Demokratija ir valdymas

Artūras Černiauskas: Premjere, neslėpkite Vyriausybės kompetencijos spragų po Rusijos vėliava

Tiesos.lt redakcija   2016 m. vasario 23 d. 23:04

9     

    

Artūras Černiauskas: Premjere, neslėpkite Vyriausybės kompetencijos spragų po Rusijos vėliava

Šiandien premjeras Algirdas Butkevičius viešai pareiškė, kad pedagogų streikus organizuojančios profesinės sąjungos yra finansuojamos Rusijos specialiųjų tarnybų. Suprask – Lietuvos ramybę drumsčia papirkti pedagogai. Kokia jo taktika? Pridengti nuogą švietimo karaliaus (ar karalienės) sėdimąją? Ar įvaryti baimės visiems pedagogams, kad nedrįstų net cyptelt?

Premjere, noriu Jūsų paklausti. Kas papirko Jus ir Jūsų Vyriausybę, jeigu ketverius metus nesugebate imtis sprendimų, kurie iš esmės koreguotų švietimo sistemą, mokytojų atlyginimus ir vaikų išsimokslinimo lygį?

Kas finansuoja Jus ir Jūsų vadovaujamą Švietimo ministeriją, jeigu šiandien mes turime žemiausią pedagogų atlyginimą Europos Sąjungoje? Chaosą aukštajame moksle ir virtinę skandalų.

Jūs minite 3–4 asmenis, kurie savo nelaimei buvo išvykę į Rusiją pabendrauti su profesinių sąjungų atstovais. O kaip jaustis likusiems 30 tūkstančių Lietuvos pedagogų? Kurie gauna mažiau nei kolegos Latvijoje, Lenkijoje, ką jau kalbėt apie Estiją? Jūs norite įbauginti pedagogus, kad šie nebegintų savo teisių?

Nuosekli vis tik politika. Jau buvo pasakyta, kad pernai emigraciją paskatino grąžinta šauktinių kariuomenė.

Taip prieš Vyriausybę buvo nuteikta dalis visuomenės.

Šiandien Jūs turėjote prarasti dar keliasdešimties tūkstančių pedagogų bei jų artimųjų palaikymą. Nes pavertėte juos Lietuvos priešais.

Lietuvos banko ekonomistas, profesorius R.Kuodis šiandien dar kartą viešai patvirtino, jog Jums bei dar dviem premjerams prieš Jus pateikė esminę mokesčių reformą, kuri padėtų Lietuvos biudžetui surinkti papildomai apie 3 milijardus eurų. Ekonomistas pasakė, kad šiuos planus Jūs padėjote į stalčių.

O tuo metu Švietimo ir mokslo ministerijos atstovė radijuje šiandien pasakoja, kad yra planas, kaip per 5 (!) metus pedagogų atlyginimą pakelti iki 25 proc.

Gerai sugalvojote – per penkerius metus turėsite turbūt perpus mažiau pedagogų, nes jie bus išvažiavę dirbti kitur.

Tai, ko prašo Lietuvos pedagogai, sudaro tik 0,2 proc. valstybės biudžeto. Ir pedagogai prašo atstatyti, tai, ką prarado, o ne iki kosmoso pakelti atlygį. Prašymas sugrąžinti turėtą mokinio krepšelį jau tapo antivalstybine veikla. O kaip tada pavadinti žaidimą vaikų ateitimi, kurį žaidžia politikai?

Turite drąsos Jūsų anūkus mokysiančius pedagogus apšaukti Rusijos agentais?

Nebekurkite naujų skandalų, gerbiamas A.Butkevičiau – pastarąjį pusmetį Lietuva nieko kito ir nedaro, kaip tik aptarinėja trijų ministrų korupcijos lygį, valdininkų girtavimą, papirkimus ir kitus nešvarius baltinius, kurių niekaip nepavyksta paslėpti.

Gal jau pradėkime dirbti, užteks priešais versti visą Lietuvą.

Nes kas tada balsuos už Jus?

Trumpai apie autorių: Artūras Černiauskas yra Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kiek maksimaliai       2016-02-24 14:51

Mokytojų atlyginimai skaičiuojami pagal tarifikaciją ir priklauso nuo turimų  pamokų skaičiaus, todėl mažinant vaikų skaičių klasėse, atsirastų daugiau klasių, o mokytojai turėtų daugiau pamokų. Todėl viešai atsakykite - kiek vaikų maksimaliai turėtų būti klasėje ir kiek maksimaliai vaikų klasėje nustatyta kitose valstybėse ir ar pagrįsti mokytojų reikalavimai?

Stasiui       2016-02-24 12:40

mokinių skaičius, tenkantis vienam mokytojui, vis dar smarkiai per didelis. Jei, mažėjant mokinių skaičiui, atleidinėsime ir mokytojus, tai tuomet de fakto įtvirtinsime taisyklę ” 1 mokytojas - 30 vaikų”. Apie kokią kokybę tuomet gali eiti kalba?

stasys       2016-02-24 11:11

- ką ten dievas apie akmenį minėjo ? smile

vai me       2016-02-24 11:03

Butkevičiui geriau patylėti. Visi puikiai prisimena, soc.demų deleguotą, uzsienio reikalų ministrą, kgb kapitoną.Įdomu, ar karinė kontzvalgyba vykdo, kokį nors tyrimą, kokie fsb “kurmiai”, iškėlė šį asmenį,į ministro postą.

stasys       2016-02-24 7:47

Vis tie plepalai apie nieką siekiant nukreipti kalbas kita linkme ..juk ir taip aišku kad artimiausiu metu demografinės problemos Lietuvoje smarkiai sumažins vaiku kiekį mokyklose , o tai pareikalaus atleisti ir dar dalį mokytojų ...pakėlus algas dabar ..vėliau bus mokamos padidintos išeitinės kompensacijos, tam tas 5 metų pereinamasis planas ir reikalingas .Beje tai visiškai nesusiję su tomis mokyklomis kurios dirba į ateitį ..skirtingai nuo streikuojančiu ,..kurios mato tik vakarykšte diena. Lietuva valosi nuo tos pernykštės įtakos jau septintus metus ..ir vis dar randama ką apkuopti . Beje Černiauskas čia užsiminė apie švietimo kokybės problemas, ar ne keista kad toks ilgametis profsajungu tūzas tokias kalbas deleguoja vyriausybei o ne imasi pats apie jas kalbėti ..lik tai algu didėjimas išspręstu esmines Lietuvos švietimo problemas ..Taip visada nutinka kai vienas melas dengia kita , o viešuma pasiekia tik tokia demokratinė išraiška kaip „streikas“ ..Tai vizgi ka žino visuomenė apie tu streikuojančiu neprotokolines kalbas su vyriausybe ?

Černiauskas mėto pėdas       2016-02-24 5:47

Į Rusiją ir po Krymo aneksijos,bei karo Donbase,užsukti nevengdavęs milicininkas-profsąjūznykas prikrovė į kelnes išgirdęs profsąjungų gretinimą su Rusija.Tik dėl to žaibiškai suskėlė smerkiantį atsaką savo draugeliui ir partiečiui Išsižiojėliui,nors,tiesą sakant,jame viską teisingai išdėstė.Tokių personažų pareiškimus derėtų vertinti tik labai bendrame kontekste.

Teisuolis atsirado       2016-02-24 4:53

Ar ne laikas si veikeja pakeist,kiek pamenu vis tame paciame kresle ir prabyla ,tik tuomet ,kai nera valdzioje konservatoriu…Kokiai jegai jis tarnauja?Kur jis buvo anksciau?Ar iki siol Lietuvoje viskas buvo gerai?

xxx       2016-02-24 1:01

Izdavikai turi uznugary kokio neturejo,per amzius visi kiti izdavikai.Lietuva naikinama su svetimzodziais.Pavyzdiui kompetencija,senjorai,kas cia,per meslas,ar nera Lietuvisku zodziu.Kur nepasisuksi visur savinaika…........

Tarabilda       2016-02-24 0:54

Tik nereikia čia tų krokodilo ašarų - “Nes kas tada balsuos už Jus?”. Susirūpino, matai, toks tokiu. Abu vieno raugo komunistiniai - kagebistiniai švonderiai.


Rekomenduojame

Geroji Naujiena: mes nesame skolingi kūnui

Įbauginti prezidentai. Vytautas Matulevičius prakalbino Valdo Adamkaus vyriausiąjį patarėją Darių Kuolį

Andrius Švarplys. Kam – anarchija, o kam – „meilės vasara“

Liudvikas Jakimavičius. Šimašiaus pliažas

Justas Stankevičius. Kaip pasikeitė Vokietijos viešasis saugumas nuo pabėgėlių krizės pradžios?

Ir undinėlė rasistė...

Nida Vasiliauskaitė. Apie institucinį rasizmą

Neringa Venckienė. Neatsakyta iki šiol

Liudvikas Jakimavičius. „Vyčiui pliaže – ne vieta“

Kviečiame į kasmetinę Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventę: susitinkame liepos 4 d. Mūšios Didžiosios Kovos apygardos partizanų parke

Robertas Grigas. Aleksandr Galič apie (pra)tylėjimo kainą

Algimantas Rusteika. Apie ką giedosime liepos 6-ąją: apie Lietuvą ar apie vienybę su žmonija?

Rasa Baločkaitė. Kraupusis Merkinės stadionas

Andrius Švarplys. R.Šimašiaus ir Co akcijos matmuo – amputuoti istoriją, atmintį, kančios sakralumą

Per 20 organizacijų reikalauja Prezidento dėmesio istorijos politikai

Vilius Kavaliauskas. Lukiškės: Ką nutyli Vilniaus meras?

Ramūnas Aušrotas. Išlaikyti LRT gyventojams kainuoja triskart brangiau nei Vyriausybę

Nida Vasiliauskaitė. Mokslas yra dalykas didis

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Liudvikas Jakimavičius. Dočys politikuoja

Atgimstantys paminklai. Kun. Robertas Gedvydas Skrinskas: Atkurkime Gumbių kaimo koplystulpį –  išgelbėkime istorinį paminklą

Povilas Urbšys: „Vytis yra tai, kas mus gali suvienyti“

Rasa Čepaitienė. Atsisakantys keistis

Nida Vasiliauskaitė. Apie Linos Žigelytės versiją iš serijos „Kas atsitiko Nidai Vasiliauskaitei?“

Iš propagandos frontų: Dainius Pūras. Apie smėlį ir paplūdimį Lukiškių aikštėje kaip laimingoje erdvėje

Povilas Urbšys: Jei bus priimta tai, ką siūlo valdantieji, Lukiškių aikštėje stovės ne Vytis. Argi tai ne dar viena išdavystė?

Ne juokas. Politinis kompasas pagal liberalus

Andrius Švarplys. Kas gali apginti žodžio laisvę ir laisvę apskritai?

Geroji Naujiena: Stiprūs Jo malone

Vytautas Matulevičius. „270 milijonų, kurie parklupdė Lietuvą“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.