Naujienos

Artėjant Kovo 11-ajai TS-LKD Prezidiumas susirūpino savo partijos narių idėjiniu grynumu

Tiesos.lt siūlo   2018 m. kovo 7 d. 0:31

9     

    

Artėjant Kovo 11-ajai TS-LKD Prezidiumas susirūpino savo partijos narių idėjiniu grynumu

Pro Patria

Artėjant Kovo 11-ajai Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos prezidiumas kreipėsi į visus partijos narius, perspėdamas nedalyvauti „nacionalistinėse eitynėse“.

„Informuojame, kad TS-LKD Prezidiumas įspėja, jog dalyvavimas eitynėse, vykstančiose su šūkiu „Lietuva lietuviams“, nesuderinamas su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų išpažįstamomis europietiškomis ir krikščioniškomis vertybėmis bei su pagarba žmogaus orumui, ir perspėja TS-LKD narius vengti panašių nesantaiką ir nepakantumą kitoms tautoms kurstančių politinių akcijų,“ – rašoma partijos narių elektroninio pašto dėžutes pasiekusiuose laiškuose.

–  –  –

Propatria.lt redakcijos žiniomis, iniciatyvą kreiptis į partijos narius tokio turinio laišku Prezidiumo posėdyje iškėlęs Seimo Švietimo ir mokslo komiteto narys dr. Mantas Adomėnas. Paviešinus šią informaciją, pats patriotinių eitynių partinio boikoto autorius išliko lakoniškas ir autorystės nepaneigė.

„Naciukai niršta. Smulkmena, bet vis tiek malonu“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė M. Adomėnas, dalindamasis propatria.lt naujiena.

 

–  –  –

Atskiro dėmesio vertas TS-LKD prezidiumo teiginys, kad dalyvavimas eitynėse, vykstančiose su šūkiu „Lietuva lietuviams“, nesuderinamas su „krikščioniškomis vertybėmis bei su pagarba žmogaus orumui“, kurias partija teigia išpažįstanti.

Socialiniuose tinkluose netruko kilti klausimai, ar su krikščioniškomis vertybėmis ir žmogaus orumu, partijos nuomone, yra suderinamas Karalienės Mortos mokyklų Lietuvoje organizuotas Women’s March už abortus ir kitas „reprodukcines teises“, taip pat Lietuvoje kas trejus metus vykstančios homoseksualų pasididžiavimo eitynės „Vilnius Pride“, kurias aktyviai palaikė TS-LKD frakcijos narys Mykolas Majauskas ir kiti partijos nariai.

Tiek abortus, tiek homoseksualių santykių prilyginimą šeimos santykiams, Romos Katalikų Bažnyčia yra daug kartų ir nedviprasmiškai pasmerkusi kaip moraliai ydingus ir prieštaraujančius žmogaus orumui. Tačiau TS-LKD niekada nėra išplatinusi jokio panašaus turinio įspėjimo vengti tokio pobūdžio viešų demonstracijų.

Kaip krikščioniškoms vertybėms prieštaraujančius reiškinius atpažįsta TS-LKD ir konkrečiai šios iniciatyvos autorius, Seimo Ryšių su Šventuoju Sostu grupės pirmininkas dr. Mantas Adomėnas, lieka nežinoma.

 

–  –  –

Papildyta

Plačiau pakomentuoti situaciją Mantas Adomėnas sutiko Pauliui Gritėnui iš portalo 15min.lt. Jo teigimu, prezidiumo nariai tokį įspėjimą lengvai suklaidinamiems partiečiams patvirtino „turėdami omenyje, kad mūsų partiečiai yra aktyvūs ir pamatę trispalvę, Vytį, jie mielai jungiasi, net nepagalvodami, kad čia yra koks politiškai pavojingas kontekstas [...]. Ne visi žmonės seka, kas vyksta, atvyksta švęsti šventę ir gali tapti tokių apgaulingų akcijų įkaitais“.

„Manau, kad gavę visą informaciją partiečiai nesutiktų dalyvauti renginy, kuriame nepropaguojamos europietiškos, vienijančios vertybės“, – situaciją 15min.lt portalui komentavo ir TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis, nenurodęs, kokios vertybės partijoje yra laikomos europietiškomis.

Vėliau tą pačią dieną TS-LKD sekretoriatas partijos Vilniaus skyrių nariams išplatino dar vieną laišką, patikslinantį partijos poziciją Kovo 11-osios eitynių klausimu.

„Jūsų žiniai noriu patikslinti TS-LKD Prezidiumo sprendimą „dėl nedalyvavimo nacionalistinėse eitynėse“. Kovo 11 dieną, Vilniuje vyks dvejos eitynės – vienos, į kurias maloniai kviečiu ir kurios neprieštarauja partijos vertybėms, vyks Kovo 11 dieną, 12.30 val., pradedant eiti nuo Nepriklausomybės aikštės iki Katedros aikštės. Nacionalistinės eitynės, į kurias eiti nerekomenduojama, vyks 16.00 val.,“ – rašoma TS-LKD Vilniaus miesto skyrių sueigos pirmininko Valdo Benkunsko pasirašytame laiške.

Propatria.lt redakcija primena, kad alternatyvių eitynių nuo Nepriklausomybės aikštės iki Katedros aikštės tradiciją prieš keletą metų inicijavo pati TS-LKD. Žiniasklaidoje šios alternatyvios eitynės įvardytos „proeuropietiškomis“, o jų dalyviams ne vienerius metus dalintos dvigubos – Lietuvos ir Europos Sąjungos –
vėliavėlės. Pati TS-LKD siekė savo partines eitynes vaizduoti kaip visuomeninę iniciatyvą.

propatria.lt

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Reklama       2018-03-9 8:29

Kada kagebistai sako, kad nereikia 16 val dalyvauti, tai yra puiki reklama, kad reikia.  Kuo daugiau ir kuo aktyviau dalyvaukime 16 val eitynėse.

Lietuvos išdavikai ir nepriklausomybės duobkasiai       2018-03-8 11:22

tie konsevatoriai, šiuo metu pati reakcingiausia antilietuviška antipatriotinė partija Lietuvoje.

Kokios dar krikščioniškos vertybės       2018-03-7 21:10

gali būti teroristinėje partijoje. Jeigu iš 31 seimo nario, kolkas, yra 18 KGBistų. Kaip žinia, buvusių KGBistų nebųna. Konservatoriai Lietuvos parcaliuotojai. Jū vieta Kariotiškėse.

Bravo, konservatoriai!       2018-03-7 19:48

Kada pasieksite, kai Lietuvoje liks milijonas lietuvių, o kada nulis?

Pavergtieji       2018-03-7 15:17

TS-KD vergų eisena kovo 11 d. 12,30 val.

ert       2018-03-7 13:10

Būdamas gyvas M.Suslovas pasakytų: „Šaunuoliai tie Lietuvos TS - LKD. Tai tikri mano pasekėjai, tikri internacionalistai“.

Žinoma,       2018-03-7 13:00

Lietuva priklauso ne lietuvimas, o imperinėms bendrijoms ir imperiniams šovinistams. Internaciukų šūkis “Lietuva be lietuvių”.

Lietuva - lietuvių tautos namai!       2018-03-7 12:32

„Informuojame, kad TS-LKD Prezidiumas įspėja, jog dalyvavimas eitynėse, vykstančiose su šūkiu „Lietuva lietuviams“, nesuderinamas su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų išpažįstamomis europietiškomis ir krikščioniškomis vertybėmis bei su pagarba žmogaus orumui…“
Logiškai mąstant, tokia TS – LKD partijos pozicija yra Lietuvos sunaikinimo planas. Jeigu Lietuva - bet kam, tuomet belieka į Lietuvą kviestis iš viso pasaulio arabus bei kitas tautas (jau nekalbant apie nuolankų Briuselio politkomisarų siūlomų kvotų priėmimą), o patiems lietuviams gal dar sparčiau trauktis iš Lietuvos… 

taip       2018-03-7 7:26

Puiki iliustracija, reikėtų ir naujesnę  istoriją per vaizdus prisiminti dažniau. Partiniai bonzos keičiasi, ideologiniai šūkiai tie patys.


Rekomenduojame

Remigijus Šimašius ir vėl demonstruoja savo provincialumą: stotelės prie mokyklų pavadintos „Kiss and Ride“

Vidaus ir užsienio migracija Lietuvoje

Plaukiantys prieš srovę: rumunai sieks Konstitucijoje įtvirtinti vyro ir moters santuokos apibrėžimą

Liudvikas Jakimavičius. Popiežiaus Pranciškaus belaukiant

Rasa Čepaitienė. Silpnumas

Geroji Naujiena: „Jei kas nori eiti paskui mane, teišsižada pats savęs, teima savo kryžių ir teseka manimi“

Vytautas Radžvilas: „Da­bar by­ra pa­sau­li­nė neo­li­be­ra­liz­mo sis­te­ma“

Valdas Vasiliauskas. Tauta jau nebeturi kur trauktis

Naujieji barbarai. Jiems niekada nebus gana. O mums?

Vidmantas Valiušaitis. Kurio Lietuvą – Adolfo Ramanausko-Vanago ar Petro Cvirkos – rinksimės kurti?

Algimantas Rusteika. To nemato tik aklas

Nuo bačkos. Aplinkos ministras Kęstutis Navickas: čia elementarus ūkininkavimas, kodėl čia taip surezonavo – sunku pasakyti

Vidmantas Valiušaitis. Žmogus liko toks pats: in memoriam Jonui A. Antanaičiui

Arvydas Juozaitis savo apsisprendimą dėl dalyvavimo prezidento rinkimuose praneš jau šį pirmadienį

Skirmantas Malinauskas primena: egzistuoja ne tik melo inžinerija, bet ir du BK straipsniai

Jolanta Dambrauskienė: SOS! Kauno Laisvės alėjoje žalojamos liepos

Algimantas Rusteika. Naujausi Sprinter „tyrimai“: Arvydo Juozaičio nebuvo, nėra ir nebus?

Dalai Lama: Europa priklauso europiečiams – kiekvienas turime puoselėti savo šalį

Vytautas Sinica apie didžiausią grėsmę Lietuvai: kai provakarietiški vanagai ima nebesiskirti nuo prokremliškiausių vatnikų, tačiau visi apie tai tyli

Algimantas Zolubas. Pilietinė veikla yra politinė

Aras Lukšas. Išpuolis prieš Generolą Vėtrą: čekistinio žanro klasika

Nuo bačkos. Saulius Skvernelis: kultūros darbuotojų protestams nėra pagrindo

Europos Parlamentas balsavo už sankcijas Vengrijai

Nickas Hanaueris, Davidas Rolfas. Naujasis ekonomikos mokslas: gerovė „nelaša iš viršaus į apačią“ – ji „plečiasi iš vidurio“

Arvydas Juozaitis Ramūnui Karbauskiui – viešas laiškas

Algimantas Rusteika. Tas, kuris juokiasi, yra laisvas net nepriklausomoje valstybėje

Ričardas Garuolis. Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ siūlo, kaip stabdyti socialinį dempingą

Bronius Puzinavičius. Estams pasisekė – jie turi alergijai paminklams atsparią ir galvoti apie praeitį nevengiančią Prezidentę

EŽTT: Norvegija pažeidė žmogaus teises byloje dėl vaiko teisių

Liudvikas Jakimavičius. Išeiviai ir mes, arba Gyvenimas Vezuvijaus papėdėje (papildyta)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.