Socialinė politika, Ekonominė politika

Artūras Račas. Ar Marijonas Mikutavičius taps naujuoju V.Landsbergiu?

Tiesos.lt siūlo   2016 m. gegužės 1 d. 21:22

8     

    

Artūras Račas. Ar Marijonas Mikutavičius taps naujuoju V.Landsbergiu?

faktai.lt

Viskas labai rimta. Atmosfera įkaitusi iki virimo temperatūros, trūksta tik menkiausios kibirkšties ir viskas sprogs. Primena 2009 metų sausį ir Sąjūdžio laikus.

Viskas taip rimta, kad net pagrindinis pagrindinio portalo kolumnistas nervingai kasosi nudribusį pilvą ir viešai piktinasi. Kur tai matyta, kad įrašas apie krevečių ir kalafiorų kainą Facebooke surinktų daugiau nei 40 tūkstančių „like’ų“ ir tautai nebebūtų įdomu skaityti dešimtą kartą kartojamą mantrą apie viščiukų pešėjus ir poilsį su Fausta Trakuose.

Pagrindinė ir nepagrindinė žiniasklaida mirga apokaliptinėmis antraštėmis, sprogdina internetą, šokdina ekonomistus, kurie dar nelabai susigaudo, ar čia dar tik valsas, ar jau polka su ragučiais, iškilūs visuomenės atstovai jau steigia pasipriešinimo kuopeles, numatytos net spontaniškos protesto akcijos „Akropoliuose“ datos.

O už viso to stovi ne V.Landsbergio anūkas su nauju planu Lietuvai, ne V.Mazuronis, kuris žino, ką daryti ir net ne S.Skvernelis su vardiniu ginklu, gautu už gerą tarnybą policijoje.

Visą šurmulį sukėlė dainininkas. Marijonas Mikutavičius. Mat jis labai mėgsta Kauno mero V.Matijošaičio įmonėje gaminamas krevetes, tačiau jam nepatinka, kad jos po euro įvedimo dvigubai pabrango.

Dar Marijonui nepatinka, kad valstybė, kurią jis meiliai vadina „šaltu cementiniu drambliu“, su juo nesikalba. Neprisėda šalia ir nepaaiškina, kodėl brangsta krevetės ir kalafiorai, kodėl didėja emigracija ir kodėl niekas nenori didinti atlyginimų.

Aš ne veltui pradžioje kalbėjau, kad situacija primena Sąjūdį. Juk iš esmės Marijonas nori to paties, nuo ko ir prasidėjo Sąjūdis. Jis nori, kad būtų „glasnost“. Jis nori, kad prasidėtų „perestroika“.

Ir, reikia pripažinti, jo pasiekimai primena V.Landsbergio pasiekimus. Iš tiesų tai net gerokai viršija.

„Glasnost“ Marijonas paskelbė tik vakar, o pažiūrėkite, kokie rezultatai: Konkurencijos taryba iš karto išplatino pareiškimą, kuriame išsamiai paaiškino, kad dėl didelių kalafiorų ir krevečių kainų iš esmės kalta emigracija. Nes Lietuvoje mažai pirkėjų. Neoficialiomis žiniomis, Taryboje buvo įjungta viena papildoma telefono linija, kad kitą kartą, kai paskambins G.Nausėda, jam reikėtų laukti ne tris, o tik pusantros valandos.

Statistikos departamentas greitai parengė infogramą, kurioje aiškiai parodoma, kad Marijono pareiškimai dėl didėjančių kainų yra žinomai klaidingi, nes iš tiesų Lietuvoje po euro įvedimo dauguma prekių atpigo. Kalafiorų ir krevečių tame sąraše nėra.

Premjeras A.Butkevičius, reaguodamas į Marijono „glasnost“ iššūkį, penktadienį pranešė, jog pirmadienį rengiamas skubus pasitarimas su visomis suinteresuotomis institucijomis. Premjeras netiki, kad euras galėjo turėti kokios nors įtakos kainoms ir nors jis ne R.Juknevičienė, dėl kalafiorų ir krevečių kainų jam kyla įvairių minčių. Susitikime dalyvaus ir ūkio ministras, tad galima tikėtis, jog bus priimti reikalingi sprendimai dėl investicijų į kalafiorus ir krevetes.

Ir visa tai tik per vieną dieną!

Ar V.Landsbergiui Sąjūdžio laikais bent ką nors panašaus buvo pavykę pasiekti? Ar Komunistų partijos Centro Komitetas rengdavo skubius pasitarimus po kiekvieno jo pareiškimo? Ar valstybės institucijos puldavo aiškintis ir piešti gražius paveikslėlius? Nieko panašaus – viskas trukdavo savaites ar net mėnesius.

Išeina, kad Marijonas šiandien įtakingesnis nei V.Landsbergis Sąjūdžio laikais.

O pridėkite dar gausų būrį portaluose žinomų žmonių, kurie atsiliepė į Marijono obalsį ir jungiasi prie naujojo sąjūdžio. Pagrindinis portalas, pastūmęs į šoną savo pagrindinį apžvalgininką (nes jis nemėgsta kalafiorų ir krevečių ir teikia pirmenybę kotletams su bandelėmis) skelbia apie masinį palaikymą Marijonui: Solveiga Mykolaitytė, Simona Starkutė, Skaistė Steikūnaitė, Julija Žižė, Sandra Chlevickaitė, Tadas Juodsnukis, Ineta Puzaraitė, Justina Stambrauskaitė ir dešimtys kitų portalų žmonių jau paskelbė, kad ištisas tris dienas neis į parduotuves. Ir visai nesvarbu, kad jūs tikriausiai nežinote, kas jie tokie ir kodėl mums turi būti svarbu, kad jie tris dienas nepirks krevečių (aš, prisipažinsiu, irgi nežinau), tačiau sąjūdis plečiasi ir „glasnost“ įgauna pagreitį.

Tiesa, teisingumo dėlei reikėtų paminėti, kad Marijonas šiek tiek veidmainiauja, sakydamas, kad šaltas cementinis dramblys nesikalba su žmonėmis. Štai visai neseniai prezidentė D.Grybauskaitė buvo sukvietusi visą būrį portalų žmonių į Daukanto rūmus pakalbėti apie saugesnę Lietuvą. Kai kuriuos tų žmonių, įskaitant patį Marijų, prezidentė paskelbė ambasadoriais ir leido jiems viešai pasisakyti, ką jie galvoja ape saugią Lietuvą.

Aš ten nebuvau ir nežinau, ar Marijonas kalbėjo apie eurą ir krevetes, bet, neabejoju, kad kai kitą kartą jį pakvies, jis paklaus šalto cementinio dramblio, kodėl tos krevetės taip pabrango ir atsakymą perduos mums visiems. O kol kas belieka palaukti ir pažiūrėti, kaip Marijono paskelbta „glasnost“ politika rutuliosis toliau ir tikėtis, kad prasidėjusi „perestroika“ iš tiesų sumažins krevečių ir kalafiorų kainas.

Ir kol lauksime, galime pagalvoti apie tai, kaip čia Lietuvoje nutiko, kad mokytojams pradėjus kalbėti apie mažus atlyginimus, jie pirmiausia yra apšaukiami rusų agentais, kad profsąjungoms protestuojant dėl naujojo Darbo kodekso, beveik niekas nekreipia į tai dėmesio, kad žiniasklaidoje yra daugiau tekstų apie Rusijos, o ne Lietuvos problemas ir kad valdžia pradeda imituoti kalbėjimą su piliečiais po dainininko įrašo Facebooke.

Gero jums savaitgalio ir nepamirškite registruotis į nepirkimo akciją.

Beje, V.Landsbergio tauta taip ir neišrinko prezidentu. Gal naujajam sąjūdžiui ir Marijonui pasiseks?

faktai.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Bronius       2016-05-6 21:36

Tikiuosi, kad ateityje M.Mikutavičius išmoks taisyklingai suregzti sąkinį.

O mano manymu       2016-05-3 12:52

Marijonas yra mažiausiai trigubas agentas, dirba rusams, amerikonams ir ...onams. Aiškiai mėto pėdas, kad nieks taip ir nesusigaudytų, su kuo ir už ką jis ištikrųjų, už krevetes, ar kalafiorus.

Daina       2016-05-3 8:01

Tas Mikutavičius tai “Pakilo kaip sakalas, o nutūpė kaip vabalas”. Netyčia jam taip išėjo ir pasistengė paskui atsiprašyti dėl savo “netakto”, prisiminė, iš kieno saujos lesa…. Et nebuvo jis prezidentu, nėra ir nebus….

Pikc       2016-05-2 18:10

Pasak kai kurių šaltinių (http://alkas.lt/2016/05/02/g-binkauskas-pavojinga-erzinti-kreveciu-megejus/), Mikutavičius jau suskubo trauktis atatupstas - jau “prisiekinėja, kad jis už eurą, prieš kolektyvinius protestus, kad jis už laisvą rinką, kad ne taip suprato kai kurią komunikaciją” (ibid.). smile
Patiko šitas to paties straipsnio sakinukas: “Kas gali paneigti, kad Marijonas išrėkęs „Aūūūū, krevetės brangsta!“ ir išvažiavęs žuvų gaudyti,  nesulaukė isteriško prodiuserio skambučio, kad jei daugiau taip ūbaus, tai jokiuose valstybiniuose koncertuose, ypač kuriuos globoja ekscelencijos ar premjerai jam net kaip žiūrovui nebus galimybių pakliūti, … o krevetes atpigins, tuoj pat po viešos atgailos ir meilės laisvai rinkai išreiškimo.” smile

Oi , Račai ,       2016-05-2 7:47

ar iš Dausų nukritote , - nematote kas dedasi Lietuvoje .....Viskas žiauriai pabrango , o dantistų paslaugos , - tai iš vis ; pakilo iki padangių . Siūlau Jums nusileisti ant žemės ir nesityčioti iš žmonių ir Mikutavičiaus

ruta       2016-05-2 6:01

‘22:15’ , branguti , gal laikas truputi keisti ‘rusu’ plokstele ,labai jau primityvu , gal atmerkus akis ir truputi pajungus likusia nuo propagandos smegenu dali , iseis pamatyti Lietuvos daugumos / nera reiksmes kaip jos pasivadina/  politiku kenkejiska SAVO Tautai veika ?

ruta       2016-05-2 5:52

Geras tekstas , aciu .Dvaro ‘poetai’ sukruto , bet pries euro ivedima nepasivargino pasidometi , kas tai per vienas , kokios jo /euro/ galimybes salies ekonomikoje , kur jis jau egzistuoja .., ne , kam , gi koncervai su Matrioska ir dauguma kitu politiniu prostituciu pasake , kad taip reikia ..Briuseliui / Vokietijai / ir viskas , sventa .Tai dabar visos ju ‘akcijos’ atrodo kvailai ir infantiliai , na ,bent dabartiniai partijai gales ikasti i minkstaja ..Kodel mikutaviciams nepamatyti , kad istatymus priima Seimas , laimina Prezidente , o Vyriausybe TIK vykdo ..

Na štai       2016-05-1 22:15

Rusijos tituška-vatnikas Račas jau čia reiškiasi. Manau, greitai šiam portalui bus išskirtas koks vagonas rublių tai matysime pagražėjusią svetainę.  wink

Rekomenduojame

Aleksandras Nemunaitis. Farsas, kuris bus šiandien

Vytautas Sinica. Kas visgi yra didesnė grėsmė nacionaliniam saugumui ir interesams – krovinių tranzitas ar šita vyriausybė?

Aleksandras Nemunaitis. Vilniaus savivaldybė skubos tvarka nagrinėja…

Tai buvo klaida, sako Šiauliuose plakatą prieš skiepus gaminusios kompanijos vadovas

Valdas Rakutis. Kam rūpi Lietuva?

Lenkija naikina PVM mokesčius maistui, mažina mokesčius degalams, dėl kylančių kainų kaltina Rusiją ir Europos Sąjungą

Prof. Jonas Jasaitis. Pradėjome naujuosius. Absurdų ar žmonijos naikinimo laikmetis?

Italijos vyskupas uždraudė neskiepytiems kunigams dalyti Komuniją

Nacionalinis susivienijimas. Sausio 13-oji primena: metas atkurti Lietuvos valstybę

Pfizer pirmojo asmens išpažintys: ketvirta dozė, o po to 10 metų vakcinų

Edvardas Čiuldė. Kodėl mums nereikėtų persiimti vadinamojo progresyvizmo marazmų pamėgdžiojimu?

Seimas žengė žingsnį link Valstybinės lietuvių kalbos konstitucinio statuso pažeminimo

Už balos. Svarbiausi klausimai 2022 metais

Audrius Bačiulis. Užsienio reikalų ministerijos užsakymu „Vilmorus“ paklausė apie užsienio politiką

Aleksandras Nemunaitis. Sužinome, kad Vilniuje gali dingti centrinis šildymas

Eugenijus Jovaiša. Nė viena save gerbianti pasaulio valstybė neleidžia tapatybės dokumentuose rašyti kitaip nei valstybine kalba

Ispanija sekuliarizuoja Jėzaus gimimą

Diskusija: ar visiems nebus geriau be savarankiškumo, vardan saugumo ir materialinės gerovės

Eric Zemmour: LGBT vaikams plauna smegenis mokyklose

Gėjų sekso scena ant Atėnų Akropolio įžiebė pasipiktinimo audrą Graikijoje

Prof. dr. Ignas Vėgėlė. Ar pakaks Prezidentui valios ir ryžto?

Nacionalinis susivienijimas. Pareiškimas dėl asmenvardžių rašybos Lietuvos piliečių asmens dokumentuose

Robertas Malone apgaudinėja cenzorius: tai, ką mRNR technologijos kūrėjas pasakė interviu po to, kai jį išmetė iš Twitter, užgniaužia kvapą

Gintaras Songaila. Laisvės gynėjų dienos proga – šokis ant Lietuvos Konstitucijos kapo?

Bosnija tampa pirmąja Europos šalimi be Covid’o pasų. Mirnes Ajanović nugalėjo Bosnijos federacinę vyriausybę

Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga. Dėl lietuvių kalbos ir jos raidyno išdavystės

Ramūnas Aušrotas. Stambulo konvencija grįžta

Alvydas Butkus. Vienu šūviu du zuikiai? Tik kas tas šaulys?

Pensilvanijos universiteto translytis pralaimėjo plaukimo varžybas translytei iš Jeilio

Vytautas Sinica. Atkreipkim dėmesį, kokį sektorių sužlugdys konservatorių „vertybinė” politika

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.