Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Krikščionių pilietinis veikimas

Arkivysk. Kęstutis Kėvalas kunigams: Drąsinkime vieni kitus būti aktyvius ir nebijoti tų, kurie prieštarauja prieš teisę pasisakyti

Tiesos.lt redakcija   2021 m. vasario 28 d. 8:36

15     

    

Arkivysk. Kęstutis Kėvalas kunigams: Drąsinkime vieni kitus būti aktyvius ir nebijoti tų, kurie prieštarauja prieš teisę pasisakyti

Brangūs broliai kunigai,

Pastaruoju metu žiniasklaidoje pasklido diskusija ar kunigas ir pati Bažnyčia gali pasisakyti rūpimais klausimais? Atsakymas yra TAIP!

Demokratinės visuomenės esmė – visi turi lygias teises, taigi ir žodžio laisvę pasisakyti, jei tai neprovokuoja smurto ar nepagarbos kitam žmogui ar visuomenės grupei.

Jei kas neigtų tikėjimo, sąžinės ar nuomonės pareiškimo laisvę, tas palaiko totalitarinės galios ideologiją. Drausti pasisakyti yra labai pavojinga tendencija demokratinėje ir pluralistinėje visuomenėje.

Todėl jei žmogus nepritaria Stambulo konvencijos ratifikavimui ar partnerystės instituto įteisinimui jis ar ji turi teisę apie tai pasisakyti. Tam yra įvairūs būdai ir vieši ir privatūs.

Bažnyčia palaiko laisvę pasisakyti žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose, viešuose debatuose ar renkant parašus. Drąsinkime vieni kitus būti aktyvius reiškiant savo nuomonę ir nebijoti tų, kurie prieštarauja prieš teisę pasisakyti.

Šią žinutę galite panaudoti parapijų skelbimuose.

Pagarbiai

† Kęstutis Kėvalas

Kauno arkivyskupas

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

> 7:25       2021-03-1 18:08

Prichvatizuodami Tiesą ir Šventąją Dvasią ne kovoja su ,,pasaulio kunigaikščiu”, bet patys juo dedasi. Šiaip Deivio radikalioms mintims retai pritariu, bet šįkart jis teisus. Tik nei Deivio, nei Nedeivio pamokslai ,,dvasias valdančiųjų” nepasiekia smile .

>>Pamokslautojui       2021-03-1 7:25

Šiaip, kunigai kovoja su pasaulio kunigaikščiu TIESA ir Šv. Dvasia.

Deivis kunigams       2021-02-28 21:52

Kovokite su liberalbolševikais nes kitaip tas gaivalas taip įsisiautės, kad maža nepasirodys. Čia buvo sekmadieninis Deivio pamokslas smile

> 13:03       2021-02-28 20:14

Pasvajokit, ir praeis. Nejaugi tikrai dar neišmokote atskirti krikščionių nuo ,,krikščionių”??? Jei taip, tai vargas tau, Lietuvėle. Jei į stiklainį prikrėsi š... ir užrašysi ,,medus”, ar tai taps medumi??? Ar gali tokios Marijos Aušrinės sūnelis ir Co tapti krikščionimis??? Ar jie bent krikštyti? Atsibuskit pagaliau ir nustokit sapnuoti ružavus sapnus su šviesomis tunelio gale. Jei jas matote, turbūt tai pragaro atspindžiai. Ir ,,krikščionys”, ir nekrikščionys toje partijoje verda tą pačią smalą kaip ir Marijos Aušrinės bendravardė, tik ne Marija.

>> Klausimas       2021-02-28 17:18

Šiaip, kun. br. Julius Sasnauskas dirba LRT “Mažoji staudija”

Klausimas       2021-02-28 17:10

norėtųsi, kad didžiai visų mylimas, labai populiarus kunigas Sasnauskas pasisakytų šiais klausimais: ir dėl Stambulo konvencijos, ir dėl žeminamų kunigų, kurie citavo Dievo Žodį.

ah1       2021-02-28 15:04

laisvė tai bardakas/ chaosas galvoje, kelnėse ir aplinkoje net neabejoju.

Žodžio laisvė...       2021-02-28 14:57

Po to,ką pakalbėjo A.Kubilius su R.Jukneviene dėl Raskevičiaus,ar Dievo vietininkai žemėje duos išrišimą???Stambulo konvencijai -NE ! ! !Vienalytėms santuokoms - NE.
Neleisti į mokyklas tų,kurie ruošiasi “šviesti” vaikus lytiškumo.Paleistuvių propa-
gandai ne vieta mokykloje.

O.G       2021-02-28 14:35

Ačiū kunige, Jus esate Žmogus iš didžiosios raidės. Nebeleiskime šitiems reptiloidams, kad vėl užliptų mums ant galvų, nes labai bus sunku nusikratyti. Dabar tik mes galime vienas kitam padėti suprasti, kokioje supuvusioje sistemoje gyvenome, kur viskas yra apversta aukštyn kojomis. Stokimės tvirtai ant kojų ir visi kartu eikime pirmyn be baimės.

grumstas       2021-02-28 13:16

Ačiū Kunigui . Juk ir Popiežius Jonas Paulius II mus drąsino : nebijokite… Nebijokime ginti savo amžinų vertybių:- ” Aš esu Tiesa, Kelias ir Gyvenimas”.
Jeigu lindėsime saugiuose apkasuose , mus ten ir užkas tie naujieji ideologai , kurie siūlo užmiršti tas vertybes.

Kad krikščionys       2021-02-28 13:03

demokratai atsiskirtų nuo konservatorių,tai Lietuvai būtų Šviesa tunelio gale.

Jau galvojau,       2021-02-28 12:09

kad ir Lietuvos Bažnyčios hierarchai visi nuėjo tuo pačiu keliu, kaip Rusijos patriarchas Kirilas: cerkvė Rusijoje tapo aršiausia Putino ir Kremliaus rėmėja, kėgėbistinių tradicijų sekėja. Dabar matau, kad taip neatsitiko. Jeigu kol kas tikinčiuosius tikrai gerbia tik vienas tikras arkivyskupas Jo Ekscelencija Kėvalas, mažoje Lietuvoje tai nepaprastai didelis ir svarbus reiškinys. Tikėkime, kad Bažnyčia galutinai atsibus ir jos sielovadinis žodis bus suprastas visų tikinčiųjų ir nelabai sielų, atkartotas šimtų tūkstančių tiesos ir laisvės ištroškusių burnų...

Rasa       2021-02-28 11:30

Ačiū K. Kėvalui ir keliems kitiems drąsiems kunigams. Bet matant kas vyksta, kyla klausimas ar valstybė sau, o DIEVAS sau.
Ar tarpininkas tarp Dievo ir žmonių išsigimsta, ar drąsiai ir visomis pajėgomis gina Šv. Raštą? Kaip tai vyksta matome plika akimi.
Bažnyčia turėtų stovėti mūrų, nes Stambulo konvencijos kai kurie punktai liečia moralę? O MORALĖ YRA BAŽNYČIOS REIKALAS, bet ne bankininkų, lgbt ar net valdžios. Visi jie turi laikytis moralės, jei siekia gerovės valstybės!!! Ar bažnyčia, visuomenė, seimo nariai įsivaizduoja kaip bus pažeistos vaiko teisės, kuris augs trijų gėjų šeimoje. (JAV: trims gėjams dvi surogatinės motinos pagimdė vaikus). Vaikų gimimas taps pramonės šaka?
Lietuvos Bažnyčia, arba jūs tampate veiklia galinga jėga arba reiks atsisukti į Koraną.
Ar bažnyčia ims skilti? Tik nedaugelis pasipriešina grėsmingiems moraliniams pokyčiam visuomenėje, kuriuos primeta valdžia, juk anot kaikurių “moralė - ne šių laikų dimencija”. Bet laikų kurime dalyvaujame mes visi ne tik bankinininkas V. Vasiliauskas ar Raskevičius ir t.t. Todėl turime ir teisę ir pareigą ginti moralę tame tarpe ir vaiko teisę į tėvą ir motiną!!!

pastebejau,       2021-02-28 11:11

kad pries baznycia ir tikejima prasidejo ypac arsus puolimas. Mieli zmones, atejo laikas mums apginti savo tikejima ir dvasininkus, ypac tuos, kurie vis dar isdrista ginti tikrasias vertybes; vyro ir moters santuoka, teise vaikams tureti mama ir teti, teise tevams aukleti vaikus pagal savo isitikinimus.

Tai       2021-02-28 11:07

labai svarus žodis,sudėjęs visus taškus ant “i”.


Rekomenduojame

Tomas Baranauskas apie tikėjimą mokslu: Jūs išsilavinęs ar atsisakote skiepo?

Vytautas Budnikas. Ar mūsų Konstitucija yra neutrali idiotiškoms permainoms?

Ramūnas Aušrotas. Konstitucinės tėvų teisės interpretuojamos kuo siauriau, valstybės – kuo plačiau

Jurgos Lago ir Vido Rachlevičiaus pokalbis: Lietuva yra pasmerkta, nes valdžia nežino, kur veda, o mes nežinome, kur einame

Alvydas Jokubaitis: „Liberali demokratinė visuomenė trumpam pasitraukė į šalį“

Vytautas Sinica. Ar Genocido centro direktorių vertę politikai gali įsipareigoti, kad 1941 m. rezistencijos istorija nebus perrašoma? jos bus mokoma?

Valdo Vasiliausko replika. Šventos ateistinės Velykos?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.