Europarlamento rinkimai 2019, Pilietybė

Arvydas Juozaitis. Išeitis yra: vietoje dvigubos pilietybės – Lietuvio pasas

Tiesos.lt redakcija   2019 m. balandžio 14 d. 0:06

48     

    

Arvydas Juozaitis. Išeitis yra: vietoje dvigubos pilietybės – Lietuvio pasas

Dviguba pilietybė yra gimusi iš perdėto įsivaizdavimo, kad Lietuva yra visur pasaulyje, kad Lietuva yra ne tik Lietuvoje, bet ir dar kažkur kitur. Na, reiškia yra globalus lietuvis. Tai jeigu tas globalus lietuvis nori neprarasti su Lietuva gyvo ryšio, jis gali pasiimti Lietuvio pasą.

Dabar sakysim: kam jam tas Lietuvio pasas, kai turėjo Lietuvos Respublikos piliečio pasą ir ūmai susigalvojo tapti kitos valstybės piliečiu? Pagal Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnį jis Lietuvos piliečio paso netenka. Tada jis ima sau Lietuvio pasą bet kurioje atstovybėje, ambasadoje, o jeigu jos ten nėra – siunčia dokumentus ir gauna Lietuvio pasą.

Kas tai yra?

Jis pakeičia visą šį dvigubos pilietybės Gordijaus mazgą, perkerta jį, tiesą sakant. Turėdami Lietuvio pasą nebekuriame trijų rūšių Lietuvos piliečių, o pagal dabartinį referendumą yra sugalvota taip – tiktai NATO, Europos Sąjungos ir Transatlantinės orientacijos šalyse gyvenantys piliečiai galės išsaugoti Lietuvos ir tų šalių pilietybę. O dabar yra daugybė šalių, kurios praktiškai išbraukiamos, tampa neteisingos. Ne tik Rusija neteisinga, kur dauguma lietuvių gali gyventi nemėgdami nei Rusijos režimo, nei Putino, nei dar ko nors… Bet jie neteisingoj šaly gyvena, jie negaus Lietuvos pilietybės išsaugojimo teisės. Paskui visa Azija, Lotynų Amerika, Afrika ir Okeanija, Japonija – niekas negaus tos teisės.

Tai ką tada mes turime daryti? Duoti visiems lietuviams lygią teisę – Lietuvio pasą. Tegul jie imasi svetimas pilietybes, ir jeigu tikrai nori išlikti su Lietuva – tegul pasiima Lietuvio pasą. Jį padeda ant stalo grįžę Lietuvoj tam, kad galėtų atsiimti Lietuvos Respublikos piliečio pasą. Tas pats Basanavičus, kuriam mes davėm pirmąjį pasą, buvo Bulgarijos pilietis ir po to, kai jis grįžo Lietuvon (mūsų sugalvotoje legendoje), jis vėl tapo Lietuvos piliečiu padėjęs šį gražų dokumentą. Be jokių tarpininkų, be Prezidento dekreto, be nieko.

Žmonės, bijantys, kad neteks pilietybės ryšio, gauna šį dokumentą, o kai jau tikrai grįžta namo, atsiima Lietuvos pilietybės dokumentą, kuris leidžia balsuoti. Lietuvio pasas balsuoti neleidžia.“

Spaudos konferencijos šia tema įrašas:

P. S. Akivaizdu – jūs ką tik skaitėte nemokamai platinamą politinę reklamą.

 

P. P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2019-04-18 21:36

TomuiJ:
Valdzia nedave man laisves.todel atimti ja turi teise tik tada, jeigu mano vaiksmai gresia kitu laisvei. Nesant tokios gresmes visi valdzios istatymai ribojantys mano laisve - neteiseti.
As ne “neteisingai mastau”, as nelietuviskai mastau. Ir kol sis mastymas vyraus Lietuvoje, tol sios valstybes emloi (vaidmuo tautu bendrijoje) bus pluduriuojancio shudo eketeje.

T0mas J. -> Dzeikui       2019-04-18 17:26

“atimti prigimtines pilietybes valdzia negali, nes ne ji man ja dave”.
- sakai tu.
-

Neteisingai mastai. Valdžia tau ir laisvės nedavė, bet atimti gali, jei pažeidinėsi įstatymus.

nalalija       2019-04-18 17:15

NORIU PASVEIKINTI A JUOZAITI SU GIMTADIENIU LINIU JAM SVEIKATOS ISTVERMES IR SEKMES GYVENIME

nalalija       2019-04-18 17:11

PONE ANA DZEIMS MAN ATRODO KAD JUS EST POPULISTE JOKIOS NEAPIKANTOS NIEKS JUMS NEJAUCIA NEZAISKIT MOTERISKE EMOCIJOM MES NEATSIZADEJOM LIETUVOS MES LABAI VARGOM 30METU PRIE KONSERVATORIU GYVENOM UZ DU SIMTUS EURU NES MYLIM SAVO TEVYNE SAKOT PADEJOT GAL IR PADEJOT KONSERVATORIAM LKP KOMUNISTAM TIK NE PAPRASTIEM ZMONEM NIEKS MUM NEPADEJO TIK EUROPA SIUNTE KRUOPAS TODEL JUSU ZAIDIMAS EMOCIJOM BEREIKALINGAS NORISI ZINOT KAS JUSU NELEIDZIA IVAZIUOTI I LIETUVA AR GYVENTI LIETUVOJE KELES ATVIRAS TIK MATYT NERA NORO TAP KAD BRANGIOJI NEUZSIIMKIT PROPAGANDA NESMEISKIT A JUOZAICIO IR NEKIRSINKIT TAUTOS GAUSIT LIETUVOS PASA ATVIKIMAM NES DAUG JUSU PAEME KITA PILIETYBE LIETUVISKUS PASUS ISMETET

už antros pilietybės galimybę        2019-04-18 11:39

Juozaiti,pačiam pačio susikurptoj situacijoj dėl antros pilietybės,tikrai reikia pasieškot garbingos išeities.Kol nevėlu. Tiktum padirbėt Lietuvos šeimas,miškus apsiėmusio ginti Mindaugo Puidoko komandoj.Vis šis tas

bolsevikui       2019-04-17 22:24

ne i tema, bet rastingumo delei pamokinsiu, jei grasina, tai lieki ramus, bet jei isgasdino, tai issitrauki nosine kaktai pavalyti

Dzeikas       2019-04-17 21:21

TomaiJ,
nusiauk ausis. Jeigu as gaunu kitos salies pilietybe, ir jos gavimas nesalygojamas prigimtines pilietybes issizadejimo, as neatsisakau prigimtines pilietybes.
Taciau visokie nuokrusos a la AJ nori atimti is manes ja. Nors ne jie suteike.
Beje, bausti uz antrosios pilietybes paemima - taip gali ir turi teise. Bet atimti prigimtines pilietybes valdzia negali, nes ne ji man ja dave.
Tautiskiems banderlogams sunku sprast istatymo principa, nes visi lietuviai isaukleti kumscio virsenybe sprincipu, “ja nacalnik- ty durak”. 
Bet stengtis reikia.
PS. O kitos salies pilietybe be abejo paimsiu, jei siulys. Bet ir Lietuvos neatsisakinesiu. Atimti valdziuke - gali. Lygiai kaip kiekviena kumeles zenklo nesiotoja sapu pasprangdinti. Bet tai nereiskia, kad jei valdzia zudo, tai tai teiseta, tai nereiskia, kad jei atima prigimtine pilietybe kad tai teiseta.

bolševikams       2019-04-17 21:15

nuduskite patys nuo to novičioko, kuriuo kitiems grąsinate. Skalsos!

Tomui J.       2019-04-17 21:01

Ne tik emigrantus, bet ir vietienius, pvz taip vadinamus patvoriniais, reikia bausti LT pilietybės atėmimu + novichoku.

T0mas J.       2019-04-17 20:36

Portalo redakcijai:

—-

pataisykite prašau portalo laikrodį. Jis eina viena valanda neteisingai. Jau ne pirmas kartas.

T0mas J.       2019-04-17 20:28

Man šlykštus referendumo dėl dvigubos pilietybės iniciatorių dviveidiškumas. Kai LT pilietis laisvanoriškai RAŠTU su priesaika išsižada Lietuvos pilietybės (pvz., Ilgauskas JAV), jis už tai nubaudžiamas LT pilietybės atėmimu. Referendumo iniciatoriai siūlo nebausti už Tėvynės išsižadėjimą pilietybės atėmimu, tačiau nekalba - tai kaipgi jie siūlo nubausti?!

Nesuprantu, kaip galima siekti, agituoti, kad pilietybės IŠSIŽADĖJUSIEMS (galima sakyti ATSISAKIUSIEMS), ji būtų palikta.

Ar sutuoktinis turi gerbti ir mylėti sutuoktinę, kuri raštiškai prie liudytojų paniekina savo santuoką?!

s.m. portalo redakcijai       2019-04-17 17:00

gal norite atvirai pasakyti kur dingo mano ką tik mėgintas įkelti komentaras? Be jokių necenzūrų ar panašių dalkų, dėl kurių pelnytai nučiuožtų į “nykštukinę”?
Banditai jau be jūsų žinios jūsų portale cenzūruoja/blokuoja komentarus?

Palmaičiui       2019-04-17 8:10

Linkėjimai nuo Tatjanos;).

Dzeikas       2019-04-16 22:34

Kitoje temoje parasiau, kad blogiausias variantas prezidenturoje Pleve arba Policajus.
Syki cia AJ “dura stumia” tai pasakysiu ir apie ji:-) Antras pagal bloguma butu AJ ir Buhalteres(Simonytes) isrinkimas. Pirmasis durnius us iniciatyva, antroji nedurna ir elgtis viesumoje moka, bet neigali iseiti is autopiloto rezimo.
Jusu teise rinktis.
Galime pasidziaugt, kad ukrainieciai panasu didesni banderlogai negu lietuviai. Jeigu hopniko (lietuviskai kandis, kalbu apie Janukoviciu) isrinkima galima nurasyt ant atsitiktinumo kaip sakykim AMB 1993m, tai Klouno(Zelenskio) isrinkimas po 5 metu karo su Rusija butu/ bus(?) jau chroniska patologija, recedyvas. Lietuva panasioj situacijoj buvo 1998m kai rinkosi tarp Adamkaus ir Paulausko. Kartais Apvaizda durniukams parodo, kad protingas vadovas neisves is Vergijos jeigu vergai patys to nenores.Dave Adamku. Is salies tai atrode kaip Akela stojes banderlogams vadovaut.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2019-04-16 17:12

Citata: “Arvydas Juozaitis. Išeitis yra: vietoje dvigubos pilietybės – Lietuvio pasas”.
*
Ne ponas antikonstitucininke Arvydai Juozaiti, išeitis yra vadovautis Konstitucija. O LR KT Konstitucijos 12-ą straipsnį taip išaiškino: Įstatymo numetytais atskirais atvejais LR pilietis KARTU gali būti ir kitos valstybės piliečiu.
*
Tiks STRIBAI siekia suskaldyti LR piliečius. O Juozaičiui viso to reikia tam, kad jis aiškiai supranta, kad užsienyje gyvenantys LR piliečiai gali ir neišrinkti komunist kgbist valdžios, todėl A.Juozaitis jiems ir tarnauja. Bijo laisvo žodžio, kaip velnias kryžiaus.

$+$       2019-04-16 9:44

Tam, kuris gyvena Lietuvoje arba tam, kuris išvyko, bet nesiruošia atsisakyti Lietuvos pilietybės, dvigubos pilietybės klausimas yra tiek pat svarbus, kiek gaidžiui trečia koja nulipant nuo vištos.

S.S. problema, šiuose rinkimuose, tai balsuotojų skaičius, kuo daugiau atskuos rinkimų dieną, tuo didesnė tikimybė, kad jis pateks į antrą turą. Tam ir užkabintas papildomas „sliekas“. Šalyje yra tikrų problemų, kurias būtina spręsti.

Al.       2019-04-15 23:34

Dėl pilietybių.Dvi pilietybės gali būti pavojingos Lietuvai ar lietuvių tautos išlikimui. Bet ir dviejų pilietybių uždraudimas gali būti pavojingas. Viską įvertinus, tauta turi pasilikti sau laisvę nuo visiškos valdžios kontrolės. Tuo labiau, kad mūsų valdžia nėra visai mūsų.Ir jei kam nors atrodo, kad dviejų pilietybių uždraudimas yra mums labai naudingas, tai ar mes teisiškai galim apriboti dalies savo tautiečių ir bendrapiliečių teises ? 

Dėl teisingo ir neteisingo tikėjimo. Nusipiešiam Dievo paveikslą ar susikuriam angelologiją pagal savo skonį ar nuotaiką, o paskui talžom savo artimą už neatitikimą mūsų skoniui. Ir visa tai vardan ko? Vardan teisingo Viešpaties pašlovinimo? Meilės religijos? Didesnių garantijų patekti į dangų? Manau teisūs buvo marksistai sakydami, kad teorijos teisingumo kriterijus yra praktika, šiuo atveju - bent jau pagarbos kitam žmogui buvimo faktas.

Marginalas       2019-04-15 22:58

Tiesa, kad veikia veido atpažinimas, nors “pase” yra ir visi biometriniai duomenys. Klausimas, kodėl veikia visur tas veido atpažinimas ir kodėl taip tuo džiaugiatės?
Visoje ES prieš biometrinius pasus pakėlė balsą tik graikai. Tuo jie ir dėti. Laimėjo tiek, kiek juos palaikė savi vyskupai.
Be to, panaikinus banko paslaptį ir leidus kontroliuoti kiekvieno gyvenimą per bankus, belieka tik panaikinti atsiskaitymą grynaisiais, ir kiekvienas taps pilvu priklausomas nuo mikročipo, kurį jam bet kada bet kuri žiurkė užblokuos.
Tolesnis pavergimo žingsnis - nanotechnologijos susiejant žmogaus organizmą su išoriniais signalais. Tai jau vergo pavertimas biorobotu.
Jei “kandidatai” nemato čia problemų, tai rodo ne vien “kandidatų”, bet ir vaigauskinio cirko vertę.
O kuo čia dėtas mano “ne toks” krikščioniškumas, tegu čia aiškina kvailė.

Juozaičiui stabdyti sukonstruotas "kandidatas',       2019-04-15 22:26

“Žmogus be veido”, Puteikis,
šiandien vakare per pirmuosius kandidatų į Prezidentus debatus (LTV 1) pabrėžtinai pasisakė už FEDERALISTINĖS Europos projektą.
Kaip ir anuomet, kai jis pasisakė už homoseksualų partnerystės įstatymą.
Tokiais atvejais komentarų nereik.

eurovatnikui 5:37       2019-04-15 8:37

primenančiam, kad ‘Marginalas tiki į Jėzų Kristų.’
Taip, ir dar daugiau, tiki į Švč. Trejybę.
Todėl patikslinu savąjį mesijanistinio judaizmo vertinimą 22:30:
tai sinkretinis religinis judėjimas, siekiantis apjungti judaizmą ir krikščionybę.
Tarp pačių žydų nėra sutarimo - mesijanistiniai judėjai yra krikščionys ar judėjai?
Kalbiškai jie patys savę priskiria judaizmui - ‘mesianistinis j u d a i z m a s’,
nors atvirai išpažįsta Jėzaus Kristaus dieviškumą.
Todėl dar kartą: Viešpats tebūna jų Teisėjas.
..............................................
Tie, kas susipažinęs su krikščioniškosios ir, siauriau, katalikiškosios tradicijos turtais, Magisteriumu, šventaisiais, Bažnyčios Tėvais, jų gyvenimais, liudijimais ir asmeniškai patyręs Malonės gausą per tikroviškai gyvenamą krikščionišką tikėjimą, niekuomet nesutiks su Leto Palmaičio iškreiptomis ir tendencingomis, talentingo žmogaus ir mokslininko, deja, nemokslinimės interpretacijomis, jo ‘marginalizmu’.

Juozaiti,        2019-04-15 7:04

paties galvojimas,kad dviguba pilietybė yra gimusi iš perdėto įsivaizdavimo, kad Lietuva yra visur pasaulyje, kad Lietuva yra ne tik Lietuvoje, bet ir dar kažkur kitur tamstos galvoj yra gimusi ,kaip sakydavo “iš raškažiaus”.Tikroji priežastis yra senai ir arkliui aiški : valdžios trisdešimt metų vykdomas bjaurus Tautos skurdinimas . Iš nuskurdimo ,ir tik iš jo iš Tėvynės išsilakstė darbingiausieji. Ir pats tai puikiai supranti ,nes ,kaip ir visi likusieji ,puikiai žinai ,kad tikrai ne kažkokiais paslaptingais mokslinio tyrimo , pasaulio pažinimo tikslais lietuviai išsilakstė. Supranti,nes reikalauji iš jų atimti teisingumo siekio galimybę ,galimybę balsuoti renkant teisingesnę,jų lūkesčius kur kas labiau atliepiančią valdžią. Juk nesutiksi ,jei tam lietuvio paso turėtojui būtų palikta ir teisė balsuoti ,kitos pilietinės teisės.Žodžiu,tavo programa šiuo aspektu tik išduoda ,kieno interesus pats žadi atstovauti išrinkimo atveju. Gaila,eilinį kartą Tauta verčiama “rinktis ” tarp blogo ir blogiausio .Nėra tinkamo kandidato Lietuvai,jos žmonėms. Taigi Lietuvos neliks.

Dzeikas       2019-04-15 6:45

Ana Zeins,
cia reikalas kitkame. Jeigu tu turedama kitos salies pilietybe ivaziuoji i Lietuva tavo statusas svetimsalio, nors tavo draugai, kaimynai tave priima kaip sava. Kuo skiriames mes ir jie? Ogi tuo, kad juos vietiniai derzimordos(policajai) gali kaip Garliavoj 2012m Venckiene islauzti rankas, mustikaip gyvulius , stumdyti - jeigu tai ne bajorai nieko policininkams nebus uz tai.
O taves atvykusios kitos valstybes pasu - negali. Nes tave saugo antrosios tavo tevynes konsulas kurio zodis daznai sunkesnis uz vietinio MP. Tau ranku nelauzys ir kaip obuolio nebalados.
Ta jie jaucia ir nirsta. Nes emigrantai tie kuriuos del vienokiu ar kitokiu priezasciu isgujo is Lietuvos.Dabar gi jie grizta ponais.Prasme laisvais zmonemis, o likusius cia vis labiau i ozio raga suka. Jei ne materialine prasme, tai teisine.O beteisiskumas kaip taisykle buna materialaus skurdo prologas.
Vienzo tas cypavimas apie pilietybiu atemima pabegusiems is lietuviskos baudziavos elementarus pavydas pasleptas po patriotizmo kauke.
Ir tai kad auksciausi valdzios eselonai tyciojasi is teises ir istatymu, juos vagiant ir meluojant uz rankos pagauna, jie tik juokiasi ir durniukus nuduoda, tik irodo kad Lietuvoje po 1990m isijunge neigiami filtrai: drasesnius, oresnius ir darbstesnius isgujo.Liko nuokrusos. Vieni dugne ibaudziavinti, kiti “vierchai”. Nuokrusos apacioje cypia unisonu su “vierchais” nes taip turi iliuzija ,kad ju zodis kazka reiskia.

Patrijotas       2019-04-15 5:41

tikras Lietuvys turi tikėti balsavimais.
tikėjimo tiesos yra nustatomos balsų dauguma!
kuo daugeu balsuosim tuo greičeu nukeleusim pas Abraomą.

eurovatnikas       2019-04-15 5:37

Marginalas tiki į Jėzų Kristų.
Neužkibkime!

>Marginalui 22:12       2019-04-14 22:30

jeigu “Marginalas” yra n u o š i r d u s “mesijinis judėjas”,
jo teisėjas tebūna Viešpats.
Krikščioniškuoju požiūriu to neverta net aptarinėti,
nes LP išpažįstamas tikėjimas neatlaiko jokios nešališkos kritikos.
Apie tikruosius jo motyvus gal ir nesužinosime niekuomet.
Neužkibkime.

Marginalui       2019-04-14 22:12

Pasas su ‘sekimo mikročipu’ ar be jo, valios totaliniam sekimui visiškai nekeičia:
kiekvieną individą jau galima sekti visur ir visada
pagal naujasias veido atpažinimo technologijas. Pasidomėkite.
Tuo jau ne tik eksperimentiškai naudojamasi Kinijoje ir dar daug kur kitur.

ziuri i knyga ir mato spyga       2019-04-14 21:26

neskaitant to, kad viskas Seimo valioje.

ziuri i knyga ir mato spyga       2019-04-14 21:21

kur 12 str. parasyta apie pilietybes netekima, ar vel spiritas galva susuko

lietuvio pasas       2019-04-14 21:06

butu buves prie suvereniteto sssr sudetyje. O Lietuvos pilietybe gi istorine klaida, Balsuokite, kumeciai.

lietuvio pasas       2019-04-14 20:57

vertingas tiek, kiek ji pripazins kitos valstybes, vienzo makaronai ant ausu. gero apetito.

jzp       2019-04-14 19:40

Kai matau Leto Palmaičio komentarams prispaudytų “minusiukų”, dar kartą įsitikinu, jog tikrai neperdedu pusgalvius vadindamas buratinais.
Tiems kuroe nežino, paaiškinsiu-už sarkastišai autoironiško “Marginalo” pseudonimo, stovi pasaulinės rekšmės filologas, poliglotas, mokslų daktaras intelektualas eruditas, teologijos, orientalistikos ekspertas, istorijos ir senųjų papročių žinovas, gilių įžvalgų autorius Letas Palmaitis.
Daugelis iš čia nesąmones rašinėjančių, neverti net batraščius užrišti gerb. Letui.
O ” komentuoti” L.P….
Ponai kumečiai burliokai- tam jūsų klynai per žemai.

Tikrai       2019-04-14 19:05

labai geras pasiulymas.Ir jau ne pirma karta.Kaip minejo A.Juozaitis, tas projektas senokai guli seimo stalciuose.Ir Karbauskis anksciau buvo pritares.Kas pasikeite valdanciuju galvose.Arba kas pakeite ju planus, neaisku.Aisku viena, daugybine pilietybe yra blogis paciai Lietuvai.

> pilietybė       2019-04-14 18:30

Tu gal pirma pasiskaityk, o tada sakyk, kad kliedi. Labiausiai kliedi tie, kas moka rašyti, bet nemoka skaityti.

pilietybė       2019-04-14 17:37

ir yra pasas. Apie kokį kitokį pasą be pilietybės kliedi Juozaitis? Garbės žodis, jis kvailas.

Marginale,       2019-04-14 15:13

tai tu graikas ar musulmonas? Ir kodėl taip bijai to tariamo ,,sekimo”?

ah1       2019-04-14 14:45

pirmiausia turėtų būti Lietuvos gyventojų surašymas ir viešas paskelbimas kiek žmonių Lietuvoje ir tik vėliau priimamas vienoks ar kitoks sprendimas

Marginalas       2019-04-14 13:32

Svarbu, ar tas ar kitas pasas turi buvimo sekimo mikročipą, nuo kurio atsisako dauguma graikų, ar neturi. Jei turi, tai ne Lietuvos ir ne Lietuvio, bet spectarnybų šuns pasas pagal Apr 13:17. Būtent todėl graikai ir atsisako. Bet lietuviai ne graikai, pagonys, todėl džiaugiasi netekdami asmens laisvės ir bėga “balsuoti” už juozaičius ar kitus brazauskaičius, kol vieną dieną be makaulėje skambančios komandos niekur nepabėgios. Juozaičiui šitai dzin ir nedaeina, jis jau beveik “prezidentas”.
Juozaiti, pirma pradėk naikindamas įstatymus dėl bankinio indėlio paslapties panaikinimo ir dėl totaliinio sekimo, t.y.: interneto lankymo, susirašinėjimo, bilietų pirkimo, perlaidų siuntimo. Tai “natūralu”? “Visi taip daro”? Tai kodėl kadaise tai buvo pavadinta “laikinu laisvės apribojimu kovai su tarptautiniu terorizmu”, o “tarptautinis terorozmas” - tai padaryti iš nepilnametės musulmonę, įkalinti iki gyvos galvos ir gauti pinigučių už tą kovą, prieš tai dar su ubliudkais fisiukovais iš fsb draugiškai pabendravus apkuliant tą jau pilnametę, o svolačiui paleidus ją per šlapią kalėjimo kiemą su kojinėmis.

jzp       2019-04-14 12:30

Pilietybė priklauso ar suteikiama piliečiams - tiems kuriems rūpi valstybė, kuriantiems ir puoselėjantiems valstybę.
Gebėjimas kalbėti lietuviškai nėra ypatingas nuopelnas valstybei.
Kiek niekšų kalba lietuviškai, kiek pašlemėkų ir atmatų lietuviškai kalbėdami naikina Lietuvą?
Daug.
Pririšk asilui prie uodegos trispalvytę- ar ja mojuoda as asilas jau bus patriotas?
Ar aktyviai balsuodamas rinkimų cirkuose ir kaskart pusgalvių bei svoločoų valdžion prirenkantis lietuviakalbis buratinas yra Lietuvos piletis?
Ne, ne paso nešiojimas kišenėje apibrėžia pilietiškumą ir pilietybę.
Tik šarikovams “без документов существовать ни как нельзя”.
Pilietybė yra realiais veiksmais, asmeniniu vertybiniu apsisprendimu pagrystas reikalas.
Pilietybė ne daiktas, ne tikslas, ne dokumentas.
Pilietybė yra reiškinys, moralinė būsena.

 

pilietybė....       2019-04-14 11:51

pažįstu tokių slavų, kurie visą gyvenimą gyveno Lietuvoje, bet nei žodžio nemoka lietuviškai ir viešai garbina Staliną, okupaciją bei Rusiją.
Jie yra Lietuvos piliečiai ir gauna LABAI DIDELES pensijas (lietuviškas).
——
pažįstu lietuvių, gyvenančių JAV, visą gyvenimą kovojusių už lietuvių kalbą bei Lietuvos laisvę, bet jie NIEKAD negaus Lietuvos pilietybės.
——-
tokiai būsenai pritaria juozaitis su savo žmona oksana.

kubybilius       2019-04-14 11:50

- Kiekvienam lietuviui vietoj paso vilko bilietą ir
pošol nx į visas 4 pasaulio puses!

Dvigubas idiotas       2019-04-14 10:06

Nemegstu piko valandų, daugybineje gatvėje perdaug daugybinio automobilio. Tad sėdžiu bute su dvigubu kambariu.

Dzeikas       2019-04-14 10:02

Zodzio laisvei:
zmogus su daugybine pilietybe atstovauja tai valstybei pagal kurios pasa ivaziavo ir gyvena.
Viskas labai aisku ir sukontroliuojama.
Praktiniu pavyzdziu kaip tai veikia jau yra buve namazai: JAV naturalizuoti pilieciai kile is Rusijos daznai pasilieka prigimtine pilietybe. Ir vykdami i Rusija aplankyti giminiu taupumo sumetimais(amerikieciui Rusijos viza kainuoja ar ne >$100) atvyke i Rusija deklaruoja save rusais. Ivaziuoja be problemu. Taciau jeigu jie saukiamojo amziaus IR neatlike butinosios karines tarnybos tokius “amerikiecius” daznai semia kariniai komisariatai. Tokiu gudruciu klyksmai ir kreipimaisi i JAV konsulus yra bergzdi. Tie tik skesteli rankomis: - tamsta ivaziavai Rusijos pasu ir esi DABAR Rusijos pilietis.JAV neturi teises kistis i tavo ir Rusijos valstybes byla.
Jeigu rusas JAV pilietis nepagailejo $ ir pasiryzo visiems svetimsalio nepatogumams Rusijoje valdzia tokius bijo judinti. Amerika VISADA arsiai gina savo piliecius.
Tad neieskok subinej slieku.Cia viskas daugiau negu aisku kada kurios salies pilietis esi. Paprasciausiai svetimsalio statusu i Lietuva parankiau ivaziuot. Esi apsaugotas nuo lietuviskos valdzios savivales. Tave nosimi i shudus igrus ir tu dar sypsosies, kad blogiau nebutu. Svetimsali, su kuriuo galbut mokykloj vienoj klasei mokinaisi , valdziuke judint bijos, nes URM vadovui gali tekt asmeniskai pas tos salies konsula atvykt pasiaiskinti(pas JAV konsula ne atvyks, o atbegs).
Nes esi tamsta CHOLOPAS.

Dzeikas       2019-04-14 9:47

Arvydai, sukontroliuok jei busi prezikas,kad lietuvio pasa pagamintu is tualetinio popieriaus.

Gera       2019-04-14 9:41

Mintis. Kandidatas pateikia sprendimą už  masėms skirtos paradigmos apie pilietybę, užsienio politiką ribų. Vertas balso.

Žodžio laisvė...       2019-04-14 9:21

Žmogus su keliomis pilietybėmis,tai žmogus be gilių nuostatų tarnauti Tėvynei,stoti
ginti jei iškiltų jai pavojus,be tvirto pagrindo po kojomis kai turi kelių valstybių
dokumentu,bet be apsisprendimo kurioje barikadų pusėje turėsi stoti jei priešas
bandys veržtis.Ir per Kruvinojo Sausio dienas kai kas buvo užsilipę ant “platformos”
ir laukė kol kiti išvaduos iš okupanto gniaužtų.Žmogus be įsipareigojimų ,tai kaip
kibiras su dvigubu dugnu,kuriame gali būti ir “skylė”.Dviguba pilietybė visiems be
išimtie,kurie tik “perėjo per Lietuvos kiemą “su šautuvu ar be jo negali būti net kalbos.Lietuviai neapsakomai daug nukentėjo nuo atėjūnų iš Rytų ar iš Vakarų.Nėra
šeimos,kuri liko nepaliesta smurto: fizinio,moralinio ar materialaus.Pilietybės klausimas yra labai svarbus ne tik dabarčiai ,bet ir ateičiai net labiau.Lietuva,
būk budri,nedaryk klaidų,nešvaistyk pilietybių į dešinę ir į kairę.

TROTA       2019-04-14 7:00

Pirma gavus antrą pilietybę privalo deklaruoti pajamas ir mokėti mokesčius savo valstybėje ir Lietuvoje, šitie mokesčiai turi būti skirti 50% algoms didinti kurie uždirba iki vidurkio ir 50% tik ginklams ,ne šaukštams

Juozaitis reformatorius?       2019-04-14 6:17

Kodėl jam taip aktuali LR pilietybės išlaikymas, įgijus kt. 6alies? Kodėl jis nekalba apie dabartinės valdios nusikaltimus korupciją ir t.t. AR jis atliks reviziją kiek Lietuvą nustekeno dabartinė prezidentė ir Co? Ar jam svarbiau ,,Usienio politika” su braliukais, ar Lietuvos vieta ES, pabėgėlių primetimas Lietuvai? Na, o teiginys apie Joną Basanavičių tikrai vertas naujojo LR prezidento:
“Tas pats Basanavičus, KURIAM MES DAVĖME PIRMĄJĮ PASĄ (?!), buvo Bulgarijos pilietis ir po to, kai jis grįžo Lietuvon (mūsų sugalvotoje legendoje), jis vėl tapo Lietuvos piliečiu padėjęs šį gražų dokumentą. Be jokių tarpininkų, be Prezidento dekreto, be nieko.” Juozaitis jau MES?!
dEJA, BULGARIJOS PILIETYBĘ J.B. išlaikė.

lietuvio pasas        2019-04-14 6:08

pralaimėjimo pradžia… Ir iš kur tiek neapykantos išvykusiems,neatsiskaitant, neklausiant o kas privertė tai atlikti? Pradėjo Landsbergis - Brazauskas. Tuo metu AMB patarinėjo kas?

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.