Europa

Žinių radijas: Ar Europa pavojuje?

Tiesos.lt siūlo   2019 m. kovo 5 d. 21:42

15     

    

Žinių radijas: Ar Europa pavojuje?

Aurimas Perednis | „Žinių radijas“

Artėjant Europos Parlamento rinkimams Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pareiškė, kad jie bus lemiami Europos ateičiai. Europa dar niekada nebuvo tokiame pavojuje.

„Brexitas yra Europos krizės simbolis“, – didžiausiuose Europos dienraščiuose paskelbtame laiške kalba E. Macronas.

Prancūzijos vadovas ragina reformuoti Šengeno zoną bei įsteigti naują agentūrą „demokratinių valstybių apsaugai“ nuo kibernetinių atakų ir melagingų naujienų.

„Financial Times“ rašo apie planuojamas rusų hakerių atakas prieš Europos Parlamento rinkimus ir testuojamas naujas technologijas.

Laidoje dalyvauja Europos komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius, signataras ir ambasadorius Vytautas Plečkaitis, politologas Vytautas Sinica, VU TSPMI direktorius Ramūnas Vilpišauskas, europarlamentarė Laima Andrikienė.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

to Julesui       2019-03-6 17:51

Žinot, aš Brežnevo epochos trejetukininkas, todėl man nei Marcinkevičius, nei Nėris, nei Ozolas, nei Juozaitis su AMB jokios įtakos nedarė ir nedarys. Lietuvių literatūra, kaip išdavikų ir kolaborantų literatūra, vidurinėje mokykloje man buvo svetima, manęs nedomino, o vėliau irgi, išskyrus Joną Mikelinską ir panašius į jį dorus rašytojus, kuriuos ant pirštų gali suskaičiuoti. Man Lietuvos užkampyje pakako Maironio, ypač jo “Oičyznos” ir tų išsaugotų anos Lietuvos knygelių arba išleistų Vokietijoje iki karo apie Lietuvą. Aš priklausau tiems žmonėms, kurie nuolat pliekiami, kad jie vidutinybės, tiksliau, net ne vidutinybės, o kur kas žemiau - absoliutūs “lochai”, anot liberoidų. Man užteko dėdės paliktos knygelės “Litauen, Antlitz eines Volkes”, 1938 m., kurią parašė toks daktaras Victor Jungfer, o be to turėjau puskę, jaunutę partizanę, kuri žuvo, man dar net negimus - buvo nušauta ant upelio kranto. Okupantų nušautą mamos brolį ir man to pakako, kad žinočiau, kas yra kas ir dėl ko šiame pasaulyje. Gyvename Niurnbergo dvigubų standartų šešėlyje ir kol kas šviesos tunelio gale nesimato, ar supratote? “Zu Asche, zu Staub”, kur apsaugoti nuo šviesos, bet dar ne dabar - “dem Licht geraubt doch noch nicht jetzt”(Nikoros), taigi.

stasys       2019-03-6 12:42

silpno skrandžio varguoliui ..gal tamstelė su ‘gydytoju konsiliumo’ pagalba galėtų iš anksto redakcija apšviesti ’ baigtiniu sąrašu’  ka publikuoti o ko ne.? Taip sutaupytumėte dideli kiekį receptu knygelės lapų ir savo brangaus laiko.

Taip       2019-03-6 12:10

Gerb.,,tiesos.lt” redakcija, netalpinkite savo svetainėje ŽR laidų turinio,ypač analitinių-publicistinių.Tai laidos grindžiamos neoliberalizmo ideologija,tad absoliuti dauguma pašnekovų - nomenklatūrinio neoliberaliojo ,,dvaro"propagandistai.

Julesui       2019-03-6 12:07

„O ko norėt, kai bolševikai, buvę proletariato(ubagų ir beturčių) ganytojai, dabar tapo stambiaisiais kapitalistais dėka AMB ir jo autoūkio su bufetu – kapitalo ganytojais?“
Argi jūs, tokiu atveju, neįžvelgiat komunistinės idėjos žlugimo? Manau, kad šiandien politika be kompromisų vestų tik į pralaimėjimą. Jūs visuomet pasisakote už visuotinę bekompromisinę desovietizaciją. O ar negeriau būtų iki tam tikro laipsnio kompromisinė desovietizacija? Juk, ar ką gali padaryti visiškai vieni tautiškai nusitekę eiliniai lietuviai (sovietmečiu neužėmę jokių valdiškų postų) be buvusių, panašių kaip R. Ozolas, J.Marcinkevičius, komunistų...

stasys        2019-03-6 11:42

Aš aišku vėl busiu nekuklus ir neklausęs ‚daktarų‘ leidimo kištelsiu savo trigrašį į Tiesas ..Na kaip ten sako kai jau beviltiškas tai gali ir koja darinėti visas sekančias duris ... ka iš to ano paimsi .? Vyrai kalba teisingai , bet čia svarbus du aspektai dėl tolesnės Lietuvos integracijos į ES . Pirma : tolesnė integracija turi atitikti tos šalies nacionalinius poreikius –interesus. Imant pav. Euro įvedima ,.. Lietuva ekonomiškai sustiprėjo ir paskatino Lietuvos dirbančiu gyventoju pajamų didėjimą (ne statistini –realu) . Taip ir šiuo sprendimu tolesnei Lietuvos integracijai reikia tvirtos nacionalinės Lietuvos valstybės ateities matymo , tam kad nesigautu jog mes vėl kartojame sena klaida , pirmiau padarome sprendimą 2004 .. o vėliau žiurime kas iš to išeis . 2004 sprendimas teisingas bet neparuošti namu darbai visuomenėje buvo ta priežastis ..kuri užmušė Lietuvos pilietiškumo pamatus ir paskatino prastai suvaldoma emigracija .Todėl , aš manau, tolesnė integracija prasmingas žingsnis, bet tik tvirtos valstybės pagrindu .. kai atiduodi tam tikrus valstybės svertus ir nerizikuoji sugriauti valstybės branduolį . Nacionaliniu valstybių pagrindai yra ta sąlyga kuri užtikrina ES pamatinį egzistavimą . Jei durys atviros ir teisės bei pareigos tavo aiškios tu gali rinktis , toks sprendimas visada bus pamatuotas ..ne taip kaip brexit konvulsijos .

>ah1       2019-03-6 11:22

Kad moterys gimdytų,tam turi būti sudarytos sąlygos.Vokietijoje,Italijoje ir kitose šalyse yra kitaip žiūrima į moterį ir vaiką.Po gimdymo,kaip liaudyje sakoma,moteris yra viena koja grabe,tai tose šalyse yra visa sistema,kuri rūpinasi moterimi,kad ji nebijotų susilaukti vaikų.Ten po gimdymo kiekviena moteris gauna reabilitaciją ir gydymą,jei jo reikia.O reikia labai dažnai,nes Lietuvoje vaikai ir jų gimimas paversta komercine daktarų veika,daktarų ,kurie net gimdnat nesibodi reikalauti kyšių,pamiršdami,kad jie turi suteikti kuo didesnėę pagalbą.O gimdymo traumų gydymui Lietuva visai neruošia specialistų,kai pasaulyje ir ypač Amerikoje seniai apie tai pagalvota.Todėl ten net žymios aktorės turi po 3 vaikus.Pirma valstybė tegul pasirūpina moterimis,kad jos norėtų gimdyti.Nes kaip joms po nesėkmingų gimdymų augimti vaikus šioje konkurencinėje aplinkoje,kur vertnami tik sveiki.Todėl moterys sau keliauja,dirba,daro karjerą ir nesiruošia aukoti sveikatos,kuri neišsilavinusiems politikams mažai rūpi.

rinkėja iš Kauno       2019-03-6 11:18

Liberaltrockistinė Europa šiomis dienomis rėkia apie Orbano keliamą pavojų  ir reikalauja atsiprašymų, paneigimų, vos ne atsiklaupimo ant kelių. Tarp tų rėksnių - vokietis “krikdemas” Weberis, kuriam jau matuojama EP pirmininko kėdė.  Gal geriau tas dviveidis Wėberis pastatytų į vietą savo Vokietijoje kairiuosius radikalus, kurie kelia smurtingas riaušes, persekioja ir fiziškai smurtauja prieš kitaip manančius. Neseniai žiauriai sumuštas Bundestago AfD frakcijos narys. Ar išsiaiškinta, kas tai padarė, kas pasamdė kaukėtus užpuolikus? Nematome tokios info. Jeigu kažkas būtų taip žiauriai sudaužęs kairįjį ar musulmoną deputatą, oho, koks triukšmas kiltų, kaip rėktų ir Angelė chanum.
O kai dėl Orbano “išsigalvojimų” apie Sorošą ir Junkerį, tai tegu makronai ir wėberiai paneigia juos faktais, o ne brežnevine retorika. Migrantų krizės įkarštyje buvo paviešinti Wikileaks dokumentai apie neginčijamą Sorošo vaidmenį ją skatinant ir finansuojant. Apie tai probėgomis net delfis buvo parašęs. O Junkerio kalbų irgi ne vieną galima pacituoti, kaip jis aiškina, koks gėris Europai yra svetimos kultūros ir religijos socialiniai parazitai.
Greičiausiai Orbanas šitiems kvailiems soldafoniškiems paliepimams atkiš didelę špygą ir nueis į euroskeptikų frakciją. Man asmeniškai šitie grūmojimai Orbanui labai primena prieš pat Baltijos kelią paskelbtą TSKP CK grasinantį laišką , kad “iškils grėsmė netgi Baltijos tautų ezgzistencijai, jei jos išdrįs pasukti nacionalizmo keliu” ir reikalaus nepriklausomybės, o “pasekmės bus katastrofiškos”. Gal tas “kandidatas į EP pirmininkus” Weberis studijavo kokioje sovietų partinėje mokykloje, kad retorika tokia panaši? Neduok Dieve, tokio pirmininko. Juk jau bemokslis socialistinis fanatikas Šulcas, tebaigęs vidurinę, Europos Parlamentui pirmininkavo. Tik mūsų vargani žurnaliūgėliai tada buvo labai susirūpinę Kildišienės “nemokytumu”, tai nesivargino parašyti, kad Šulcas neturi jokio diplomo.

Jules       2019-03-6 10:27

Jie, internaciukai, savo kritikus, konkurentus ir oponentus visaip pravardžiuoja, žemina, menkina, tyčiojasi ir vadina radikalais, fašistais, nacionalistais, banditais, tinginiais, „lochais“, nemokšomis, nevykėliais, teroristais, populistais ekstremistais, „niemacais“, „pribaltijskais banditais“ kaip sovietų Rusijos kariuomenėje(Sovietų armijoje) kadaise, nors patys veidamainiškai runkeliokams ir „babuškoms“ per TV ir radiją aiškina, kad jie už konkurenciją, už laisvą rinką, už demokratiją, už lygias galimybes, bet ne už iš okupacinio režimo ateinančias privilegijas, ne už monopolinę rinkos ekonomiką. Neosovietikai uzurpavo viešąją erdvę ir pačią demokratiją, neatrodo? Pamiršo, kad pačių kilmė glūdi teroristinėje Bolševikų partijoje. Neosovietikai uzurpavo demokratiją ir viešąją erdę, radiją, TV ir internetą, ten pasiuntę apmokamą trolių kariauną. Į patriotines, į tautines gretas prigrūdo savo agentėlių. Vėl grįžta brežnevizmas – jį sugrąžino Former Bolsheviks‘ų anūkėliai, Blogio imperijos tarnų turtų paveldėtojai. Greit pabirs po Europą politkalinių ir tiesos kankinių nemažas skaičius – kalėjimai vėl bus užpildyti kaip kadais. Dėl ambalinės prichvatizacijos ubagais, prasčiokais, beturčiais tapę lietuviai bus kaltinami nepapykantos kurstymu, antidemokratija ir terorizmu. Va, lietuviai, ką reiškia jums atsisakyti rimtos desovietizacijos, depolonizacijos ir derusifikacijos. Labai nepatenkinti naujosiomis technologijomis, internetu, Facebook ir Youtube, norėtų kartu su Macron‘u juos uždrausti prasčiokams, sudaužyti jų PC, kad runkeliams Tiesa būtų neprieinama, kad Tiesa ir jos paieškos, ypač savarankiškos, būtų draudžiamos ir griežtai baudžiama – po 12 metų kalėjimo kaip Vokietijoje. Suskirsto žmones į untermenšus ir į iubermenšus – į dvi Lietuvas. Į elito, valdančiosios ekonominės klasės, ir į ubagų Lietuvą. O ko norėt, kai bolševikai, buvę proletariato(ubagų ir beturčių) ganytojai, dabar tapo stambiaisiais kapitalistais dėka AMB ir jo autoūkio su bufetu – kapitalo ganytojais? Dezinformacijos, dezi propagandos pagalba valdomas ir engiamas runkelynas(daržovės) – tai visuotinai žinoma. Europa eina į naują virsmą, todėl Blogio imperijos sąjungininkams gali ateiti ir sunkios dienos.

Slėgis       2019-03-6 9:56

Kiek to pavojaus yra sunku pasakyt, bet neramumai ima kilti tai tikrai, aišku jie gali sukelti it sprogimą.

Jules       2019-03-6 9:50

Neskaitlingos Europos tautos kaip mes esame pavojuje, o ne Bankas ir Tarptautinės bankinės slaptos organizacijos, anot J.F.Kenedžio. Konspiratoriai kol kas jokio pavojaus nejaučia ir toliau tęsia agresijos tradicijas runkeliokų atžvilgiu.

neverta dėmesio laida       2019-03-6 9:30

Neklausiau laidos. Užteko tik išgirsti prisistačiusiųjų pavardes ir aišku apie ką bus kalbama. Neseniai mačiau Andrikienės reklaminį rinkiminį šūkį: “Už stiprią Lietuvą stiprioje Europoje”.
Eilinė smegenų plovimo laida, galimai(dabar madingas žodis)Sorošo pinigais.

niekinė laida       2019-03-6 8:46

prikvietė į laidą euromulkių ir briuselinių klapčiukų. dar gerai, kad V.Sinicą susiprotėjo dėl šiokio tokio balanso pakviest.

Musu       2019-03-6 8:29

pilieciu labai savotiska supratima apie dabartines ES busenena ir jos politikos gaires rodo pasitikejimo ES proc. - apie 60%.
Ka jau cia bepridesi.Kokie mes esam parode ir rinkimai.Sedime amziname isale.

ah1       2019-03-6 0:37

na taip, civilizacijos, kuriose dirba moterys, išnyksta, dirbančios moterys neuri kada auginti vaikus,  jos jų paprasčiausiai negimdo,  pavyzdys - Europa.

Seniai cia buvau       2019-03-5 22:37

Europa ne pavojuje o tesiog jos nera.Yra euromagribas salia su genderastais,kartu sukelia neapikantos reakcija.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.