Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Šiaurės Amerika

Arizonos Senatas nubalsavo už operacijų dėl translytiškumo uždraudimą vaikams

Tiesos.lt redakcija   2022 m. kovo 3 d. 13:01

0     

    

Arizonos Senatas nubalsavo už operacijų dėl translytiškumo uždraudimą vaikams

Respublikonų senatorius Tyler Pace sužlugdė ankstesniąją versiją, pagal kurią būtų taip pat uždrausti ir translytiškumo vaistai vaikams.

Arizonos Senato respublikonai ketvirtadienį priėmė įstatymą, draudžiantį operacijas dėl translytišumo nepilnamečiams, vykstant tarptautiniams žalojančių eksperimentinių procedūrų vertinimams.

dokumentą SB 1138 buvo balsuota 16 prieš 12 pagal partijos liniją, pranešė Associated Press. Respublikonų valstijos senatoriaus Warren‘o Petersen‘o remiamas įstatymo projektas draudžia negrįžtamas „lyties keitimo“ operacijas, įskaitant lytinių organų žalojimo procedūras, histerektomijas ir mastektomijas vaikams iki 18 metų. Jis netaikomas „mediciniškai patikrinamo lyties vystymosi sutrikimo“ atvejais. “

Ankstesnė SB 1138 versija taip pat būtų neleidusi gydytojams tiekti vaikams hormoninių vaistų translytiškumo gydymui, tokių kaip brendimo blokatoriai ar lytiniai „kryžkelės“ hormonai. Tačiau vienas respublikonas, valstijos senatorius Tyler‘is Pace’as, dar anksčiau šį mėnesį užblokavo tokią priemonę, atsisakęs balsuoti už ją Senato Sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų komitete.

Pasak AP, Pace’as ketvirtadienį balsavo už atnaujintą įstatymo projektą, motyvuodamas tuo, kad jis atitinka Pasaulinės transseksualų sveikatos profesionalų asociacijos (WPATH) pasiūlytus standartus.

WPATH, radikaliai už LGBT pasisakanti organizacija, pritarianti mastektomijoms vaikams, buvo plačiai kritikuojama žinomų ekspertų.

Naujausias grupės „priežiūros standartų“ projektas turi „reikšmingų metodologinių ribotumų“, praėjusį mėnesį perspėjo gydytojų vadovaujama įrodymais pagrįstos lyčių medicinos draugija (SEGM).

„Nėra jokio rekomendacijų tvirtumo ar įrodymų tikrumo“, – pažymėjo SEGM ir pridūrė, kad nėra bendro sutarimo, kaip gydyti vaikus, turinčius lyties sutrikimų.

Praėjusią savaitę Švedija nutraukė WPATH gairių laikymąsi ir oficialiai rekomendavo atsisakyti hormoninių vaistų nepilnamečiams dėl „abejotino mokslo“ ir didelės šalutinių poveikių rizikos. Švedijos sveikatos apsaugos valdininkai sakė, kad šių vaistų keliami pavojai jaunesniems nei 18 metų asmenims „nusveria galimą naudą“.

Suomija panašiai pakeitė kursą 2020 m. ir nebeskatino vartoti hormonų blokatorių vaikams, nurodydama galimą poveikį smegenų brandai.

JAV reguliavimo institucijos niekada nepatvirtino medicininių lyties disforijos gydymo būdų, ir nėra ilgalaikių klinikinių tyrimų apie brendimo blokatorių ar kitų „lyties tranzito“ praktikų naudojimą nepilnamečiams, turintiems lyties sutrikimų.

Hormonai translytiškumui gydyti bei operacijos taip pat buvo siejami su daugybe rimtų ir gyvybei pavojingų šalutinių poveikių, įskaitant sterilizaciją, širdies priepuolius ir padidėjusią insulto riziką.

Švedijos sprendimas atsisakyti pavojingų translytiškumo gydymo vaistų buvo priimtas po 2021 m. lapkričio mėn. paskelbtos ataskaitos, kurioje rašoma, kad daugiau nei tuzinas vaikų, kuriems vienoje garsiausių Švedijos ligoninių buvo skiriami brendimo blokatoriai, dėl to patyrė „sunkius pakenkimus“. Vienai 11 metų mergaitei, kuriai Karolinska vaikų ligoninėje buvo duoti brendimą slopinantys vaistai, išsivystė osteoporozė ir buvo pažeisti slanksteliai, pranešė SVT. Kai kuriems vaikams buvo pažeistos kepenys ir sumažėjo kaulų tankis, o kitiems atsirado noras žudytis.

Šaltinis: lifesitenews.com

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Česlovas Iškauskas. 1939 – ųjų rugsėjis: ko mus moko istorija?

Karas Ukrainoje. Du šimtai penktoji (rugsėjo 16 diena)

Briuselis nori 70% sumažinti ES vykdomą Vengrijos finansavimą

Ramūnas Aušrotas. Vienos lyties asmenų sąjungos kaip būdas paneigti šeimos instituto prigimtinį pobūdį

Vengrų politikai: Europos Parlamentas atvirai šantažuoja mūsų šalį

Elektros krizė arba kaip sutaupyti 3 milijardus eurų. Šarūnas Andriukaitis-Sutkus

Karas Ukrainoje. Du šimtai ketvirtoji (rugsėjo 15 diena)

Andrius Gudaitis. Vartotojų interesų gynimo imitavimas

Lenkija planuoja statyti šešis branduolinius reaktorius

Vygantas Malinauskas. Ar vienalytės santuokos yra žmogaus teisė?

Vidmantas Janulevičius. Verslas stoja dėl elektros kainų

Karas Ukrainoje. Du šimtai trečioji (rugsėjo 14 diena)

Švedijos vidurio dešinysis sparnas pirmauja įtemptuose ir intriguojančiuose rinkimuose

Vytautas Sinica. Elektros krizė: vartotojai paskutinėje vietoje

„Už balos“. Karalienė-Trumpas-JAV ekonomika

Edvardas Čiuldė. Nutylėjimo subkultūros Lietuvoje ypatumai

Energetinės krizės akivaizdoje estai atnaujina naftingojo skalūno gavybą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.