A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined property: Channel_images_model::$LOCS

Filename: models/channel_images_model.php

Line Number: 446

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: libraries/Functions.php

Line Number: 806

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: core/Common.php

Line Number: 409

Armėnijos „aksominė liaudies revoliucija“ telkia jėgas – sieks atversti „naują puslapį“ šalies istorijoje | Tiesos.lt

Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

🌄Armėnijos „aksominė liaudies revoliucija“ telkia jėgas – sieks atversti „naują puslapį“ šalies istorijoje

Tiesos.lt redakcija   2018 m. balandžio 28 d. 10:44

1     

    

Armėnijos „aksominė liaudies revoliucija“ telkia jėgas – sieks atversti „naują puslapį“ šalies istorijoje

Nuo balandžio 13 dienos Jerevane ir kituose Armėnijos miestuose ir toliau vyksta taikūs protesto mitingai, pasak kai kurių apžvalgininkų, – „aksominė liaudies revoliucija“. Iš pradžių protestavusi prieš buvusį prezidentą Seržą Sargsianą, panorusį pakartoti V. Putino-N. Medvedevo tandemo išbandytą scenarijų Rusijoje, ir po dviejų kadencijų šalies vadovo poste pratęsti savo valdymą premjero pareigose, dabar, šiam jau atsistatydinus, opozicija iškėlė dar tris reikalavimus – paskirti liaudies kandidatą į laikinojo premjero postą, sudaryti laikinąją vyriausybę ir organizuoti priešlaikinius parlamento rinkimus.

Laukdamas gegužės 1-osios, kai specialiame šalies parlamento posėdyje bus svarstomas naujojo Armėnijos ministro pirmininko rinkimų klausimas, protesto judėjimo lyderis, parlamento deputatas Nikolas Pašinianas (Nikolas Pashinianas) ir toliau telkia savo šalininkus. Prisakęs mitinguotojams Jerevane ilsėtis, kad jau sekmadienį ir vėl išeitų į gatves, penktadienį rytą jis pats kartu su keliais šimtais savo šalininkų išvyko į šalies šiaurę, kur jau vakare antrajame pagal dydį Armėnijos mieste Giumri buvo surengtas masinis opozicijos mitingas.

Pakeliui sustodamas ir mažesniuose miestuose bei kaimuose, ir didesniuose miestuose N. Pašinianas tvirtina nuo savo pagrindinių reikalavimų nesitrauksiąs. Opozicijos lyderis įsitikinęs: problema yra ne vien S. Sargsianas, bet ir visa Respublikonų partija, šiuo metu turinti daugumą parlamente. „Negalime leisti Respublikonų partijai toliau valdyti šalies“, – tą jis pareiškęs dar antradienį vakare per tiesioginį vaizdo kreipimąsi, o po poros dienų jau pareikalavo, kad Respublikonų partijos atstovai patys pasitrauktų iš valdžios postų užleisdami juos „liaudies kandidatams“.

Be to, N. Pašinianas teigia esąs vienintelis įmanomas kandidatas į premjero postą. „Jei aš nebūsiu išrinktas premjeru, Armėnija apskritai neturės premjero“, – pareiškė jis per mitingą sostinėje Jerevane. Šis kamufliažinius marškinėliais vilkintis ir „Adidas“ kepurėlės nenusiimantis 42 metų opozicionierius jau tapo Armėnijos nacionaliniu didvyriu.

Laikinai premjero pareigas einantis respublikonas Karenas Karapetianas, į Armėniją grįžęs vos prieš porą metų, o lig tol penkerius metus dirbęs „Gazprombanke“ Maskvoje, į tokias kalbas moja ranka: pagal šalies Konstituciją premjerą renka parlamentas, o jame šiuo metu jo partija vis dar turi daugumą, tad jei dalis valdančiųjų nepereis į jo pusę, N. Pašiniano ryžtas tapti premjeru, taip ir liks tik kalbomis. Nebent ir vėl kiltų naujos protesto bangos – stiprėtų pilietinio nepkalusimo akcijos.

Be to, K. Karapetianas siūlo rengti pirmalaikius parlamento rinkimus, tačiau opozicija siekia, kad rinkimai vyktų jau po to, kai valdžioje neliks Respublikonų partijos, o priešingu atveju grasina juos „aktyviai boikotuoti“.

Šeštadienį, kol opozicija Jerevane ilsisi, N.Pašinianas organizuoja mitingą Vanadzoro mieste – į sostinę jis grįš tik sekmadienį, kur pailsėję mitinguojai jo lauks jau su naujomis jėgomis ir tęs protesto akcijas.

Beje, po S. Sargsiano paskyrimo premjeru įsigaliojusios 2015 metais priimtos prieštaringai vertinamos konstitucijos pataisos, numatančios, kad Armėnija tampa parlamentine respublika su plačius įgaliojimus turinčiu ministru pirmininku, šiam atsistatydinus nebuvo atšauktos.

Ar Armenas Sargsianas, naujasis Armėnijos prezidentas, pakvietęs įstatymų leidėjus „padėti nukalti naują šalį kartu išlaikant pagarbą dabartinei Konstitucijai“, po minėtų Konstitucijos pataisų likęs tik simboline figūra, tesės savo žodį atversti „naują puslapį“ Armėnijos istorijoje, turėtų paaiškėti jau artimiausiomis dienomis.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Svoboda       2018-04-29 22:20

Rekomenduojame

Povilas Gylys. Apie mirtiną pavojų Neringai Venckienei

Algimantas Rusteika. Nebijokite

Verta prisiminti, kaip Garliavos antpuolį 2012-ųjų gegužės 17-ąją komentavo Vytautas Landsbergis ir kaip Gintaras Černiauskas

Geroji naujiena: Kad būtume Prisikėlimo vaikai

Nuo bačkos. Saulius Skvernelis: „Paklauskime apie tai, kiek mūsų universitetų mokslinio potencialo rezultatų yra komercializuota mūsų pramonėje…“

Kaip LRT propaguojamą surogaciją traktuoja „pasenę, neatitinkantys šių dienų realijų“ LR įstatymai

Algimantas Rusteika. Pasaka apie ponus ir runkelius

Neringa Venckienė suimta 2 mėnesiams. „Tai absurdas“, – teigia advokatas Marijus Velička

Ramūnas Aušrotas. Apie konferenciją „Teugdo šeimos laimingus vaikus“ ir tėvų teisę patiems nuspręsti, kaip lavinti savo vaikus

Liudvikas Jakimavičius. Lietuviškoji Dreifuso byla

Aurelija Stancikienė. Apie teisingumą dėžutėse

Visi į mitingą prieš LRT vykdomą politiką. Susitinkame šeštadienį 14 val. prie LRT, Konarskio g. 49

Karolis Venckus. Kaip iš 39 Neringai Venckienei inkriminuotų nusikalstamų veiklų JAV teismas paliko 4

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Kaip TROJKA Graikiją „gelbėjo“

Ramūnas Aušrotas. Laida „Spalvos. Gėjai tėčiai“ pažeidė įstatymą. Teisininko komentaras

Valdas Vižinis. Siaubūnės Neringos neliko, arba Laiškas Karlui

Darius Kuolys. Svarbūs Lietuvos švietimo duomenys

Lietuvos Sąjūdžio Vilniaus tarybos pareiškimas dėl 2020 metų valstybės biudžeto

Vytautas Sinica. Naujam pasauliui naujas žodynas: nuo patriotizmo iki Vyčio

Andrius Švarplys. N. Venckienė atgabenama į Lietuvą. Yra tik dvi išeitys: bloga ir blogesnė. Geros nėra

Apie Neringos Venckienės ekstradiciją JAV žiniasklaidoje

Ar tikrai? Valdas Vižinis. „Neringa grįžta į kiek kitokią Lietuvą...“

Rimantas Jokimaitis. Štandartenfiurerio ir jo laikų istorijos, arba Pasakojimas apie Lietuvos žydų žudiką

Atminties šviesa neišvydusiems saulės šviesos

Ramūnas Aušrotas. Aukščiausiojo Teismo išaiškinimas bus labai svarbus

Alvydas Jokubaitis. Ar religija yra ideologija?

Tėvai reikalauja teisės neleisti vaikų į pamokas apie LGBT santykius

Algimantas Rusteika. Kas darys sistemines reformas?

Zigmas Tamakauskas. Neužpustyti laiko dulkių prisiminimai

Irena Vasinauskaitė. Dienos, kai praeitis susitinka dabartį...

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.