Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Savivalda, Vilnius

Ar K. Škirpos alėja bus pervadinta į Trispalvės, bus sprendžiama po dviejų savaičių. Politikės Kamilės Šeraitės replika

Tiesos.lt redakcija   2019 m. liepos 11 d. 2:48

37     

    

Ar K. Škirpos alėja bus pervadinta į Trispalvės, bus sprendžiama po dviejų savaičių. Politikės Kamilės Šeraitės replika

Liepos 10 dienos sostinės tarybos posėdyje buvo apsvarstytas prašymas inicijuoti Vilniaus tarybos sprendimą dėl K.Škirpos alėjos pervadinimo į Trispalvės alėją.

Ar tarpukario diplomato Kazio Škirpos alėja turės naują pavadinimą – Trispalvės, Vilniaus miesto taryba spręs jau kitame savo posėdyje. Ji įvyks po dviejų savaičių – liepos 24-ąją. Vakar, trečiadienį, sostinės taryba balsavo, ar pritarti šia klausimui po pateikimo.

Šį siūlymą parengė Laisvės partijos frakcijos narys Renaldas Vaisbrodas, išsakęs tokius argumentus: „Iniciatyva pavadinti alėją Trispalvės vardu gimė neatsitiktinai: tiesiog antisemitizmui nėra vietos šiuolaikiniame Vilniuje. Siūlome ištaisyti politinę klaidą padarytą dar 1998 metais kuomet alėja įgijo Kazio Škirpos pavadinimą. Kontraversiškos istorinės asmenybės vardu pavadinta alėja nepriimtina daliai mūsų miesto gyventojų ir ne kartą tapo neigiamo užsienio žiniasklaidos dėmesio priežastimi. Šis sprendimas geriausiai atspindėtų siekį vienyti miestiečius ir kalbėti apie drąsius žygdarbius, kaip Kazio Škirpos vedamų savanorių vėliavos iškėlimas 1919 metų sausio 1-ąją“.

Kaip argumentas, buvo pateiktas ir faktas, kad šis klausimas jau svarstytas ir Vilniaus miesto savivaldybės pavadinimų, paminklų ir memorialinių lentų komisijoje ir kad šios komisijos inicijuotoje internetinėje apklausoje pasisakė daugiau nei 600 respondentų, iš kurių 70 proc. buvo už alėjos pavadinimo keitimą. Tiesa, kaip vilniečiai buvo informuoti, kad tokia apklausa vyksta, informacijos savivaldybės interneto puslapyje nepavyko rasti.

Visą klausimo svarstymą galite pasižiūrėti Vilnius.lt puslapyj:

Balsavimo rezultatai: 15 pritarė šiai iniciatyvai, 13 – prieš, 2 susilaikė, 5 tarybos nariai balsavime nedalyvavžl ČIA.

Jūsų dėmesiui siūlome Kamilės Šeraitės (Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcija) replika apie klausimo svarstymo skubą Vilniaus savivaldybės tarybos posėdyje (išsamesnį jos komentarą šiuo kalusimu skaitykite DELFI.lt portale ČIA).

Šiandien Vilniaus savivaldybės taryboje svarstėme klausimą dėl Kazio Škirpos alėjos pervadinimo į Trispalvės vardo alėją. Diskusija taryboje buvo ilga ir tai rodo tik tai, kad atsakymų turime mažiau nei klausimų.
Panaikinti K. Škirpos alėjos pavadinimą mažų mažiausiai yra skubota iniciatyva, kelianti įtampą, skaldanti visuomenę ir skatinanti jos susipriešinimą.
Mes šiandien bandome atsakinėti į klausimus, į kuriuos patys istorikai dar nėra pateikę galutinių atsakymų. K. Škirpos autorystei priskiriami dokumentai nėra nei jo vardu rašyti, nei jo pasirašyti. Taip pat niekas nėra įrodęs, kokią įtaką šie LAF dokumentai turėjo (ir ar išvis turėjo) ar kaip nors paskatino žydų genocidą Lietuvoje, kas rašoma ir pačioje Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro išvadoje.

 

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Www       2019-07-16 8:18

Gaila Valstybes ir Tautos, kuriai svetimtaučiai parenka didvyrius ar niekselius. Dėl to lietuviams negalima pasistatyti net Vyčio paminklo. Kada lietuvaičiai nusimes vergo pančius??????

Nes Vilnius mūsų, o ne jūsų!       2019-07-14 19:33

Geriau pasirūpinkite šiukšlių šalinimu, ideologijų mums čia nevarę. O jei norite ką pervadinti ar nuversti, prašome organizuoti apklausas pagal visas taisykles, kad vilniečiai galėtų dalyvauti ir nuspręsti, o ne savivaldybės klerkai susimetę internete už mus nubalsuotų.

Google žemėlapiai       2019-07-14 12:45

Tel Avive yra tiek teroristo Menachemo Begino, tiek “Beiruto skerdiko” Arielio Šarono gatvės. Vien iš tokių pavyzdžių galima spręsti apie judošovinistines Lietuvos žydų bendruomenės(LŽB) ir Renaldo Vaisbrodo pažiūras.

Algimantui       2019-07-13 18:27

Tamsta juokaujate ar ne? Juk savaime aisku, kad Vilniaus biurokratai zino, kad turi uznugari auksciau, kaip ir su Vytim taip pat. Ar girdejote pasisakymu is pagrindiniu partiju? Konservatoriu vadovybes (isskyrus senaji Landsbergi, kuris veikia catch all principu, t.y. kalba, ka noretu girdeti kai kurie rinkejai, bet I jo nuomone situo klausimu niekas net nekreipia demesio, skirtingai nuo kitu reikalu) ar Valstieciu? Apie liberalus ar abejus socdemus net nekalbu. Tas ir yra, kad sitai yra proteguojama/organizuojama aukstesniu lygiu. Beje liberalams aukstos materijos kaip tik rupi maziau, jie “arciau zemes”, suprantate, ka turiu galvoj?
zodziu, viskas vyksta kaip tik taip, kaip jiems reikia. O Jus va kol kas galite cia parasyti komentara. Naudokites proga, nes po kokiu 10 metu vargu ar tai tebebus imanoma.

Jules kudekšliui       2019-07-13 5:52

Na, tai pacituokite, ką ten tokio jau rašo, kaip buvo žudomi ne žydų kilmės žmonės ir kodėl iki šiol jų niekaip nepavyksta logiškai apytiksliai suskaičiuoti, nes tiksliai tiesiog neįmanoma? Vien carinės Rusijos imperijos teritorijoje iki karo, kas tokie patvarkė virš 30 milijonų gyvybių? Kokios kilmės žmonės visa tai organizavo? Lietuva tapo akivaizdžiu pasaulio dezistų(dezinformatorių) rojumi, nemanote?

To: to Ruta       2019-07-12 19:30

Perskaitykite K.Skirpa. SUKILIMAS ir tada kudakuokite.

to Rūta       2019-07-12 18:32

O ne žydų kilmės žmonių naikinimą kam priskirtum? Kokiam okupantui ir kas jo sąjungininkais buvo? Laukiame Jūsų aiškaus ir nuoširdaus atsakymo be išsidirbinėjimų ir dviprasmybių, be išvedžiojimų.

Algimantas       2019-07-12 17:23

Vilnius yra Lietuvos Respublikos sostinė todėl gatvių pavadinimo reikalas nepriklauso miesto biurokratams. Jei jau paisyti apklausos, ją reikia atlikti Respublikos mastu

Stasys       2019-07-12 13:00

K. Škirpos alėjos pavadinimo keitimui - NE !  Tegul amžiams lieka K. Škirpos alėja.  Netapkime savo Tėvynės priešais, parsiduodami svetimųjų  užmačios, mums brangių žmonių paniekinimui, mūsų  garbingos istorijos trypimui su savo tais kerzokais ...

Rūta       2019-07-12 10:01

Visus, Vilniaus m. Taryboje balsavusius už K.Škirpos alėjos pervadinimą, laikau Lietuvos išdavikais. Istorijos nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės. Jei nežinot, prieš balsuojant paskaitykit V.Valiušaičio straipsnius, J.P. Kedžio, V.Striužo knygas, Bostone išleistą Lietuvių enciklopediją ir kt. K.Škirpa-pirmasis Lietuvos kariuomenės kūrėjas-savanoris, apdovanotas Vyčio kryžiumi su kardais, pagerbtas kitais ordinais ir medaliais, Lietuvos pasiuntinys Berlyne. K.Škirpos nuopelnai Lietuvai neįkainojami, visas jo sąmoningas gyvenimas skirtas kovai už nepriklausomybę. Tik Lietuvos nedraugai gali jį šmeižti, kaltinti holokaustu. Jis nėra prie to prisidėjęs. Žydų naikinimas yra rudojo okupanto veikla.

to Kas kaltina ir teisia lietuvių didžiavyrius?       2019-07-12 7:37

Tai ne pirmas atvejis, kai puolami Lietuvos karininkai, rengę Lietuvos išlaisvinimo nuo SSSR bolševikinių okupantų pasipriešinimo kovas, partizaninį karą. Vilniuje kūjais daužomos Lietuvos Didvyrių atminimų lentos, teikiami siūlymai naikinti jų įamžinimą pervadinant gatves. Nepriklausomoj Lietuvoje tęsiama „bolševikinė“ šmeižto kompanija prieš 1941 m. Lietuvos Birželio sukilimą bei Partizaninį karą.

Armonaitė, KGB generolo Anzelmo Armono anūkė(?), kartu su seksualinių orgijų klubus propaguojančiu Šimašiumi, kurio nurodymu iš Lukiškių aikštės buvo išmontuota pašventinta atminimo lenta (vėliau visuomenė išsireikalavo ją grąžinti), kurioje iškaltas čia palaidotų relikvijų sąrašas, susikompromitavusią liberalų partiją persivadina į „Laisvės” partiją ir visus kovojusius už dorybingos! Lietuvos laisvę (gen. J. Noreika, K. Škirpa ir kt.) suvokia kaip savo konkurentus ir siekia nugramzdinti užmarštin. Visa tai ir amoralu, ir antiistoriška, vien todėl - stabdytina.

Kruvinsies, Džeikai,       2019-07-12 6:57

kurdamas Trijų Jūrų imperiją. Su tuo planu bus naujasis Lietuvos prezidentas greit supažindintas Varšuvoje. Bus pasiūlyta kuo greičiau asimiliuotis tose jūrose - išnykti mums kaip dūmas, anot Maironio.

Greit Lietuvos       2019-07-12 6:53

inteligentai tą gatvę pervadins į Rusijos imperijos “Trispalvės” gatvę.

labai paprasta       2019-07-12 2:39

Kaip argumentas, buvo pateiktas ir faktas, kad šis klausimas jau svarstytas ir Vilniaus miesto savivaldybės pavadinimų, paminklų ir memorialinių lentų komisijoje ir kad šios komisijos inicijuotoje internetinėje apklausoje pasisakė daugiau nei 600 respondentų, iš kurių 70 proc. buvo už alėjos pavadinimo keitimą. Tiesa, kaip vilniečiai buvo informuoti, kad tokia apklausa vyksta, informacijos savivaldybės interneto puslapyje nepavyko rasti.

Galimi variantai:
1.Apklausos nebuvo/apklausti “savi”(įsisavintos biudžetinės lėšos)
2.Apklausa rengta tarp tikslinės auditorijos respondentų (patys žinote, kokios)
3.Apklausa vyko elektroniniu būdu tokiais pačiais principais kaip ir dėl paminklo Lukiškių aikštėje.

smile

Jokūbėliui       2019-07-12 2:34

Kiekvienas pagal save sprendžia. Ypač tokie, kurie patys kamuojami nepilnavertiškumo kompleksų.

Kas kaltina ir teisia lietuvių didžiavyrius?       2019-07-11 23:48

- tiesiogiai tarnavę okupantams arba jų palikuonys (Šimašiaus bendrapartietės Armonaitės atvejis). Taip tęstis daugiau negali.

Dzeikas       2019-07-11 23:01

Kazio Skirpos alejos pervadinimas i “trispalves” (nepatikslinta kokios: Rusijos,italijos, Vokietijos) dalykas aisku gedingas. Kodel tokia skuba? Speju todel, kad istorikai dar netare galutinio zodzio, uztat sponsoriai grasina ta zodi(apie sponsoriavima t.y. , na suprantat patys fondai ir kitos subsidijos ant kurios laikosi Lietuvos “ikanomika”) tarti labai greit - lieka senas pavadinimas - ir jus kuproti elgetos. Kitaip valdziukes mikluma suprast negaliu.
Bet ir prosvaisciu artimiausia istorini laikotarpi nenusimato, “mieli Lietuvos zmogai”. Kodel? Ogi todel , kad komentaruose taip tycia patriotiniuose tematau inkstima a la “o va stai Arielis Saronas rankas iki alkuniu susikruvino arabu krauju au-au-au! Kodel mums negalima? U-uuu!
Labai tipiska lietuvio reakcija.
Vietoj to, kad ramiai ir nemikciojant pasiust nepatenkintus alejos pavadinimu velniop.
Deja, nebuna taip,kad paslemekai ir vagys butu drasus ir pasiryze isbandymams.O kitokios valdzios lietuviai deja issirinkt neigalus.

Al.       2019-07-11 23:00

Manau, logiškas sekantis žingsnis - išardyti Rasose memorialą Juzefui Pilsudskiui, 1920 metais sudariusiam sąjungą su Ukrainos prezidentu Simonu Petliūra, kurio valdymo metu pogromuose nužudyta 100 000 žydų.

Manau’ui: Jei Škirpa sukilimą rengė su vokiečiais, tai kodėl vokiečiai jį suėmė ir visą karą pralaikė Berlyne ? Norėjo sužlugdyti sukilimą ? Kaip reikėjo elgtis Lietuvos elitui kai iš abiejų pusių įremtas šautuvas ? Iškart atsukti abu žandus ir romiai laukti antrojo Jėzaus Kristaus atėjimo ? Jei yra įrodymų, kad žmogus vienaip ar kitaip nusikalto žmoniškumui, įrodymus turi vertinti teismas, ekspertų pagalba. Ir jei kaltas, turi būti apkaltintas sui visom iš to išplaukiančiom pasekmėm. Jei nekaltas, turi būti apkaltinti jį šmeižusieji.

Aš asmeniškai Senamiesčio gatvių pavadinimuose nediegčiau jokių naujoviškų laikų pavadinimų. Arsenalo gatvė, Sereikiškių gatvė...

tolerantiškas judofilas       2019-07-11 21:44

Škirpa - lochas. Jis tik ne iš gero gyvenimo turėjo taikstytis su Trečiojo Reicho ideologinėmis nuostatomis. Matai, nes neva dėl to, kad niekas iš Vakarų sąjungininkų nepanoro “D dienos” Baltijos šalių pakrantėje prieš bolševizmą.
Bet užtai Lietuva(kartu su Baltarusija) tikrai turi vertą kandidatą, kurio garbei turėtų būti pavadinta ši gatvė. Tai - ARIELIS ŠARONAS, nusipelnęs Izraelio generolas, gynybos, užsienio reikalų ministras ir net ministras pirmininkas! Litvakų šeimoje Palestinoje gimęs DIDVYRIS! Va jis tai NEMYŽO 1982m. palestiniečių pabėgelių stovykloje prie Beiruto! Pagal geriausią SS pajėgų baudžiamųjų dalinių praktiką palestiniečių pabėgelių stovykla buvo blokuota Izraelio kariuomenės dalinių, o krikščioniškoji Libano pilietinio karo frakcija “Falanga” puolė skersti palestiniečius. smile Tie bėgo, rėkė, bet žydų kariai, vadovaujami KARIO Šarono neleido nei moterims, nei vaikams pabėgti už perimetro ribų. Rezultats įspūdingas - apie 800 žuvusiųjų! Tame tarpe, moterys, vaikai ir senyvo amžiaus žmonės. smile
Ar jūs per savo niekingą gyvenimėlį esate kažko panašaus pasiekę? smile Tik, tiesa, paskui kažkokie lochai pasaulyje ir pačiame Izraelyje pradėjo kelti triukšmą, todėl skerdynes pabėgelių stovykloje prie Beiruto buvo priversta tirti Izraelio parlamento Kneseto speciali komisija. Nieko jie KARIUI nepadarė, bet jis turėjo atsistatydinti iš gynybos ministro pareigų, nors vis tiek liko vyriausybėje ministro be portfelio pareigose. Ai, na dar atsirado “Beiruto skerdiko” pravardė. :( Bet tai nesutrukdė didžiajam litvakų palikuoniui ir toliau sėkmingai užimti aukščiausius postus Izraelyje. Nes jis NEMYŽO, priešingai, nei Škirpa ar generolas Noreika-Vėtra. Tik pamanykit, visokie atsargūs, riboti antisemitiniai(tpfu ant ahabū!) pasisakymai ir kažkokie ten dokumentų pervizavimai dėl getų! Kas tai yra, palyginus su moterų ir vaikų žudynėmis! smile
Todėl reikia tik didžiuotis, kad kažkokio tai locho Škirpos gatvė bus pavadinta DIDŽIOJO LITVAKO-KARIO Arielio Šarono garbei! Tai yra didžiulė GARBĖ tiek Vilniui, tiek visai LIETUVAI!

Rūta       2019-07-11 19:07

Pagarba Kamilei Šeraitei

Jules       2019-07-11 17:24

Winnie(Čerčilis) akivaizdžiai kolaboravo su Stalinu ir dalijosi Europą be jokių skrupulų Teherane, Jaltoje, Maskvoje ir Potsdame - Maskvoje ir Potsdame atidavė Baltijos šalis Stalino Rusijai, kaip teisėtą paveldą ir ambiciją nuo amžių amžinųjų ir nieko. Pasiuntė mus Gulagan arba sušaudymui už kampo. Viskas čiki piki, ane? Iki karo Sovietija jau buvo paklojusi virš 30 milijonų gyvybių, turėjo masinio žmonių galabijimo patirties, todėl tokia kaip tik tiko Vakarų Liberal-dimokratams į pagrindines sąjungininkes. Na, o bendras Viniuko ir dėdės Džo išgertuves labai gerai aprašė Ruzo sūnus - galit pasiskaityti, kas netingite. Transformacija iš Bolševikų partijos į liberalijas tiesiog superinė, bravo. Geriau nebūna, tad Vakarų pasaulio moralinės vertybės neginčijamos - jos tiesiog tobulos. Amerikos viceprezidentas, aplankęs Kolymą ir Sibirą, išdidžiai visam pasauliui pareiškė, kad Sovietijoje jokio Gulago nėr. Ar supratote, kad jokio Gulago nebuvo tenais - Jūs įsigalvojate ir ginčijate europines vertybes, o tai labai negerai. Neigiate pagrindines nekritikuotinas liberalizmo dogmas. Laisvės partijai kaip ir Sovietijos organui “Pravdai” prieštaraut negalima, kitaip - cypė.

Manau       2019-07-11 16:40

Klausimas čia platesnis. Daug platesnis ir gilesnis. Plk. K. Škirpa yra LAF’o kūrėjas Berlyne ir jo centrinės būstinės Berlyne bei Vilniuje, Kaune, kitur Lietuvoje vadovas. Škirpos vadovaujamas LAF’as, bendradarbiaudamas su vokiečiais, parengia sukilimo Lietuvoje planą, visus sukilimo dokumentus, atsišaukimus ir t.t. LAF’as žmonės suformuoja Laikinąją Vyriausybę ir pastato į valdžią 1941 birželio 23 d. po įžymiojo Prapuolenio atsišaukimo per Kauno radiofoną. Be K. Škirpos viso to nebūtų galėję įvykti. Dabar gi, K. Škirpą išmetus iš panteono, tik laiko klausimas, kada teks revizuoti oficialią poziciją dėl Birželio 23-osios sukilimo, Laikinosios vyriausybės, J. Ambrazevičiaus, etc ir su visu tuo susijusių įamžinimo ženklų Lietuvoje?

Vilniaus neosovietikai       2019-07-11 16:38

galutinai nusivažiavo - skelbs Rusijos imperijos “Trispalvės” gatvę, nes žino, kai jie vėl ateis ir tos gatvės pavadinimo jie nekeis, o dar ir padėkos draugams Vilniaus savivaldybėje.

po 10 metų.       2019-07-11 16:34

o gal ir tiek nereikės bus iškeltas kaimynų trikoloras.viskas daroma kad taip atsitiktų.

Nekeliaklupsčiaukime ideologiniams išsigimėliams!       2019-07-11 16:21

Kazys Škirpa - tikras karys, pasiaukojęs už Lietuvos laisvę, kokių dabar tiesiog nėra ir nežinia ar kada bus, lietuvis, pirmasis 1919 metais sausio 1 dieną Gedimino pilies bokšte iškėlęs Lietuvos nepriklausomybės kovų simbolį - Trispalvę, žmogus, kurio kaltei įrodyti akivaizdžiai nėra jokių! patikimų duomenų, antikristiškai žymėtų veikėjų nuasmenintas ir sąmoningai pasirinktas kaip visos lietuvių tautos paniekinimo ir parklupdymo priemonė. Jei net Kazio Škirpos ir jo vardo nuo ideologinių išsigimėlių neapginsime, kas mus gerbs kaip orią tautą?
Už patologinį melagį Šimašių balsavo tik 1 iš 4 balso teisę turinčių vilniečių. Bet ne tik dėlto ne jam ir jo draugeliams spręsti, kas buvo, yra ir bus Lietuvos valstybės didžiavyriai - tai galiausiai tik pačios lietuvių tautos suvereno reikalas. Gana keliaklupsčiauti svetimtaučiams!

Ramiros       2019-07-11 15:23

Trispalvė !  Betgi trispalvė yra ir balta-mėlyna-raudona ... Va, naujo gatvės pavadinimo vėl nereikės keisti, jeigu ..... Manau, kad mes, jeigu dar esame tauta, neleisime pažeminti mūsų tradicijas, sumenkinti mūsų orumą, paniekinti pilietiškumą. Neabejoju, kad Škirpa buvo tikras Lietuvos patriotas, nemažai nusipelnęs Lietuvai, todėl, jo pavardės išbraukimas būtų akibrokštas, Lietuvos priešų eilinė pergalė, mindant mūsų tradicijas, paveldą, istoriją. Aš kategoriškai prieš tos alėjos pervadinimą. Turėkime, pagaliau,
kietą stuburą.  Ar maža dar nuodėmių padarėme, vadovaujant liberastams ?

Esminiam klausimui       2019-07-11 14:49

manau, kad ta galesime vis dar padaryti Kaune. O Vilniuje akivaizdu, kad jau nebe, nes cia yra per didele liberalu ir kitokiu konservatoriu, plius mazai issilavinusiu, koncentracija. be to,ir rusakalbiu vel akivaizdziai daugeja

Esminis klausimas       2019-07-11 14:00

Tai KURIOJE ŠALYJE galėsime pagerbti savo didvyrius, jei Lietuvoje jiems nebelieka vietos?

Mix-ui       2019-07-11 13:59

Vaisbrodas kas? Žiūrėkit į pavardę ir bus aišku. Jidiš: vais - baltas, brod - duona. T.y. Weissbrod

Mix       2019-07-11 13:51

Kas per vienas tas Renaldas Vaisbrodas,kad jo siūlymas nedelsiant pradėtas realizuoti? Vilnius yra Lietuvos sostinė, o ne vilniečių sostinė. Tokie klausymai turi būti sprendžiami ne savivaldybės lygiu.Mano siūlymas, apklausą vykdyti Lietuvos valstybės mastu, o ne savivaldybės draugų būreliu.

Šaunuolė "Laisvės" partija       2019-07-11 11:40

Matosi ,kad dirba. o kas TIKRASIS įdėjos autorius? Kas pirmas pasakė “miau”?

Tinka ir čia:       2019-07-11 8:33

Karabasas šarikovui sąsiui     2019-07-11 9:27
Abyr..?...Abyr.. Abyrvalg..?

Tai atblūdai?
Eik silkės užvalgyt. Nurimsi.
Užsiimtum savo darbu, benames kates gaudyt, naudos Vilniui atneštum…

Jules       2019-07-11 8:28

Panašu, kad prieš mus veikia gerai finansuojama, puikiai organizuota ir tobulai suplanuota “Internazi Conspiracy and Aggression”, kad mūsų Lietuvoje neliktų - būtų atlaisvinta teritorija nuo lietuvių. Gal žinote, kas sakė, kad lietuvių Lietuvoje per daug, a? Kas tokie nakčia slapta rašinėja laiškelius meilužėms ir slepia šią informaciją “Debesyse”, kaip jie neapkenčia lietuvių ir papirkinėja KGB kursuose Gorbio laikais Neringoje apmokytus politikos bachūrėlius, valdančius dabartinę Lietuvą?

Tomas       2019-07-11 7:05

Kas čia dar neaišku,svetingumas žydams atšauktas visiems amžiams,nes jų “nuopelnai” Lietuvai neabejotini.

Jules       2019-07-11 6:54

Kas mus valdo, kokia įslaptinta šalis, kokie konspiratoriai ir kokios jie kilmės, kad mes, lietuviai, esame priversti niekinti arba paneigti savo didvyrius? Kodėl esame verčiami neigti patys save? Kodėl baimės mūsuose šiandien daugiau nei prie Gorbio? Kodėl mažiau laisvės ir viešumo nei prie Gorbio, kas gali nuoširdžiai be melo ir dezi triukų į šį klausimą atsakyti? Kodėl taip su mumis atsitiko? Kas tokie rinko draugelį Šimašių Vilniaus meru? Kieno vaikai ir anūkai pasirinko Vilniaus meru šį paklydėlį Lietuvių tautos? Kodėl konservatoriai buvo koalicijoje su tokiu abejotinos reputacijos tautiečiu?

stasys        2019-07-11 6:39

  Komedija tos kovos dėl teisingos istorinės atminties įprasminimo Vilniuje . Lukiškiu a. sutvarkyta o monumento partizanams didvyriams vis dar nėra ? Kiek dar reikės laukti P.Cvirkos garbingo išlydėjimo į Gruto parką ir tos aikštės rekonstrukcijos .. paliekant tuščia vieta kaip atminimą kad ne valdžios darbas gatvėms rinkti pavadinimus o visuomenės. Taip Vilnius taps miestu kuriame dominuos pradėti ir neužbaigti darbai iki galo ..vargiai Šimašius nori tapti žmogumi kuris miestą paliko dar didesniame chaose nei rado ..

Kuklusis kirmėliukas Šimašius       2019-07-11 6:28

dvigubai pasikuklino ir vietoje šešiaspalvės pervadins į trispalvės gatvę.

Rekomenduojame

Alvydas Medalinskas. Istorinė diena

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (VIII)

Karas Ukrainoje. Šimtas septyniasdešimtoji (rugpjūčio 12 diena)

Išskirtinis interviu: „ES sėja savo naikinimo sėklas“, - sako Lenkijos Seimo narys Ryszard Legutko dėl ES institucijų požiūrį

Vytautas Sinica. Šiandien Vilniuje veikia nepaaiškinamas dalykas - Venclovos namai muziejus

Kastytis Braziulis. Jaučiasi, kad artėja paskutinis žingsnis – teritorijos atsiėmimas iš priešo

Robertas Grigas. Apie karą ir leksiką

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt devintoji (rugpjūčio 11 diena)

Estija prisijungia prie šalių, reikalaujančių, kad ES ir Šengeno šalys kartu uždraustų Rusijos turistams keliauti į Europą

Von der Leyen nutraukė susitarimą, dabar mes neturime kur trauktis, ir turime imtis veiksmų, sako Kačinskis

Almantas Stankūnas. Opozicija, jeigu nutarėte kalbėti apie energetiką, tai nekalbėkite nesąmonių arba banalybių!

Vytautas Sinica. Norėčiau sužinoti, kuo naudingas ir reikalingas Lietuvos vartotojams buvo elektros rinkos liberalizavimas?

Vienus trėmė, kiti gerino savo gyvenimo sąlygas

Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Jan Rokita: ES sankcijos Lenkijai yra didesnės, nei sankcijos Rusijai

Kastytis Braziulis. Neužkibkite ant rašistų kabliuko. Neleiskite sau suabejoti Ukraina

Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

Dominykas Vanhara. Surimtėkime ir pakalbėkime apie tai, kas vakar įvyko Kryme

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Areštuotas už memo, kritiško LGBT atžvilgiu, pasidalinimą. Minčių policija jau realybė

Nacionalinis susivienijimas. Dėl „Amnesty International“ šališkumo ir nepasitikėjimo šia organizacija

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.