Ugdymo politika, Šeimos politika

Arvydas Juozaitis. Lietuvos šeimoms — socialinę inžineriją?

Tiesos.lt redakcija   2019 m. sausio 11 d. 8:41

13     

    

Arvydas Juozaitis. Lietuvos šeimoms — socialinę inžineriją?

Šią savaitę buvo numatomas Seimo Peticijų komisijos posėdis, kuriame turėjo būti svarstoma mano su bendražygiais parengta Peticija dėl būtinybės atšaukti 2018 m. liepos 1 d. įsigaliojusią „vaikų paėmimo“ iš šeimų tvarką (toliau – Peticija). Tačiau L. Kukuraičio ministerija nesugebėjo laiku atsakyti nei į Peticijos argumentus, nei į pateiktus pasiūlymus. Tad viskas nusikelia į kovą.

Dabar Seimas svarstys kukuraitiškuosius Įstatymo taisymo pasiūlymus, kurie iš pažiūros šiek tiek sušvelnina jo aiškiai teroristišką esmę (atsisakoma “grėsmės lygių”, vietoj automatiško “globos” mechanizmo – tarpinis priežiūros etapas, užsimenama apie atsakomybę už melagingus skundus, netgi pagaliau prisiminta, kad Įstatymas juk buvo skirtas vaikų gelbėjimui, tad iškilus pavojui Tarnyba dabar turėtų reaguoti per šešias valandas, o ne pradėti tik svarstyti po trijų dienų).

Tačiau nuo to žalinga Įstatymo esmė nepasikeičia.

Tą patį sako ir Seimo narys Mindaugas Puidokas. Visgi jo inicijuotos darbo grupės parengti alternatyvūs pasiūlymai nė nebus svarstomi. Prieš šv. Kalėdas M. Puidokas viešame laiške priminė savo frakcijos lyderiui ir „valstiečių” programą, kuriai prieštarauja Įstatymas, ir jo paties pažadą pateikti Seimui svarstyti esminius Įstatymo pataisymus. Kol kas nepadėjo.

„Matuko įstatymas“ sudavė smūgį pasitikėjimui Vaikų teisių ir įvaikinimo tarnybomis (toliau – Tarnyba), nes sudarė sąlygas dėl mažareikšmių priežasčių griebti vaikus iš šeimų (toliau – Įstatymas). Dabar, jei bus pasirinktas ministeriškasis taisymo projektas, kelias iki vaikų išplėšimo bus kiek ilgesnis. Pasitikėjimas Tarnybomis, kurios buvo skirtos pagalbai vaikui, nebus atkurtas.

O juk esmė ta, kad naujoviškai vaiko teises apibrėžęs Įstatymas nepaiso mūsų Konstitucijos (jos 38 straipsnis aiškiai sako, kad būtent Šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas).

Nuo praėjusių metų liepos 1 d. jau nebe prigimtinei šeimai, bet valstybės tarnyboms suteikta išimtinė teisė rūpintis vaikais. Visi šalies vaikai atiteko valstybei, tapo jos institucijų privilegijuotu reikalu.

Teisės specialistai dar prieš Įstatymo priėmimą perspėjo, kad visi vaikus drausminantys tėvai dėl išplėstos smurto sąvokos taps potencialiai kriminalizuoti. Tačiau šimtas Seimo narių nepaklausė nei Konstitucijos, nei sveiko proto, nei ekspertų viešai pateiktos kritikos.

Jau ne sykį rašiau ir aš, ir kiti atkreipė dėmesį, kad pagal įstatymą tik tėvų elgesys su savo vaikais pripažintinas smurtu. Gi valstybės institucijų veiksmai jų vaikų atžvilgiu nebus laikomi smurtu. (žr. Įstatymo 1str. 5 d.). Vienu atveju, jeigu vaikas atskleis pareigūnui, jog jų namie laikoma rykštė, tai jau bus laikoma smurtu. Tuo tarpu pareigūno prievarta išplėšiant vaiką — ne smurtas.

Po Kručinskų šeimos gynimo epopėjos tapo aišku, kad Įstatymas — ant absurdo ir valstybinio teroro ribos. Diskusijose dėl Įstatymo (naujosios redakcijos) vengiama pažvelgti tiesai į akis.

Dar daugiau: Įstatymas negelbsti vaikų, kai iškyla pavojus jų gyvybei ir sveikatai. Jis skirtas socialinei inžinerijai — valstybės organizuojamam masiniam šeimų perauklėjimui.

Todėl esminis klausimas: arba bus laikomasi Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir tada esminės Įstatymo nuostatos, pirmiausia „smurto prieš vaikus“ apibrėžimai, bus atšaukti, arba, šį tą patobulinus, naujoji sistema bus išsaugota (ir tada institucinis slibinas anksčiau ar vėliau atgaus drąsą).

Antikonstitucinės reformos iniciatoriai laikosi principo, kad tikslas esą pateisina priemones. Egzaltuotų klyksmų apie žvėris, kurie būtinai nori mušti savo vaikus, fone sunku apginti konstitucinius valstybės principus. Tačiau mums, Lietuvai tai būtina. Nes jų neapgynus, pasekmės gali būti žymiai sunkesnės. Vaistai kartais būna žalingesni už jais gydomą ligą.

Ar M. Puidoko grupės pasiūlymai esminiai?

M. Puidoko darbo grupė stengėsi įdėti įvairius saugiklius nuo galimo Tarnybos piktnaudžiavimo (tikriausiai nebepasitikėdama L. Kukuraičio konsultantų suredaguotais viešais išvedžiojimais esą vadybininkai nėra ir nebus suinteresuoti vaikų atėmimu pagal įstatymą). Argi galima pasitikėti vien Tarnybos humaniškumu, kaip siūlo L. Kukuraitis? Žinoma, kad ne.

Deja, nei smurto sąvokos taisinėjimai, nei įvairių būdvardžių pridėjimas („šiurkštus“ vaiko teisių pažeidimas, „realus ir tiesioginis“ pavojus vaiko sveikatai ir gyvybei, „proporcingi“ Tarnybos veiksmai), nei neapibrėžtų sąvokų, tokių kaip „nesaugi aplinka“, išėmimas iš Įstatymo nuo galimo Tarnybų piktnaudžiavimo apginti negalės. Kodėl?

Pirmiausiai todėl, kad Įstatymas individualių vaiko teisių gynimą iškelia aukščiau tūkstančius metų veikusios šeimos institucijos. Net ir pačios vaiko teisės apibrėžiamos nepagrįstai ir savavališkai. Valdžia, tarsi būtų visų šalies vaikų savininkas, prisiima sau išskirtinę teisę spręsti, kas atitinka geriausius vaiko interesus. Įstatymas antikonstituciškai nusavina visų mūsų vaikus.

Niekur ir niekad pasaulyje nėra įrodyta, kad valdžia geba auklėti vaikus geriau nei šeima. Išimtiniai degradavusių šeimų atvejai, kai iš tiesų būtina įsikišti, Įstatyme apibendrinti visiems. Nes esą nėra skirtumo tarp kepštelėjimo ir Matuko nužudymo. Valstybė auklės piliečius? Kaip kas? Kaip Lietuva? Ar kaip nebe Lietuvos šeima? Ar kaip nežinia kokia Naujosios Zelandijos šeima? Tai jau yra nusikaltimas.

Lietuvio išlietuvinimas įstatymo vardu.

Absurdas ir ne juokai. Jeigu kas siekia, kad Konstitucija taptų tuščiu kevalu — užsiima antivalstybine veikla. Tas gina kvazikomunistinę tvarką, kuri siūlo pseudodemokratiškais būdais nustumti į šalį Konstitituciją. Tada veiks tarptautinė rinka. Naujasis režimas po „vaikų teisių” gynimo priedanga.

Ne visos Europos šalys taip tvarkosi.

Kas ir kada sugalvojo bausmių vaikams uždraudimą?

Iki šio Įstatymo priėmimo Lietuvoje buvo draudžiamas bet koks žiaurus elgesys su vaikais. Tačiau fizinės ir psichologinės bausmės vaikams, jei jos vaiko nekankina, nežemina jo garbės bei orumo, Lietuvoje nebuvo prilygintos smurtui ar prievartai (žr. ankstesnės redakcijos įstatymo 49 str., kurio nuostatas siūlo grąžinti Peticija).

Galiojančiame specialiame įstatyme, skirtame smurto artimoje aplinkoje užkardymui, bet kokie fiziniai ar psichologiniai veiksmai pripažįstami smurtu tik tuomet, jei jie daro žalą. Pagal įstatymo koncepciją – bet koks vaikų drausminimas šeimoje tampa rizikingas.

Žiaurus elgesys, smurtavimas visada buvo nusikalstami ir persekiojami. Tačiau dabar socialiniai inžinieriai nusprendė įvesti platesnį „smurto vaikams“ apibrėžimą, kuris kartu apima ir bet kokias fizines ar psichologines vaikų drausminimo bausmes. Įstatymas kaip koks įrankis (rykštė) įsakmiai reikalauja iš vaikų vieno — atsisakyti tėvų autoriteto. Šeimos santykius verčia nuo kojų ant galvos. Ir Lietuvos Konstitucijos 38 str. nuostata: „Tėvų teisė ir pareiga – auklėti savo vaikus dorais žmonėmis ir ištikimais piliečiais, iki pilnametystės juos išlaikyti“ — ši nuostata netenka prasmės.

Netenka prasmės ir šimtmečių atminties perdavimas iš kartos į kartą. Šeimos gyvenimas tampa eksperimentu. Dar daugiau — socialine inžinerija.

Išvada: šis Įstatymas ir visos jo „pataisos“ yra modernus ir klastingas socialinis eksperimentas. Valdžia jam nėra gavusi iš piliečių jokių įgaliojimų. Valdžios prisiimta teisė kištis į prigimtinius tėvų ir vaikų santykius yra perdėtas kišimasis. Jis — eilinis globalistų puolimas prieš šeimą. Tiesa, puolimas, kuris bandomas diegti visoje Europoje.

Seniai laikas suprasti, kad ir kitų valstybių ir tarptautinės organizacijos, kuriose dalyvauja Lietuva, gali atnešti ne vien gėrį ir pažangą. Mūsų „elito“ bėda, kad jis nenustoja ideologiškai lankstytis svetimiems vėjams, — lankstytis, norėdamas aplenkti tuos vėjus.

Bet vėjai yra vėjai — jie nuolat keičia kryptį.

Ką tik Seimas įpiršo Lietuvai JT inicijuotą „Globalios migracijos paktą“. Latvijos Seimas jį atmetė, vadinasi, pasielgė daug protingiau ir atsakingiau. Atsankingiau pasieklgė ir JAV, ir Austrija, ir Vengrija, ir Australija, ir Lenkija, ir Čekija.

Mūsų elito požiūris į tautos ateitį, į piliečių bendrą gėrį skatina daugybę negerovių. O pirmučiausiai — emigraciją ir valstybinį nihilizmą. Tokią politiką reikia sustabdyti.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

ah1       2019-01-11 17:57

kažkada per TV rodė vieną tokį bandantį išvesti superinę arklių rūši, kuri gyventų be maisto ir šaltyje. Įspūdis kad kad seimas analogiškai bando išvesti analogišką bsuperinę žmonių rūši antroje Lietuvoje - kad įeimos gyventų iš seimo nustatytos minimalios algos,  auginami vaikai šaltyj, pusbadžiu ir šudmaisčiu. O pasekmė to - sugadinta vaikų sveikata - va sakė K. kad nėra ką armijon imt dėl jaunimo blogos sveikatos.

kad       2019-01-11 16:57

vaikai Lietuvos kraujas,Lietuvos gyvastis,Lietuvos ateitis.Jei vaikai parceliuojami svetur,kur net sunkiai pasiekiami,reiškia Lietuvos gyvastis sekinama.Tuo metu inteligentija vis šnekasi,negeba susivienyti,galimai laikos įsikabinę savo ambicijų ir asmeninio gražumo?Kaip čia yra:ar ji,didžiaja dalimi, tokia išsikvėpus,ar nacionalio prado stokoja,ar daug jos to “atjautos ministerio” ,galimai be atjautos,stiliaus ir užkrovimo?

Kokia bus teismo nutartis?       2019-01-11 16:04

Jeigu butų norima palikti 9 metu mergaite Lietuvoje, butų stabdomas brolio prašymu teismas dėl mergaites pardavimo ir išvežimo i N.Zelandija.
Dabar gi įvyko atvirkštinis veiksmas. Greitai iškviesti globėjai ir vaikas praktiškai jau apgyvendintas kartu su ateiviais, net nebeleidžiama susitikti nei su broliu, nei su sese.
Teismas vistiek vyksta. Matėte kokia govada išlindo iš teismo sales ir mergaite laikoma už rankos tai vienu, tai kitu sparčiu žingsniu ištempiama ir tai, žinoma, nėra psichologinis smurtas, nes jiems galima, nes jiems leido Seimas, leido soc.min. sdravas.
Kas gali paneigti, kad teisėjas ne iš tu pačiu gynėju?
Tarkim aš neigiu, tada teisėjas bus po spaudimu, kokį matėme per TV šou.
Manau, kaip ir visada, įstatymas ir žmogiškumas nesuveiks.
Sausio 16 bus leidimas duotas išvežti, nes, galimai, pinigai jau pravesti.

Pastebėjimas       2019-01-11 15:48

Vienas keistas dalykas, visi tie ,,vaikų apsaugos nuo smurto’’ gerbėjai stoja mūrų už abortus, čia jiems jokio smurto, logika sako; juk tai apgalvotas nužudymas.

Vaikgrobystės įstatymą - tik naikinti,       2019-01-11 13:28

o finansavimą vaikgrobių šalininkams - “nevyriausybinėms organizacijoms” - nutraukti kaip visiškai priklausomoms nuo valdžios. Lietuvoje buvo sukurta pusėtinai veikianti vaikų globos namų struktūra, o dabar - visiškas “kipišas”.
Vaikais ‘besirūpinančiųjų’ godumas tik skatinamas ir užkietina sąžinės likučius. Kurgi ne - už globą mokami tokie pinigai, apie kuriuos absoliučiai daugumai šeimų tik pasvajoti. Pardavus vaiką užsienin pasipinigaujama jau dešimtimis tūkstančių eurų.
Prekiaujant žmonėmis, ypač vaikais, išsižadama pagrindinių žmogiškumo principų.
Demoniška vaiko nužmoginimą, jį suprekinant, pridenginėti ‘geriausiais vaiko interesais’.

Sukamas siaubo filmas       2019-01-11 13:24

Dar jeigu anksciau buvo slepiamas vaikų pardavinėjimas, dabar jau visiškai be skrupulų tai daroma atvirai. Mano nuomone, tai ir yra tai, dėl ko kovoja vaikgrobiai. Visa “vaiko gerove”- PINIGAI, dėl pačiu vaiko teisių “ specialistu” geresnio gyvenimo gerovės.

balsuosiu       2019-01-11 13:17

Balsuosiu už A.Juozaitį prezidento rinkimuose.Būtina pasirašyti ir tą PETICIJĄ.Per mažas skaičius pasirašiusių.Žmonės privalo būti aktyvūs, nes klastingas blogis supurtė mūsų egzistencijos pamatus. O, deja, tiesą ir išmintį drąsiai ir autoritetingai skelbiančių neperdaugiausia…

Dzeikas       2019-01-11 13:00

Man patinka tai, kad Juozaitis grindzia savo argumentus Konstitucija nurodydamas, kad vaiku atemimas is seimu priestarauja jai.
Taciau Konstitucijos pazeidimo ivardijimo MAZA. Asmenys ir pareigunai kurie pazeide istatyma ir konstitucines zmoniu teises turi buti nubausti kriminalinemis bausmemis. Manau daugiau negu uz grudu maiso ar vistos vagyste. Tik tada bus uzkardytas kelias panasiems ekscesams ir pasityciojimui is zmoniu ateityj. Politikai ir pareigunai TURI BIJOTI pazeisti Istatyma labiau negu isakyma.

Rūta       2019-01-11 12:42

Puikus straipsnis. Mintys preciziškai ir argumentuotai sudėliotos. Pritariu: įstatymą reikia stabdyti, nes jokie, net ir geriausi,  jo patobulinimai rezultatų neduos. Balsuosiu už A. Juozaitį prezidento rinkimuose vien dėl jo pozicijos dėl JT pakto ir vaikų apsaugos politikos.

Klausimas A. Juozaičiui       2019-01-11 12:28

Tokią politiką reikia sustabdyti. Kaip?

grumstas       2019-01-11 11:50

Pagalvojau ,o kokia šimonytė ar nausėdis drįstų stoti į viešą disputą 1:1 šiuo klausimu. Tur būt visi apgultume TV , kurių įprastai nežiūrime, ekraną. Aišku vedantysis laidos turėtų būti indiferentiškas ir griežtai išlaikyti objektyvumą abiem prelegentams. Bet toks objektyvumas-dabartinei LRT HD -misija absoliučiai neįmanoma.

Juozaičio stipriausia       2019-01-11 11:17

programos ir elgesio vieta,kad jis skleidžia taikos atmosferą.Taiko tautą,tuo pačiu kritikuodamas negeroves,blogą elgesį ir siūlydamas sprendimus.

Juozas       2019-01-11 9:15

Pagarba A. Juozaiciui ir sventa TIESA rasoma straipsnyje,  bet,  deja realybe kitokia, nes kuriantieji istatymus dauguma   yra pavienes ir susireiksminancios butybes ,  norincios atrodyti kaip politikos “ZVAIGZDES”, daug ir nieko konkretaus nepasakantys.

Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Norėčiau sužinoti, kuo naudingas ir reikalingas Lietuvos vartotojams buvo elektros rinkos liberalizavimas?

Vienus trėmė, kiti gerino savo gyvenimo sąlygas

Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Jan Rokita: ES sankcijos Lenkijai yra didesnės, nei sankcijos Rusijai

Kastytis Braziulis. Neužkibkite ant rašistų kabliuko. Neleiskite sau suabejoti Ukraina

Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

Dominykas Vanhara. Surimtėkime ir pakalbėkime apie tai, kas vakar įvyko Kryme

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Areštuotas už memo, kritiško LGBT atžvilgiu, pasidalinimą. Minčių policija jau realybė

Nacionalinis susivienijimas. Dėl „Amnesty International“ šališkumo ir nepasitikėjimo šia organizacija

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.