Prezidento rinkimai 2019, Istorija

Arvydas Juozaitis prisimena, kaip radosi sprendimas užleisti vietą Algirdui Brazauskui

Tiesos.lt redakcija   2019 m. balandžio 24 d. 7:51

45     

    

Arvydas Juozaitis prisimena, kaip radosi sprendimas užleisti vietą Algirdui Brazauskui

Kelionėse po Lietuvą Arvydui Juozaičiui, kandidatui į Respublikos prezidentus, tenka grįžti mintimis ir į Sąjūdžio laikus, dar ir dar kartą prisiminti, kaip radosi vienoks ar kitoks Lietuvos valstybei lemiamos įtakos turėjęs sprendimas.

Be kita ko, žmonėms itin smalsu iš pirmų lūpų sužinoti ir motyvus, dėl kurių 1989 m. kovo 26 d. rinkimuose į SSRS liaudies deputatų suvažiavimą jis užleidęs vietą neseniai Lietuvos komunistų partijos pirmuoju sekretoriumi paskirtajam Algirdui Brazauskui. Girdi, jei ne A. Juozaičio vienašališkas sprendimas, kone asmeninė užgaida pasitraukti iš rinkimų, Lietuvos komunistų partija būtų ... atsidūrusi istorijos šiukšlyne, tapusi tiesiog praeitimi.

Šis įsitikinimas toks gajus, kad daugelis jį kartoja nė nesusimąstę. Ir kaltina.

Jūsų dėmesiui siūlome A. Juozaičio pasakojimą, kas iš tiesų nusprendė nekonkuruoti su A. Brazausku ir kokių tuo metu turėta argumentų.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Grasilda       2019-10-14 11:24

Kad atsisakė - pasakoja. O kodėl nepasakoja, kodėl toje akistatoje atsirado? Juk nebuvo sunku sudėlioti, kad neatsidurtų vienoje rinkimų apygardoje.

> 14:58       2019-04-26 16:19

Nebijok, Kristutę paliko tau. Testamentu smile

to >tai ko       2019-04-26 14:58

O AMB Kristutė kartais irgi neveikia užkulisiuose už Juozaitį, ką?

Rasa       2019-04-26 10:23

Pagarba Juozaiciui ,teisingai padare kad pasitrauke is debatu . Netinka jam saziningam stoveti kartu su mafija ,o jie pasimete .

>tai ko       2019-04-26 9:30

Dėdulė Landsbergis ne valdžioje, bet sėkmingai veikia “užkulisuose” - už Grybauskaitės nugaros vairavo 10 metų, dabar laukia Šimonytės ateinant, kad vėl galėtų 10 metų ardyti valstybę.

stasys        2019-04-26 8:09

Tomuk .. tokiu jau čia būta kurie girdėjo ir netgi matė per alaus bidonėli . Jei esi vyras imk ir patikslink kur ir kada sakė ..

Al.       2019-04-25 22:29

Kam eiti į prezidentus - suprantant kokios grumtynės laukia - ir išeit iš TV studijos, kur esi tiesioginiam etery. Beprasmis teatrališkas gestas. O žmonės tikėjosi, kad ateis ateis ir apgins jų vertybes.Ar nesakys vėl, kad kažkokia taryba liepė atsitraukt ?

$+$       2019-04-25 20:48

Išėjo, ir teisingai padarė.

Tai ko       2019-04-25 19:58

nepataisė tai, ką pagadino Landsbergis per šitiek metų lddp-istai? Landsbergis valdžioje tebuvo tik 2,5 metus, nežinai? Kolchoznikai irgi LDDP padalinys.

>centro komitetas       2019-04-25 19:54

Jūsų žiniai - a.a. Brazauskas tikrai tiek neprikiaulino ir nenusikalto Lietuvai, kaip jūsų mylimas Dėdulė Landsbergis. Jis didžiausias Lietuvos kenkėjas per visą Nepriklausomybės laikotarpį ir kenkia po šiai dienai. Istorija tai įvertins, kaip bus nukeliavęs už debesio. Tik visa laimė, kad netapo prezidentu, nes galėjo būti antruoju Gamsachurdija. Dar tuomet lietuviams proto užteko. Užtat dabar keršija - suradęs Lietuvos Dalią dešimčiai metų, dabar siūlo Ingridą.

labai reikalingas interviu       2019-04-25 19:45

Labai gerai, kad A. Juozaitis prakalbo apie tuos laikus ir atsakė žmonėms, kurie nežino arba tyčia nenori žinoti, kad balotiruotis tuomkart į prezidentus jam uždraudė Sąjūdžio taryba su Landsbergiu, Čepaičiu, Čekuoliu ir kt. priešakyje. A. Juozaičiui tuomet buvo tik virš trisdešimt metų. Ką jis būtų nuveikęs, kaip aplink rusų tankai važinėjo?Juk dabar, kaip nėra svetimos kariuomenės, į prezidentus gali kandidatuoti tik nuo keturiasdešimt metų.
Bet yra tokių piktybiškų, parazituojančių žmonių, kuriems reikia kuo daugiau melo ir purvo sugalvoti ir išpilti A. Juozaičiui ant galvos. Na ir varo kasdien ir visur tą patį per tą patį. Tai jų paranojiškos ligos: pyktis ir pavydas. Užuojauta tokiems.

Tomas       2019-04-25 19:18

Buvau nusprendes už Juozaitį,bet šitas iterviu atvėrė akis.Juozaiti,nemeluok,Brazauskas tikrai pavadino trispalvę skuduru,ne vienas tai girdėjo.Todėl tamstos išvedžiojimai labai primityviai ir gėdingai atrodo.

nepatinka man tas Juozaitis, nors tu ką       2019-04-25 17:39

Ir iš kur čia tas Juozaitis išlindo. Man jis buvo ir liko AMBo patarėjas. Buvo nusėdęs į dugną (siel na miel), kažkur Rusioj rezidavo. Kuo jis čia taip nusipelnęs ir kokios jėgos jį ištraukė į dienos šviesą?

Centro Komitetas       2019-04-25 11:20

su AMBalu priešakyje visada dirbo Lietuvai, ypač dabar jo patikėtiniai dirba išsijuosę oligarchijos naudai. Na, o Landsbergis valdžioje tebuvo tik 2,5 metus, tad ar aišku ir kitiems runkelių mulkintojams? Istorine klaida vadinamas Lietuvos valstybės atkūrimas - reikėjo klausyti Brazausko ir likti reformuotoje Sovietijoje, jos suverenite. Beje, šito ir baronienė M.Tečer pageidavo, o vėliau gavo medalį nuo Lietuvos už tai, kaip ir Juozaitis - AMB portfelio nešiotojas.

to StasysG       2019-04-25 11:15

Kadangi Londono archyvai dar trisdešimčiai metų įslaptinti, todėl pats nieko nežinai, o tik pliurpi niekus ir kvailus studentus balamutiji.

istorine klaida       2019-04-25 9:47

dabar suvedama i 2 asmenis. o tada esme buvo tokia; skelbti nepriklausomybe ar likti ‘suvereniu sssr sudetyje’.

Pasirinkimas       2019-04-25 8:49

Per rinkimus pasirinkimas bus tik toks: balsuoti už vieną iš aiškių šiuolaikinių suslovininkų arba už ginčytiną A. Juozaitį. Todėl balsuosiu už A. Juozaitį, už viltį, už galimą Lietuvos išlikimą.

dar prisimenu       2019-04-25 8:41

melas ir smeiztas.

induligencija       2019-04-25 5:53

“Mes ir tada dirbome Lietuvai!”

kaip norisi i prezidento sosta!       2019-04-25 4:27

Daug paneigimu, pagrazinimu o juk buvo ne visai taip, kaip dabar atpasakojama.
Didziai abejoju…

pasakėlės       2019-04-24 23:27

Ir “vsiozakonnų” laikų AMB patarėju jį būti irgi Liandsberga privertė, tik visi protokolai irgi sunaikinti? smile Ir kaip tas suktasis Liandsberga tokį niekam tikusį Anūkėlį į partijos vedlius tada prastūmė? smile

pasakėlės       2019-04-24 23:23

Ir PzH-2000 dėl tos pačios priežasties jam nepatinka, ar…?

erlas       2019-04-24 23:12

iš paatviravimo išvados:
komunistai nekentė Lietuvos LAISVĖS (lygos (terlecko vaidmenyje)),
į valdžią atėję ant okupanto durtuvų, komunistai be kraujo nesiruošė atiduoti valdžios (būtų gruzija, antras lands..,  Gamsachurdija ...). dėl to ir įkūrė sąjūdį.

šiaip       2019-04-24 21:47

užsikonservavę praeities šešėlių medžiotojai bijo šviesos, todėl varo ant A.J. nesustodami… deja, jūsų iškreiptų vertybių laikas jau baigiasi… ir tai turėtų būti akivaizdu net mėlynam sapne…

StasysG       2019-04-24 21:47

dabar man aišku. 2 kart nusprendė Persitvarkymo sąjūdžio taryba (Landsbergis, Čepaitis, Ozolas, Genzelis…ir kt) Juozaičiui pasitraukti. Jis pakluso. Kadangi Protokolai sunaikiti (...), visa kaltė suversta vienam Juozaičiui. Balsuosiu už Juozaitį. Ir kitus raginu; neapsikvailinkit ieškodami geresnio prezidento.

Bjauriuosi komunistais       2019-04-24 20:04

Tais, kurie pasivadino konservatoriais, bet morališkai liko tos pačios TSKP nariais ir toliau tęsė nomenklatūros gerovės tvirtinimo darbus visus trisdešimt pastarųjų metų.

Taigi ne       2019-04-24 19:01

AMBalas pradėjo “Perestroikę” su Juozaičiu, o Gorbis su savo bendraminčiais ir draugais. Prie tokių kaip Juozaitis ir panašių “ura” patriotų iki Gorbio tereikėjo užsiminti apie galimą laisvą Lietuvą kaip valstybę - ir jau keliauji pas baltąsias meškas, nežinot? Prie docentų irgi, jeigu būtum taip leptelėjęs - būtum iškart Magadane ar prie Laptevų jūros atsidūręs, o dabar jie didžius patriotus vaizduoja, vaidina šalia runkeliokų ir kitą pseudo ideologiją gina, prieš kurią pasisakyt irgi nevalia - tie patys vėl pasodins kaip anuomet. Labai jau uolūs tie eksiukai ir jų anūkėliai. Už dabartinę kontrideologiją baudžia kaip ir už kontrrevoliuciją okupacijos metais. Kontrideologijos liberoidai netoleruoja, kaip buvę jų patronai bolševikai.

Mano manymu       2019-04-24 18:16

Juozaitis bene labiausiai prisidėjo prie greito buvusių benderių sugrįžimo. Netikiu, jog istorinę atmintį išlaikiusieji balsuotų už istorinės klaidos apologetą.

stasys        2019-04-24 18:14

Na sunku atsisakyti senu stereotipu kai tiek metu buvo tepama ant kiekvienos naivios plikės ta Brazausko frazė .,skuduras‘ . Va gaudysass netgi pasiruošęs gulti skersa miežinio ‚bačkos‘ tam kad paliudyti ja ne tik girdėjęs bet ir matęs .. ir ne stiklinėmis akimis . Su metais žmonės įpranta tikėti tuo kas jiems sakoma ir tai priauga kūnu ..priešingu atveju iš kur gi tu gautum tiek Petkevičiaus „durnių laivo“ jūreiviuku ?  Toks A.Juozaičio pareiškimas jam kaip žmogui deda pliusą ..reikia didelės drąsos pasiusti ta primityvia viešos nuomonės ‚šobla‘ ..kuri , be skrupulų, kiekvienu jei patogia proga pasitikrins ar tu , kaip kandidatas į Prezidentus, . atitinki to patvorinio lūkesčius . ?

gaudysas        2019-04-24 17:34

Juozaičio pasakymas, kad būtų sudraskę brazių jei būtų pasakęs: “-nekalbėsiu kol nepatrauksit šito skuduro” yra iliuzija, nes tada dar brazius atstovavo komunistų diktatūrai ir visi inteligentai be išimties stengėsi kuo mažiau konfrontuoti. Visur dar tvyrojo baimė. Brazius bijojo maskvos, sąjūdis bijojo CK su brazium ir KGB-iū priešakį. Nereikia gražinti braziaus kaip ir lanzbergio. O dėl Katedros atidavimo, tai Juozaitis gi nestovėjo ir nežino ar atsiklausė brazius maskvos leidimo grąžinti ją katalikams. Aš manau, kad atsiklausė. Per didelis jis buvo bailys, kad darytų tokius žingsnius savarankiškai. O kardinolo atsiklausė dėl reklamos, prieš tai jau buvo matyt gavęs leidimą iš maskvos.

gaudysaas to stasys        2019-04-24 17:19

O ką tu mane matei tam mitinge, pažįsti…latrali tu konsevuotas. Pagal save ir kitus matuoji.  Ožio smarvę išsipkauk prasmirdai čia šlapimu.

Al.       2019-04-24 17:09

Reiktų jį rimčiau patardyti. Terleckas, spėju, pakartojo AMB žodžius ir tiek.Nes, gal šalia stovėjo.

stasys        2019-04-24 17:04

gaudysas .ka tu prilupęs miežinio ten galėjai girdėti ..? Jei buvo mitingas matyt buvo ir video ..ta nesunku patikrinti .

stasys        2019-04-24 17:02

Negi pirma diena kai išgirdo toki klausimą sau ? ..ar ne patys politikai ir kalti kad tokios ‘baikos’ vaikšto liaudies lūpomis ..!!  Gerklų ir tada niekas nesiuvo , galėjo imti ir pasidalinti daug ankščiau apie to meto įvykius . Įsivaizduokime kiek tokiu ‘baiku’ dar vaikšto Lietuvos gelbėtoju lūpomis ? . Ne visuomenė kuria tokius ‘pletkus’ o tie patys nerealizuoti politikai-gelbėtojai kaip Z.Vaišvila ir jo KO. Per mažai atsakomybės prieš visuomene išsiugdę tos kartos žmonės ..netaikau to tik A.Juozaičiui ..su tokiu pareiškimu geriau vėliau nei niekada .

gaudysas       2019-04-24 17:00

Buvau tam mitinge, ir deja Juozaitis arba neprisimena arba meluoja. Brazius jau kalbėjo per mikrofoną ir pamatęs trispalvę subliovė, kad jis nekalbėsiaąs kol šito skuduro nepaslėps. Na Arvydai daug liudininkų be manęs buvo ir tikrai neišsigalvoju. Niekas nieko į jo lūpas neįdėjo jis pats pasakė. kaip ir tai pasakė: “- kas gins Lietuvą jei sovieų kariuomenę išves.” Yra dar daugiau perliukų braziaus pasakytų. Be to brazius niekada neneigė,kad yra pavadinęs mūsų trispalvę skuduru.

Dvigubas nesisteminis gundymas       2019-04-24 16:44

Ką supratau iš filmo tai, kad netikėti Terlecku. P.S.: kažkur jau girdėta: netikėti Sadūnaite.

aciu uz paaiskinima -> Neziurekime       2019-04-24 16:07

na kam is karto kaltinti nebutais dalykais? pasikartosiu, uz Juozaiti negaliu balsuoti. Kiti kandidatai dar blogesni. Dabar jau gerai? ar vis delto turiu rinktis pagal tai, kad yra geriausias is bligiausiu?

Priekaištas Juozaičiui -       2019-04-24 15:24

nesiaiškinkite tarsi kaltas. Supratingesniam tokių pasiaiškinimų nereikia; silpnagalviui ar moraliai sulaukėjusiam - po krienu viskas. Pardon.

filosofiskai       2019-04-24 15:05

ne rado sprendima, bet sprendimas radosi, kazkokioje daugybineje galvoje.

Neziurekime       2019-04-24 14:55

i visus tuos, kurie trina “lazankes” ir pudrina mums smegenis.Vis kartoja kaip senos ploksteles senas legendas ir mantra - “uz Juozaiti nebalsuosiu”.Dar butinas priedas prie to - mandri isvedziojimai.Tai ka rinksit, uz ka balsuosit?Paslaptis?Jokia cia paslaptis, balsuokit uz bet ka, tik ne uz Juozaiti.Siame kritiniame Lietuvos laikotarpyje, kito kandidato niera, tik Juozaitis.O pusdieviu paieskosim veliau.Su kai kuriu komentatoriu pagalba ir protekcijom.

Jonas       2019-04-24 12:39

tik ne už juzaitį, tai būtų istorinė klaida ir Lietuvos nelaimė taškas

$+$       2019-04-24 12:32

A. Brazauskas miręs ir tai praeitis kaip ir straipsnis “Istorinė klaida”. Maždaug prieš metus rašiau, kad tai buvo pranašiškas straipsnis ir savo nuomonės, bent jau dėl 3 ir 4 punkto, nepakeičiau. 1 ir 2 punktai iš laiko perspektyvos atrodo kitaip. Niekada neūbčiau pagalvojęs, kad būsime tokie susiskaldę ir susipriešinę, bet yra taip, kaip yra, problemas reikia spręsti, o ne postringauti ir rodyti emocijas.

Ir norint tas problemas išspręsti, nepakanka turėti gražias vizijas ir tobulas strategijas, pagrindinis dalykas yra v y k d y t o j a i   arba komanda, kuri gali kurti. Apie ją kandidatas nieko nekalba, tik pasigyrė, kad turi, išskyrus atvejį, kad pirmas sprendimas bus Švietimo ministro parinkimas, ir jeigu A. Monkevičius, buvęs Akmenės rajkomo sekretorius, kremliaus akademijos absolventas, ne vieną kartą buvęs ministrų ir kūręs tas problemas, kurios kankina švietimo sistemą, yra tinkamas į ministro pareigas, tai kokią valstybę ruošiasi kurti kandidatas, jei taps prezidentu?!

Tai klausimas ir visiems tiems, kurie jau prišlapino triusikus iš laimės, vien tik dėl to, kad A.J. kandidatuoja.

Istorija       2019-04-24 12:17

Yra senas posakis:,,Žygiais o ne žodžiais mes Tėvynę mylim’‘, poetai gali, mylėt ir žodžiais, o kiti tik žygiais, Juozaičiui laiko bus įrodyti tai, prezidentu jis netaps, dėl kad jis buvęs sąjūdietis, o tai daugumai jau netinka, jiems reikia kito, kaip visada gelbėtojo, ir jo paniškai ieško.

Bravo Juozaitis       2019-04-24 10:26

Tai vienintelis tikras lietuvių patriotinių, tautinių jėgų atstovas - Tautos tarnas(Слуга Народа). Brazauskas su sekretoriais irgi toks buvo, be jokios abejonės. Dirbo tik tautos labui - nacionalistų naudai.

aciu uz paaiskinima       2019-04-24 9:24

vis tiek, vien del sito epizodo uz p. Juozaiti balsuoti negaliu. basta.

Rekomenduojame

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

ES ciniškai naudojasi pavojaus situacija Europoje, kad išplėstų savo galias

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Įveiksime ligas ar žmogiškumą?

Ramūnas Aušrotas. Vaiko teisių apsaugos klystkeliai

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.