Ar salė avarinė ar savivaldybė?

Irena Vasinauskaitė   2013 m. lapkričio 29 d. 20:04

2     

    

Ar salė avarinė ar savivaldybė?

Šiaulių apskrities bendruomenių konfederacija veikia trečius metus, tačiau pakeitė jau kelias susibūrimo vietas. Ir ne todėl, kad organizacijoje dirbtų nesugyvenamo charakterio žmonės. Visos turėtos patalpėlės buvo arba nedidelių organizacijų, kurios anksti užblokuojamos, arba aktyvi pramoginė veikla juose prasideda vakare. Konfederacijos nariai – darbingo amžiaus ,todėl į pasitarimus pageidauja rinktis po 17 val.

Istorija tokia: konfederacija kūrėsi Šiaulių Filharmonijos salėje, visus metus posėdžiaudavo rajono kultūros skyriaus patalpose, dabar glaudžiasi P.Višinskio bibliotekoje, kur laisvą kampą randa. Nuoširdžios bibliotekos darbuotojos supranta, kad bendruomenėms bendravimas būtinas, o Šiaulių valdžios žmonės susigalvojo šimtus priežasčių, kad tik aktyvių piliečių į savivaldybės salę neįsileistų. Bene tris metus konfederacijos žmonės mynė takus pas administracijos direktorių konservatorių Vladą Damulevičių, kad primintų, jog prieškario Lietuvoje dabartiniame savivaldybės pastate buvo įsikūrę Tautos namai. Tačiau šiam tarnautojui istorijos priminimas nei širdies, nei proto nesuvirpino. Paaiškino tuomet, kad savivaldybės pastatą saugoti perdavė privačiai firmai, o ši ,vos tik klerkai darbą baigia, patalpas užblokuoja ir įjungia signalizaciją. Kaskart, eidami ar važiuodami pro Šiaulių savivaldybę, konfederacijos žmonės šypsojosi, matydami šviesas pastato languose ir po 19 val. Kai užrakinamos valstybės ar savivaldybių tarnautojų širdys, atsiblokuoja ambicijos ir noras pademonstruoti valdžią – noriu įsileidžiu, noriu – siunčiu velniop…


Gedeminas Vyšniauskas. Vadimo Bubmano nuotr.

Pavargęs nuo persidirbimo Šiaulius valdančioje koalicijoje, į opoziciją pasitraukė konservatorius Vladas Damulevičius. Jo vieton stojo socialdemokratas Gedeminas Vyšniauskas. Pastarasis, prieš tapdamas savivaldybės administracijos direktoriumi, pats buvo konfederacijos narys, patyręs nevyriausybinės organizacijos benamio dalią. Todėl viltimi ir tikėjimu apsiginklavę konfederacijos ir Rėkyvos gyvenvietės bendruomenės pirmininkė Nijolė Malakauskienė, Lieporių mikrorajono bendruomenės vadovė Elvyra Užkuraitienė, Šimšės bei Dainų mikrorajonų bendruomenių pirmininkai atitinkamai Jonas Mileris ir Virgilijus Balčius, pasikvietę draugėn Šiaulių rajono Ginkūnų seniūnijos bendruomenės lyderę Zitą Kliknienę, užsiregistravo į priėmimą pas svaigią karjerą padariusį buvusį kolegą – naująjį direktorių.


Nijolė Malakauskienė. Ugniaus Malakausko nuotr.

G.Vyšniauskas konfederacijos atstovus priėmė, tačiau nieko džiuginančio negalėjo pasiūlyti. Kažkada pats uoliai patalpų bendruomenėms reikalavęs ir net bendruomenių namus Šiauliuose statyti siūlęs, p. Gedeminas pateikė naują versiją, kodėl bendruomenių atstovų negali įsileisti į senąją savivaldybės Tarybos posėdžių salę: girdi, ši yra AVARINĖS būklės. „Žinote, po Rygos „Maksimos“ griūties labai bijome, kad mūsų žmonių nelaimė neištiktų“, – porino į priėmimą atėjusiems G.Vyšniauskas. Kai konfederacijos atstovai juo nepatikėjo, naujasis administracijos direktorius išsikvietė savivaldybės turto valdymo skyriaus vedėją Gytį Skurkį. „Avarinė? Pirmą kartą girdžiu“, – nustebo šiaip labai informuotas Šiaulių tarnautojas. Bandė dar aiškinti buvęs bendruomenininkų bendražygis, kad gal visus reikalus geriau žino Statybos skyriaus vadovas E. Vaičeliūnas, bet visuomenininkai šio išklausyti jau nebenorėjo.

Kalbų laikas baigėsi, atėjo metas – veiksmams. Šiaulių apskrities bendruomenių konfederacijos narių susirinkime buvo nutarta raštu kreiptis į Šiaulių savivaldybės merą Justiną Sartauską, kad jis su savo bendrapartiečiu Gedeminu Vyšniausku ir kitais tarnautojais pagaliau išsiaiškintų patys, o po to informuotų bendruomenes: kas Šiauliuose avarinis – senoji Tarybos posėdžių salė ar visa savivaldybė. O kol vyksta aiškinimaisi, kol stumdomi ir vaikomi piliečiai, minimoje salėje vyksta renginiai – veikia Trečiojo amžiaus universitetas, suburiantis po du šimtus senjorų, posėdžiauja valdančiųjų partijų ponai. Ir tą dieną, kai GedeminasVyšniauskas įžūliai melavo bendruomenių pirmininkams, Šiaulių savivaldybės tinklapyje puikavosi skelbimas, kviečiantis daugiabučių gyventojus š.m. gruodžio 5 d. į seminarą „dėl namų šiltinimo kokybės“.

* * *

 

Viešas paklausimas Šiaulių merui ir savivaldybės tarnautojams

 

Dėl patalpų susirinkimams

2013-11-29

Šiauliai

Šiaulių apskrities bendruomenių konfederacijos atstovai 2013 m. lapkričio 25 d. lankėsi Savivaldybės administracijos direktoriaus Gedemino Vyšniausko priimamajame prašydami leisti bendruomenių narių susirinkimams kas antrą trečiadienį (savaitės dieną galima būtų pakeisti) nedarbo valandomis, t. y. 17–19 val., naudotis senąja Tarybos posėdžių sale.

Priėmimo metu išgirdome gana prieštaringą informaciją – G.Vyšniauskas teigė, kad senoji salė yra avarinės būklės, o į priimamąjį iškviestas Turto valdymo skyriaus vedėjas Gytis Skurkis teigė pirmą kartą apie tai girdįs.

Vadovaujantis Šiaulių apskrities bendruomenių konfederacijos susirinkimo, vykusio 2013 m. lapkričio 27 d. nutarimu dar kartą kartojame prašymą leisti ne darbo valandomis trečiadieniais naudotis senąja Tarybos posėdžių sale arba informuoti:

1. Kokiu norminiu aktu ir kada salė paskelbta avarine?

2. Kokiu norminiu aktu ir kada paskelbta apklausa arba konkursas ekspertų paslaugų pirkimui?

3. Kiek (pateikite prognozes) užtruks salės ekspertavimas, kol buvusiuose Tautos namuose į renginius galės rinktis ne tik valdančiųjų partijų elitas bei jiems prijaučiantieji?

Prašytume į klausimus atsakyti eilės tvarka.


Šiaulių apskrities bendruomenių konfederacijos pirmininkė

Nijolė Malakauskienė

 

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Ugnė       2019-03-8 9:09

Nu jo, nekažką.. Visa valdžia tokia, kas baisiausia, jei kažkas nepatinka - susitvarkyk pats. Svarbu jiems gerai, nepasišakosi. https://restoranassiesta.lt/konferenciju-sales/ tokių porą salių padarytų ir visiems būtų ramu, pretenzijų nebeliktų.

Anikė       2013-11-30 13:38

Kai aktyvūs žmonės neturi kur rinktis,valdžiai lengva"kabinti makaronus”.Mokome
kitus Europoje pilietiškumo,o patys ką darome-po teismus tampomi ir teisiami visuomenininkai,psichiatrinėse bando “paskiepyti”,kad kiti bijotų,mažiau kovotų
už kitų teises…


Rekomenduojame

Švedija keičia kursą – jungiasi prie rytų europiečių: policija prabilo apie „grėsmę sistemai“, griežtinti įstatymus reikalauja net buvęs ABBA narys

Eidamas 101-uosius metus mirė partizanas Jonas Svilainis-Liūtas

Liudvikas Jakimavičius. Papolitikuokim

Tikėjimo mokymo kongregacija: Tikintieji turi žinoti – ant kortos statoma moralinės tvarkos esmė, susijusi su visapusiška žmogaus gerove

Geroji Naujiena: būti Jo

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.