Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Istorija

Artūras Grigas. Išlikti žmogumi

Tiesos.lt redakcija   2021 m. vasario 27 d. 23:13

22     

    

Artūras Grigas. Išlikti žmogumi

1942 m. Antrojo pasaulinio karo metu specialiu reisu (gyvuliniuose vagonuose) 101 uzbekų tautybės karo belaisvis buvo atvežtas į „Amersfoort“ mirties stovyklą, esančią nacių okupuotoje Olandijoje. Jie buvo dalis iš tūkstančio „Samarkando ešalono“ karių, kurie iki paskutiniųjų kovojo Smolenske, ir tik jie išliko gyvi. Kai buvo nuspręsta trauktis, išsekinti šalčių ir alkio, jie buvo apsupti.

Vienas iš olandų kalinių savo dienoraštyje parašė, kad šie kariai nebuvo panašūs į rusus: neaukšto ūgio, tamsaus gymio ir migdolo formos akimis, jie visi buvo kilę iš Vidurinės Azijos.

Juos patalpino ne į baraką kaip kitus, bet į atskirą aptvarą po atviru dangumi, apjuostą spygliuota viela. Požiūris į šiuos kalinius buvo ypač žiaurus: jų beveik nemaitino, jie buvo siunčiami į patį sunkiausią darbą, juos mušdavo lazdomis ir automatų buožėmis. Vokiečių kariai tarpusavyje juos vadino „untermenschen“ – pusiaužmogiais. Kiti kaliniai buvo suglumę, kodėl su šiais žmonėmis elgiamasi kaip su gyvuliais.

Po kurio laiko į „Amersfoort“ (Olandija) koncentracijos stovyklą atvažiavo vokiečių vadovybė ir geriausių Vokietijos operatorių bei režisierių komanda. Per visą aptvaro su uzbekais perimetrą išsirikiavo vadinamieji arijai – aukšti, didingi, šviesiaplaukiai ir mėlynakiai, tarsi iš žurnalo viršelio.

Jie puikiai kontrastavo su iškankintais tamsaus gymio kaliniais. O tada prie aptvaro privažiavo automobilis, vokietis atidarė bagažo skyrių, iš kurio pasklido neįsivaizduojamai skanus ką tik iškeptos duonos kvapas.

Viso reginio kulminacija turėjo būti duonos kepalas, įmestas į aptvarą filmuojant vaizdo kameroms. Pagal „didžiojo Reicho filmo“ scenarijų pusiau gyvuliai turėjo mestis prie duonos vieni kitiems perkąsdami gerkles. Kareiviams tai būtų buvusi pamokanti medžiaga: „Neturėtų likti gailesčio šiems maurams. Jie nėra žmonės“.

Bet viskas pasisuko kiek kitaip. Duonos kepalas nukrito į aptvaro vidurį, prie jo priėjo pats jauniausias kareivis. Jis atsargiai pakėlė duoną ir tris kartus pabučiavęs priglaudė ją prie kaktos kaip kažką švento. Mirtinoje tyloje jis perdavė duoną grupės vyriausiam.

Tada belaisviai susėdo ratu, rytietiškai sulenkdami kojas, ir vieni kitiems perdavinėjo mažus duonos gabalėlius. Kiekvienas gavo savo gabalėlį, šildė juo rankas, o po to lėtai, užmerktomis akimis valgė. Šio valgio pabaigoje nuskambėjo: „Khudoga shukur“ („Šlovė Visagaliui“).

Matydami tai vokiečiai labai įtūžo. Remiantis kai kuriais pranešimais, į filmavimą buvo atvykęs pats Vokietijos propagandos ministras Jozefas Gebelsas, kurio užduotis buvo pakelti kritusią vokiečių kareivių dvasią. Pagal jo idėją belaisviai turėjo draskyti vienas kitą dėl duonos gabalėlio.

Tačiau Gebelsas neįsivaizdavo, kokie didingi gali būti kitos rasės žmonės, kokie pagarbūs jų tarpusavio santykiai ir kaip stipriai jie gerbia duoną ir myli savo tėvynę.

Po nesėkmingo eksperimento visi uzbekai belaisviai buvo stipriai sumušti. Iš jų iki 1942 m. balandžio išgyveno 77 žmonės, kurie, prisidengus pretekstu, kad bus perkelti į kitą lagerį, buvo sušaudyti miške.

 

Vokiečių nesėkmė buvo tokia gėdinga, kad dokumentuose neliko jokių įrodymų. Nors naciai užfiksuodavo kiekvienas žydų kankynes ar žudynes. Apie 101 uzbekų belaisvį yra išlikę tik menki duomenys, kuriuos atkūrė olandų žurnalistas Remco Reidingas.

Iš tinklo

P.S. Daugiau pasiskaityti galima ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al.ui [o Redaktorei: netrinkite šio komentaro!]       2021-03-2 17:35

Kažkas ištrynė mano atsakymą. Aš neteigiau, neva Vytis išverstas iš Pogoń, bet kad buvo pritaykitas lietuviškas žodis atitinkama reikšme.
Dėl vyčio kilmės esama skirtingų nuomonių, bet neaišku, ar tai tikrai nenukalta pagal baltarusių (iš lenkų) ir lenkų (iš slavų, kurie pasiskolino iš to paties vikingo—> vitiazj, kuris prieš XIX a. jau turėjo seniausią paplitimą. Jei pogoń vijimasis (paskui bėgantį), tai tam ir turėjo būti pritaikyta. Bet juk reikšmė kita. Todėl ne viskas čia aišku, nes šis bajorų herbas atsirado XVI a., o lietuviškas atitikmuo vyčio prasme - pirma pas Daukantą tik XIX a.
Bednarczuk bando sieti vytį ir su vijimu (pogoń), ir kartu su riteriu bei abiem reikšmėm atstatyti žodį vytis, vyčio su kirčiuota šaknimi. Man panašu, kad jis painioja du skirtingus žodžius, vyriškos ir moteriškos giminės, su skirtingu kirčiavimu (moteriškos - galiniu). Spręskite Pats:
https://etimologija.baltnexus.lt/?w=vytis
taip pat palyginkite moteriškos giminės vijimą:
http://www.lkz.lt/?zodis=vytis&id=30130070000

Al.       2021-03-2 12:41

Labai išsamu. Tik nebūčiau toks tikras, kad Vytis atsirado išvertus Pogon. Kai Lietuviai pasiėmė šį herbą, dar kalbėjo lietuviškai. Man panašiau, kad lenkai savo pogon gavo išsivertę Vytį.

Al.ui       2021-03-2 9:39

Lotyniška kinų rašto transkripcija raide “x” žymi ś garsą, taigi lietuviškai reikia sakyti Si. Tradiciškai suprantamas antikristas tai ne šiaip hegemonas, bet tas, kurio viršenybė bus pripažinta visame pasaulyje. Apr 12:14 nurodo viešpatavimo trukmę 2,5 metų, o tai pakartoja Danielio skaičiavimą 7:25, 12:7 (paaiškinimas nesutilps, raskite skaičiavimus interneto paieškoje). Kita vertus, viešpatavimo pobūdis aprašytas Apr 13:16-18, bet 13:18 nurodo vardo skaičių 666. Šis skaičius atitinka aukso svorį, kurį Saliamonas kasmet gaudavo iš sabėjų (Jemenas): 1 Kar 10:14 = 2 Kr 9:13, vadinas yra kapitalo valdžios simbolis. Graikų šešetas reiškiams raide x (chi), tačiau mūsų šaltinis - hebrajiška Biblija, o hebrajų šešetas reiškiamas raide w. Trys raides www kasdien rašinėja bent šimtai milijonų žmonių, taigi tai būdas, kuriuo vykdoma kapitalo valdžia: elektroninis pavergimas. Be abejo, draugas Xi tokį ir praktikuoja. Tačiau dar yra ir gematrija: frazės, kuriose raidžių skaitmeninės reikšmės susumuojamos į tam tikrą skaičių. Suprantama, irgi reikalingos hebrajiškas raides. Pvz., hebr. nrwn qsr susumuojama 666 pagal kiekvienos raidės skaitmeninę vertę, išeina “Neronas ciesorius”. Kadais rimta, bet šiaip - kvailystė, o jau draugui Xi sj (70) ar śj (310) - jokios vilties! Užtat įspūdį padaro pasakymas hebrajų kalba mlk jśr’l “Jisra’elio karalius”. Ar Apreiškimas Jonui antisemitinis dėl 666? Vargu, nes pats Mesijas, Kurį tiki krikščionys (iš dalies - musulmonai) patvirtinęs esąs žydų karalius, Lk 23:3. Išeitis - aiškinti gematriją mlk jśr’l, kaip Israelio karaliaus 2000 metų debatuojamo fakto iškėlimą į pirmąjį planą. Įdomu, kad Įst 4:6-8 reikalauja įrašyti įsakymų atminimą ant kaktos ir rankos, t.y. ten, kur antikristas tyčia dės priešingai – savo antspaudą, Apr 13:16. Tai neatšaukia Įstatymo, nes jo nė viena raidė neišnyks, kol dangus ir žemė nepraeis, Mt 15:8.
Kalbotyroje svarbu ne panašumai (načaljnik nuo ‘pradžia’, bet naczelnik nuo ‘kakta’), bet reguliarūs atitikimai (latvių cieš = kenčia). Volchov, ko gero, baltiškas nuo *alkava ‘alkynas’. Vytingis yra iš užrašymų atkurtas prūsų skolinys iš viking-, nes k prieš i suminkštėja, kaip latvių skoliniuose. Iš to paties viking- paskolintas ir slavų vitjazj. Vytis - nebegyvas natūralus lietuvių žodis ‘vijimasis (paskui bėgantį)’, pavartotas ir Daukanto vietoj lenkų pogoń, bet ne iš vyti “to twist”.

Al.       2021-03-2 1:50

Draugas Ksi net neslepia, kad taikosi į Pasaulio hegemonus. Turbūt Antikristų yra ir daugiau. Vien tai, kad Klintonų dukrelė priklauso satanistų bažnyčiai, rodo, kas ten per publika. Trampo būrys, gal ir ne be trūkumų, bet pradėjo priešintis Kinijos sąmokslui. Ir Rusijos (ginklai Ukrainai, Nordstrymo blokavimas, iėjimas iš raketų sutarties). Baidenas su Kamala ,,normalizuos” santykius su Rusija (leis jai plėstis, kaip leido pasiimti Krymą), o Ameriką jau dabar griauna (laisvas valstybes naikina kaip klasę). Nežinau ko iš jų galima tikėtis.
Dėl rusų kilmės argumentų daug neturiu, bet seniai esu pastebėjęs žodžių Rusnė-Rusė ir Skalvija-Sklavija sutapimą. Rusa šiaurėj ir Rusa - Dniepro intakas. Ir Volchovo upė, gal būt, nuo Volk-Vilk. Dėl vikingų daniškumo - ar danų kalboj žodis turi kokį nors įtikinamą etimologinį paaiškinimą ? Ar Vytis gali būti gimingas ,,vyti”, ,,vytinė” ? O gal ,,White” ?

Al.ui dar toks       2021-03-1 20:37

pataisymas:
Ne „didžiojo brolio niekšybė“, bet „vyresniojo brolio“, o Didysis Brolis - tai juk draugas Xi!
Beje, ar tik ne jis ir bus antikristas?

Al.ui       2021-03-1 20:26

Kad Lietuvos žydų paglobojo SSSR, tai tik reikalingų Stalino politikai. Eiliniai žydai, naiviai patikėję stojimu į SSSR, bėgdami į Rytus atsidūrė prie atkurtos valstybinės sienos ir ginkluoti ruskiai net neleisdavo priartėti, kuomet iš oro jau šaudė vokiečių lėktuvai. Štai kur visa “didžiojo brolio” niekšybė.
Kijevo Rusios žydai ne tas pats, kaip Irano. Kitas likimas, kiti keliai. Žydai, kaip tauta, yra tie, kurie gyvena pagal Torą, Pranašus ir Raštus. O mesijiniai žydai yra tie, kutie šalia to, dar priimą J. kaip išpranašautą Mesiją (Pateptąjį Karalių) ir pasaulio Išganytoją. Visa kita gali ir labai skirtis.
Apie danus ir švedus parašiau Jums iš tos pačios knygos, kuria remiatės ir Jūs: “Įmintos tūkstantmečio mįslės”. Labai panašu, kad Sembos vytingiai (danai ir prūsai) darė žygius iš Kaupo-Viskiautų Semboje į pietus nuo Ilmenio, o švedų variagai - į šiaurę. Pietuose kaupiečiai, turbūt dano Riuriko vadovaujami, pirma įkūrė atramos centrą atsineštu baltišku vardu Rusa (tik nuo XVI a. gavusį Starajos Rusos dabartinį vardą), o paskui, išstūmę švedus, į šiaurę nuo Ilmenio įkūrė naują miestą - Novgoroda, kuriame visiems laikams liko Prusskaja gatvė (jokios vokiškos Prūsijos tada dar nebuvo!). Kad rusų žodis vitiazj automatiškai pasidaro iš [danų viking—>] vytingis, aišku bet kuriam baltistui.
Taigi į mano argumentus nieko priešingo nepateikėte.
Trumpas Trampas visai nesvarbus, kaip ir Bidenas, nors pastarojo reiškiamo grasinimo tramdyti kremlinius, negaliu nepalaiktyti. Šiaip visi Trumpai Trampai kartu su Bidenu yra stambesnio, nei kurie Lietuvoje, masto marionetės. Valdo globalizuotas kapitalas, bet ne jo statytiniai.
Užtat visiškai solidarizuojuosi su Jumis dėl Klintonienės, o ypač - Obamos gaujos. Tik reikia matyti visas gaujas, ne tik Vakaruose.

Al. Letui Palmaičiui       2021-03-1 16:23

Bendrais bruožais visa tai esu girdėjęs. Nesureikšminu pavadinimų. Ir žydai ne tik buvo vadinami skirtingais vardais, bet ir kilme skyrėsi. Juk, Kijevo žydų ar Bucharos žydų kilmė gal nėra ta pati, kaip kokių Artimųjų Rytų. Bet jei taip vadinami ,,vikingai” taip pat buvo ne vien danai, o ir prūsai, tai jį savo koloniją Naugarde gal būt atnešė ir Prūsų Rusės vardą.

Rusijoje slėpėsi žydų komunistai per II pasaulinį karą.

O sakydamas ,,Jei prasibrauta iki Baltųjų Rūmų” turit galvoj Trampą ar Klintonienės ir Obamos gaują ?

Dar Al.ui dėl rOssijos       2021-03-1 14:10

Beliko paaiškinti, kodėl (P-)Rossija, bet ne (P-)Russija. Kalta ortodoksų biblijinė tradicija. Mat dar hebr. Biblijoje bandyta parodyti visų tautų kilmę (žinota ne toliau persų). Graikiškas septyniasdešimties vertėjų (septuaginta) vertimas Ezekielio knygos 38:2,3 ir 39:1 mini tris kraštus - kažkokius Rosą, Mosochą ir Tovelą bei jų valdovą.
Hebrajų originalas susideda iš 4 žodžių: nasi (valdovas), roš (etnonimas? hebr. “galva”?), Mešech (etnonimas), Tubal (etnonimas, klasikinis vėlesnis tarimas - Tuval). Kadangi gale esantys Mešechas ir Tuvalas - prieš juos einančios dalies „kilmininkiniai“ apibrėžimai, kyla klausimas, kas yra tas roš: ar „galva“, o tuomet išeina „vyriausias („galvos“) valdovas“, ar etnonimas Roš / (gr. nėra “š”, todėl gr. Ros)?
Galima suprasti du kraštus - Mešechą ir Tuvalą bei jų vyr. valdovą. Tačiau vertėjams helenizuotiems žydams rūpėjo parodyti kuo daugiau pasaulio tautų, todėl pasirinko tris kraštus bei jų valdovą. Tą ir perėmė ortodoksai, kurie 839 m. atsibastė Bizantijos imperatoriaus Teofilio delegacijoje pas Romos (jau germanų frankų!) imperijos imperatorių Liudviką I, o jis ir sutapatino tuos rosus (Ros) su švedais, nes normanų (tiek švedų, tiek Sembos danų) būta ir Novgorodo žemėje.
Jau pravoslavų tradicija ir padėjo P-Rusijai tapti (P-)Rossija.

Dar Al.ui dėl žydų       2021-03-1 5:03

Sakote, žydai slėpėsi “Rusijoje”.
Ne taip, bet kada ruskių maskoliai užgrobė Kijevo Rusią, kartu maskolių valdžion pateko ir žydai.
Sterva Katarina II buvo antisemitė, todėl uždraudė žydams keltis į jos P-Rusiją. Tuo pagrindu po Lietuvos-Lenkijos padalijimų ir susiformavo vad. “sėslumo zona”.
Taigi jokie žydai jokioje “Rusijoje” niekad nesislėpė.

Dar Al.ui dėl ruskių       2021-03-1 4:47

t.y. dėl klaidinančių “Rusijos” pavadinimų.
Valstybės pavadinimas Rusija iki XVIII a. neegzistavo.
Iki tol būta tik Rusios, kuri atkeliavo IX a. iš Novgorodo į Kijevą. Nuo to laiko Kijevo Rusia buvo kovų objektas, ilga laiką LDK sudėtyje, o maskoliai ją užgrobė tik XVII a.
Vardą Rusija pagamino Katarina II iš vokiškos nostalgijos ir noro turėti valdžioje visą “Trečiąją Romą”: sulotynintai Preussen yra Prussia, iš kur Katarina II ir padarė P-Rusija.
Pastaba: Katarina atstovavo ne Rusiai ir ne kokiems nors finougrams Mokšvoje (Maksvoje), kur anuomet ten net visai nekalbėta slaviškai, bet dirbtiniam Petro I politiniam junginiui finougrų žemėje abipus Nevos (“pelkių”) upę.
Išvada: tikri rusai iki šiol tebėra ruskių vadinami “pakraštiečiai” (ukrainiečiai), visi kiti - Ordos tautų palikuonys, perėmę Katarinos įvestą pavadinimą. Jie tad nėra jokie rusai, kilme nėra net slavai, bet buvusių tautų konglomeratas, kuriam geriausias pavadinimas ir yra nuo žodžio ruskij - ruskiai, joks čia keiksmažodis.
Reikia skirti:
ruskius (konglomeratą) nuo rusų (“ukrainiečių”, o tai ruskių padovanotas keiksmažodis),
Ruskiją (konglomeratą) nuo Rusios (vad. “Ukrainos”, o tai ruskių padovanotas keiksmažodis).

Al.ui       2021-03-1 3:18

Stalino ruskijoje jokie žydai nesislėpė, iš atvykėlių būta tik revoliucionierių užplombuotame vagone.
Taigi viskas ne taip, kaip bandote pavaizduoti, bet šis portalas jau pademonstravo vykdantis putino gaujos užsakymą kurstyti antisemiizmą.
Šiuo metu tai darbinė kremlinės gaujos politikėlė smerkti sovietinės sistemos subyrėjimą, kaip istorinį blogį, o taikinys - Baltija ir Lenkija.
Portalas visiškai nupirktas, kaip beje, ir pati Lietuva, kurią valdo FSB padalinys VSD ir tokia pat vogtais kremliniais pinigais nuo pat pradžių nupirkta prokuratūra.
Jei prasibrauta iki Baltųjų Rūmų, ko norite iš Lietuvos? Ruskijos interesų zona ir tiek. Iš čia ir visas redaktorės fabrikas su pliusais-minusais, juodžiausiu antisemitizmu ir prokremlinių komentarų gausa.

o mūsų untermenšai       2021-02-28 21:50

Menant, kokiomis priemonėmis buvo reiškiama panieka “valstiečiams” ir už juos balsavusiems rinkėjams, ir kaip elgiamasi dabar su žmonėmis – juk kiek nedaug tetrūksta, kad mus aptvertų spygliuota viela

Heiders       2021-02-28 20:52

Panasu i bolsevikinius kliedesius , kokiais mes buvome maitinami kone 50 metu.
Tipiska proletaro propaganda. Nacionalsocialistai tokiais niekais vargu ar uzsiiminejo , o kareiviai (nesvarbu kokio laipsnio , nuo eilinio iki marsalo )arba armija (wehrmacht) buvo aukstos kulturos zmones ( kaip ir sendien ) ir su civiliais bei belaisviais elgesi pagarbiai bei teisingai, pagal istatymus , ir nesavivaliavo .

Al.       2021-02-28 20:24

Manau, nėra užkeiktų vietų ar tautų. Viskas vystosi. Nebūtinai vusur tik blogyn. Ir žydai pasislėpė vis kitoj šaly. Vienu metu, kai kurie net Stalino Rusijoj. Po to Amerikoj. Abejoju, kad ateitis jau apspręsta, ir nuo žmonių niekas nepriklauso.

Apie ką čia,       2021-02-28 19:30

troliai, kliedite? Argi straipsnis apie jūsų numylėtus trockius? Gėda troliams!

Al.ui       2021-02-28 18:22

Hm, nesupratai. Trockis, kaip ir kiti profesionalūs revoliucionieriai, nebūtų nieko padaręs be pinigų ir mažiausiai atstovavo “žydijai”. Apgailestauju, kad vartoji antisemitinius terminus. Jau sakiau, kas finansavo, jokia paslaptis. Teisingai ir garbingai pasielgė Jacobas Schiffas: perspėjo - nesureagavo - padarė. Raudonais velniais sulaužė stuburą landynei už pogromus, negi neaišku, kad ji tebesilaiko tik apiplėšdama savus vergus ir papirkdama, ką tik įmanoma? Pas velnią nuo šėtono nepasislėpsi. Jei Pats tikintis žmogus, turėtum suprasti, kad antikristas jau pasaulyje. Visame.

ir vistik       2021-02-28 15:23

iki nkvd fašistams toloka

abc.       2021-02-28 13:42

metas atsimerkti-europa nėra civilizacija.

Al. Letui       2021-02-28 13:26

Bausmės gal ir neišvengia, bet suniekintų ir sunaikintų žmonių ir tautų tai neatgaivins. Jules poetas - ką jis turi galvoj po etikete Trockis, nežinau. Kominterną, žydiją ar supuvusius Vakarus? Bet kažin ar mums svarbu kokia kominterno karvedžio pavardė - Trockis, Leninas ar Voldemortas. Ir nemanau, kad sunaikinę ,,Landynę”, išvengsim komunosodominio konclagerio. Gal po kokio šimto metų ,,Landynė“bus ta vieta, kur dar galėsim pasislėpti nuo viską matančios Didžiojo Brolio akies.
O dėl Trampo, manau, esi neteisus - manau, dabar Amerikai ir mums tai vos ne vienintelė proga.

sukrecianti istorija,       2021-02-28 11:05

pagarba uzbekams, neisdavusiems nei savo tevynes, nei paprociu, nei tikejimo.

Esi teisus, garbusis Al.,       2021-02-28 9:10

bet tai menkniekis palyginti su visa griūtimi supuvusius Vakarus smerkiančių publikacijų, prie “Vakarų” dabar priskiriant ir nacius. Su Vakarais pašauktas dirbti ir trumpologas Andrius Švarplys. Užtat apie Rytus, iš kurių anoji saulė, nė žodelio, išskyrus Gabrielio tarptautiniame lygmenyje iškeltą siūlymą duoti banditui “šansą” per ateinančius “rinkimus”.
Sakydamas “Rytai”, suprantama, turiu galvoje ne uzbekus, bet Derjmoko Timofejičiaus (https://lt.wikipedia.org/wiki/Jermakas) “naveki” įkurtą vagių ir banditų Didžiąją Landynę, istoriškai išplitusią nuo Baltijos
iki Aliaskos. Nė žodžio “tiesoje”.lt nėra apie Landynės pavojų Lietuvai, nes iš jos po senovei tebelaukiama “saulės”.
Tačiau pasakyk Tu man, jei po tąja saule esama teisingumo, ar toks šūdas gali dar bent kiek laiko išlikti po dabartinio gėdingo pralaimėjimo su visa savo mitologine “technika” visais kariniais frontais (nuo Sirijos iki Karabacho) kad ir už tokius šimtmečiais nenutrūkstančius žygdarbius, žiaurumu bent jau nenusileidžiančius Holokostui, kaip antai:
http://www.kavkazcenter.com/russ/content/2021/02/05/119624/znaj-svoego-vraga—reznya-v-aldy.shtml
http://www.kavkazcenter.com/russ/content/2021/02/27/119667/znaj-svoyu-istoriyu—khajbakh-zazhivo-sozhzhennye-.shtml
Pasivartyk internete “delo vračej”, kad po visų carinių pogromų buvo pasirengta naikinti ir žydus (o juk būtent už carinius pogromus garbusis bankininkas Jacob Schiff ir finansavo raudoną revoliuciją su visais profesionaliais žydų revoliucionieriais užplombuotuose vagonuose, kaip ir buvo sąžiningai perspėjęs “rusijos” vyriausybę).
Panašu, kad iš visų šios “Lietuvos” priešų vos ne didžiausias likau aš, net interneto ryšį bandė užblokuoti nustebindami naivų provaiderį.
Tegu paskaito maniakas Jules, kuriam už Vokietijos sunaikinimą kalti ne “bičiuliai” Stalinas su Hitleriu, bet Trockis.
Matome, kad istorijoje niekas neišvengia bausmės. Greit be pėdsako subyrės ir Didžioji banditų Landynė. Amen.

Al.       2021-02-28 2:20

Keistas redakcijos paprotys. Rašinio autorių Rustam Qobil nuslepia, o vertėją įrašo kaip autorių. Ir, užuot parašę, kad rašinys paimtas iš BBC, užrašo tiesos.lt. Tai yra intelektualinė vagystė.


Rekomenduojame

Vytautas Budnikas. Ar mūsų Konstitucija yra neutrali idiotiškoms permainoms?

Ramūnas Aušrotas. Konstitucinės tėvų teisės interpretuojamos kuo siauriau, valstybės – kuo plačiau

Jurgos Lago ir Vido Rachlevičiaus pokalbis: Lietuva yra pasmerkta, nes valdžia nežino, kur veda, o mes nežinome, kur einame

Alvydas Jokubaitis: „Liberali demokratinė visuomenė trumpam pasitraukė į šalį“

Vytautas Sinica. Ar Genocido centro direktorių vertę politikai gali įsipareigoti, kad 1941 m. rezistencijos istorija nebus perrašoma? jos bus mokoma?

Valdo Vasiliausko replika. Šventos ateistinės Velykos?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.