Prezidento rinkimai 2019, Istorija

Arvydas Juozaitis prisimena, kaip radosi sprendimas užleisti vietą Algirdui Brazauskui

Tiesos.lt redakcija   2019 m. balandžio 24 d. 7:51

45     

    

Arvydas Juozaitis prisimena, kaip radosi sprendimas užleisti vietą Algirdui Brazauskui

Kelionėse po Lietuvą Arvydui Juozaičiui, kandidatui į Respublikos prezidentus, tenka grįžti mintimis ir į Sąjūdžio laikus, dar ir dar kartą prisiminti, kaip radosi vienoks ar kitoks Lietuvos valstybei lemiamos įtakos turėjęs sprendimas.

Be kita ko, žmonėms itin smalsu iš pirmų lūpų sužinoti ir motyvus, dėl kurių 1989 m. kovo 26 d. rinkimuose į SSRS liaudies deputatų suvažiavimą jis užleidęs vietą neseniai Lietuvos komunistų partijos pirmuoju sekretoriumi paskirtajam Algirdui Brazauskui. Girdi, jei ne A. Juozaičio vienašališkas sprendimas, kone asmeninė užgaida pasitraukti iš rinkimų, Lietuvos komunistų partija būtų ... atsidūrusi istorijos šiukšlyne, tapusi tiesiog praeitimi.

Šis įsitikinimas toks gajus, kad daugelis jį kartoja nė nesusimąstę. Ir kaltina.

Jūsų dėmesiui siūlome A. Juozaičio pasakojimą, kas iš tiesų nusprendė nekonkuruoti su A. Brazausku ir kokių tuo metu turėta argumentų.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Grasilda       2019-10-14 11:24

Kad atsisakė - pasakoja. O kodėl nepasakoja, kodėl toje akistatoje atsirado? Juk nebuvo sunku sudėlioti, kad neatsidurtų vienoje rinkimų apygardoje.

> 14:58       2019-04-26 16:19

Nebijok, Kristutę paliko tau. Testamentu smile

to >tai ko       2019-04-26 14:58

O AMB Kristutė kartais irgi neveikia užkulisiuose už Juozaitį, ką?

Rasa       2019-04-26 10:23

Pagarba Juozaiciui ,teisingai padare kad pasitrauke is debatu . Netinka jam saziningam stoveti kartu su mafija ,o jie pasimete .

>tai ko       2019-04-26 9:30

Dėdulė Landsbergis ne valdžioje, bet sėkmingai veikia “užkulisuose” - už Grybauskaitės nugaros vairavo 10 metų, dabar laukia Šimonytės ateinant, kad vėl galėtų 10 metų ardyti valstybę.

stasys        2019-04-26 8:09

Tomuk .. tokiu jau čia būta kurie girdėjo ir netgi matė per alaus bidonėli . Jei esi vyras imk ir patikslink kur ir kada sakė ..

Al.       2019-04-25 22:29

Kam eiti į prezidentus - suprantant kokios grumtynės laukia - ir išeit iš TV studijos, kur esi tiesioginiam etery. Beprasmis teatrališkas gestas. O žmonės tikėjosi, kad ateis ateis ir apgins jų vertybes.Ar nesakys vėl, kad kažkokia taryba liepė atsitraukt ?

$+$       2019-04-25 20:48

Išėjo, ir teisingai padarė.

Tai ko       2019-04-25 19:58

nepataisė tai, ką pagadino Landsbergis per šitiek metų lddp-istai? Landsbergis valdžioje tebuvo tik 2,5 metus, nežinai? Kolchoznikai irgi LDDP padalinys.

>centro komitetas       2019-04-25 19:54

Jūsų žiniai - a.a. Brazauskas tikrai tiek neprikiaulino ir nenusikalto Lietuvai, kaip jūsų mylimas Dėdulė Landsbergis. Jis didžiausias Lietuvos kenkėjas per visą Nepriklausomybės laikotarpį ir kenkia po šiai dienai. Istorija tai įvertins, kaip bus nukeliavęs už debesio. Tik visa laimė, kad netapo prezidentu, nes galėjo būti antruoju Gamsachurdija. Dar tuomet lietuviams proto užteko. Užtat dabar keršija - suradęs Lietuvos Dalią dešimčiai metų, dabar siūlo Ingridą.

labai reikalingas interviu       2019-04-25 19:45

Labai gerai, kad A. Juozaitis prakalbo apie tuos laikus ir atsakė žmonėms, kurie nežino arba tyčia nenori žinoti, kad balotiruotis tuomkart į prezidentus jam uždraudė Sąjūdžio taryba su Landsbergiu, Čepaičiu, Čekuoliu ir kt. priešakyje. A. Juozaičiui tuomet buvo tik virš trisdešimt metų. Ką jis būtų nuveikęs, kaip aplink rusų tankai važinėjo?Juk dabar, kaip nėra svetimos kariuomenės, į prezidentus gali kandidatuoti tik nuo keturiasdešimt metų.
Bet yra tokių piktybiškų, parazituojančių žmonių, kuriems reikia kuo daugiau melo ir purvo sugalvoti ir išpilti A. Juozaičiui ant galvos. Na ir varo kasdien ir visur tą patį per tą patį. Tai jų paranojiškos ligos: pyktis ir pavydas. Užuojauta tokiems.

Tomas       2019-04-25 19:18

Buvau nusprendes už Juozaitį,bet šitas iterviu atvėrė akis.Juozaiti,nemeluok,Brazauskas tikrai pavadino trispalvę skuduru,ne vienas tai girdėjo.Todėl tamstos išvedžiojimai labai primityviai ir gėdingai atrodo.

nepatinka man tas Juozaitis, nors tu ką       2019-04-25 17:39

Ir iš kur čia tas Juozaitis išlindo. Man jis buvo ir liko AMBo patarėjas. Buvo nusėdęs į dugną (siel na miel), kažkur Rusioj rezidavo. Kuo jis čia taip nusipelnęs ir kokios jėgos jį ištraukė į dienos šviesą?

Centro Komitetas       2019-04-25 11:20

su AMBalu priešakyje visada dirbo Lietuvai, ypač dabar jo patikėtiniai dirba išsijuosę oligarchijos naudai. Na, o Landsbergis valdžioje tebuvo tik 2,5 metus, tad ar aišku ir kitiems runkelių mulkintojams? Istorine klaida vadinamas Lietuvos valstybės atkūrimas - reikėjo klausyti Brazausko ir likti reformuotoje Sovietijoje, jos suverenite. Beje, šito ir baronienė M.Tečer pageidavo, o vėliau gavo medalį nuo Lietuvos už tai, kaip ir Juozaitis - AMB portfelio nešiotojas.

to StasysG       2019-04-25 11:15

Kadangi Londono archyvai dar trisdešimčiai metų įslaptinti, todėl pats nieko nežinai, o tik pliurpi niekus ir kvailus studentus balamutiji.

istorine klaida       2019-04-25 9:47

dabar suvedama i 2 asmenis. o tada esme buvo tokia; skelbti nepriklausomybe ar likti ‘suvereniu sssr sudetyje’.

Pasirinkimas       2019-04-25 8:49

Per rinkimus pasirinkimas bus tik toks: balsuoti už vieną iš aiškių šiuolaikinių suslovininkų arba už ginčytiną A. Juozaitį. Todėl balsuosiu už A. Juozaitį, už viltį, už galimą Lietuvos išlikimą.

dar prisimenu       2019-04-25 8:41

melas ir smeiztas.

induligencija       2019-04-25 5:53

“Mes ir tada dirbome Lietuvai!”

kaip norisi i prezidento sosta!       2019-04-25 4:27

Daug paneigimu, pagrazinimu o juk buvo ne visai taip, kaip dabar atpasakojama.
Didziai abejoju…

pasakėlės       2019-04-24 23:27

Ir “vsiozakonnų” laikų AMB patarėju jį būti irgi Liandsberga privertė, tik visi protokolai irgi sunaikinti? smile Ir kaip tas suktasis Liandsberga tokį niekam tikusį Anūkėlį į partijos vedlius tada prastūmė? smile

pasakėlės       2019-04-24 23:23

Ir PzH-2000 dėl tos pačios priežasties jam nepatinka, ar…?

erlas       2019-04-24 23:12

iš paatviravimo išvados:
komunistai nekentė Lietuvos LAISVĖS (lygos (terlecko vaidmenyje)),
į valdžią atėję ant okupanto durtuvų, komunistai be kraujo nesiruošė atiduoti valdžios (būtų gruzija, antras lands..,  Gamsachurdija ...). dėl to ir įkūrė sąjūdį.

šiaip       2019-04-24 21:47

užsikonservavę praeities šešėlių medžiotojai bijo šviesos, todėl varo ant A.J. nesustodami… deja, jūsų iškreiptų vertybių laikas jau baigiasi… ir tai turėtų būti akivaizdu net mėlynam sapne…

StasysG       2019-04-24 21:47

dabar man aišku. 2 kart nusprendė Persitvarkymo sąjūdžio taryba (Landsbergis, Čepaitis, Ozolas, Genzelis…ir kt) Juozaičiui pasitraukti. Jis pakluso. Kadangi Protokolai sunaikiti (...), visa kaltė suversta vienam Juozaičiui. Balsuosiu už Juozaitį. Ir kitus raginu; neapsikvailinkit ieškodami geresnio prezidento.

Bjauriuosi komunistais       2019-04-24 20:04

Tais, kurie pasivadino konservatoriais, bet morališkai liko tos pačios TSKP nariais ir toliau tęsė nomenklatūros gerovės tvirtinimo darbus visus trisdešimt pastarųjų metų.

Taigi ne       2019-04-24 19:01

AMBalas pradėjo “Perestroikę” su Juozaičiu, o Gorbis su savo bendraminčiais ir draugais. Prie tokių kaip Juozaitis ir panašių “ura” patriotų iki Gorbio tereikėjo užsiminti apie galimą laisvą Lietuvą kaip valstybę - ir jau keliauji pas baltąsias meškas, nežinot? Prie docentų irgi, jeigu būtum taip leptelėjęs - būtum iškart Magadane ar prie Laptevų jūros atsidūręs, o dabar jie didžius patriotus vaizduoja, vaidina šalia runkeliokų ir kitą pseudo ideologiją gina, prieš kurią pasisakyt irgi nevalia - tie patys vėl pasodins kaip anuomet. Labai jau uolūs tie eksiukai ir jų anūkėliai. Už dabartinę kontrideologiją baudžia kaip ir už kontrrevoliuciją okupacijos metais. Kontrideologijos liberoidai netoleruoja, kaip buvę jų patronai bolševikai.

Mano manymu       2019-04-24 18:16

Juozaitis bene labiausiai prisidėjo prie greito buvusių benderių sugrįžimo. Netikiu, jog istorinę atmintį išlaikiusieji balsuotų už istorinės klaidos apologetą.

stasys        2019-04-24 18:14

Na sunku atsisakyti senu stereotipu kai tiek metu buvo tepama ant kiekvienos naivios plikės ta Brazausko frazė .,skuduras‘ . Va gaudysass netgi pasiruošęs gulti skersa miežinio ‚bačkos‘ tam kad paliudyti ja ne tik girdėjęs bet ir matęs .. ir ne stiklinėmis akimis . Su metais žmonės įpranta tikėti tuo kas jiems sakoma ir tai priauga kūnu ..priešingu atveju iš kur gi tu gautum tiek Petkevičiaus „durnių laivo“ jūreiviuku ?  Toks A.Juozaičio pareiškimas jam kaip žmogui deda pliusą ..reikia didelės drąsos pasiusti ta primityvia viešos nuomonės ‚šobla‘ ..kuri , be skrupulų, kiekvienu jei patogia proga pasitikrins ar tu , kaip kandidatas į Prezidentus, . atitinki to patvorinio lūkesčius . ?

gaudysas        2019-04-24 17:34

Juozaičio pasakymas, kad būtų sudraskę brazių jei būtų pasakęs: “-nekalbėsiu kol nepatrauksit šito skuduro” yra iliuzija, nes tada dar brazius atstovavo komunistų diktatūrai ir visi inteligentai be išimties stengėsi kuo mažiau konfrontuoti. Visur dar tvyrojo baimė. Brazius bijojo maskvos, sąjūdis bijojo CK su brazium ir KGB-iū priešakį. Nereikia gražinti braziaus kaip ir lanzbergio. O dėl Katedros atidavimo, tai Juozaitis gi nestovėjo ir nežino ar atsiklausė brazius maskvos leidimo grąžinti ją katalikams. Aš manau, kad atsiklausė. Per didelis jis buvo bailys, kad darytų tokius žingsnius savarankiškai. O kardinolo atsiklausė dėl reklamos, prieš tai jau buvo matyt gavęs leidimą iš maskvos.

gaudysaas to stasys        2019-04-24 17:19

O ką tu mane matei tam mitinge, pažįsti…latrali tu konsevuotas. Pagal save ir kitus matuoji.  Ožio smarvę išsipkauk prasmirdai čia šlapimu.

Al.       2019-04-24 17:09

Reiktų jį rimčiau patardyti. Terleckas, spėju, pakartojo AMB žodžius ir tiek.Nes, gal šalia stovėjo.

stasys        2019-04-24 17:04

gaudysas .ka tu prilupęs miežinio ten galėjai girdėti ..? Jei buvo mitingas matyt buvo ir video ..ta nesunku patikrinti .

stasys        2019-04-24 17:02

Negi pirma diena kai išgirdo toki klausimą sau ? ..ar ne patys politikai ir kalti kad tokios ‘baikos’ vaikšto liaudies lūpomis ..!!  Gerklų ir tada niekas nesiuvo , galėjo imti ir pasidalinti daug ankščiau apie to meto įvykius . Įsivaizduokime kiek tokiu ‘baiku’ dar vaikšto Lietuvos gelbėtoju lūpomis ? . Ne visuomenė kuria tokius ‘pletkus’ o tie patys nerealizuoti politikai-gelbėtojai kaip Z.Vaišvila ir jo KO. Per mažai atsakomybės prieš visuomene išsiugdę tos kartos žmonės ..netaikau to tik A.Juozaičiui ..su tokiu pareiškimu geriau vėliau nei niekada .

gaudysas       2019-04-24 17:00

Buvau tam mitinge, ir deja Juozaitis arba neprisimena arba meluoja. Brazius jau kalbėjo per mikrofoną ir pamatęs trispalvę subliovė, kad jis nekalbėsiaąs kol šito skuduro nepaslėps. Na Arvydai daug liudininkų be manęs buvo ir tikrai neišsigalvoju. Niekas nieko į jo lūpas neįdėjo jis pats pasakė. kaip ir tai pasakė: “- kas gins Lietuvą jei sovieų kariuomenę išves.” Yra dar daugiau perliukų braziaus pasakytų. Be to brazius niekada neneigė,kad yra pavadinęs mūsų trispalvę skuduru.

Dvigubas nesisteminis gundymas       2019-04-24 16:44

Ką supratau iš filmo tai, kad netikėti Terlecku. P.S.: kažkur jau girdėta: netikėti Sadūnaite.

aciu uz paaiskinima -> Neziurekime       2019-04-24 16:07

na kam is karto kaltinti nebutais dalykais? pasikartosiu, uz Juozaiti negaliu balsuoti. Kiti kandidatai dar blogesni. Dabar jau gerai? ar vis delto turiu rinktis pagal tai, kad yra geriausias is bligiausiu?

Priekaištas Juozaičiui -       2019-04-24 15:24

nesiaiškinkite tarsi kaltas. Supratingesniam tokių pasiaiškinimų nereikia; silpnagalviui ar moraliai sulaukėjusiam - po krienu viskas. Pardon.

filosofiskai       2019-04-24 15:05

ne rado sprendima, bet sprendimas radosi, kazkokioje daugybineje galvoje.

Neziurekime       2019-04-24 14:55

i visus tuos, kurie trina “lazankes” ir pudrina mums smegenis.Vis kartoja kaip senos ploksteles senas legendas ir mantra - “uz Juozaiti nebalsuosiu”.Dar butinas priedas prie to - mandri isvedziojimai.Tai ka rinksit, uz ka balsuosit?Paslaptis?Jokia cia paslaptis, balsuokit uz bet ka, tik ne uz Juozaiti.Siame kritiniame Lietuvos laikotarpyje, kito kandidato niera, tik Juozaitis.O pusdieviu paieskosim veliau.Su kai kuriu komentatoriu pagalba ir protekcijom.

Jonas       2019-04-24 12:39

tik ne už juzaitį, tai būtų istorinė klaida ir Lietuvos nelaimė taškas

$+$       2019-04-24 12:32

A. Brazauskas miręs ir tai praeitis kaip ir straipsnis “Istorinė klaida”. Maždaug prieš metus rašiau, kad tai buvo pranašiškas straipsnis ir savo nuomonės, bent jau dėl 3 ir 4 punkto, nepakeičiau. 1 ir 2 punktai iš laiko perspektyvos atrodo kitaip. Niekada neūbčiau pagalvojęs, kad būsime tokie susiskaldę ir susipriešinę, bet yra taip, kaip yra, problemas reikia spręsti, o ne postringauti ir rodyti emocijas.

Ir norint tas problemas išspręsti, nepakanka turėti gražias vizijas ir tobulas strategijas, pagrindinis dalykas yra v y k d y t o j a i   arba komanda, kuri gali kurti. Apie ją kandidatas nieko nekalba, tik pasigyrė, kad turi, išskyrus atvejį, kad pirmas sprendimas bus Švietimo ministro parinkimas, ir jeigu A. Monkevičius, buvęs Akmenės rajkomo sekretorius, kremliaus akademijos absolventas, ne vieną kartą buvęs ministrų ir kūręs tas problemas, kurios kankina švietimo sistemą, yra tinkamas į ministro pareigas, tai kokią valstybę ruošiasi kurti kandidatas, jei taps prezidentu?!

Tai klausimas ir visiems tiems, kurie jau prišlapino triusikus iš laimės, vien tik dėl to, kad A.J. kandidatuoja.

Istorija       2019-04-24 12:17

Yra senas posakis:,,Žygiais o ne žodžiais mes Tėvynę mylim’‘, poetai gali, mylėt ir žodžiais, o kiti tik žygiais, Juozaičiui laiko bus įrodyti tai, prezidentu jis netaps, dėl kad jis buvęs sąjūdietis, o tai daugumai jau netinka, jiems reikia kito, kaip visada gelbėtojo, ir jo paniškai ieško.

Bravo Juozaitis       2019-04-24 10:26

Tai vienintelis tikras lietuvių patriotinių, tautinių jėgų atstovas - Tautos tarnas(Слуга Народа). Brazauskas su sekretoriais irgi toks buvo, be jokios abejonės. Dirbo tik tautos labui - nacionalistų naudai.

aciu uz paaiskinima       2019-04-24 9:24

vis tiek, vien del sito epizodo uz p. Juozaiti balsuoti negaliu. basta.


Rekomenduojame

Raimondas Navickas. Panašu, kad antisemitizmo ir etninės nesantaikos kurstytojai Lietuvoje išties kelia galvą

Andrius Švarplys. Vyksta didžiulė, giluminė, fundamentali demoralizacija

Geroji Naujiena: Kad ieškotume Jo Karalystės ir Jo teisumo

Vytautas Sinica. Kas yra leftizmas?

Vygandas Trainys. Partizanų ir kitų Lietuvai pasiaukojusių žmonių juodintojai nusipelno platesnio komentaro

Raimondas Navickas. Rinkimų naujienos iš ateities

Vitalijus Karakorskis. Atviras laiškas advokatei Fainai Kukliansky

Karolis Venckus demaskuoja: vaikų prievartautojas, ištvirkinęs pasaulio elitą. Lietuvoje to nėra?

Algimantas Rusteika. Dar kartą apie idiotus ir idiotizmą

Neringa Venckienė. Nušautas pedofilo Džefrio Epšteino ir DEUTSCHE BANK bylą nagrinėjusios teisėjos sūnus

Arvydas Anušauskas. Prašau pagalbos – tai gali sustabdyti insinuacijomis ir iš piršto laužtais teiginiais grįstą šmeižto kampaniją

Bronius Puzinavičius. Ar sprendimą dėl Lukiškių aikštės monumento turėtų priimti tik menininkai?

Vytautas Sinica. Užsienio „gerąją patirtį“ reikia įvertinti iš anksto

Rinkimai Lenkijoje – kova ir pramoga

Verta prisiminti. Arvydas Šliogeris. Pamatinė žmogaus dorybė yra drąsa

Vytautas Radžvilas. Remti Bideną – tiesti kelią Merkel-Putino paktui

Jolanta Miškinytė. Dar viena šeima prašosi oficialaus prieglobsčio Lenkijoje

Algimantas Rusteika. Pabaigos pradžia

240 000 žmonių pasirašė Baltųjų rūmų peticiją raginančią paskelbti George’ą Sorosą teroristu

Vytautas Radžvilas. Laisvė – tai ne teisė voliotis smėlio dėžėje ant didvyrių kaulų…

Raimondas Navickas. Prasideda…, arba „Eikite ... su savo ‘Black lives matter’ afera“

Vytautas Sinica per Marijos radiją. Ką šiandienos žmogui sako istorinės atminties ženklai: paminklai, memorialinės lentos, atminimo aikštės?

Nacionalinis susivienijimas. Apie cenzūrą ir Lukiškių aikštę

Rasa Čepaitienė. Kaltė ir įniršis

Geroji Naujiena: Palikti iki pjūties

Iš propagandos frontų. Užkalnis: pagaliau Lietuva atsiveria imigrantams. Pasitinku su gėlėmis

Raimondas Navickas. Versli moteris – kiekvieno politiko svajonė

Joana Noreikaitė. Liepos 17-toji

Dar viena 17-oji Simono Daukanto aikštėje: kas išgirs ir atsakys, ar dar gyva Deimantė?

Justas Mundeikis. Imituokime socialinį dialogą. Antra dalis

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.