Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Žmogaus teisės, Krikščionių pilietinis veikimas

Arkivyskupas Lionginas Virbalas. Esu pasiruošęs palaikyti kenčiantį, išjuoktą, užsipultą žmogų net ir be „Je suis N.“

Tiesos.lt redakcija   2021 m. kovo 2 d. 22:09

8     

    

Arkivyskupas Lionginas Virbalas. Esu pasiruošęs palaikyti kenčiantį, išjuoktą, užsipultą žmogų net ir be „Je suis N.“

Šiomis dienomis girdime daug ginčų, kaltinimų, daug aistrų ir nuoskaudų.

Pasisakymų triukšme turbūt labiausiai reikia atjausti tuos žmones, kurie išgyvena savo homoseksualų polinkį ar savo kitoniškumą. Atrodo, kad jie iš niekur nesulaukia autentiško palaikymo.

Skirtingo ar neapibrėžto lytiškumo ideologijos propaguotojai, klausę ar neklausę kitų, prisistato atstovaujantys visiems. Tada daugiau įtakos, daugiau paramos, daugiau lėšų – argi tai paslaptis?

Suprantama, kad homoseksualius polinkius turintys žmonės kenčia nuo visų, tarp jų ir katalikų, kurie nepritardami veiksmui pasirodo negailestingi pačiam žmogui, kurie smerkia nepriimtinos ideologijos piršimą (žinoma, ir tokią nepagarbą visuomenei kaip gašlumo ar apatinių drabužių demonstravimas paraduose), priskirdami tai visiems skirtingos lytinės orientacijos žmonėms.

Manau, kad dauguma žmonių, jausdami homoseksualius polinkius, jautriai išgyvena savo kančią ir savo meilę, nesupratimą ir pasmerkimą, savo laisvę ir ribotumą. Nepaisant lyties, orientacijos, rasės, tautybės, nepaisant visų mūsų skirtumų esame vienodai svarbūs žmonės. Nė vienas neturime daugiau ar mažiau to, kas mus daro žmonėmis. Todėl priimu kiekvieną kaip savo brolį ir seserį.

Nė kiek neabejoju, kad šeima kyla iš vyro ir moters santuokos. Yra daug kitų žmogiškų ryšių: draugai, bičiuliai, kolegos, bendramoksliai, partneriai, gyvenantys kartu, bet šeima yra išskirtinis ir nepakeičiamas ryšys. Gerbiu kiekvieną žmogų ir du vienos lyties žmonės turi teisę sulaukti tinkamos pagalbos, bet tai iš esmės skiriasi nuo vyro ir moters sudarytos šeimos.

Taip pat nesutiksiu, kad prigimtis nieko nereiškia. Gyvendami galime prisiimti įvairiausius vaidmenis, gerus ir blogus, mus gali daug kas įtakoti, bet to, ką atsinešame gimdami, neįmanoma paneigti. Popiežius Pranciškus apaštališkame paraginime „Amoris laetitia“ rašo: „Viena yra suprasti, kad žmogus silpnas, o gyvenimas sudėtingas, kita – priimti ideologiją, siekiančią į dvi dalis padaryti neperskiriamus tikrovės aspektus“, paneigti „vyro ir moters prigimtinį skirtingumą bei abipusiškumą“.

Turiu savo nuomonę – ją išsakysiu ir ginsiu. Tai mano sąžinės laisvė, mano pilietinė teisė. Kiti gali mano įsitikinimus laikyti neteisingaiss – kalbėkimės, juk esame demokratinės visuomenės nariai, kurioje skirtinga nuomonė negali būti iš anksto užčiaupta.

Ir, be abejo, man skaudu, kai iš manęs tyčiojamasi. Lygiai kaip skaudu, kai tyčiojamasi iš kitų, ir tų, kurių nuomonei aš nepritariu. Todėl esu pasiruošęs palaikyti kenčiantį, išjuoktą, užsipultą žmogų net ir be „Je suis N.“ rėmelio Facebook’o paskyroje.

Norėčiau, kad nesutinkantys su manimi, man prieštaraujantys nepasijustų mano užgauti ar pažeminti (jei jie kitokią nuomonę jau savaime laiko užgavimu, tada, aišku, nieko nepadarysi). Būtų gera, jei po susitikimo – tegul ir per užrašytą žodį – priešiškumas vienų kitiems bent jau nedidėtų.

Esu tikras, kad Evangelija ir Jėzus, kurį išpažįstu, nėra nė prieš vieną žmogų, o tik už tiesą ir tam, kad padėtų išsilaisvinti iš blogio veikiančio žmoguje.

Atėjęs šaukti „ne teisiųjų, bet nusidėjėlių“, Jėzus nenustatė jokios ribos, už kurios jau nebeieškotų žmogaus.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al.       2021-03-4 0:25

,,Atrodo, kad jie iš niekur nesulaukia autentiško palaikymo.”
Kai kuriems autentiškas palaikymas būtų tik diržų į subinę. Ko tas Ješua tuos stalus šventoriuj vartė, burnojo prieš valdžią. Gal žmonėms tiesiog trūko autentiško palaikymo ?

Nustebęs       2021-03-3 19:25

Ir vilkas sotus ir avis sveika,tik tūkstančiai prievarta suvedžiotu mažutelių sielų.Kazkas klysta,arba tie kunigai ir vyskupai ,kurie nebijo eiti prieš apmokamą opiniją ir bando gelbėti Kristaus mokslą ir sielas,arba kiti ,kurie renkasi reliatyvizmą.

štaziui       2021-03-3 13:40

stasele, prieš kalbėdama, išimk savi šeimininko atitinkamą organą iš burnos. Nors ne, tęsk savo pareigas šeimininkui. O čia nesirodyk su savo gėda ir ypač - nekalbėk.

Akcentai       2021-03-3 11:09

Šiandien daugiausia kenčia vaikai ir jaunimas, nes iš jų grobiamas Dievo pasaulis. Kaip grobiamas? Gyvenimo kelias, kuris atsiremia į žmogaus prigimtį ir pašaukimą apgaulingai keičiamas pasitelkus melagingų liudijimų laviną (kino filmai, popliaros dainos, propagandinės informacinės bangos socialiniuose tinkluose ir žiniasklaidoje, galop patyčios iš “tradicinį” gyvenimą ir vertybes liudijančių žmonių). Vyresnios kartos žmones šios informacinės atakos
pažeis mažiau ar jų poveikis bus nuvalytas kaip nusivalome purvą, lietingą dieną grįžę namo. Todėl vyresnieji natūraliai reguoja į tai kas jiems atrodo svarbiau: užuojauta autentiškai kančiai žmogaus atsidūrusio tarp nenugalimo
pragaištingo polinkio ir tiesos apie būtį.
Jaunam žmogui, deja, informacinės atakos yra pražutingos. Juo labiau, kai tokia propaganda yra papuošiama apsisprendimo laisvės gynimu ir užuojauta.

Prašalietis       2021-03-3 10:32

Tenka pastebėti, kad tokie katalikų pseudoarkivyskupai kaip Lionginas Virbalas “su savo nuomonėmis” padarė šiuolaikinę bažnyčią, kaip ir virto šiuolaikinė “demokratinė” visuomenė, “seksualiai ir kitaip kenčiančių” pedofilų,homoseksualų ir kitokių “egzotinio sekso” iškrypėlių prieglauda. Tokiems pseudo “Dievo” tarnams žmonių seksualiniai psichiniai, dvasiniai iškrypimai ir išsigimimai, kaip ir šios publikos nuodėmingi seksusliniai poelgiai “neegzistuoja”. Matomai, pats “archivyskupas” būdamas bažnyčioje klapčiuku ar suaugęs, kai buvo jaunas ir gražus ir “dar nekaltas”, vyresnių ” bažnyčios tarnų” buvo tratinamas ar, atsidėkodamas už padarytą “paslaugą”, pats vieną kitą “savo tikėjimo brolį taip pat patratintindavo”. Nes tik toks “dvasios tarnas” taip gerai “supranta” ir be Biblijos postulatų tokių “kankinių seksualines kančias”, kurie šiais laikais kiekviena proga ir be progos viešina savo šiuolaikinę “egzotinę seksualinę orientaciją”:” hoseksualizmas, pedofilija, zoofilija, lėlių tratinimas, “vakarietiškai demokratinės” seksualinės įrangos skirtos žmogaus angų dirginimui ir t.t. Ši tikram tikinčiajam pasišlykštėjimą kelianti ir “seksualiai kenčianti” publika dėl natūralaus ir gamtinio “seksualinių nekaltybių” prieaugio nebuvimo, pasekoje jų “trūkumo”, kuo toliau tuo labiau savo nuogus ir pusnuogius gatvių eisenose demonstruoja, iš visur rėkia apie savo “išskirtinumą ir dvasines kančias”. Vietoje to, kad šiai pagal daugemetę statistiką AIDS ir venerines ligas labiaušiai nešiojančiai, kelis kartus labiau nei normalūs žmonės išprotėjančiai, besižudančiai, burnos vėžiais sergančiai ir t.t. publikai vietoje medicininės pagalbos “geradėjas”, vakarietiškai ir demokratiškai” besišypsantis pseudoarkivyskupas Lionginas Virbalas siūlo ne pažiūrėti ką rašo Biblija apie padorų, prasmingą, siekiantį būti be nuodėmių ir vertą Dangaus Karalystės gyvenimą..., o “demokratišaki keistis nuomonėmis” ir kuris kurį “savo nuomonėmis” įtikins, tas tą ir demokratišakai homoseksualiai “sumažins dvasines kančias” ir visokiais būdais šiuolaikiškai per visus galus “patratins”. Čia tai bent “šiuolaikinis ir demokratinis” pseudoarkivyskupas,“suprantantis seksualinių mažumų seksualines kančias”...., kuriam bažnyčios tarnų tarpusavio ir artimiausios aplinkos gausaus tratinimosi jau yra per maža ir jis siūlo “bažnyčios tarnams” daugiau įsijungti į “kilnų seksualinių mažumų sekso problemų sprendimo darbą” ir jį išplėsti visų  parapijiečių tarpe….

Visiems       2021-03-3 9:24

geras nebūsi…

stasys       2021-03-3 7:52

.. taip , šis tekstas vertas tikro kunigo . Tokiam žmogui parapijiečiai ne tik ganomos avelės ,baltos ir juodos. Žmonės iš ties skirtingi kaip ir jų liežuviai būna stori ir ploni .

Labai mandagiai,       2021-03-2 23:39

su užuojauta,tačiau neišduodant Tiesos.


Rekomenduojame

Vytautas Budnikas. Ar mūsų Konstitucija yra neutrali idiotiškoms permainoms?

Ramūnas Aušrotas. Konstitucinės tėvų teisės interpretuojamos kuo siauriau, valstybės – kuo plačiau

Jurgos Lago ir Vido Rachlevičiaus pokalbis: Lietuva yra pasmerkta, nes valdžia nežino, kur veda, o mes nežinome, kur einame

Alvydas Jokubaitis: „Liberali demokratinė visuomenė trumpam pasitraukė į šalį“

Vytautas Sinica. Ar Genocido centro direktorių vertę politikai gali įsipareigoti, kad 1941 m. rezistencijos istorija nebus perrašoma? jos bus mokoma?

Valdo Vasiliausko replika. Šventos ateistinės Velykos?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.