Istorija, Liustracija ir desovietizacija

Arnoldas Aleksandravičius. Prezidentūra apdovanojo lietuvius žudžiusios gaujos narę

Tiesos.lt siūlo   2017 m. vasario 22 d. 21:30

56     

    

Arnoldas Aleksandravičius. Prezidentūra apdovanojo lietuvius žudžiusios gaujos narę

„Ūkininko patarėjas“

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vasario 16-osios proga „už mūsų šalies garsinimą pasaulyje“ lietuviškus apdovanojimus įteikė 26-iems Lietuvos ir užsienio piliečiams. Valstybės vadovė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžių užkabino ir buvusiai Vilniaus geto kalinei, holokausto metraštininkei, 94 metų Faniai Jocheles–Brancovskajai (Brantsovsky), kuri 1944 m. susitepė lietuviško Kaniūkų kaimo gyventojų krauju.

Raudonosios armijos pagalbininkai

Sovietinėse enciklopedijose rašoma, kad F. Brancovskaja su raudonaisiais Rūdninkų girios partizanais „Lietuvos hitlerinės okupacijos laikais narsiai priešinosi vokiečių kariuomenei ir vietiniams lietuviškiesiems buržuaziniams nacionalistams“. 1944 m. liepos 13 d. ginkluotas žydų būrys „Keršytojai“ („Nokmim“), kuriam priklausė F. Brancovskaja, padėjo Raudonajai armijai užimti Vilnių. Nepriklausomi Lietuvos 1939–1990 metų okupacijų tyrinėtojai teigia, kad tas pats būrys 1944 metų sausio 29-osios naktį  išžudė visą Rytų Lietuvos Šalčininkų r. Kaniūkų kaimą: 24 suaugusius ir 22 vaikus.

Formaliai „švari“

Tai jau nebe pirmas nuostabą ir apgailestavimą istorikams sukeliantis apdovanojimas F. Brancovskajai. 2009 m. spalį Vokietijos ambasada Vilniuje raudonajai partizanei F. Brancovskajai įteikė vokišką ordino „Už nuopelnus“ kryžių. Tuometis Seimo parlamentinių ryšių su Vokietijos Federacine Respublika grupės pirmininkas Kęstutis Masiulis pareiškė, kad apdovanojimas lietuvių krauju galbūt susitepusiems asmenims yra Lietuvos įžeidimas ir pažeminimas. Prieš dešimtmetį Kaniūkų žudynių bylą tyrė Lietuvos Generalinė prokuratūra. Paaiškėjo, kad kaimo gyventojai buvo iššaudyti ir sudraskyti granatų sprogimų, nes atsisakė atiduoti savo paskutinį maistą raudoniesiems žydų diversantams. Prokuratūros žiniomis, F. Brancovskaja tuo metu buvo „kažkur kitur“, todėl baudžiamojoje byloje figūravo tik kaip specialioji liudytoja. Formaliai ji yra „švari“, tačiau, pasak teisininkų, vis tiek buvo žudikų gaujos narė.

Neslėpė „žygdarbio“

Kaniūkų žudynių kaltininkai po karo neslėpė savo „žygdarbio“, rašė atsiminimus apie „sėkmingą karinę operaciją prieš hitlerininkų talkininkus“. Knygose „Destruction and Resistance“ („Kenkimas ir pasipriešinimas“) (išleista 1985 m. Niujorke), „The Avengers. A Jewish War Story“ („Keršytojai. Žydų karo istorija“) (Niujorkas, 2000 m.), „Nachtmarsch“ („Nakties žygis“, Frankfurtas prie Maino, 2002 m.) nurodytos Kaniūkų  tiesioginių budelių pavardės (abėcėlės tvarka): Fania Brancovskaja, Šlomo Brandas, Lejzeris Codikovas, Dima Gelpernas, Chaimas Jelinas, Šmuelis Kaplinskis, Isakas Kowalskis, Abba Kovneris (vadas), Chaimas Lazaras, Shlomo Morelis, Jakovas Preneris, Avraša Raselis, Jankelis Ratneris, Grigorijus Smoliakovas, Michailas Trušinas, Dovydas Teperis, Peisachas Volbė, Moisiejus Rubinsonas, Israelis Weisas, Leiba Zajacas, Genrikas Zimanas ir kiti. Iš viso 150 smogikų.

Garsūs užtarėjai

2008 m. kilus didžiuliam JAV žydų ir Izraelio pasipiktinimui, Lietuvos prokurorai Kaniūkų žudynių bylą nutraukė. „Lietuvių naujųjų nacionalistų psichologinio teroro auką“ F. Brancovskają užstojo net buvęs britų premjeras leiboristas Gordonas Braunas (Gordon Brown). Kaniūkus dažniausiai lanko delegacijos iš Lenkijos. Visam pasauliui paskelbta, kad raudonieji žydai ten nužudė lenkus. Lietuvių policijos ataskaitoje apie sunaikintą kaimą  1944 m. rašoma, kad buvo nužudyti Stasys Pilžys, Ignas Vaišnys, Marijonas Baronis, Stasė Molienė, Juozas Bobinas ir dar dešimtys lietuvių.

Dvigubi standartai

Iš lietuvių partizanų, kuriuos anarchistų tinklalapis pavadina „žydšaudžiais“, Lietuvos Prezidentūra apdovanojimus ir titulus atima labai greitai, ryžtingai ir be ceremonijų.

2015 m. rugsėjį Prezidentė D. Grybauskaitė nedvejodama pasirašė dekretą, kad paskutinis žuvęs Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Žemaičių apygardos Kardo rinktinės partizanas Pranas Končius-Adomas po mirties netenka 2000-aisiais suteikto Vyčio Kryžiaus ordino Karininko kryžiaus. Neva kilo įtarimų, kad 1941 m. P. Končius „konvojavo pasmerktus mirti žydus“. P. Končius-Adomas, 1965 m. liepos 15 d. žuvęs per susišaudymą Kretingos r. kaimo sodyboje iš visų pusių apsuptas sovietų kareivių, kagėbistų ir milicininkų, šiandienėje tolerantiškoje Lietuvoje negavo nė kario savanorio statuso.

Trumpai apie autorių: Arnoldas Aleksandravičius yra „Ūkininko patarėjo“ korespondentas.

Redakcijos prierašas: Daugiau apie taikių Kaniūkų kaimo gyventojų žudynes siūlome pasiskaityti Irenos Tumavičiūtės publikaciją „Taikių gyventojų žudikams negali būti senaties“, paskelbtą „XXI amžiuje“ 2009 m. vasario 4 d. ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

J---L       2017-02-27 0:35

Nebloga pastaba apie takoskyrą. Gal ir Tamstos tiesa. Nesiginčysiu, turėsiu omenyje.
Kitas dalykas- “greitai”. Laikas žemėje realetyvesnis nei atrodo. Ženklų dėl liepto galo artėjimo yra tikrai nemažai, tačiau esama padėtis gali trukti dar ilgai. Liepto ilgis nesikeičia, bet ėjimas galo link neritmingas, su parūkymais poilsiui.
Tiek to, nesvarbu.
Bet kuriuo atveju Kaina bus tikrai didelė.
Į beprasmius ginčus stengiuosi nesivelti.
Nenorinčių neįtikinsiu, žinau.
Bet pasakyti, pasiūlyti susilaikyti nuo gyvulėjimo manau esant reikalinga.
Tamsta juk irgi netylit.
Jeigu iš tūkstančio vienas atsitokės, laikysiu jog pavyko neblogai.
Nežinau ar dar ilgai čia rašysiu.
Kiek galėjau padariau. Toliau progresas nebevyksta. Matyt lubos pasiektos,mo galva daužyti betoną nelabai įdomu…
Noriu daugiau laiko skirti vidiniam dialogui, apmąstymams.
Irgi naudinga…
Susmatysim kada nors prie progos.
Labanakt.

 

 

 

 

Marginalas marginaliamidiotujui       2017-02-26 23:37

Kas čia per kakariekojimas? Kur nuorodos į šaltinį?

Letas Juozapui       2017-02-26 23:27

Ar sužvėrėjusiuosius galima vadinti „mažutėliais“? Nebent jeigu jie proto ligoniai, tačiau būtent ši liga paprastai ir yra D-vo bausmė. Yra takoskyra, skirianti mažutėlius nuo sužvėrėjusiųjų bei tų, kurie vis negali tapti mažutėliais kad ir norėdami: stabų kūryba.
Dekalogas prasideda teigiant Vieną D-vą Viešpatį ir pasmerkiant stabų darymą. Aplink klesti būtent senų stabų gaivinimas (abraominio Apreiškimo atmetimas grįžtant prie „ištakų“, kurios neva viską išspręs ir išgelbės) ir naujųjų stabų (Švč. Demokratijos su Tolerancija bei Čipizacija vardan Visuomenėslabo) gamyba. “Dialogas” vyksta tarp šių dviejų grupių, lygia greta žengiančių į prarają.
Lįsti į tokį “dialogą” ne tik beprasmiška, bet ir pražūtinga. Greit viskas susitvarkys D-vo Valia, bet kaina žmonėms bus neregėtai didelė. Todėl išmintinga susilaikyti nuo perlų barstymo, po kurio ir perlai bus sutrypti ir pats liksi sudraskytas (Mt 7:6), bet paskutiniesiems burtis Išganymui, juo labiau regint rimtų požymių, kad apokaliptiškai atsikuria šv. Jokūbo bendruomenė, kuri sutiks Viešpatį Alyvų kalne (Apd 1:11 = Zach 14:4).

Juozapas---Letui       2017-02-25 22:28

Kails Makinievi.
Oi, mielas Brolau, sudėtinga paaiškinti, kodėl tai darau…
Aš tai suprantu, ką Tamsta bandote pasakyti, bet kitiems daugeliui tai yra neįmanoma misija suvokti.
Darau beveik Sizifo darbą. Žinau. Vienok yra būtina kantrybė kai kuriuose darbuose. Turiu savo metodus. Jie negudrūs, bet dažniausiai pasiteisina- kantriai zulinti dyką akmenį, kol prazulini iki deramo pavidalo.
Darbo daug, garantijų jokių. Vien praktikos statistika “pagal nutylėjimą”.
Bet Reikalas ir Tikslas yra svarbesnis už pralaimėjimo kartėlio baimę.
Šv. Jonas Paulius IIsis kvietė nebijoti. Tai ir nesibaidau.
Bet turiu vilties, jog kantriai aiškindamas, vieną kitą iš robotų garažo atgal į žmonių tarpą už rankovės ištrauksiu.
Daug visko yra trukdymuose- Nikėjos prakeiksmas, veik du tūkstančiai metų puoselėjamo priešinimo. Nūdienos visuomenės daugumos bukumas niekuo nesiskiria nuo tos minios kuri pagauta siautulio žviegė Atpirkėjui į veidą-
Ant kryžiaus jį, ant kryžiaus!
Bet ar JIS neliepė MUMS stengtis gelbėti tokius kurie…
-Kas padarys gera dėl mažiausio iš jūsų- MAN padarys.
Mažutėliai ne tik paliegę, silpni kūnu ar kūdikiai. Mažutėliai ir tie kur Nuopuolyje gyvena, nes nuo gimimo nebuvo pakelti atsistoti.
Tų kurie patys sąmoningai tyčia pasimėgaudami griūna veidu į mėšlą, man negaila,na o ir bergždžia bandyti gelbėti.
Dėl kitų verta pabandyti.
Tiksliau dėl JO.
Dėl nuostabiausio visų laikų Žydo.
Jis gimė iš žydės Motinos kūno, augo žydu ir mirė kaip žydas.
Prisikėlė dėl kiekvieno kas Jį myli.
Ir dėl lietuvių.
Bet ar Jį mylėti galima nepažįstant TOS tautos?
O pažinti negali be empatijos.
Empatija atsiranda arba iš Pašaukimo per Jį tiesiogiai, arba iš žingsnio Pažinimo link.
O tam reikia atsikratyti Baimės, kuri yra šėtono valdžios ir stiprybės šaltinis.
-Ant kryžiaus jį, ant kryžiaus, staugia Tamsos minia kiekvieno bandančio savarankiškai galvoti ar žengti adresu.
Ar kiekvienas iš tų kurie bijo apriori kaltas dėl savo Baimių?
Ne visi.
Silpnumas ne Nuodėmė, o tik yda. Semantinis savokų skirtumas plonesnis už grafeną, bet manau yra.
Nuodėmes paveldime arba darome sąmoningai. Silpnumas dažnai yra supančio Blogio prievarta prieš negalintį pasipriešinti.
Tokiam, ne savo valia silpnam,  galima padėti.
Aš priešų, kaip ir Tamsta turiu pakankamai, tad tikrai nepergyvenu jog vienu daugiau ar mažiau turėsiu.
Man apmaudu būtų jeigu kažkuriam mažutėliui nepadėsiu iš gyvulio į Žmogų atvirsti.
Esu ir nemenkas savanaudis- kai kažką pavyksta gražinti ì Viešpaties Tėvo sukurtą pavidalą, apima didelis džiaugsmas. O tai balansuoja ant puikybės nuodėmės ribos.
Bet tai jau mano asmeninė problema ir asmeninis rūpestis dėl atsakomybės prieš Tėvą.
Tikiuosi jog gyvenimo Ataskatos dokumente gal vis gi pavyks išlaikyti teigiamą balansą...
Tai štai- misliju, jog neturėdamas tiek proto ir įžvalgos galių, o ir teisės kiek Tamsta savo gyvenimu pelnėte, darau kaip sugebu tai kas mintiju yr svarbu.
Pažinimas JO tautos, Taika su JO tauta.
Nes kitaip kaip per JĮ nenueisime į Karalystę.
Kol negavau iš žydų pusės pasitikėjimo, kol jie patikėjo jog esu nuoširdus jiems, tol jie neatsivėrė bendravimui.
Bet dingus barjerams, atradau tikrų stebuklų toje tautoje.
Ir tuomet pradėjau suvokti JĮ.
Tik suvokdamas žydus iš vidaus ėmiau geriau suvokti JHS.
Skirtumas iki to ir po yra kosminis.
Nedaug kas supras.
Bet tai ir skatina bandyti kalbėti.
Todėl šioje byloje vengiu radikaliai šalto ar verdančio dušo.
Pasilieku erdvės kalbėjimui su tais kurie bent viena ausimi klauso.
Nes, kad išgirstų reikia ilgo kalbėjimo kantrybės, o kad nebesiklausytų niekada, pakanka vieno žodžio.
Nedideliausiai gudru, bet nelabai kitka ir sugebu.
Kaip moku taip darau.
Geriau gal nei nieko..?

 

 

įsijautė       2017-02-25 22:15

Dabar vėl žydai rodys kaprizus. Jau LŽB pirmininkei Fainai Kukliansky nepatinka Užgavėnių žydo personažas. Užsipulta Naisių bendruomenė, rašo “15 kapeikų”. Įdomu, kuriam Grybauskaitės patarėjui reikėtų padėkoti už provokaciją prieš valstybę?

Al.Marginalui       2017-02-25 21:31

Žydai, aišku, turėjo teisę priešintis ir net stoti į raudonųjų partizanų būrį. Bet jei tas būrys vykdė masines civilių udynes, tai kokio galo jo narę apdovanoti ? Net jei liudininkų ir nėra. Ambrazevičiui liudininkų yra ? Škirpai?

marginaliam idiotui       2017-02-25 21:20

Tai kad danų Dovydo žvaigždės yra mitas. Danai už didelius pinigus vežė žydus į Švediją. Seniausiai nukarūnuotas mitas. Labai jau apgailėtinai bandai imituoti Letą Palmaitį. Bet braižas degenerato Maželio.
Jei nepatinka Zimano minėjimas, apie psichopatą Kovnerį ir daugiau galima parašyti. smile

Marginalas Juozapui       2017-02-25 21:09

Panašu, kad 2017-02-24 20:32 komentaru bandai tesintis prieš žmones, kurie iš svetimų rašinių sužinoję apie jiems nepažįstamą moterį ne vien drįsta vadinti ją “žudike žydelka”, bet ir tarsi Landsbergio minėta “šunauja” vieningai puola kitaip mąstančius, kad tik sudraskytų. O ko Pačiam teisintis, jei vykdai D-vo paliepimą ieškoti Tiesos? Svarbu koks bus D-vo nuosprendis, ne šunaujos. Spjauti į jų klyksmus, negi nori, kad Patį kur nors “rinktų”? Man pvz., būtų vien garbė, jei mane parinktų atpirkimo ožiu ir iš už nugaros praskeltų kaukolę - skaityk Palaiminimų pabaigą Mt 5:11-12! Ieškok Tiesos, D-vas ir yra Tiesa.
Nebūtų niekas Broncoskajas apdovanojęs nei Lietuvoje, nei Vakaruose, jei egzistuotų jos dalyvavimo akcijoje įrodymas, o ta 1985 m. Niujorko publikacija nėra joks teismo įrodymas. Autoriai suvarė visas žinomesnes pavardes dėl didesnio įspūdžio. Turi būti LIUDININKŲ PARODYMAI.
Taigi ne apie tai kalbama, kad būta ten ir ten gerų ir blogų, o apie tai, kad antisemitiniu keiksmažodžiu Brancovskaja vadinama žudike. Čia net ne ordino reikalas, bet va būtent ano žmonių sužvėrėjimo. Nesvarbu tas ordinas, daug svarbiau sužvėrėjimas.
Todėl turiu garbės pranešti, kad būdamas geto kalinys, tikrai būčiau stojęs į Abos Kovnerio būrį, o kaip ten paskui sektųsi, tai dar klausimas - gal ir tam pačiam Zimanui būčiau įvaręs kulką į galvą. Žydai turėjo teisę kovoti ir net kaip Lietuvos piliečiai privalėjo kovoti su naciais. Anuometinis stiprėjęs susitapimas su raudonaisiais - tikrai apgailėtinas FAKTAS, bet toks tuo metu buvo istorijos lemtas, ogi ir patys lietuviai neturėjo galimybės, kaip danai, užsikabinti geltonų žvaigždžių ir gelbėti visų Lietuvos žydų. Kaip žydai tapatino lietuvius su koloborantais, kurie juos šaudė, taip lietuviai tapatino žydus su komunistais, nes tie sąmoningai provokatoriškai naudojo žydus komsomolcus rengiant vežimus (divide et impera).
Man Broncovskaja šauni moteris, bet ir ne tai svarbu. Svarbu antisemitinis puolimas be jokios kultūros ir pamąstymo.
Dabar pažiūrėk, kas čia reiškiasi: degenerato klimovo gerbėja iš Kauno, idiotas Pikcas, nesuprantantis kas yra semitologija (arabistika irgi dalis semitologijos, kaip ir asiriologija, o garsių semitologų būta ir nacių, pvz., žymus asiriologas Hitlerio SA funkcionierius prof. Wolframas von Sodenas, rėmęs nacių rasizmą, nekalbant apie smulkmę, kaip antisemitas antižydiškų paskvilių autorius J. Pohl, studijavęs ivritą Jeruzalėje ir dalyvavęs “moksliškai” išgrobstant M. Strašūno biblioteką), “kaukės nukrito”, kišanti visur Zimaną, tarytum jis ir buvo Broncovskaja, ir kuri tikriausiai tik džiaugtųsi, jei po jos komentaro kas nors nulinčuotų tą Zimanaitę - ko Pats prieš tokius aiškiniesi? Bus “signalas” ir šunauja vienodai puls ir Patį, nepadės! Jie vis tiek turi tik savo bandos vertinimo standartus, parašyk tu nors ir lituanistinių darbų. Kas iš jų kur nors kariavo ar kuo nors rizikavo? Tai baudžiauninkų banda, norinti sotaus gyvenimo su elektroninio konclagerio lustu ir įstatymine eutanazija. Jie užtraukia Lietuvai prakeikimą sekdami savo bratuškiniais įkvėpėjais, kurių pogromai ataidėjo tiek bolševizmu ir stalino lageriais, tiek tolesniu galutiniu ir neišvengiamu maskolijos sunaikinimu. Pr 12:3 veikia ir dar kaip, mitnagdim ir chasidim čia niekuo dėti, o Viešpats Mesijas ateina į Jerūšalaimą ant Alyvų kalno! Amen amen, HallelūJH!
PS Visa tai nereiškia mano pritarimo ponios sumetimams, su kuriais neturiu nieko bendro ir turėti nenoriu.

Liaukitės pulti Lietuvos Dalią!       2017-02-25 13:56

Ne visi bjaurisi Grybauskaitės sprendimu dėl ordino.
Yra žmonių kuriems burokevičiūtė netgi labai simpatiška.
Šiandien delpiai skelbia intetviu su ponu Karbauskiu:
:
“Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis, kalbėdamas apie Lietuvos istoriją, prisipažįsta, kad jam labiausiai imponuojanti moteris valstybės istorijoje yra prezidentė Dalia Grybauskaitė.
..
„Tai buvo labai svarbus įvykis valstybės raidoje”, D. Grybauskaitės prezidentavimą vertina Ramūnas Karbauskis .
..

Politiko manymu, D. Grybauskaitės prezidentavimo laikotarpis, nors jis dar nesibaigė, išliks šviesiu pavyzdžiu. Ir aš labai džiaugiuosi, kad šioje šalyje, kurios gyvenime – ir buityje, ir versle – visur dominuoja vyrai, vis dėlto turime prezidentę moterį“, – sako R. Karbauskis

smile
No comments

Cuba       2017-02-25 12:11

Raudonoji dalia savų neužmiršta…

proza       2017-02-25 11:05

kostas kubilinskas buvo tikras lietuvys.
pykšt miegančiam banditų miškinių vadui kulką į galvą ir tvarka.
kubilinskas vaikučių nežudė.
kubilinskas vaikučiams eilėraštukus rašė.
gražius.
...
Dau musyse medalių pridalinta.
Nesigilinant kas yra kad ir koks.
Ir dar pridalins.
Daug prakeiksmų paleista dangun ir pragaran.
Nesigilinant.
Nes nesigilinant yra paprasčiau.
Nužudytųjų nebeprikelsi.
Nei lietuvių Kaniūkuose, nei žydų žvyrduobėse.
Bet nebūtina laidoti ir padorumo.
O padorumas reikalauja atsakomybės vertinanant istorijos faktus.
Kad nepriskaldytume malkų naujiems gaisrams kuriuose degs mūsų vaikai.
Neatsakingi ordinų dalijimai ar atiminėjimai neišsiaiškinus visos Tiesos yra nusikaltimas prieš Ateitį.
Mes keikiame komunistinių išperų valdžią ir tuo pačiu klusniai šokame pagal kgb akademijos absolventų provokacines melodijas.
Čia toks, tipo,  “patriotizmas”?
O iš tikrųjų derėtų pirmiau VISKĄ išsiaiškinti.
Išlukštenti ir įvardyti visus niekšus.
Ir niekšus žydus ir niekšus lietuvius.
Ir atiduoti Istorijos teismui.
Nekabinant tautinių etikečių.
Nes kol abi tautos kaltins viena kitą apibendrintai, tol nebus Teisingumo.
O be Teisingumo nebus Taikos.
Bus karas kuriame nugalėtojų nebus.

 

 

 

 

 

monolitiniam idiotui       2017-02-25 10:18

Neišskaidytą į eilutes, monumentalų Idiotizmą palikau tamstai.
Nedrįsau kėsintis į Monopolį ir autorines teises:)
Mano mentalitetas primityvus,  kaip šoferio
- duok durniui kelią!
Nuolankiai praleidžiu tamstą.
Durakam u nas vezde doroga,
Durakam u nas vezde počiot!
Tad, nesijaudinkite branguslietuvosžmogau- galite pliekti tuos prakeiktus žydus nesismulkindamas.
Plataus formato tekstais.
Ot i do.
Kad monumentaliau ir solidžiau atrodytų- nepalikite net tarp žodžių tarpelių.
Tiesa turi būti betarpiškai aklinai užpildyta patriotyste,  be nereikalingų abejonių istorijos paraštėse.
Tik kaip mums, primityviems juozapams atskirti teisyngus patrijotus nuo neteisingū zurofų ir vanagaičiū?
Nes patrijotai rašo aklinom paklodėm, nu ale ir zurofai su vanagaitėm rašo aklinom monolitinėm!
Eureka-
pagal rašmenis!
Jeigu parašyta hebrajiškai, vansi tekstas niekšo.
Jeigu antkapio akmenyje hebrajiški rašmenys- garantija, tai niekšo kapas.
Tora prikringeliuota hebrajiškai - uch, bjaurastis!
O ta pati Penkiaknygė išversta lietiviškai jau yra Šventas Raštas doram patrijotui katalikui.
Nes raidės ne žydiškos.
Teisyngos.
Tik pasitirink mielas lietuvise- ar ir ten, Biblijoje, koks nors žydas juozapas nepaminėtas iš naujos eilutės.
Idijotiškai, nepatrijotiškai.
Būt nesmagu sekmadienį melstis pagal žydišką, t.y. idijotišką stilių...smile

 

 

 

Juozapui       2017-02-25 9:33

Idiotas, kokių reta. Bent savo idiotiškų išmintijimų neišskirtum į atskiras eilutes, ne taip matytųsi.

O ta...       2017-02-25 7:15

O ta moteris negalėjo apsieiti be Lietuvos apdovanojimo? Galėjo. AŠ, LIetuvos Respublokos pilietė, turiu teisę žinoti,kas ją rekomendavo apdovanojimui?Kokia jos biografija.Ką ji veikė po karo?Kuo tokiu įpatingu nusipelnė Lietuvai,kad gavo apdo-
vanojimą?Būtina paviešinti visuomenei jos biografiją.Tauta turi teisę žinoti savo
“didvyrius”.

Juozapas       2017-02-24 20:32

Sudėtinga įsiterpti kai diskusija neprimena diskusijos. Erzelis.
Vienok pabandysiu.
Užbėgant už akių padakysiu, jog man nepatinka tiek ši ordino įteikimo istorija, tiek ir psichozė dė  K. Škirpos .
Pasigendu blaivaus ir argumentuoto požiūrio.
Sprendžiant “lietuvių-žydų” tautų tarpusavio santykius, asmeniškai man artimiausia gerb. Valiušaičio pozicija ir problemų gvildenimo metodas-
argumentai ir dėmesingumas detalėms nepamirštant konteksto įtakos praeities įvykiuose.
Asmeniškai manau, jog grybauckaitė turėjo susilaikyti ir neskubėti teikti apdovanojimo, lygiai taip pat atmetu buldozeriu stumiamą Škirpos “kaltumą”.
Tuo pačiu susilaikysiu tiek dėl taško dėjimo abiejų minėtų asmenų biografijose.
Aš nežinau. Įvikiai buvo seniai ir Tiesą nustatuti labai nelengva.
Bet įmanoma.
Tik norėčiau jog man ir visai visuomenei nebeliktų abejonių dėl istorijos verdikto.
Esu padiruošęs pripažinti Teisingą verdiktä koks jis bebūtų.
Nei Škirpos juodinimas, nei medalis Faniai aiškumo istorijoje neįneša.
Onlabiausiai neigiamai vertinu abipusius kaltinimus tautų lygiu.
Man labai antipatiškas p. Zurof, bet ir lietuvių tokių pat deržimordų netrúksta.
Yra blogų žydų, yra gerų žydų. Yra blogų lietuvių, yra ir gerų.
Gyvenu Lietuvoje kur dominuoja lietuviai, tad tenka dažnai susidurti su prastais lietuviais, neretai ir su lietuviais niekšais.
Lietuvoje yra vos daugiau nei 3000 žydų. Turiu bičiulių žydų, dėl kurių galėčiau rizikuoti savo kailiu. Pažįstu ir keletą labai bjauraus būdo žydų.
Nematau nieko išskirtinio nei lietuviuose nei žyduose.
Nepainiokime religijos, Šv. Rašto ir Tikėjimo tiesų su buitiniais dalykais.
Juolab derėtų mažiau mosikuoti kuokomis aiškinantis tautų santykius.
Mano prosenelio šeima nukentējo nuo želigovskio agresijos, bet nei diedukui, nei man tai netrukdė domėtis lenkų kultūra ir pan.
Mano senelis 1940 turėjo bėgti iš miesto nuo sovietų okupantų, nes būtų buvęs represuotas kaip antikladinis elementas. Po metų senelis dalyvavo Sukilime.
Dar po poros mėnesių buvo priverstas skubiai slėptis nuo nacių, nes viešai pasmerkė žydų žudymą. Iki karo pabaigos teko slapstytis nuo gestapo.
Mano tėvui sunkiai sergant gyvybę išgelbėjo vokiečių vermachto karininkas gydytojas,  senelis slapstėsi, o erdvioje močiutės sodyboje gyveno keletas reicho karininkų kurie buvo mandagūs ir kultūringi vokiečiai. Ne naciai ir ne esesininkai. Jie įspēdavo apie galimas gestapo akcijas.
Vėl užėjus bolševikams, mono senelį tuoj pat suėmė kaip ...vokiečių kolaborantą:)
Lietuviai, vietiniai komunistėliai priskundė apie namuose gyvenusius karininkus.
Senelis keletą mėnesių kalėjo Vilniuje, saugumo rūsiuose.
Buvo mušamas ir kankinamas. Žiauriai.
Tardė karininkas enkavedistas žydas iš Riazanės.
Po to sekė nuosprendis lageriui sibire, pabėgimas ir 11 metų partizanų bunkeriuose.
Mano senelis niekada nėra apkaltinęs nei vieno žydo dėl savo kančių.
Nes nusikaltėliai neturi tautybės.
Man labai patinka turtinga žydų kultūra, labai pagarbiai vertinu judėjų Tikėjimą dėl to paties mano ir jų D-vo.
Man yra bjaurūs žydai ateistai ir bedieviai lietuviai.
Aš nekenčiu lupikautojų bankininkų, tame tarpe ir žydų bankininkų.
Man patinka ortodoksiški žydai misnagidai/litvakai ir nepatinka žydai chasidai-leftistai/liberastai. Tokių pila amerika ir pilna ruskija.
Bet aš labai gerbiu V. Bukovskį, AtA V. Novodvorskają ir M. Fuksą ar AtA Koheną - jie nuostabūs.
Todėl ” mušk žydus” chore nedalyvausiu.
Tiesdiog noriu Tiesos, o po to nuspręsti ką gerbti, o ką niekinti.
Tik žinant Tiesą.
Myliu išmintingus ir dorus lietuvius, myliu ir getbiu išmintingus ir dorus žydus.
Ir anokių ir kitų pažįstu nedaug.
Geri žmonės yra retenybė.
O durnių aplink daug.
Dėl durnių tautybės galvos nesuku- man jie visi vienodi.
Durnius ir afrikoje durnius.

 

 

 

 

kaukės nukrito       2017-02-24 20:14

Ajajai, kokia mano klaida! Kaniūkus su Pirčiupiais gamtos mete supainiojau. 1944m. sausuio 29d. Kaniūkų žudynės, o tų pačių metų liepos 13d. krito Vilnius. Dovanokite.
Beje, jei kas nežinojote, tai Kaniūkų ir Pirčiupių “didvyrio” Genriko Zimano dukra Olga Zimanaitė dabar vadovauja Santariškių ligoninės kažkokiam Vaikų skyriui. Ir profesionalumo požiūriu jai priekaištų girdėti neteko. O Genriko Zimano anūkė yra kažkurio garsaus Lietuvos diplomato - kovotojo prieš Kremlių žmona. smile Tačiau Pirčiupių žudynės iki šiol yra neištirtos, oficialioje versijoje begalė nesąmonių, neatitikimų. Po karo “didvyris” G.Zimanas ilgą laiką vadovavo oficiozui “Tiesa”. Tai ten jis Pirčiupiams, gal sąžinės kamuojamas, dėmesio negailėjo. Tik “liudininkai” ten sekė pasakas apie vokiečių tankus ir “štugus”, šaudančius į Pirčiupių trobas. Ir tai prieš pat didžiausią ir sėkmingiausią Raudonosios Armijos puolamąją operaciją “Bagrationas”! Operacijos pradžios datą vokiečiai gana tiksliai žinojo ir ruošėsi. Netgi buvo sušauktas pasitarimas Minske, kuriame divizijų vadams buvo perduoti nerealūs Hitlerio reikalavimai. smile Vokiečiai neva buvo tokie idiotai, kad ne prie strategiškai svarbių miestų ir vietovių telkė techniką ir pajėgas, fortifikavosi, o degino ir šaudė civilius niekuo kariniu požiūriu nereikšmingame kaime! Atgimimo pradžioje pasirodžiusi drąsi versija atrodo daug protingiau. Kad Pirčiupiuose vokiečiai nieko nešaudė ir nieko nedegino, o pasiųstos pajėgos turėjo persekioti Zimano banditus ir palaidoti nužudytus gyventojus, galbūt evakuoti išgyvenusius. Ir kad Pirčiupiai buvo sovietinės propagandos “artilerijos paruošimas” prieš “Bagrationą”, skirtas visam pasauliui neva parodyti nacių žvėriškumus Lietuvoje, kai vietovę užims Raudonoji Armija. Tą “paruošimą” turėjo atlikti raudonieji “partizanai”. Kiekviena karo paliesta sovietinė respublika turėjo savo pirčiupius ir tai buvo ne vokiečių, o raudonųjų “partizanų” darbas. Pavyzdžiui Chatynė Baltarusijoje.
Teisinti vokiečių nesiruošiu, bet savo nusikaltimus jie dokumentavo. Ir Pirčiupių atvejis kažkaip baisiai jau keistai pas juos dokumentuotas, kiek tekę skaityti internete. Sovietai neva net kažkokį už Pirčiupius atsakingą vokiečių karininką buvo atradę, tardė ir teisė. Tai ten irgi, lygtai, viskas labai jau patogiai sovietams gaunasi, kad jis neva tardomas teigė, jog daug ko nebeprisimena, nes ir norėjo užmiršti. smile

Berašant į galvą šovė mintis: o kodėl gi Grybauskaitei Kovo 11 proga neapdovanoti Zimano palikuonių už Lietuvos vardo garsinimą? Arba net patį Zimaną po mirties? Jeigu jau niekinti Lietuvą, tai niekinti… smile

Liepa       2017-02-24 18:57

Prisijungiu prie tų,kuriuos pakraupino prezidentės “dosnumas”.// Taikių Lietuvos gyventojų žudymas niekuo negali būti pateisinimas. Štai ištrauka iš nurodyto straipsnio apie žudynes”.. Brigados štabas nusprendė Kaniūkus sulyginti su žeme, kad būtų pamoka kitiems”.//  Žemdirbiai, auginantys savo vaikus ir duoną vadinami “banditais”. Už tai, kad saugojo save, nesileido plėšiami buvo pasmerkti myriop. Sakoma, istorija linkusi kartotis… // Kokią išvadą galima daryti?- o gi nereikia mistinių istorijų apie išrinktąsias tautas; visur yra didvyrių, visur yra ir niekšų. Deja, Lietuvoje vykdoma holokaustinė psichozė, lietuvių “žiaurumas” iškeliamas iki padebesių, kai tuo pat metu atkakliai tylima apie žydų tautybės žudikų nusikaltimus. Tai nedovanotina ir nežmoniška.//

Pikc       2017-02-24 18:18

-> “na va ir vėl”: “Aš visada sakau, kad jei karo metu žydai būtų atsidūrę lietuvių vietoje, tai lietuvių būtų išgelbėta gerokai mažiau, nei lietuviai išgelbėjo žydų.” - pala, betgi BUVO ATSIDŪRĘ: per sovietų okupaciją, trėmimus. KIEK žydai tada lietuvių išgelbėjo? Ir, beje, skirtingai negu lietuviams vokiečių okupacijos metais, jų gyvybei jokios grėsmės nebūtų buvę.
O su tuo “Marginalu” reikalas paprastas: kaip ir sakiau, žmogelis pasinėrė į judofilijos/semitofilijos fanatizmą, todėl iš principo negali priimti kritikos jo garbinimo objektų adresu. Jis ir Stalinui ieškotų pateisinimų, jei anas žydas būtų. smile

Tomas       2017-02-24 17:28

Prezidente savus apdovanoja,ko cia stebites?

kaukės nukrito       2017-02-24 16:30

Oi. 1944 m.liepos 13d. Raudonoji Armija jau buvo paėmusi Vilnių. Tuo beprasmiškesnis išgamų “žygdarbis”.

kaukės nukrito       2017-02-24 16:24

“Marginalas” tai atsiskleidė kaip šiukšlė, padugnė, demagogas. Delfio monikos išsiskėtusios laukia jo rašliavų.

tam Žydai SS dalinių bijojo        2017-02-24 16:22

Prie ko čia SS apskritai? Vis tiek apylinkėse nebuvo jokių Waffen SS dalinių, o visokie baudžiamieji - tai jau visai kita opera. Bet ir tai arčiausiai kažkokie su SS susiję daliniai tuo metu, atrodo, buvo Gudijoje, kur ruošėsi vykdyti, ar jau ir vykdė antipartizaninę operaciją “Kotbusas”.

$+$       2017-02-24 15:35

Net nekreipiau dėmesio, viskas panašu į eilinį piarą.
<>
Kadencija artėja į pabaigą, pančiakas megzti, tikriausiai, nepanorės, tikėsis aukšto tarptautinio posto, o be vizentalių palaiminimo galėtum, nebent, lapus Turniškėse grėbti.
<>
Žygis per Molėtus iš tos pačios serijos. Kas galėtų paneigti, kad visą praėjusį rudenį per Lietuvos radiją rengtos laidos apie žydus, gyvenusius prieškario Lietuvos miestuose ir miesteliuose, buvo atsitiktinis reiškinys.
<>
Vienu medaliu daugiau ar mažiau, koks skirtumas?!

Žydai SS dalinių bijojo       2017-02-24 13:10

Tai nors paryčiais iššaudė Kaniūkų gyventojus ir jų gyvulius,o po to rašė memuarus didžiuodamiesi savo “drąsa”.

Tai va       2017-02-24 13:06

kokie sadistai pabėgo iš panerių...
Kuo jiems prasikalto VALSTIEČIŲ VAIKAI?
Juk Kaniūkų gyventojai tikrai nevykdė Holokausto.

Bet jūs man pasakykit,        2017-02-24 12:40

kaip žmogus taip įžūliai gali meluoti? Visi žino, kaip žydai elgėsi su lietuviais ir kaip sutiko rusus po karo.  Ir dabar jų ten (“Maskolijoj”) valdžioje 85 proc.! Pats Putinas taip pareiškė.
Pagalvojau, kaip baisiai Dievas gali užkietinti žmogaus širdį. Dostojevskis apie juos sakė: “Paklauskite mūsų pasienio sričių gyventojų: kas yra ir kas ištisus šimtmečius buvo žydų veiklos variklis?
Jūs išgirsit vienbalsį atsakymą: “Negailestungumas…”
O man jų savotiškai gaila.

Primityvus bandos atstovas Marginalui       2017-02-24 10:04

aciu uz aisku ir issamu isaiskinima, kad gerbiami zydai kovojo uz Lietuvos laisve, o lietuviai, t.y. vaikzudziai, primityvai suns sirdimi vis bando apjuodinti zydu nuopelnus.
Juokingai atrodo uzsivadinimas marginalu, kai retorika ir turinys niekuo nesiskiria nuo didziosios ziniasklaidos. Ypac stulbina panasumas i Uzkalni, kuris nepralenkiamas tyciojantis ir menkinant lietuvius, bet tik prabiles apie zydus puola i egzaltacija.

na va ir vėl       2017-02-24 1:48

Grybauskaitė pasielgė kaip Garliavos įvykių metu: jei negaliu nieko pakeisti, peržengiu ir einu toliau. Pamatėme jos grynuolį. Galima daug kalbėti, kad tokia ta politika, bet ar būtų įmanoma įsivaizduoti taip besielgiančius žydus?
Aš visada sakau, kad jei karo metu žydai būtų atsidūrę lietuvių vietoje, tai lietuvių būtų išgelbėta gerokai mažiau, nei lietuviai išgelbėjo žydų. Aš kategoriškai atmetu bet kokius kaltinimus lietuviams dėl abejingumo Holokausto metu. Nes, visų pirma, jokio abejingumo ir nebuvo. O svarbiausia - lietuviams pirmiausiai ir turėjo rūpėti lietuvių, o ne žydų, likimas. Tikrai ne geriau būtų buvę, jei už žydų gelbėjimą būtų sušaudyta ir išvežta į koncentracijos stovyklas dar daugiau lietuvių. Šią logiką žydai yra priversti pripažinti ir gerbti, nes ir patys ja vadovaujasi. Po karo dauguma žydšaudžių “atgailaudami” nuėjo tarnauti stribais. Bet tai nebuvo kliūtis komunistams ir enkavedistams žydams “darbuotis” petis į petį kartu su savo tautiečių naikintojais. Kai jau visai priremi žydus prie sienos, jie tokį savo tautiečių elgesį motyvuoja net ne ideologiniais motyvais, o bandymu prisitaikyti, kad išgyventų! O kur tada lietuvių teisė nacių okupacijos metu prisitaikyti tam, kad išgyventi???
Žydai privalėtų pripažinti ir tai, kad jei ne “voldemarininkai”, tai Lietuvoje būtų išžudyta dar daugiau žydų, nes “voldemarininkai” dauguma atvejų aplaidžiai vykdė nurodymus, sabotuodavo, nerodė didelės iniciatyvos, nesijautė laimingi represuodami ir žudydami žydus. Jei “voldemarininkai” būtų pasipriešinę naciams ir patektų į nacių koncentracijos stovyklas, juos būtų pakeitę kur kas pareigingesni vokiečių išsigimėliai arba fanatikai. O tada jau neliktų nei vieno neiškratyto kaimo, buto mieste. Abejojant, būtų šaudoma vien už panašumą į žydą. Išgyvenę Lietuvos žydai tilptų į vieną vagoną, jei ne į vieną autobusą apskritai.

Šitas Grybauskaitės apdovanojimas turės būti anuliuotas. Ir kuo greičiau, tuo geriau.

Marginalas Clerkenwellui ir Džeikui       2017-02-24 0:40

Dar kartą: koneveikti ją žydelka ir žudike neturi teisės žmonės, kurie nei Broncovskajos nepažįsta, nei jokių jos nusikaltimo įrodymų neturi. Pats antinacinių partizanų kūrimasis nėrs joks nusikaltimas, o kad tie partizanai buvo Lietuvos priešai, irgi neįrodomas dalykas, nes jų be abejo, būta įvairių, o nacių okupacijos laikais vargu ar maskolių agentūra iš viso galėjo jiems vadovauti. Kad vadovavo vietiniai promaskoliški raudonieji, irgi nėra aksioma. Daliai vadovavo, daliai vadovavo ir tie, kurie su Maskolija nieko bendro neturėjo ir jokie raudonieji nebuvo. Kai tavo artimieji išžudyti, ar reikia bolševikinių pažiūrų, kad imtum ginklą į rankas ir eitum į mišką? Todėl palyginimas su SS netinka. Manau bet kuris iš jūsų, jei būtų žydų vietoje ir turėtų jėgų priešintis ginkluotai, tai darytų (o gal ne? ką? gal tik rašinėti “komentarus” mokame?). Priešintasi ne Lietuvai, bet naciams.
Beje, pirmieji partizanai, deja, buvo žydai, nes lietuviškas antinacinis pasipriešinimas net ir nacių okupacijos pabaigoje dar nebuvo įgavęs centralizuotos partizaninės formos - ją įgavo tik tada, kada užėjo “išvaduotojai”. Iki tol jis buvo tikrai pogrindinis. Žydams galimybė kovoti buvo tik partizaninė, todėl galima manyti, kad jie pirmieji pradėjo kurti būrius.
Kurie iš tų jų būrių darė nusikaltimus, tai ekspertų, bet ne jotų iš Kauno reikalas. Sakyti, kad partizanas žydas - lietuvių žudikas yra tas pats, kad sakyti, jog partizanas lietuvis žydų žudikas.
Dar vienas labaaai svarbus momentukas - karo atmosfera, kurioje nusikaltimai neišvengiami. Pvz., ir tarp rusų, ir tarp vokiečių karių būta normalių žmonių, o būta sužvėrėjusių. Duok žmonėms galimybę šaudyti be atsakomybės, neabejokite, kad ir dabar kilus karui jau šimtai lietuvių imtų suvedinėti vieni su kitais sąskaitas, o jei jau yra tokių, kurie Kėdainiuose net ir savo vaiką užmušė, manot, pagailės jūsų vaikų? Kūdikių lavonėlių randama konteineriuose - manot, jūsų kaimynai priešai neišmestų ten ir jūsų vaikų, jei tik pajus galią?
TIKSLAI IR UŽDAVINIAI. Be abejo, tarp žydų, kaip ir tarp lietuvių, karo metais būta sužvėrėjusių, bet ar partizaniniai būriai buvo kuriami tam, kad žudytų paprastus kaimiečius? Jei toks būtų buvęs jų kūrimosi UŽDAVINYS, be abejo, juos visus, reikėtų laikyti išdavikais ir Lietuvos priešais. Bet jų organizavimosi TIKSLAS - kova su žudikais naciais. Tam jie turėjo visišką teisę net ir kaip Lietuvos piliečiai. Be ekcesų kare nebūna, ekscesai kare neišvengiami bet kurioje pusėje, nes žmogus yra žmogus nepriklausomai nuo tautybės.  Kita vertus SS gavo visiškai konkretų UŽDAVINĮ: naikinti visus iš eilės žydus, bet kokio amžiaus, kad būtų visur “judenfrei” - ar jaučiate skirtumą? Koks dar gali būti lyginimas. Tai jau net nelenda į palyginimą su įkyrėjusiu ginču, galima ar negalima sulyginti nacių ir jų kolaborantų nusikaltimus prieš žydus su bolševikų ir jų kolaborantų nusikaltimais prieš lietuvius. Iki šiol į tuos ginčus nelindau, nebent gyniau Lietuvos partizanų vadus nuo šmeižtų, bet kai jau Belzebubo ordino siekiantieji ima vadinti jiems visai nepažįstamą Broncovskają žydelka žudike, tai jau atleiskit!
Last not least. Pasigirsta, neva žydai kovojo už save. Šitoks požiūris klaidingas, nes LAISVĖ nedaloma. Negali būti laisvos Lietuvos vieniems piliečiams ir nelaisvos kitiems. [Nekalbu apie teisių ribojimą priklausomai nuo lojalumo, jei tas ribojimas yra įstatyminis (plg. Izraelį, kuriame piliečiams musulmonams neleidžiama tarnauti kariuomenėje - beje, musulmonų šalyse irgi ne visur imami į kariuomenę net ir to norintieji nemusulmonai), bet ne “telefoninis”, velkamas į melą, kaip būta sssr su tikinčiaisias arba su tais pačiais žydais.]
Čia visur matosi bandos solidarumo jausmas skleidžiant primityvizmą, artimą Bulgakovo “Šuns širdies” pagrindiniam veikėjui.

Pikc       2017-02-24 0:40

“Marginalo” komentaras - puikus pavyzdys, kaip, tapus fanatiku-semitofilu, netrunkama atsisukti prieš savo paties tautą ir teisinti savo paties tautiečių žudikus. Šlykštu? Taip. Žema? Taip. Netikėta? Ne.
P.S. “Jotos” komentaras patiko - tik tą Belzebubo ordiną šitas padaras prieš kokius 93 metus galėjo gauti. Na, arba bent jau prieš 76. smile

vai me       2017-02-23 23:53

Įdomu, stebėti, kaip padugnės mėgina apversti valstybės valtį.Tai vaikų prekybos įstatymas,dabar bjaurus spjūvis tautai į veidą. Tokį elgesį, galima paaiškinti, vienareikšmiškai. Valstybė išvogta,Europinė parama baigiasi.Laikas “tepti slides” arba sukelti šalyje revoliuciją ir jos sąskaita, nurašyti visus padarytus nusikaltimus, nes pasibaigus paramai,valstybė zlugs. Dėl “šventos ramybės”,apsidraudimui, lietuvius, pasaulio akyse, reikia paversti antisemitais ir Putino agentais.Deja, šitie veikėjai, neįvertino lietuvių bukumo ir “elito” bailumo.Jeigu lietuvis baudziauninkas, tik ziurės ,išsproginęs akis,kaip parduodamas jo vaikas, ir mauks samagoną,tai lietuvių “elitas ir šviesuoliai” kukliai apsimes, kad nieko nevyksta, nors kitose šalyse, po tokių įvykių, prezidentūrą reikėtų atstatyti.Geras pavyzdys, tai “Garliavos byla”, kai nuzudytų tautiecių lavonų, buvo pilni patvoriai arba “arkliavagio” ordinai, kgb-istams.

Lietuvis, LR pilietis       2017-02-23 22:35

Grybauskaitė yra visiškai principų neturinti boba. Kaip jūs lietuviai galėjote už ją balsuoti? Taip, ir aš balsavau pirmą kartą, bet po pirmos kadencijos supratau, kad tai šlykšti populistė - konjukturšikė. Tpfu.

Tomas       2017-02-23 20:38

Ji, ne viena raudona zvaigzde apdovanota,tai kryzius salia kaip atrodys ?.

Clerkenwell Marginalui       2017-02-23 19:25

Visi suprantame, kad jie kovojo uz savo gyvybes. Bet to kaimo gyventojai nebuvo ju priesai, tai buvo paprasti civiliai kurie nenorejo atiduoti paskutinio maisto ir nuskriausti savo vaiku. Tie kaimieciai i juos tai nesaude. Nusikaltimas yra nusikaltimas. O sita zydelka yra zudike ir karo nusikaltele. Todel turbut ir tokia artima Polikarpovnos sielai.

rinkėja iš Kauno        2017-02-23 19:17

Ramūnas Karbauskis turi “Ūkininko patarėjo” akcijų, nesu tikra, bet gal netgi kontrolinį paketą. Jei jis turėtų protingesnių patarėjų ir atstovų spaudai, seniai būtų labiau išnaudojęs šitą turimą žiniasklaidos tribūną atsiginti nuo begėdiško ir kryptingo politinių šakalų puolimo. Galėjo bent kuriam laikui UP padaryti matomesnį, prieinamesnį, aktualesnį  skaitytojui, ypač Valstiečių  partijos rėmėjams miestuose. Nes dabar visos medijos yra liberaltrockistų letenose, o nuomonių įvairovė ir tikros diskusijos tėra nutolęs miražas , likęs postgorbačioviniuose laikuose ir pirmajame mūsų nepriklausomybės dešimtmetyje. Dabar lietuviškas tv žiūrėti koktu, gi nacionalinis transliuotojas yra gyvas brežnevinis lavonas, apsimetantis demokratijos skleidėjų.

Pagarba "ūkininko patarėjo"        2017-02-23 18:39

Redaktoriui, kad nepabūgo pūsti prieš vėją!

Dzeikas       2017-02-23 17:06

Nota bene Marginalui:
Juk jeigu buvai SS organizacijos narys nepasiteisinsi, kad as medicinos tarnyboje tarnavau. Nusikalstama organizacija , atatinkamai nusikaltelis ir tu.
Tik kad mums rankos suristos nenuoseklumu: jeigu kolaborantus-patriotus(“ir tada dirbome Lietuvai”) renkame i valdzia ir apipilam privelegijom -apdovanojimais , kaip teisime isdavikus stoguojamus musu dabartiniu taip tycia sajungininku?

Dzeikas       2017-02-23 17:01

Marginale, niekas gi nenurodineja zydams ka daryti. Cia reiskiamas nepasitenkinimas, kad Lietuvos valstybiniais pasizymejimo zenklais apdovanojami zmones dalyvave organizaciju susitepusiu rankas musu pilieciu krauju veikloje.
O jeigu asmuo Lietuvos pilietis tai dalyvavimas TOKIOS organizacijos veikloje turetu buti teismo ivertinta ar nera Tevynes isdavystes pozymiu.Ir tautybe kaip sakoma “ne prie ko”.

Jota       2017-02-23 16:43

94 metai, ne tiek daug beliko… Greit gaus iš Belzebubo dar vieną ordiną.

Marginalas       2017-02-23 15:17

Turbūt žydams reikėjo nesipriešinti ir leistis, kad Jägeris visus iki vieno išnaikintų. Įsivaizduokite save žydų vietoje - kokį kovos būdą būtumėt pasirinkę? Vargu ar žydai būtų jungęsi prie partizanų lietuvių - nesakau, neva jie “žydšaudžiai”, bet tuo laiku žydai buvo asocijuojami su komunistais dėl daugelio priežasčių, o visų pirma - dėl pačios objektyviausios: po raudonojo teroro daugelis lietuvių natūraliai simpatizavo vokiečiaims tikėdamiesi išvadavimo iš “vyresniojo brolio”. Antilietuviška nacių politika paaiškėjo ne visiems, o svarbiausia - ne iš karto. Tuo pat metu veikė ir nacių propaganda. Užtat žydams vienintelė viltis buvo bėgti į rytus (beje, bolševikai tokią galimybę užkirto dar naciams neokupavus Lietuvos: siena su ruskija buvo uždaryta ir žydus nuo jos varė atgal!)
Taigi pas kuriuos partizanus eiti? Komunistai nelietuviai būrė savo grupes, savaime aišku, promaskoliškas, priešiškas ne vien naciams, bet ir Lietuvai. Kitos išeities kovoti už save (taip!) žydams nebuvo. Kad tuo pat metu veikta ir prieš lietuvius komunistų nurodymais, nereiškia, kad Brancovskaja asmeniškai dalyvavo. Gyvybinis žydų partizanų puolimo objektas buvo naciai, dariusieji Lietuvą “judenfrei”. Pamąstykite, ką būtumėt darę žydų vietoje.
Vertinant tą apdovanojimą reikia išnagrinėti būtent Brancovskajos vaidmenį konkrečiai. Žydai dažnai kaltinami vos ne bailumu, neva patys klusniai leido save naikinti. Brancovskaja - gyvas pavyzdys, kad šitaip nebuvo. Jeigu jos asmeniškai negalima apkaltinti nusikaltimais, pats jos dalyvavime ginkluotame antinaciniame pasipriešinime tikrai vertas apdovanojimo.
Laisvė yra verta kovos, nesvarbu, ar ta kova yra nukreipta prieš nacius, prieš ruskius ar prieš globalistus. Tik tokia pozicija tegali kilni būti.
Tačiau, be abejo, svarbu ir tai, kas apdovanoja ir kokiais motyvais.

Atimti...       2017-02-23 12:56

Atimti teisę Lietuvos Prezidentui be išankstinio Tautos aptarimo apdovanojant
ordinais ir medaliais ,nes aiškiai matosi ir nekartą jau buvo ,kad apdovanojami ne visada verti to apdovanojimo.Be Seimo pritarimo ir Seimo Pirmininko parašo Prezidentas neturėtų teisės savarankiškai spręsti apdovanojimo klausimų.Reikia keisti apdovanojimų skyrimų įstatymo.

Grybauskaitė apdovanoja       2017-02-23 11:19

tik savus KGBistėlius.

Mix       2017-02-23 10:42

Nupirkta žiniasklaida tyli!!! Kas jiems Lietuvos įžeidimas ir pažeminimas! Už tai jiems pinigai nebyra. Dabar jie intensyviai dirba prie projekto “Valstiečių partijos sunaikinimas”.

Sakoma,       2017-02-23 9:50

kaip vilka bepenesi,vistiek i miska ziuri.

viltis-durniu motina       2017-02-23 9:44

gal zmones, kurie kovojo uz laisva, be kiaules akiu Lietuva ir buvo apdovanoti prezidenturos neliks abejingi begediskoms patycioms ir ims atsisakineti apdovanojimu gautu is prezidenturos. Daug padoriu zmoniu ne iki galo suvokia, kad kova nelaimeta, o “nepriklausomoj” Lietuvoj, priesiskai nusiteikusios uzsienio valstybes ir jiems tarnaujantys, didesne ar mazesne kolaboravimo patirti turintys, Lietuvos isdavikai turi nepalyginamai didesne itaka nei Lietuvos pilieciai, tauta. Gal sis akibrokstas pades jiems atsimerkti. Gal supras, kad apdovanojimu priemimas is ranku personos , kuri visa savo gyvenima dirba tai vieniems , tai kitiems, bet tik ne Lietuvos zmonems, taip pat yra kolaboravimas. Gal, galu gale, Lietuvos kaip tautos ir valstybes islikimui neabejinga visuomenes dalis, ims ir ryztingai pasakys, kad atsisako apsimetinet, neva karalius nera nuogas. Gal net komunisteliai, menkiausia proga kaltinantys visus aplink tarnavimu Rusijai, pastebes kaip groteskiskai jie atrodo.
Taip ar taip manau padoriam zmogui mazai garbes buti apdovanotam, kai tie apdovanojimai teikiami uz Lietuvos griovima. Netycia gali kilti itarimas, kad apdovanotasis irgi isdavikas…

ruta       2017-02-23 9:44

..p.s.susinervinau , nepabaigiau sakinio - esme , ar mes turime tik komentarais reaguoti i Grybauskaites kruvinu zudiku apdovanojimus ?

ruta       2017-02-23 9:41

Ka veikia Genocido ir Okupacijos centras Lietuvoje , slepia , ‘valo’ kruvino bolsevizmo - komunizmo liekanu nusikaltimus ?Ar mes, sveiko proto pilieciai, turime tik komentarais reaguoti i kruvinu / atleiskite/ padlu , dalivavusiu kruviname nusikaltime pries Kaniuku civilius gyventojus , kur buvo nuzudyta net 20 vaiku /kas zino kiek dar nusikaltimu padare ?/?

Stasys       2017-02-23 8:41

Negerai, oi, negerai ...

Prie       2017-02-23 8:39

visų kitų įrodymu, turime dar vieną, patvirtinantį kam dirba reitingų “karalienė”.

Kaip viskas       2017-02-23 8:09

supainiota tame gyvenime.

teisi buvo N.Sadūnaitė       2017-02-23 6:07

kai nepaėmė apdovanojimų iš purvinų polikarpovnos letenų.
neleido sutepti sielos.

Dzeikas       2017-02-23 4:57

1990m Kovo 11d respublika kompromiso su tarybiniais,prarandanciais seimininkus kolaborantais, rezultatas.
Mes tikejomes , kad laikas nuplaus ta purva ir evoliucionuosime i normalia visuomene, valstybe.
Deja ne. Kompromisas su isdavikais istvirkins ir nugales ne isdavikus, o sveikaja visuomenes dali, kuri bendradarbiaus su isdavikais.
Lietuviu tautos kvailumas pasireiskia laiko patvirtintu tiesu revizija.Amzinu tiesu pakeitimu “kaip nors”. Kaip nors - nebus. Bus laipsniskas silpnuju istvirkinimas ir doruju zutis.

ji nusipelnė gyventi geriau       2017-02-22 23:05

pagal kenksmingumą Lietuvai apdovanojami postais, ordinais, otkatais.
(pati polikarpovna apdovanota net prezidentės postu. gera kenkėja buvo ir yra)

šiaulietis       2017-02-22 22:54

iki ko dasigyvenom

tolerast       2017-02-22 22:44

Reikia pastatyti paminklą Burokevičiui.
Prezidentė galėtų skirti ordiną  savo buv. Viršininkui “posmertno”.

tolerast       2017-02-22 22:44

Reikia pastatyti paminklą Burokevičiui.
Prezidentė galėtų skirti ordiną  savo buv. Viršininkui “posmertno”.

Niezabudka       2017-02-22 22:29

Kur nukištas paminklas Marytei Melnikaitei? Pats laikas atstatyti į vietą.


Rekomenduojame

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Algimantas Rusteika. Gyvename linksmiau ir laisviau

Liudvikas Jakimavičius. Prisiklausėme

Jonas Švagžlys. Apie opozicijos atstovų sekamas sėkmės istorijas

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Algimantas Rusteika. Kelios pastabos „vaiko ėmimo“ įrašo paraštėje

Aštuntosioms Garliavos antpuolio metinėms artėjant Neringa Venckienė klausia: Kodėl? Už ką?..

Fatima – pasaulinė Marijos sostinė, arba Popiežiaus Jono Pauliaus II galybės paslaptis

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.