Politika, Gynybos politika, Geopolitika, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Europa

Arvydas Juozaitis. Emanuelio Makrono „napoleonizmas“, arba Sparčiai artėja pompastiškos propagandinės eros pabaiga – kas toliau?

Tiesos.lt redakcija   2018 m. rugpjūčio 28 d. 20:28

40     

    

Arvydas Juozaitis. Emanuelio Makrono „napoleonizmas“, arba Sparčiai artėja pompastiškos propagandinės eros pabaiga – kas toliau?

Sparčiai artėja pompastiškos propagandinės eros pabaiga.

Vakar Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas (Emmanuel Macron) pareiškė, kad Europa nebegali pasikliauti JAV ir todėl jis sieks kurti naują Europos saugumo aljansą, įskaitant Rusiją.

Anot E. Makrono, Europos Sąjunga gynybos srityje turinti atstovauti tik sau. Ką tai galėtų reikšti? Jungtiniam NATO-Europos saugumui pranašaujamas galas? E. Makrono numatomas aljansas apimtų tik Europos partnerius „plačiąja prasme, įskaitant ir Rusiją“.

Nauja E. Makrono vizija? Sakykime taip: gana senos, dar M. Gorbačiovo laikus primenančios „bendrų Europos namų“ koncepcijos variantas. Tik šiais laikais tai būtų jau nauja eurofederalistinė svajonė apie „bendrą erdvę nuo Lisabonos iki Vladivostoko“.

Štai taip. Visokiausiems gąsdinimams, kad visokie nacionalistai mėgina suskaldyti Europą, sakoma: pakaks. Iš Rotšildų banko kontoros sakoma taip: viskas dabar turės būti tik biznis, jokių emocijų.

Daug kalbėta, ir ne viena proga, kad Kremliaus interesai Europoje gali turėti du tikslus: taktiškai suskaldyti Europos Sąjungą ir, priešingai, padėti jai taip susivienyti į „Jungtines Europos Valstijas“, kad šioms nebereikėtų JAV pagalbos.

E. Makrono pareiškime akivaizdus antrasis kelias ir ašies Paryžius-Berlynas-Maskva kūrimo pirmas žingsnis. Įspūdinga pradžia.

Lietuvoje rožinius akinius užsidėję URM specialistai aišku pasakys: absurdas! Esą, ši geopolitinė ašis neįmanoma nei Kremliui, nei Paryžiui, nei Berlynui. Ne tokiems arkliams toks vežimas.

O vis dėlto. Būtina susipažinti su labai plačiai elektroninėje erdvėje skelbiamomis V.Putino ideologo Aleksandro Dugino idėjomis ir ne menkais darbais. Jis seniai, jau du dešimtmečius, modeliuoja JAV, tai yra „jūrinės civilizacijos“ išstūmimą iš „kontinentinės Europos“.

E. Makronas, žinoma, neklauso A. Dugino ir vargu ar ką apie jį žino, bet jis girdi V. Putiną. Ir kaip itin ambicingas „naujasis Napoleonas“ (kurį jis nuolat mėgdžioja) mato „naujos Europos vizijas“.

Nord Stream-2 istorija jau įrodė, kad Berlynas, kaip tarpinė naujosios ašies Paryžius-Berlynas-Maskva grandis, sparčiai eina pirmyn. Naivūs būtume, jeigu manytume, kad E. Makronas savo iniciatyvų nederina su Angela Merkel. Juk ne taip seniai ji panašiai pasisakė. Tiesa, atsargiau. Geopolitinėms iniciatyvoms stiprinti vyksta kiekvienas susitikimas „viršūnėse“. Kanclerę ką tik ir vėl aplankė V.Putinas. Ir jiedu vėl sumušė rankomis dėl prekybos dujomis.

Ir anksčiau buvo galima matyti didžiųjų ES valstybių (iš esmės tik Prancūzijos ir Vokietijos) žaidimus su Kremliumi. Tačiau dabar kortos jau guldomos ant stalo.

Kokioje šizofreniškoje situacijoje atsiduria neoliberalūs kosmopolitiniai ir globalistiniai propagandistai?! Jie ir toliau kaltins Europos nacionalistus dėl jų esamų ir nesamų simpatijų Rusijai? O juk didžiųjų tikslas jau įvardytas: Europos aljansas su Rusija. Galbūt jau ir be NATO.

Bet juk Europos gynybos aljansas objektyviai negali būti sukurtas. Jis negali būti realia alternatyva NATO. Nebent tas aljansas ištiestų ranką Rusijai…

Ne, ES šalys nėra pasirengusios tokiems radikaliems ir be galo rizikingiems pokyčiams. Taigi, išvada akivaizdi: geopolitiškai susireikšminusio E. Makrono iniciatyva skaldo ir silpnina Europą.

Donaldo Trampo (D. Trump) viražai E. Makronui buvo tik dingstis. NATO įmanoma be Prancūzijos? Taip jau buvo. Bet ar NATO būtų įmanoma taip pat ir be Vokietijos? O tada jau ir be Italijos? Be Ispanijos? Absurdas.

Žinoma, kai kurie Lietuvos ekspertai jau kalba ir apie kažkokį, „mažąjį NATO“. Ko galime tikėtis tokio geopolitinio nestabilumo sąlygomis? Turkija dar labiau pakibtų ir taptų visai nenusakoma. O Kinijai tiesiausi keliai į Europą būtų nutiesti.

Ką mums daryti? Žinoma, kol kas nebus daroma nieko. Tik žurnalistai ir tinklininkai toliau gąsdins nacionalistais.

Akivaizdu, kad jokie staigūs geopolitiniai pokyčiai Lietuvai, kaip ir kitoms mažosioms ES šalims nėra naudingi, nereikalingi. Net labai pavojingi.

Savo pirmosios kadencijos pradžioje prezidentė D. Grybauskaitė nuvyko būtent į Prancūziją (kas pamiršo, primenu: šio vizito metu Lietuvos vėliava buvo apsukta antraip). Ir Prancūzija buvo paskelbta pirmąja strategine Lietuvos partnere.

O kaip dabar? Ar atėjo laikas Lietuvai nesutikti su šia savo nežinia kokio laipsnio strategine partnere? Galbūt reikėtų bendros kelių ES valstybių pozicijos? Visų Baltijos šalių? Bet juk mes užsienio politikos nederiname net su Latvija.

Viena jau tikrai akivaizdu: baigiasi laikai, kuomet galėjome švaistytis propagandiniais šūkiais ir stereotipais – esą yra vieninga Europos tarptautinė politika. Kurią kažkas kažkur sukuria. Nesukuria.

Mums Višegrado valstybių sąjunga su kas diena tampa vis būtinesnė. Ji reikštų ir mūsų tikrąją užsienio politiką (kartu su Latvija), ir rūpestį savo tikraisiais ilgalaikiais nacionaliniais interesais

Sparčiai artėja pompastiškos propagandinės eros pabaiga.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Birutė Rutkauskaitė       2018-09-1 15:42

Visai logiškas, protingas, drąsus, teisingas A.Juozaičio straipsnis.Lai tarakonai tesuėda tuos, kurie šlykščiai kolioja-puldinėja ir pan.bando sumenkinti LABAI RETĄ  LIETUVOJE VIENĄ  IŠ SĄJŪDŽIO KŪRĖJŲ  - NEPRISICHVATIZAVAUSĮ SAU NIEKO, NEKIŠININKAVUSĮ, DRĄSŲ  IR JAUTRŲ ŽMOGŲ. žAVIUOSI JO KANTRYBE.

Na ir man primena Napoleona       2018-08-31 14:35

Galetu greiciau siust i sv,Elenos sala,kol tiek neprisidirbo…

Algimantas L.       2018-08-31 7:13

Mano atsiliepinas į gerb.Arvydo Juozaičio straipsnį čia nesutilps, jis paskelbtas bloge http://lebionka.blogspot.com/2018/08/prancuziskas-maccheronas-arvydo.html

Dezi smogikės       2018-08-31 6:54

padavė runkeliams kandidatą per dezi LRT ir dezi MG Baltic iš Rotschild’o aukso puodo - ubagams toks labai tinka. Patirs katarsį, ne tik orgazmą. Prieš Banką nepapūsi - Ročio Bankas laimės kaip ir Prancūzijoje Makronas, galit neabejoti.

open season       2018-08-30 20:59

Debilavizoriai transliuoja nuosėdas, t.y. padugnes.
Sezono atidarymo proga padavė publikai “grynuolį” iš “aukso” fondo.
Tikrą šūdo koncentratą.

Tarabilda       2018-08-30 20:34

Pilnas televizorius Nausėdos. Nebegali atskirti ir kanalų. Kur bežvelgsi, visur Nausėda. Visų nezabudkininkų kandidatas. Iešmutis.

vai me       2018-08-30 18:41

Tegyvuoja, “kominternas”.Ura, tovaričy. Draugus Jozakielį ir Švernekielį, į prezidentus.Po pusę, kadencijos kiekvienam.Neleiskime nutrūkti senoms tradicijoms, kurios tebesitesia, nuo Sniečkaus laikų. Tiesa, kad į pyragą, pavadinimu “Lietuva”, dar gali pretenduoti komandoras “Marijus Aušrinis,iš Volstryto, Lietuvos “patrijotų”, tarpo.Bet jūs,laikykitės. Imkite pavyzdį, iš Vladimiro Blanko, kuris ,nenorėdamas dalintis valdzia,visus, atvykusius plėšti Rusijos, “patrijotus”,po Spalio revoliucijos, susodino į laivus ir išsiuntė namo.Mes , vietiniai čiabuviai,visapusiškai jus palaikysime, nes ,kaip sakoma, “savas parazitas, daug malonesnis, negu svetimas”.

Anuprui       2018-08-30 17:44

Kuo ir kaip, užsigrūdinęs kovose už Lietuvą kaip labai patyręs sąjūdininkas,  Juozaitis, sustabdys Makroną ir Grybauskaitę?
Pareikš susirūpinimą? Trept trept kojele, tskant?

Anupras       2018-08-30 15:11

Tik Juozaitis gali Makroną ir Grybauskaitę sustabdyti - užsigrūdinęs kovose už Lietuvą kaip labai patyręs sąjūdininkas.

nuo Lisabonos iki Vladivostoko       2018-08-30 14:27

E. Makrono pareiškime akivaizdus antrasis kelias ir ašies Paryžius-Berlynas-Maskva kūrimo pirmas žingsnis.Ir kaip itin ambicingas „naujasis Napoleonas“ (kurį jis nuolat mėgdžioja) mato „naujos Europos vizijas“.Savo pirmosios kadencijos pradžioje prezidentė D. Grybauskaitė nuvyko būtent į Prancūziją (kas pamiršo, primenu: šio vizito metu Lietuvos vėliava buvo apsukta antraip). Ir Prancūzija buvo paskelbta pirmąja strategine Lietuvos partnere.  Naivūs būtume, jeigu manytume, kad E. Makronas savo iniciatyvų nederina su Angela Merkel. Juk ne taip seniai ji panašiai pasisakė. Tiesa, atsargiau.

Pasiklydusiems       2018-08-30 11:17

Jules labai kiauliškai pasilelgė, užsipuldumas labai nusipelniusį Lietuvai žmogų, parašydamas štai ką: “Plyštančiai sielai, Dūžtančiam ponui dėl Juozaičio. Taigi, ponuli, “Dites la vérité et vous humilierez le diable. Sachez reconnaître le véritable ennemi et rejoignez-nous pour le combattre” – pradėk sakyti Tiesą ir gėdinti Biesą, gerai?” Todėl vertas pašalinimo ir nusiuntimo pas nykštukus. Labai ąčiū nykštukams, kurie čia tvarką prižiūri ir neleidžia visokioms julėms įsisiautėti.

Tikrai       2018-08-30 11:06

Juozaitis nesusijęs su Brazausku, todėl gerai padarėte, kad ištrynėte Jules Kompartijos puldinėjimus, kuri tiek daug gero padarė Lietuvai. Davė darbo, pensijas ir gamyklų, mokyklų pristatė. Visi padorūs žmonės remia Juozaitį ir Kompartiją.

O tai       2018-08-30 9:45

ko gi taip bijot tų pasiklydusių ? Ar taip jau daug tų resursų užima jų nuomonės, o gal gali jie kokius gerus žmones išvest iš tikro tiesos.lt kelio ?

pasiklydusiems komentuojantiems       2018-08-30 9:22

Daugybė ištrintų jūsų komentarų, nusiųstų pas nykštukus, tik parodo, kad ponai pasiklydote, nes atėjote į rimtą bei padorų portalą ir jį užpylėte savo pykčiu, pagieža ar net chamizmu. Patarčiau nepersistenkti. Neškite savo šiukšles į kitą viešąją erdvę. Yra populiarusis delfi, 15 min., lrytas ir t.t., kur galima koliotis į valias.

Dar vienas       2018-08-30 8:41

puikus Juozaicio straipsnis.Galima spresyti net pagal erzeli komentaruose.Baisoka kai kam, kad Juozaitis nesumaisytu padeliotu kortu.

Jules       2018-08-30 8:39
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Padėka Adminui       2018-08-30 7:44

Labai ačiū. Labai.

Plyštančiai sielai       2018-08-30 7:06
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Dėl Juozaičio       2018-08-30 7:02
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
o bet tačiau       2018-08-30 7:00

Julesai, tavo rašinėjimai yra tiesiog bevertis spamas. Esi toks pats įkyrus šiukšlintojas kaip ir pikasius ar puras.

Žiuliau, taigi pats ir esi tas agentukas (II)       2018-08-30 7:00
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Žiuliau, taigi pats ir esi tas agentukas       2018-08-30 6:52
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Agentuk,       2018-08-30 6:44
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Jules - Juliaus Puro transformeris? (ii)       2018-08-30 6:17
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Jules - Juliaus Puro transformeris?       2018-08-30 6:15
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Dar kartą Jules,       2018-08-30 6:15
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Jules       2018-08-30 5:52
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Juliuk,       2018-08-29 23:33
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Jules       2018-08-29 18:49
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
A Jules       2018-08-29 18:17

Dans ce cas-la ne faites pas semblant que vous compreniez de quoi s’agit-il, surtout en francais…

Jules       2018-08-29 17:57
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
A Jules       2018-08-29 17:07

Je ne suis pas Tarabilda et   j’attends votre reponse a ma question pour qui ou quoi vous dechirez-vous?
Comme vous comprenez bien ce n’est pas une question a propos de votre coeur

Jules       2018-08-29 16:42
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
A Jules       2018-08-29 15:49

Et pour qui ou quoi vous dechirez-vous?

$+$       2018-08-29 15:42

Šiaip, nenoru užtvindyti komentarų skilties paklodėmis, bet viena straipsnio detalė verta ypatingo dėmesio​.  Tai Rotšildo bankų kontoros paminėjimas, tik tiek, kad ne „dabar turės būti tik biznis”, o jau seniai yra biznis ir labai didelis ir pelningas, apimantis apie 60% neislamiško finansų pasaulio.

Sakyčiau, kad ši detalė, tam tikrą prasme, yra rubikono peržengimas viešojoje erdvėje, nes pavardės minėjimas junginyje su žodžiu „bankas” Lietuvoje yra tarsi kokia Chimera, kurios visi bijo.

O juk dar nuo 1844 Robert Peel vadovaujama konservatorių vyriausybė banknotų spausdinimą Jungtinėje karalystėje perėmė iš privačių bankų ir atidavė (!!!) Bank of England, nors beveik iki antro pasaulinio karo niekas nežinojo kas yra jo akcininkai ir kad jis ne valstybinis.

50 metų po Bank of England atidarymo auksakalys Mayer Amschel Rothschild, turėjęs Frankfurte monetų kalykla „Red sheeld firm“, suprato ką tai reiškia, todėl vienas iš jo penkių anūkų Nathan Mayer, Freiherr von Rothschild (1777 09 16 – 1836 07 28), tapo to banko savininku. Likę keturi anūkai užvaldė kitų Europos valstybių svarbiausius bankus — Paryžiuje, Vienoje, Neapolyje, Frankfurte.

O pinigų skolinimo vyriausybėms sistema, sukurta Naitono Rotšildo, tebeveikia iki šiol. Nepralenkiama pinigų skolinimosi iš privačių bankų lyderė — JAV vyriausybė. Beja, kad Centrinis ES bankas įsikūrė Frankfurte, grynas atsitiktinumas.

Jules       2018-08-29 12:56
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Tarabilda Julesui       2018-08-29 12:29

Keisk plokštelę. Tamstos kabinamos etiketės jau taip įgryso, kad komentarus tenka apeiti kaip šūdą, paliktą ant tako.

to julesinei       2018-08-29 12:17
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
julesinei trydai       2018-08-29 11:50

Apsispakajink vieną kartą su tuo ambalizmu. Įgrisai su tais savo “viniukais” trockio bankais ir žečpospolitomis.
Kokia dar čia ambalo chebrytė - prasikrapštyk akis. Nėra čia tokių.
Juozaičio fanų irgi čia nedaug, bet reikia atskirti straipsnį nuo rašiusiojo asmens.
O straipsnis tikrai neblogas, problematika aktuali.
Ką pats gali apart savo nuvalkiotų lozungų pasiūlyti?
Nieko. Nes ir esi visiškas niekas.

to Straipsnis       2018-08-29 11:16
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Straipsnis       2018-08-29 11:02

labai stiprus intelektualiai. O dar stipresnis - emocionaliai. Tokio aukšto lygio mintijimo ik šiol nėra buvę ir nėra nū. Iš čia ir paranoikų niršulys bei žodiniai viduriavimai.

Jules       2018-08-29 10:59

Tie du pasauliniai karai buvo konkurentės galabijimas. Rimtą konkurentą dar lopšyje reikia uždubasinti, kad netrukdytų viešpatauti kam? Žinoma, šito suprasti docentai nepajėgūs - tik kiemsargių padėjėjai šį bei tą geba kartais išmąstyti ir tai labai retai. Štai kodėl taip Viniuką myli bolševikai ir Lietuvos tautininkai, kad nugalabijo konkurentę ir atvėrė kelią Pasaulinei Vyriausybei realizuotis, na, kad ir su ambalisto Juozaičio pagalba, nors nepriimkite tai už gryną pinigą, netiesmūkiškai.

$+$       2018-08-29 10:27

Nieko naujo ir vertingo tas E. Macronas nepasakė, nes nutylėjo svarbiausią, kad visų globalizacijos arba Naujos pasaulio tvarkos projektų kūrėjai yra tie patys. Ir rašyta apie tai „n” kartų, tiesiog, reikėtų daugiau domėtis tuo, kas vyko ir vyksta Lietuvoje ir pasaulyje.

Kai 1913 m. Jekyll saloje, šalia Džordžijos valstijos, susirinkę rošildai, rokfeleriai, morganai, apenhaimeriai, varburgai ir karnegiai nusprendė įkurti Federalinį rezervą bei padaryti $ pasaulio valiuta, pagrindinis uždavinys buvo likviduoti potencialius konkurentus. Jais buvo Vokietija ir Rusija. Kodėl prasidėjo Pirmasis pasaulinis karas nėra prasmės ir kalbėti. Po to sekė dvi socialistinės „revoliucijos“ tose pačiose Rusijoje ir Vokietijoje.

Tik su vykdytojais nepasisekė. Lenino krikštatėvis Aleksandras Parvus (Israel Lazerievich Helphand) nei pats finansų komisaro vietos negavo, nei užkirto kelią Lenino ir Stalino draugystei, tuo iliuminuodamas Trockį iš žaidimo. Stalino įsitvirtinimas ir bolševikų partijos valymas (nuo ko aiškinti nereikia) reiškė viena — Antras pasaulinis karas tikrai bus. Versalio sutartis buvo tik katalizatorius. Tam reikėjo trečio reicho. Su šia užduotimi kuo puikiausiai susitvarkė Britų agentas ir Volstryto tarnautojas Ernst Franz Sedgwick Hanfstaengl, suradęs A. Hitlerį ir padaręs jį Reichskancleriu. Bet ir su Hitleriu nepasisekė, pajutęs valdžią, tapo nebekontroliuojamas — atsisakė okupuoti visą Čekiją, dvi sritys liko laisvos (vėliau pačios pasiprašė į reichą).

Būsimo karo eiga ir baigtis tapo neprognozuojami. Europa teko dalintis su komunistais ir skelbti naują, šaltąjį karą. Jo pagalba neliko TSRS. Bet suskaldyti Rusiją ir įkurti ES nuo Atlanto iki Ramiojo vandenyno nepavyko, V. Putinas kortas sumaišė, iškėlė ultimatumą arba į ES stoja visa Rusija, arba globalizacijos projektas neturi perspektyvos, t. y. padaryti iš Rusijos 16 nekonkurencingų valstybėlių, nepavyko. Kas bus toliau — pagyvensime pamatysime.
⤵⤵⤵
P.S.
V. Vasiliauskas gedavoja dėl išeivių „treetment’o”, raskite toje išeivijoje specialistą, galintį prieiti prie rimtų archyvų, kuris parašytų tikrą Europos ir JAV istoriją apie pastaruosius porą amžių, bent jau lietuviškai, be bumblauskams ir Co įsikišimo. Tada gal ir „lapatologų” tarpe atsiras padoresnis, kuris paaiškins kas ta ES​ ir kas už jos stovi.

Jules       2018-08-29 10:15

Lietuvos intelektualai pasiilgo Žečpospolitos - to buvusio Lietuvių pragaro. Man visai nebesupratami Lietuvos tautininkai, kas per publika ten tokia jau susirinkusi? Juozaitis tėra tik gėdinga Lietuvos kolaboracionalistinė praeitis. Europa, be jokios abejonės, turės savo kariuomenę ateity. Ir jos šerdį sudarys Vokietija ir Prancūzija, o ne Anglija, su Čerčilio pagalba kadais skėlusi karą Vokietijai prapylė savo didžiausią visų laikų imperiją, kurios pakraščiai dabar veržiasi į Angliją, į Londoną ir galutinai ateity ją supartalins Pakistanas ir pan. Na, o eksiukai, Former Bolsheviks’ai ir jų ginklanešiai, nori supartalinti Lietuvą, prijungdami ją ar tai prie Matuškos, ar prie Žečpospolitos.

Oho       2018-08-29 9:59

Arvydas plaukikas mokina gyvent Makroną , o gal net ir visą Prancūzija ?

Jascha       2018-08-29 9:57

Manau p. A. Juozaitis šituo savo pasisakymu susimovė galutinai. Deja, karti tiesa: sprotininkas ir liks tik sportininku, net jei skaitys Huserlį ar Kantą.... Kita bėda, kad jis absoliučiai neigaudo situacijoje. Visai kaip 1990 kovą, kai A.M. Brazauską norėjo iškišti į AT pirmininkus. Brazauskas nebuvo blogas žmogus, bet esmė ta, kad jo partija tuomet prapylė rinkimus ir tokiu metu siūlyti prapylusios partijos lyderį laimėtojams į vadus buvo absoliutus nonsensas. Bėda ta, kad per beveik 30 m. p. Juozaitis net to nesuprato. Ir dabar jis važiuoja ant Europos ir jos lyderių ir adoruoja JAV visai nesuprasdamas, kad mūsų, Lietuvos saugumo raktas guti tik EUROPOJE: jos stiprume, konsolidacijoje ir savarankiškume. JAV su Britais 1994 Ukrainą ,garantavo’ sutartyje su Rusija… Ir ką dabar tos JAV-Britų ,garantijos’ duoda Kijevui….???
Žvalgymasis į Vyšegradą vėl bergždžias, nes vyšegradas absoliučiai ir visom prasmėm priklausomas nuo Europos didžiokų. Be jų asistavimo jokio vyšegrado nėra ir būti negali. Nes ten nėra nei jėgos, nei valios, nei kompetencijų ar solidarumo. Tik tuščias etiketė. Jau nekalbant apie tai, kad žvalgymaisi į Vyšegradą Lietuvai reiškia tik perspektyvą tapti Lenkijos provincija. T.y. grįžimą į Lenkijos karalystės laikus, kai autonominė LDK Lenkijai buvo reikalinga tik kaip erdvė ir medžiaga asimiliacijai bei lenkiškos tapatybės plėtrai, skydas ir mainų objektas spiriantis nuo Maskvos. Išvada: Europos kontinente reikalus tvarkė ir dar ilgai tvarkys Paryžius su Berlynu, todėl tų šalių vadovų mintys visuomet vertos rimto dėmesio. Ypač, kada kalbama apie europietiško saugumo tapatybės ir savarankiškumo susigrąžinimą, racionalų dialogą su Rusija. Kas to nesupranta yra tik politikos ir geopolitikos bėdžius. p. Arvydas prieš rašydamas viešumai turėtų dar labaaaai daaaug gerų politinės istorijos ir geopolitikos vadovėlių perskaityti. To ir linkiu. Nes kol kas politscenoje atrodo kaip varvanosis pradinukas.

Brazausko žmonės       2018-08-29 9:46

patys geriausi - geriausiai pasirengę valdyti šalį.

VaidasVDS       2018-08-29 8:13

Na ką gi, netikėtumas yra nebent tame, kad tokį scenarijų daug kam anksčiau buvo sunku įsivaizduoti.
Iš tikresnių nei Leto pranašysčių:
“Suverenumui pereinant iš mažesniųjų grupių į didesnes grupes, karų sumažėja. Tai yra, sumažėja nedidelių karų tarp mažesniųjų nacijų, bet padidėja potencialas kilti didesniems karams, kai nacijos, turinčios suverenumą, tampa vis didesnės ir didesnės. Netrukus, kada visas pasaulis bus ištyrinėtas ir užimtas, kada nacijų bus nedaug, ir jos bus stiprios ir galingos, kada šitos didžiulės ir tariamai nepriklausomos nacijos pasieks sienas, kada jas atskirs tiktai vandenynai, tada arena iš tiesų bus parengta didžiuliams karams, pasaulinio masto konfliktams. Vadinamosios suverenios nacijos negali stumdytis, nesukeldamos konfliktų ir neišprovokuodamos karų.”
—-
Tiesa, ši pranašystė buvo pateikta dar prieš antrą pasaulinį karą, buvo pateiktas ir antro pasaulinio karo scenarijus, kuris tiksliai išsipildė, bet apie šias pranašystes antro pasaulinio karo metu ir prieš jį žinojo tik nedidelė grupė žmonių ir nebuvo leidžiama jų platinti (po viešo paskelbimo 1955 metais jau buvo galima paskaityti apie dabartinę šių dienų Europos Sąjungos federacinę būseną, nors tuo metu išviso dar nebuvo Europos Sąjungos)...
Klausimas kitas. Kokie bus karai? Vienas jau buvo su daugybe aukų ir tai taip pat buvo išpranašauta. O ar dar bus tų didelių karų su daugybe aukų, tikriausiai priklauso ir nuo mūsų. Kol kas mes nedarome nieko, kad taip nebūtų, o politikai (visi) elgiasi taip, tarsi būtų išprotėję.
Kaip ten bebūtų maža valstybė kaip Lietuva tegali būti nebent moraliniu flagmanu, jei ją kas nors kada nors pastebės, bet šiandien ji tėra tik klusni beprotiškų politikų (svetimų ir savų) įkaitė...

to Višegrado šalys       2018-08-29 6:26

Nori tapti Lenkijos provincija - na Litwie?

Papa Borgia       2018-08-29 6:24

Juozaičio ambalizmas tempia mus atgal į gėdingą praeitį - į tarnystę priešui.

Agnė       2018-08-29 6:05

Nuo prezidento(mąstančio) priklausys, kur suks Lietuva, jei reikės sukti. Kol kas užkulisiniai manevrai reiškia EU trūkinėjimą

juozapeli,       2018-08-29 3:46

jeigu lietuva atsidurtu burkiokino subinej tai nuostoliu jokiu,dabar velkames ievro sojuzo subinej ir jau 30m

Juozapas       2018-08-28 22:24

Hmmm, neblogos įžvalgos. Tai iš esmės sutampa su jau prieš kelerius metus dr. Leto Palmaičio išsakytais perspėjimais dėl tokio scenarijaus kurį dabar po truputėlį jau pradeda realizuoti varleėdžių makaronas.
Koks gi mums numatytas vaidmuo, jeigu scenarijus bus realizuotas?
Banaliai paprastas- jeigu scenarijui bus leista išsipildyti, Lietuva vėl atsidurtų burliokyno subinėje. Tik tada jau suvisam.
Ar yra galimybių spėti išnešti kudašių? Nedaug. Labai daug paildomų sąlygų.
Pagrindinė- dabartinio režimo turėtų nelikti. Greitai, skubiai. Tuoj pat.
O tam tam taip pat reikalingos tam tikros sąlygos. Kol kas jokių nėra.
Nes nėra būtiniausių dviejų-
1. jėgų persvaros informaciniame lauke.
O kita sąlyga?
2. Nėra jokio Plano.
Nei ką dabar daryti, nei to kokios Lietuvos valstybės mums reikia, kad apskritai išgyventume.
Tskant, vien “smulkmenos”.
Mes gi visas problemas norime išspręsti stebuklais “rinkimuose”.
Nueisim prie urnų, popieriukus į vėerką unitazus nuleisim ir ...
(Tik nepamirškim sukuždėti “keks-feks” arba “mutabor”.
Galima dar pabandyti “lydekai paliepus!”.) smile

 

 

Goglinam čia:       2018-08-28 22:04

Dalia Grybauskaitė remia Emmanuelio Macrono idėją dėl ES greitojo reagavimo pajėgų kūrimo

Clerkenwell       2018-08-28 21:50

Labai geros izvalgos. Butu puiku tureti prezidenta kuris taip gerai ir teisingai suprastu geopolitinius reikalus.

nesupratau       2018-08-28 21:12

ar čia draugiškas patarimas vietiniams užsienio reikalų specialistams pamąstyti prieš atidarant burnas ? jei taip - tai geriau būtų patarti pakeisti pačius specialistus į mąstyti sugebančius.

Višegrado šalys       2018-08-28 20:37

organizuotumo galėtų pasimokyti iš Vakarų šalių.Ko laukiama?

Komentarai, nusiųsti pas nykštukus

Jules       2018-08-30 8:39

Aš irgi dėkoju ponui Adminui ir gerbiamiems nykštukams už kilniadvasiškumą ir pastangas vardan ko, nebesakysiu. Ypač, kai tiesos paieškos niekaip nesusijusios, na, su kuo patys irgi vėl geriau žinote. Dėkoju, nes ir taip ilgai leidote man komentuoti. Galite ir visai užbaninti, vardan tos… Taip Lietuvai ir kandidatams į prezidentus bus tik geriau. Be to, tai šeimininko(savininko) teisė. Aš irgi taip elgiuosi su tais, kurie man nepatinka - su ambalistais ir KGB rezervistais. Geros dienos, mieli nykštukai, garbūs adminai, išmintingi oponentai ir pagaliau - ginčo laimėtojai, bravo! Tschüß!

Plyštančiai sielai       2018-08-30 7:06

Aš įkyrus ar Juozaitis ir kiti Gorbio perestroikininkai pagal CK pageidavimą?

Dėl Juozaičio       2018-08-30 7:02

plyštančiai, dūžtančiai sielai galiu tik papildyti, kad ne nulinis mano efektyvumas, o minus devynioliktame laipsnyje pagal Laplace transformacijas ir Fourier-Transformationen ir eilutes bei Ohm dėsnius. Ar supratai, zubryliuk?

Žiuliau, taigi pats ir esi tas agentukas (II)       2018-08-30 7:00

ai, tiesa, pats sau dar ir paploji.
Labai jau menki tamstos džiaugsmai.
O ambalizmas tik to laukia - tokio pakvailiojimo, pasipuikavimo, kuris nors kiek mąstantį iškart ir atstumia.
Nuo paties amb ir -istų tokios “kovos” nutekėdavo ir vis dar nuteka lyg nuo žąsies vanduo, tad kuo čia, tamsta Žiuliau, užsiimate, tikrai neaišku, bet tikrai ne tuo, kuo apsimetate

Žiuliau, taigi pats ir esi tas agentukas       2018-08-30 6:52

toks pats mažiausias vinukas, pilnas arogancijos ir napoleonizmo - šokinėji ant kitų, kad tik niekas to paties apie tave nepagalvotų, apsikaišioji pranc. frazėmis ne į temą ir pats savimi gėriesi - ir dar vadini tai kova su ambalistais, kuriems į tavo tariamą mokytumą ir pranašumą giliai ūkiškai nusispjaut, tad bendrai paėmus tokios kovos efektyvumas yra nulinis ir dar mažesnis

Agentuk,       2018-08-30 6:44

nesuplyšk galutinai dėl Juozaičio, pasilaikyk dar save dėl mūsų. Mums, runkeliukams, Jūs labai reikalingas, kad išsiblaivytume, kad pabustume. “Ne déchirez pas” dėl ambalistų, ne le déchirez pas! Dovanokit už skubėjimo ir korektūros klaidas, ir tas klaidas, kurios padarytos čia dėl šio moksliuko pasiutimo. Geros dienos oponentams ir mūsų medžiotojams - gaudytojams!

Jules - Juliaus Puro transformeris? (ii)       2018-08-30 6:17

ką tik taip ir padariau - gerai?

Jules - Juliaus Puro transformeris?       2018-08-30 6:15

Iš kur tas tamstos napoleonizmas???
Sakotės, prancūzų kalbą vartojate “geopolitinio įvykio svarbai paryškinti, esmei atskleisti – Ženevos ir Hagos konvencijų straipsniams paryškinti ar pateikti….”
CHA< CHA< CHA<
kartojate dvi tris frazes, niekaip nei su tema, ne su konvencijoms nesusijusias, ir dar bandote savo logorėją pavadinti kova su blogiukais
dar vienas juokdarys, ne kitaip

Dar kartą Jules,       2018-08-30 6:15

Plyštančiai sielai, Dūžtančiam ponui dėl Juozaičio. Taigi, ponuli, “dites la vérité et vous humilierez le diable Sachez reconnaître le véritable ennemi et rejoignez-nous pour le combattre” – pradėk sakyti Tiesą ir gėdinti Biesą, gerai?

Jules       2018-08-30 5:52

Monsieur le Déchireur dėl Juozaičio, jūsų žiniai aš ir esu runkelis, ir kompleksų, ir silpnybių, ydų turiu nemažai, nesu doruokšlis kaip pats, nes niekada nesistengiau būt nei zubryla, nei moksliuku, nei priklausyt Bolševikų partijai ir Neosovietinės Oligarchijos dvarui kaip pats ir kalt bele ką univerkėje, kad ką nors aplenkčiau ir KGB ar Bolševikų partijai kaip nors įsiteikčiau, kad ji mane pastebėtų, pagirtų, duotų medalį, raudoną diplomą ir įvertintų – padėtų karjerą padaryt kaip Juozaičio atveju, paskirtų LK(bolševikų)P CK Fiurerio patarėju ir pan. Aš anuomet buvau gatvėje, o Juozaitis su „Šatrija“ Sovietijos rūmuose, deja, kurie nuolat kinta pagal konspiratorių nurodymus ir pageidavimus, pagal geopolinių jėgų išsidėstymą ir pageidavimą. Taigi tokiais politikos chameleonais kaip Juozaitis ar Urbšys, ar pats negalima pasitikėti, nežinai? Prancūzų kalbą naudoju ir naudosiu geopolitinio įvykio svarbai paryškinti, esmei atskleisti – Ženevos ir Hagos konvencijų straipsniams paryškinti ar pateikti. Aš ne tik sugebu pagauti moksliuką, zubrylą ar „stukačių“ meluojanr, bet ir tuos, kurie begėdiškai mausto mus, runkeliukus, už geras babkes Neosovietijos dvaro pavedimu. Neosovietinių institucijų duomenys, kaip ir ankstesnių sovietinių ar Blogio imperijos sąjungininkių ir kreditorių bei globėjų, gana dažnai neatitinka tikrovės ir būna suklastoti, išgalvoti, netikslūs, hipnoziniai, ar supratai. Jūs maustote mus dezi propagandos pagalba – dezinformacijos pagalba valdote ir engiate mus. Ne tik mus maustote, apgaudinėjate, bet dar ir hipnotizuojate netikrų žinių pagalba, ar supratai dabar pats save, ar tai prancūziškai pasakyt? Visuotinai žinoma, kad šiaip jau tobulai ir be klaidų kalba lietuviškai ir nelietuviškai bei gerai išmano istoriją iki tam tikro lygio specialiai parengti agentukai, kad ponui, oligarchui, KGB rezervui sumedžiotumėte mus, runkeliukus. Tai mūsų medžioklei Jūs buvote anuomet ir esate dabar gerai išmankštinti ir specialiai parengti KGB kursuose, pavyzdžiui, Neringoje Gorbio laikais arba dabar Neosovietijos dvare – VU Dezinfosklaidos katedroje ar Dezinfologijios ir hipnozės fakultetuose. Mes, eiliniai ir parasti žmones, tik ir tegalime šį bei tą žinoti, trejetui sugraibyti, nes Jūs mums tiesos, kaip ir jūsų patronai, ir konspiratoriai, niekad nepasakysite, kad patys save pastumtumėte nuo valdžios ir nuo ko, manau, jau ir pats gerai žinai, tiesa? Ar prancūziškai tai pasakyt, ką? Eilinis žmogus negali nekompleksuoti prieš didžiūnus, bet kartu mes, eiliniai kiemsargių padėjėjai, esame ir įpratę suktis tarp daug stipresnių už save žmonių ir jėgų, mums gyvybingai pavojingų jėgų, akimirksniu galinčių mus pražudyti – sutrypti, nužudyti, todėl nebijoti negalime. Mes bijome, turime baimės jausmą, bet jis kitoks nei jūsų – mums putos iš burnos nepasipila pavojingose situacijose kaip jums, stipruoliams, kai susiduriate su keliskart stipresne jėga. Ar supratai, sudaužyta siela dėl Juozaičio, Monsieur le Déchireur, dabar?

Juliuk,       2018-08-29 23:33

kaip trejetukininkas, esi išmokęs apsimesti, jog šį tą žinai, kad nors trejetui sugraibytum, gal dėl to ir kompleksuoji - pats runkelis būdamas varna pakranksi, ir dar manaisi, jog žinai, kas meluoja, ir dar akiplėšiškai, ar hipnotizuoja, ir dar nelėpausius, ar gauna babkes, ir dar geras.
O jei tikrai žinai, tai klok ant stalo ir LR institucijų patvirtintus duomenis, o ne apsimetinėk “geradariu”, gelbstinčiu “vargšelius”, ir dar “nesusipratėlius”

Jules       2018-08-29 18:49

Monsieur le Déchireur, aš esu trejetukininkas, nežinot? Žmogus be išsilavinimo, todėl tobulumo iš manęs nėr ko reikalauti, bet patį, jei bandysite docentišką deziuką tarp runkeliukų čia prasukti ir kelti ambalistus į prezidento postą, stabdysime net prancūziškai, ar supratote? Vien prancūziškai neverta kalbėti, nes ne visi supranta kaip ir pats nesupranti, ko manęs klausi. Aš ir lietuviškai gan prastokai kalbu, bet tai man netrukdo jus stabdyti, jei bandysite akiplėšiškai meluot ir hipnotizuot nulėpausius ir kitus varguolius. Na, o klysti vis mes turime teisę, bet tik ne už geras babkes - tai žema ir negarbinga, ar supratai?

Jules       2018-08-29 17:57

Tada, Monsieur le Déchireur, je ne comprends pas votre question, ar supratote? Neklausinėkite sunkesnių klausimų nei ambalistų, kurie nori mus nutempti ten, kur jau buvome.

Jules       2018-08-29 16:42

Mon coeur est déchiré: mano širdis sudaužyta, nes draugs Tarabilda per mažai fašistuojančių bedalių šiandien sumedžiojo arba pakabino paikų inteligentų - įviliojo į spąstus.

Jules       2018-08-29 12:56

La Lituanie se déchire pour “Juozaitis Smoke”. Les anciens ambalistes en marche!- be jokios abejonės. Pone Tarabilda, aktyvus kovotojau su fašizmu Lietuvoje, apeik iš tolo tą žmogų iš praeities ir bus taika, sutariame?

to julesinei       2018-08-29 12:17

Pačiam kas dabar užėjo, kad galima atskirti straipsnį nuo jį parašiusio ambalisto?

to Straipsnis       2018-08-29 11:16

Jo, pačiam AMBalo chėbrytė pati geriausia - jaučiasi iš komentaro.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

ES ciniškai naudojasi pavojaus situacija Europoje, kad išplėstų savo galias

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Įveiksime ligas ar žmogiškumą?

Ramūnas Aušrotas. Vaiko teisių apsaugos klystkeliai

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Kun. Gintaras Jurgis Sungaila. Konstantinopolio patriarchatas Lietuvoje – nauja Bažnyčia?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.