar labiau IŠKRYPĖLIŠKAS, idiotiškas, kgbistiškas, niekšikas ir svarbiausiai ANTIKONSTITUCIŠKAS. Tai ką siūlau, tai ką aiškinu, tai ką sakau yra tiksliai paremta LR Konstitucijos 12-u straipsniu. Tai yra siūlau, analizuoju LR Konstituciją, o ne tamstos plepalus.

Dėl mano reiškiamų minčių, kurios yra ne iš 3 sakinių, tai tamstai praverstų vieną vienintelį kartą atsiversti LR KT teisėjų aiškinimus ir tuomet pamatysi, kaip jie 3 sakiniais, atsiprašau, gal 3000 sakinių per 15 metų tą patį klaidingai aiškina.

Tamstai atšoks smegenys, jeigu tokių dar turite.

Konstitucija nenumato, kad LR Piliečiui, kuris gyvena kitur, kad būtų atimta balsavimo teisė. Taigi tamstos ideologija yra kgbistinės irštvos tau įsūdyta mintis, kurias tamsta ir parašei.

Taip, kad tamstai niekaip nepavyks nurodinėti ką turiu ar neturiu daryti.

Ar Juozaitis jau       2018-07-12 13:17

Isijaute I busimo prezidento role, kad parengtu projektu kaip dar sumazinti Lietuva, atimant teise buti joje gimusiu pilieciu,reikalauja Prezidentes tuoj pat ji priimti? Nejau bijo, kad siuo metu gyvenantys ne Lietuvoje nebalsuos uz ji? Keista, ilgai tunojes valdiskas duonos, rentininko valgytojo kedejr, nesidomejes kaip veikia Lietuvos teisine sistema (Garliavos mergaites grobimas), kuri yra salies sistemos veidrodis, dabar nusitaike I MESIJO role? Neisdegs.

ponui dr.Ramanauskuiu,       2018-07-12 11:25

negi Jūs nesuprantat, kad nėra reikalo suteikti balsavimo teisę tiems, kurie čia n e g y v e n a, nes jų supratimas apie dalyvavimą valstybės kūrime yra i š k r e i p t a s. Siūlo visokius ale-modelius Kanados, Švedijos, Anglijos itec. Ir dar, gerbdamas kitų laiką, malonėkite trumpinti savo paklodas - iki,  pavyzdžiui, 3 sakinių.

ponui dr.Ramanauskuiu,       2018-07-12 11:17

jūs taip ir nesuprantat, kad valstyb4s kūrime nėra reikalo dalyvauti tiems, kurie joje n e g y v e n a. Nes jų supratimas apie valstybės reikalus yra i š k r e i p t a s. Kiša čia visokius “modelius”, kaip Kanadoje, Švedijoje, Anglijoje, itec. Ir dar, jeigu gerbiate kitų laiką, trumpinkite savo paklodes.

Pikasas       2018-07-12 9:39

Kol kas mažai atsižymi tie, kurie pritaria LR Konstitucijos įvykdytam klastojimui. Kažin, kodėl?

Pikasas8       2018-07-12 9:14

Jei Konstitucinis teismas priėmė sprendimus, viršijančius jo kompetencijos ribas, tai jokios aistros čia nepadės. Padėti gali tik teisinis koregavimas pagal privalomas esamas konstitucines normas. Negali būti jokių teisinių pasekmių emigrantams, jei KT buvo pažeidęs LR Konstitucijos nuostatas. O kad jos buvo pažeistos, tai aišku net keliuose sprendimo punktuose. KT nesikreipė į Lietuvių kalbos komisiją ir negavo išvados, kad “atskiras atvejis” prilygintinas “pavieniui atvejui”. Jei pavienis atvejis labiau sietinas su atskiru asmeniu, tai atskiras atvejis yra ir tai, kada jis paliečia atskiras tautas ar dideles grupes žmonių. Jei pažiūrėti atidžiau, tai tą jau turime dvigubos pilietybės atvejį visiems ES piliečiams ir grupinį atvejį, kai suteikiama dvigubos pilietybės teisė visiems, kurie pasitraukė iš Lietuvos iki 1990 metų Kovo vienuoliktos dienos bei jų sekančioms kartoms - vaikams, vaikaičiams ir t.t… Be to, neleistinai KT apribojo Seimo teises, nurodytas Konstitucijoje. Toks atskirų grupių teisių nevienodumas, jas net supriešinant, rodo piliečių teisių ignoravimą. Demokratija kuriančioje valstybėje tai - neleistinas atvejis. Nereikėjo leisti, kad per LR Konstituciją pervažiuotų buldozeriu. Kai to nepadaryta tada, tai dabar ir turime tą, ką turime.

Atsiranda būtinybė rimčiau analizuoti ir Ramūno Karbauskio įvairias iniciatyvas. Manau, kad naujieji Lietuvos “gelbėtojai” pasimokė iš anksčiau buvusių. Sunku būtų patikėti, kad toks stambus valstietis R.Karbauskis negauna kokių patarimų iš tų pačių ar kitų, panašių  “almaxsininkų”. Šie prasiryškino tiek, kad net į Lietuvą tapo neįleidžiami… Pilietybės įstatymo referendumas tapo tuo atveju, kada “gelbėtojas” pralošti negali. Jei prezidentė nebūtų atmetusi pasiūlymo dėl netgi nereikalingo referendumo tik vienos nuostatos atžvilgiu tai tą būtų padarę laaabai gudrūs KT teisėjai. Tada M.Karbauskis tikriausiai paaiškintų, kad jis norėjo gero, tačiau kaltas KT. Kai prezidentė nepasirašė, o referendumas vis tiek būtų vykdomas, tai dėl niekinio jo rezultato kalta liktų prezidentė, kuri nesutiko sušvelninti reikalavimus. Galima net neabejoti, kad bet kuriuo atveju referendumas teigiamo sprendimo nepasiūlytų. Dar daugiau. Tai užkirstų kelią netgi išsiaiškinimui apie LR Konstitucijos kai kurių nuostatų ankstesnių klastojimų esmę. Seimo kultūros komiteto pirmininkas gal jaučiasi net aukščiau Seimo pirmininko ar premjero? Gal taip ir yra pagal galimo “stogo” storį. Tokio tipo konstituciniai siūlinėjimai yra viso Seimo objektas. Tas faktas kad Seimas dirbtinai bei neteisėtai Konstitucinio teismo atjungtas nuo Konstitucijos suteiktos jam teisės spręsti pilietybės suteikimo ar atminimo klausimus dar viskas. Tai dar nereiškia, kad jis tokią teisę gali kaip nors prarasti be Konstitucijos pakeitimo. Jis ir dabar tokią teisę turi, nes visi LR Konstitucijos iškraipymai neturi juridinės galios. Tai, beje, taip pat nurodyta Konstitucijoje. Teisė bei teisingumas - visada turi būti aukščiau už kurios nors asmenų grupės,partijos, politiko ar valdininko manipuliacijas.

Pikasas7       2018-07-12 9:11

Gali susidaryti įspūdis, kad Lietuvos piliečiai panorės keisti LR Konstituciją ir dar viena prasme. Jei jau leidome Konstituciniam Teismui pažeidinėti ir iškraipyti konstitucijos nuostatas, tai gal tokią teisę įrašykime į svarbiausią valstybės teisinį aktą. Gal ir šiuo klausimu surenkime referendumą, kuriame sužinosime ar Lietuvos piliečiai nori, kad KT galėtų manipuliuoti LR Konstitucijos nuostatomis kuriai nors politinei jėgai panorėjus. Žinoma, tai juodas humoras… Beje. Gyvenimas demokratinėse valstybėse savitai paveikia emigrantus įvairių politinių pozicijų šalininkus. Apibendrinus galima teigti, kad pas daugelį įvyksta didesnis ar mažesnis kryptelėjimas į politinę dešinę, tolstant nuo okupacinio laikotarpio ideologijos perėmėjų. Tai buvo pastebėta netgi konkrečiose apklausose. Kiekvienas gali susipažinti su mūsų teisinės sistemos aukščiausiais kadrais, jų karjeros vingiais. Kiekvienas tą padaręs, manau, nebenustebs, kodėl E.Kūrio vadovaujamas KT priėmė prieštaraujančią konstitucijai išaiškinimą. Galvoti apie dvigubos pilietybės tikslingumą, kai šiuo metu jau turime antrą ES pilietybę, o ankstesnių emigrantų kartos turi teisę tokią bet kada gauti yra ne tik nelogiška, bet ir per vėlu. Lietuvių tauta turi tik vieną valstybę pasaulyje, kur kalbama lietuvių kalba, vyrauja lietuviškos kultūros tradicijos. Gimstamumas šalyje yra labai menkas, o emigracija kol kas didžiulė.Gal tik dabar ji pradeda šiek tiek stabilizuotis. Tad tie, kas nori panaikinti piliečių teises netgi tiems, kurie jas gavo laisvoje Lietuvoje , vargu ar gali laikyti save lietuvybės saugotojais.

 

Pikasas6       2018-07-12 9:10

Galima netgi teigti, kad teisine prasme visų Europos Sąjungos piliečiai turi mažiausiai dvi pilietybes. ES įstatymai netgi savo galia yra viršesni už atskirų šalių nuostatas. Piliečiai kurie gavo pilietybes netgi tada, kai tai Lietuvos teisėsauga netrukdė gan netikėtai sužinojo apie KT naują sprendimą atgaline data. Dėl to dešimtiems tūkstančių Lietuvos piliečių, jau įgijusiems pagal ankstesnę teisę į kitą pilietybę, dažniausiai lietuvių, buvo atimta Lietuvos pilietybė.. Situaciją būtina taisyti, jei norima pasiekti lietuvių tautos vieningumo. Mūsų šalies emigrantų lietuvių, išsaugojusių Lietuvos pilietybę dar yra šimtai tūkstančių. Juos galėtų suaktyvinti teisė balsuoti internetu, tačiau tokios pataisos vis nustumiamos. Manau, kad labiausiai kairiosios jėgos nenori, kad emigrantai savo valią išreikštų. D.Grybauskaitė buvo teisi teigdama, kad Lietuvos emigrantų aktyvumas dabartinėmis sąlygomis yra pernelyg menkas. Nesinori manyti, kad išvykusiems visai nerūpi gimtos žemės ateities perspektyvos, jų likusių šeimos narių ir draugų situacija. Įstojimas į ES buvo svarbus posūkis Lietuvos gyvenime. Šiuo metu vis lengviau emigrantams stebėti įvairias Lietuvos televizijų programas ne tik Europoje, bet ir už Atlanto. Pokalbiuose aiškinama, kad meilė savo šaliai būnant emigracijoje ne silpsta, o netgi padidėja. Sielą suvirpina pamatyta trispalvė, išgirstas himnas ar kokia knyga atkeliavusi nuo Nemuno ir Neries krantų. Seimo priimtas ir prezidentės atmestas pilietybės įstatymas, ginantis ES ir NATO šalyje gyvenančių Lietuvos piliečių teises ( su kitomis šalimis paliekant teisę sudaryti dvišales sutartis) , manau, turi būti vėl svarstomas, gal koreguojamas ir priimamas . Lietuvos piliečių, gavusių antrą pilietybę kitose šalyse gimtoji LR pilietybė buvo atimta. Palikta ji įvairių kartų lietuvių palikuonims, kurie dažnai net protėvių kalbos nemoka, o turintys Lietuvoje gautą aukštąjį išsilavinimą , liko teisiškai nuskriausti, nes veiksmas padarytas net ir atgaline data, kada dvi pilietybes turėti buvo leidžiama. Tiltus sudeginti lengviau, negu juos atstatyti…

Pikasas5       2018-07-12 9:09

Kiekviena Pasaulio tauta su savo kultūra, papročiais, kalba ir t.t. yra neginčytina vertybė. Kiekvieną atskirą tautą galima prilyginti brangakmeniu Pasaulio tautų karūnoje. Sunku net įsivaizduoti bet kokios tautos atstovą, kuris pareikštų, kad jam “visiškai nesvarbu kiek tautiečių gyvena pasaulyje”. Kiek tenka sužinoti, įvairios tautos nėra abejingos savo tautiečiams pasklidusiems po Pasaulį ir stengiasi su jais palaikyti įvairius kultūrinius, ekonominius ryšius, rūpinasi kalbinio identiteto išsaugojimu. Lenkai, armėnai, žydai, gruzinai, rusai, airiai ir kitų šalių tautinės daugumos su pasididžiavimo kalba apie savo tautų išplitimo situaciją. Žinoma, jei atsiranda koks diktatorinis režimas, kuris grasina ne demokratinėmis, o karinėmis priemonėmis ginti savo tautiečių teises, tai toks režimas yra nusikaltėliškas. Vienareikšmiškai. Rusija rusų teises užkariautuose regionuose taip apgynė, kad kai kur netgi gyventi tapo beveik neįmanoma patiems rusams. Sakykim, Čečėnijoje jų beveik nebeliko. Visos spekuliacijos dėl užsienyje esančių Lietuvos piliečių politinio neaktyvumo yra niekinės, jei tam pakenčiamos sąlygos nesudaromos. Netgi kompiuteriniame amžiuje nesugebama nutarti leisti balsuoti elektroniniu būdu. Tai apie ką mes kalbam? Nenori valdantieji sužinoti nuomonės apie tokias keistas koalicijas ir tai, manau, aišku. Kai “N”-os kartos emigrantų palikuonys, temokantys gal tik keletą lietuviškų žodžių, turi dvi pilietybes, o aukštuosius mokslus Lietuvoje baigusiems jos atimamos netgi atgaline data netgi tada, kai jos gautos teisėtu būdu, tai argi tai susiję su teisingumu. Reikia elgtis pagal LR Konstitucija, o visas kreivas manipuliacijas atmesti.

Pikasas4       2018-07-12 9:08

LR Konstitucijos nuostata numato, kad Pilietybės įstatymo pataisas turi teisę priimti Seimas. Konstitucinis teismas tokios teisės atimti negalėjo, bet būtent taip pasielgė. Yra net keletas “atskiro atvejo” (turėti dvigubos pilietybės teises), numatyto Konstitucijoje galimybių, kaip galima spręsti problemą nekeičiant Konstitucijoje nei vieno žodžio. Negalima keisti ir lietuviškų žodžių prasmės, kaip tai padarė E.Kūrio vadovaujamas KT. ATSKIRU ATVEJU GALI BŪTI: 1. Kiekvienas lietuvis gimęs Lietuvoje turi teisę į savo šalies pilietybę nežiūrint kur jis begyventu ir kokias teises kitose šalyse turi. (Šveicarijos variantas) 2. Kiekvienas Lietuvos pilietis bet kuriuo atveju turi teisę išsaugoti savo turimą pilietybę, jei jis gyvena ir yra įgijęs bet kurios ES ar NATO pilietybę. (Su kitomis demokratinėmis valstybės įmanomos dvišalės sutartys) 3. Bet kuris Lietuvos pilietis gali prarasti Lietuvos pilietybę tik tada, jei jis, būdamas ir kitos valstybės piliečiu, pats to panori. 4. Seimas, pagal LR Konstituciją turėdamas teisę keisti Pilietybės įstatymo nuostatas gali priimti ir kurią nors kitokią nuostatą, nurodant atskirą atvejį tokį, kuris neskaldytų Pasaulio lietuvių diasporos. 5. Verta svarstyti ir galimybę, kaip Lietuvos piliečiai galėtų aktyviau dalyvauti Lietuvos gyvenime. Manau, kad Pasaulio lietuvių diasporos turi teisę pagal gyventojų skaičių ir esamas kvotas rinkti į Seimą savo kandidatus. Taip būtų galima stiprinti lietuvių ryšius ir geriau atspindėti išvykusių piliečių teises ir pareigas. Stebėjau kokie komentatoriai koneveikė dvigubą pilietybę. Jėgos susisumavo. Prie aršių Lietuvos laisvės priešininkų prisidėjo Lietuvos patriotai, kurie , manau, pernelyg siaurai suprato pasaulinės lietuvių diasporos prasmę. Negali būti taip, kad kelintos kartos emigrantas, mokantis gal tik kelis lietuviškus žodžius, turėtų ir Lietuvos piliečio pasą, o netgi aukštuosius mokslus Lietuvoje baigę lietuviai tokios teisės netektų. Manau, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė buvo Konstitucinio teismo aiškinimo suklaidinta. Baimė dėl rusų sugrįžimo galimybės irgi buvo niekinė, nes Rusija nėra nei NATO, nei ES nare. Atmetusi Seimo priimtas Pilietybės įstatymo pataisas prezidentė tuo pačiu atėmė Lietuvos pilietybę iš dešimčių tūkstančių tautiečių, kurie teisėtai buvo įgiję ir antrą pilietybę. Kaip teigė vyriausia prezidentės teisės patarėja Solveiga Cirtautienė, tai buvo padaryta, kad “išsaugoti tiltus”. Tas absurdas dar ilgai kvėpuos buvusiems LT piliečiams į nugaras. Tol, kol Seime susikaups pakankamai sveiko proto ir politinės valios, kad tokį absurdą ištaisyti. P.s. Jei Seimas nepasinaudos konstitucine teise dėl Pilietybės įstatymo keitimo galimybė, tai Konstitucinis teismas ir toliau gins savo mundurą... Deja, tik tiek…

Pikasas3       2018-07-12 9:07

Nesilaikant LR Konstitucijos nuostatų buvo padarytos net kelios teisinės klaidos. Jas padarę nenori prisipažinti klydę. RETRO 2011-09-27 Kai kurie Lietuvos teisininkai ir politikai ir toliau klaidina visuomenę aiškindami apie referendumo Pilietybės įstatymo būtinybę, norint neatimti LR piliečio statuso iš dešimčių tūkstančių laikinai ar ilgesniam laikui emigravusių iš Lietuvos asmenų, gavusių ir kitos šalies pilietybę. Beje, net iš tų, kurie jokiems LR įstatymams tuo laiku neprasižengė. Jau pats tokio įstatymo pataisų taikymas atbuline data prieštarauja Lietuvos Konstitucijos esmei. Planuojamas referendumas, kurio įvykimui nėra jokių sąlygų ir tikimybių galėtų galutinai “įteisinti” antikonstitucinę tvarką ir palaidoti pačią kilnią lietuviškumo saugojimo idėją. Kaip žinome, 12-o Konstitucijos straipsnio keitimas leidžiamas tik referendumu. Nieko keisti nereikia, o reikia vykdyti svarbiausio įstatymo nuostatas. Be to, esant dabartiniam Referendumų įstatymui, “dvigubos pilietybės” įteisinimo galimybė artima nuliui. (Net ir referendumo įstatymo keitimai nieko negarantuoja) Siūlyti referendumą, žinant, kad jis neįvyks ir tuo pačiu nepavyks gali tik nesąžiningas teisininkas ar politikas. Pirmiausia, derėtų bent jau viešu, visuomenėje aptariančiu lygiu įvertinti tuos Konstitucinio teismo aiškinimus, kurie bandė pakeisti Konstitucijoje esančius žodžius ir tuo pačių prasmę, norėjo atimti Seimui teisę savarankiškai priimti Pilietybės įstatymą, kaip tą numato LR Konstitucija. Tokių teisių KT neturi, nes to nenumato pati LR Konstitucija. Tuo pačiu buvo nusižengta Konstitucijos dvasiai, paminant joje įprasmintą Tautos Suvereniteto išskirtinę teisę. Konstitucijoje 3 straipsnis skelbia, kad “niekas negali varžyti ar riboti Tautos suvereniteto, savintis visai Tautai priklausančių suverenių galių” . Būtų pakakę Pilietybės įstatyme nurodyti vieną pagrindinį ”atskirą atvejį” , kad “lietuvių tautos piliečiai turi teisę į pilietybę ir negali jos prarasti jiems patiems tokio noro nepareiškus” ir 99 procentai problemų būtų vienu ypu išspręstos. P.S. Būtų pakakę kreiptis pas lietuvių kalbos inspekcija žodžių reikšmės “atskirais atvejais” išaiškinimo ir tada nereikėtų dirbtinai pritempti lietuvių tautai žalingą nutartį

 

Pikasas2       2018-07-12 9:05

Visokios nuomonės nėra svarbesnės už esančias LR Konstitucijos nuostatas. Net ir Konstitucinis teismas negalėjo jų negerbti. Visokie bandymai iškraipyti šio svarbiausio šalies teisinio dokumento esmę, prasmę ir atskirus jos straipsnius tęsiasi jau kuris laikas įvairiais atvejais. Vienas iš labiausiai drastiškų bandymų sudarkyti Konstituciją nesunku pastebėti Pilietybės įstatymo aiškinimo atvejais. Apie tą E.Kūrio valdomo KT sąstato grubią klaidą esu nemažai diskutavęs. Manau, kad verta kai ką priminti. KT ne kartą yra viršijęs savo konstitucinius įgaliojimus sprendžiant vienus ar kitus klausimus. Tuose KT atsakymuose švieste šviečiasi užsakyminė dvasia. Jei peržvelgti KT darbą per visą atgautos Nepriklausomybės laikotarpyje, tai svarbiausiais atvejais teko stebėti tik labai abejotinus ar net absurdiškus sprendimus. Gal tik priesaikos sulaužymo atveju dalinai pasistengta kai ką veiksmingai paryškinti. Tačiau ir tai prezidento R.Pakso atveju tai pritaikyta tik dalinai. Palikta teisė vadintis prezidentu ir netgi atstovauti Lietuvai Europarlamente - virš visko… Kai tokia sudėtinga situacija iškyla pagrįstas klausimas ar KT teisėjai verti savo didžiulių atlyginimų. Jei bandoma ilgais aiškinimais pridengti nevykusius ir nelogiškus sprendimus, tai tokios ilgos “gromatos” tiks tik teisės istorikams, ateityje nagrinėsiantiems mūsų teisėsaugos kelius ir klystkelius. Buvusiam Armino Lydekos siūlymui (dėl ES ir NATO atskiros išimties) vertėjo tik pritarti. Tai pats geriausias variantas iš visų, siūlytų anksčiau, nes jis eliminuotų visus kolonistus, kurie atvyko į Lietuvą po 1940 m. birželio 15 d. Kad kolonistams ir jų palikuonims nebūtų užtikrintas Lietuvos pilietybės statusas būtų teisinga moraliniu ir tautiniu požiūriu. Jam neprieštarauja ir LR Konstitucijos esmė, kuri nurodo, kad “Lietuvos valstybę kuria Tauta.Suverenitetas priklauso Tautai”

Dzeikas       2018-07-12 8:49

Jeigu pretenduojama i teise atimt ka nesi daves,- Lietuvos pilietybe,- tai tai ka duodi,“lietuvio pasa” tera vergo ispaudas.Naudokites tautos ismintimi: Negerk Joneli is ozio kanopos ispaudo - oziu pavirsi”

Pikasas       2018-07-12 8:39

“Lietuvio korta” nėra visai nauja idėja. Labai tikėtina, kad ir “Lenko korta” buvo peršama Lietuvoje dėl bandymo skaldyti visuomenę. Lozungas “Skaldyk ir valdyk” vis dar naudojamas visokių Rytų imperijai paklusnių. gudruolių. PASIAIŠKINKIME:

Lenkijos teisės aktuose nėra aiškiai apibrėžta dviguba pilietybė, tačiau kitos pilietybės turėjimas yra toleruojamas. 2007 m. gruodžio mėn. priimta „Lenko korta“ suteikia tam tikras Lenkijos pilietybės teises lenkų kilmės žmonėms, kurie neturi Lenkijos pilietybės ir kurie gyvena Rytų Europoje (pvz., Ukrainoje, Baltarusijoje). „Lenko korta“ yra dalinis Lenkijos piliečio paso pakaitalas iki 1939 m. buvusiems Lenkijos piliečiams, atsidūrusiems už Lenkijos valstybės ribų. „Lenko kortos“ savininkas neprivalo būti lenku. Jis privalo būti vienos iš 15 valstybių – buvusių SSRS respublikų – pilietis.” ///////////// Stop. Verta suprasti eilinį skirtumą, kuris buvo priimtas Lietuvos Seimo dėl atskiro atvejo, liečiančio NATO bei ES šalis.///////  .

2007 metais Lenkijos Pilietybės įstatymo projektas žymiai liberalizavo Lenkijos pilietybės įgijimo klausimą. 2009 m. Seimo priimta naujoji įstatymo redakcija liberalizuoja Lenkijos pilietybės įgijimo tvarką ir užtikrina neribojamą teisę į dvigubą pilietybę. Iš Lenkijos piliečio, kaip ir anksčiau, negali būti atimta Lenkijos pilietybė prieš jo valią. Norint atsisakyti pilietybės nepakanka vien prašymo, būtinas Prezidento sutikimas.////////////// Lietuvos Konstitucinis teismas neteisėtai iškraipė žodžio “atskiras” prasme ir atėmė teisę dėl pilietybės suteikimo ar atėmimo spręsti Seimui, kaip numatyta pačioje Konstitucijoje.  Tokiu būdu buvo atbuline data neteisėtai atimta teisė į Lietuvos piliečio pasą tūkstančiams lietuvių be jų sutikimo.///// Manau, kad ankstesni Lietuvos KT išaiškinimai buvo parama kairiosioms Lietuvos politinėms jėgoms, kurios stengėsi atsiriboti nuo emigrantų nuomonės išreiškimo per Seimo rinkimus. Labai tikėtina, kad A.Juozaitis tęsia “Istorinės klaidos” misiją šiuo siūlymu.

"BEVEIK LIETUVIO" PASAS? Discrimination?       2018-07-12 7:39

Tegu uzsivetuoja jie geriau patys save. Politine garbe Lietuvoje nebeegzistuoja, nekalbant apie darba Tautos labui ir sitai valstybei. Dvarelio intrigos, o ne rimta politika matoma Lietuvoje.O del Lietuvio paso- juokas ima. Tai geriau pavadinti PUSIAU LIETUVIO arba BEVEIK LIETUVIO pasu.  Atrodo nebera sveikos nuovokos ,kas tai sumane. NEIMSIM! Aciu , tegu turi jie patys! Stebina Pasaulio Lietuviu Bendruomenes vadai, kurie tokie netike ir tik klausineja Vilniaus: gal taip , gal anaip. Laikas daryti rimtus darbus, juk PLB turi daug teisininku, kurie sugebetu israuti tuos soviet paistalus. Gal sukurti nauja LT pasa per JTO? Dar geresni, negu taip “saugomas” dabartinis ?

Stasys       2018-07-12 7:35

” Lietuviais esam mes gimę, lietuviais mes ir mirsime ....”.

Al.       2018-07-12 0:47

Lietuvio pasą galima duoti žmonėms, turintiems lietuviškas šaknis, bet Lietuvoje gimusiems priklauso Lietuvos pilietybė, kaip teisingai pastebi Ramanauskas. Ir tie, kas šitos teisės nepaiso, iš tiesų dirba priešui.

Koki pasa turime?        2018-07-12 0:42

Ne lietuvio? Juozaitis stume stumia Lenkijos projekta LENKO KORTA, tik kitu pavadinimu.Juokinga politIKas irodo,kad jis yra pats ISTORINE KLAIDA .

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-07-11 23:17

Citata, A.Juozaičio nuostata: “....išskyrus dalyvavimą rinkimuose…”. Štai ir visa pono dr. Arvydo Juozaičio esmė: ATIMTI iš LIETUVIŲ, Lietuvoje gimusių, piliečių teises dalyvauti Lietuvos valstybės kūrimo darbe. Vergai neturi turėti pilietinių teisių. Tai kas čia per asmuo tas A.Juozaitis? Kvailys? Ar kgbistinė IŠPERA?
Girdėjome, kad dr. A.Juozaitis gina LR Konstitucją? Apsijuokė jau senai.
*
Tai LR Konstitucijos priešininkas ir dar be galo GLUŠAS, nes nemato, kas yra parašyta LR Konstitucijos 12-o straipnio pirmoje dalyje: LR pilietybė įgyjama gimstant….
*
Ši nuostata, kadangi yra įrašyta Konstitucijoje, tai nei joks niekšelis skvernelis, nei koks pusdurnis juozaitis, nei koks įstatymas, nei koks Seimas jos NEGALI ATIMTI, nes Konstitucija yra aukščiausias įstatymas. Ne juozaitis su savo kgbistiniu KARKIMU, nes jis yra aukščiausias įstatymas. Tai ir yra įrodymas, kad ponas dr. Arvydas Juozaitis yra ANTIKONSTITUCININKAS kaip ir jedinstveninkė Grybauskaitė, kai LR Seimo nariai, visų 7 kadencijų, taip kaip ir LR KT teisėjai jau 15 metų ir daugiau NEDASPANGINA kas yra parašyta Konstitucijoje. Visus kartu sudėjus LR Konstitucijos straipnius, pati Konstitucija NEGALI paneigti tai ką ji teigia, nes Konstitucija yra vientisas dokumentas.

*
Tai kaip matau tokį juozaitiška, landsbergišką, vaiškūnišką, radžvilišką kgbistinį KARKIMĄ, nematau juose žmonių, nematau juose valstybininkų, nematau juose iš viso patriotų, o tik komunist kgkbist politikantus propagandistus griauti Lietuvos Valstybę, jos teisinius demokratinius pagrindus.
*
Jeigu civilizuotas žmogus tai skaitys ką parašiau, tai supras, kad gimimu įgyta pilietybė yra pati AUKŠČIAUSIA pilietybė, aukštesnė už pilietybę įgytą natūralizacijos būdu. Visas pasaulis šitai pripažįsta. Tik kgbsitinės LERVOS, okupantai to nemato ir nenori matyti, net jei PANOSĖJE pakiši ir išaiškini.
*
Nieko nereikia DUOTI, nereikia pagal BOŠEVIKINIUS metodus ATIMTI. Jie viską išverčia aukštyn kojomis, viską daro, kad tik Konstitucija, kuriai PRISEKIA, negliotų. Tai ar ten žmonės? Kokie jie padarai?  Kaip kas nori gali kolioti, niekda bus per mažai. Tokie jie yra, toks ir Juozaitis. O juk atrodo… inteligentas, filosofas…. apgauligas fokusininkas.
*
Ir dar štai ką pasakysiu. Dr.A. Juozaitis prisiima sau prokuroro, kaltintojo rolę, bausti tuos, kurie IŠVYKO, kuriuos IŠVARĖ, apiplėšė, naikino, .... o pats matomai ryja duonelę iš biudžeto… pilna degradacija. Nors kaip kam gal ir gražiai atrodo.
*
Gal kas nori su manimi viešai susikauti? Jūsų paslaugoms. Gal A.Juozaitis nori susikauti? Jūsų paslaugoms. Viešai, tai reškia, tamstų klausimai ir teiginiai, o mano atsakymai ir sprendimai. Tikiu, kad A.Juozaitis NEIŠDRĮS. Labai silpnos pozicijos.

Ramiros       2018-07-11 22:27

O kam reikalingas tas “lietuvio pasas”, ką jis duos ?

> Į prezidentus Juozaitį !!        2018-07-11 22:07

Tu pats komunistas ir paskutinis skriabas. Todėl, kad meluoji ir šmeiži dėl partijos – dėl tarybinių Burokevičiaus konservų.

Taip,       2018-07-11 20:12

kol Lietuvoje gyvuos korpcinė - oligarchinė, liberastinė - proglobalsitinė, antitautinė, antikrikščioniška santvarka, tokios “valstybės” “pasas” bus tik vilko bilietas baudžiauninkui identifikuoti.

ERLICKAS       2018-07-11 19:05

O kur Balto paso statusas?

Juozapas       2018-07-11 18:46

O dabar apie “pasus” ir ne tik, kiek iš kito, gerokai rimtesnio rakurso.
Bet prieš tai labai tiktų pacituoti dr. L. Palmaičio repliką iš diskusijų rubrikos komentarų:
“/....bet apie laisvę, be kurios “valstybė” tik butaforija. Šiuo metu, radžvilams su zytlėmis bei juozaičiais tylint, jau įgyvendinta:
susirašinėjimo (suprantama, jis dabar elektroninis) ir bet kokių ryšių (kelionių bilietų, kt.) kontrolė (Europos Parlamento direktyva 2006/24/EC - “laikinas” laisvės apribojimas kovai su “islamo terorizmu”),
privalomų bankų įvedimas ir bankinio indėlio paslapties naikinimas perleidžiant bankams indėlių stebėjimą, perlaidų kontrolę, mokesčių mokėjimo kontrolę, t.y. dalį saugumo tarnybų darbo, tradiciškai dirbto tik su įtariamaisiais nusikaltėliais ir tik su teismo sankcija!),
biometrinių sekimo “pasų” (galimas daiktas - su antikristine žvėries simbolika) įvedimas nusiunčiant visus piliečių duomenis į tinklą, nepriklausantį Lietuvos kompetencijai,
policijos įstatymas, panaikinantis būsto privatumą (prokuroro sankcijos nebereikia!),
butų ūkio tarnyboms pavesta piliečių materialinės būklės kontrolė (sekamas ir pranešinėjamas mokumas),
be asmens leidimo gatvėse įvedamas elektroninis veidų atpažinimas -/...”
Taigi, visos šnekos apie pasus bus prasmingos tik išsprendus bent tas realias problemas, kurios išvardintos L.P įžvalgoje.
Pasas su čipu kuriame yra kalinio/ vergo pirštų antspaudai, “asmens kodas” t.y. lagerininko numeris paneigia laisvos šalies laisvo piliečio statusą iš esmės. Lygiai kaip imitaciniai “rinkimai” tėra cirkas lengvatikiams tikintiems demokratijomis ir Švč. KKKtititiucija.
Vienžo, “lietuvio paso” problematika yra įdomi, pasvarstyti galima ir reikia, bet kol ” LR piliečio pasas” tėra tik pigus siluliakras, tol visa diskusija negali būti priimama už gryną pinigą kaip artimos ateities galimybių projekcija.
Diskutuoti visada gerai, bet derėtų suvokti prasmę ir į reikalus žiūrėti per vertybių prizmę.
Jeigu p. Juozaitis skaitys šiuos komentarus ir suvoks, jog niekas nestato vežimonprieš arklį, jeigu pradės siūlyti konceptualiai svarbius dalykus, o nesikapstys trečiaeiliuose, iš rimtų problemų išvestiniuose barškalėliuose, tuomet diskusija čia turėtų prasmę.
Tikimybė, jog A. Juozaičiui rūpi tai ką sakau yra menka, bet šansui teisę turime visi.

Juozapas pobrūkšniniui/ lozunginiui       2018-07-11 17:55

Esi pigus degeneratas. Ar žmona rusė yra esminė problema?
Ir “kolaboravimas” tik iš piršto čiulptas.
Nėra tas Juozaitis kažkoks stebuklas, nebus ir iš rinkimų cirko nieko doro.
Tačiau bukas, lozunginis tavo lojimas labai užknisa.
Ko tuščiai skaliji?
“Lietuvio paso” idėja yra pakankamai įdomi ir idėjos pateikėjo asmeninės savybės yra nioliktoje vietoje.
Nors ir neidealus, tačiau toks sprendimo būdas, (  beveik visos piliečio teisės išskyrus baldavimo teisę) yra tikrai racionaliau nei pilietybė pridalinta bet kam nežinia už ką, kai tūlas gauna viską ir neįsipareigoja valstybei niekuo.
Vietoje dvilinkų/ trilinkų “pilietybių” dalinimo kairėn dešinėn, “Lietuvio pasas” yra oresnis valstybės ir lietuvio tarpusavio santykio sprendimas.
Be abejo yra visokių niuansų dė kurių galima ir reikia diskutuoti.
Bet tu tam esi per bukas.
Neturi minčių, geriau tylėk ir bezdėk pro triūbelę.

Į prezidentus Juozaitį !!       2018-07-11 17:23

geresnio Lietuva neras:
- žmona rusė,
- pats nomenklatūrinis ištikimas komunistas (kolaborantas)
——-
apsivogusi, apsimelavusi, apsipederastinusi ir apsipedofilinusi komunistinė nomenklatūra prie juozaičio dar labiau vogs, meluos, pederastinsis ir vaikus pedofilins !!
——
visi paremkime tiesos.lt kolektyvą ir vieningai balsuokime už juozaitį !!!

hmm...       2018-07-11 16:43

nuotraukoje A. Juozaitis?

Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. I. Šimonytė arba apsimeta, arba nesupranta, kad Igničio veikla gali sukelti daug

Vytautas Sinica. Interviu Lenkijos televizijai (programa pasauliui anglų kalba) karo tematika

Edvardas Čiuldė. Ar iš tiesų mūsų tėvynainiai homoseksualai neturi Tėvynės?

Jonas Jasaitis. Žmonijos sunaikinimo scenarijai

Vidas Rachlevičius. Visas aktyvistes ir veikėjus reikėjo „pagrilinti”

Audrys Antanaitis: Valstybinės kalbos laukia sunkus metas

Borisas Johnsonas: Vokietija norėjo greito Ukrainos pralaimėjimo

Mirė Ukrainos disidentas Jurijus Šuchevičius

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt trečioji (Lapkričio 23 diena)

Almantas Stankūnas. Ar Generalinė Prokuratūra ir STT nesiims tirti klausimo dėl IGNITIS smulkiųjų akcininkų?

Dovilas Petkus. Kompensacijos žydams: susitaikymo aktas ar mokestis „Holokausto industrijai“?

Jonas Grigas. Mokslininkai ragina paskelbti 5G ryšių moratoriumą

Italijos valdžia skirs po 20 tūkst. eurų poroms, kurios tuoksis bažnyčiose

„Už balos“. Rinkimai-Lenkija-Iranas-Futbolas

J. Kaczynskis: Lenkija priešinsis neomarksistinei revoliucijai iš Vakarų

Danutė Šepetytė. Atsakymas lietuviui Audriui Antanaičiui

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt antroji (Lapkričio 22 diena)

Makronas: „Mums reikia vienos pasaulinės tvarkos“

Ar daugiakultūriškumas griauna Vakarų tautų tapatybes?

Vytautas Sinica. Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė?

Vytautas Radžvilas. Paskutinis žodis – piliečių

Ramūnas Aušrotas. Klausimas Europos šalių kino forumas „Scanorama“ organizatoriams

Advokatė Zita Šličytė: Konstitucinis Teismas – ne vieta politikavimui

Edvardas Čiuldė. Kas jie tokie yra – tie naujieji europiečiai?

Paramą Ukrainai norėtų apriboti tik mažuma

Italijos vyriausybė tęs ginklų tiekimą Ukrainai ir 2023 metais

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt pirmoji (Lapkričio 21 diena)

Anglų universitetai raginami „dekolonizuoti“ kursus: „nubudusiųjų imperializmas pasiekė didžiulį, kvapą gniaužiantį mastą“

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimtoji (Lapkričio 20 diena)

XXIV sekmadienis po Sekminių: Kas ištvers iki galo, bus išgelbėtas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.