Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Arnas Ilgauskas. Gegužės 15 d. Vingio parke M. K. Oginskio polonezo lydimi atsisveikinome su Valstybe?

Tiesos.lt redakcija   2021 m. gegužės 21 d. 15:15

46     

    

Arnas Ilgauskas. Gegužės 15 d. Vingio parke M. K. Oginskio polonezo lydimi atsisveikinome su Valstybe?

Gal aš už šį įrašą kada nors ir atsiprašinėsiu, gailėsiuosi, gal man bus už jį gėda…

Gegužės 15 d., Vingio parke Vilhelmo Čepinskio bei jo sutuoktinės smuikais sugriežtas M. K. Oginskio polonezas „Atsisveikinimas su Tėvyne“ buvo nuostabus ir pranašiškas. Man jis buvo esmių esmė.

Aš sudalyvavau didžiulėje, žodžiais neapsakomoje Tautos sueigoje, kuriai pasibaigus ir naujam rytui išaušus atsivėrė kraupi realybė, kuri jau 30 metų keitėsi ir kurios kismo tuos visus 30 metų mes nematėme.

Ši Tauta prarado Valstybę. Ne iš karto. Po truputį.

Gegužės 15 d. įvyko gražus, pakylėtas, vieningas atsisveikinimas su Valstybe. Kaip M. K. Oginskis atsisveikino su Tėvyne, taip jo polonezo melodijos lydimi Vingio parke atsisveikinome su Valstybe.

Kodėl? Todėl, kad mes nebevaldome šios valstybės. Ją jau valdo kiti.

Kas? O argi tai svarbu? Faktas, kad ją valdo tikrai ne tauta.

Ar susigrąžinsime ją? Atsakymą baisu ne tik žodžiu ištarti, bet net ir tyliai parašyti…

O kiek iš mūsų atsisakys savo gerbūvio dėl šio susigrąžinimo? 1 iš 10? 1 iš 100??...

Ir tie 99 iš 100 duos labai paprastą ir jokio ilgo apmąstymo nereikalaujantį atsakymą: ko čia triedi, viskas gerai, kaip gyvenom, taip ir toliau gyvensim, nieko gi neatsitiko… (suprask – žolės yra, šiluma atėjo, rupšnojam, kakojam ir katučių plojam).

Kaip taip atsitiko, kad per 30 metų 99 iš 100 pavirto į 1 iš 100??

Žinoma, galima surasti pasiteisinimų – „mus apgavo“, „mums smegenis išplovė“, „mes neturėjom iš ko rinktis ir ką rinkti“... ir t.t.  Bet esmės tai nekeičia.

Naujoji karta mus jau keičia. Mūsų pačių užauginta modernioji, progresyvioji karta, kuri gal dar susimylės ir neištrins mūsų iš savo istorijos vadovėlių.

Simboliška – 1989 m. pradėjome Vingio parke, jame 2021 m. ir užbaigėme.

O kaip norėčiau gailėtis dėl šio įrašo…

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Ne viskas       2021-05-27 13:46

Ne viskas prarasta. Valstybė dar ne viskas. Valstybė buvo prarasta. Ir ne kartą. Valstybę kuria Tauta. Tauta ją ir susigrąžina. Dabar yra sunkiau, nes priešai naikina Tautą. Gaila, bet Tauta pati neprabunda. Rekalingi drąsūs, pasišventę, dori, išmintingi Tautos žadintojai pagal Sjūdžio strategiją ir taktiką taikiais, bet masiniais protestais įgalinti Tautą pajusti savo vertę ir galią, o Tautą neatstovaujančiai valdžiai - baimę.
Lietuvos konstitucija galioja. Ji gali būti taikoma tiesiogiai. Jos 4 straipsnis sako: Aukščiausią suverenią galią tauta vykdo tiesiogiai, arba per demokratiškai išrinktus savo atstovus.
Jei atstovai dirba ne Tautai, o kažkokiai mažai grupei, tai šio straipsnio pirmoji dalis turi aktyvuotis automatiškai. Gegužės penkiolikta buvo įžanga į tai ir jau kai kas išsigado. Dabar būtina nesustoti, bet ir nepapgalvotai neskubėti.

Ne viskas...       2021-05-27 13:26

Ne viskas prarasta. Valstybė dar ne viskas. Valstybę kuria Tauta. Buvome praradę valstybę. Ir ne kartą, bet išliko Tauta ir valstybę susigrąžino . Tai mūsų priešai jau suprato. Dabar naikinama Tauta, o tai jau milžiniškas pavojus. Klausimas vienas: ar, įkritusi į vilkduobę Tauta supras, kad tai jau viskas, ar sugebės į jai skirtą vilkduobę patalpinti naikintojus? Tenka nelinksmai konstatuoti, kad Tauta nepažadinta neprabunda. Kol skubiai neatsiras pasišventusių, dorų ir garbingų žadintojų sugebančių taikiais, bet masiniais protestais,  žmonėms pajusti savo vertę ir galią, o Tautai neatstovaujančiai valdžiai - panišką baimę.
Konstitucija galioja. Jos ketvirtas straipsnis sako: Tauta savo aukščiausią suverenią galią vykdo tiesiogiai arba per demokratiškai išriktus savo atstovus.
Taigi jei atstovai dirba ne Tautai, o neaiškioms ir negausioms grupėms, šis Konstitucijos straipsnis turi aktyvuotis automatiškai. Gegužės penkiolikta buvo įžanga ir kai kas jau pabūgo. Viskas priklausys nuo sėkmingo tęsinio.

Raigerdas>Anonimui        2021-05-22 19:24

Kodėl tas Anonimas toks nesvietiškai išsigandęs (tiek> Raigerdas     2021-05-22 15:43), kad net nebesugeba net savo slaptažodžio ar nick’o susikurti? Jis nori pakenkti iš pasalų ir likti neatpažintas. Pažiūrime, kiek ten protelio pas tą besislapstantį Anonimą. Anonimas yra maždaug 8 ar 10 metų sąmoningumo lygio. Klausimas yra neįtikėtinai kvailas:“kas tau sakė,kad gerb. A. Lukašenka yra kažkoks blogietis ?”. Anonimas net nesupranta, kad aš nesu 5 metų vaikas, kuriam kažkas apie kažką sako, o aš išsižiojęs klausau ir viskuo tikiu. Antra, Anonimas, matomai, yra iš tų, kuris nemoka skaityti, nors raides pažįsta, bet sakinio prasmės nesupranta.Kaip išsireiškė žymus rusų poetas A. Puškinas apie viena savo žinomą personažą, kuris skaitydamas “žiūri į knygą, bet mato špygą”. Taip ir Anonimas, skaitydamas komentarą mato savo haliucinacijas, o ne tai, kas parašyta tekste. O tekste aiškiai parašiau:“Todėl ir dauguma mūsų lietuvių yra išmokyti tikėti žodžiais, o ką žmogus daro, jiems neįdomu. BET BŪTENT TAI, KĄ ŽMOGUS DARO IR YRA TAS TIKRASIS KRITERIJUS, PAGAL KURĮ GALIMA VERTINTI ŽMOGŲ”. Anonimas ne tik nesugeba suprasti sakinio prasmės, bet netgi kliedi apie kažkokią LRT, kurios aš iš viso nežiūriu. Toliau vėl anonimas rašo apie savo haliucinacijos:“Lukašenka daugeliui ir daugeliui lietuvių yra tikro savo šalies patrioto vos ne idealas”. Tu įsivaizduoji, kad visi lietuviai yra tokie kvaili, koks esi pats? A.Lukašenka yra psichiškai nesveikas žmogus, kuris neperneša konkurentų, todėl juos nužudo. Bet jis labiausiai bijo to, kad po jo atėjęs į jo vietą, pamatys, kiek jis prisivogė valstybinio turto, kaip nekontroliuojamai jis švaistė pinigus, kaip falsifikavo rinkimų rezultatus. Jis gi pats viešai pasakė, kad jis nenorėjo, kad “ten būtų balsavusių už jį virš 90%, todėl jis įsakė sumažinti iki 80%”. Kad jis yra psichiškai nesveikas, tai šis faktas buvo užfiksuotas dar iki jo išrinkimo prezidentu. Dar iki prezidentavimo jis turėjo būti teisiamas pagal baudžiamą bylą už žmogaus sumušimą. Taigi, rinkimai jį išgelbėjo nuo kalėjimo. Pats giriesi:“Neee, aš dar skiriu grūdus nuo pelų”. Meluoji, nes niekada šitokių gebėjimų neturėjai. Bet, kas mane neramina tavo šitame komentare, tai jau visko gali būti, kad Baltarusijos KGB jau siunčia savo žmones į “Šeimų Sqjūdį”, kadangi pats šneki lyg girtas būdamas o be to kalbi taip pat, kaip ir tie Baltarusijos “jabatkos”. Baltarusijos “jabatkoms” A. Lukašenka yra Baltarusiškas Stalinas. Aš kažkaip negirdėjau, kad lietuviai mėgtų Staliną. Matomai, tavo stogai tikrai yra stipriai pavažiavę, kad tu net pats nesupranti apie ką tu kalbi.

habilitās       2021-05-22 16:30

Kam kvailiams valstybė?!
Yra teritorija, net 65 km². Yra laivas. Iš akmenų. Yra taburetė. Stovi anūkas su kapitono berete. Plaukiame visu greičiu, prie Vakarų civilizacijos „vertybių“ kranto.
Jau iš tolo matosi ir genderizmas, ir partnerystė, o jei dar ir Konvencija pamojuos visom vaivorykštės spalvom, tai ir be valstybės būsime laimingi. Žolelės parūkysime ir kaifuosime.
Ir krikščionys-demokratai sotūs, ir davatka sveika!

tiek> Raigerdas       2021-05-22 15:43

kas tau sakė,kad gerb. A. Lukašenka yra kažkoks blogietis ? LRT , LNK ? Ar pats iš tų esi? Lukašenka daugeliui ir daugeliui lietuvių yra tikro savo šalies patrioto vos ne idealas. Kad taip mums tokį Prezidentą, įsivaizduoji ? Anei dirbtinių problemų su pederastais , anei mūsų pramonės sugriovimo , anei Ignalinos AE gaminusios jūrą labai konkurencingos el. energijos sugriovimo .Neee, aš dar skiriu grūdus nuo pelų . Aiškikis tuos savo reikaliukus su diedu ir mums čia nepudrink,skant….

Nauja respublika?       2021-05-22 14:28

Štai prie ko privedė beviltiškas dešiniųjų ištižimas, aikštingumas, asmeninis godumas…

Raigerdas        2021-05-22 14:06

Mieli skaitytojai ir komentatoriai, jūs matote kaip stengiasi “Diedas” pakenkti “Šeimos maršo dalyviams”. Aš nieko prieš, jeigu “Diedas” dirbtų privačioje įmonėje, tada tegul jis šneka, ką tik nori, nes tai nėra pavojinga. Atskleidi TIESĄ apie “Diedą” ir jo privati įmonė eina į dugną. Bet tūkstančius kartų yra pavojingiau, jeigu “Diedas” įsitaisė į VALSTYBINĘ ORGANIZACIJĄ, GYVENA IŠ MŪSŲ PINIGŲ IR UŽSIIMA KENKĖJIŠKA VEIKLA. Štai nuo ko reikia pradėti. MIELIEJI, AŠ JUMS 100% GARANTUOJU, KAD EGZISTUOJA TECHNOLOGIJOS KAIP GALIMA SUTVARKYTI TEISINGAI VALSTYBINĖS ĮMONĖS VEIKLĄ. Tai jau buvo padaryta keletoje šalių ir po tokios pertvarkos iš ministerijos buvo atleista 400 darbuotojų, kurie ten mušė dinderį, nes jie ten buvo nereikalingi. Kviečiu aiškintis šituos dalykus, nes mums dabar yra svarbu išdrįsti įvykiams pažiūrėti į akis ir išsiaiškinti, kur yra falšas (melagingas variantas)ir kur yra teisingas variantas. Nors “Diedas” čia dedasi “Lietuvos patriotu” ir į maršo dalyvius bado pirštu, kad tai kremliniai vatnikai, bet pats jis būtent toks ir yra. Tokie “Diedai” sėdi Baltarusijos valstybinėse institucijose ir gina savo Batka pusprotį A. Lukašenka. Tokie “Diedai” sėdi ir Rusijos valstybinėse institucijose ir gina žmogžudį Putiną. Fašistinėje Vokietijoje tokie “Diedai” šaukė “Hi Hitler”. Kodėl Gebelsas gyrėsi, kad “duokite man žiniasklaidą ir aš bet kokią naciją paversiu kiaulėmis”? Todėl, kad Gebelsui dirbo “Diedai”. Deja, tai vyksta todėl, kad mokyklose yra mokoma tikėti žodžiais, o ne darbais. Todėl ir dauguma mūsų lietuvių yra išmokyti tikėti žodžiais, o ką žmogus daro, jiems neįdomu. BET BŪTENT TAI, KĄ ŽMOGUS DARO IR YRA TAS TIKRASIS KRITERIJUS, PAGAL KURĮ GALIMA VERTINTI ŽMOGŲ. Kodėl mūsų valstybė nuvažiavo šunkeliais? Todėl, kad pati visuomenė yra apgaudinėjama pažadais. Per 30 metų nebuvo nieko daroma, kad valstybines įstaigas perorganizuoti taip, kad jos tarnautų visuomenei. Pažiūrėkite kaip įžūliai mums yra kabinami makaronai. Bet koks darbas yra vertinamas pagal rezultatus. Iš Lietuvos emigravo beveik milijonas jos piliečių. Mes turime tą nevykėlių Seimą, kur Seimo narys nesusigaudo ekonomikoje, todėl jis net nežino, kad KAD BET KOKIO VADOVO ATLYGINIMAS TURI PRIKLAUSYTI NUO TO, KOKIE YRA DARBO REZULTATAI. Bet mes matome, kad seimūnų atlyginimas visiškai nepriklauso nuo to, kas vyksta visuomenėje. Tai yra vienas iš absurdiškiausių dalykų ir tai yra rodiklis, kad šaliai vadovauja kažkokie tai tranai. Net, jeigu šalyje beliks tik 0,5 milijono lietuvių, jie vis vien kalbės, kad “reikia Seimo nariams kelti atlyginimus”. Mes matome, kad nei veina partija TO NEMATO. Ką jie akli? Ne, nes jie irgi yra tokie pat nemokšos ekonominiuose klausimuose, kaip ir sėdintys Seime. Pažiūrėkime faktams į akis. Į krepšinio rinktinę atrenkami geriausi. Į Lietuvos rinktinę atrenkami geriausi. Į Eurovizija atrenkami geriausi, bet yra vienitelė sfera - tai politika, kur atrenkami pačios žemiausios prabos žmonės. TUO NAUDOJASI MULTIMILIJARDINĖS KOMPANIJOS, KURIOS SIUNČIA SAVO EMISARUS Į LIETUVĄ IR TIE PATVARKO MŪSŲ NEMOKŠAS TAIP, KAIP JIEMS REIKIA. Tai yra ne tik Lietuvoje, bet taip yra ir Rusijoje, ir Baltarusijoje, kur žmonės gyvena dirbdami valstybei 40-50 metų ir rezultate jie jaučia, kad jų gyvenimas buvo panaudotas, kad išlaikyti didžiules parazitų gaujas. Reikia kapitalinio remonto mūsų valstybei ir reikia pertvarkyti valstybinį darbą taip, kad jie būtų MOKOMA NE UŽ VALANDAS, O UŽ DARBO REZULTATUS. Šito negalėjo padaryti Stalinas, nes jam patiko, kad aplinkui jį zujo pilna batlaižių. Bet reikia kalbėti APIE TAI, KAD VADOVAIS GALI BŪTI TIK TIKRI LYDERIAI, O NE KAŽKOKIE TAI KEISTI, AMORALŪS IR SU DAUGYBĘ YDŲ NARCIZAI, KURIEMS REIKIA, KAD JŲ PAVALDINIAI BŪTŲ TIK KVAILESNI UŽ JĮ PADLAIŽŪNAI. Mums reikia, kad ir neskubant, kurti savo valstybę, kurioje mes būtume realiai laimingi nuo savo atliktų darbų, o ne nuo pastatytų slapčia Viniaus gatvėse elektroninių įrengimų, kurie veikia žmonių emocijas bangomis, kad vilniečiai taptų laimingesni nei yra. Jūs matote, kokias technologijas sukuria pamišę žmonės? Jiems reikia, kad mes būtume dirbtinai laimingi nuo vaistų, antidepresantų, elekroninių bangų poveikio ir t.t. Tai visiškas idiotizmas. Su idiotizmu reikia kovoti negailestingai.

Almantas       2021-05-22 13:49

Skaitau komentarus ir pasibaisejau.Nejaugi lietuviai tokie kvaili ir nesuprato,kad marsas tai buvo tik GARO NULEIDIMAS!!!Dalyvavau seimu marse dar kelis zmones prikalbinau ir ka???OGI NIEKO!Paziurekite P.Grazulio spaudos knferencija,buvo aiskiai pasakyta-mes nekursime jokios partijos,tiesiog rodysime seimui ka jie blogai daro.NUSISPJAUTI seimui ant jusu protestu,ta labai aiskiai pasake PIS.Taip,kad sekanciame proteste bus nebe 20 tukst.o kokie 5 t ,dar sekanciame gal 100 zmoniu ir viskas.Reikia kurti partija kuri aiskiai pasakytu REFERENDUMUI UZTENKA 50 tukst.parasu.Jeigu seimo narys nevykdo savo pazadu uztenka 500 parasu ir toje rinkimineje apygardoje vyksta pasitikejimo balsavimas del to seimo nario atstatydinimo.Rinkimai tik vienmandatese kaip ir yra nurodyta Lietuvos Konstitucijoje.Ir visur turi buti ne kolektyvine,o ASMENINE atsakomybe.Dabar gi uz visus tu valdininku darbus mokame mes visi,is biudzeto.Dar viename marse sudalyvausiu,bet jeigu nebus kuriams kazkokia nauja partija tai daugiau ir nera ko vazineti.Matau tik du vedlius tai Z.Vaisvila ir A.Paleckis.Abu sistemos teisiami,matys ,kad yar sistemai pavojingiausi.Gal dar R.Paksas,reikia,kad atsirastu branduolys,tauta iskart pajus kas yra ju puseje ir ateis balsuoti ne 48% o 98% ir tada lansbergynui bus “kaput”

Diedas        2021-05-22 10:37

Vietos prie lovio ištroškusi gauja pasigavo cinkelį ant kurio liaudis kimba.
Žodį “šeima” dabar valkios, kol nuvalkios iki šliundros lygio, kol galiausiai bus gėda jį net minėti.
Birželio 3 dieną, vata organizuoja mitingą prie seimo, kur su žodžio “šeima” pagalba, apgaulės būdu vėl prisikvies liaudies ir reikalaus naujų rinkimų, eventualiai sau vietos prie lovio.
Nepasiduokit tautiečiai apgaulei, pasidomėkit ankstesnėm organizatorių kalbom, veiksmais ir kurtomis tv laidomis ir patys SAVO GALVA nuspręskit ar galima tikėt tokiais veikėjais ir paspėliokit kokie jų tikrieji tikslai.

Diedas elfei       2021-05-22 10:26

Nebijokit teta.
Rašykit kų galvojat.
Tiesos, komentarų klausimu tolerantiškiausias portalas.

elfe       2021-05-22 10:21

pasakyciau kai ka svarbaus, bet bijau, kad po mano komentaro si diskusija uzsidarys, o straipsnio reiks ieskot archyve…

klausimas       2021-05-22 10:21

Kur ,po vakar dienos Tomkaus tardymo dingo portalas “Respublika” ? Kvepia nauja valdžios provokacija prieš Lietuvą? O gal kas gali bent kiek nušviest šį reikalą?

Diedas Raigardui       2021-05-22 10:09

Tamsta apkaltinai mano asmenį nebūtais dalykais.
Atsiprašyt nesunku.
Ir acprašyč, jei tame mitinge nebūtų klykavusi vata.
“Rūūūūūsai puola”
Išgirdau žemiausios kategorijos, pafugnių, apsisnarglėjusių fufaikų kasdiena valkiojamą frazę ir mitingo užteko.
Buvo ir teisingų šnekorių.
Bet juos savo mėšlu iškeverzojo visokiausi patamsių gaivalai į tribūną lipę ne dėl Lietuvos, ne dėl šeimų, bet dėl vietos prie lovio ir politikos.

Ite missa est!       2021-05-22 9:47

Amen.
.
.
.

Tiek> kas belieka        2021-05-22 9:13

tik nereikia mūsų gasdinti : būdas atsakyti šimes tarptautiniams “organams” yra aiškus : tai VISOS TAUTOS ATSAKAS REFERENDUMU. LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINIS ATSAKAS

Raigerdas        2021-05-22 9:09

Šeimos gynimo maršo organizatoriai turi užduoti visiems atsakingiems asmenims paprastą klausimą:ar jūs laikotės ir reikalaujate iš savo pavaldinių laikytis LR Konstitucijos 38 straipsnio:
Šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas.
Valstybė saugo ir globoja šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę.
Santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu”?. Esant tokiai situacijai, kokia yra dabar Lietuvoje, į tą klausimą turi atsakyti Seimo Pirmininkė, LR Prezidentas, Premjerė, Ministrai ir kiekvienas Seimo narys. Ir tada, padarę šią apklausą, mes galime sukurti planą, kaip mums veikti toliau. Tada nereikės spėlioti, nes mes turėsime aiškius atsakymus ir jų pagrindu galima bus veikti ir organizuoti akcijas, kad valdžia laikytusi kito Konstitucijos straipsnio-5 straipsnis:“Valdžios įstaigos tarnauja žmonėms”. Kviečiu padiskutuoti šia tema.

Raigerdas        2021-05-22 8:49

Mieli tautiečiai, jūs rašote geras mintis, tik kviečiu atsisakyti persūdimo. Čia turi būti kaip lauko teniso aikštelėje - kamuolys turi atsidurti kitoje tinklo pusėje, bet ne už aikštelės ribų. Štai yra komentatorius “Diedas”, kuris žadėjo atsiprašyti, bet neatsiprašė. “Diedas” apsipurslavęs varė propagandą parsidavusios žiniasklaidos. Dabar jis apsimeta, kad “nieko tokio nebuvo”.  Chameleonas “Diedas” iki maršo rašė:“Niekada nebuvau už valdžią, esu prieš dabartinį bardaką, bet į kremliaus organizuojamą klounų maršą tikrai nesiruošiu”. Tai,jeigu kalbėti ta pačia žaidimo kalba, tai “Diedas” paleido kamuoliuką į užribį ir šaukia, kad “užribio nebuvo”. Manau, mieli komentatoriai ir skaitytojai, kad toks “žaidėjas” besielgiantis kiauliškai, turi būti pašalintas iš tolesnių varžybų. Jis netinka net žaidimams su vaikais, nes jis juos maustys. Kiek supratau, Diedas čia atstovauja konservatorių partijos interesus ir yra V. Landsbergio idėjų propagandistas. Nežinau, kokia yra jūsų nuomonė, bet aš chameleonų nevirškinu. Aišku, kad ne šitų unikalių gyvunėlių, o žmonių, kurie tapo tokiais dėl savo kiauliškų poelgių. Koks būtų mano pasiūlymas? Manau, jūs sutiksite, kad mes eikvojame tuščiai laiką, bandydami “perauklėti” panašius komentatorius kaip “Diedas”. “Diedui” gali prireikti dar ne vieno gyvenimo kol jis taps normaliu žmogumi.
Tarp labiausiai destruktyvių komentatorių išsiskiria “štazis”. Užtenka man komentare paminėti kažką apie pedofilus, tai “štazis” tuoj pat pradeda atakuoti mano komentarą. Manau, jūs nežinote, kad tokie kaip “štazis” yra vienas iš pavojingiausių žmonių tipų. Kodėl? Todėl, kad jis nereaguoja, kai jam yra sakoma, kad tavo kamuoliukas buvo užribyje. Šitas tipas nesilaiko jokių žaidimo taisyklių, maža to, jis yra net labai patenkintas tuo, kad nesilaiko jokių žaidimo taisyklių. Dabar, mielieji komentatoriai ir skaitytojai, siūlau pažiūrėti, kas bus, jeigu čia mestelsiu pasaulinės reikšmės išminties perlų. Jie yra ne mano, bet jie yra įvertinti kaip pagrindiniai žmogaus gyvenimo dėsniai. Prisiminkime Kristaus žodžius iš Evangelijos pagal Matą: „Neduokite, kas šventa, šunims ir nebarstykite savo perlų kiaulėms, kad kartais jų nesutryptų ir apsigręžusios jūsų pačių nesudraskytų“. Štai išmintis, kurios vertė neturi kainos:“Gyvenimas yra žaidimas”. Kada gali vykti žaidimas? Tik tada, kai žaidimas vyksta pagal numatytas taisykles. Kada pažeidžiamos taisyklės, žaidimo nebebus, o tai reiškia, kad ir gyvenimo nebebus. Ar supratote mane, mieli kolegos? Žaidimo taisyklės mūsų tautai yra numatytos Konstitucijoje, su kuria mes visi sutikome. Jūs matote, kad mūsų tarpe yra piliečiai, kurie kamuoliuką pasiunčia į užribį ir klykia, kad kamuoliukas nebuvo užribyje, bet pataikė tiesiai į aikštelę. Jeigu mes nepašaliname tokius žaidėjus iš žaidimo, jie sugriaus visą žaidimą ir pavers visa tai chaosu. Sugriovus žaidimą, bus sugriautas ir gyvenimas. Konstitucijos 5 straipsnis:“Valdžios įstaigos tarnauja žmonėms”. Taigi, premjerė turi pateikti objektyvią ataskaitą, kaip vykdomas šitas straipsnis. Seimo pirmininkė taip pat, Respublikos Prezidentas taip pat. Ar tai vyksta? Ne, šito nėra. 38 straipsnis
Šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas.
Valstybė saugo ir globoja šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę.
Santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu”. Visa tai dabar norima sugriauti. Ir V. Landsbergis yra vienas iš tokių griovėjų. Bet, jeigu jūs suugriausite jo apsaugai numatytas taisykles, tada kas bus? Pavyzdžiui, priimamas įsakymas nebeskirti jam apsaugos? Kas bus? Bus didžiausias klyksmas. Tai, kokia išvada? Mes gyvename tokioje valdymo sistemoje, kuri yra aprašyta G. Orwell “Gyvulių ūkyje”: “visi gyvuliai yra lygūs, bet kiti yra lygesni”. Taigi nutarkime konkrečiai, ar mes gyvename pagal taisykles, kurios tinka paršams, bet netinka mums, ir Lietuvai tikrai baigsis tai išnykimu, arba mes gyvename kaip žmonės, gerbdami Konstituciją ir gerbdami mūsų teises.

Rasa       2021-05-22 8:41

VISKĄ GALIMA PAKEISTI, SUSIGRĄŽINTI. Tam reikia ryžto ir aktyvaus didelės visuomenės dalies veikimo. Prieš tai kol neįvyko 1918 m. vasario 16 nei prieš kol neivyko 1990 m. kovo 11 d.atrodė, kad tai fantastika. Bet svajojo darė ir padarė. XX a. pradžioje lietuviai masiškai nutautėję,rusų ir kaizerinės Vokietijos okupacijos, IPK pasibaigus atvirą norą užgrobti Lietuvą vykdė Vokietija, Lenkija, Rusija likusiam pasauliui mes buvom neįdomūs - BET LAIMĖJOM. XX a. pabaigoje mes buvom galingos sovietinės Rusijos gniaužtuose, viena iš 15 broliškų respublikų ir niekam nerūpėjom BET LAIMĖJOM.

Prašalietis       2021-05-22 8:29

Šiandiena išlikęs ir “neišsivaikščiojęs” realistas Ilgauskų Arnukui tepasakytų, kad nors ir labai pavėluotai, bet Tamsta šiuo straipsneliu parodai, kad bandai atsisveikinti ne su valstybės “besitęsiančiu praradimu”, o su lansberginio durnių laivo “intelektualų” ir propagandistų eiliniams žmonėms “patriotiškai” 30 metų peršama turimos “laisvos ir nepriklausomos” valstybės iliuzija…. Bent kiek išsilavinęs ir adekvatus žmogelis žino kokie atributai yra privalomi tikrai valstybei ir jau seniai suvokia kas per pseudo valstybinis darinys yra Gorbačiovinės perestroijkos pagimdytų KGB-istinių sąjūdiečių ir “tautinių” profesionalių komunistų “sukurtas” šiuolaikinis lansberginis durnių laivas….

asdADAsd       2021-05-22 7:34

Tai gal tas žmonių susirinkimas Vingio parke ir buvo atsisveikinimo su ligšioline Lietuvos valstybe ir siekio kurti kitokią Lietuvą, Lietuvą visiems, pradžia?

Gyvenimo ismintis       2021-05-22 6:52

Straipsni rase arba parsidavelis skleidziantis panika, arba propagandos priveiktas, pasidaves ziniasklaidai skystablauzdis.
Salis gyvena taip, kaip gyvena jos zmones.
Turtingi zmones - turtinga salis.
Linksmi zmones - laiminga salis.
Laisvi zmones - laisva salis.
Salies lastele - seima.
Jeigu seimoje nebus blogu kalbu, jeigu seima gyvens savo gyvenima, rupinsis savo gerove, o ne ziniasklaidos primetinejamu negatyvu, valdiazmogiu primetinejama iskreipta tiesa, propaguojamais nepriimtinais dalykais - tokia salies lastele bus sveika.
Kuo daugiau sveiku lasteliu tuo sveikesne salis.
Kad lietuviai stiprus ir savo seimoje, giminiu ir artimuju rate gyvena sveika, protinga gyvenima parode sovietmetis.
Kiaules komunistai buvo visiskai atitruke nuo realybes, kliedejo visiskus vejus, o liaudis netikejo, gyveno protingai.
Istorija kartojasi. Valdzioje beprotybes darantys ir vien durnystes kalbantys komsomolai, i kuriuos nebeverta kreipt demesio. Viskas kaip prie ruskio. Valdzia sau, zmones sau.
Ir norint kad Lietuva isgyventu sita krize, tereikia savo seimose ir artimuju rate skleisti tik sveikas, laiko patikrintas, pozityvias mintis.
Meskit tautieciai telikus lauk, isjunkit kompus, atsisukit i Dieva ir dabartines negandos pasirodys visiska glupstva.

mtz.       2021-05-21 23:48

Taip, ją valdo kiti.Šimonytė ,Dulkys,Nausėda kasdieną laukia nurodymų ir aklai juos vykdo.nusiimkit rožinius akuliorus ,patrijotai varijotai.ar nematot ženklų?kai mentai iš mokytojos rankų išplėšė trispalvę ir nusivežė daboklėn.ar tai šalis kurią valdo tauta?

> elfe 21:14       2021-05-21 21:53

„cia musu tevyne daugiau nei 2000 metu!“
Neklaidink.
Mūsų protėviai čia apsigyveno tirpstant ledynams ar neužilgu po to.
Lietuvių (baltų) pasakos / padavimai:
„... kaip Nemūnas tekėjo greta sy Vysla“ (moksliškai patvirtinta).
„Eglė žalčių karalienė“.

Artūras Barakauskas       2021-05-21 21:46

......................................................................................................................................................................................................................????????????????????

elfe       2021-05-21 21:14

cia musu tevyne daugiau nei 2000 metu!
kiek rove - neisrove, skyne - nenuskyne…
nenuskins, ne ju valioje…

Inteligentams- pesimistams       2021-05-21 20:49

Lengva su Jumis režimui dirbti. O galėtumėt bent jau susilaikyti ir neskleisti savo depresijos. Jei taip būtų vaitoję partizanai?

ah1       2021-05-21 20:33

dar vienas pabudo.

Diedas to Kis       2021-05-21 20:28

Kaip tai rusai nebepuola???
Šeimų marše kažkoks mitinguotojas iš tribūmos klykavo kad puola.
Liaudis palaikė, plojo.
Reiškia puola.

Diedas       2021-05-21 20:26

Nevykę kremlino paistalai.
Rusko agitaroriaus negatyvas.
Senos atšipusios tarybinės tarkos girgždėjimas: “vyyyyskas blaaaaagai”
Pirmiausias melas - kad tik pas mus tokios bėdos. Ne Lietuvos čia problema, bet žymiai globalesnė. Ir vakaruose priešinamąsi daug aktyviau. Tiek žmonių mitinguot susirenka Panevėžio dydžio miestelyje.
Pasaulis niekad nestovėjo vietoje.
Todėl kad nestovi laikas.
Kaip buvo anksčiau niekada nebebus.
Bus kitaip negu šiandien.
Ir dėl to,skaitant tokius raudonų agitatorių pagraudenimus, triest į kelnes neverta.
Kiekvienas pakliuvęs prie valdžios nabagas, nori viską parėdyt pagal savo supuvimo laipsnį.
Pripuolė prie lovio agresyvi mažuma, dar kokie trys ketvirtadaliai prie jų prisiplakė, ir šokdina pagal savo dūdelę.
Bet.
Kaip ir per visą žmonijos istoriją, į kiekvieno cariūkščio vietą, taikosi būrys kandidatų.
Anksčisu ar vėliau, vieni bus nuversti, jų vietą užims kiti. Su kitokiom psichozėm.
Ir manot nuo to mano gyvenimas nors kiek pasikeis?
Nė per nago juodymą

Garliavoje praradome       2021-05-21 20:13

galutinai ir visuotinai
——
dabar tik vyksta galutinis sudorojimas likučių

Tiesa       2021-05-21 19:37

Taikliai.Saunuolis autorius!

Kis       2021-05-21 19:16

stai kokiame meslyne palieka sis kerstingas zmogelis ,rusai nebepuola,tauta vel patrauke i pasauli ieskotis sau ir vaikams gyvenimo,o Landzbergio gauja siaucia be jokios gedos .Kada verslininkai galus su galais nesuveda ar sunkiai.Sis broileris 18 milijonu gauna pelno,jeigu jie svarus,labai gabus puszydelio anukas,bet jeigu su Simasiaus ir uosvio pagalba per machinacijas Nota bene,tad iskyla savamis klausimas,o kur teisesauga?Kas ja valdo irkam jinai tarnauja?

Vaclovas       2021-05-21 18:27

Pritariu tiems, kurie teigia, kad net neprasidėjo, tai kaip jau baigiasi. Aš irgi nejutau Lietuvos, tik nuo 2016 metų, kai gerokai pasitvarkė miestai (ir vis tiek pasitempėm tik savo ir sugriuvusių latvių miestų atžvilgiu) bei bendras brandumas ėmė rastis. Anksčiau tai visai… Kabelinių televizijų tiekėjų siūlyta šalių aprėptis (su vienos valstybės visišku kanalų dominavimu) daug ką sakė. Nesu prieš Rusiją, tai tik rodė, kad įvairiapusio pažinimo suteikimas nebuvo svarbi užduotis viršuomenei. Klausite, kodėl viršuomenė turėjo rūpintis? Vedlių reikėjo, nes paprasti žmonės buvo per daug atsilikę, kad net tai susivoktų! Taigi, tęsiu. Nevertingų arba senovinių, pasenusių vaizdrų užsakymai su įgarsinimu “ant viršaus” vienu, dviem balsais. Būtovės iškraipymas, nepuoselėjimas savos kalbos (kalbininkams svarbiausia punktuacija ir Rusijoje vartojamų romėniškų (lotynų, graikų) žodžių platinimas, kad atrodyt labai išsimokslinusiems ir neleist jausti tai, ką sakai; patikėkit, daug kas nesugebėtų “į žmonių kalbą” išversti mandrų pasisakymų, kupinų tarptautiniais žodžiais bei nenujaučia, kokios nesąmonės neretai yra sakomos). Žiniasklaida be pasaulinio matymo (politinio, kultūrinio bukumo ugdymas). Miškų naikinimas. Ežerų užgrobimas. Tai čia tik dalis to, kas mus išskiria iš kitų valstybių (nelaimėlėje Latvijoje dar viskas blogiau). Žmogiškumo ugdymas dabar opus rūpestis bene visur.
Taip kad, kaip jau sakė, gal metas atkurtos Lietuvos užuomazgai? (Nenacistinės - tai visų pirmiausia, nes kaip pradėsi…)

O kas gi belieka ?       2021-05-21 17:45

  Tarptautinės dienos prieš homofobiją proga 15 valstybių ambasadoriai Lietuvoje parašė viešą laišką, kuriame palaiko Lietuvą kelyje už LGBTQ+ teises ir pabrėžia besitikintys, kad bus priimtas lyties atžvilgiu neutralus partnerystės įstatymas

Kreipimąsi pasirašė Kanados ambasadorius Kevinas Rexas, Danijos ambasadorius Hansas Braskas, Suomijos ambasadorė Arja Makkonen, Prancūzijos ambasadorė Claire Lignieres-Counathe, Vokietijos ambasadorius Matthiasas Sonnas, Islandijos ambasadorius Audunnas Atlasonas, Airijos ambasadorius Peteris McIvoras, Izraelio ambasadorius Yossefas Levy, Italijos ambasadorius Diego Ungaro, Nyderlandų ambasadorė Bonnie Horbach, Norvegijos ambasadorius Ole Horpestadas, Ispanijos ambasadorius Jose Maria Roblesas Fraga, Švedijos ambasadorė Inger Buxton, Jungtinės Karalystės ambasadorius Brianas Olley ir JAV ambasadorius Robertas S. Gilchristas.

>> Raigerdas 17:26       2021-05-21 17:43

„... paklauskime savęs, kaip atsitiko taip, kad mes leidome kiaulėms tapti mūsų valdovais, kurie dabar kikendami sisioja ant mūsų galvų.“
Už tai Landsbergiui reikia dėkoti.

Julius Janonis       2021-05-21 17:31

Neverkit pas kapą narsiųjų draugų:
Kas krito kovoj, tie didvyriai.
Kiekviena kova reikalinga aukų —
Laimingi už laisvę numirę.

Nelaistyki t kapo gailiąja rauda,
Bet tęskit pradėtą jų žygį:
Pasiektas jo tikslas minės visada
Padėjusį galvą karžygį.

Minėkit ne pragaištį, mirtį, kapus,
Bet kovą, vien kovą lig galo:
Geresnio paminklo didvyriams nebus,
Kaip vykdymas jų idealo.

1917.III.30

Raigerdas        2021-05-21 17:26

Iš pesimizmo košės neišvirsi. Reikia veikti, reikia strateginio plano. O taip, tai reikia ir pradėti klibinti valstybines įstaigas už ką jiems yra mokomi pinigai. Jie nieko nepadarytų, jeigu nebūtų mūsų pinigų. Visos tos grumtynės eina ne dėl tėvynės, o dėl to, kas pasiims “teisėtai” VALSTYBĖS PINIGUS. Ir LGBT reikia valstybės pinigų. Tos 23 ar kiek ten tų partijų, grumiasi prie lovio ne dėl Tėvynės o dėl valstybinių pinigų. Tie, kurie suokia, kad “pas mus viskas gerai”, suokia ne dėl Tėvynės, o dėl europinių pinigų (ypač tai daro vilniečiai). Juk mums Aušra Maldeikienė aiškiai pasakė, kad dirba ne Lietuvai, ir ji pasisako už partnerystės įstatymą. Ji nesako, kad “aš, kaip buvusi komunistė, marksizmo-leninizmo propagandistė, pasisakau už partnerystės įstatymą”, ne šito ji nesako. Ji dabar sako, kad ji katalikė, ir jeigu Lietuvoje po 5 metų (fantazuoju) dominuos islamas, tai ji sakys jau, kad ji visą gyvenimą svajojo tapti musulmone. Tik Arnas Ilgauskas turėtų suprasti ir kitą dalyką: mes tuos 30 metų tylėjome, nors matėme visus tuos veidmainius, kabinant mums makaronus. Aš asmeniškai, jau susidūriau su šitokiu šudinu valstybinių įmonių darbu dar 1995 metais. O 1998 metais supratau, kad ji yra okupuota jau savų išsigimėlių. Problema yra neefektyviame VALSTYBINIAME DARBE, nes jie ten nenori dirbti, nemoka dirbti, nenori mokytis dirbti, nes bet kokiu atveju jiems bus išmokėtas atlyginimas. Vienas mano draugas įjungė savo telefoną iš vykstančio Klaipėdos savivaldybėje pasitarimo ir pasiūlė pasiklausyti. Buvau pašiurpęs, kiek ten prisitaikėlių ir batlaižių. Šneka jie nesąmones o miesto meras v. Grubliauskas yra labai silpno intelekto. Jam kaip muzikantui didelio intelekto nereikia, bet miesto Galvai, tai aiškiai yra per mažai. Aš pasidomėjau liberalų ryšiais. Tai pasirodo jie jau turi visą voratinklį numezgę savo liberalams maitinti iš valstybinių užsakymų nuo pat Valdo Adamkaus laikų. Šitas Valdas Adamkus yra vidutinio rango valdininkas ir jis niekaip negalėjo būti Prezidentu. Bet kažkas tai numatė, kaip bus galima, pasodinus tokį žmogų į Prezidento krėslą, nesunkiai “įsisavinti” valstybės pinigus, jis gi ekonomikoje tai nesusigaudo. gerbiamam Arnui Ilgauskui siūlyčiau pradėti kovą su Blogiu nuo šiandien. Nekovojant su juo, neravint Tėvynės daržo nuo piktžolių, nieko gero iš tos Tėvynės neliks. Ji bus išgrobstyta, ji bus privatizuota ir bus pasidalinta “laisva žemė” tarp užsienio magnatų. V. Landsbergis “atsidėkojo” ir agitavo už Lietuvos žemių pardavimą užsieniečiams. Panašiai padarė Leninas, kuris gavo pinigų iš Vokietijos vyriausybės, kad organizuoti revoliuciją Rusijoje. Leninas paskiau atsiskaitė su Vokietija ir atrėžė sočiai žemių Vokietijai pagal Brest-Litovsko sutartį. Su Blogiu reikia kovoti, nes be kovos nebus jokios GEROVĖS VALSTYBĖS, o ji gali būti tik su viena sąlyga: valstybinėse įstaigose dirba aukštos moralės specialistai. Jeigu nebus įvykdyta ši sąlyga, tai turėsite reikalą su kiaulių valdymu, kaip aprašyta G. Orwell “Gyvulių ūkyje”. Dabar mes turime būtent tokią situaciją. Tai ir paklauskime savęs, kaip atsitiko taip, kad mes leidome kiaulėms tapti mūsų valdovais, kurie dabar kikendami sisioja ant mūsų galvų.

mielieji       2021-05-21 17:07

pokyčiai po pokyčių,pokyčiai po pokyčių,ateis tie pokyčiai,ne tokiems lėkė galvos,pamatysit ,nenusiminkit,nepulkit į paniką,tikėkit ateitim,gyvenkit šviesiom mintim,neįsileiskit jokių abejonių į savo širdis,nesiklaupkit prieš juos,eikit išdidžiai iškėlę galvas,nenusileiskit iki jų lygio,viskas bus gerai,nėra to blogo kas neišeitų į gerą,tik pirmyn!

tiek       2021-05-21 17:03

nieko panašaus ,kinkadrebi. Žinok ,gera pradžia - pusė darbo. Neišeis jiems sugriaut Lietuvos ,per silpnos kinkos. Juk Seimo pirmininkė ,supratusi ,kad iš Tautos jokio pritarimo tai partnerystei su sekančiu vaikų atėminėjimu iškrypėlių naudai (kaip jau yra ” vakaruose” ) , nesulauks - taigi ,tai supratusi , ji paskelbė vykdysianti nuogą prievartą (atėjo jai mat laikas ) . Prieš lietuvių Tautą. Tegu neverkia po to.

Taip       2021-05-21 16:59

Dabar turi tik prasideti,o ne pasibaigti.Patirties yra kas yra kas,kaip buvo ir kaip turi būti.Pirmiausia išviešinti KGB,nes tie pakabinti ir užima aukščiausius postus.

Manau       2021-05-21 16:56

Niekas neištrynė.Reikia tikėti savimi.Kas ištrynė? Vienuolika Laisves partijos narių??? Ištrynė ne jaunimas,o landsberginė gauja ir tas maršas labiau politinis,nei šeimos.O autorius labai gražiai parašė.Tai tokie žmonės turi eiti į šeimos maršą.Istryne tokie kaip Grybauskaite visur taikydama dvigubus standartus ir apdovanodama jai lojalias asabas.

Taip        2021-05-21 16:54

Ne jums vienam tokios mintys atėjo .

Labai       2021-05-21 16:20

simboliška, tikrai…

Ateitis       2021-05-21 16:19

Kodėl Krikščionybė (Katalikybė) prievartiniu būdu keičiama į Islamą?!
Kodėl ir kuom islamistai geriau už katalikus?
https://www.laikmetis.lt/kodel-prancuzijoje-kas-dvi-savaites-isnyksta-religinis-pastatas/

Arba... arba...       2021-05-21 16:14

Jaunimas – prastos tautos liekana.
.
Ar apie tokius praradimus kalba (bent pagalvoja) arabai, islamo išpažinėjai, žydai…
Ar ne todėl katalikybę prievartiniu būdu verčia į islamą. Ir kas tai daro, prisidengdami gamtos dėsniais, likimu (likimo ironija).
Europa demokratijos lopšys. Demokratišką Europą jos pačios namuose nugali jos pačios vertybėmis (ginklais).
Gal visgi velniop tą toleranciją atėjūnams ir jų padlaižiams…
Velniop politinį korektiškumą...
.
Kas laisvę (savarankiškumą) išmaino į patogumus (komfortą, nežabotus malonumus), galiausiai netenka ir laisvės ir gerbūvio.
.
Pažiūrėkite kas vyksta seime vakar, šiandien. Tiesiog įžuliai spjaudo tautai į veidą...
Kaip gerai nuteikia* kad po kelių mėnesių gal būt bus dar vienas apgailėtinas garo nuleidimas (šeimos maršas).
.
Reikia ne faktus konstatuoti, o skelbti detalią strategiją ir ją vykdyti. Ne rytoj ar kitą savaitę (mmėnesį) o šiandien - tuoj pat!
Arba psichoterapines pamokėles patriotams nusiraminti. Nors šitokia terapija vykdoma jau 30 m.

Tikiuosi tai pradžia       2021-05-21 15:32

Kai niekas nebuvo prasidėjęs prieš tuos 30 metų, tai nėra kam ir pasibaigti. Gali nebent tik prasidėti arba…

Rekomenduojame

Dominykas Vanhara. Labai tikėtina valdančiosios koalicijos sudėties kaita

Vygantas Malinauskas. Žmogaus teisių komitetas siūlo ideologizuoti smurto problemą

Privalomi skiepai gali sukelti sveikatos sistemos griūtį

Kęstutis Girnius. Konfliktas su Kinija – strateginė, ne taktinė ar komunikacijos klaida

Vokietijoje mokesčių mokėtojų pinigais remiami filmai atitinkantys „įvairovės sąrašą“

Vytautas Sinica. Valstybinės kalbos atnašavimas

Ar iš tikrųjų Seimo nariai patvirtino buvusių Lietuvos okupacinių režimų teisėtumą?

ES „žalioji darbotvarkė“ nebus taikoma privatiems lėktuvams ir jachtoms

Visuomenininkai lietuvių kalbos naikintojus įamžins knygoje „Valstybinės lietuvių kalbos išdavikai“

Draudikas atsisako padengti mirtį dėl vakcinos, nes mirusysis neva dalyvavo eksperimente pats prisiimdamas riziką

Vytautas Sinica. Vyriausybės veiklos apžvalga

Jonas Vaiškūnas. Kalba ne apie kalbą – o apie tai, kur eis demarkacinė linija

Eugenijus Jovaiša. Kalbos išniekinimo projekto autoriai įteisins okupacinių režimų primestą rašybą

Pareigose pažemintas arkivyskupas, susijęs su dokumentu, draudžiančiu laiminti tos pačios lyties poras

Sigitas Besagirskas. Kiek mums kainuos kova su Kinija?

Loreta Strom. Norvegijos visuomenės sveikatos institutas (FHI) nerekomenduoja naudoti koronos sertifikato kaip prevencinės priemonės

Peter Kwasniewski. Kodėl gitarų muzika neturėtų skambėti katalikiškose Mišiose

Etikos dalyko mokymas Vokietijoje sumažino religingumą

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Jėzus Kanos vestuvėse – II eilinis sekmadienis

Arnas Simutis. Lietuva yra šaltojo pilietinio karo būklėje

Dovilas Petkus. Mažosios Lietuvos diena – nacionalistinė šventė

Mindaugas Karalius. Lietuvių kalbos naikintojai bus įamžinti knygoje

Tautvydas Galinis. Svetimvardžiai asmens dokumentuose, arba apie projektą atšaukti valstybinę lietuvių kalbą

Daugiau nei pusė Airijos katalikų dėl pandemijos pasirinko neiti į šv. Mišias

Vytautas Radžvilas. Žodis Laisvės gynėjų dieną

Vytautas Radžvilas. Autonomininkų svajonės tampa tikrove

Kuriamas precedentas: Kvebeko teisėjas apribojo neskiepyto tėvo teisę lankyti vaiką

Asta Katutė. Ideologinė politika: nuo asmenvardžių keitimo iki vėl grąžintos Stambulo konvencijos

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujametinės valdžios dovanėlės Lietuvai

Vytautas Sinica. Su Matu Maldeikiu diskutavome apie valdančiųjų vertybinę užsienio politiką

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.