Demokratija ir valdymas, Partijos, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Ugdymo politika

Arvydas Juozaitis reikalauja švietimo ir mokslo ministrės atsistatydinimo

Tiesos.lt redakcija   2018 m. spalio 11 d. 13:53

19     

    

Arvydas Juozaitis reikalauja švietimo ir mokslo ministrės atsistatydinimo

Spalio 5 d. Lietuvos mokytojų išplatintą Peticiją, reikalaujančią, kad švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė nedelsdama atsistatydintų, pasirašė ir į Lietuvos Respublikos prezidento postą kandidatuojantis Sąjūdžio pradininkas, filosofas Arvydas Juozaitis. Jis paragino visus sąmoningus Lietuvos piliečius palaikyti švietimo darbuotojų reikalavimus ir pasirašyti „Peticiją dėl visuomenės solidarumo su Lietuvos mokytojais“ ČIA).

Peticiją paskelbusi mokytoja Diana Meškauskienė ragino visuomenę susitelkti ir padėti pasiekti teigiamų pokyčių Lietuvos švietime. Peticijoje, kurią ketvirtadienio rytą jau buvo pasirašę 4 550 žmonių, teigiama, jog mokytojai gyvena nežinioje dėl savo ateities ir galimybių, ir reikalaujama, kad „ministrė Jurgita Petrauskienė, kaip nepateisinusi lūkesčių, praradusi švietimo bendruomenės ir visuomenės pasitikėjimą, nedelsdama atsistatydintų“.

„Šiandien mes, mokytojai, gyvename nežinioje dėl savo ateities ir perspektyvų, esame apkrauti papildomu biurokratizmu, nesame tikri net dėl savo kito mėnesio atlyginimų bei negalintys planuoti jokios ilgesnės savo asmeninės gyvenimo perspektyvos. Nors stengiamės, kad tai nepaveiktų mūsų santykių su vaikais ir jų ugdymu, tačiau šiandieninis chaosas švietimo sistemoje neišvengiamai atsiliepia mūsų savijautai ir darbo atmosferai“, – rašoma peticijoje.

Šių metų rugsėjo 25 d. filosofas A. Juozaitis žiniasklaidos paskelbtame atvirame laiške Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį ragino imtis veiksmų, kad būtų atstatydinta susikompromitavusi ministrė J. Petrauskienė.

„Nuolat nutinka taip, kad vienas ar kitas ministras piktybiškai ima „varyti“ savo politiką, sumaniai ją aprengdamas vyriausybės programos rūbu. Tada premjero valios neapgina nei patarėjai, kurių įtaka – ministrų veiklai – taip pat sumaniai pakertama.

Tačiau premjeras gali daugiau negu ministras – jis gali pareikšti nepasitikėjimą ir pareikalauti ministro atsistatydinimo. Jūs tai puikiai žinote. Tuo labiau, kad paaiškėjo, jog ministrės vyro įmonė nuolat laimi viešuosius konkursus ministerijos valdymo srityje.

Gerbiamas Sauliau Skverneli, ar nepadarytumėte šios paslaugos visai Lietuvos švietimo bendruomenei? Visai Lietuvai? Ministrė Jurgita Petrauskienė seniai kankina daugumos šviesuolių kantrybę“, – atvirame laiške rašė A. Juozaitis. Tačiau jokio atsakymo į šį laišką iš Ministro Pirmininko nesulaukė.

Pasak A. Juozaičio, Švietimo ir mokslo ministerija neturėtų būti partijų derybų objektas. „Matoma, kad partijų parenkami ministrai vis prastėja, nes yra skiriami „atliekamuoju principu“. Sieksiu, kad Švietimo ministro skyrimas turėtų tapti prezidento prerogatyva.  Švietimo ministras turėtų būti skiriamas Prezidento teikimu ir būti jo kontroliuojamas“, – sakė A. Juozaitis.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Agnė       2018-10-12 21:25

Labai patiko Raigerdo komentaras. Ir as taip manau, kad vyksta nekompetetingų vadovų vos ne sabotažas. Žinau mokytojų, kurie mielai pakeistų pensininką užsisėdėjusį direktorių energingu jaunu išsilavinusiu, bet…rajone yra svitos , palaikančios senus gerus draugus, ir neprijaučiančios dabartinei LVŽS

Matosi       2018-10-12 21:22

kad nesuvokia, kas vyksta

StasysG       2018-10-12 21:05

Balsuosiu už kandidatą į Valstybės vadovo postą A. Juozaitį. Nes pritariu jo pasiūlymui: “Švietimo ministras turėtų būti skiriamas Prezidento teikimu ir būti jo kontroliuojamas”

Raigerdas        2018-10-12 15:51

Neilgai atlaikė A. Juozaitis. Dar netapęs prezidentu, bet jau pradėjo šeimininkauti. Štai imu šitą frazę:“ministrė Jurgita Petrauskienė, kaip nepateisinusi lūkesčių, praradusi švietimo bendruomenės ir visuomenės pasitikėjimą, nedelsdama atsistatydintų“. Apgailėtina, kad A. Juozaitis neatpažįsta tuos pačius sovietinius kliauzių rašytojus, kurie kaip 2 vandens lašai yra panašūs į tuos kliauzininkus, kurie pasirašė prieš prof. V. Radžvilą. Skaitom dar vieną frazę:“Nors stengiamės, kad tai nepaveiktų mūsų santykių su vaikais ir jų ugdymu, tačiau šiandieninis chaosas švietimo sistemoje neišvengiamai atsiliepia mūsų savijautai ir darbo atmosferai”. Na, tipiška sovietinio mąstymo pedagogė. Na, chaosą kuria ne Jurgita Petrauskienė, o jūsų mokyklos direktorius. Jį tikrai reikia keisti, nes jis yra atsakingas, kad mokytojas būtų padorus žmogus, o ne iš sovietmečio atklydęs dinozauras, gadinantis ne tik savo kolegoms sveikatą, bet ir mokiniams. Ponia mokytoja Diana Meškauskienė meluoja, kad ministrė yra praradusi švietimo bendruomenės ir visuomenės pasitikėjimą, nes tokio matuoklio nėra. Jis yra tik jos, kaip mėgėjos rašyti kliauzas, galvoje. Be abejonės, ministrė Jurgita Petrauskienė pridarė klaidų, ir apie jas reikėtų kalbėti ir jas reikėtų taisyti. Tačiau, jos klaidomis nori pasinaudoti kliauzininkų armija, ir pretendentui į LR Prezidentus Arvydui Juozaičiui kliauzininkai patinka. Vėl pakvipo komunistiniais laikais, kai kliauzininkai buvo didvyriais. Tovariščiai iš CCCP nori revoliucinių permainų švietimo sistemoje. Tada man kyla klausimas: o kur buvo tovariščiai mokytojai iš CCCP, kai švietimo ministerijai vadovavo raudonnosis Gintaras Steponavičius? Kur jūsų peticijos? Jūs tylėjote, nes jis jums buvo savas tovariščius, su kuriuo galima buvo ir alaus išgerti. Blogai, kad švietimo ministerijoje neatsirado atsakingų žmonių, kurie suvoktų, kad reformos iššauks nepasitenkinimą tų, kurie nieko nenori keisti, nes jiems ir taip gerai, taip pat tų, kurie prisitaikė prie krepšelizacijos savais metodais. Taip pat nebuvo įvertintas ir tas faktas, kad su dabartiniais mokyklų direktoriais nelabai ką gero ir nuveiksi, nes jie dauguma atvejų yra žemesnio lygio nei patys mokytojai. Be abejonės, švietimo sistema tapo panaši į Augijaus tvartus, ir kad ten išmėžti visą sukauptą per 27 metus mėšlą, reikia Heraklio. Be abejonės, Jurgita Petrauskienė ne Heraklis, bet ir Arvydas Juozaitis ne Heraklis, nes Heraklis bent jau pasiūlė, kaip galima išmėžti Augijaus arklides, o Arvydas Juozaitis nieko nepasiūlė. Jis tik palaikė maištininkus ir kliauzininkus. Jam beliko tik organizuoti maištininkų, sabotuotojų ir kliauzininkų partiją ir pradėti Prezidentūros Rūmų šturmą. Tegyvuoja vėl atgimusi kliauzininkų kultūra Lietuvoje! Pirmyn tovariščiai! Visa valdžia privalo priklausyti tovariščiams mokytojams, aukštai nešantiems dėmėtą kliauzininkų vėliavą!

Agnė>Sekantis būtų        2018-10-12 15:05

Pats kompetetingiausias ministras nuo atkurtos nepriklausomybės.

Deja       2018-10-12 8:44

Nuvylė Juozaitis.

Tiesooos !       2018-10-12 7:42

peticiją jau pasirašė 0,183% Lietuvos gyventojų. Wow ! Kur straipsnis kad įvyko MASINIS peticijos pasirašymas ir kad visa Lietuva reikalauja atsistatydinti ??? Pasigendame jūsų “objektyvios ir nešališkos” nuomonės šiuo klausimu!

Al.       2018-10-12 0:56

Ponas Arvydai Juozaiti, jei tapsit Lietuvos prezidentu, ar reikalausit iš Švietimo ir mokslo ministro, kad į privalomos literatūros sąrašą įtrauktų paskutinę partizano Juozapo Streikaus-Stumbro kalbą teisme ? Ar reikalausit,kad vaikai būtų apsaugoti nuo tvirkinimo per genderizmo propogandą ? Ar reikalausit stabdyti Stambulo konvencijos įsigaliojimą Lietuvoje ? O jei Stambulo konvencija bus priimta Latvijoje, kaip ketinate su Latvija jungtis ?

Chingishan       2018-10-11 22:52

Turi būti nuimti kaip minimum Linkevičius ir Kukuraitis- vienas už paramą pederastijai, o kitas už paramą stambulo sutarčiai.
Plius aišku turi būti nuimtas pats mentas pravarde “Skvernyy”- už parama tiek pederastijai tiek stambulo sutarčiai.

Matęs daug mokytojų:       2018-10-11 20:30

Nepritariu

broliukas Aurimas       2018-10-11 20:28

jau buvo svietimo ministro - D.Kuolio, pavaduotoju. O ka gero jis nuveike Lietuvai? al kas prisimena?

Kada       2018-10-11 19:01

mokytojai solidarizavosi su visuomene,ginant viešąjį interesą? Kada jie buvo
aktyvus kai klausimai buvo Lietuvos Tautai svarbūs ne apie jų atlyginimus?

Sekantis būtų       2018-10-11 18:03

Veryga.

išeitis!       2018-10-11 17:51

Reikia ryžą pakeist blondine. Kai paaiškės, jog blondinė irgi netikusi, tada reikalausim brunetės.
Nesvarbu, kokia bus panelė, svarbu kad liktų ta pati suknelė.
O dar galima lopyti. Vienur lopą, kitur lopą, po to ant lopo lopą.
By tik bendro sistemos stiliaus negadintų.

Misteris       2018-10-11 17:51

Dauguma mokytojų ignoravo ŽEMĖS referendumą.Jei būtų buvę aktyvesni ,Tauta jau galėjo turėti VĖZDĄ savo rankose.
Trumpas protas atvedė prie bado saito.
Ar nors supratote ką padarėte neateidami balsuoti?
Tada Referendumo keliu buvo pateikti svarstyti TRYS klausimai ir mes turėjome puikią progą valdyti valstybę Šveicarijos metodu.
Bet…traukinys nuvažiavo.
Laukite.

tik tiek       2018-10-11 17:34

Nesudėtingas, bet geras darbas. Lauksim išmėginimų sunkesniuose baruose.

Negaiškit       2018-10-11 16:13

laiko su Juozaičiu .

grumstas       2018-10-11 15:16

Arvydai, Simonko neleis savivaliauti skirti ministrą nesuderinus su jų organizacija. Švietimo grimasos tik detalė bendrame valstybės chaoose; Bezpriedielas, korupcija į kairę ir dešinę, teismisnis ir teisinis nihilizmas, žiniasklaidos parsidavėliškumas ir t. t ir t.etc.

Socialdemokratų       2018-10-11 15:13

atstovė.Neturim tikrų socialdemokratų.Jie kietakakčiai liberalai.Vis labiau tenka įsitikinti,kad sugriautoji vidurinių mokyklų sistema mokė labai gerai.Kas norėjo mokėsi,kas nenorėjo,stojo į profesines mokyklas.Tik ją reikėjo tobulinti ,nors pasaulis niekad nebus tobulas,kaip rašė J.Brodskis.Lietuvoje yra su kuo pasitarti,-turim daug šviesių,inteligentiškų mokytojų ir mokslininkų.


Rekomenduojame

Verta prisiminti. Sausio 13-oji: Tiesa, sustabdžiusi tankus

Algirdas Endriukaitis: „Nepriklausomos Lietuvos teismai įteisina KGB veiklą ir sovietinę okupaciją“

Seime – paroda „2018 metų Laisvės premija“

Linas V. Medelis. Liudininkė iš skrynios, arba Ką gali papasakoti septyniasdešimt aštuonerių metų amžiaus knygelė

Aušra Maldeikienė. #debatai2019Laidotuvės, arba Kam iš tų pretendentų Lietuvos pelenai beldžia į širdį...

Liutauras Stoškus. Mintys po „Pažadų koncerte“ Balsiuose

Arvydas Juozaitis. Ateina laikas inicijuoti Konstitucinio Teismo reformą

Algimantas Rusteika. Koks galutinis Konstitucinio Teismo „išaiškinimų“ tikslas?

Laisvos visuomenės institutas: nesutinkame su tokiu Konstitucijos aiškinimu – jis prieštarauja žmogaus prigimčiai

Lietuvos Respublikos prezidento rinkimams artėjant: pirmieji debatai

Algimantas Rusteika. Zonos žiobienės, slušniai ir miliūtės prieš Saulių Dambrauską

Oksfordo studentai dėl „homofobijos“ reikalauja atleisti pasaulinio lygio profesorių

Arvydas Juozaitis. Lietuvos šeimoms — socialinę inžineriją?

Andrius Švarplys. Ir naujosios Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisos problemos nesprendžia

Vytautas Radžvilas. Lietuvos jaunimo mankurtinimas

Kruvinas išpuolis prieš vokiečių parlamentarą – smūgis Europos demokratijai

Justas Mundeikis. Ekonomisto komentaras – Ar bankai sukuria pinigus „iš oro“?

Vladas Vilimas, Rytas Kupčinskas. Nacionalinė teismų administracija – parama teisminei valdžiai, kuo ji pasireiškia?

Andrius Švarplys. Po R. Miliūtės „Dienos temos“ šįvakar

Saulius Arlauskas. Tai būtų per didelė našta ir atsakomybė Konstituciniam Teismui

Vytautas Sinica. Marksizmas, bolševizmas ir šeimos panaikinimas

Pilietinė savivalda: mes tai galime – surinkime 300 000 parašų ir referendumu susigrąžinkime savo konstitucines galias (papildyta)

Visuomeninių organizacijų pareiškimas dėl Nacionalinės premijos skyrimo Mariui Ivaškevičiui

Algimantas Rusteika. Ką dar padaryti, kad nieko daryti nereikėtų ir emigrantai sugrįžtų?

Vidmantas Valiusaitis. Žmogus sensta, kai netenka idealų

Arvydas Jockus. Bankai ir „Sodra“ suvienijo pajėgas: pataria nenutraukti pensijų kaupimo sutarčių

Romas Lazutka. Pensijų skaičiuotė: vienas, du, trys… ir lieki kvailys

Nuo bačkos. Rasa Juknevičiene: Šiandien taip apsidžiaugiau, pamačiusi neužmirštuolę ant LRT žurnalistų krūtinių

Vilniaus forumas kviečia į konferenciją „Kaip išsaugoti Europą? Europos Sąjunga jos parlamento rinkimų išvakarėse“

Raimondas Navickas. Feisbukistane galioja kitokie principai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.