Prezidento rinkimai 2019, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Šeimos politika, Vaiko teisių apsaugos tarnybos

Arvydas Juozaitis. Lietuvos šeima po kirviu

Tiesos.lt redakcija   2018 m. spalio 31 d. 11:41

30     

    

Arvydas Juozaitis. Lietuvos šeima po kirviu

Praėjusių metų rudenį Seime vienbalsiai priimta ir šių metų viduryje įsigaliojusi nauja Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo redakcija buvo skirta tik vienam – smurtui prieš vaikus suvaldyti.

Įstatymas buvo priimtas dėl akivaizdžiausio viešosios nuomonės spaudimo, ypač sustiprėjusio po nelaimės – vaiko žūties narkomanų šeimoje. Būta ir kitų baisių pražūties atvejų.

Tačiau ir kelias į pragarą grįstas gerais norais. O ypač sparčiais sprendimais.

Politikai nepaisė pagrįstos kritikos, kad smurto apibrėžimas įstatyme buvo pernelyg platus, kad vaiko apsaugos tarnyboms suteikiama pernelyg daug galių, kad įstatymas atveria kelią savivalei ir piktnaudžiavimams.

Seimas nieko nepaisė ir pasirinko pasaulyje liūdnai pagarsėjusį norvegišką įstatymo modelį. Modelį, kuris dešimtims lietuvių šeimų Norvegijoje jau atnešė tragediją ir nelaimes. Mūsų Konstitucijos 38 str., sakantis, kad „šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas“, buvo įkištas į stalčių. Riebiu brūkšniu perbrauktas ir konstitucinis šeimos būsto neliečiamumo principas. Dabar viskas bus kaip sukarinto komunizmo sąlygomis: imsime, o paskui aiškinsime, kad šeimose – terorizmas.

Nuo šių metų liepos 1 d. pamatine visuomenės institucija tapo „mobilios komandos“, turinčios galingas teises. Jos pagal anoniminius skundus, naudodamos policiją, gali įsiveržti net į mūsų namus. Maža to, jos turi teisę čiupti vaikus gatvėje, plėšti juos iš tėvų glėbio. Stalino režimas šitai darydavo naktimis, o pas mus, demokratinėje laisvoje Lietuvoje, jau dieną.

Teisminė sankcija, leidimas? O ne, jo nereikia. Pagriebei, sužalojai moralę ir pasitikėjimą žmogiškumu. Po trijų dienų, jei konvejerinis teisėjas susimylės, paleisi? O kas atsiprašys? Ir kam tas atsiprašymas bus reikalingas?

Trys dienos „atvejo vadybininkui“ leistos kaip grėsmės vaikui įvertinimas. Koks tos grėsmės „lygis“ leis nebegrąžinti vaiko? O koks – grąžinti? Kas tas „vadybininkas“? Gal kas iš kokios „troikės“? Niekas neduos atsakymo.

Šis įstatymas, plačiau žinomas kaip Šakalienės-Majausko įstatymas, griežtai apribojo tėvų valdžią vaikams ir teises juos drausminti. Ne tik rykštele, bet ir žodžiu. Sakoma: sutramdysime psichologinį smurtą. Kaip? Naudodami kitą. Kokį? Nustatys „mobilioji komanda“ .

Dorą, savigarbą ir paprasčiausią žmogaus orumą palaužiančios normos, lyg kokioje Šiaurės Korėjoje. Įtarkime ir gaudykime visus. Kažkas juk vis vien kaltas.

Šventa teisės norma, europietiškoji nekaltumo prezumpcija – jau prietaras. Nuo šiol visi Lietuvos tėvai kalti. Tie, kurie šeimose dar augina savo vaikus.

Beje, o kaip įstatymo vertintini „mobiliųjų komandų“ veiksmai? Ar jie negali sukelti fizinio ir psichologinio smurto? O kaip policijos veiksmai, kai vaikai išplėšiami iš tėvų glėbio plieninėmis rankomis – gal tai angelų veiksmai? Kaip kad buvo šventi Ivano Rūsčiojo „opričnikai“ caro angelai.

Taip, tikrai taip: „mobiliosioms komandoms“ įstatyme drausminančių veiksmų sąvoka netaikoma. Įstatymo 2 d. sakoma: „Fizine bausme nelaikomos valstybės legaliai taikomos bausmės ir kitokios poveikio priemonės nepilnamečiams“. Valdžia rūpinsis, kad tėvai nesmurtautų, o kas pasirūpins, kad nesmurtautų valdžia?

Atvažiavome, prisigyveno Lietuvėlė.

Vadinasi, vaikų garbę ir orumą gali pažeisti tik tėvai, bet ne valdžia.

Vadinasi, visi tėvai – potencialūs nusikaltėliai. Jokios jums nebus, lietuviai, NEKALTUMO PREZUMPCIJOS – nei žmogui, nei šeimai. Augini šeimoje vaikus? Tai ūmai tapo pavojinga.

Ir net nuostabu, kai vyriausioji šio įstatymo vadybininkė Edita Žiobienė stebisi, kodėl nukentėję Eglė ir Gintaras Kručinskai tris savaites nesiskundė?

Kam? Kur? Paniekinti tėvai suprato, ką reiškia skųstis represiniam aparatui. Teismams? Jie priima tik ekspertų ekspertizes. Jau žinau atvejų, kai tokios ekspertizės surašomos net nemačius vaiko.

Pagaliau reikia ir suprasti: žmones sukausto gėdos ir baimės jausmas. Nepelnytos gėdos jausmas ir pažeminimas kausto dvigubai.

Šie „subtilumai“ vyriausiajai įstatymo vadybininkei nesuprantami.

Pagaliau tiesiai šviesiai reikia pasakyti: „mobiliųjų komandų“ ir „vadybininkų“ veiksmus įstatymas iš anksto skelbia teisėtais ir legaliais.

Laisvoje Lietuvoje moralinė (ir ne tik ji) prievarta paskelbta įstatymu – paskelbus karą smurtui prieš vaikus.

Taip visuomenės gyvenimas sparčiai įgauna totalitarinei sistemai būdingus bruožus.

Tylėsime? Vadinasi, ir vėl balsuosime kojomis – dar gausiau emigruodami. Žinoma, su šeimomis pabėgdami nuo šios laisvės. Laisvės būti sumintais ir netekti savo brangiausių žmonių.

„Vsio zakonno“, – nevalstybine kalba sakydavo diktatorių satrapai. Šiandien mūsiškiai taria lietuviškai: „Prievarta bus mūsų įstatymas“. Ir priduria: „Vaikai nebepriklauso šeimai.“ Kam jie nuo šiol priklauso?

Toliau klausti nebeįmanoma. Nes reikėtų klausti, kur iš tos komunos-įstaigos dingsta vaikai? Jais prekiaujama? Vaikai parduodami? Kokiomis kainomis?

Baisūs klausimai. Be atsakymų. Nes sistema atsako: dabar „mes“ lemsime ir vaikų, ir šeimų ateitį.

Apie Lietuvos Konstituciją reikia pamiršti. Tai karinis komunizmas. Absurdas, sumišęs su siaubu.

Jau paskelbta: tarnyba paima vidutiniškai po 500 vaikų per mėnesį. Taip. Vadinasi, į „tarnybą“ turėtų būti paimama apie 6 000 per metus? Valstybėje, kurioje negimsta nė 30 000 vaikų per metus?

Nejaučiame siaubo masto? Inkvizicija taip nebūtų sugalvojusi, o lietuviai, norvegų pamokyti, sugalvojo.

Žinoma, įstatymo protagonistai numatė ir nesmurtines „kompleksinės pagalbos“ šeimai priemones. Numatė. Bet ambicijos neatitinka amunicijos. Socialinių darbuotojų algos liko vergiškos, o ir pačių darbuotojų stinga kaip sniego vasarą. Tad – prievarta ir taškas. Kaip su Kručinskų šeima.

Kitas pavyzdys ne ką menkesnis. Sistema prarijo savo uodegą. Lazdijuose „komanda“ pagriebė penkis vaikus, sužinojusi, kad jie užkandžiauja vieni, be tėvų. Šiuo atveju nusižengta net sau, Šakalienės-Majausko įstatymui, kuris 31 str. 7 d. sako: „Vaiko tėvai ar kiti vaiko atstovai pagal įstatymą pasirūpina, kad vaikas iki 6 metų be objektyvios būtinybės neliktų be vyresnių kaip 14 metų asmenų priežiūros.“ Lazdijų vaikams buvo tiek: jauniausiam – septyneri, vyriausiam – septyniolika. Tačiau iš pagriebtų penkių vaikų jauniausiam buvo 7 metai, o vyriausiajam 17. Tarnyboms 7 nėra daugiau už 6, o 17 yra mažiau už 14.

Štai taip. Jokios „nepriežiūros“, kuri pagal įstatymą prilyginama smurtui, nebuvo. Štai taip – taip „neprižiūrimos“ nemokančios skaityti ir skaičiuoti „mobiliosios komandos“.

Lietuvos Konstitucijos 39 str. 1 d. skelbia: „Valstybė globoja šeimas, auginančias ir auklėjančias vaikus namuose, įstatymo nustatyta tvarka teikia joms paramą.“

Tai taip dabar globoja.

Lietuvos 100-čio metais.

Ir dar norime, kad Lietuva netuštėtų?

Nejaugi neapsiginsime savo namų?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Antanas Kaunietis       2018-11-7 12:51

Reikalinga visuomenės daugumai priimtina programa. Bus tokia paskelbta - ateis landzbergiadai pabaiga.

LT pilietis       2018-11-2 8:42

Avys ir kuolas
Rišama avis prie kuolo priprato
Ir ganėsi taip daugelį metų.
Prigimdė ėriukų, kelios kartos jų rados,
Bet ir tie kuolą tarsi stabą tematė.

Praeivis avelę nuo kuolo paleido –
Lai ganosi pievoj graži avių banda.
Bet nuo kuolo nutolti avelės nepuolė;
Seno įpročio visos laikėsi uoliai.

Šeimininkas tą kuolą iš žemės ištraukė –
Lai sklinda avelės po platųjį lauką.
Švelniavilnės laisvės niekad nepatyrę,
Netolo, o sukos aplink kuolo skylę.
***
Ar suvoki, žmogau, blogo įpročio galią,
Kad elgiesi dažnai, kaip anoji avelė;
Nors kuolas ištrauktas ir virvė prapuolė,
Už virvę, už kuolą ir skylę balsuoji.

Pretendentas būti prezidentu - kuolo skylė.

stasys        2018-11-1 16:52

Kandus str. Nelabai panašu į A.Juozaiti .. bet tai neturi reikšmės ..pataikyta į dešimtuką. Taip mielieji nutinka kai valdžia aprobuodama įstatimą neturi antros nuomonės , tai yra visuomenė priima bet ka kaip savaime suprantama . Aš dar pamenu kokios ‘audringos’ diskusijos vyko praeitais metais .Taip jau parėdita pas tuos mus Lietuvius ..kol neužlipa ant galvos tyli surauke užpakalius . Įstatymas nėra blogas , bet Jis nėra tobulas ir nors jau priimtas praeitais metais apie ji žino labai siauras žmoniu sluoksnis. Konkrečiai tie kurie susidūrė su šia problema . Jei Arvydas taip elgsis ir būdamas Prezidentu, Lietuva bus priversta save nuolat gelbėti iš va tokiu situacijų kaip ši .smile) Sveiki sulauke naujos gelbėtoju komandos .smile) U U.. helovinas ubauja ..nors ne čia tik aš stasys .

Šakalienė       2018-11-1 14:18

turėjo deklaruoti savo veiklą Žiburyje,priimant šį primityvų atiminėjimo įstatymą.Ir kokią naudą gavo.Negi niekas jos seime nepaklaus,ar nesupainiojo interesų?

pardon       2018-11-1 12:08

t.b. kažką.
Nejiųliūs.

"bitės kąžką jaučia"       2018-11-1 12:08

pamatęs šitą kandidato į prezidentus straipsnį delfyje, kažkodėl prisiminiau momentėlį, kaip visiems žinomas multiplikacinis herojus Vincentas Pūkas (Vinnie Pooh) su paršeliu lipdami į medį kopinėti iš drevės medaus pasidarė teisingą išvadą. Delfynas gal jau ruošiasi “persiavimui ore”???..
Tiek to. Bet įdomiausia tai, kad net statistinių runkeliukų komentarai daugmaž vieningai siunčia gaidiškai-nausėdinius “reitingus” į šiukšlių dėžę. Pakanka pažiūrėti santykį nuoširdžiai rašančių žmogiukų vs samdinių.

Visame kame       2018-11-1 10:52

kas blogiausia, mes lenkiame, kas geriausia-atsailiekame. Dabar JAU pralenkėme Norvegiją pagal teroro šeimoms tempus.

Čingiui       2018-11-1 9:37

Teisingai- komunikacinių, organizavimosi instrumentų kūrimas yra pats pirmas ir gyvybiškai būtinas žingsnis. Tai keletą milijonų kartų naudingiau nei bezdėjimas diagnozėmis ir deklaracijomis. Ir dar trigubai naudongiau nei stypsojimas varganuose mitingėliuose.
Padėk Dieve.
Tik žiūrėk, kad tarnybos negautų prieigos prie to instrumento.

Chingishan       2018-11-1 8:56

viskas ko mums reika tai susivienyti į bent 200 tūkst žmonių grupę internete ir derint veiksmus.
Aš jau darau vieną projektą, kuris tikiuosi iki naujų bus pristatytas. ten bus sudarytos sąlygos vienytis ir tuos veiksmus derinti.

Tadas        2018-10-31 22:43

Lietuvos valdžia ne tik į konstituciją kojas sluostosi, bet ir į visą pavergtą Tautą.
Ir šluostysis tol, kol mes tylėdami tam pritarsime. Ir jokie čia prašymai ar padejavimai nebepadės, nes ,,jie” per 28 metus ,,Step bei step” susikūrė galingą policinę-mafijinę respubliką...

kas čia keisto?       2018-10-31 22:27

kai visa teisėsauga: TM, teismai, prokuratūra - KGB auklėtiniai ir palikuonys.
visi mato, visi žino kad su ta šutve daromi didžiausi nusikaltimai: kokia 100 kart daugiau nuostolių Lietuvai padaro nei visi nuteisti.
ir to blogio stabdyti niekas net nesiruošia - visi bijo…
visi žino kokios ilgos KGB rankos: net emigracijoje pasieks, nekalbant kad Lietuvoje pilna jų valdžia

Al.       2018-10-31 21:37

Prezidentė nereaguos. Ji taiko į Briuselį, o jiems reikia, kad ji būtų ištikima eurokomuniagų planui. Manau, reikia spausti Karbauskį. Jei jis iš tikro ketina kandidatuot, kaip rašo LL, tai duoti suprasti, kad nestabdydamas vaiku gestapo ir miškų iškirtimo, šansus praras. Juozaitis perpasakoja komentatorių mintis. Tai gerai. Bet tai, kad netelkia žmonių ir neremia valdininkų prie sienos, neįtikina, kad galėtų būtų žmonių vadu.

Jzp       2018-10-31 19:51

Vargo vakarienė.
“Lyderis-Išgelbėtojas” nesugalvojo nieko geresnio kaip irgi paverkti kartu su visais. Dar vienas “vestuvinis Generolas” su “susirūpinimų” kvietkeliu atlape.
Daugeliu atvejų pritarčiau Tarabildai.
Ir dėl spaudimo matrioškynui.
Tik į “mitingus” prie Rezidentūros žiūriu laaabai skeptiškai. Nes tūkstantinio nebus, o iš keliolikos nabagų mojuojančių plakatėlliais Naša Kvaiša skaniai pasijuoktų su visa čiulbinaičių leibgvardija.
Režimas tarpsta todėl, kad turi sąlygas ignoruoti visuomenę.
Jeigu visuomenė nenori/neįgali atkreipti į save valdžios dėmesio tradicinėmis protesto formomis, reiškia reikia nebedaryti/nebekartoti jokio rezultato neduodančių veiksmų.
Reiškia, reikia imtis tokių priemonių, veiksmų ir metodų, kurie priverstų valdžią pamatyti ir išgirsti. Kitokių, netradicinių, nešabloniškų, originalių.
Ar yra tokių priemonių, ar galima sugalvoti?
Yra ir jeigu visi užsiimtume idėjų/išeičių paieškomis, be abejo rastume.
Bet niekam tai neįdomu, tingi, nenori.
Na tai tuomet nereikia norėti, kad būtų kitaip kaip yra.
OK, laukit “rinkimų”.
Po rinkimų bus kaip visada- ašaros ir dantų griežimas.
Po to visi nuguls savo urveliuose ir kantriai lauks “geresniū” rinkimų.
Kaip sakydavo vienas praporščikas- “Psdc podkralsia nezametno…”.

 

 

Cha!       2018-10-31 19:03

Kas patriotas? Vaišvila ar tas jo kuratorius KGB generolas? Kuris iš jų didesnis lietuvių patriotas, manyčiau, kad generolas, o Jūs?

to Jozepo Mengelės vėlė       2018-10-31 19:01

O kodėl ne “Dušegubkės” išradėjo, drg.I.D.Berg’o?

Antanai       2018-10-31 18:36

Jus neteisus del Z.Vaisvilos

> cha cha       2018-10-31 17:12

Iš dalies galima suprasti ir A. Juozaitį, kodėl jis rėmė A. Brazauską, o ne V. Landsbergį. Tuometinė politinė Lietuvos ateitis buvo neaiški, todėl daugelis liberalių pažiūrų politikų prisibijojo, kad Lietuvoje neįsigalėtų kokia nors nauja diktatūra. Galbūt, A. Juozaitis buvo vienas iš tokių liberalų...

Antanui       2018-10-31 16:53

Z. Vaišvila per daug pasitiki Rusijos geranoriškumu Pabaltijo atžvilgiu ir jo pasisakymuose visiškai nesijaučia lietuvybės dvasios. Tokiu atveju kyla klausimas, kodėl mums gali būti reikalinga Lietuvos valstybė, jeigu lietuviška kultūra nėra vertybė.

Birute       2018-10-31 16:45

prabudo Juozaitis..o kokia pozicija del D.K.? nu netikiu tuo filosofu..islindo kaip pilypas is kanapiu…Z.Vaisvila butu tai galima ji rinkti-matosi jo darbai,o cia sitas…nu mano tokia nuomone.,niekas nepakeis.

cha cha       2018-10-31 16:07

kur buvo vadinamas vilties prezidentas,kai brazauckui kelią patiesė ą prezidentavimą.Netikiu atskalūnais,nors ir nesu elitas.

Antanas       2018-10-31 15:48

Ir komentatoriai “akli” nematydami signataro Z. Vaišvilo kaip kaunasi už  Lietuvą. Tai ar blogas būtų  Prezidentas?  Aš jį tokį besikaunantį pažįstu nuo Sąjūdžio pradžios.

Antanas       2018-10-31 15:43

Jeigu būsi Prezidentu “tikrai”  apginsi vaikus.

Gerbiamieji piliečiai,       2018-10-31 14:54

visų pirma prašymas lietuviams: venkime kaip ugnies egzaltacijos. Egzaltuoti žmonės visada nepatikimi ir silpni. Aš, kaip ir daugelis mąstančių, pilietiškų žmonių manau, kad susidariusiomis aplinkybės geresnio kandidato į Prezidentus už Arvydą Juozaitį nėra ir vargu ar atsiras. Bet svaidytis žodžiais Vilties Prezidentas ir panašiais kvaila. Netgi protingiausiai išrinktas į valdžią žmogus tampa daugelio aplinkybių įkaitu, ir absoliučiai pasitikėti vienu žmogumi neprotinga. Pilietinė visuomenė ir jos priimta Konstitucija - štai tikrieji švyturiai, suverenai ir garantijos. Ir tų vertybių sargyboje visiškai patikimi tik mes, piliečiai, visi ir kiekvienas. Linkėdami gerbiamam Juozaičiui sėkmės ir sveikatos, niekada nepamirškime šito

Jozepo Mengelės vėlė       2018-10-31 14:52

Prašau mane priimti į darbą UAB “Šalava, Šikalienė ir Žopienė”

Pažadu energingai tęsti eksperimentus nustatant vaikų atsparumą psichologiniam smurtui, nereikalingus naikint be gailesčio. Heil Partškola!

Laurynas       2018-10-31 14:39

Įstatymas ne vien Šakalienės-Majausko.

O Šakalienės-Majausko-LRT-Miliūtės… ir Delfio ir 15min.. ir kitų...

Priėmimo metu buvo pasiektas isterijos lygio konsensusas žiniasklaidoje. Radosi vienas-kitas Seimo narys, kuris bandė oponuoti. Bet jie per TV ir kitom priemonėm išjuokti, pažeminti, neutralizuoti.

Nežinia kieno parengtas įstatymas operatyviu būdu neeilinėje sesijoje prastumtas pro Seimą. Dauguma Seimo narių liko tik stebėtojais-vykdytojais. Žiniasklaida suvaidino didesnį vaidmenį nei Seimo nariai.

Jei jau keletą kartų tai pavyko, vadinasi, ir kitą kartą įmanoma prastumti-primesti visuomenei nacionalinius interesus pažeidžiantį įstatymą.

Didžiulės problemos teisėkūroje-įstatymdavystėje.

Tarabilda       2018-10-31 13:48

Tekstai, tekstai, tekstai, ir dar kartą tekstai.Peticijos, rezoliucijos, deklaracijos, kurios nieko nekeičia, net tokios dvasinės padugnės Žiobienės nepaklibina. Vadinasi tas tekstų rašymas - energijos švaistymas ir tuščias laiko gaišimas. Akivaizdu, kad veikti reikia kitaip, jei iš tikro norime rezultatų.
Daugybė pavienių akcijėlių, dažniausiai vyksta visai ne ten, kur turėtų vykti, ir priemonės(kalbos) ne tokios, kurios galėtų veikti.
Mes, mol, kažkuo nepatenkinti ir prašome sistemos, kad ji pasikeistų, - tokia tų visų mitingėlių mintis. Neteisybių marios, iš žmonių tyčiojamasi, minios susigūžusių nepatenkintų, ir atrodo, nesupranta, iš ko reikia eiti ir pareikalauti, kad su šitu visu “bezpredelu” reikia baigti. Ar ne tam renkame valstybės vadovą, mūsų visų konstitucinį garantą?
Negi neaišku, kad reikia ateiti į Daukantynę ir galų gale pareikalauti, kad Prezidentė vykdytų savo pareigas ir įsipareigojimus piliečiams.

Chingishan       2018-10-31 12:37

Rinksim Juozaitį.
o tam Atvirai Pasakius 2018-10-31 13:30:
tai skaitai dabar vaikų atiminėjimo vajaus, kai dar tik pati pradžia net stabdyt nereikia? reikia tiesiog 10 metų ardyt sistemą, o vaikai palauks? taip?

Atvirai pasakius,       2018-10-31 12:30

aktyvūs žmonės, kurie galėtų ir turėtų tapti dvasiniais ir visokeriopais valstybės lyderiais, nuvilia. Algimantas Rusteika, buvęs nostalgijoje prieš mitingą, jo išvakarėse mušė būgnus - jiems ateina galas, viskas,kajuk. O šiandien jis vėl splyne, vėl šneka nežinia ką, nes tikrai nežino nieko. Pamenu, aš, žurnalistas, 1993, regis, metais susitikau Arvydą Juozaitį Molėtuose kultūros rūmų foje ir paklausiau: “Įtvirtinti savo pergalės atvažiavote?” Gerbiamas Arvydas patraukė pečiais - pažiūrėsim. Atsakiau, kad žiūrėti nėra ko, valdžią demokratinės jėgoms imti reikia ryžtingai, nes kiekviena valdžia linkusi formuotis į sistemą, kurios paskui išardyti praktiškai neįmanoma. Taip ir atsitiko - partijėlės stumdėsi, manekenai mosavo kumšteliais, vagišiai jau ne patiltėse, o atvirai, valdžios institucijose griovė pilietinę visuomenę, gimusią Sąjūdyje, kovoje dėl nepriklausomybės. Dabar matau tas pačias iliuzijas: neleiskime atiminėti vaikų, tada jau bus valstybėje tiesa ir teisingumas. Netgi laimėjimo kovoje su vaikų grobikais atveju nei tiesos, nei teisingumo nebus. Kodėl? Todėl kad viena niekšybė nieko nereiškia, jei neįveikta niekšybė pagrindinė - nedemokratinė sistema, sukūrusi atmosferą, kai išvažiuoti emigracijon paprasčiau, nei pamėginti išsikovoti teisę oriai, paprastai dirbti, gyventi, žaisti su vaikais po senolių pasodintais ąžuolais,vaikščioti be kepurės pro artimųjų kapus, jaučiant su Tėvyne begalinį, gilų, nors ir, be jokios abejonės, mirtiną ryšį.

je je       2018-10-31 12:27

kai daug metų antstoliai naikina žmones ir šeimas - tai pizdukėliai ateistai komunistai nematė, nemato ir nematys - nes dalis atimto turto ir jiems tenka
——
skaroti mankurtėliai snobeliai rinks ateistą- komunistą juozaitį...

Pagarba mūsų Vilties Prezidentui A.Juozaičiui       2018-10-31 12:20

Aukso žodžiai iš aukso lūpų. Todėl mes, dauguma piliečių, kuriems rūpi mūsų visų vaikai, anūkai ir jaunos šeimos, privalome per rinkimus ateisti ir balsuoti už Vilties Prezidentą Arvydą Juozaitį arba Naglį Puteikį. Tik jiems galime patikėti savo ateitį ir savo vaikus, jau nekalbant apie mūsų šiuo metu pamintą orumą. Jeigu mes esame žmonės ir turime bent kiek savigarbos, neleisime, kad grobtų mūsų vaikus, o mus kankintų kamerose kol kas be dujų, bet ateis ir joms laikas. Geriau mirsime už savo visų ateitį, negu leisimės numarinami tiek dvasiškai, tiek fiziškai.

Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. I. Šimonytė arba apsimeta, arba nesupranta, kad Igničio veikla gali sukelti daug

Vytautas Sinica. Interviu Lenkijos televizijai (programa pasauliui anglų kalba) karo tematika

Edvardas Čiuldė. Ar iš tiesų mūsų tėvynainiai homoseksualai neturi Tėvynės?

Jonas Jasaitis. Žmonijos sunaikinimo scenarijai

Vidas Rachlevičius. Visas aktyvistes ir veikėjus reikėjo „pagrilinti”

Audrys Antanaitis: Valstybinės kalbos laukia sunkus metas

Borisas Johnsonas: Vokietija norėjo greito Ukrainos pralaimėjimo

Mirė Ukrainos disidentas Jurijus Šuchevičius

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt trečioji (Lapkričio 23 diena)

Almantas Stankūnas. Ar Generalinė Prokuratūra ir STT nesiims tirti klausimo dėl IGNITIS smulkiųjų akcininkų?

Dovilas Petkus. Kompensacijos žydams: susitaikymo aktas ar mokestis „Holokausto industrijai“?

Jonas Grigas. Mokslininkai ragina paskelbti 5G ryšių moratoriumą

Italijos valdžia skirs po 20 tūkst. eurų poroms, kurios tuoksis bažnyčiose

„Už balos“. Rinkimai-Lenkija-Iranas-Futbolas

J. Kaczynskis: Lenkija priešinsis neomarksistinei revoliucijai iš Vakarų

Danutė Šepetytė. Atsakymas lietuviui Audriui Antanaičiui

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt antroji (Lapkričio 22 diena)

Makronas: „Mums reikia vienos pasaulinės tvarkos“

Ar daugiakultūriškumas griauna Vakarų tautų tapatybes?

Vytautas Sinica. Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė?

Vytautas Radžvilas. Paskutinis žodis – piliečių

Ramūnas Aušrotas. Klausimas Europos šalių kino forumas „Scanorama“ organizatoriams

Advokatė Zita Šličytė: Konstitucinis Teismas – ne vieta politikavimui

Edvardas Čiuldė. Kas jie tokie yra – tie naujieji europiečiai?

Paramą Ukrainai norėtų apriboti tik mažuma

Italijos vyriausybė tęs ginklų tiekimą Ukrainai ir 2023 metais

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt pirmoji (Lapkričio 21 diena)

Anglų universitetai raginami „dekolonizuoti“ kursus: „nubudusiųjų imperializmas pasiekė didžiulį, kvapą gniaužiantį mastą“

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimtoji (Lapkričio 20 diena)

XXIV sekmadienis po Sekminių: Kas ištvers iki galo, bus išgelbėtas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.