Demokratija ir valdymas, Žiniasklaida, Prezidentas ir jo komanda

Artūras Račas. 100 metų atkurtai Valstybei: Dievas neatėjo, maldas ir nuopelnus užsako partinės mokyklos lektorei

Tiesos.lt siūlo   2018 m. vasario 19 d. 17:30

21     

    

Artūras Račas. 100 metų atkurtai Valstybei: Dievas neatėjo, maldas ir nuopelnus užsako partinės mokyklos lektorei

racas.lt

Nurimus Šventės šurmuliui, vis dėlto, manau, privalu pakalbėti apie Lietuvą ir jos žmones. Nusipelniusius ir nelabai.

Pradėti norėčiau nuo paprasto klausimo: kaip jūs galvojate, kas yra labiau nusipelnęs Lietuvai: „Gintarų“ ir „Ateina Dievas“ autorius, „Dainų teatro“ ir „Keistuolių teatro įkūrėjas kompozitorius Andrius Kulikauskas ar pusę savo karjeros V.Romanovui užsakomuosius tekstus rašęs plunksnagraužys Šarūnas Černiauskas? O kas, jūsų nuomone, daugiau prisidėjo prie to, kad Lietuva būtų gražesnė ir kultūringesnė: Vida Ramaškienė, kurios iniciatyvos ir pastangų dėka pernai Lietuvoje jau 22 kartą buvo surengtas „Kino pavasaris“ ar užsakytus tekstus iš specialiųjų tarnybų pakišamų USB laikmenų rašantis Dovydas Pancerovas, kuriam 1995-aisiais dar tikriausiai reikėjo sauskelnių?

Neslėpsiu, jei man kas nors užduotų tokį klausimą, pagalvočiau, kad mane laiko kvailiu, bet tai būtų ne pirmas kartas, nes pastaruosius kokius 10 metų taip jaučiuosi gana dažnai, nors tikrai negalvoju, kad esu pats kvailiausias.

Taip pat jaučiuosi ir dabar, nes buvusi aukštosios partinės mokyklos lektorė, mūsų visų nelaimei, prieš 9 metus tapusi Lietuvos prezidente, teikdama apdovanojimus atkurtos Lietuvos šimtmečio proga šimtui labiausiai Lietuvai nusipelniusių žmonių visai Lietuvai (tarp jų ir man) bandė įteigti, kad Š.Černiausko ir D.Pancerovo nuopelnai yra didesni nei A.Kulikausko ir V.Ramaškienės.

Manęs Dalia Grybauskaitė neįtikino. Čia gal todėl, kad aš niekada nesimokiau partškoloje? Nežinau, kiek iš jūsų ten mokėsi, bet labai būtų smalsu sužinoti, ar Lietuvoje jau pasiekėme tą ribą, kai, norint ką nors kuo nors įtikinti, nebereikia faktų ir sveiko proto ir užtenka tik būti grybauskaite. Arba avimi, kuri bliauna, kartu su pagrindiniu bandos avinu. Tikiuosi, jūs į tą klausimą sau atsakysite, jei dar nepasiekėte tos ribos, kai baisu yra atsakinėti net mintyse.

O aš, tęsdamas nuopelnų Lietuvai temą, pasakysiu, kad man labai gaila ir apmaudu dėl to, kad šalia D.Pancerovo ir Š.Černiausko, „nusipelniusiųjų“ Lietuvai sąraše atsidūrė ir mano labai gerbiami žurnalistai Aurimas Perednis ir Indrė Makaraitytė. Tiesą pasakius, būtent dėl Aurimo ir gimė šis įrašas, nes, pamatęs naujieną, aš iš karto parašiau Aurimui, ką apie tai galvoju (ir gavau labai išsamų atsakymą).

O galvoju aš tą patį, ką galvojau ir tada, kai rašiau apie vieną savo buvusį kolegą ir vadinau jį „prostitutu“, kai jį ir būrelį panašių „žurnalistų“ ordinais ir medaliais apdovanojo Valdas Adamkus. Galvojau ir galvosiu, kad save gerbiantys žurnalistai neturėtų misti iš valdžios rankų ir neturėtų iš jos priimti nei medalių, nei kelionių, nei kokių nors kitų dovanų, kurios iškreipia tikrąją žurnalisto paskirtį – būti sarginiu šunimi. O mes visi labai gerai žinome, kad kai tave maitina iš rankos,  sarginiai refleksai dingsta.

Nesakau, kad žurnalistai iš principo negali būti apdovanojami. Gali. Vitas Lingys galėjo būti apdovanotas, Romas Sakadolskis galėjo būti apdovanotas, Kęstutis Girnius galėjo būti apdovanotas. Dar galėtų būti apdovanotas žunalistas, išgelbėjęs skęstantįįį arba išnešęs vaiką iš gaisro. Arba – sužeistąjį iš apkasų karo zonoje. Tačiau ne tas, kuris tiesiog dirba savo darbą, gauna už tai atlyginimą ir nedaro nieko labiau išskirtinio nei policininkas, gaisrininkas, gydytojas, muziejininkas, inžinierius ar kepėjas.

Todėl man net nepadoru klausti, kuo Lietuvai nusipelnė pagrindinis pagrindiniu save vadinančio portalo propagandistas Vaidas Saldžiūnas, nes jau pats tokio klausimo kėlimas reikštų pasityčiojimą iš žurnalistikos, nekalbant jau apie atkurtą Lietuvos valstybę. Mano šeimoje ir tai yra žmogus, kurio nuopelnai Lietuvai, kaip aš juos suprantu, yra kokius 500 kartų didesni nei V.Saldžiūno ir visų jo vadinamųjų kolegų portale, kartu sudėjus.

Todėl man ir gaila A.Perednio, atsidūrusio tokioje kompanijoje. Mano nuomonės apie Aurimą kaip žurnalistą, tai visiškai nekeičia, nes aš žinau, kad mes visi darome klaidų, ir pats jų esu ne vieną padaręs. Juo labiau – proga buvo neeilinė ir Aurimui, kuris yra dar gana jaunas, reikėjo titaniškų pastangų nepasiduoti pagundai būti suviliotam. Tiesą pasakius, aš pats kartais gailiuosi, kad grąžinau Sausio 13-osios medalį, nors ir žinau, už ką jį gavau. Nes Valstybės apdovanojimas vis dėlto yra Valstybės apdovanojimas, nepaisant to, kad kai kas iš šio beveik švento dalyko padarė farsą ir pasityčiojimą iš Valstybės.

Aš labai įdėmiai peržiūrėjau visą apdovanotųjų ir nusipelniusiųjų Šimtuką. Ir man pasidarė bloga, jei atvirai. Bloga dėl valstybės, kurioje į nusipelniusiųjų gretas patenkama pagal pareigas ir pagal artimumą dvarui. Neskaičiuojant kelių užsieniečių (tarp kurių aukščiausius Lietuvos valstybės apdovanojimus gavo du užsienio valstybių kariuomenių vadai), didžioji dauguma kitų, labiausiai nusipelniusių Lietuvai – įvairiausių valstybės institucijų ir organizacijų vadovai.  Kuo arčiau dvaro – tuo aukštesnis apdovanojimas. Neturi pareigų, vadinasi, esi nusipelnęs Lietuvai mažiau nei tie, kuriuos vadina direktoriais ar pirmininkais.

Jei teisingai suskaičiavau, daugiausia tarp labiausiai nusipelniusiųjų yra gydytojų (čia gal todėl, kad jie ruošiasi streikuoti?) – trylika. Jokiais būdais neneigiu gydytojų indėlio į Lietuvos valstybės kūrimą, tačiau šiek tiek žinodamas apie sveikatos apsaugos sistemos būklę, vis dėlto suabejočiau, ar šios profesijos atstovų indėlis į Lietuvos valstybės pažangą yra didžiausias.

Sąraše – 10 žurnalistų (jau sakiau, ką apie tai galvoju), maždaug tiek pat menininkų, keli istorikai, keli verslininkai. Neradau nė vieno mokytojo, nė vienos bibliotekininkės, nei vieno gaisrininko, nė vieno policininko, nė vieno socialinės sferos darbuotojo, nė vieno sportininko ar trenerio, nė vieno autobuso vairuotojo, nė vienos valytojos, nė vieno kepėjo ar virėjo, nė vieno savanorio. Galėčiau „nė vieno“ pakartoti ir dar šimtą kartų, tik nežinau, ar kas nors nuo to pasikeistų.

Čia vėl klausimas jums, jei vis dar nebijote galvoti. Aš tai manau, kad galvoti nėra baisu ir juo labiau tai nėra nusikaltimas, ypač minint atkurtos Lietuvos 100-metį. Lietuvos, kuri jums leidžia rinktis.

O aš pats, nepaisant to, kad esu netikintis, galvoju, kad Dievas į Lietuvą tikrai neatėjo. Jį pakeitė partinės mokyklos lektorė, kuriai, deja, nemaža dalis mūsų meldžiasi. Taip pat aklai ir nekritiškai, kaip ir Dievui.

P.S. Kadangi mano „draugų“ Dievo ir Lietuvos pamirštame mieste Visagine pastangomis esu blokuotas Facebooke, būsiu dėkingas, jei pasidalinsite.

racas.lt

 

P. P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

DAGILIS       2018-02-20 18:34

Artūro įžvalgas visada įdomu skaityti. O KAS LINK TRYLIKOS DAKTARŲ, TAI ARTŪRAS NE VISAI TEISUS. APDOVANOTIEJI DAKTARAI JAKYLAI SERGSTI PARTŠKOLOS LEKTORĖS SVEIKATOS BŪKLĘ.  VSIO ZAKONNO, ARTŪRAI. AČIŪ TAU UŽ STRAIPSNĮ.

Movie Guide       2018-02-20 13:19

https://www.movieguide.org/news-articles/happens-ask-google-home-jesus-christ.html
This is What Happens if You Ask Google Home Who Jesus Christ Is…

Google’s new smart home device called Google Home, along the lines of Amazon’s Alexa, is stirring up controversy over a video that’s making waves on the internet. In a local Fox News story in Nashville, longtime Movieguide® friend David Sams reveals what happens when you ask Google Home, “Who is Jesus?” While Amazon’s Alexa will read from a Wikipedia page that mentions Jesus being the “central figure of Christianity” and that Christians believe Jesus is “the incarnation of God”, Google Home simply responds, “My apologies, I do not understand.”

Google Home has no problems giving information on Buddha, Muhammad, and Satan, yet Jesus is unknown to the smart device. David Sams isn’t sure what Google’s problem is, “but whatever it is, they need to address it immediately.” he said. According WZTV, about 40 million Americans own smart speaker technology.

Google has yet to respond to the media about the major information error.

David Sams released a video update you can watch here.

Update: Google issued a statement that said, “The reason the Google Assistant didn’t respond with information about ‘Who is Jesus’ or ‘Who is Jesus Christ’ wasn’t out of disrespect but instead to ensure respect.” It continued, “Some of the Assistant’s spoken responses come from the web, and for certain topics, this content can be more vulnerable to vandalism and spam.”

According to Economic Times, Google has suspended all questions regarding all religious figures until a fix is decided.

dėdės tomo trobelė       2018-02-20 12:26

nusivažiavo tas Perednis. jo pirmadienio “įvykiuose ir komentaruose” suokia dažniausiai tik delfi ir 15 min. demagogai. dar dėl skambučių: kažkaip kai kurie “klausytojai” itin dažnai prisiskambina (pvz. kaunietis verslininkas Sigitas Martinavičius). ar negali taip būti, kad tiems “etatiniams” duotas atskiras telefono numeris.

Šimtuke- visi dvartarniai...:)       2018-02-20 11:34

Manau, jog Račas nenori pyktis su visais iki vieno , todėl oligarchinės- nomenklatūrinės santvarkos ir liberastų įgarsintojų Makaraitytės ir Perednio neišpeikė..
Padlaižisko šimtuko parinkimas tikrai parodo prezidentūros ir santvarkos supuvimą ir neskaidrumą.
Mes galim, užuot komentaruose besiplūdę dėl to, kieno nuomonė teisesnė, skatinti laiškais VF žmones kurti VIENINGĄ CENRALIZUOTĄ LIETUVOS FORUMo judėjimą. Raginkim Radžvilą, Šopauską, Daujotį ir Ko (BENT KOMENTARŲ ERDVĖJE) veikti, nes jIE delsia kurti skyrius miestuose ir užsiima tik idėjų sklaida..Klaipėdos F kol kas nepastebimas (gal dėl to,kad jame vyrauja atsargi profesūra?) ir neturi net formalaus lyderio.
Kaune profesūra KF bijo steigti, o netituluotais patyrusiais visuomeninkais nepasitiki VF šulai…jEI LPS IG nebūtų desantavusi atstovų į miestus grupių steigimui, Sąjūdis ilgai būtų nesusiformavęs..Radžvilas,man regis, nedaro išvadų iš tos Sąjūdžio plėtros patirties ir kupinas baimių ( kad tik LF grupės nebūtų prastos ) Jis pats buvo atsakingas už plėtrą, bet,manau,ta plėtra vyko be jo…)

padėka       2018-02-20 11:23

Ačiū p. Artūrai, už straipsnį. Visada skaitau Jūsų mintis. Taip pat ačiū už dainą kompozitoriui A. Kulikauskui ir linkiu Jam daug sveikatos. Labai graži daina.

Račai,       2018-02-20 10:51

gaila, kad suklydai porą kartų. Tas Perednis joks žurnalistas, tik labai jau prisitaikęs - į savo laidas kviečia tokią šiukšlių-šiukšlę garbačiauskaitę budrienę . Tamstai ji labai gerai žinoma. Tad ar tokioje radijos stotyje, kurios savininkas deklaruoja (gal tik deklaruoja?) padorumą , galima kalbėti su padarais, neturinčiais jokio padorumo, tik meluojančiais. Na, jis nori įtikti, todėl ir ne žurnalistas.O jau apie makaraitytę net kalbėti neverta… Gal jūs dabar neturite laiko ir nematėte jos šlykščių išsidirbinėjimų?  Tik taip galima suprasti.

albina       2018-02-20 10:07

Liūdna ir apgailėtina ir dėl idėjų Lietuvai,ir dėl *nusipelniusių* žurnalistų.Bet kas galėtų paneigti,kad davė tiems,kurie:1.Ir toliau uoliai atidirbinės.2.Neatsisakys priimti premijos.?Yra kaip yra,dvi Lietuvos,JIE ir MES.Džiugina,kad randasi opozicija ir visuomenėje,kad prabyla MŪSŲ gerbiami filosofai,rašytojai,menininkai.Dieve duok,MŪSŲ daugės.

Dar vienas       2018-02-20 9:44

iš teisingai rašančių:) Bet kiekviename rašinėlyje išlenda norima nuslėpti esybė. Ypatingai krenta į akis asmenybių pasirinkimai. Tik, pyst, ir išlenda Račo esmė: joks nors kiek normalus žmogus net nepagalvotų, kad Makaraitytė yra gėris. Ir tai nėra atsitiktinumas. Račai, dar reikia pasitobulinti apsimetinėjimo kursuose. Pakelk Račą aukščiau, tai nepastebėsite, kaip perspjaus Valatką.

nors jis ir kažkiek teisus       2018-02-20 1:56

Bet mėšlino trolio balsas į dangų neina. Kažkaip Račas prarado atmintį, arba nenori prisiminti, kad rašo lyg į veidrodį žiūrėdamas.

Agnė       2018-02-20 1:11

Perednis ir Makaraitytė ne tas pats. Dėl kitko sutinku.

Račas matosi neskaito       2018-02-20 0:36

nei tiesos.lt, nei Alko, jam nežinomi čia publikuojami autoriai, nes jis nesipiktina, kodėl Rubavičius, Radžvilas ar kiti nebuvo apdovanoti. O saldžiabalsis Perednis į savo laidas nėra nei vieno sistemai oponuojančio pasikvietęs, profesionalus aukštos klasės sisteminis čiulbuonėlis - sisteminis įgarsintojas ir tiek.

Račas didžia dalimi teisus,       2018-02-20 0:29

bet kažkodėl nesigirdi jo balso dėl Deimantės. Tad lieka neaišku, ar dėl to, kad užblokuotas jo feisbukas, ar į galvą koks blokas įsimetęs? O gal tiesos.lt ne visus Račo straipsnius perspausdina? Ir dar, gerbiamas Artūrai, leiskite nesutikti dėl jūsų garbinamos Makaraitytės, ji visiškai lygi Pancerovui, tik daugiau susiraukusi. O gal jūsų požiūris į Deimantę, toks pats, kaip Makaraitytės? Tai tada gerai, kad jus ir blokuoja…

Arvydas       2018-02-19 21:29

Griežtai čia. Bet teisingai, IMHO.

nors ir patiko       2018-02-19 20:02

Nei tas perednis nei ta makaraitytė joks autoritetas tiems ,kurie bent šiek tiek domisi aplinkiniu pasauliu ir tuo , kas dedasi šioje nuvaldytoje valstybėje. Jų dėka tampame užzombinti, kuo valdžia džiūgauja ir už tai juos paglosto. Žiniasklaida dabar tapo tokiu nepatikimu informacijos šaltiniu, kadangi pokalbio temos yra savizenzūruojamos: jie visuomet gvildens infantilią valdžios atžvilgiu temą ir į vieno žmogaus šou pasikvies tik vieną , nudailintą, ir jokių akibrokštų nepadarysiantį pašnekovą ir , aišku savaime, be jokio oponavimo tam bedančiui pašnekovui.

Pritariu autoriui       2018-02-19 19:13

Teisingos mintys ir pastebejimai. Gumulas gerkleje liko.

Šunų ekspertas       2018-02-19 18:21

Šunys,maitinami iš rankos tampa DVORNIAŠKOMIS.
Žurnalistai -ŠLIŪCHOMIS.

ruta       2018-02-19 18:17

‘19;06 ’ negi skelbs , kad uz veidmainyste , prisitaikyma , Tautos supriesinima , Tautos menkinima ,sistemos ideologu pasturgalio laizyma ..

ruta       2018-02-19 18:14

Teisingos mintis - tik Makaraityte ne mano zurnaliste ..

Teikiant apdovanojimus       2018-02-19 18:06

turetu buti aiskiai pasakyta uz ka.O gal pasakyta ?

Juozapas       2018-02-19 18:00

Naikinant valstybingumą, naikintojams labai svarbu sunaikinti simbolius.
Valstybinių apdovanojimų nuvertinimas iki piguvos, įteikinėjant medalius,  ordinus visokio plauko svoločiams, menkystoms bei prostitutams ir yra simbolių naikinimas.
Kai nebeliks nieko nesupurvinto, ši valstybė liausis egzistavusi.
Kas jau subjaurota ir sumaišyta su srutomis- tai suskaičiuoti užtruktų, o surašyti užimtų šimtus komentarų laukelių.
O kas mums liko dar švaraus?
Ar vienos rakos pirštų ne per daug suskaičiavimui?

Manau       2018-02-19 17:57

geras tekstas Artūrai – su pozicija… tik, atleisk, bet Makaraitytės prilyginimas Aurimui Peredniui, visai visai netikęs… taigi, klystam visi smile


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Ar vienaragis priklauso gėjams?

Arvydas Anušauskas. Demonstratyvus Kremliaus noras susitapatinti su okupantais

Geroji Naujiena: „Meilė – įstatymo pilnatvė“

Neringa Venckienė. Deimantės negalima apklausti teisme, nes ji ... nebekalba lietuviškai?

Vytautas Sinica. Tylėti būtų gėda patiems prieš save

Povilas Gylys. Po rinkimų nors ir tvanas?

Andrius Švarplys. Čia ir dedam tašką kalboms apie VDU bendruomenę?

„Nacionalinis susivienijimas“ pateikė skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai

Algimantas Rusteika. Prasideda sisteminis Nacionalinio susivienijimo puolimas

Sukurta LGGRT centro konsultacinė ekspertų komisija

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Skųsime viską ir visus? Nuo kaukių iki šeimos ir vaiko teisių

Buvusios Suomijos ministrės žodžio laisvės byla: „Bauginimais neprivers manęs slėpti tikėjimo“

Algimantas Rusteika. Naujienos iš „demokratijos“ frontų

Andrius Švarplys. Uždaviau tris klausimus kandidatei į VDU rektoriaus postą prof. Mildai Ališauskienei

Apšmeižtą LGGRTC patarėją ginti stojo patriotinės organizacijos

Algimantas Rusteika. Sunki lyderystės našta (drama)

Agnė Širinskienė: „Nesinorėtų įtarti, kad mūsų specialiosios tarnybos užsiima ne ikiteisminiu tyrimu, o politikavimu“

Stambulo Konvencija: Trojos arklys?

Geroji Naujiena: Jis atlygins kiekvienam pagal jo darbus

Išskirtinis Neringos Venckienės interviu Vytautui Matulevičiui (OpTV)

Gal jau bundame? Darius Trečiakauskas (Nacionalinis susivienijimas): Rinkimai gali tapti nauja galimybe esminiams pokyčiams valstybėje

Algimantas Rusteika. Lenkiu pliką ir kvailą galvą prieš tuos, kurie tą supranta ir pabando

Jonas Kadžionis. Partizanų jėga buvo ne ginkluose, o tikėjime

Vidas Rachlevičius.· Kaip britų visuomenė pamokė visuomeninį transliuotoją

Nuo bačkos. Andrius Navickas: raginu pasitikėti intuicija ir reitinguoti mane. Nepažadu būti geriausias, bet pažadu būti nepatogus ir tikras

Neringa Venckienė. Kas darė spaudimą Laurai Matjošaitytei?

Algimantas Rusteika. Sielos tėviškė yra vaikystė.

Prezidentas Valdas Adamkus apie grėsmę, kylančią iš politinės ir vertybinės regiono atskirties

Andrius Švarplys. Artėjant rugsėjo 1-ajai

Vytautas Landsbergis. Pseudoeuropa krūmuose

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.