Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Propagandos ir ideologijos analizė

Arvydas Anušauskas. Prašau pagalbos – tai gali sustabdyti insinuacijomis ir iš piršto laužtais teiginiais grįstą šmeižto kampaniją

Tiesos.lt redakcija   2020 m. liepos 24 d. 7:32

17     

    

Arvydas Anušauskas. Prašau pagalbos – tai gali sustabdyti insinuacijomis ir iš piršto laužtais teiginiais grįstą šmeižto kampaniją

Man taip nusibodo tos spekuliacijos, o tiksliau pasakius, šmeižtas apie Juozą Lukšą-Daumantą ir tos tezės, kad „nėra patvirtintų duomenų jog dalyvavo Garažo pogrome“, kad esu priverstas viešai kreiptis pagalbos.

Pagalbos dėl knygos „XX a. slaptieji archyvai“ (aut. A.Anušauskas ir G.Sviderskytė), 61–101 psl. skyriaus „Lietūkio garažas“ vertimo pirmiausia į anglų kalbą (jei kas gali – ir į vokiečių, rusų ir hebrajų kalbas, tai irgi kviesčiau prisidėti).

Čia pridedu tik tyrimo išvadą. Manyčiau, kad tai gali sustabdyti insinuacijomis ir iš piršto laužtais teiginiais grįstą šmeižto kampaniją. Jei kas prisidės, tai rašykite pm – tyrimo tekstą (jo apimtis apie 26 spausdintų puslapių) atsiųsiu asmeniškai.

UPD. Kadangi vėl sugrįžau prie šio teksto, tai galiu konstatuoti, kad Juozo Lukšos pavardė nei tiriant KGB (XX a. 5–7 dešimtmečiuose), nei nepriklausomos Lietuvos prokuratūrai (1990–2005 m.), net fragmentiškai nebuvo minima šiame kontekste. Ji jokiu pavidalu neatsispindėjo nei liudininkų parodymuose, nei archyviniuose dokumentuose. Jos įtraukimas į šios bylos kontekstą yra sąmoningas klaidinimas (dezinformacija) ir tikrųjų pogromo kaltininkų kaltės neigimas.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

T0mas J.       2020-07-27 14:14

Ką reiškia “pm”?
Ką reiškia “UPD”?
Ar Anušauskas jau prarado savybę lietuviškai aiškiai rašyti?

Klausimai       2020-07-26 8:20

Kas tai nacizmas?
Kas tai fašizmas?
Kas tai socializmas?
Kas tai demokratai - socialistai?
??????

Ernis `to ašara       2020-07-26 0:33

Nacistinėje Vokietijoje fašizmo nebuvo. Fašizmas buvo tik Italijoje.

tam atkaklus, bet nenuoseklus        2020-07-25 9:43

Matant Banionio brolio “kūrybą”, nenorom į galvą šauna mintis, kad nėra dūmų be ugnies.

paviršutiniška       2020-07-25 9:41

Kiek pastebėjau, tas Gochinas “Twitteryje” rašinėja Kremliaus trolių kompanijoje po Lietuvos institucijų ar valstybės pareigūnų įrašais ir tie jo komentarai būna visiškai ne į temą. Tai ar tiek jau svarbūs tokie veikėjai, kad strimgalviais pulti reaguoti į eilinį jų išpuolį? Gal taip tik siunčiama ugniagesių komanda gesinti smilkstančios šiukšliadėžės mieste, nematant, kad greta esančiame miške tuo pat metu rusena durpynas?
Bet tokius dalykus išversti į kelias užsienio kalbas seniai reikėjo. Nes kai pradedi diskutuoti su užsieniečiais šia tema, pamatai, kad net šaltiniai lietuvių kalba yra labai skurdūs, nekalbant jau apie anglakalbius.

atkaklus, bet nenuoseklus       2020-07-24 22:56

Arvydas Anušauskas neprašė pagalbos sustabdyti insinuacijomis ir iš piršto laužtais teiginiais grįstą Sladkevičiaus, Sondeckio ir Banionio šmeižto kampaniją. Jis tą kampaniją pats organizavo.

dar tikintiems "holokausto" kliedesiais       2020-07-24 20:42

Visa oficiali žmonijos “istorija”-atviras žydaujos melas:

  http://www.sunaikinta-tiesa.jimdofree.com/blog

nežinoma       2020-07-24 15:55

O kas buvo tie garaže nužudyti žydai, įdomu. Gal jie prieš tai lietuvius žudė ir trėmė

Laikantys save patriotais       2020-07-24 15:40

ar bent apskritai padoriais žmonėmis, turėtų palikti tą anūkinę šutvę. Bet dauguma laikosi valdžios iliuzijos. Negi mano, kad toje šutvėje dar kas nors gali pasikeisti? Politikoje liks prie suskilusios geldos, o ir asmeninė reputacija bus sugadinta. Ši A.A. iniciatyva gera ir reikalinga, bet, kaip matyti iš komentarų, vargu ar sulauks palaikymo. Ponui A.A. reikėtų pamėginti išeiti iš to ,,saviškių” burbulo ir pažvelgti į save iš šalies. Bet tam reikia daugiau drąsos negu kautis su kuklianskiniais - vanagaitiniais. Tačiau vieną kartą pasirinkti vis tiek reikės. Kol vieną koją mazgoji, o kita stovi mėšle, vis tiek smirdės.

hmmm       2020-07-24 12:23

man yra gana idomi konservatoriu partijos laikysena ir situo ir kitais panasiais atvejais, pvz., Generolo Vetros lentos nuemimo istorijoje, Lukiskiu smeliuke, ivairiuose Vanagaites ir panasiu padaru sukeltuose erzeliuose ir pan. Ten vienaip ar kitaip pasisako tik kai kurie parlamentarai, bet niekada nebuna partijos oficialios pozicijos, lygiai taip pat niekada partijos vardu nepasisako jos lyderis. Man visa tai atrodo tik kaip noras pasirankioti patrijotais save laikanciuju balsu, nors partijai sitie klausimai yra nesvarbus, arba gal net jos pozicija kai kuriais atvejais yra skirtinga.

NKVD-KGB-GRU       2020-07-24 11:35

jau padeda. Prasidėjo kolektyvinė diarėja. Vadinasi, jiems tai aktualu. Bijo tiesos.

Anušauskas yra nulis       2020-07-24 11:28

Anušauskas neturi pasitikėjimo, todėl geriau nelįstų prie partizanų, kaip Landzbergis prie tremtinių.

*** ***       2020-07-24 11:00

Nesupratau:
...Anušauskas savo atliktame nepriklausomame tyrime…
Ar kas tiki nepriklausomumu?

...iki galo ištirti nusikaltimus vykdytus Lietūkio garažo kieme iki šiol trukdė nuolatos besikeičianti politinės ir ideologinės aplinkybės…
Atsakymas: Nėra noro. Taip, kaip ir krepšininkų dalyvavimas VII forte nėra tyriamas…

Prašalietis       2020-07-24 10:32

Šiandieninis “patriotinės istorijos” rašytojas ir “insinuacijų stabdytojas” Anušauskas,rašantis apie šiandiena daromų “didvyriais” karo metų ir pokario “kovotojų už laisvę pergalingas ir didvyriškas kovas” bei daugumos lietuvių “meilꔞydukams, visiškai pasiklydo savo “patriotinėse ir mokslinėse” insinuacijose. Be Šimašiaus smėlio sutvarkymo, neatidėliotina šiandieniniams “tautinių pergalingų kovų istorijų” rašytojams užduotis yra - “sustabdyti visokias insinuacijas” dėl Lukšo-Daumanto pokario pergalingų kovų už laisvę, nes 2019 Niujorke Nausėda pažadėjo JAV gyvenančiai Lukšo Daumanto našlei, kad NKVD-istų laukiamo atvykstant ir negrabiai jį lydėjusio NKVD-istų agento į nugarą nušauto Lukšos didvyriškumas bus įvertintas.
Štai ką apie “tautinės istorijos” rašymą  2009 rugpjūčio 13d. Lietūkio garažo kieme vykdytų, minios Kauno “patriotinių” žioplių stebimos 60 žydų žudynių, kuriose pagal ne šiandien atsiradusius kai kuriuos įtarimus studentas Lukša-Daumantas “didvyriškai” sudalyvavo su laužtuvu,  Anušauskas savo atliktame nepriklausomame tyrime pabaigoje rašo, citata: ” Po Lietūkio garažo kieme ir Vilijampolėje vykdytų žudynių, vokiečių operatyvinio saugumo šefas brigadenfiureris Frankas Stakleckeris, motyvuodmas tuo, kad lietuvių žiaurumas yra nesuvaldomas, pasiūlė išsigelbėjimui žydams kreiptis į Getus. Žudynės “Lietūkio” garažo kieme pagal visas aplinkybes yra įpatingas atvejis Holokosto istorijoje. Šie mūsų tyrimo duomenys nesutampa su oficialia žudynių versija. Paminėje kai kuriuos žudynių asmenis, galima konstatuoti, kad objektyviai iki galo ištirti nusikaltimus vykdytus Lietūkio garažo kieme iki šiol trukdė nuolatos besikeičianti politinės ir ideologinės aplinkybės, kurios, kad ir kaip būtų gaila, “sukoreguodavo” tikrovę.”  Beje. žinantys apie Lukšos desantavimą NKVD-istai ir jo atsivežamus kovų už laisvę palaikymui skirtus dolerius, kurių kažkiek gavo Ramanauskas- Vanagas, Ramanausko-Vanago laukė nelegaliuose valiutos keitimo į rublius punktuose. Viename iš Kauno punktų Ramanausko-Vanago su visa šeima NKVD-istai ir sulaukė. Žydams karo metais reikštos lietuviškos nemeilės skleidėjų “Insinuacijų patriotiniams stabdytojams” reiktų kažką daryti taip pat su tokia iš senų laikų užsilikusia “nepatriotine Kremliaus insinuacija”, kurioje apie didvyriškas pokario kovas už laisvę yra rašoma, kad 1944 - 1956 miško broliai nužudė 25000 žmonių iš kurių daugiau kaip 23000 buvo lietuviai. NKVD ir Raudonosios armijos nuostoliai 575 užmuštų ir 878 sužeistų.

ašara       2020-07-24 10:20

Vėl Anušauskas sukėlė bangą...
Patiko, kad “Atliktas nepriklausomas tyrimas…”
Kas pavedė? Kas atliko? Kas mokėjo?
Patiko “Birželio sukilimas…”. Didvyriškumas pasireiškė tame, kad vaikėsi ir šaudė į nugaras, sprunkančiams kareiviams… Varė žydus… Šlangais vandeniu pildė pilvus ... Grojo armonika… Ir tarp jų buvo didvyris. O seimo narys nemato, negirdi, bet sapalioja.
“Sukilėliai” parodė, davė vokiečiams idėja, kaip naikinti žydus. Faktas!
Sugalvoti lukšo (ir noreikos ar ramanausko) metus, tai spjauti į veidą, tikriems didvyriams, kurie kovojo su ginklu su fašistais. Jie užmiršti. Aišku kodėl. Niekaip negalime susiprasti, kad socialistinėje Lietuvoj valdė broliai - lietuviai, nors ir komunistai. Ir valdė daug sėkmingiau. Ir jie saugojo Lietuvą daug geriau, negu laukinis lietuviškas kapitalizmas. Juk Laivas jau pusiau tuščias. O viena šventė veja kitą šventę. Svarbu, kad alutis liejasi. Pijokų džiaugsmui. 
O prie Alytaus nuvertė kario veidą... Gėda.

Paulius       2020-07-24 8:34

deja, niekas kliedesių nepaneigia argumentais. kadangi antrųjų neskaito auditorija, į kurią orientuojasi dezinformacijos autoriai. O srities specialistai tokių kliedesių neskaito. Tai, ką bandote padaryti, pone Anušauskai, vadinasi „pašerti trolį“. Trolis savo tikslą jau pasiekė ir visi tęsiniai jam tik į naudą

Kis       2020-07-24 8:14

Gal nereiketu kelti tokio surmulio,nes del vieno zmogaus sukelti puse pasaulio ant koju,labai itartina,pakalbes ir tuo viskas baigsis.Siandiena as itariu,kad viskas daroma ,kad kuo daugiau kalbetu,gal sumanei Anusauskai gesefta prasukti?Dauguma zmoniu ,kuriu kalba nori versti knyga neturi apie minimas personalijas jokio supratimo?Gal vertetu nusiraminti,nes jauciasi kad ne viena puse nesutiks,turi savus interesus,o jie apjungti babkese.Va kas svarbiausia 21 a.Nuo mazo iki garbaus amziaus pagrindas -babkes ir kuo daugiau.


Rekomenduojame

Andrius Švarplys rekomenduoja: putiniškos Rusijos disidento Andrejaus Ilarionovo analizė dėl Kapitolijaus įvykių

Socialinis tinklas GAB atkūrė JAV prezidento Donaldo Trumpo įrašus iš „Twitter“ paskyros

Geroji Naujiena: „Ateikite ir pažiūrėkite, kur aš gyvenu!“ – kviečia Kristus

Andrius Švarplys. Apie ateities Lietuvą, švietimą ir ateities universitetą

Egidijus Šileikis. Manipuliacijos siekiant nekeisti Konstitucinio Teismo pirmininko

Liudvikas Jakimavičius. Ne už kalnų diena…

„Parler“ direktorius sulaukė grasinimų mirtimi

Verta pažiūrėti. „Kapitolijaus šturmas“ garsiojo prokuroro ir buvusio Niujorko mero Rudolfo Džulianio akimis

Andrius Švarplys. Viena replika apie Laimos Kreivytės pranešimą Santaros Šviesos Vilniaus klubo diskusijoje apie ateities Lietuvą

Vytautas Sinica apie socialinių tinklų cenzūrą: pasirodo, viskas yra dar blogiau

„Nacionalinis susivienijimas“ reikalauja teisingumo reformos ir beda pirštu į rezonansines bylas

Andrius Švarplys. Didžiausias JAV demokratijos išbandymas vyksta dabar – po rinkimų ir Kapitolijaus užėmimo

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Malda Sausio 13-ąją

Kastytis Braziulis. Bolševizmo mūsuose vis dar yra likę labai daug

Verta prisiminti. Vidmantas Valiušaitis. Dar kartą „vienų vieni“?

„Pagaminta Lietuvoje“: savaitės politinių įvykių apžvalga trumpai

Verta prisiminti. Naktis, sukrėtusi ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį: pirmieji žiniasklaidos balsai

Ramūnas Aušrotas. Ateina naujos ideologinės kolonizacijos laikas – apsiginsime?

Vygantas Malinauskas. Kodėl Bažnyčiai iš viso reikalingos Šv. Mišios

OpTV: išskirtinis „Kranto“ interviu su pirmuoju krašto apsaugos ministru Audriumi Butkevičiumi – apie Ameriką ir Trumpą, Sąjūdį ir Sausio 13-ąją

Aleksandras Nemunaitis. Kaip man nebuvo leista sudalyvauti viešame Vilniaus savivaldybės Ekonomikos komiteto posėdyje

Ramūnas Aušrotas. Įdomu, ką čia Žmogaus teisių komitetas sugalvojo?

Algimantas Rusteika. Mes laimėjom

Raimondas Navickas: Mes jų nepamiršome. Papasakokime apie juos savo vaikams ir anūkams

„Iš savo varpinės“: Ar vyksta socialinių tinklų revoliucija?

Vytautas Radžvilas: Laisvės kova niekada nebaigta

OpTV: Mantas Varaška meta iššūkį iš nelaimės parazituojančiai žiniasklaidai ir kolegoms: žmonių kantrybė senka!

Laima Malinauskaitė. Sausio 13-ąją prisimenant

Moderna padvigubino savo vakcinos nuo Covid-19 kainą

Vytautas Sinica. Interneto cenzūros režimas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.