Nerasta rubrikos, Visuomenės pokyčių analizė

Angelė Jakavonytė. Seimo Visuomeninė taryba nusprendė: Nacionalinė premija neturi būti skirta žmogui, išniekinusiam partizanų atminimą

Tiesos.lt redakcija   2019 m. sausio 21 d. 19:01

6     

    

Angelė Jakavonytė. Seimo Visuomeninė taryba nusprendė: Nacionalinė premija neturi būti skirta žmogui, išniekinusiam partizanų atminimą

Kelios ištraukos iš M. Ivaškevičiaus knygos „Žali“:

„Eilinis žmogus nekaltas, kad gimė rusas, nors tai reiškia ne vien tik tautybę, ketvertą metų buvo naudojamas kaip patrankų ir tankų mėsa. Ir štai jis, tas rusas, toji mėsa, bando vėl būti žmogumi. Jis laimėjo didžiausią pasaulyje karą, jis eina per savo miestą, nes jis tą miestą apgynė. Ir staiga jį pasiekia gandas, kad kažkur jo šalies pakrašty esama išsigimėlių, užsimaniusių dar pakariauti.“ (8 psl.).

„Aš to ruso vietoje, bet jeigu tik būčiau rusas, apie nieką daugiau negalvodamas, susikraučiau kuprinę ir važiuočiau pribaigti išsigimėlių. Rusas taip ir padaro. Bet randa visai kitą karą. Vangų, lėtą ir sekinantį jo kantrybę, nes toks jau lietuvių charakteris.“ (8 psl.).

„Ir staiga šis nekaltas rusas, buvęs patrankų mėsa, pajunta nepaprastą nuovargį. Bet tą patį kankinantį nuovargį jaučia ir išsigimėliai, metę iššūkį rusui.“ (8–9 psl.).

„Pamažu poetus, medikus ir mokslus išėjusius karininkus karas išžudė, o nauji inteligentai buvo per daug išsimokslinę, kad aukotų gyvybę už spalvą. Ir karas ėmė prastėti. Į jį ėjo kaimo bernai mažai tenutuokiantys apie garbę ir žmogiškumą. Pamažu jie perėmė savo priešų metodus ir strategiją. Karas tapo žiaurus abipusiai.“ (7 psl.).

Tai tik keletą ištraukų, nenoriu cituoti tų ištraukų, kurios šmeičia konkrečius partizanus, manau, tas ištraukas turės nuodugniai išstudijuoti LR Generalinė prokuratūra.

Šiandien LR Seime Visuomeninės tarybos posėdyje svarstėme Nacionalinės premijos skyrimo klausimą M. Ivaškevičiui. Visos organizacijos pasisakė prieš tai, kad Nacionalinė premija būtų skirta žmogui, kuris išniekino partizanus, kovojusius už Lietuvos laisvę, ir priėmė rezoliuciją, kartu su partizanų artimaisiais kreiptis į Lietuvos Respublikos generalinį prokurorą.

Daugeliui manančių, jog aš esu prieš žodžio laisvę, noriu pasakyti, jog aš ne prieš žodžio Laisvę, aš prieš melą – tai yra du skirtingi dalykai.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Fuj        2019-01-21 22:28

kokia čia pigi demagogija .

Vilnietis       2019-01-21 21:35

KGBISTAI, KOMUNISTATAI, Dinastijos vadas, Magnolija gerai dirba Putinui.
Tokios ir komisijos ir jų išrinktieji laureatai.
Iki kokio dugno Lietuvą nuvarė.

Kuo čia stebėtis?       2019-01-21 21:06

Ar ne pati “rašytojų” sąjunga ir pristatė premijai? Josifas labai vertino žmonių sielų inžinierių įnašą sovietžmogio kūryboje.
Jonyno, Churgino, Venclovos, Preikšo priesakams liekame ištikimi!

Rūta       2019-01-21 20:33

Ačiū, Angele, kad nepaliekat to ramybėje. Labai pašiurpau, kai M.Ivaškevičių puolė ginti Rašytojų Sąjunga. Atrodo, kad tai mūsų kūrybinė inteligentija….Rado, mat, žodžio laisvę.

Išties       2019-01-21 20:31

Antrojo pasaulinio karo metu ir ypač pokary Lietuva prarado labai daug geriausio tautos genofondo.Tad, dabartinėje Lietuvoje yra gausybė m.ivaškevičių  ,kuriems melas ir šmeižtas reiškia kūrybinę laisvę,deja.Vis dėlto Nacionalinės premijos skirstytojai
turėtų būti ženkliai aukštesnės dvasinės moralės ir aukštesnio politinio lygmens.

Galu gale       2019-01-21 20:19

dašuto,bet taip sunkiai.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.