Naujienos

Aras Lukšas. Išpuolis prieš Generolą Vėtrą: čekistinio žanro klasika

Tiesos.lt siūlo   2018 m. rugsėjo 13 d. 21:57

7     

    

Aras Lukšas. Išpuolis prieš Generolą Vėtrą: čekistinio žanro klasika

lzinios.lt

Šiandien (rugsėjo 11 d.) įtakingas JAV dienraštis bei interneto portalas „The New York Times“ paskelbė Andrew Higginso straipsnį „Nacių kolaborantas ar tautos didvyris? Testas Lietuvai“ . Šiame rašinyje mėginama dar kartą mesti šešėlį ant antinacinio ir antisovietinio pogrindžio veikėjo Jono Noreikos, kuris mūsų laisvės kovų istorijoje amžiams pasiliko kaip bebaimis ir pasiaukojantis Generolas Vėtra.

Iš esmės šiame rašinyje nėra nieko nauja. Straipsnio autorius, remdamasis SSRS – Vokietijos karo pradžioje į Sovietų Sąjungą pabėgusio ir taip Holokausto išvengusio vilniečio sūnumi Eugenijumi Bunka, JAV gyvenančia nutautėjusia J. Noreikos anūke Silvia Foti, Holokausto „biznelio“ nevengiančiu bei lietuvių tautinio jaunimo eitynėse nuolat nacių ieškančiu jidiš profesoriumi Dovydu Katzu, vėl perša Amerikos skaitytojui jau ne kartą girdėtą mintį. Esą nacių koncentracijos stovykloje kalintas Generolas vėtra pats kolaboravęs su naciais ir dalyvavęs Holokauste, todėl jo atminimas turėtų būtu ištrintas iš mūsų su jumis atminties.

Į „The New York Times“ straipsnį dėmesį atkreipęs dienraštis „Lietuvos žinios“ primena, kad liepos mėnesį tokius pat kaltinimus mūsų pogrindininkui metė Lietuvos žydų bendruomenė. Jos pareiškime piktinamasi, kad „iki šiol nepašalintas J. Noreikos atminimui skirtas ženklas – lenta ant Lietuvos Mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos pastato adresu Žygimantų g. 1“, o atsakingos institucijos raginamos „išspręsti J. Noreikos atminimo lentos pašalinimo klausimą iki Valstybinės Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dienos 2018 m. rugsėjo 23-ąją minėjimo.“

Į JAV dienraščio straipsnį lyg į signalinį švilpuką sureagavo ir etatinis Lietuvos laisvės kovotojų atminimo niekintojas – nieko bendra su Lietuva neturintis Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Markas Adamas Haroldas. Socialiniame tinkle „Facebook“ „The New York Times“ rašinį jis komentavo taip: „Noreika buvo „desk killer“. Pats nešaudė, o buvo aukščiausias regiono autoritetas kai kiti šaudė. Net ir gyveno žydų name, nes kažkur tie žydai dingo. Meras parašė laišką genocido centrui, paprašyti daugiau informacijos apie šiame straipsnyje esančią informaciją. Genocido centras dar neatrašė, ta prasme… net miesto merui neatrašė. Afigienas tas „tyrimų“ centras. Teismas davė jiems daugiau laiko atsakyti į klausimus, nes yra „daug darbo“. O centras anksčiau sakė kad nereikia ištirti nieko nes viskas jau ištirtas. Nesąmonė. Kam paprašyt daugiau laiko jei viskas jau ištirtas?“

Komentuoti šio ir ankstesnių išpuolių prieš Generolą Vetrą bei kitus mūsų laisvės kovotojus, gal ir nevertėtų jei tokie paskviliai, o vėliau į juos reaguojantis „vox populi“ nebūtų absoliuti žanro klasika. Dar 1957 metų gruodžio 22 dieną LKP oficiozas „Tiesa“ paskelbė LSSS KGB vadovybės pareiškimus, kuriuose partizanai ne tik tapatinami su nacių karo nusikaltėliais, bet ir visa ginkluota pokario kova pateikiama kaip brolžudiškas pilietinis karas. Kita mintis, kurią KGB nuo septintojo dešimtmečio pradžios mėgino įpiršti lietuviams – esą ginkluoto pogrindžio kovas įkvėpė sovietams priešiškos Vakarų valstybės, tad partizanai buvę šių šalių specialiųjų tarnybų agentai ar samdiniai.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Zydai       2018-09-15 13:42

turietu apsispresti, kaip jie ziuri i santykius su Lietuva ir lietuviais.Is vienos puses, nemaza dalis zydu, puikiai integravosi i Lietuvos visuomene ir Lietuva jiems tapo namais.Kiti gi vis nerimsta ir tarnauja mamonai, tuo paciu deklaruodami, kad Lietuva jiems taip kazkodel priklauso.

E951       2018-09-14 12:13

Gerbiamas Arai, išeikit iš liberoidinių “Lietuvos žinių”, nebarstykit perlų kiaulėms.

nesugebame apsiginti       2018-09-14 9:50

Ačiū ir pagarba Šiaulių savanoriams, kurie pateikia sąrašą žydų “herojų”, apie kuriuos būtų geriau mums nieko nežinoti, o apie jų veiklą pokaryje galvoti tik gerai arba labai gerai.
Labai apmaudu, kad mus gali visi kaltinti, o mes esame tokie bejėgiai, nesugebantys apginti savo Tautos garbės nei prieš lenkus, nei prieš žydus, nei prieš rusus.

iš dalies mes ir patys kalti       2018-09-14 2:47

Seniai laikas sudėti visus taškus ir aiškiai įvardinti didelio masto žydų kolaboravimą su komunistiniu režimu. Kai kur Lietuvoje net trėmimų sąrašai buvo derinami su vietos rabinu. Buvo netgi pilna aiškaus proto liudininkų, pasiryžusių tą detaliai paliudyti teisme. Bet dabar jau vėlu, nes išmirė tie, ir taip garbaus amžiaus Nepriklausomybės atkūrimo pradžioje sulaukę, senoliai. Jie ir apie žydšaudžius daug nepatogios tiesos paliudyti galėtų, papasakotų, kaip su vokiečiais nepasitraukę žydšaudžiai vėliau ėjo “atgailauti” į stribus. Ir ne vienas-kitas, o tikrai gana masiškai. Kai kurie net LSSR nusipelniusiais veikėjais tapo, pasakodavo moksleiviams ir kolūkiečiams apie savo “kovą už tarybų valdžią prieš buržuazinius nacionalistus” pokariu Lietuvoje.
Gal net būtų prabilę ir padorūs žydai.
Bet mes net nesugebėjome B.Netanjachu nutenmpti į KGB muziejų, kai jis ne iš gero gyvenimo neseniai lankėsi Vilniuje. Apsilankytų, apsidairytų į kiekvienam sionistui nesvetimos nusikalstamos organizacijos, davusios tiek daug Izraelio didvyrių, irštvą, gal ką supratęs būtų.
Bet artimiausiu metu bus ir gerų žinių. Net keista, kad žydai, tikrai būdami protingais ir įžvalgiais žmonėmis, patys nepastebėjo kaip save į kampą įsivarė ir savižudiškai spraudžiasi į jį toliau. Istorijoje dažnai mažutis akmenukas viską apverčia aukštyn kojomis. Ir jau dabar visos sąlygos tam, pačių žydų dėka, yra. Kartais net atrodo, kad jie ir patys viską supranta, bet gena tas negeras mintis į šoną, bando dar kažkiek pagyventi idiliškoje saviapgaulėje.

kažkokia       2018-09-13 23:22

čia tik patriotinė demagogija prieš tą NYT straipsnelį .

Ervė       2018-09-13 23:05

Turbūt tai Silviai Foti kas nors pasakė, kad Štuthofe ir kituose vokiečių konclageriuose kalėjo ir pro kaminus išrūko tikrų tikriausi nacių kolaborantai. O ji, vargšė, iš to susijaudinimo net pamiršo paklausti, kas tuos ,,kolaborantus” ir ,,nacius” ten uždarė. O gal garbę prisiėmė ,,taurieji” enkavėdistai smile?

$+$       2018-09-13 22:37

„Mūsiškių” patronai niekur nedingo, jie tik laikinai atsitraukė. Laikinai.
⤵⤵⤵
Laukia kol šio sąrašo sudarytojai, Šiaulių savanoriai, išmirs ir visi viską pamirš. Liks tik „švarus” holokaustas.

1. Bidinskis Michailas Grigorjevičius- kapitonas, MGB A valdyba.
2. Blochas Gilelis - majoras, MGB 2N valdyba (kovos su partizaniniu judėjimu). Vietinis, gimė Biržuose 1908m.
3. Breneris Moisiejus - MGB tardytojas, vietinis, gimė Utenoje 1909m.
4. Demba Icikas - NKGB 2sk., vietinis, gimė Pumpėnuose 1901m.
5. Dušanskis Nachmanas - MGB 2N sk., vietinis, gimė Šiauliuose 1919m. Patrauktas atsakomybėn už lietuvių tautos genocidą .
6. Faktorauskas Volfas ¬- majoras NKVD finansų viršininkas.
7. Feigelsonas Grigorijus - NKGB A skyrius.
8. Finkelšteinas Leonas - NKGB operįgaliotinis, vietinis, gimė Kaune 1922m.
9. Frenkelis Chaimas - MGB Šiaulių valdybos 2 sk., vietinis, gimė Kybartuose 1921m.
10. Gamzė Chanonas - kapitonas.
11. Goldbergas Isakas - kapitonas, vietinis, gimė Vilniuje 1900m.
12. Grožnikas Giršas - NKGB politinis skyrius, vietinis, gimė Trakų apskrityje 1918m.
13. Kaplanas Maksas - majoras, MGB Kauno m.valdyba.
14. Karpis Nachemija - NKVD administracijos sk., vietinis, gimė Merkinėje 1902m.
15. Kerbelis Samuilas Abramovičius - papulkininkis MGB Kauno m.valdyba.
16. Klipaitė- Livinzonaitė Šeina - NKGB slaptasis skyrius.
17. Komodaitė Judita - viena iš pirmųjų  A.Sniečkaus vadovaujamo VSD darbuotojų. 1940m. liepos mėn. grupės, parengusios suimtinų krikščionių demokratų sąrašą, vadovė. Vietinė, gimusi Kėdainiuose 1906m.
18. Leščinskis Isakas - majoras.
19. Levitacas Faivas - NKGB 4 sk., vietinis, gimė Žagarėje 1913m.
20. Piščikas Borisas - kapitonas.
21. Plotkinas Leivikas Movševičius - leitenantas.
22. Rozauskas Eusiejus - papulkininkis, NKGB tardymo sk.viršininkas.
23. Slavinas Aleksandras - papulkininkis.
24. Štarkmanas Markas - papulkininkis, MGB B skyrius.
25. Šulga Isakas - papulkininkis, MGB 5 skyrius.
26. Švarcmanas Danilas - NKVD 3 sk.
27. Todesas Danielius - papulkininkis.
28. Todesas Ruvinas - leitenantas, vietinis, gimęs Utenos apskr. 1917m. 1944.12.07 Lietuvos partizanų nukautas.
29. Vicas Jakovas - pulkininkas, NKVD Šiaulių apskr.viršininkas, trėmimų komisijos narys.
30. Vildikanas Kasrielis - NKVD slaptasis skyrius.
31. Vilenskis Moisiejus - NKGB tardymo dalies viršininko pavaduotojas.
32. Zaidenvurmas Izrailis Lazarevičius - leitenantas.
⤵⤵⤵
Lietuviai visus testus senai išlaikė. Ir prie Laptevų jūros ir Kazakstano kasyklose. Neskaitant tų, kurių pavardės išgremštos Gedimino prospekto pastato blokuose.


Rekomenduojame

Bronius Puzinavičius. Estams pasisekė – jie turi alergijai paminklams atsparią ir galvoti apie praeitį nevengiančią Prezidentę

EŽTT: Norvegija pažeidė žmogaus teises byloje dėl vaiko teisių

Liudvikas Jakimavičius. Išeiviai ir mes, arba Gyvenimas Vezuvijaus papėdėje (papildyta)

Lidžita Kolosauskaitė. Švietimo spindesys ir skurdas

Švedijos parlamento rinkimuose - pažeidimai ir išpuoliai prieš Švedijos demokratus

Valdas Vižinis. Laiškas emigravusiems. Ir VALSTIEČIAMS

Martynas Katelynas. Rinkimai Švedijoje: nevaldoma masinė migracija nulems rezultatą?

Vidas Rachlevičius. Apie Prezidento rinkimų kampaniją kitaip, arba Kas mums visiems atsitiko, kad dabar turime tai, ką turime?

Geroji Naujiena. Jį sutikę net kurtieji girdi ir nebyliai prabyla!

Kaip atsiranda prekeiviai Lietuva?

Roko Gasparaičio interviu su Arnoldu Zdanevičiumi, buvusiu homoseksualu: „Homoseksualizmas yra baisi liga, sielos liga“

Andriaus Švarplio replika A.Lašui, arba Dar kartą apie viešojo sektoriaus (o ne Landsbergių verslo) nususinimą prisidengiant „teise ir laisve rinktis“

Chemnicas: prieš nevaldomą imigraciją protestuojantys vokiečiai priminė Angelai Merkel nuo pabėgėlių rankos žuvusius tėvynainius

Algimantas Rusteika: Prapjaukim pilvą ir ką nors padarykim

Popiežius Pranciškus. „Tikri pinigai kyla ne iš kitų pinigų, o iš darbo“

Andrius Švarplys. Apie lietuviškus influencerius ir JAV „konstitucinę krizę“

Vokietijos vidaus reikalų ministras: „Migracija – visų problemų motina“

Justas Mundeikis. „Ekonomisto komentaras“ – apie minimalų mėnesinį atlyginimą Lietuvoje

Algimantas Rusteika. Jie mus labai myli

Nida Vasiliauskaitė. Tikroji, pagrindinė, pirmaeilė dabarties politinė problema

Andrejus Gaidamavičius: „Premjere, ar taip turėtų atrodyti saugomos teritorijos?“

Rasa Kazėnienė: „Jei tu ne vagis, tu esi niekas“

ES biudžeto komisaras: Europos Sąjungai gresia „mirtinas pavojus“

Valdas Vasiliauskas. Viešame TS-LKD partijos pirmininko laiške įsivėlė logikos klaida

ES daugėja ne santuokoje gimusių vaikų, Lietuvoje – ne

Rasa Čepaitienė. Sekso ekonomikos spąstuose

Valdas Vasiliauskas. Profesija – ministrės vyras (papildyta video)

Jonas Burokas. Atverkime savo širdis žuvusių už Tėvynės laisvę pagerbimui ir teisingumui

Valdemaras Klumbys. Vilnius irgi tvarkosi: Reformatų parkas ir kitos žaliosios erdvės

Aušra Maldeikienė. Kaip Kinija tapo strategine Lietuvos partnere?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.