Demokratija ir valdymas

Arnas Simutis. Lietuva yra šaltojo pilietinio karo būklėje

Tiesos.lt redakcija   2022 m. sausio 16 d. 10:04

13     

    

Arnas Simutis. Lietuva yra šaltojo pilietinio karo būklėje

Autorius yra Nacionalinio susivienijimo atsakingasis sekretorius

Lietuva yra šaltojo pilietinio karo būklėje. Ši būklė iš šaltos fazės gali nejučia peraugti ir į smurtinę fazę, į fazę, kai joks dialogas tampa nebeįmanomas, o nesiekti priešo fizinio sunaikinimo reikštų žūti pačiam. Kad artėjame link tokios būklės, rodo visur žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose sklindančios tezės, jog kita pusė nėra žmonės, kad jie yra šiukšlės, atmatos, kurias reikia arba sunaikinti, arba išmesti iš šalies, arba mažų mažiausiai ignoruoti. Tokios kalbos, deja, sklinda iš abiejų pusių.

Kol kas ryškiausiai šis šaltojo karo vardo vertas susipriešinimas pasimatė per šių metų Sausio 13-osios minėjimą. Tiek pačioje aikštėje, tiek per visą Lietuvą nusiritusiuose vertinimuose skamba dažniausiai vieni kitiems adresuoti pasmerkimai. Jie neturi prasmės. Galima užsikasti diskusijoje „ar laiku ir ar vietoje buvo protestas“ ir taip užsikasus nebematyti esmės. O problemos esmė glūdi ne čia. Esmė yra bent jau pasistengti atsakyti į klausimus, kaip ir kodėl mes iki šito priėjome? Kas dėl šito kaltas? Ir svarbiausias – kaip iš šito išsikapstyti? Tik dėl jo apskritai svarbūs pirmieji du.

Žvelgiant į pastaruosius metus, sunku nematyti, kad dėl susidariusios situacijos kalta yra dabartinė valdžia. Ji ir tik ji sugebėjo pasiekti tokį susipriešinimo lygį Lietuvoje. Jokia valdžia iki jos negalėjo pasigirti, kad jai valdant žmonės eina protestuoti Laisvės gynėjų dieną. Jokia ankstesnė valdžia taip nuosekliai to nesiekė. Pagaliau jokia, nors kiek protinga, valdžia neleistų sau tokiu mastu ir taip demonstratyviai supriešinti visuomenės iki tokio lygio, kai liejasi atvira neapykanta ir joks dialogas tampa nebeįmanomas. Mes Lietuvoje tą lygį pasiekėme.

Bet kokia visuomenė be priežasties nepradeda protestų kultūringomis ar nekultūringomis formomis. Visuomenė tik reaguoja į valdžios veiksmus. Kuo baisesni atrodo ar yra protestai, tuo gilesnė yra valdžios sukelta krizė šalyje.

Šia tema tikrai verta paklausyti politologės profesorės Ainės Ramonaitės pasisakymo „Žinių radijo“ laidoje „Dienos klausimas“, kur ji pateikė gilesnį žvilgsnį į mūsų visuomenės raidą nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo ir būklę šiandien. Nuo 46.30 įrašo minutės turėtų būti aktualu visiems, kam dar yra svarbi pilietinė taika šioje valstybėje.

Ieškokime būtų tą taiką atkurti. Baisėjimaisi kitaminčiais ir jų niekinimas tik gilina ir toliau gilins šaltojo karo būklę. Vienintelė išeitis yra kompromisų paieška. Bet kompromisams pirmiausiai turi atsiverti valdantieji. Kamuolys ir iniciatyva jų rankose. Jeigu premjerė liks prie požiūrio, kad „jei nepatinka, per rinkimus išsirinksite kitą valdžią“, visiškai nėra aišku, ar taikioje šalyje tų rinkimų sulauksime.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

emilija       2022-01-17 8:17

Baubimas prie Seimo visai suprantamas. Reikia juk išpurenti dirvą, paruošti ją pokyčiams. Panašu, kad Lietuvą ruošiamasi valdyti omonu Rytų pavyzdžiu. Kam tie ilgai trunkantys bylinėjimaisi. Apsupi, užeini ir pasitvarkai kaip reikia. O kaip reikia,  nusprendžia už 1 000 km. Pirmasis užbėgimas į Klonio gatvę juk sėkmingas buvo. Ponas K ir ponas S kaip gerai prisidėjo vėliau, iki pat pilno nutildymo. Tie dundukai ir klapčiukai litvinai visai tinkami tokiam valdymui. Tas jų turto godulys kaip gerai pasitarnauja. Man tai įdomus klausimas iš praeities: iš kokio krašto, iš kokių sluoksnių buvo tie patarėjai, kurie paakino carą išleisti įsakymą „Govorit‘ po litovski strogo vospreščajetsia“ Poniali?

galima išeitis       2022-01-16 23:21

Mokantiems rusiškai ir norintiems nusipirkti marmaliuoto EU vergo žalią šunpasį realiai nesiskiepijant ir taip išsaugoti savo sveikatą ir gyvybę.
Sertifikatas tikras,viskas daroma oficialiai-puikiai tinka kelionėms Europoje,
su visais įrašais atitinkamose duomenų bazėse ir galiojančiu QR kodu.
Kaina nuo 300 EUR.
Jį galima užsisakyti parašius į Telegram šiam pardavėjui:  t.me/ZLOYVZLOM

Žodžio laisvė...       2022-01-16 21:23

Ramonaitės net neklausiau,nes jos poziciją jau senai išsiaiškinau.Tai valdiškos
struktūros žmogus ir dainas gieda pagal jos muziką.VU reikia išvalyti nuo “žmoga”
šiukšlių.Ten yra nemažai ciniškų savanaudžių ,kurie purvinus batus išsivalė apie
tikras tarp vyro ir moters šeimas,apie lietuvių kalbą ir daug ko kito fundamentalaus,
į ką šimtmečiais rėmėsi gyvendami lietuviai ir jų šeimos, kas buvo brangu ir dorovinga iš kartos į kartą.

Ateis laikas ir mūsų Ožiui        2022-01-16 21:16

Prieš gera savaite,, matant, kaip Kazachstane nuo postamento virsta Nazarbajevo paminklas, o protestuotojai jo adresu šaukė: „Seni, išeik!“, mūsų senasis Landsbergis, įtariu, iš baimes “pridėjo” į pampersus ir pareikalavo dar vieno apsauginio ?..

Kis       2022-01-16 20:39

jeigu sitaip jautriai “mylite"zuvusius,nukentejusius,galejote nors po sokoladuka iteikti is Landzbergio,Grybauskaites fondu,bet labai prastas klausimas,kas pasirupins gyvais zmonemis,kurie Cmilytei ir kitoms furijoms iskovota laisve,o puszydeli Landzbergi uz tautoa beperstojos izeidinejimus reikia teisti,juk zmones neuzmirso ju geseftus,vagystes milijardinemis sumomis.Sedite garde kaip nusikalteliai saugojami Pozelos ir Pociaus narkomanu,bijote?Zinote ,kad esate nusikalteliai,nieko baisaus ka prazudete ,neprikelsite,bet gyvu jums nelemta paversti vergais.Patarimas Peredniui,buk objektyvesnis,nes kai ateis i valdzia “fasistai"nebus ko kritikuoti?

Vardas       2022-01-16 18:17

Nezinau kame problema: Ziniu Radijuje, Aurime Perednyje, Ainei Ramonaitei arba LiberalBolsevikineje cenzuroje.
Yra Aines Ramonaites interviu idomiu bet retu minciu, bet pats 20min interviu baisiai tuscias.
Speju LiberalBolsevikine cenzura del Sausio 13 dienos minejimo, kad palaikyti Landsbergieciu, Cmilieciu, Armonaiciu koalicija, nes Aine Ramonaite nepanasi i kvaila profesore kuri nesupranta kuo skiriasi pirmoji Lietuva nuo antrosios Lietuvos.

Jei Ramonaitė       2022-01-16 18:10

baigusi Kapsukę - tada aišku, kas per paukštytė. Užburta, užhipnotizuota kas tokia, a?

Nežinau, ta Ramonaitė       2022-01-16 17:50

Nustebo, kad atėjo žmonės stovėję sausio 13? Ir dar tie žmonės su aukštuju išsilavinimu? Tos Ramonaitės vieta ne socialinių mokslų profesorės, o valytojos autobusų stotyje. Stovėjau naktimis sausio įvykiu metu, turiu du aukštojo, ne bukalauro, diplomus. Buvau ir šiemet. Pirmą kartą po 30 metų, tikrai buvo pagerbtos sausio 13 aukos.jų kraujas liepia išsivaduoti iš naujos atstatytos sovietijos. Prisiminkime šitų valdžiažmogių darbus: lietuvių kalbos naikinimas, genderizmas, vogimas, melas, žmonių segregacija, istorijos klastojimas, valdžios užgrobimas melu ir su silpnu projektėliu “laivė” narkotikams ir iškreiptam seksui(prostutucijai). Galų gale - kgbistų susodinimas į valdžią. Tai chunta, kuri turi tuoj pat pasitraukti

Nesuprantu       2022-01-16 17:47

Čia antra Ramonaitės reklama per dieną.

Raimundas       2022-01-16 17:17

Straipsnio pavadinimas yra esmė. Turinys nebesvarbu, pakaktų tik antraštės.

Prašalietis       2022-01-16 16:59

Juokingiausia yra, kai profesoriai ir kiti “intelektualai”, nežinau ar jie iš tiesų patys tiki ar tik apsimeta, samprotauja ir kitiems pasakoja apie tokių atsitiktinai istorijoje atsiradusių pseudo valstybinių darinių kaip Lietuva galimus “piliečius, pilietinę visuomenę, politines partijas, šaltąjį pilietinį karą...” Tokių pseudo darinių gyventojų pagrindinis klausimas yra kaip pramisti. Visų pseudo politikierių esančių valdžioje ir pretenduojančių į valdžią pakliūti “politika” niekuo nesiskiria ir yra skirta tik vienam tikslui-būti pastebėtam istoriniu periodu esančio užsienio šeimininko, ko pasekoje pakliūti kiek galima į valdžią ar “elitą” ir užsitikrinti aukštesnę vietą vietinio pramitimo ir poreikių tenkinimo grandinje. Pagal vietą šioje grandinėje visi yra jau seniai suskirstyti ir neoficialiai, bet tikroviškai atitinkamai pavadinti: “elitas”, runkeliai, kurdupeliai, šunauja, vatnykai… Po paskutinės sausio 13 išdrįsę viešai reikšti savo nepasitenkinimą vis mažesne išgyvenimo galimybe užimame visuomeniniame sluoksnyje, kaip baudžiauninkai eksploatuojami runkeliai, kurdupeliai…“elito” pradėta vadinti niekšais, jedinstvininkai, fašistais…. Pasakoti apie Lietuvą kaip “valstybę”, joje gyvenančius valstybės “piliečius” gali kliedėti tik beviltiškas, psichiatro pagalbos besiprašantis “intelektualas, profesorius, mokslininkas”...

habilitās       2022-01-16 16:32

„....eina protestuoti Laisvės gynėjų dieną“
✒✒✒
Netiesa, autorius pasikabino ant Premjerės propagandos, kurią ji paskleidė iš karto po mitingo, spekuliuodama žuvusiųjų vardu. Žmonės ėjo į mitingą pagerbti žuvusiųjų ir tai darė pagerbdami juos tylos minute. O piktinosi, tiksliau, švilpė, šaukė „gėda“ prieš kalbėtojus, kurių tokią dieną nenorėjo matyti scenoje ir klausyti jų spekuliacinių kalbų, nes ne visi laisvės gynėjai yra žuvę, yra daug gyvų, kurie atvyko su plakatais – „Ne už tokią Lietuvą kovojome“. Ir jų teisė nušvilpti, tuos ir būtent tokią dieną, kurie iš Lietuvos daro pornografija su savo genderizmais, kanapėmis, iškrypėliškomis santuokomis, priverstinėmis „vakcinacijomis“, valstybinės kalbos darkymu, pagal svetimtaučių užgaidas, ir kitokiu mėšlu, kurio Lietuvai ir sveikiems ir nedegradavusiems lietuviams nereikia.
O baimės, kad gali būti pralietas kraujas, tikrai yra, nes jei šios vyriausybės niekas neatstatydins, situacija tik blogės ir nežinia prie ko galime prieiti. A. Ramonaitės pasisakymai, kaip ir kitų, nepadės, reikia politinės jėgos, kuri dirbtų Lietuvai ir jos piliečiams, o ne vien tik tautinėms bendrijoms, iškrypusios lytinės orientacijos mažumoms, narkomanų grupėms ar globalistų užmačiom.

nacionalinis nesusivienijimas       2022-01-16 15:29

Nauja tai ,kad jau kažką pranašaujat .Jūs stebite visuomeninio gyvenimo prognozes,matote ir piktinatės tuo,kaip tautos įgaliotieji, Grinevičius , Orlauskas, Astrauskaitė ir kt. kažkodėl negauna audiencijos pas valdžią ,kad pasakytų, kaip Lietuva žlunga ,demokratijos nėra ir gyventi nebeįmanoma. Savo straipsniuose NS deklaruojat tą patį .Tai kodėl jūs nenorit susivienyti su šitais laisvės ir teisingumo šaukliais,ar bent padėti siekti to dialogo. Tiesa ta ,kad ,kaip mėgsta sakyti Radžvilas , jums visai nesinori turėti nieko bendro su tais kuriuos, taip gražiai pateisinate ir ginate. Sakot ,gali peraugti į smurtinę fazę- na,šie jūsų žodžiai kažkam tikrai patiks.

Rekomenduojame

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

ES ciniškai naudojasi pavojaus situacija Europoje, kad išplėstų savo galias

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Įveiksime ligas ar žmogiškumą?

Ramūnas Aušrotas. Vaiko teisių apsaugos klystkeliai

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.