Visuomenės pokyčių analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės, Teisėkūros iniciatyvos, Šeimos politika

Arvydas Juozaitis paragino mitingo dalyvius nepritarti tik kosmetinėms „vaikų paėmimo“ iš šeimų tvarkos pataisoms

Tiesos.lt redakcija   2018 m. lapkričio 25 d. 10:51

14     

    

Arvydas Juozaitis paragino mitingo dalyvius nepritarti tik kosmetinėms „vaikų paėmimo“ iš šeimų tvarkos pataisoms

Šiandien, lapkričio 25 d., sekmadienį, filosofas Arvydas Juozaitis, išplatino kreipimąsi į Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo, į mitingą besitelkiančius mitingo „Stop nepagrįstam vaikų paėmimui ir barnevernet principams Lietuvoje!“ dalyvius. A.Juozaitis pasidžiaugė visų piliečių, neabejingų Lietuvos vaikų ir šeimų likimu, pilietiniu aktyvumu ir paragino mitingo rengėjus ir dalyvius nepritarti tik kosmetinėms „vaikų paėmimo“ iš šeimų tvarkos pataisoms.

„Džiugu, kad ir Seimo narių grupė, vadovaujama Mindaugo Puidoko, ką tik įregistravo Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisų projektą, kuris antradienį bus pateiktas Seimo posėdyje. Šiame projekte mėginama patobulinti „vaikų paėmimo“ tvarką, aiškiau apibrėžti vaikų paėmimo atvejus, apriboti Vaikų teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos piktnaudžiavimo galimybes. Nors Mindaugo Puidoko grupės iniciatyva pagrįsta gerais ketinimais, [...] tačiau be išlygų palaikyti šią iniciatyvą būtų klaida. Norvegiškos tvarkos ir norvegiško pavyzdžio Tarnybos neįmanoma pataisyti – ją būtina aiškiai atšaukti,“ – teigia A. Juozaitis.

„Siūlome padėkoti Seimo nariams už jų iniciatyvą, tačiau pabrėžti, kad ji dar labai labai nepakankama. Dar daugiau, Seimui būtina nustatyti aiškią poziciją dėl tarptautiniu mastu kritikuojamos, vaikų ir šeimų teises pažeidžiančios norvegiškos praktikos. Lietuvai ji nepriimtina ir kosmetiškai pakeista tokia tvarka Lietuvos šeimoms nieko gero neduos, nepaskatins gimdyti ir auginti vaikų, nesukurs piliečiams saugumo. Tiesos momentas slypi tame, ar pagaliau politikai imsis veiksmų, kad Lietuvai būtų grąžinti Norvegijoje ir Švedijoje pagrobti jos piliečiai, ar pareikalaus moralinės žalos atlyginimo pagrobtų Lietuvos vaikų tėvams. Nutylėti šių dalykų nepavyks. Mes juos kelsime drauge su visais sąmoningais piliečiais,“ – rašoma A. Juozaičio viešame pareiškime.

A.Juozaitis su bendražygiais lapkričio 21d. Seime įregistravo teisinę peticiją dėl naujosios vaikų paėmimo tvarkos atšaukimo. Kartu su peticija jie pateikė Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimų projektą.

„Projekte siūloma atsisakyti išplėstinių sumurto ir fizinių bausmių apibrėžimų ir atšaukti galiojimą straipsnių, kurie suteikia Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai galias priimti sprendimus dėl vaiko paėmimo. Tarnybai būtų palikta tik pagrindinė funkcija – prevencinių kompleksinių pagalbos šeimai programų įgyvendinimas. Ir tik iš tiesų išimtiniais atvejais, kai kyla tikras pavojus vaikui, Tarnyba turėtų realią prievolę laikinai paimti vaiką, o po to nedelsiant jį grąžinti, pavojui praėjus. Automatiško laikinos globos reikalavimo neliktų“, – sako A. Juozaitis. 

Jeigu Seimo Peticijų komisija pripažins šį raštu pateiktą kreipimąsi peticija, tai jų siūlomos Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisos bus svarstomos Seime.

Praradę viltį, kad Lietuvos valdžia priėmusi šeimoms labai nepalankius sprendimus laisva valia lengvai jų atsisakys – šiandien, sekmadienį, 13 val. Vilniuje prie Seimo susirūpinusių tėvų visuomenės grupės rengiamame mitinge bus reikalaujama stabdyti valdžios smurtą prieš šeimas.

* * *

 

Dr. Arvydo Juozaičio

 

VIEŠAS PAREIŠKIMAS

 

2018-11-25
Dėl Seimo nario Mindaugo Puidoko darbo grupės
pasiūlymų keisti naująją Vaikų teisių apsaugos pagrindų įstatymo redakciją

Daug šviesių vilčių teikia žinia, kad šiandien lapkričio 25 d. Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo vyks susirūpinusių tėvų visuomenės grupės organizuojamas mitingas, kuriame bus protestuojama dėl valdžios agresijos prieš šeimos instituciją ir reikalaujama panaikinti antikonstitucinę norvegiško pavyzdžio vaikų paėmimo iš šeimų sistemą. Tai rodo, kad vėl atgyja piliečių orumas, savimonė ir ryžtas.

Su bendražygiais lapkričio 21 d. parengėme teisinę peticiją dėl šios vaiko paėmimo tvarkos atšaukimo ir įregistravome ją Seime. Šią peticiją galima pasirašyti ir elektroniškai. Nors Seimas elektroninių peticijų nesvarsto, tačiau labai svarbus moralinis peticijos reikalavimų palaikymas. Todėl kviečiu ją pasirašyti ČIA.

Džiugu, kad ir Seimo narių grupė, vadovaujama Mindaugo Puidoko, ką tiktai įregistravo Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisų projektą, kuris antradienį bus pateiktas Seimo posėdyje. Šiame projekte mėginama patobulinti „vaikų paėmimo“ tvarką, aiškiau apibrėžti vaikų paėmimo atvejus, apriboti Vaikų teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos (toliau – Tarnyba) piktnaudžiavimo galimybes. Projekto autoriai tikriausiai sieks ir tėvų, plačiosios visuomenės palaikymo savo projektui.

Nors Mindaugo Puidoko grupės iniciatyva pagrįsta gerais ketinimais (gaila, žinoma, kad tokių ketinimų nebuvo dar tada, kai buvo priimtas visuomenės plačiai kritikuotas bei dabar kritikuojamas įstatymas), tačiau be išlygų palaikyti šią iniciatyvą būtų klaida. Norvegiškos tvarkos ir norvegiško pavyzdžio Tarnybos neįmanoma pataisyti – ją būtina aiškiai atšaukti.

Antai, projekte paliekami išplėstiniai smurto ir fizinių bausmių apibrėžimai, kurie iki kraštutinumo apriboja tėvų teisę drausminti savo vaikus (geriau sugrįžti prie apibrėžimų, kurie galiojo iki įstatymo priėmimo). Kai Tarnybai tokiu pagrindu paliekama teisė spręsti ar tėvai „sistemingai piktnaudžiauja“ savo valdžia, tai ir vėl sudarys sąlygas naujai agresijai prieš šeimas. Piliečių galimybės apsiginti prieš tokią Tarnybos savivalę lieka labai ribotos, teisminio nagrinėjimo procedūros nesuteikia tokių garantijų. O ir pati Tarnybos centralizacija norvegišku pagrindu nepasiteisino. Būtina grįžti prie didesnio savivaldos vaidmens.

Siūlome padėkoti Seimo nariams už jų iniciatyvą, tačiau pabrėžti, kad ji dar labai labai nepakankama. Dar daugiau, Seimui būtina nustatyti aiškią poziciją dėl tarptautiniu mastu kritikuojamos, vaikų ir šeimų teises pažeidžiančios norvegiškos praktikos. Lietuvai ji nepriimtina ir kosmetiniškai pakeista tokia tvarka Lietuvos šeimoms nieko gero neduos, nepaskatins gimdyti ir auginti vaikų, nesukurs piliečiams saugumo.

Tiesos momentas slypi tame, ar pagaliau politikai imsis veiksmų, kad Lietuvai būtų grąžinti Norvegijoje ir Švedijoje pagrobti jos piliečiai, ar pareikalaus moralinės žalos atlyginimo pagrobtų Lietuvos vaikų tėvams. Nutylėti šių dalykų nepavyks. Mes juos kelsime drauge su visais sąmoningais piliečiais.

Dr. Arvydas Juozaitis

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

to Net bolševikai       2018-11-26 0:31

O Juozaitis kas tokis, nežinai ar apsimeti nežinąs, ane, šustriakas?

Anupras       2018-11-25 21:05

Kartais pirmas valstybės asmuo, aišku iš paskos ministras pagerbia daugiavaikes LIETUVES-MOTINAS ,pagarbiai paklauskite JŲ kaip užaugino dorus vaikus, Lietuvos piliečius, be jokių ;PRIDE; PROGRAMŲ.Nebūkite niekingi dviveidžiai.Esamam įstatymui -moratoriumas, .TAUTA pati parengs įstatymą, nes susirūpino savo vaikais, susitelks surinks 100000 parašų ir privalėsit priimti
P.S. ryt per lrt laidą 1012 kad suomių mokykla geriausia pasaulyje.Kiek yra fondų, institutų prie ŠMM/ REIKIA IR TUOM SUSIRŪPINTI.

mokykimės       2018-11-25 17:37

Mokinkimės iš lenko seimo nario,garbingas poelgis pradžiai atsiprašyti ir pripažinti klydus.Jų ir partijos pavadinime kalba apie šeimą.

Kodėl       2018-11-25 17:04

A. J. ėmėsi konkuruoti su M.P.?
Nors ir ne pats inicijavai, prisidėk, paremk, eikit kartu, bet ne nurašyk, kaip netikusio to darbo, kurį kiti žmonės pradėjo, kuris jau daromas seime ir kuris turi šansų būti įgyvendintas. Ne, “mano smėlio pilis bus geriausia, o kitų statomas kojom ar liežuviu sudirbsiu” - smėlio dėžės darbininko logika.

Brexit       2018-11-25 13:34

yra naujos Europos pradžia.Gerai,kad tam ruošiamės.

Landsbergiai       2018-11-25 13:34

yra naujoji nomenklatūra.Jie moka tik apie valdžią moka kalbėti,žmogus jiems nepažįstamas sutvėrimas.

G.Storpirščio       2018-11-25 13:33

atliekama daina A.Biliūno žodžiais gali tapti antro Lietuvos Atgimimo himnu.O šiaip,ar kiti mūsų menininkai tikrai tapo bailiais?

Taip       2018-11-25 12:48

Juozaitis teisus:retušavimas,paterlionė nepadės,esmė lieka ta pati.Ne Lietuvos vertybinis pamatas padėtas tam įstatymui.Anstatas neatitinka pamato.Reikia lietuviško doro įstatymo,tvirtai stovinčio ant vertybinio lietuvybės pamato.Svetimkūnio,sukurpto pagal svetimos šalies pasaulėžiūrą ir ideologiją Lietuvai nereik.Svetimkūnis, sukelia aktyvias neigiamas komplikacijas.Matuko nekalta siela telieka netampoma galimų vertelgų po kampus,tegul ilsisi jis ramybėje savo šventume.Ir nevalia tiems,kurie nepadarė nieko,o signalai buvo,kad jis būtų apsaugotas,minėti jo švento vardo.Te ilsisi jis ramybėje.

albina       2018-11-25 12:28

O juk buvo žodžiai,kad už Tėvynės laisvę reikia kovoti ir budėti kasdien.Atidavėm visą valdymą valdžiai,o ši niekina mus ir tyčiojasi.Jeigu valstybių nereikia,kaip sako Merkel,tai ir vaikai bus bendri.Gal vėl bėdoje būsim ryžtingi ir vieningi?

Net bolševikai       2018-11-25 12:19

taip negriovė šeimos.O šitie liberalbolševikai.Ir bažnyčia tarsi amo netekusi.

Juozaitis - žmonių atstovas       2018-11-25 11:54

Skirtingai nuo Landsbergių ir jų antžmogių partijos. Juozaitis mus užsistoja, kai mums sunku, jis mus gina ir gins. O Landsbergiai?

Lieka       2018-11-25 11:19

vis mažiau abejonių,kad Arvydas Juozaitis visa galva aukščiau už visus kitus kandidatus į Prezidentus - tiek butaforinius, tiek sistemos peršamus ir oligarchų remiamus. Jam sunku, tačiau džiugu matyti, kad jo kalbos, jo programinės nuostatos ryškiai išsiskiria tarp kitų galimų kandidatų nuvalkiotų, demagoginių, niekuo neįsipareigojančių budinčių ir visiems nusibodusių frazių, pažadų, daugiažodžiavimo ir menkai pridengtos paniekos rinkėjams. Jeigu tikrai, kaip jis žada,jo rinkiminė kampanija taps dar aiškesnė, tvirtesnį, konstruktyvesnė, tai yra vilčių, kad ateinantį pavasarį pirmą kartą turėsime Prezidentą, kurio esame verti.

Misteris       2018-11-25 11:15

“Šakaliniams” įstatymams MORATORIUMĄ be išlygų.
Steigti NEDELSIANT Tėvų nevyriausybinę organizaciją ,į kurią būtų galima įstoti INTERNETINIU būdu .

Vilnietė       2018-11-25 11:09

Sutinku 100 procentų, gana valdžiai kopijuoti ir nusirašinėti, tarsi Lietuvos žmonės būtų begaliniai kvailiai ir nieko nesuprastų.


Rekomenduojame

Andrius Švarplys. Partijos: tarp progreso ir tradicijos – partijų atsakymų „Artumai“ apžvalga

Povilas Urbšys. „Seimo sesijos pradžia su dviveidiškumo kauke“

Robertas Grigas. Smirsteli kažkuo netikru. Net jei ten yra tiesos

Nida Vasiliauskaitė. Tu ką, [mulki,] humoro nesupranti?!

Ramūnas Aušrotas. Darbuotojas yra nei vyriška, nei moteriška sąvoka. Tėtis ar mama – yra

Gintaras Furmanavičius. Ar čia tik aš vienas toks nesupratęs ir nesusipratęs?

Audrius Bačiulis. Kaip manot, į kurią šalį IT darbuotojai ketina emigruoti nuo prakeiktos Lukašenkos diktatūros?

Prof. Kęstutis Skrupskelis: kaltę privalu įrodyti

Geroji Naujiena: Kad ir mums būtų atleista

Vytautas Radžvilas. Apie „sociologinę demokratiją“, arba TS-LKD – mūsų epochos protas, garbė ir sąžinė?

Ramūnas Aušrotas. Kas yra ir ko nėra paskutinėje rudens sesijos Seimo programoje?

Audriaus Bačiulio replika: O dabar įsivaizduokime…

Nuomonė: Neringa Venckienė. Lietuva nesiskiria nuo Rusijos

Algimantas Rusteika. Jie pralaimėjo, tik dar nei jie, nei mes to nesupratom. Supraskim

Vytautas Radžvilas. „Pagal šiandien teisiančius rezistentus, turime tapti mankurtais“

Laimonas Kairiūkštis. Olimpo dievai akli: lietuviškas švietimas

Liutauras Stoškus. Keletas štrichų iš asmeninės rinkiminės patirties su pasiūlymais rinkimų sistemos tobulinimui

Vidas Rachlevičius. ES eksportuoja tai, ko britai visai nepageidauja

Gintaras Furmanavičius. Nemira Pumprickaitė įgarsino LRT svajones

Ramūnas Aušrotas. Visuomenė turi žinoti, kokia yra Lietuvos švietimo tarybos narių pozicija

Algimantas Rusteika. Iš duobagyvių gyvenimo

Liudvikas Jakimavičius. Revoliucija kaip žaidimas

Neringa Venckienė. L. Stankūnaitės advokatė Grubliauskienė jau aiškina, kad Deimantė kalba su akcentu

Ramūnas Aušrotas. Ar vienaragis priklauso gėjams?

Arvydas Anušauskas. Demonstratyvus Kremliaus noras susitapatinti su okupantais

Geroji Naujiena: „Meilė – įstatymo pilnatvė“

Neringa Venckienė. Deimantės negalima apklausti teisme, nes ji ... nebekalba lietuviškai?

Vytautas Sinica. Tylėti būtų gėda patiems prieš save

Povilas Gylys. Po rinkimų nors ir tvanas?

Andrius Švarplys. Čia ir dedam tašką kalboms apie VDU bendruomenę?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.