Prezidento rinkimai 2019, Visuomenės pokyčių analizė, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Prezidentas ir jo komanda

Arvydas Juozaitis Latvijos nepriklausomybės 100-mečio šventėje „pavadavo“ prezidentę Dalią Grybauskaitę

Tiesos.lt redakcija   2018 m. lapkričio 20 d. 9:22

12     

    

Arvydas Juozaitis Latvijos nepriklausomybės 100-mečio šventėje „pavadavo“ prezidentę Dalią Grybauskaitę

Lapkričio 18–19 dienomis kandidatas į Lietuvos Respublikos Prezidentus, Sąjūdžio pradininkas, filosofas Arvydas Juozaitis su gausia bendražygių palyda dalyvavo Rygoje vykusiuose Latvijos Nepriklausomybės 100-mečio šventiniuose renginiuose. Prieš šimtą metų, lapkričio 17 d., buvo įkurta Latvijos tautos taryba, kuri jau lapkričio 18-ąją paskelbė šalies nepriklausomybę. Latvių tautai, kaip ir lietuviams, 1919 m. teko ginti savo laisvę bei atremti aršų bolševikų ir bermontininkų puolimą.

Rygoje A. Juozaitis padėjo gėlių prie Latvijos Laisvės paminklo, dalyvavo šimtmečiui skirtame koncerte prie Karlio Ulmanio paminklo ir kartu su dešimtimis tūkstančių latvių ir užsienio svečių žygiavo įspūdingoje deglų eisenoje.

„Latvija – pavyzdys mums visiems širdingos meilės ir nuoširdžios pagarbos apraiškos savo tautai, savo didvyriams, savo istorijai. Dešimtys tūkstančių šios išdidžios, taurios ir laisvę mylinčios tautos vaikų šiandien savo deglų ir širdžių liepsnomis užliejo ir sušildė lapkričio vėsa alsuojančius Rygos aikštes ir prospektus… Kiekvieno čia esančio sieloje vėl plykstelėjo Atgimimo, latvių Atmodos ugnis, skelbianti, kad niekas neužmiršta, niekas nepamirštas, kad sąjūdis tęsiasi ir kad mes esame jo tęsėjai. Prieš 100 metų atkovota laisvė turi būti atkovojama kasdien ir vėl. Ji kaip aukuro ugnis – tik nuolat kurstoma ir palaikoma tampa amžinąja. Čia Rygoje dabar tai jaučiame ne tik mes, bet ir su mumis drauge žygiuojantys mūsų vaikai ir anūkai. Latvija sugebėjo savo nepriklausomos valstybės 100-mečio sukaktuves paversti tvirtai ir ryžtingai žengiančios į antrąjį nepriklausomybės šimtmetį tautos dvasine paskata“, – sakė A. Juozaitis. 

A. Juozaitis apgailestavo, kad tokią atsakingą ir simboliškai svarbią mums artimiausios broliškos tautos šventę į Rygą neatvyko nė vienas iš Lietuvos aukščiausios valdžios vadovų. Ypač jį suglumino dabartinės Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitė poelgis, esą atsiliepęs ir jo paties šventinės darbotvarkės turiniui.

„Aš su savo bendražygiais atvykau į Latvijos sostinę švęsti ir sveikinti brolius ir seses latvius su viena didžiausių ir reikšmingiausių XX a. istorijos švente. Tačiau iš karto papuoliau į kryžminę bičiulių latvių ir žurnalistų ugnį – turėjau aiškintis ir teisintis, kodėl Lietuvos vadovė, pažadėjusi atvykti į Rygą, vis dėlto neatvyko. Deja, tokioms kelionėms skirto specialaus lėktuvo gedimas nei latviams, nei svečių šalių atstovams neatrodė rimta priežastimi. Juk kelią nuo Vilniaus iki Rygos nesunku įveikti ir kitomis transporto priemonėmis… Teko sutikti su besistebinčiais tokiu poelgiu, juolab kad Prezidento atstovavimas šaliai nėra tik paprasta pareigybė. Tai paties Lietuvos suvereno – tautos –  simbolinė galių išraiška“, – sakė A. Juozaitis. Ir pridūrė, kad „viešai atsukti nugarą giminiškai kaimynei, Lietuvai draugiškiausiai valstybei, ne tik kad nemandagus poelgis, bet ir negeras ženklas, rodantis, kad su šia šalimi jokių artimesnių ir draugiškesnių santykių plėtoti neketinama…“

Komentuodamas lapkričio 18 d. Lietuvos Prezidentės netikėto neatvykimo į Latviją atbalsius Lietuvos viešojoje erdvėje, A. Juozaitis juokavo, kad dabar jam tenka visa atsakomybė „pavaduoti“ į Latviją neatvykusią Prezidentę. „Kiti kandidatai į Prezidentus to padaryti buvo nepasiruošę, nors vienas iš „reitingiškiausių“ kandidatų ir pareiškė, kad jis būtų į tokią svarbią šventę Rygoje net ir dviračiu nuvažiavęs, o kitas, jog tikrai vyktų, jei būtų išrinktas Prezidentu, tačiau šioje – šimtmečio šventėje! – nė vienas iš jų nepasirodė“, – šypsojosi A. Juozaitis.

Kaip žinia, Lietuvos delegacija, vadovaujama prezidentės D. Grybauskaitės, dėl netikėto karinių oro pajėgų lėktuvo „Spartan“ gedimo lapkričio 18 d. negalėjo išskristi į Rygoje vykstančias Latvijos Nepriklausomybės 100-mečio iškilmes.

A. Juozaitis jau daugelį metų propaguoja strateginę Latvijos ir Lietuvos bendrystę. Apie Lietuvos ir Latvijos sandraugos būtinybę jis yra rašęs ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos spaudoje. A. Juozaitis įsitikinęs, kad abiem Baltijos šalims kilusius egzistencinius ir geopolitinius iššūkius Latvija ir Lietuva drauge galėtų išspręsti daug lengviau ir geriau. Pasak jo, nuo romantinės dviejų tautų vienybės idėjos atėjo laikas pereiti prie konkretaus, „kieto“ dvišalių santykių modelio, kurį galima būtų įgyvendinti steigiant bendrą Lietuvos ir Latvijos sandraugą. O glaudesnis Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimas, pasak jo, sustiprintų visų trijų Baltijos šalių ryšį bei duotų daug naudos ir platesnėje tarptautinėje politikoje, taip pat ir daugiašalio bendradarbiavimo struktūrose, tokiose kaip NATO, ES, JTO.

Saulius Lapienis
Sambūrio „Lietuva yra čia“ iniciatyvinė grupės vardu

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Per Juozaitį       2018-11-21 13:41

taip Prezidentė atsilygina Brazausko chėbrai, padėjusiai padaryti svaiginančią karjerą. Brazauskas, o ne kas kitas paskyrė ES komisare, ar jau pamiršote, Jūs ten be atminties? Dabar atiduoda ir duoklę, ir pagarbą Juozaičiui, kažkada išgelbėjusiam AMBalą ir jo CK.

manau,       2018-11-21 12:48

kad   traukinys ir nuvaziavo   saunuolis Arvydas gal pasivysi, balsuosim uz jus

Sarafan       2018-11-20 19:04

-Kas čia dabar knaisiojasi po smulkmenas? Demaskavimai? Kas leido?!

Be makijažo buvo Grybauskaitė       2018-11-20 18:38

Tame video iš oro uosto Drybauskaitė nebuvo pasidabinusi kaip į šventę, pati jos išvaizda sakė, kad niekur nevažiuos.

StasysG       2018-11-20 17:31

“manau” gal tiesą rašo. O apie balsavimą negirdėjau. Jei buvo, tai kerštui proga atsirado.

manau       2018-11-20 15:54

Manau, kad ji ir neketino ten skristi, nes Latvija atsisakė palaikyti jos kandidatūrą į ES tarybos pirmininko postą. Be to ji jaučiasi kalta prie Latviją, nes ją apgavo su savo independence. O gedimas tik pretekstas. O ir 2 zuikiai nušauti vienu ypu: reikalauja naujo valdžios lėktuvo pirkimo ir parodyta nepagarba Latvijai iš keršto.

StasysG       2018-11-20 15:27

Didelis pliusas kandidatui į prezidentus A Juozaičiui. Balsuosiu už jį.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2018-11-20 13:59

Gerai, kad komunistė Dalia Grybauskaitė nenuskrido, bo būtų sugadinusi visą šventę braliukams.
Belieka dabar išsiaiškinti, Arvydas Juozaitis buvo komunistas ar ne.

Naša Kvaiša       2018-11-20 12:53

Nevykau pas zirga galvas nes jie…violetiniai.
Ir vėliava jų beveik violetinė.
Tie latviešai ne tik išardė visą vaikučių mylėtojų tinklą, bet dar ir išmetė daug labai svarbių asmenų iš postų.
Už ką? Už tai kad mylėjo vaikučius?
Latvių spauda ir televizija irgi patvoriniai - vaikučių mylėtojų negynė kaip mūsiškiai, labai negražiai rašė ir kalbėjo apie elito actovus. Atvirai!
Ko man važiuoti į tokią acilikusią ir brutalią šalį. Ką norvegai pagalvotų, ką pasakytų Briuselis?
Nu tai ir nevažiavau.

LNK Jakovlevas       2018-11-20 10:29

sumurmėjo,kad Latvijoje buvo vienas kandidatas į prezidentus…pavardės neminėjo,užtat Nausėdos mintys buvo išreklamuotos.

$+$       2018-11-20 10:14

Šioje istorijoje kiekvienas mato tai, ką nori matyti. Pavyzdžiui, V. Vasiliauskas geležinkelio problemą, man susidarė įspūdis, kad šalies vadovė neketino ten vykti arba jos kanceliariją reikėtų išvaikyti šunims šėko pjauti, už negebėjimą tinkamai atlikti pareigų. Kiekvienas atsakingas žmogus svarbiam reikalui turi atsarginį variantą. O gal pats pretendentas į kandidatus buvo problema?! Juk reikėtų konkuruoti dėl populiarumo. Latvija, gi, ne vaikų namai!

musu grybauskaite       2018-11-20 9:51

lengviau atsiduso, kai ta skraidykle sugedo-  aciu Dievui, turiu preteksta nevykti i ta latviu svente.

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.