Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Demokratija ir valdymas, Partijos, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Arvydas Juozaitis. Sąjūdis: 1990 ir 2019 metai. Valdžia neturi gadinti

Tiesos.lt redakcija   2018 m. birželio 20 d. 22:16

25     

    

Arvydas Juozaitis. Sąjūdis: 1990 ir 2019 metai. Valdžia neturi gadinti

Visos mūsų bėdos kyla iš pragaištingo įsitikinimo, kad VALDŽIA YRA VISKAS. Esą, paimsime valdžią ir viską pakeisime. Laimėsime Seimo daugumą –  pakeisime Lietuvą. Laimėsime prezidento postą – „laušime visus per kelį“. Visi ankstesni lyderiai bus bemat pamiršti. Nes mes juos „išjungsime“ iš TV ekranų ir neduosime jiems kalbėti, veikti. Perrašysime istoriją ir vadovėlius.

VALDŽIA YRA PRIEVARTA – štai kokį nuodą 1990 metais gavo daugelis Sąjūdžio žmonių, gavę VALDŽIĄ.

Baisoka. Tai priminė gerai žinomas komunistines nuostatas. Tačiau ar turėjo stebinti? Nes daugumas buvo susigyvenę su komunistine vertybe: „Turiu valdžią – priverčiu man tarnauti, paklusti“. Ne tik paklusti ir tarnauti, bet galiu ir tyčiotis. Turiu teisę perrašyti ir savo praeitį (štai kodėl taip sparčiai ne vienas puolė į KGB archyvus, dar buvo galima šį tą sunaikinti.)

Valdžia apsvaigino.

Visi – o buvo tik kelios išimtys – kas buvo nusimatę sau prezidentą, portfelius, ministerijas ir valstybės valdžios svertus, nenorėjo paisyti TAUTOS jausenos, jos mąstysenos.

Ažiotažas kilo dėl Aukščiausios Tarybos (AT) pirmininko posto? Žinoma. Nes Algirdas Brazauskas buvo akivaizdžiausiai (ir pagal to meto jau laisvus reitingus) kone du kartus populiaresnis už Vytautą Landsbergį. „Mes paimsime valdžią ir mes sutvarkysime ir reitingus, ir Brazauską, ir co.“

Ir prasidėjo.

Teko visiems, ir ypač tiems, kas tik pasakė: „Ką jūs darote?! Tai komunistiška, tik išvertus pirštinę!“

Daug kas nebeprisimena, kas nutiko, nes Sąjūdis jau mitologija.

Pirmiausia, ką padarė Sąjūdžio valdžia Aukščiausioje Taryboje – tai SĄJŪDŽIO BENDRYSTĖS sunaikinimas. Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio (LPS) pirmeiviai, kas atvirai pasakė, jog SĄJŪDIS AT be reikalo ir per greitai prievartauja Lietuvą – tą į šiukšlyną. Kam Sąjūdžio reikėjo ne kaip valdžios, o kaip Lietuvos – į užmarštį.

Nueita toli. Vos per pirmuosius 10 metų pirmasis LPS lyderis, išrinktas Steigiamajame LPS suvažiavime pirmuoju, Romualdas Ozolas – nurašytas. Jis jau neberodytas net Lietuvos televizijos filmuose apie LPS-Sąjūdžio istoriją.

„Be lietuvių, nesiekiančių valdžios, Lietuvos neatkursi“, – štai ką sako R. Ozolas.

Nūdienos vaisiai akivaizdūs. Derglioti Sąjūdžio pirmeivius tapo taip lengva ir elementaru, kad net DELFI – didžiausias žinių portalas – leidžia sau Sąjūdžio, laisvės žygeivius vadinti „lunatikų prieglauda“. Dergliotojams tik vienas V. Landsbergis didis, dar su „kažkuo“ išlaisvino Lietuvą. (Tas „kažkas“ nesvarbus, keičiasi pavardės pagal rašeivos nuotaiką, – svarbu tik, kad būtų menkesnė už „vadą“ figūra.)

Ir jau ISTORIJOS VADOVĖLIUOSE rašoma, komunistiniu būdu indoktrinuojant jaunąsias kartas, kad Sąjūdį įkūrė V. Landsbergis, kad Steigiamasis Sąjūdžio suvažiavimas jį išrinko pirmininku ir Baltijos kelias – tai jo. Ir t.t. Gėda skaityti ir girdėti, bet laiko logika reikalauja primityvinti viską „iki vieno“.

Žodžiu, valdžia gadina. Absoliuti valdžia gadina absoliučiai.

Aš į TĄ VALDŽIĄ nėjau 30 metų. Vengiau jos 30 metų.

Ir dabar į ją nesiveržiu. Bet sakau viena: prezidentas turi valdyti taip, kad nerūšiuotų žmonių į vertus ir nevertus LIETUVOS ŽMONES.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

lee123       2018-09-20 9:03

Flasher: beats by dre Understandable, And this nike cleats one beats earphones is growing nike roshe into nike shoes for men low number of nike huarache old, But under armour womens shoes nonetheless, beats by dre studio it Michael Kors Diaper Bag looks this beats by dre wireless keep Yeezy Boost 350 For Sale just nike free 5.0 about into moncler jacket previously put into nike factory store use step. nike huarache Look mont blanc pencil frequent christian louboutin shoes dress within long adidas superstar trench nike free run clothing. Track nike free run down blinking nba jerseys light nike roshe fixtures nike shoes for men at jordan 13 town nike sneakers celebration new jordans universe under armour shoes and Yeezy Boost use them black moncler coat your <a title=“air max 95”

Saulius       2018-06-26 19:18

Tiesa isgelbes pasauli

Nuomonė       2018-06-23 16:31

Tenka sutikti: “Atėjęs į valdžią Juozaitis taps butaforija, tik kalbės pamoklsus, sakys, kad žmonės nepribrendę turi patys keistis. Tokių kalbų prisiklausę. Šis rašinys yra pirmas, kurį perskaičiau ir nesitikėjau, kad jame bus tiek iškreiptų faktų. Gaila, kad Rubavičius jį proteguoja. Mūsų jėgos jau skyla.”

Keista       2018-06-23 16:27

A. Juozaičio argumentas: A. Brazauskas buvo daug populiaresnis nei kitas kandidatas į AT. Žinoma. Kaip gi kitaip. Kritiško mąstymo žmonių ir tada, ir visada buvo daug mažiau. Daug kas tikėjosi grįžtant A. B. grįžti į kažkokias pozicijas, atkeršyti “ožkabarzdžiui”, tapti išsikerojusios KP tinklo, tapusių prichvatizuotojais, nariu. Daug kam vėliava buvo ir liko, anot A. Brazausko, purvinas skuduras. Figos lapas einant į postus. Tai, kad tada A. J. nėjo į valdžia buvo istorinė klaida. O dabar - kad eina istorinė klaida.

T0mas J.       2018-06-23 13:56

Vos tik pasirodė DELFYJE pirmas straipsnis „Arvydas Juozaitis svarsto kandidatuoti į prezidentus“ – 2018.06.11 – paaiškėjo, kad Juozaitis yra daugybę kartų populiaresnis už visus anksčiau žiniasklaidoje minėtus galimus kandidatus: pirmų aštuonių GERIAUSIAI įvertintų komentarų teigiamų vertinimų suma šiuo metu yra 2560. Kas domisi šiais dalykais – žino, kad tokie aukšti teigiami vertinimai praktiškai neįmanomi be spec. priemonių panaudojimo.. Net išsisaugojau šį vaizdą (nes po VII.10 jo nebeliks).

T0mas J. -> Taranildai 17:15       2018-06-23 12:54

“Kažkaip tamstos aistrų ir antikomunistinių akcijų nepastebėjome sovietiniais laikais.” -

Kai kas pastebėjo, kai kas nepastebėjo - juk dabar neatpažinsi, aš kaip ir tu rašau anonimiškai. Bet nesivelkim į asmeniškumus, straipsnis ne apie tave ir ne apie mane. Dalinkimės mintimis straipsnyje išdėstyta tema.

Tarabildai       2018-06-23 10:38

LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSIOJI RINKIMŲ KOMISIJA
S P R E N D I M A S
DĖL 1996 M. SPALIO 20 D. LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO RINKIMŲ REZULTATŲ
DAUGIAMANDATĖJE RINKIMŲ APYGARDOJE
1996 m. lapkričio 16 d. Nr. 96
Vilnius
Vyriausioji rinkimų komisija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Seimo rinkim

16. Lietuvių tautininkų ir Lietuvos demokratų partijos jungtinis sąrašas
Sąrašas gavo balsų 28744 Kandidatų skaičius sąraše 94
Eilės numeris Vardas, pavardė Nuomonė apie kandidatą Rinkiminis
teigiama neigiama neigiama procentais reitingas
galutinis kandidatų nuo teigiamos
sąraše

1 1 Rimantas SMETONA 7312 439 6,00% 3347998
...
39 14 Tomas JAKUTIS 87 32 36,78% 1612744

https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalActPrint/lt?jfwid=rivwzvpvg&documentId=TAIS.32687&category=TAD

Dzeikas       2018-06-22 22:39

Tarabildai:
Kaip tai nesiskiria???
1) Akivaizdziai durnesni. Neveltui kile is antros eiles nomenklaturos: rajonu partkomu, komjaunimo sekretoriu ir panasiu piraniju atfiltruotu KGB kaip “bezpredielsciku” i partijos rezerva.
2) Durnumo isdava o gal priezastis , cia filosofinis klausimas,- gobsumas. Jeigu konservatorius nores esti - nemirktelejes sau(geriau jums jei salia busit) ranka nupjaus ir sues. Nes ju sutvei rusu banditu sukis “tu mirsi ,kad as gyvenciau siandien, o as mirsiu galbut rytoj”- uzgozia visus kitus. Jei pastebejote brazauskiniai tokia taisykle irgi turejo, bet naudodavo tik ekstremalioj padetyj.
3) Brazauskiniai veikia pagal principa , kad man butu gerai.Landsberginiai , kad man butu geriau negu kitiems.Kaip tai atrodo praktikoje? Jeigu issilupe sau aki jie pasieks ,kad ju oponentams bus isluptos abi akys - jie ta ir padarys.

Taranilda Tomui J.       2018-06-22 16:15

Matau esi labai aistringas antikomunistas. Kažkaip tamstos aistrų ir antikomunistinių akcijų nepastebėjome sovietiniais laikais. Sadūnaitė ir ta taip aistringai komunistų niekad nekeikė, ir prakeiksmais nesisvaidė. Priešingai, kaip klystančius juos mylėjo ir už juos meldėsi. Tokių ura patrijotų daugel priperėjo būtent konservatoriai, kurie nuo komunistų, kaip dabar matome, niekuo nesiskiria, stengdamiesi atkurti vienpartinę totalitarinę tvarką. Vargas tik toks, kad nebeišeina. Žmonės praregi ir mato, su kuo turime reikalą.

Esam       2018-06-21 21:27

jau ne kartą nudegę, tad nesitikėkim daugiau jokių gelbėtojų. Neskubėkim kelt ant pjedestalo, urmu šaukti “už Juozaitį, už Juozaitį... balsuosim visa Lietuva”. Gvildenkim, diskutuokim, kritikuokim, tik argumentuotai ir protingai. Man asmeniškai kyla dar daug klausimų, padigendu racionslios diskusijos. Taigi, dar laiko yra, svarbu, kad būtų iš ko rinktis. To ir linkėčiau sau ir Lietuvai.

Panaseja...       2018-06-21 18:17

  ..., kad bandome bet kuriuo budu sukritikuoti ir sudirbti ir atmusti nora kandidatuoti si padoru zmogu.Oi, oi, tik nereikia komentuoti, kodel padorus.Cia kaip kiekvienam atrodo ir kaip kai kam reikia.Visu kritikieriu ir tepliotoju yra noras paklausti.Tai traukit is uzancio savo pavardele.Neturit?O gal jau esanciu, oficialai(beveik) apsiskelbusiu?Tada viskas deliojasi i savo vieteles.

T0mas J.       2018-06-21 15:47

Sunku su Juozaičiu diskutuoti, nes jis apsimeta nesuprantančiu elementarių dalykų.
1990 rinkimuose dalyvavo dvi jėgos – Komunistų partija (LKP) ir efemeriškas, margaspalvių pažiūrų Sąjūdis. Laimėjo Sąjūdis, pralaimėjo LKP, ir Juozaitis tada virkavo straipsnyje ISTORINĖ KLAIDA, kad pralaimėjusių komunistų pirmininkas nebuvo išrinktas parlamento vadovu.
Dabar Juozaitis vis dar bando paaiškinti tą savo naivų požiūrį: “Algirdas Brazauskas buvo akivaizdžiausiai … kone du kartus populiaresnis už Vytautą Landsbergį”.
Politikų tikrasis populiarumas atsiskleidžia per rinkimus: kas geriausiai pasirodo, tas ir populiariausias.
AMB partija rinkimų nelaimėjo – AMB parlamento vadovu netapo. Logiška? Man logiška. O Juozaitis sako: “Tai komunistiška“…
Juozaitis jau 1989 m. gale supranto, kad AMB nelaimės savo Kaišiadorių vienmandatėje apygardoje prieš Sąjūdžio kandidatą, todėl Juozaitis pats pasirūpino juo tapti, kad galėtų netrukus pasitraukti iš kovos ir taip užtikrinti laimėjimą Brazauskui. Jei aš bučiau komunistas – pagirčiau Juozaitį už ištikimybę LKP.
Bet aš komunistus niekinu, nes žinau kad TSKP atsakinga už Lietuvos okupaciją ir tūkstančių lietuvių trėmimus, o į TSKP sulindę lietuviai pagal BK 120 str. – nusikaltėliai kolaborantai.

Atsimenu tada Sąjūdį,       2018-06-21 11:26

pakilimas ir jis, toks jaunas ,šalia jau brandesnių žmonių.Atrodė gražiai.

Reliatyvi "moralė"?       2018-06-21 10:37

A.Juozaitis: „prezidentas turi valdyti taip, kad nerūšiuotų žmonių į vertus ir nevertus LIETUVOS ŽMONES“.
Mano nuomone, tai labai libertariška nuostata.

Stasys       2018-06-21 8:56

Mylėti sakalą, amb, “tvorinį” - koktu. ... Manau, kad buvusių prezidentų “šeimininkas” buvo ir yra tas pats. Išskyrus paksą, kurio “šeimininkas” buvo kitas, todėl tasai ir buvo visais įmanomais būdais sumaitotas .... O šito, kuris dabar stumiamas į viršūnes, manau, yra tas pats “šeimininkas”, kaip ir anųjų. Lansbergio didžiausia istorinė klaida buvo, kad jis pats apsistatė komsekretoriais, bet ir, kai turėjo galimybę tą padaryti, prileido net ir pirmąjį komsekretorių, prie aukščiausio valdžios. Juk net Jelcinas tai uždraudė Rusijoje, taip pat vokiečiai 5 metams juos nubuksavo ....Lansbergis išmintingai padarė tai, ką turėjo padaryti, bet paskui, deja, ir pats nuėjo šunkeliais. ... O kremliaus planas, manau,buvo per sukurtą Sąjūdžio viršūnę bei “atsiskyrusią” LKP, vėl įteisinti tą jungą, “atsinaujinančią Rusijos imperiją”, su Baltijos šalimis jos sudėtyje, suteikiant joms ekonominį savarankiškumą, nes Molotovo-Ribentropo paktas kremliui akis badė... Jiems reikėjo sutarties amžiams, atseit, su liaudies valia .. Bet įsijungė visa Lietuva, ištroškusi tikros laisvės, tai ir naujajai Aukščiausiai tarybai, neliko nieko kito, kaip tik paskelbti nepriklausomybę nuo Rusijos. Nieks nenorėjo būti tautos išdaviku, net ir amb su visa kompanija… Prisimenu, viens žurnalistas, berods iš Rusijos, paklausė Riuitelio, kad kame dalykas, kas Baltijos valstybių žmonės, kovoję ir išsilaisvinę iš baisaus totalitarinio komunistinio jungo į prezidentus išrinko to režimo pirmuosius sekretorius, pirmiausia Lietuvoje, dabar Estijoje. Riuitelis atsakė, kad atėjau dirbti Estijos žmonėms, vienas, neatsivedžiau prie lovio komunistinių, kgbistinių uodegų. Tikriausiai, jis turėjo omeny amb. Tai va, mano manymu nuo ko prasidėjo visos mūsų bėdos su liūdnomis pasekmėmis. Mano supratimu tam pasitarnavo ir A.J. ....

Romas       2018-06-21 8:43

Literatūrinis rašinėlis, trumpas, bet nesugebėta švariai išlaikyti vienos krypties. Labai subjektyvus ir neteisingas. Mano nuomone, Sąjūdžio klaida ir buvo ta, kad stipriai nepaėmė  “visko” ir nepakeitė. Buvo per daug inteligentiškas ir leido buvusiems tvarkytis. Apie kokius reitingus jis rašo? Juozaičiui AMB matai buvo “akivaizdžiausiai populiaresnis”. Galiu pasakyti, kad meluoja, arba iki šiol jo akys užlipintos. Neatkrapštytos net po AMB valdymo, po jo korupcinės sistemos darbų pavyzdžių. Sąjūdžio valdžia kaip tik stabdė norinčius kiečiau prispausti, vaizdavo demokratus, suteikė per daug laisvės ir laiko komunistams pakeisti kailį. Atėjęs į valdžią Juozaitis taps butaforija, tik kalbės pamoklsus, sakys, kad žmonės nepribrendę turi patys keistis. Tokių kalbų prisiklausę. Šis rašinys yra pirmas, kurį perskaičiau ir nesitikėjau, kad jame bus tiek iškreiptų faktų. Gaila, kad Rubavičius jį proteguoja. Mūsų jėgos jau skyla.

"Sugauta nusidėjėlė ir       2018-06-21 8:30

klastingi skundikai”...“Tuomet Rašto aiškintojai ir fariziejai atvedė moterį,sugautą svetimaujant…Jiems nesiliaujant kamantinėti,jis atsitiesė ir tarė:“Kas iš jūsų be nuodėmės,tegu pirmas sviedžia į ją akmenį...“Eik ir daugiau nebenusidėk”.(Jn 8,1)

Klaidų padaro visi,       2018-06-21 8:20

svarbu,ar jos piktybinės,ar iš patirties stokos.

Jules p.Tarabildai       2018-06-21 5:47

Šatrija tuo metu buvo sąjūdietė - nuo Sąjūdžio, nežinai? Tik atsisėdusi į sostą išdavė Landsbergį ir eilinius sąjūdiečius, tiksliau, jos taip nemėgiamą gatvę - gatvinius kaip aš anuo metu. Be Gorbio ar Šepečio leidimo niekas nieko su niekuo niekada tada nieko nedarė, net pirstelėti be CK leidimo Lukos ežere Trakuose docentai bijojo su savo mamyčiukais. Dabar vėl grįžtame į tą pačią visuotinos baimės padėtį.

Jules p.Tarabildai       2018-06-21 5:41

O buvo kitokia galimybė tuo metu, apart Paulausko kaip prokuroro? Negi manai, kad mes vieni patys, lietuviai, atkūrėme valstybę, ar mums padėjo? Ko neatkūrinėjai kokiais 1980 metais, ypač rudenį po Maskvos olimpiados, kurią Karteris boikotavo? Ko dabar pats vienas neatkūrinėji neseniai prarasto suvereniteto?

Julius       2018-06-21 1:35

” tai SĄJŪDŽIO BENDRYSTĖS sunaikinimas. ” Kas dabar beliko Juozaičiui ir Landsbergiui tai bendrystės tarp lietuvių sunaikinimas. Aš turiu mintyje tu dviejų sajudiečiu nusistatymą dėl pilietybės. Lietuvoje sukurtas dirbtiniai skurdas žmonės bėga nuo jo į jų vietą ateina nauji gyventojai iš rytų ir tokiomis pastangomis tuojau tuojau Lietuva bus “išvaduota” nuo lietuvių. Juozaitis su V.Ladsbergiu galėtų sukurti naują sąjūdį ir abu daug kovoti kad lietuviai tarpusavyje turėtu kuo mažiau bendra.

Labai įdomu       2018-06-21 0:27

“Kas Generaliniu Prokuroru po Nepriklausomybės paskelbimo paskyrė A. Paulauską? Ar ne Patriarchas?”

O kas buvo Paulausko rinkimų štabo vadas? Ar ne Juozaitis?

O tai kuom tada Juozaitis geresnis už Patriarchą?

Tarabilda Julesui       2018-06-20 23:15

Nagi, tai gal padėsiu tamstai prisiminti. Kas Generaliniu Prokuroru po Nepriklausomybės paskelbimo paskyrė A. Paulauską? Ar ne Patriarchas? O Šatriją Premjere? O Brazauskui kas pasiūlė Atkuriamojo Seimo pavaduotojo postą? Gal JUozaitis?
Istorijos negalima performuluoti po 30 metų, nes ji pradeda darytis atgrasia ideologija, pritaikyta demagogų reikmėms. Istorija buvo tokia, kokia buvo, o ne tokia, kokios kažkam norėtųsi. Su visom klaidom ir subjektais lūzeriais bei manipuliatoriais.

Jules       2018-06-20 22:49

Tikrai taip, pačio mums įsodinta valdžia mus galutinai, nebepataisomai, sugadino, susargdino. Įsodinote mums transformuotą Centro Komitetą, AMBalą, labai giliai, be jokios abejonės. Sergame labai stipria dezi priklausomybe ir patys, be išsikišimo iš šono, pasveikti, manyčiau, nelabai jau ir begalime.

vengimo 30 met(r)ų rungties finišas       2018-06-20 22:33

Aš į TĄ VALDŽIĄ nėjau 30 metų. Vengiau jos 30 metų.
Vengiau būdamas A.M. Brazausko patarėju, vengiau ir būdamas A. Paulaus!o rinkimų štabo vadovu. Todėl dabar nutariau- gana vengti. Ir aš nuspelniau gyventi geriau!


Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Algimantas Rusteika. Gyvename linksmiau ir laisviau

Liudvikas Jakimavičius. Prisiklausėme

Jonas Švagžlys. Apie opozicijos atstovų sekamas sėkmės istorijas

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Algimantas Rusteika. Kelios pastabos „vaiko ėmimo“ įrašo paraštėje

Aštuntosioms Garliavos antpuolio metinėms artėjant Neringa Venckienė klausia: Kodėl? Už ką?..

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.