Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Žiniasklaida

Artūras Račas. LRT problemos sprendimas: kad šuo nevizgintų LRT Tarybos

Tiesos.lt siūlo   2018 m. kovo 16 d. 7:27

13     

    

Artūras Račas. LRT problemos sprendimas: kad šuo nevizgintų LRT Tarybos

Kažkaip daug krizių Lietuvoje pastarosiomis dienomis. Seimo krizė, nacionalinio transliuotojo krizė, „į kampą įvarytų Vilniaus prostitučių krizė“. Pastaroji Monikos vardo portale yra tarp top naujienų, bet tai suprantama, nes visiems artimiausia yra sava profesija.

Kadangi esu žurnalistas, o ne prostitutė, man artimiausia yra LRT krizės problema. Kuri nepatenka į pagrindinių Lietuvos žiniasklaidos priemonių topus, nes juos okupavo ordino kavalierius A.Tapinas, susapnavęs, kad jis yra E.Zolia, ir nusprendęs, kad jam užteks potencijos paimti Bastiliją.

A.Tapinas man neįdomus. Nes jis – ne žurnalistas. O štai LRT man įdomi, nes aš už ją moku.

Ir todėl man rūpi, kaip bus išspręsta jau 10 metų besitęsianti LRT krizė, apie kurią šiandien dar kartą priminė Viešųjų pirkimo tarnybos vadovė Diana Vilytė.

Pirmiausia noriu ją pacituoti:

Tikrai galiu patvirtinti, kad taryba nevaldo nacionalinio transliuotojo, kaip tai turėtų būti. Negalėčiau šiandien pasakyti, kodėl taip yra
[…]
LRT taryba, apribota informacijos konfidencialumo, į tuos dalykus turbūt nelabai ir kišosi […)]. Turbūt uodega vizgina šunį, ne atvirkščiai: ne taryba valdo transliuotoją, o administracija – tarybą.

D. Vilytė beveik visiškai teisi. LRT taryba, kurią LRT įstatymas vadina „aukščiausiu LRT valdymo organu“ šiandien nėra organas. Šiandien LRT Taryba tėra A.Siaurusevičiaus vizginama uodega. Kaip ir visus pastaruosius 10 metų.

Kodėl sakau, kad D.Vilytė yra „beveik visiškai“ teisi“? Ogi todėl, kad A.Siaurusevičiaus uodega LRT Taryba tapo ne dėl „informacijos konfidencialumo apribojimų“. O savo noru. Tą patvirtina teismo sprendimas mano byloje su uodegos vizgintoju A.Siaurusevičiumi, kuriame buvo aiškiai pasakyta, kad uodega, tai yra, LRT Taryba, balsavimu buvo nusprendusi būti vizginama.

O bet tačiau, kilniaširdiškai atleisdamas D.Vilytei šią klaidą, iš esmės esu jai labai dėkingas, nes ji yra pirma po manęs viešai pasakiusi tai, ką aš garsiai sakau nuo 2009 metų, tai yra, nuo tada, kai partškolos lektorė anksti ryte savo skambučiu pažadino mane miegantį prie ežero ir pasiūlė man būti LRT Tarybos nariu. Prašydama atkreipti dėmesį į finansus. Sutikau. Kuo viskas baigėsi, jūs visi žinote.

Manęs tuos visus 10 metų niekas nenorėjo girdėti. Nesitikiu, kad išgirs ir D.Vilytę. Nes, norint išgirsti reikia suprasti. O mes su D.Vilyte suprantame, nes mums abiems teko būti LRT Tarybos nariais ir bandyti nebūti vizginamiems A.Siaurusevičiaus. Todėl šiandien ten mūsų nėra, o yra Ž.Pečiulis. Kuris viešai sako:

Taryba veikia savo kompetencijos ribose. Kadangi iškyla nauji klausimai, tuos dalykus galima persvarstyti, kaip galima būtų labiau prižiūrėti, bet taryba turi tam tikras ribas, kurių neturėtų peržengti.

Man nuoširdžiai gaila Ž.Pečiulio. Nes man visada gaila žmonių, kurie nesupranta, ką kalba. O Ž.Pečiulis, nesupranta, kad LRT Taryba neturi ribų, nes ji pagal LRT įstatymą yra „aukščiausias LRT valdymo organas“. Ne uodega, ne šuo, o šeimininkas. Teoriškai. O realiame gyvenime Ž.Pečiulis nėra joks organas. Nes uodega nėra organas. Tai atavizmas, kuris organizmo funkcionavimui nebūtinas.

Todėl aš manau, kad LRT krizę šiandien galima išspręsti vieninteliu būdu. LRT Tarybos nariai, po to, kai VPT vadovė D.Vilytė pavadino ją A.Siaurusevičiaus vizginama uodega, turėtų sukaupti paskutinius jiems dar likusius savigarbos likučius ir atsistatydinti. Vardan tos Lietuvos ir jos visuomennio transliuotojo. Prieš tai LRT Tarybos dar galėtų pareikšti nepasitikėjimą šuniui, kuris LRT Tarybą vizgino pastaruosius 10 metų.

Prieš palikdami vizginamos uodegos poziciją LRT Tarybos nariai dar turėtų paskirti laikinąjį LRT direktorių, kad įstaiga galėtų normaliai funkcionuoti. Mano asmenine subjektyvia nuomone, šias pareigas galėtų užimti Radijo programų direktorė Guoda Litvaitienė arba Radijo naujienų tarnybos direktorius Audrius Braukyla. Abu – padorūs žmonės, turintys pakankamai vadovavimo įgūdžių, žinantys, kas yra žurnalistika, ir tikrai susitvarkytų su šiomis funkcijomis 222 kartų geriau nei krūtų portalo Monika, kurią jos padlaižiai užkalniai jau paskyrė vadovauti nacionaliniam transliuotojui. Aš tai žinau ne iš kalbų, o iš savo asmeninės patirties.

LRT taryboje yra ne tik ž.Pečiulis ir Vyskupų konferencijos atstovas D.Chmieliauskas, ten yra ir sveiko proto žmonių. Tikiuosi, kad Kovo 11-osios Akto signataras, Nacionalinės Lietuvos kultūros ir meno premijos laureatas, Nacionalinės Dailės galerijos vadovė ir buvęs savaitraščio „Veidas“ vyriausiasis redaktorius yra sveiko proto žmonės. Neabejoju, kad ir kiti LRT Tarybos nariai tokie yra. Nekalbu apie Ž.Pečiulį.

Todėl manau, kad jie suras savyje jėgų atsisakyti tų kelių šimtų eurų ir garbingo LRT Tarybos nario statuso. Kuris po D.Vilytės viešų pareiškimų gal ir nebėra toks jau garbingas.

Atsistatydinus LRT Tarybai ir išmetus iš nacionalinio transliuotojo šunį, kuris 10 metų vizgino „aukščiausią LRT valdymo organą“, būtų galima atšaukti ir LRT direktoriaus konkursą. Iki tol, kol mes visi susitarsime, kas yra visuomeninis transliuotojas ir kokia yra jo paskirtis.

Patikėkite, kelis mėnesius be šuns ir jo uodegos LRT tikrai išgyvens.

racas.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Nepasirašysiu       2018-03-19 11:46

“Nacionalinės Lietuvos kultūros ir meno premijos laureatas, Nacionalinės Dailės galerijos vadovė”
Šį tą pasako apie Lietuvos “inteligentiją”. Pasiūlyčiau galerijos vadovei palikti ir tas pareigas, bet pagalvojus, koks (eurokomunistinis ir oligarchinis) jaunimas užimtų jos vietą, neskubėsiu.

Monika       2018-03-18 13:13

Labai teisingai parašyta.
šaunuolis Račas

jonis       2018-03-16 21:56

Protingi Aetūro samprotavimai padęėties nepakeis. Reikia iki generalinio išrinkimo visuomenės atstovams susirinkti rie LRT rūmų ir pareikalauti u o d e g o s atsistatydinimo. O rinkimus atidėti iki birželio, kai Seimo komisija baigs patirinimus. To nepadarius - Monikutė vėl šešerius metus uodegos vizgintoja.

KAS KALTAS       2018-03-16 19:16

kad skydinė tapo aukščiausia institucija Lietuvoje?  Ar ji turi objektyviai žmonėms teikti visapusišką informaciją, ar tyčiotis iš  tautos išrinkto Seimo ir organizuoti jo nuvertimą? Jau nekalbant apie slaptai taškomus žmonių pinigus?

Stilius ir turinys šaunūs       2018-03-16 10:55

Spėtina, kad lems vis dėlto “ne šio pasaulio demencijos”, o šio pasaulio esencijos - finansinės kompetencijos.

gytis       2018-03-16 10:00

chunveibinas ir skydinė vakar susimovė - pirmyn Artūrai…

Sunku patikėti,bet       2018-03-16 9:33

kažkodėl vis labiau smelkiasi įtarimas,kad patys konservatoriai palaikė Bastį ir taip sukėlė seimo krizę.Jei jie šaudė į demonstracją prieš 10 metų,jei mušė Garliavoje,jei dirbo su KGB,tai tada tokie viską gali?

VaidasVDS       2018-03-16 9:08

Bet koks blogis visada turi vienodą pabaigą.
Tada, kada atrodo, kad blogis yra nenugalimas, kad jis jau apsirūpino viskuo, tada jis ima ir staigiai nudvesia, nusinešdamas savo aukas.
Bet, tie, kas susidoroja su blogiu, palaipsniui arba patys pradeda kurti blogį, apgaudinėdami save, kad jie jau kitokie, arba traukiasi iš kelio apgavusiems save jų draugams, kurie vėliau tampa jų priešais.
Taip kol kas veikia blogio sistema, kurią geriausiai maitina puikybė, godumas ir gerų žmonių abejingumas.
Kaip tai pakeisti?
Labai sunku, bet įmanoma ne kokios nors revoliucijos keliu, bet, greičiausiai, tik tada, kada kažkas iš tos blogio stovyklos pagaliau susivoks, kad ne toje pusėje stovi ir įtikins ne tik save, bet ir savo tuometinius bendraminčius.
O kol kas visi iš eilės mina ant to paties grėblio daugybę kartų iš eilės…

Tėvai galėtų pasižiūrėti       2018-03-16 8:48

savo vaikų facebook,kuriuos užplūdo Tapino draugelių kvietimų srautas vaikams į mitingus.Kaip plaunami smegenys mūsų vaikams.Tėvai turi pasižiūrėti ir pasikalbėti su vaikais.

Tiesa...       2018-03-16 8:40

Tiesa turi nugalėti melą ir apgaulę.LRT turi tapti tautos demokratinio veikimo
priemone.Viltis turi ateitį,jei apie ateitį pradeda galvoti ir veikti padorūs žmonės.

ruta       2018-03-16 8:10

Puikiai parasyta , bet reikia tureti nora tai isgirsti ..korumpuota sistema tikrai apsimes kurcia ..p.s. manau , tik griestos teisesaugos priemones atgaivintu jos klausa ..

Tikra       2018-03-16 8:05

Tiesa, nera ka be pridurti. O uodegos lietuvoje, pradeda dominuoti nes kunas degradaves genda. Aciu autoriui ir sekmes ir sveikatos.

Svarbiausia,laisva       2018-03-16 7:46

LRT,o paskui kad ir pirmalaikiai rinkimai.


Rekomenduojame

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.