Dienos aktualija, Geroji Naujiena

Archimandritas Rafailas Karelinas. Naujieji metai

Tiesos.lt redakcija   2019 m. gruodžio 31 d. 18:38

87     

    

Archimandritas Rafailas Karelinas. Naujieji metai

Naujametė naktis – tai atsisveikinimas su išeinančiais metais kaip su senais draugais, kurie dalijo mums sielvartus ir džiaugsmus, o dabar visiems laikams palieka mus; tai susitikimas su ateinančiais metais, kurie kaip svečiai jau beldžiasi į mūsų namų duris.  Naujieji Metai – tai dėkojimo ir vilties laikas: dėkojimo Dievui už Jo malones, ir vilties – kad jie nenuskurs ir ateityje. Kaip žuvis, esanti vandenyje, nesupranta, kas yra vanduo, kaip paukštis, sklandantis padebesiais nežino, kas yra oras, į kurį atsiremia jo sparnai, taip ir mes nežinome visų Dievo geradarysčių mums.

Tik amžinybėje paaiškės, nuo kokių pavojų kasdien gelbėjo mus Viešpats, nuo kokios daugybės bėdų apsaugojo, nuo kokių ugningų išbandymų ir pagundų nuvedė; Jis gynė mus nuo priešų – matomų ir nematomų, traukė iš dvasinių duobių ir išstatytų spastų, atskleidė melą ir pavyduolių bei netikrų draugų klastas, stebuklingai išgydė nuo mirtinų ligų – apie šias geradarybes mes žinome labai nedaug, jos atsivers mums tik amžinajame gyvenime.

Dėl to, kas mums benutiktų, mes turime tikėti, jog tai gėris, ir sakyti: „Garbė Dievui už viską“. Reikia dėkoti Dievui už pačią gyvenimo dovaną. Jis ištraukė mus iš nebūties bedugnės, davė žemiškąjį gyvenimą ir pažadėjo amžinąją karalystę. Mes turime dėkoti Viešpačiui už tai, kad matome saulės šviesą, kad virš mūsų šviečia dangus ir mes tvirtai žingsniuojame žeme; o kiek mūsų draugų ir bendraamžių jau guli po ja kaip po juoda marška!

Naujieji metai moko mus dėkoti Dievui už kiekvieną gyvenimo dieną, kuri per atgailą gali tapti mums išganymo diena. Metai – tai uždaras laiko ratas, tačiau dvasiškai galima suvokti juos kaip laiptus, vedančius aukštyn ir žemyn – į amžinosios šviesos buveinę ir į pragaro tamsą, priklausomai nuo mūsų tikėjimo ir darbų. Dėl to Naujųjų metų išvakarės – tai pragyvento laiko egzaminas. Mes turime patikrinti savo sąžinę: kokias klaidas darėme, į kokias nuodėmes buvome įpuolę, kokius gerus darbus galėjome padaryti ir nepadarėme, ką reikia ištaisyti ir atlikti ateinančiais metais.

Naujieji metai – tai viltis, kad pasaulis, angelų apreikštas Betliejuje, įsižiebs mūsų širdyse kaip ugnis žibinte. Naujieji metai – tai susitikimo su draugais laikas kaip dvasinės vienybės ženklas. Daugelio jų jau nėra su mumis: jie užbaigė žemiškąjį gyvenimą, aplenkę mus kelyje į amžinybę, ir mes turime maldoje prisiminti juos, pasidalyti malda tarytum naujametėmis vaišėmis.

Meilė stipresnė už mirtį. Kaip dangaus akys – žvaigždės – žiūri į žemę, taip mirusiųjų akys nukreiptos į mus: jie paliko mus kūnu, tačiau neatsiskyrė nuo mūsų savo meile.

Naujieji Metai – apmąstymų metas apie gyvenimo prasmę, apie amžinybę ir laiką. Gyvenimo prasmė ir tikslas – tai vienybė su Dievu, įžengimas į Jo amžinąją šviesą. O laikas krikščioniui – brangenybė, už kurią perkama amžinybė. Mes gyvename laike. Kiekvienam atmatuotas tam tikras gyvenimo žemėje laikas. Tačiau laikas, taip įprastas mums, iš tikrųjų – paslaptingas ir nesuvokiamas.

Didysis senovės išminčius Aristotelis kalbėjo, jog iš visko, kas supa žmogų, pats mįslingiausias yra laikas. Šventasis Augustinas manė, jog pažįsta laiką tada, kai negalvoja apie jį; o kai pradeda mąstyti apie laiką, tai pasimeta, abejoja ir nustemba. Platonas rašė, kad laikas – tai kosmosas judėjime, jis atsiranda drauge su visata ir išnyksta su ja. Heraklitas lygino laiką su tėkme, į kurią negalima patekti dukart. Jis sielojosi, kad žemiškoji būtis – tai pusiau būtis – gyvenimo sujungimas su mirtimi. Žmogus gyvena ir negyvena: gyvena, nes realiai egzistuoja, ir negyvena, nes laikas sunaikina, tarytum sudegina viską ir jį patį, kad dabarties neįmanoma sustabdyti ir sulaikyti – iškilęs iš ateities bedugnės, jis čia pat skęsta praeities gelmėse.

Viduramžių alchemikai ieškojo nemirtingumo eliksyro, kuris suteiktų galią valdyti laiką, tačiau tai buvo vaiduoklių gaudynės ir sapnų vaikymasis. Burtininkas Faustas pardavė sielą velniui už gebėjimą užsigeidus sustabdyti akimirką, tačiau buvo piktosios dvasios apgautas. Nei angelams, nei demonams neduota galios valdyti laiką.

Žmogus būva laike kaip nematomame sraute; šios upės neįmanoma užtverti nei sustabdyti. Žmogus dažnai užmiršta laiką, tačiau laikas niekada neužmiršta jo. Kiekvienais metais keičiasi žmogaus veidas, kiekvieną šimtmetį kinta žemės pavidalas. Laikas panašus į perlų vėrinį, suvertą iš akimirkų, kurios žybtelėjusios išnyksta. Tačiau čia slypi sava paslaptinga prasmė: akimirkos neįmanoma grąžinti, dėl to laikas žmogui turi būti ypatingai brangus ir vertingas. Laikas gyvenantiems pagal Dievo valią virsta metafizine šviesa; laikas, iššvaistytas nuodėmėse ir sumaištyje – metafizine tamsa.

Nauji metai krikščioniui – tai naujas etapas dvasinės kovos su demoniškomis jėgomis, supagonėjusio pasaulio papročiais ir savo aistromis –  neregimomis gyvatėmis, tūnančiomis tamsiame sielos dugne. Kiekvienas žmogus turi pažinti, iškelti savo svarbiausią aistrą ir pradėti kovą su ja.

Naujieji metai – visada dovana ir džiaugsmas. Jie nušviečia savo šviesa ir rūmus, ir varganas lūšnas, sušildo ir turtingųjų, ir vargšų širdis. Tegu naujametis džiaugsmas krikščionims tampa prieangiu būsimojo, nesibaigiančio džiaugsmo dangaus karalystėje, kai laikas užleis savo vietą amžinybei!

Vertė Nijolė Aleinikova

Šaltinis: karelin-r.ru

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Jota Antanui       2020-01-14 19:38

Ačiū! Vienas jūsų komentaras išgydo nuo šimto tokių, kurie sukelia neviltį.

Antanas       2020-01-9 16:25

Jota, faktas, kad Lietuvoje per dieną atsiranda 2-3 neįgalūs žmogeliukai ( Iš televizijos žinių reklamos)Juos bando supažindinti su pasauliu, darbu, žmonėmis. Kodėl tokios pasekmės Lietuvoje? Bet į jų rankas papuola ir kompiuteriai, kaip žaislai mobilūs telefonai, tad jų individuali saviraiška labai išryškėja komentaruose. Ugdykime juos kai tokie papuola.Pagarbiai Antanas

To Vaidui       2020-01-5 20:56

Labai gaila man tavęs, bet Adomas su Ieva tą patį padarė, t.y. susigundė, tad ne toli nuo jų atsilikai. Jų dėka visi mes tapome velnio įkaitais.

Marijos radijas       2020-01-5 17:29

Būtų geriau, kad jums nesinorėtų reziumuoti.

Norisi reziumuoti       2020-01-5 15:57

dėl tiesos.lt įdėto neblogo straipsnio. Tik, kaip aš suvokiu, vertėjos, Nijolės Aleinikovos puikybės viršūnės dėka pasisakymai buvo galutinai sužlugdyti ir manau, jai pačiai labai apkarto. Piktasis veikia per puikybę, ir ji tampa nebevaldoma. Žmogus turi atpažinti puolančias dvasias, kurios visada pasiruošusios gerą darbą paversti nieku. Kiap tik šia tema skirta laida.
Labai gera per “Marijos” radiją transliuota Rygos arkivyskupo metropolito Zbignevs Stankevič konferencija iš Palaiminimų šeštadienio Klaipėdoje. II-oji konferencija” http://www.marijosradijas.lt/transliacijos/159207-2020-01-04-18-15-ganytojo-zodis.html

>> 16:00       2020-01-4 18:35

O gal reikėtų patikėti, kad Vaidas ne mistikas? Juk jis tą nuolat kartoja. Ar niekada nepasirodė, kad jis per gerai vaidina beprotį, kad būtų beprotis? O jei iš tikrųjų ne mistikas, ką tai reiškia? Tai reiškia, kad jis netiki nei Dievu, nei angelais, nei velniais, nei apskritai Antgamtės egzistavimu. Taigi netiki nei Urantijos, nei kitokiais ,,apreiškimais” ar Apreiškimais. Tai ką jis čia veikia? Gal tik vykdo kokį nors politinį užsakymą. Tiktai kieno? FSB? GRU? Sorošo genderistų? Lietuvos pedofilų? Šiaip kokios mafijos? Beprotybė juk puiki priedanga. Šiaip ar taip, dirba tikrai ne Lietuvai, ne Dievui ir ne padoriajai žmonijai.

Kodėl Vaidas ne mistikas?       2020-01-4 15:00

Garantuoju, kad mistikas. tik jis kalbasi su demonais. Kartai gatvėje vienas narkomanas vis prašo išmaldos, retkarčiais pašnekinu, kaip sekasi ir t.t. Atviras vaikinas, pasipasakodavo, kad sunku. Tad sakau, gal ateik į anoniminius, su Dievo lengviau išsikapstyti iš priklausomybių. Šį sykį jis labai rimtai man sako, kad aš su dievu pasikalbu, t.y. jis man kalba ir jis duoda nurodymus, kas ir kaip ir t.t.  Manau, kad tam, narkomanui, vargšeliui, ne už ilgo bus duotas nurodymas nusižudyti. Taip ir su Vaidu Vds, nuėjo su šėtonų “obuoliauti”, tas ir prisistato.

>> 13:14       2020-01-4 12:36

,,Gydytojau, pirmiausia pasigydyk pats!”

Cha cha cha!       2020-01-4 12:31

,,Didžiuosius orientyrus nubrėžia teisinga Tradicija”! Vadinasi, tikėjimas - tik tradicija? Maždaug kaip švęsti gimtadienį ar penktadieniais po darbo nusilakti? Ir joks Dievas čia niekuo dėtas? Ir kas nustatė, kuri ta tradicija teisinga? Jos švenčiausybė Jota? Tai štai kaip primityvūs žmogeliai suprimityvina tikėjimo dalykus! Bet juk tai tik IŠORĖ, RITUALAS. Jis tikrai negarantuoja, kad žmogus turi ryšį su Dievu savo širdyje. Maždaug: taip radom, taip paliksim. Na, gal dar iškilmingiau palaidos, jei jau yra tokia tradicija smile . O dar išsigini savo giminystės su Vaidu. Juk tas juodasis mistikas irgi visomis keturiomis spardosi, kad jis, atsieit, ne mistikas. Bet Vaidui nelabasis jau visiškai atėmė protelį, jis visiškai nesupranta, ką vapa. O tu, Jota, irgi nesupranti? Panašu, kad irgi. Jeigu jau žmogelis įsivaizduoja, kad jo protelis daug didesnis už paties Dievo ir gali viską ,,teisingai” nuspręsti, tai jau daugiau nebėra apie ką šnekėti. Tu, Jota, jau išvyta iš Rojaus, tik dar nežinai, kad esi nuoga.

Jota       2020-01-4 12:14

Gerai, neberašau, nes matau, kad ligoniai labai nerimsta.

Ir vis dėlto, Jota,       2020-01-4 12:04

raminkis! Ar tu dėliosi tuos minusiukus, ar nedėliosi, esmė nesikeičia. TU LEIDI SAU SPRĘSTI UŽ DIEVĄ. Tai kas gi tu esi? Pati duok sau pavadinimą - analogijų yra.

Jota       2020-01-4 12:03

“Rungtyniauti savo tikėjimu manau neverta, nes tai veda į susiskaldymą.”

Aš ne rungtyniauju, aš skelbiu tai, ką tikiu, skelbiu Evangeliją, nes TAIP ĮSAKĖ KRISTUS.  Jis liepė ne tylėti (niekas nekiša po lova uždegto žibinto), bet skelbti Jo mokymą. Sutinku, kad šito negalima daryti kategoriškai. O kur jūs matote mano kategoriškumą? Manęs klausia, man rašo, aš atsakau. Kai kada nutyliu, jei matau, kad nėra prasmės aiškinti ir ginčytis.
Yra ir individualus ėjimas link tiesos, pritariu. Tačiau didžiuosius orientyrus nubrėžia teisinga Tradicija, Šv. Raštas, teisingas Bažnyčios paveldas, o ne savivalė. Ir jei koks kvailys neskiria urantijos nuo krikščionybės ir drabstosi purvais, tai ką jūs siūlote daryti? Tokiam sėkmingos kelionės (į pragarą) aš negaliu palinkėti. Tegu atsigręžia. Ir rašau gražiuoju, o ne kategoriškai.


Dabartinio popiežiaus misiją jums nušvietė žiniasklaida, sukūrė vaizdą, kuriuo jūs turite tikėti. Iš tikrųjų jo misija yra griauti krikščionių tikėjimą, apie ką jis pats neseniai pareiškė nė kiek nesidrovėdamas, kad krikščioniškasis Vakarų pasaulis žlugo ir kad Europa šventė paskutiniąsias Kalėdas. O jo pagonių garbinimas? Kur matyta, kad krikščionis, ir dar popiežius, dalyvautų pagoniškose apeigose?! Žr. https://fsspx.lt/straipsniai/kataliku-baznycios-siuolaikine-krize-problemos-priezastys-iseitys/stabmeldiskas


Jūs nepasiskaitote, sukramtote, ką jums rašo katalikiška propaganda, o kai aš pabandau plačiau paaiškinti, kaltinate mane kategoriškumu.
Jūs mintinai išmokote pasaką apie ieškojimą to, kas jungia, o ne kas skiria, ir ja visur vadovaujatės, tačiau nepagalvojate, kad jungti gali patys niekniekiai, o skirti -  esminiai dalykai. Čia rašau ne jums (11.27) konkrečiai, bet visiems.

Ar kas nors       2020-01-4 12:00

negalėtų užblokuoti to nupušėlio Vaido? Svetima sarmata, kai kilometrus kliedesių rašo tas, kuris jau nebesuvokia paprasčiausių žodžių reikšmės. Ar šis portalas - jau kokios nors psichūškės filialas? Negi nėra jokių priemonių? Ar tas Vaidas turi kokių nors spectarnybų ,,stogą” ir yra nepajudinamas? Gal jis irgi iš to galingojo pedofilų klano? Nenustebčiau.

Jota,       2020-01-4 11:41

tu krikščionė? Nejuokauk. Tu tokia pat satanistė kaip ir tas išprotėjęs Vaidas. Žinai kodėl? Ar pravoslavų bažnyčioje nelinkima RAMYBĖS? Nebuvau, nežinau. Bet katalikų bažnyčioje linkima. Nes tai yra pati svarbiausioji Dievo žmogaus ypatybė. Kova NĖRA dieviška ypatybė, ji velniška. Įsivaizduok, jeigu pats Dievas imtų siautėti kaip tu. Jau seniai nebūtų jokio žvaigždyno, jokios planetų sistemos. Pasaulis būtų sugriautas. Dievas būtų sunaikinęs pats save ir mus tuo pačiu. Dabar jį bandai naikinti tik tu su Vaidu, nes abu sėjate nesantaiką, pyktį ir priešpriešą. Ar tikrai įsivaizduoji, kad be tavo menkučio protelio Dievas nesuvaldys šio pasaulio? Tikiesi atlygio? Nebus tokio, kokio tu tikiesi. Bus kitoks. Jei dar pajėgi, jei nelabasis dar galutinai nepavergė, pabandyk apsiraminti ir bent kokį mėnesį patylėti. O tada jau pati pamatysi, ar tebemąstai taip pat.

įdomiai       2020-01-4 10:27

čia Jota pasireiškia proto kova, o jausmas yra ir pas vienus ir pas kitus. Rungtyniauti savo tikėjimu manau neverta, nes tai veda į susiskaldymą. Kiekvienas mes sunkiai ir sudėtingai surandam kelią pas Dievą, nes jo mokslas prieštarauja mūsų nuodęmingai prigimčiai. Aš manau, kad ir ne toks teisingas kelias, bet tai jau yra individualus ėjimas link tiesos, o ar kas nors pasieksim nušvitimą, tai priklausys nuo mūsų širdies. Negalima būti perdėm kategoriškais ir atbaidyti žmones, nes Dievas žiūri, veda, reguliuoja ir vertina kiekvieną, Jam pirmenybę teikim, o ne sau. Todėl galima ir vieniems ir kitiems palinkėti sėkmingos kelionės. Labai įdomi dabartinio popiežiaus misija, ne teisti, o surinkti visas išsibarščiusias avis ir ieškoti tai, kas jungia, padrąsinti žmones, paguosti, pataisyti taip, kad žmogus būtų mylimas ir laimingas, nes toks buvo Kristaus tikslas.

Jota >22.53       2020-01-4 9:56

Liūdna skaityti, kai žmogus nemato skirtumo tarp sektantizmo ir krikščionybės. Įdomu, jei aš pradėčiau skaičiuoti tavo trūkumus? Patiktų? Pvz., jei paklausčiau, ar yra skirtumas tarp tavęs ir bandito su kirviu už kampo? Juk žodžiais galima sužeisti žmogų daug skaudžiau nei kirviu. Atsakyk sau pats, aš nedarysiu išvadų kaip tu. Pagalvok, kaip į tave žiūri Dievas. Pagalvok ir apie tai, jei mudu susitiktume akis į akį ir pasikalbėtume. Ar tavo nuomonė išliktų tokia pat?

Raskite tris skirtumus       2020-01-3 21:53

tarp Jotos ir Vaido smile . Man nesiseka. Randu tik vieną: Vaidas atvirai išpažįsta satanizmą ir įkyriai perša šėtono bibliją, o Jota, apsimesdama krikščione, taip pat įkyriai kiekvieną dieną verda smalą. Net nežinau, kas blogiau. O štai panašumų atrasti nebūtų jokių problemų smile . Taigi šėtonas iš tiesų turi daug veidų.

Mylėti save       2020-01-3 21:22

reiškia tik tai, kad įsileidi į savo širdį Dievo meilę. Be Jo meilės mes esame bejėgiai mylėti ne tik kitus, bet ir save.

Šiaip,       2020-01-3 21:20

reikia padėkoti gerb. Nijolei Aleinikovai už šio straipsnio vertimą. Norėtusi daugiau tokių straipsnių, o ne vien politika ir politika, kuri pas mus “užsibuksavo”, t.y. nei iš vietos rogės nejuda, nes lietuviški “ereliai” tempia vadžias į skirtingas puses.

Manau,       2020-01-3 20:51

kad moralizuoti nebeverta, nes nepadės. Geriau pakalbėkime apie žmogų, kuris vargu ar myli save. Ką tai reiškia – “pirmiausiai reikia mylėti save”? Tai daugiau nei pasitikėti savimi. Mylėti pirmiausia save – tai turbūt pats populiariausias patarimas, kaip elgtis santykiuose, tačiau dauguma žmonių visiškai nesupranta, ką iš tikro tai reiškia
Žmonėms atrodo, kad “mylėti save” – tai susiformuoti imunitetą prieš kritiką, galvojant, jog jūs – pats geriausias. Žmonės susikuria pernelyg pozityvų požiūrį, kuris galiausiai baigiasi visiškomis kvailystėmis, vietoje to, kad pradėtų žvelgti į save realistiškai.
Mylėti save – tai laikyti save vientisu žmogumi, nepriklausomu nuo išorės aplinkybių. Tai suprasti, ką jūs sugebate ir neakcentuoti to, ką apie jus galvoja kiti. Tai savo blogų bruožų suvokimas ir kova su jais. Tai mokėjimas adekvačiai reaguoti į pačias nemaloniausias gyvenimo situacijas. Nuo to, kaip jūs pats save mylite, priklauso, kiek ramiai, kokybiškai ir oriai nugyvensite savo gyvenimą.
Tas pats pasakytina apie santykius. Jie pagrįsti ne išvaizdos patrauklumu ir netgi ne bendrais interesais, požiūriu į gyvenimą ar įsipareigojimais. Šitie aspektai lemia, kaip prasidės jūsų santykiai. O štai jų pagrindu ir ilgalaike garantija taps jūsų požiūris vienas į kitą kiekvieną dieną.
Skaityti daugiau: https://seimairnamai.eu/ka-is-tikruju-reiskia-pirmiausiai-reikia-myleti-save/

garbinkim        2020-01-3 15:46

Dievą ne vis kartodami tuos pačius žodžius, o širdim.

Jota       2020-01-3 15:07

Per didelį kąsnį apsižiojote, neprarysit. Ir lotynų kalba nepadarysite įspūdžio. Reikėtų bent teisingai išmokti rašyti: ne VISARIUS, bet VICARIUS, vikaras.
Ką rašiau apie Petrą ir kitką - ne mano išgalvota, o jau seniai Visuotinės Bažnyčios išpažįstama. Tai jūs čia skleidžiate iškreiptą mokymą.

Turbūt lankote kokį nors katalikišką Šv. Dvasios būrelį. Maža tepadės tokios žinios. Gal geriau liaukimės ginčytis.

Jei vis dėlto norėtumėte pagilinti žinias, susidaryti teisingą krikščionišką pasaulėvaizdį, pasidomėkite tinklalapiais http://antipapism.kiev.ua/index.php-mid=2&f=reed&bid=13&tid=165.htm

http://www.k-istine.ru/catholicism/catholicism.htm

Bet to nepakaks. Ieškokite, ir rasite, belskite, ir bus jums atidaryta.

Nuolankumas tiesai- priešnuodis dvasiai       2020-01-3 14:12

Kai Dievas pašaukia žmogų ypatingai misijai -Viešpats jam suteikia naują vardą,pvz Abraomo žmonos “Sarai"kas reiškia “mano princesė”į  “Sarah” tai butų” tautų motina”, dvasine prasme.Ką sako Kristus apie VISARIUS FILIUS DEI (Dievo Sūnaus vikarą žemėje)“Jėzus jam tarė: “Palaimintas esi, Simonai, Jono sūnau, nes ne kūnas ir kraujas tai tau apreiškė, bet mano Tėvas, kuris yra danguje. Ir aš tau sakau: tu esi Petras – Uola; ant tos uolos aš pastatysiu savo Bažnyčią, ir pragaro vartai jos nenugalės. Tau duosiu dangaus karalystės raktus; ką tu suriši žemėje, bus surišta ir danguje, ir ką atriši žemėje, bus atrišta ir danguje”. Taigi Jėzus išskyria apaštalą Simoną iš visų kitų apaštalų ir suteikia jam naują  vardą,tu esi “Petros”,tu esi uola,dar jam patiki dangaus karalystės raktus,kad kartais Jotoms kurioms stinga nuolankumo ir kurios pačios savo (ne visuotinės bažnyčios autoritetu) raktais rakinėja Šv Raštą gerai reiktų pasibelsti į dangaus karalystės vartus ,kad Šv Petras atrakintų ir įleistų.Taigi pasaulyje visuotinės bažnyčios narių,katalikų yra 1,3 mlrd; ortodoksų 260 mln- tai aškiai matyti,kad mažesnis atskilęs nuo didesnio,o ir patys patriarchatai ožiukus vieni kitiems rodo:“Ukrainos Bažnyčia nuo 1990 m. buvo suskilusi į daugybę schizmų. 2018 m. Konstantinopolio patriarchas nutarė suteikti Ukrainos Bažnyčiai autokefaliją, o prieš tai protestuodama Maskvos patriarchija nustojo minėti Konstantinopolio patriarchą savo maldose ir dalyvauti šio patriarchato vadovaujamose institucijose.

Kitaip tariant, nutraukė bendradarbiavimą aukščiausiu lygmeniu, kas ateityje gali virsti į tikrą schizmą tarp Konstantinopolio ir Maskvos”

 

Jota       2020-01-3 12:16

Kodėl turėčiau? O jūs kodėl sau neprisitaikot?

Kaip man nusibodo tie beprasmiški ginčai, tas nuolatinis kitų niekinimas ir savo garbės ieškojimas! Gal liaukimės, nes darome nuodėmę. Pasakyta: “beprasmiškų ginčų venk”.

Absoliučiai teisingas komentaras. to 12:03       2020-01-3 11:31

Jota, o gal, šiuos žodžius pritaikytumei ir sau?

Jota > 0.42       2020-01-3 11:03

Aš irgi stebiuosi, iki kiek žmogus gali būti užvaldytas piktos dvasios. Juk sveiko proto žmogus, pamatęs, kad niekas nepriima jo idėjų, pagalvotų ir nueitų šalin. Bet čia jau juodas fanatizmas.

 

Jota       2020-01-3 10:56

Kam jūs man sekate tas pasakas, kurių aš klausiausi daugiau kaip 30 metų? Visos jūsų žinios, kurias jūs laikote didžia išmintim, man žinomos mintinai. Ranerio banalybė apie paskutiniųjų laikų mistikus nusibodusi ir mirtinai nuvalkiota. Teorija apie Petro “popiežystę” ir katalikų bažnyčios pirmumą ir vienumą sukurpta pačių katalikų teologų ir sumaitinta visiems kvailiams. Aš pati žinau, kokiu būdu bruko mums mokykloje katalikiškas žinias: negaliu atleisti apgavysčių ir tikrosios tiesos nutylėjimų.
Pačios popiežystės pagrindas, neva Kristus, sakydamas “ant tos uolos aš pastatysiu savo Bažnyčią” yra iškreiptas ir dirbtinis. Įsiskaitykite: “tu esi Petras - uola, ant tos uolos aš pastatysiu savo Bažnyčią”. Taigi ne ant Petro, ne ant nuodėmingo žmogaus Kristus statė Bažnyčią, bet ANT UOLOS, ANT TIKĖJIMO! Petras viso labo pirmasis tarp lygių, ir Bažnyčioje tvarka daroma ne vieno žmogaus autoritariniu sprendimu, o VISOS BAŽNYČIOS SUSIRINKIMO sprendimais; ji yra SUSIRINKIMINĖ BAŽNYČIA. Petras - jūsų stabas, jūs dažniau cituojate, ką sakė popiežius, o ne ką Kristus. Popiežystė pradėjo steigtis gal tik kokiame IX a., lig tol valdė penki patriarchatai, ir jokios tokios “katalikų bažnyčios” išvis nebuvo, buvo Romos patriarchatas.

“Pamoka Jotai” 22.37: MOKYTOJAU, PATS PASIMOKYK

Prieš dėstydami pamokas kitiems, pirmiau patys suvokite, ką rašote. Taip, Šventoji Dvasia veikia ten, kur nori, Ji vertina ištikimybę ir vaiko dvasią. O ką aš rašiau? Šv. Dvasia nesivienija su klaida, Ji vertina Tiesą ir ištikimybę. Ortodoksų Bažnyčia išlaikė nepakeistą tikėjimo išpažinimą, be jokių filioque; juk II Visuotiniame Susirinkime buvo nustatyta NEKEISTI tikėjimo išpažinimo. O ką padarė su juo Katalikų bažnyčia? Visuotinė (ORTODOKSŲ) Bažnyčia vadovaujasi TIK 7 visuotiniais susirinkimais, o kiek jų buvo katalikų bažnyčioje? Kiek priimta nereikalingų dogmų, kurios prieštarauja Šv. Raštui? Ir t.t., nesiruošiu visos istorijos dėstyti. Šventoji Dvasia veikia, kur nori, - ji gali veikti ir katalikų bažnyčioje ten, kur ji IŠLAIKĖ TRADICINĘ KRIKŠČIONYBĘ.


Labai gaila, bet jūsų “misticizmą” aš jau seniai persirgau ir pamačiau, kad tai tebuvo pradedančiųjų entuziazmas, nebrandus tikėjimas, nenaikinantis senosios sugedusios prigimties, paliekantis sieloje chaosą. Nereikalingas, užterštas mokymas nesuteikia sielai nei tikrojo Kristaus pažinimo, nei aiškumo, nei ramybės. Tai viso labo religinių emocijų šėlsmas, o ne tikroji krikščioniška mistika. Turiu patirties, turiu su kuo palyginti.


Nenoriu jūsų visiškai supeikti, - labai puiku, kad jūs ieškote Kristaus tokiais laikais, kai visur aplink viešpatauja didžiausias abejingumas. Tačiau jūsų laukia ilgas kelias, kol nusimesite viską, kas nereikalinga. Kaip sakoma, sunku turtuoliui patekti į dangaus karalystę.

>> 21:07       2020-01-3 0:05

Esame bendraminčiai. Tas laikas jau netoli.

Vaidui       2020-01-2 23:42

Ar tu, kvaily, pagaliau užsičiaupsi? ,,Misticizmas yra nepaprastai pavojingas ir tikėjimui yra pridaręs begalę žalos”. Ir ,,Bet asmeninio Dievo patyrimo neįmanoma su niekuom palyginti, tai galima tik liudyti”. Tai kuriuo tavo sakiniu liepsi tikėti? Tau jau tikrai toli pažengusi šizofrenija, asmenybės susidvejinimas. O pagaliau tavo ,,tikėjimas”, kad per kažkokį psichą buvo perduotas kažkoks neva ,,apreiškimas” - tai čia kas, anot tavęs, natūralus gamtinis dalykas, o ne misticizmas? Na, kaip negėda prieš visą Lietuvą rodytis tokiu mulkiu? Paaiškinti įmanoma nebent vienaip: kai visiškas nulis įsigeidžia būti ,,kažkuo”, tai nelabasis (jei žmogiškąją tamsą įsivaizduosim suasmenintai) pakiša ,,špargalkę” - kokį nors visiškai idiotišką ,,apreiškimą”. O pats net plyšta iš juoko. Juk jo toks ir tikslas - kuo labiau išsityčioti iš Dievo kūrinio, tuo pačiu ir iš Dievo. Su tavimi jam tai pavyko idealiai. Kai paskaitai tavo psichodelijas, tai gali pradėti atrodyti, kad žmoniją kūrė pati kvailybė.

>Jotai       2020-01-2 22:36

Bažnyčiai susikūrus, jai vadovavo 12 apaštalų, kurių vyriausias buvo Apaštalas Petras. Jį nukankinus, valdžią ir autoritetą perėmė Romos vyskupai, vėliau imti vadinti šv. Petro įpėdiniais. Pats žodis “katalikas” kilęs iš graikų būdvardžio katholicos, reiškiančio “visas, visiškas” (prieveiksmis katholou – “visiškai”, “pilnai”). Naujajame Testamente šio žodžio nėra. Bet jo vartojimas kituose šaltiniuose aptinkamas gana anksti. Antai apie 115-uosius metus Ignotas Antiochietis laiške Smirnos krikščionims rašo: “Nes tenai, kur yra Jėzus Kristus, yra ir Katalikų bažnyčia”. Randama, kad Polikarpas 156 metais savo kankiniškos mirties dieną meldęsis už “visas viso pasaulio katalikų bažnyčias”. Kirilas Jeruzalietis (IV šimtmetis) katalikiškumo sąvoką supranta kaip Bažnyčios plėtrą, bet ir kaip mokymo pilnumą: Katalikų bažnyčia skelbianti visiems visą (pilnatvišką) Dievo sprendimą. Pagal tai krikščionis katalikas yra ortodoksas, teisingo tikėjimo krikščionis. Tai patvirtina ir Atanazo tikėjimo išpažinimas (Athanasianum): “Tas, kuris nori būti išganytas, visų pirma privalo tvirtai laikytis katalikų tikėjimo. Kiekvienas, kuris šio tikėjimo neišlaiko sveiko ir nepažeisto, be jokios abejonės, pražus amžiams. Ir galų gale Apaštalų tikėjimo išpažinimas bei jo gerai žinomas sakinys: “Credo in Spiritum Sanctum, sanctam Ecclesiam catholicam” – “Tikiu Šventąją Dvasią, šventąją visuotinę (Katalikų) bažnyčią”.

Pamoka Jotai       2020-01-2 21:37

Pats blogiausias dalykas, kai atsistoji pati į Dievo vietą. Šventoji Dvasia veikia ten kur tik Ji nori, kada nori ir Jai nėra jokių ribų. Žinau, kad Šventoji Dvasia, visų pirma, vertina IŠTIKIMYBĘ Dievui ir vaiko dvasią. Daugiau aš nieko neturėjau. Tai mano asmeninė patirtis. Manau, kad kiekvienas turi savąją patirtį ir tokių, kaip aš yra ne vienas ir ne du. Mano liudijimas ne tam, kad girčiausi, o tam, kad liudyčiau, kad tai įmanoma ir to reikia siekti kiekvienam, tik tada pasikeis mūsų aplinka. Manau, kad Dievas yra paruošęs mums staigmenų, kurie ne už ilgo išsilies į tikrą upę.

Jota       2020-01-2 21:06

Galbūt jūs patiriate šv. Dvasios veikimą, aš nesiginčiju. Aš juk pati buvau katalikė ir tikrai žinau, kad Ji ten yra. Bet, kaip sakiau, Ji veikia ne toje dirvoje, kuri yra specifiškai katalikiška, bet ten, kur yra Tradicinė krikščionybė. Čia mano nuomonė, gal jūs pasiūlysite ką protingiau.

Jota       2020-01-2 21:01

Būti vaiku neriškia kvailai suvaikėti. Požiūris į vaikiškumą Šv. Rašte nėra naivus ir prastas: “Nebūkite vaikai išmanymu. Verčiau piktybe būkite kūdikiai, o išmanymu – subrendę žmonės“ (1 Kor 14, 20).

Ir Kristaus žodžiai “Leiskite mažutėlius pas mane, ns tokių yra dangaus karalystė”.

Palyginkite ir nesididžiuokite, yra ko pasimokyti mums visiems.
————————
Dėl Šv. Dvasios veiklos Bažnyčioje mūsų nuomonės absoliučiai skirsis. Aš pasakysiu glaustai: Bažnyčia yra viena. Kai vyko skilimas 1054 m., Šv. Dvasia pasiliko toje Bažnyčioje, kuri liko ištikima apaštalų Tradicijai, išlaikė neiškraipytą tikėjimo išpažinimą,  teisingą Liturgiją. Šv. Dvasia neveikia ten, kur tikima klaidingai, Ji negali vienytis su klaida. Ji gali veikti atskilusioje dalyje tik tais atvejais, kai Dievas garbinamas teisingai, taip, kaip Jis pats nori ir kaip įsakė.  Yra tvirtinančių, kad Šv. Dvasia Katalikų Bažnyčioje išvis neveikia. Tačiau aš turiu ilgametę katalikybės patirtį ir sakau tai, ką parašiau: Dvasia katalikybėje veikia tik ortodoksalios krikščionybės ribose. Kiek katalikybė iškaikė tikrosios krikščioniškos Tradicijos, tiek ji turi Dievo. Visa kita - sugalvota žmonių. Štai dėl ko aš dažnai prieštarauju tam, ką rašo katalikų kunigai ir ką cituojate jūs.

Pamoka Jotai       2020-01-2 20:35

Mt 19,13-15
Tuomet atvedė pas Jį vaikučių, kad Jis uždėtų rankas ant jų ir pasimelstų, o mokiniai draudė jiems.
Bet Jėzus tarė: “Leiskite mažutėlius ir nedrauskite jiems ateiti pas mane, nes tokių yra dangaus karalystė”.
Ir, uždėjęs ant jų rankas, Jis iš ten išėjo.
Būtina ir tai yra pagrindų pagrindas norint pradėti tikėti. Reikia nesiknaisioti protu, bet priimti ir patikėti, kaip tai daro vaikai tikėdami bet kokia pasaka. Aš liudiju, kad buvau teologijoje visiškas profanas, bet turėjau vaiko tikėjimą, kad Dievas visada pasirūpins manimi, kad ir kas nutiktų. O nutiko tai, kad gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis, kai lieki tik su savo tikėjimu į Dievą ir tikėjimu į stebuklą tik iš Jo. O Jis mėgsta stebinti, tad palengva, sutvarkė gyvenimiškus reikalus ir atsilygino savo artumu, kai Šventoji Dvasia tapo mano Vadove. Tik Ji davė žinias, apmokymus, ramybę, džiaugsmą, pilnatvę širdyje. Tad apsimoka suvaikėti smile.

Kas dėl protu nesuvokiama. to, 20:56       2020-01-2 20:07

Taip Petras toks buvo, kol ant jo nenužengė Šventoji Dvasia. Tik Šventosios Dvasios dėka mes gauname Jėzaus meilę. Patikėkite, Jota, kad tik Ji valdo Kristaus paliktą Bažnyčią. Tam, kad patikėti, reikia asmeniškai pajusti Šv. Dvasios veikimą. Tik tada gali suvokti, kaip Ji veikia, kad sakai, darai tai, ką Ji nori. Todėl Jos įkvėpti atrenka tai, kas yra reikalinga Dievui. Dar daugiau, tai jau mano nuomonė, einama prie tos Karlo Ranerio pranašystės, kad ateities krikščionys bus mistikai, t.y. tiesioginis Šv. Dvasios vadovavimas.

Jota       2020-01-2 19:56

Įdomu. Bet su kai kuo vis tiek negaliu sutikti, pvz., su tvirtinimu, kad “katalikų šventieji tikėjimo tėvai Šv Dvasios apreikšti atrinko iš daugelio raštų tinkamus mokyti ir sudėjo į Bibliją-73 knygas” - nei katalikų, nei ortodoksų kaip tokių tais laikais dar nebuvo, o buvo tiesiog krikščionys. O dėl kanono dabar vėl reikėtų daug rašyti, nes katalikų ir ortodoksų ŠR kanonai skiriasi. Jei kam bus įdomu, galėsim pasigilinti.


Arba dar: “protu nesuvokiama, kaip gali žmogus atsisakyti to, kas vadinama tuo deimantu, perlu, brangakmeniu, kurį visi ieško ir atiduotu už ją viską ką tik turi.” Tikrai nesuvokiama. Kai pagalvoji, juk apaštalai matė GYVĄ Jėzų kūne, ir Jis pats jiems sakė: „Palaimintos akys, kurios regi, ką jūs regite. Sakau jums: daugel pranašų ir karalių troško išvysti, ką jūs matote, bet neišvydo, ir išgirsti, ką jūs girdite, bet neišgirdo“. Ir štai apaštalas Petras, lydėjęs Jėzų iki pat Jo teismo, karštai prisiekinėjęs Jo neišduoti, vis dėlto iš baimės išsižadėjo Jo. Nejau jis nebuvo Kristaus įsileidęs į širdį?


Tikrai 18.36, aš jau seniai supratau, “kad šių dienų bažnyčia yra pasimetusi ir susiskaldžiusi, gal todėl kad žmogiškas protas nustelbia ir meilę ir dvasią.” Nepykite, bet Katalikų Bažnyčioje tikrai per daug racionalizavimo, kai iš tikrųjų turi būti visų sielos galių harmonija dvasioje. Tą harmoniją aš randu pas senuosius atsiskyrėlius, pas vienuolius, paskendusius maldoje ir atsidavusius askezei, pas isichastus, be paliovos garbinančius šventą Jėzaus Vardą. Beje, galbūt vienas iš paskutiniųjų isichastų yra tėvas Rafailas. Jis mažai kalbus ir nuolat kontempliuoja Jėzaus maldą “Jėzau, pasigailėk manęs, nusidėjėlio”. Jėzus sakė, kad reikia nuolatos melstis ir niekada nepaliauti. O kai žmogus nuolat širdyje kartoja Jėzaus vardą, velniui kelias į tokią sielą visada uždaras. Ne tik velniui, bet ir viskam, kas bloga.

Beje, (Jotai 16:08)       2020-01-2 18:32

Dėl “laisva valia apsispręsti nebemylėti”. Dalykas toks, kad Dievas į širdį ateina tik tada, kai ji visiškai ištuštinta, t.y. kaip tokio “aš” nebėra, o valia ir protas atiduotas Dievui negrįžtamai. Kitaip sakant, juk savo mylimosios/mylimojo niekada nenorėsi net mintimi įžeisti, taip ir čia myli ir tik myli, nes ta meilė gaunama iš Jėzaus. Ji ateina iš Jo ir ją galima tik dovanoti, nes ji veržiasi iš širdies visiems. Kuo daugiau daliniesi, tuo daugiau jos gauni. Štai toks dalykas vyksta su tais, kurie turi šią meilę. Be to, protu nesuvokiama, kaip gali žmogus atsisakyti to, kas vadinama tuo deimantu, perlu, brangakmeniu, kurį visi ieško ir atiduotu už ją viską ką tik turi.

manau       2020-01-2 17:36

kad šių dienų bažnyčia yra pasimetusi ir susiskaldžiusi, gal todėl kad žmogiškas protas nustelbia ir meilę ir dvasią. Labai daug protingų, bet ar tikrai mylinčių, kančios ir skausmo nei kiek nesumažėjo pasaulyje, bet padaugėjo. Mūsų šių dienų apaštalai turi geriausią išsilavinimą, bet ar turi geriausią, pasiaukojančią ir nesavanaudę širdį. Kokiu keliu eis toliau bažnyčia labai priklausys mūsų visų gyvenimai, dabar yra pasirinkimo metas, viską atnaujinti Kristuje ar plūduriuoti paviršiuje be tvirtos krypties ir draskomai abejotinų sprendimų.

to>tai        2020-01-1 22:20       2020-01-2 16:32

Net tautų apaštalas Paulius po atsivertimo nuvyko į Jeruzalę pas Petrą,uolą,Kristaus bažnyčia pasiaiškinti,dėl tikėjimo klausimų ir interpretacijų,kad nebūtų skelbiamas kitoks Jėzus negu moko Katalikų bažnyčios tūkstanmetė tradicija.O netikrų pranašų ir mokytojų visada pilna su savais netikrais nušvytimais,jau vien tik pas pas protestantus kokios 40000 ” teisingos bažnyčios” kopijų;va nemėgsti,kaip kitas aiškina Bibliją,eini į kokį garažą su dar keliais aklais pasekėjais ir aiškiniesi,kaip patinka nesigilindamas,kas pirmieji Bibliją užrašė.Tai katalikų šventieji tikėjimo tėvai Šv Dvasios apreikšti atrinko iš daugelio raštų tinkamus mokyti ir sudėjo į Bibliją-73 knygas.Beja apie knygą,kaip autoritetą Jezus net nekalba,o ir Šv Rašto ,kokį turime šiandien pirmus 300 metų net nebuvo -visas mokymas buvo paremtas bažnyčios autoritetu, ir nors vienas ar daugiau bažnyčios žmonių gali klysti aiškindami tikėjimo mokymą,bet ne visa bažnyčia su ilgaamže tradicija.Tikintieji gauna visokių Šv Dvasios dovanų kas pranašavimo ar gydymo..,ber ir tikintysis turi likti bažnyčioje,bendruomenėje,kad į ją įaugtų ,ją ugdytų ir pats augtų per Kristaus įsteigtus sakramentus dalyvaudamas Visuotinio mistinio Viešpaties kūno augime ir statyme

“Paskui, po keturiolikos metų,vėl nuvykau į Jeruzalę kartu su Barnabu, pasiėmęs ir Titą.  Nuvykau apreiškimo paskatintas, ir jiems išdėsčiau Evangeliją, kurią skelbiu pagonims, atskirai išsiaiškindamas su įžymesniais asmenimis, kad kartais nebėgčiau ar nebūčiau bėgęs veltui( Gal2)“Mūsų Viešpaties kantrumą laikykite išgelbėjimu, kaip jums yra parašęs ir mūsų mylimasis brolis Paulius pagal jam duotą išmintį; jis taip kalba apie šituos dalykus visuose laiškuose. Juose esama sunkiai suprantamų dalykų, kuriuos nemokšos ir nesubrendėliai iškraipo, aiškindami, kaip ir kitus Raštus, savo pačių pražūčiai.“2Pt3-16

meilė       2020-01-2 15:18

turi būti gerbiama, saugoma ir jeigu Dievas būtų žinojęs, kad taip atsitiks net kelis kartus su jo meile, jis būtų pastatęs gerus sargybinius. Kas iškreipė meilės sąvoką, o gi mūsų išsimokslinę ir emancipuoti vyrai ir moterys, modernūs vyrai ir moterys, iškreipė informacinės sistemos, kinas ir performansai, bet deja jie neišlaisvino meilę, bet uždarė siauruose ir nusikalstamuose susibūrimuose, moterys tapo marijonetemys, o vyrai naivių sielų medžiotojais.

Jota       2020-01-2 15:08

Labai geras ir protingas komentaras 15.22. Iš tiesų meilės supratimas mūsų laikais taip aptemdytas, kad meile laikomi kone visai priešingi jai dalykai.
Dabar jau ir aš pacituosiu:

“Žmonija katastrofiškai praranda dvasinę meilę. Žmogiškosios sielos sferoje tai pasireiškia kaip meno dekadansas, kaip žmonių susvetimėjimas, kaip nematoma tamsa, kuri vis labiau tirštėja virš žemės; sielos – kūno santykiuose tai iškyla kaip kraujo ir gašlybės troškimas, kaip seksualinės anomalijos. Regis, jog pasaulių sostinės siekia išdidumu pralenkti Babiloną , o nuodėmingumu – Sodomą. Ir šis veržlus kritimas į bedugnę vadinamas liberalizmu ir humanizmu, tai yra laisve ir meile.”

Daugiau apie meilę žr. http://www.arche.lt/2018/08/archimandritas-rafailas-karelinas-apie.html

O tvirtinimas, kad “Jei turi širdyje Jėzų, tai nebeįmanoma pasirinkti myliu ar nemyliu”, - ne nemanau, kad nbįmanoma, tai būtų prievarta.

deja       2020-01-2 14:39

ir Dievo meilė buvo išduota Adomo ir Ievos, jo pačių gražiausių ir šviesiausių angelų, manau net ir Dievas nesitikėjo, kad taip gali nutikti

Na, neeeeeee, to kad 15:22       2020-01-2 14:30

Jei turi širdyje Jėzų, tai nebeįmanoma pasirinkti myliu ar nemyliu, nes tokia širdis tik myli AGAPĖS meile. Tiesa, Viešpats savuosius nepalieka aklus, leidžia matyti ir velnio ragelius, bei uodegėles.

kad        2020-01-2 14:22

tai paprasta būtų mylėti. Na nebūna taip, kad aš nuo šiandien pradėsiu visus mylėti. Pasaulis deja mūsų yra nuodėmingas, tu gali atverti širdį, o tau tiesiog į ją akmenį paleis. Kristų, apaštalus, šventus žmones už meilę nukryžiavo, nukirto galvas, ketvirčiavo, traiškė ratais, galiausiai užmušė žodžiais. O kokias meilės formas turime šiandien, manau reikia labai atsargiai elgtis ir su šituo žodžiu ir su pačia meile. Manau, kad naivu šaukti ant kiekvieno kampo meile, meilė, meilė, jai reikia ypatingų sąlygų, ypatingos širdies ir ne taip lengvai ji pasiekiama. Manau šių laikų, o ir anų, žmogaus širdis yra daug kartų išduota, išjuokta ir apmėtyta akmenimis, tai ar pasikeitė žmogus po Kristaus atėjimo, manau iškilo dar daugiau žmogiškų problemų ir jeigu Kristus vaikščiotų mūsų dienomis, jį vėl nukryžiuotų. Todėl reikia būti labai atsargiems su savo meile, kad nepakliūtum vilkui į nasrus.

Jota       2020-01-2 13:46

Kinta mūsų pažinimas, bet ne Dievas.

Vaidai Vds,       2020-01-2 13:25

nekritikuok savo sesės Jotos. Kas tau dar liko? Štazis? Bet ir tas nelabai palankus Tavo Neklystančiai Dievybei. Ir būk atsargus vis piršdamas tą savo satanistų bibliją, nes sako, kad šie metai ypatingi - gali tekti nusiimti derlių, kurio pasėlį sėjai 2019 ar ankstesniais metais. Tokie planai Dievo, kurį tu taip niekini, ir tu prieš jį bejėgis. Pasitikrink, ar jau didelis tas auglys galvoje? Gal dar galima išoperuoti? O kaip regėjimas? Dar nesutriko? Juk pasakyta: ,,Jei tavo akis verčia tave nusidėti, išsilupk ją”.

>> Jotai 01 16:28, 16:49       2020-01-2 13:08

Nei su rusofobija, nei su rusofilija čia nieko bendro. Tiesiog žmonės nepasitiki niekuo, ką pateikia netolerantiškoji pasipūtėlė Jota. Ar reikia stebėtis? Beje, ar tėvas Rafailas žino, kad ir Jotai praverstų egzorcizmas? Kitus bara, o pati vėl putoja panieka ir pykčiu. Kaip ir jos dvasios brolis Vaidas, kuris net po redakcijas ieško būtent Jotos. Toks tokį traukia, ir nėra čia ko gintis.

To 13:50, 13:58       2020-01-2 13:06

Puikios ir prasmingos įžvalgos.

>> tai       2020-01-2 12:58

Žydai neinterpretuoja? Ar tikrai? Tai kad net Jėzaus laikais interpretavo, ir tos interpretacijos priklausė netgi nuo socialinio luomo. Vienaip interpretavo fariziejai, kitaip sadukiejai, trečiaip dar kiti. Šiandieniniai Lietuvos žydai gal ne tik neinterpretuoja, bet net ir neskaito Šv. Rašto. Jie juk tarybiniai žmonės, ir jiems rūpi visai kiti dalykai. O štai Izraelio ortodoksai? Tai ką jie ten veikia kiauras dienas per visą savo gyvenimą, jeigu žmonos juos turi net išlaikyti? Tik skaito ir skaito, bet neinterpretuoja? O tai pagal ką jie nustato ir diktuoja civilinio gyvenimo normas, jei nieko neinterpretuoja? Jas jiems kažkas iš lubų nuleidžia?

>> tai       2020-01-2 12:50

Dievui nėra nei paprastų, nei nepaprastų žmonių. Dievas yra Meilė ir Išmintis. Jei išmoksi išgyventi Meilę, gausi ir bent lašelį Išminties. Ir tada kai kurie atsakymai į klausimus pradės ateiti ,,online”. Tai ir bus tavo mažytė tiesa, tavoji interpretacija, pritaikyta prie tavojo sąmonės lygio. Paaugsi meile - gausi aukštesnę tiesą, gilesnį supratimą. Todėl visiškai neteisi Jota, teigianti, kad viskas jau nustatyta visiems laikams. Ne, nes Dievas yra nuolat kuriantis ir nuolat save atnaujinantis. Ir jis tą daro per žmones. Pažiūrėkite, kaip smarkiai skiriasi kokių nors IV a. dvasios tėvų išmąstymai nuo šiuolaikinių iškiliausių teologų interpretacijų. Niekas negali apriboti Dievo pagal savo žmogiškąjį supratimą, nes net visų 7 milijardų tiesos kartu sudėjus bus tik mažytė dalelytė dieviškosios Tiesos, kuri yra neaprėpiama, kaip ir pats Dievas. Mes galime prie tos Tiesos tik artėti - per milijonus, per milijardus metų. Jota teisi, sakydama, kad neverta kreipti dėmesio į Vaido satanizmą. Bet ji nepastebi, kad ir į jos pačios interpretacijas neverta kreipti dėmesio, nes ko jau ko, o meilės ir tolerancijos jai tikrai smarkiai trūksta, o savimeilę ir puikybę nors vežimu vežk.

Jota > 0.19       2020-01-2 11:48

“Kaip šauksi, taip atsilieps”. Sutinku. Sutinku ir su tuo, kad kitus reikia gerbti (kaip Dievo kūrinius). Tačiau laikausi nuomonės, kad labiausiai pagarbos vertas tas, kuris yra arčiausiai Dievo. Kvailių, kurie niekina Dievą ir Jo mokymą, tikrai nėra už ką gerbti.

Jota dėl Urantijos       2020-01-2 11:43

Aš nesuprantu naivuolių, kurie vis kreipia dėmesį į Vaido provokacijas. Juk visas jo tikslas ir yra papilti satanistinio melo.

Urantija yra ezoterinė knyga. Ezoterikai priklauso magija, alchemija, astrologija, gnosticizmas, kabala, teosofija ir pan.

Kokiam reikia būti bukam, kad patikėtum urantiniais melais! Dievo apreikštos tiesos nekinta, jos išsipildė istorijoje, Bilija turi milijonus kopijų, ir lengvai galima patikrinti, kas suklastota, iškraipyta, o kas autentiška. Ir juo kvailiau, kad urantiją “apreiškė” psichikos ligonis ar demonų apsėstas asmuo transe. To pakanka, kad nebekreiptumėte dėmesio į šėtono melus, verčiau skaitykite Šv. Raštą, nes laikas yra brangus.
————————

22.20 rašė, jog žydai neva Bilijos neinterprtuoja. O Talmudas? Talmudas - akiniai, pro kuriuos žydai žiūri į Bibliją.

Jota > tai (22.20)       2020-01-2 11:26

“Kaip suprasti, kieno interpretacija teisinga,  kiekvienas teologas ar kunigas interpretuoja, o ką mums daryti paprastiems eiliniams žmonėms.”

Iš tiesų sunkus klausimas. Dievo valią ir Jo Mokymą supranta tik geros valios ir šventai besistengiantys gyventi žmonės. Juk ir angelas Kalėdų naktį palikėjo ramybės “geros valios žmonėms”. Atsakymas, kad reikia melstis, yra tikrai geras, tačiau malda maldai nelygu. Vienaip melsis katalikas, kitaip ortodoksas, dar kitaip koks nors sektantas, kuris prašys Dievo, kad išsipildytų jo klaidingas tikėjimas. Aišku, tokią maldą Dievas išklausys savaip. Geriausiai meldžiasi tas, kuris meldžiasi pagal Dievo valią.  Ir psalmė sako: “Kas tik pagarbiai Viešpaties bijo, sužino iš Jo taką, kuriuo eiti turėtų”.

O teologai ar kiti mokovai neturi teisės interpretuoti Viešpaties mokymo, kaip jiems šauna į galvą. Bažnyčia (pirminė, nesuskilusi, ortodoksali) turi Apreiškimą (Šv. Raštą ir Tradiciją), tad tradicinio, Bažnyčios Tėvų aiškinimo ir reikia laikytis, nes tikroji Tiesa nekinta.

Tėvas Rafailas būtent ir priartino prie mūsų laikų šventųjų Tėvų mokymą, kad jis būtų suprantamas visiems, kad nebūtų jokių savavališkų interpretacijų, o būtų laikomasi to, ko amžiais mokė krikščionių Tradicija.

Be paliavos melskitės!       2020-01-2 10:10

Sakė Augustinas Beikeris († 1641).

Malda yra tobuliausias ir dieviškiausias veiksmas, kokį tik įstengia atlikti protinga siela. Įgyvendinti šį vienintelį esminį veiksmą ir yra tikslas, dėl kurio siela buvo sukurta, nes tik maldoje siela susivienija su Dievu. Ir todėl malda yra reikalingiausia iš visų kitų veiksmų bei priedermių.

Kalbėdami apie tokį reikalingumą galime sakyti, jog: 1) tiktai maldoje mes susijungiame su Dievu, mūsų galutiniu tikslu, o kai esame atsiskyrę nuo Jo ir užsisklendę savyje, tada randasi pagrindinės mūsų negandos; 2) per maldą yra gaunama, įtvirtinama bei atrandama malonė ir visas gėris; kadangi Dievas yra visokio gėrio šaltinis, visas gėris ir ateina per Jį tik meldžiantis; 3) tik per maldą pašventinami visi geri išoriniai dalykai, kad taptų mums palaiminimais; 4) malda lavina visas dorybes, nes visi geri darbai yra antgamtiškai nuopelningi tik tuomet, kai kyla iš vidinio sielos judesio, keliant ir kreipiant ją į Dievą (ir šis judesys yra malda); taigi visa, kas daroma, išskyrus maldą ir maldos skatinamus veiksmus, yra tik truputį geriau už grynosios gamtos veiksmą; 5) nėra jokio kito veiksmo kaip malda, kuris taip nederėtų su nuodėme; galėtume skęsdami nuodėmėse duoti išmaldą, pasninkauti, kalbėti brevijorių, priimti šv. Komuniją, paklusti savo vadovams ir t. t., tačiau neįmanoma išlaikyti tikrosios sielos maldos ir toliau sąmoningai gyventi nuodėmės kaltėje, nes per maldą atsivertusi ir su Dievu susivienijusi siela negali tuo pat metu būti nusigręžusi bei atsiskyrusi nuo Jo; 6) artėdami prie Dievo vien per maldą esame iškeliami virš visų nelaimių, nes be maldos mažiausioji neganda priblokštų mus; todėl malda yra tikrasis vaistas nuo visokių sielvartų, kaltės jausmų, graužaties ir t. t.

> Jotai 01 14:02       2020-01-1 23:19

Pasižiūrėk į veidrodį ir prisimink posakį: ,,Kaip šauksi, taip atsilieps”. Kalendoriaus lapelis nieko nereiškia, o tu juk nepasikeitei. Gerbk kitus, ir tave gerbs. Kol kas nėra už ką.

Redakcijai       2020-01-1 23:14

Gal Jums reikėtų sudaryti sutartį su kokia nors saugos firma, jeigu jau lankosi neadekvatūs asmenys?

> > Urano knyga...       2020-01-1 23:11

Ar teigiate, kad ,,Urantijos knyga” yra XX a. pradžios gnosticizmo kūrinys? Kad visos tos pasakos apie psichikos ligonį ir jo psichiatrą viso labo mistifikacija? Kažkodėl maniau, kad gnosticizmas jau gilioje praeityje, bet tai, ką aprašėte, idealiai tinka Vaidui Vds. Kaip plačiai gnosticizmas paplitęs dabar? Kas jį finansuoja, ir t.t. Būtų įdomu, jeigu Jums nesunku.

Vaidai,        2020-01-1 22:59

tai juk ir kvailiui aišku, jog grūdas turi nukristi į tinkamą dirvą, kad sudygtų. Jeigu tave taip užvaldė ta Urantijos knyga, vadinasi, tu buvai sugedęs jau iki tol. Akivaizdu, kad tavo didžioji nuodėmė - puikybė. Juk neveltui ji visur nurodoma kaip pirmoji ir didžiausioji.

tai        2020-01-1 21:20

kap suprasti, kieno interpretacija teisinga, kiekvienas teologas ar kunigas interpretuoja, o ką mums daryti paprastiems eiliniams žmonėms. Ir žinot, manau vienintelis teisingas kelias, tai malda, Motina Terese sakė, kad jei kiekvienas žmogus per dieną nuoširdžiai maldai skirs 15 minučių, bus išganytas, manau, kad tai
tikras kelias be jokių išvedžiojimų. Motina Marija savo apsireiškimuose didžiausią dėmesį skyrė maldai ir ypač rožančiaus maldai. Manau, kad žydų tikėjime yra sveika praktika, jie tik skaito Šventąjį Raštą ir nieko neiterpretuoja.

Kas yra        2020-01-1 20:58

dvasinė patirtis? Tai ir yra misticizmas, t.y. bendravimas asmeniškai su Šventąja Dvasia, bet yra ir tie, kurie bendrauja su velniu. Vadinasi yra žinios iš Dievo ir žinios iš velnio. Tik, žinios iš Dievo ateina tokios, kurios nesikerta su Šventuoju Raštu. Žinios atėjusios iš velnio visada ieško kaip sumenkinti ir savaip interpretuoti Šventąjį Raštą.

Žinoma, kad       2020-01-1 20:54

Yra aiškinimas remiantis vien tik iš žmogiškosios proto gelmių,bet yra aiškinimas remiantis pasitelkiant dar ir širdies, t.y. Šventosios Dvasios įkvėpimais. Krikščionių Biblija ir yra paremta Šventosios Dvasios įkvėpimu, bet su to meto išprotavimo galimybėmis. Vadinasi, žmogui tobulėjant, t.y. pasiekiant vis aukštesnį technologinį išsivystymą, reikia tą patį Šventąjį Raštą aiškinti tik per Šventosios Dvasios įkvėpimus. Aklai žiūrėti, t.y. paraidžiui, galima labai nuklysti į lankas. Jėzus įžengęs į dangų, atsiuntė į žemę Šventąją Dvasią, kuri ir yra neklystanti Bažnyčios Vadovė. Senoliai tuo ir buvo unikalūs, kad labai jautė Jėzaus Dvasios Vedimą. Unikalumas jų buvo tyros širdies turėjime, ištisinės maldos ir pasniko gyvenimas.

Urano knyga- demonų mokslai       2020-01-1 20:31

Krikščionybė teigia, jog yra tik vienas Tiesos šaltinis- Biblija- įkvėptas, neklaidingas gyvojo Dievo Žodis, vienintelė neklystanti tikėjimo ir praktikos norma (Jono 17:17; 2 Timotiejui 3:15-17; Hebrajams 4:12). Tai yra užrašytas Dievo apreiškimas žmonijai, ir jis niekada nebus pakeistas žmonių mintimis, idėjomis, rašymais ar vizijomis. Tačiau gnostikai naudoja įvairius eretiškus raštus, kurie yra žinomi kaip gnostikų evangelijos. Tai suklastotų knygų kolekcija, kuri vadinama „dingusiomis Biblijos knygomis“. Ankstyvieji bažnyčios tėvai vienbalsiai šiuos gnostikų raštus pripažino apgavikiškomis klastotėmis, kurios moko klaidingas doktrinas apie Jėzų Kristų, išgelbėjimą, Dievą ir visas kitas svarbias krikščioniškas tiesas. Yra nesuskaičiuojama daugybė prieštaravimų tarp gnostikų „evangelijų“ ir Biblijos. Net kai save vadinantys gnostikų krikščionys cituoja Bibliją, jie pakeičia Biblijos eilutes ir eilučių dalis, kad jos sutaptų su jų filosofija. Šventajame Rašte yra perspėjimų apie tokį elgesį ir tai yra griežtai draudžiama (Pakartoto Įstatymo 4:2; 12:32; Patarlių 30:6; Apreiškimo 22:18-19).

Krikščionių ir gnostikų požiūris apie Jėzaus Kristaus asmenį taip pat labai skiriasi. Gnostikai tiki, jog Jėzaus fizinis kūnas nebuvo tikras, tik „atrodė“ fiziškas, o Jo dvasia nusileido ant Jo krikšto metu, bet paliko Jį prieš pat nukryžiavimą. Toks požiūris ne tik sunaikina Jėzaus žmogiškumą, tačiau taip pat ir Jo išpirką, nes Jėzus turėjo būti ne tik pilnai Dievas, bet ir pilnai žmogus (fiziškai tikras), kad galėtų kentėti, mirti ant kryžiaus ir taip būti priimtina substitucine auka už nuodėmę (Hebrajams 2:14-17). Biblinis Jėzaus požiūris patvirtina pilną Jėzaus žmogiškumą ir dieviškumą.

Gnoticizmas remiasi mistiniu, intuityviu, subjektyviu, vidiniu, emociniu požiūriu į tiesą, kuris nėra naujas. Toks požiūris yra labai senas, atsiradęs Edeno sode, kur Šėtonas kėlė abejones apie Dievą ir Jo žodžius bei įtikino Adomą ir Ievą atmesti Dievo žodžius ir priimti melą. Šėtonas tą patį daro ir šiandien, kai jis „slankioja aplinkui kaip riaumojantis liūtas, tykodamas kurį nors praryti“ (1 Petro 5:8). Jis vis dar kelia abejones apie Dievą ir Bibliją ir savo tinkle sugauna tuos, kurie yra naivūs, nežino dvasinių tiesų arba ieško ypatingo asmeninio apreiškimo, nes nori jaustis ypatingi, unikalūs ir geresni už kitus. Elkimės, kaip esame raginami apaštalo Pauliaus: “Visa ištirkite ir to, kas gera, laikykitės!” (1 Tesalonikiečiams 5:21). Tai mes galime daryti viską patikrindami su Dievo Žodžiu, vienintele Tiesa.

Urano knyga- demonų mokslai       2020-01-1 20:28

Klausimas: Kas yra krikščioniškas gnosticizmas?

Atsakymas: Krikščioniškas gnosticizmas neegzistuoja, nes tikra krikščionybė ir gnosticizmas yra skirtingos tikėjimo sistemos. Gnosticizmo principai prieštarauja krikščionybei ir tam, ką reiškia būti krikščioniu. Nors kai kurios gnosticizmo formos skelbiąsi esą krikščioniškos, jos neabejotinai yra nekrikščioniškos. 

Gnosticizmas tikriausiai buvo pati pavojingiausia, pirmus tris amžius ankstyvajai bažnyčiai grėsmę kėlusi erezija.Gnosticizmui įtakos turėjo tokie filosofai kaip Platonas. Gnosticizmas remiasi dviem neteisingomis prielaidomis. Pirma, gnosticizmas laikosi dvasios ir materijos dualizmo. Pasak gnostikų, materija yra prigimtinai bloga, o dvasia yra gera. Tokių prielaidų rezultatas yra tikėjimas, kad viskas, kas padaroma kūne, net ir pati baisiausia nuodėmė, neturi jokios prasmės, nes tikras gyvenimas egzistuoja tik dvasiniame pasaulyje.

Antra, gnostikai teigia turintys aukštesnį žinojimą, „aukštesnę tiesą“, kuri yra prieinama tik keliems išrinktiesiems. Gnosticizmas yra kilęs iš graikų žodžio „gnosis“, kuris reiškia „žinoti“. Gnostikai teigia turintys aukštesnį žinojimą, kuris nėra iš Biblijos, bet buvo kažkaip gautas iš aukštesnės mistinės egzistencijos. Gnostikai save laiko privilegijuota klase, kuri yra aukščiau už visus kitus, nes jie geriau ir giliau pažįsta Dievą. 

Tam, kad atmestume krikščionybės ir gnosticizmo suderinamumo idėja, mums tereikia palyginti jų pagrindines tikėjimo doktrinas. Gnostikai moko, kad išgelbėjimas gali būti pasiektas per dievišką žinojimą, kuris išlaisvina nuo tamsos iliuzijų. Nors gnostikai teigia sekantys Jėzumi Kristumi ir Jo mokymais, tačiau jie prieštarauja Jam kiekviename žingsnyje. Jėzus nieko nesakė apie išgelbėjimą, kuris pasiekiamas per žinojimą. Jis kalbėjo tik apie tikėjimą Juo kaip Gelbėtoju, gelbstinčiu mus iš nuodėmių. „Nes jūs esate išgelbėti malone per tikėjimą, ir tai ne iš jūsų- tai Dievo dovana, ir ne dėl darbų, kad kas nors nesigirtų“ (Efeziečiams 2:8-9). Be to, Kristaus siūlomas išgelbėjimas yra nemokamas ir visiems prieinamas (Jono 3:16), o ne tik keliems išrinktiesiems, kurie jį pasiekia per ypatingą apreiškimą.

stasys        2020-01-1 18:07

O kam protestuoti 2020-01-1 16:43 > viskas tvarkoje Jus tapote tu filmuku pagalba tuo kuo esate , busimas kartas mokysime pasitelkiant kita animacija , bet gi vėl to pačio . Vertybės amžiais nesikeitė , skyrėsi tik būdai ir priemonės kaip ta pasiekti. smile

Jota        2020-01-1 15:49

Dėkui kažkam už t. Rafailo citatą 16.24. Jei kas žinotų, koks nuostabus žmogus prieš jus, jei kas jį pažintų, tam pasaulis nušvistų kitomis spalvomis! Bet aš nemoku, ar bent jau negaliu iš karto parodyti jo tikėjimo, įžvalgumo ir šventumo. Ir jei kas bijo visko, kas susiję su rusiškumu (turint galvoj okupaciją, tai visai suprantama), tuomet pasakysiu, kad Rafailas (Karelinas) ne rusas, o gruzinas. Daugiau nei 40 knygų autorius, dvasinės seminarijos dėstytojas, buvęs egzorcistas, asketas, vienuolis nuo pat jaunystės laikų. Savo knygose jis išnagrinėjo turbūt visus krikščioniškus klausimus, davė atsakymus tūkstančiams skaitytojų.
Taip kad su politika ir luo labiau su Putinu (ar Duginu, kuris kažkam vaidenasi) čia nieko nėra bendro.
Jei kas nesupranta rusiškai, jo vertimų yra daugiau arche tinklalapy:

http://www.arche.lt/2018/08/archimandritas-rafailas-karelinas-apie.html


http://www.arche.lt/2018/08/archimandritas-rafailas-karelinas-apie.html

O kam protestuoti       2020-01-1 15:43

prieš tai, kas yra gerai, kas moko vaikus gerumo, nuoširdumo, moko mylėti savo artimą.  Sovietiniai filmukai išties auklėjo jaunąją kartą, o šiuolaikiniai, holivudiniai, auklėjo niekšus, bukus ir bejausmius stuobrius. Aišku, tai ne apie visus, bet daugelis tokie ir yra. Tad turim, ką turim. Galėtų vaikų teisių atstovai pinigus skirti ne vaikų atiminėjimui, o prisimenat anuos laikus investuoti pinigus į profilaktiškas priemones, t.y. tokių animacinių mulftilmų kūrimą. Ačiū Jota už pastangas.

stasys        2020-01-1 15:41

Jota ..tai tik reliktas kurio nesunku susirasti ir internete tiems patiems vaikams . Svarbi galimybė juos išmokyti atsirinkti iš to kas siūloma ir įdomu jiems patiems .

Jota       2020-01-1 15:28

Ne, lietuviško vertimo neradau. Išversti būtų galima, bet daug darbo:).
——————
Rusofobams: jau seniai pastebėjau, kad laidoje vaikams “Labanakt, vaikučiai” per 8 kanalą beveik vieni sovietmečio filmukai: “Sniego karalienė”, “Trejetas iš Rūgpienių kaimo”, “Pingvinuko Lolo nuotykiai”, Mauglis ir kt. Ir jie daug patrauklesni, padoresni už dabartinius gremėzdiškus filmus vaikams. Atrodo,  niekas neprotestuoja ir net nustebau.

R.K.       2020-01-1 15:24

http://karelin-r.ru/demobj/221/1.html
Неужели Содом — наш будущий дом?. 22/03/2014

Парады содомитов – это только локальные стычки, разведка с боем, эпизоды и фрагменты в крупномасштабном наступлении демонических сил – как бесплотных, так и во плоти – на веру и нравственность, на то, что делает человека образом и подобием Божиим, на саму человечность в человеке. Есть особый вид психического заболевания – маниакальное стремление к грязи, когда сумасшедший пожирает собственные фекалии. В таком состоянии окончил свою жизнь известный писатель Мопассан – циник и похабник в литературе. Теперь пожирание нечистот некие силы хотят представить, как норму человеческого поведения, и правом, охраняемым законами и полицейскими дубинками.
К чему стремится разнузданная пропаганда разврата? – К уничтожению или извращению христианской веры и, прежде всего, Православия. Соединение Содома с Иерусалимом не возможно. В древности пал Содом, а теперь готовится реванш – штурм Иерусалима. Для того, чтобы оправдать культ грязи и безобразия, надо или представить христианство фанатичной, человеконенавистнической сектой, как это в свое время пытались сделать развратные императоры Рима, или же, подменить само христианство каким-то религиозным суррогатом, уничтожить его нравственную и духовную основы, сделать его театральным представлением, заменить христианство псевдохристианством, а Хитон Христа – одеждой паяца.

Gal kas žino vertimą?       2020-01-1 14:28

http://kvaclub.ru/babyclub/bsong/ulybka/
Улыбка
м/ф «Крошка Енот»
Слова М. Пляцковского,
музыка В. Шаинского

Gal kas žino       2020-01-1 14:26

šios dainelės vertimą į Lietuvių kalbą? Gerb. Nijolė Aleinikova, padėkite išversti šią dainelę. Manau, kad ji turi atgimti iš naujo ir skambėti mūsų lūpose.

mielieji, o viskas priklauso tik       2020-01-1 14:22

nuo mūsų pačių gerumo, kaip toje linksmoje dainelėje:
От улыбки хмурый день светлей,   
От улыбки в небе радуга проснется,
Поделись улыбкою своей,           
И она к тебе не раз еще вернется!   
И тогда наверняка вдруг запляшут облака, 
И кузнечик запиликает на скрипке!       
С голубого ручейка начинается река,     

Ну а дружба начинается с улыбки,         
С голубого ручейка начинается река,
Ну а дружба начинается с улыбки!
От улыбки солнечной одной
Перестанет плакать самый грустный дождик,
Сонный лес простится с тишиной
И захлопает в зеленые ладоши!
И тогда наверняка вдруг запляшут облака,
И кузнечик запиликает на скрипке!
С голубого ручейка начинается река,
Ну а дружба начинается с улыбки,
С голубого ручейка начинается река,
Ну а дружба начинается с улыбки!
От улыбки станет всем теплей —
И слону и даже маленькой улитке!
Так пускай повсюду на земле
Будто лампочки включаются улыбки!
И тогда наверняка вдруг запляшут облака,
И кузнечик запиликает на скрипке!
С голубого ручейка начинается река,
Ну а дружба начинается с улыбки,
С голубого ручейка начинается река,
Ну а дружба начинается с улыбки

stasys        2020-01-1 13:47

Jotai .. ” Vertė Nijolė Aleinikova ” ..vargiai čia reikia ka pridėti . Styro ilgos Putino ausys .

Jota Stasiui       2020-01-1 13:05

“Bet žodžiai nieko verti jei nežinai kieno lūpos visą tai linki .. būkite atsargus visa tai priimdami.”
O kaip tu manai, kas tas žmogus, ištaręs tokius žodžius?

Jota       2020-01-1 13:02

Na nieko sau stilius! Žmogau 12.54, prasidėjo nauja mums Dievo skirta laiko atkarpa, naujos, dar nuodėmių nesuteptos dienos, o panieka, pažeminantis kitą stilius toks pat. Apie kokią “Atpažinimo” dovaną kalbi tokiais žodžiais? Kaip tavo galvoje talpinasi šventas Jėzaus vardas ir paniekinantys žodžiai kitiems? “tą dar suvokia net Jotos smegenėlės”, “ar tu bent aštuonmetę baigęs”, “Štai tu su savo jotomis, ahais, štaziais kasdien išpilate ant mūsų kibirus nuodų”... Baisu skaityti. Kur tie kibirai nuodų? Dėl Vaido sutinku, jis yra stipriose piktojo pinklėse, ir jį turbūt tegali išgelbėti malda, jokie žodžiai čia nepadės, nes jis jiems kurčias. Jo tiesiog nereikia skaityti ir leistis į diskusijas.

Tačiau kuo skiries pats su tokiu pykčiu ir nepagarba kitiems? Ir kas iš tiesų pila tuos kibirus nuodų ant mūsų galvų? Man iš tikrųjų jūsų paklodės (ar kibirai) po katalikiška medžiaga yra ne daugiau kaip gražios fantazijos, religinė grožinė literatūra su įvairiais savavališkais išmąstymais. Jie nieko neduoda dvasiai, nebent taikiau nuteikia sielą, bet aiškaus Dievo atvaizdo tikrai neatskleidžia, galbūt net dar labiau jį užtemdo.

Sakoma, kas suvaldo kalbą, tas nuėjo pusę tobulybės kelio. Taigi žiūrėk, ką rašai ir kalbi.

stasys        2020-01-1 12:59

Visada žiūrėkite kas ta Tiesa Jums iš savo delnu dalina . Man kaip ‘civiliokui’ labai patiko versto teksto mintys cit. ” Naujieji Metai – tai dėkojimo ir vilties laikas: dėkojimo Dievui už Jo malones, ir vilties – kad jie nenuskurs ir ateityje. Kaip žuvis, esanti vandenyje, nesupranta, kas yra vanduo, kaip paukštis, sklandantis padebesiais nežino, kas yra oras, į kurį atsiremia jo sparnai, taip ir mes nežinome visų Dievo geradarysčių mums.”  Bet žodžiai nieko verti jei nežinai kieno lūpos visą tai linki .. būkite atsargus visą tai priimdami .

Vaidas vėl atkrito?       2020-01-1 11:54

Turbūt nė nebuvo pasveikęs. Vaidai, jei ir toliau skaitysi blogas knygas, apaksi ir išprotėsi. Gražus tas tavo cituojamas tekstas, ir jame tik viena ryški nesąmonė, deja, tai falsifikatas. Tai ne Jėzaus žodžiai. Sako, kai nelabasis nori suvedžioti naivų berniuką, tai jis pasirodo jam spindinčios gražuolės pavidalu. Tas pats ir čia. Be reikalo įsikandai tą krikštą. Juk krikštas būna ne tik vandeniu (tą dar suvokia net Jotos smegenėlės), bet ir ,,Šventąja Dvasia ir ugnimi”. Juk nesuvoki tos ugnies kaip degančių malkų ar durpių? Nors… Štai kad ir tavo išvedžiojimai apie nuodus… Klausyk, Vaidai, ar tu bent aštuonmetę baigęs, kad nesuvoki alegorijų, metaforų, hiperbolių ir kitų retorinių figūrų, kurias taip mėgo Jėzus? Nuodų juk irgi būna visokių. Štai tu su savo jotomis, ahais, štaziais kasdien išpilate ant mūsų kibirus nuodų. O ar mes nusinuodijame? Ne, nes mes turime priešnuodį - Atpažinimo dovaną. Sakai, Morkus negalėjo taip rašyti? O jeigu jis pats tą girdėjo, ar turėjo teisę nerašyti? Čia tik tu sau tą leidi - viską kreipti savaip. Tu čia save įsivaizduoji tokiu Dievo žodžio žinovu, bet vis kemši mums tą šimtametę chaltūrą. Jei jau toks išmanantis, tai pacituok, ką sakė Jėzus kad ir 2019-12-27. Nors porą sakinukų. Nagi! Arba 2005-03-21. Arba kas buvo apreikšta 2005-03-04. Negali? Žinau. Ir, beje, labai bjauriai pamelavai, kad apaštalai nedarė jokių stebuklų. Jie tik nebuvo susireikšminę ir savęs nereklamavo. Bet užuominų yra. Taigi…

Dugino škalambai       2019-12-31 23:28

Ir būsiu kai tavo ruskija užsilenks

Jota anonimui 21.38       2019-12-31 23:19

Su Naujaisiais metais! Palik pyktį, apmaudą, pagiežą praeity, būk linksmesnis ir laimingesnis.

Jotai       2019-12-31 20:38

O tavo bičiulis Duginas kada Naujuosius pradznavalina?
(Turėtum žinoti, juk tu esi didelė to ruskio šovinisto imperialisto gerbėja.)

deja        2019-12-31 20:26

šiais laikais šypsomės ir mylime labai dirbtinai, todėl meilė dažnai trumpalaikė mokame pozuoti, bet ta poza taip pat trumpalaikė, deja žmogaus gyvenimas irgi trumpalaikis, kurio mokyklos dažnai net nebaigiame

Svarbiausias dalykas tai, kad       2019-12-31 13:36

“Meilė stipresnė už mirtį.” Tik meilė nepavaldi laikui, nei velniui. Išmokime mylėti taip, kaip Jėzus mus myli. Kyla klausimas, kodėl vaikus moko mąstyti, būti savarankiškais, pažinti pasaulį ir t.t., bet nemokina mylėti savo artimo?

mano        2019-12-31 13:33

kad nuo Adomo ir Ievos įgavom tą prigimtį

Jota > norėčiau       2019-12-31 12:12

Dievo priešU.

Jota > norėčiau       2019-12-31 12:11

straipsnis tikrai geras, dvasingas. O piktoji dvasia nėra kokia nors abstrakcija nei gyvuliška prigimtis mumyse: tai realiausia būtybė, Dievo sukurtas buvęs šventas angelas, per maištą tapęs Dievo prieš

Klausimą dėl ekumenizmo šiuo atveju atidėkime: per sunkus.

Jota       2019-12-31 12:02

Ortodoksų Naujieji metai (bažnytiniai, vadinamasis indiktas) prasideda rugsėjo 1, pagal naująjį kalendorių - rugsėjo 14). Vertėja turbūt pati nesusigaudo, kokius Naujuosius metus archimandritas Rafailas turėjo galvoje: bažnytinius ar civilinius.

norėčiau        2019-12-31 11:28

padrąsinti Vaidą žiūrėti į gyvenimą tikrovės akimis ir nebijoti išsakytos tiesos, autorius viską labai teisingai surašė ir ačiū Jums. Velnias (galim pavadinti gyvulišką prigimtį mumyse) niekuomet nenugalės Dieviškos prigimties, bet jos grumsis kiekvieną dieną iki žmogaus gyvenimo pabaigos.


Rekomenduojame

Geroji Naujiena: Kad ieškotume Jo Karalystės ir Jo teisumo

Vytautas Sinica. Kas yra leftizmas?

Vygandas Trainys. Partizanų ir kitų Lietuvai pasiaukojusių žmonių juodintojai nusipelno platesnio komentaro

Raimondas Navickas. Rinkimų naujienos iš ateities

Vitalijus Karakorskis. Atviras laiškas advokatei Fainai Kukliansky

Karolis Venckus demaskuoja: vaikų prievartautojas, ištvirkinęs pasaulio elitą. Lietuvoje to nėra?

Algimantas Rusteika. Dar kartą apie idiotus ir idiotizmą

Neringa Venckienė. Nušautas pedofilo Džefrio Epšteino ir DEUTSCHE BANK bylą nagrinėjusios teisėjos sūnus

Arvydas Anušauskas. Prašau pagalbos – tai gali sustabdyti insinuacijomis ir iš piršto laužtais teiginiais grįstą šmeižto kampaniją

Bronius Puzinavičius. Ar sprendimą dėl Lukiškių aikštės monumento turėtų priimti tik menininkai?

Vytautas Sinica. Užsienio „gerąją patirtį“ reikia įvertinti iš anksto

Rinkimai Lenkijoje – kova ir pramoga

Verta prisiminti. Arvydas Šliogeris. Pamatinė žmogaus dorybė yra drąsa

Vytautas Radžvilas. Remti Bideną – tiesti kelią Merkel-Putino paktui

Jolanta Miškinytė. Dar viena šeima prašosi oficialaus prieglobsčio Lenkijoje

Algimantas Rusteika. Pabaigos pradžia

240 000 žmonių pasirašė Baltųjų rūmų peticiją raginančią paskelbti George’ą Sorosą teroristu

Vytautas Radžvilas. Laisvė – tai ne teisė voliotis smėlio dėžėje ant didvyrių kaulų…

Raimondas Navickas. Prasideda…, arba „Eikite ... su savo ‘Black lives matter’ afera“

Vytautas Sinica per Marijos radiją. Ką šiandienos žmogui sako istorinės atminties ženklai: paminklai, memorialinės lentos, atminimo aikštės?

Nacionalinis susivienijimas. Apie cenzūrą ir Lukiškių aikštę

Rasa Čepaitienė. Kaltė ir įniršis

Geroji Naujiena: Palikti iki pjūties

Iš propagandos frontų. Užkalnis: pagaliau Lietuva atsiveria imigrantams. Pasitinku su gėlėmis

Raimondas Navickas. Versli moteris – kiekvieno politiko svajonė

Joana Noreikaitė. Liepos 17-toji

Dar viena 17-oji Simono Daukanto aikštėje: kas išgirs ir atsakys, ar dar gyva Deimantė?

Justas Mundeikis. Imituokime socialinį dialogą. Antra dalis

Algimantas Rusteika.Tikras lietuvis viską, kas jam sakoma, užmiršta per savaitę

Vytautas Sinica. Europa, kurios gėdijasi tariami euroentuziastai ir kurią taip mylime mes, ‘euroskeptikai’

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.