Socialinė politika

Žinių radijas: Ar esame pajėgūs sustabdyti didėjančią nelygybę ir skurdą?

Tiesos.lt siūlo   2017 m. balandžio 21 d. 7:04

14     

    

Žinių radijas: Ar esame pajėgūs sustabdyti didėjančią nelygybę ir skurdą?

Aurimas Perednis | ziniuradijas.lt

Vyskupai, aktoriai, mokslininkai, verslininkai prisijungė prie nepartinio politinio judėjimo „Vilniaus forumas“ kreipimosi į Lietuvos valdžią, kuriame reikalaujama iš esmės keisti valstybės ekonominės ir socialinės politikos kryptį.

Delfi skelbia, kad Prezidentei, Vyriausybei ir Seimo nariams adresuotą peticiją „Dėl būtinybės keisti Lietuvos socialinę ir ekonominę politiką“ pasirašė daug šalyje žinomų žmonių. Tarp jų: biochemikas, verslininkas Arvydas Janulaitis, Panevėžio vyskupas emeritas Jonas Kauneckas, aktorė Rimantė Valiukaitė, filosofas, publicistas Vytautas Rubavičius, Vilniaus universiteto docentas Kęstutis Dubnikas.

Kreipimesi teigiama, kad nuo pat nepriklausomybės atkūrimo iki šių dienų vykdoma neoliberali ekonominė ir socialinė politika stumia Lietuvą į demografinę ir geopolitinę aklavietę. Vyskupas J. Kauneckas sako, kad „Lietuviai sukūrė tokią socialinę politiką, kad didžiausias skirtumas tarp vargšų ir turtingųjų. Daugiausiai vargšų turime Europos Sąjungoje.

Siūloma užtikrinti gyventojams realią savivaldą, susiaurinti stambiojo kapitalo privilegijas, skatinti tautos išlikimą, įvesti skaidrią atlyginimų sistemą viešajame sektroriuje ir kitos priemonės.

Laidoje dalyvauja: Vytautas Rubavičius, rašytojas, Žilvinas Šilėnas, Laisvosios rinkos instituto prezidentas, Vytautas Sinica, politologas, Arvydas Janulaitis, biochemikas, mokslininkas, Nerijus Mačiulis, „Swedbank“ vyr. ekonomistas.


ziniuradijas.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Manau kad galime       2017-04-22 16:41

Šią savaite lietuvos rytas TV rodė filmą “Baltoji strėlė” Tai geras pavizdys kaip reiktų kovoti su didėjančia nelygybę. Ar atsiras Lietuvoje pasekėjų?

Distancija Kosmosaitė J.Purui       2017-04-22 15:24

Na tai keliauk į Mėnulį ir stebėk iš ten.

Julius Puras       2017-04-22 14:35

Visus tuos 25 metus buvo seime ginami stambių investuotojų ir turtingų žmonių interesai. Ir toliau niekas nesikeičia. Jų rankose ne tik seimas bet ir beveik visos informacijos priemonės su visom “tiesom” ir visos jos pakalikiškai atstovauja skurdą kurenčiu Lietuvoje visokiausių karbauskiu biznieriu interesus. Skurdo ekonomikai kurtis Lietuvoje pajungtos visos jėgos. Seimas, informatika, teisėsauga, akademija ir t.t.  To viso brudo mastai Lietuvoje tokie dideli kad visuomenė jų nemato. Kad visa ta burda pamatyti reikia nuo jo atstraukti per tūkstančius kilometru. Išsivaduoti šiandiena arba kad ir netolimoje ateityje Lietuvai iš sukurtos skurdo ekonomikos galimybių nėra.

Stalker        2017-04-22 11:41

Kur kur, bet mažmenines priekybos sritije pas mus pakankamai konkurencijo kad isvengt karteliniu susitarimu ir neadekvaciu kainu augimo.
“Koks tikslas “įsisavinti” nerentabilią įmonę” Kiekviena imone turi savo verte, del to viskas priklauso nuo kainos. Pvz. kiek nekainuotu automobilis bet kurio atveju tu gali ji priduot metalolauzui, panasei ir su imonem.

Stalkeriui       2017-04-22 9:55

“Fraze “kartelinis susitarimas” turi kitokia reiksme. IKI su RIMI jungiasi, nes itariu RIMI blogai sekasi priekiauti ir IKI “įsisavina” RIMI.”
Kažkodėl po tokių “įsisavinimų”, kaip taisyklė, padidėja visų prekių kainos. Koks tikslas “įsisavinti” nerentabilią įmonę, jeigu nepakelti kainų...

Stalker        2017-04-22 8:45

Fraze “kartelinis susitarimas” turi kitokia reiksme. IKI su RIMI jungiasi, nes itariu RIMI blogai sekasi priekiauti ir IKI “įsisavina” RIMI.
————————————-
“Ar esame pajėgūs sustabdyti didėjančią nelygybę ir skurdą?” - cia turima omenij atotrukis tarp turtinguju ir eiliniu zmoniu, demokratinese vakaru valstybese tas skirtumas daug mazesnis negu feodalinese.
—————————————————-
—————————————————-
Post scriptum:
Ziurint i perspektiva, be demokratiniu institutu Lietuva niekada net nepriartes prie issivistitu vasltybiu. Demokratiniu institutu atstatimas čekistams su komunistais, gresia kalejimu. Del to jie priesinsis ir zudis bet ka, kas kels realia gresme feodalizmui.
Del to ilgalaikei perspektivoj sita valstybe neturi jokiu perspektivu.

Vladas Maželis       2017-04-21 18:42

“Ar esame pajėgūs sustabdyti didėjančią nelygybę ir skurdą?”


Kolektyviai - tikrai negalite. Individualiai - tikrai galite ir daugelis individų jau seniai įveikė skurdą. O lygybės niekada, jokioje visuomenėje, jokioje valdžios sistemoje nėra buvę, nėra ir negali būti. Laimė, kiekvienas individas gali pasirinkti į ką lygiuotis - į tuos, kurie aukštumoje, ar į vidutinybes, ar į tuos, kurie gilioje duobėje.

Svarbūs klausimai       2017-04-21 16:52

Kaip žinome, karteliniai verslininkų susitarimai yra uždrausti įstatymais. Tokiu atveju kyla logiškas klausimas, kodėl yra leidžiama jungtis mažesniems prekybos centrams į dar stambesnius prekybos centrus ir palaipsniui tapti monopolistais, laisvai diktuojančiais prekių kainas. Taigi galutiniame rezultate gaunasi, kad įstatymai draudžia tik pavienius kartelinius susitarimus, o NUOLATINIUS kartelinius susitarimus (kurie gaunasi, susijungus dviems ar daugiau PC į stambesnįPC) - NEDRAUDŽIA! Štai artimiausiu metu ruošiasi susijungti du stambūs PC “Iki” ir “Rimi”. Kokiu tikslu jie tai daro, manau, kad aiškinti niekam net nereikia. Iš čia kyla dar kitas logiškas klausimas: kodėl Seime tyli, kaip lavonas, šiuo jautriu klausimu valdančioji “valstiečių” partijos frakcija, besiskelbianti, jog esanti partija (skirtingai nei liberaliosios partijos), kovojanti už socialinės atskirties mažinimą?

Raigerdas        2017-04-21 12:53

Pagaliau reikia suprasti, kad nėra pas mus jokių liberalų. Paimkime kaip pavyzdį Rusijos Dūmoje sėdintį ne vienerius metus ir grūmojantį visiems, kas jam nepatinka, kumsčiu, liberalą Žirinovski, - tai kur yra jo tos liberalios idėjos? Jis paprastas fašistas, bet apsimeta liberalu. O Eligijus Masiulis? Seime siūlė įteisinti prostituciją Lietuvoje. O kodėl neparodė pavyzdžio, kad tai yra tikrai gerai? Kodėl nepasiūlė savo žmonai pademonstruoti, kaip gerai būti prostitute? O gal jis pats ruošėsi po Seimo atidaryti bordelius arba tikėtis ne tik moralinės paramos iš Bordelių pelno? Pagaliau žmonės Lietuvoje turi pradėti suprasti: kad kalbos ir žodžiai neturi jokios vertės, jeigu praktiniame gyvenime yra kitaip, nei jie sako. “TEORIJA BE PRAKTIKOS YRA LYGI NULIUI” - taip šnekėjo Leninas. Jis teisingai šnekėjo, bet ar pats jis laikėsi šito principo? Faktai rodo, kad ne. Pliurpimo, šnekėjimo manija Lietuvoje niekada nesibaigs, jeigu patys piliečiai, pagaliau, nepradės varyti lauk iš valstybinių institucijų pliurpalius. Tegul jie eina dirbti į privatų verslą ir ten jiems bankrotas yra garantuojamas. Tai, kodėl valstybinės institucijos yra taip patologiškai apsileidusios? Nėra visuomenės kontrolės mechanizmų. Pati valdžia šito niekada nedarys. Tą gali padaryti tik visuomenė.

Raigerdas        2017-04-21 12:29

Lietuvos tragedija prasideda štai nuo šitokio šiltnamyje išaugusio žmogelio nuomonės:“Gal svarbu,kad     2017-04-21 7:31
įvairių pažiūrų žmonės sėda diskutuoti.Viskas prasideda nuo žodžio”.
Tų žodžių prišnekėtojų yra Lietuvoje kiek nori. Būtų gerai, kad juos kur nors galėtų eksportuoti, bet kad jie neikur nereikalingi. Nėra tokios pasaulyje valstybės, kur jie būtų reikalingi. Nebent jie tinka tik tam, kad juos pasiųstų kaip desantą agentų, kad sugriauti tą valstybę savo šnekomis. Nežinau, ar Lietuva išgyvens iki tokio laikotarpio, bet ateityje nei vienoje Lietuvos valstybinėje institucijoje neturėtų priimti į darbą nei vieno mėgstančio šnekėti, taukšti niekus, pastoviai aiškinti, kad “čia reikalinga diskusija”, ir t.t. T.y. tragedija, kai tauškaliai užima valstybinėse institucijose aukštus postus, tai baisiau nei stichinės nelaimės.
O jeigu be tauškalų, tai ar skurdas atsirado šiandien? Štai mes turime signatarus. Yra toks paprastas dalykas, kaip 2X2 - PARODYK PAVYZDĮ. Kažkada Lietuvoje buvo Žyniai, buvo kunigaikščiai, tai daugelis iš jų laikėsi garbės kodekso ir tai buvo norma, kad LYDERIS TURĖJO RODYTI PAVYZDĮ. O dabar pažiūrėkime, kaip pas mus VALSTYBĖ moka už nedarbą. Paskaičiuokite, kiek dešimčių ar šimtų tūkstančių gauna pinigus už nedarbą. Ir prasideda čia nuo Seimo arba KOLEKTYVINIO PROTO sukurtų “šedevrų”: Mirus signatarui, jo antroji pusė ir vaikai turi teisę gauti dalį signataro rentos. „Valstiečių laikraštis“ klausia, kuo jie nusipelnė tokių privilegijų?
Ar etiškai elgiasi patys signatarai, nemokamai gavę sklypų, kitų privilegijų, tebebūdami dar pilnų jėgų, net nesulaukę pensinio amžiaus gyvenantys iš visų mūsų kišenės? Dėl per metus rentoms skiriamo milijono eurų valstybė nesužlugs, tačiau moralinė klausimo svarba yra daug didesnė už finansinę.
Balsavo vos trečdalis
Oficialiai žinoma, kad Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų statuso įstatymas priimtas 2003 m. spalio 16 d. Mažiau žinoma, kad įstatymo priėmimo dieną į posėdį Seime iš 137 tuo metu buvusių Seimo narių atvyko tik 45. Tačiau užteko ir tiek – įstatymas buvo priimtas 34 parlamentarams balsavus „už“, 6 – „prieš“ ir 5 „susilaikius“.
Tai, ką jie veikia tie KOLEKTYVINIO PROTO dalyviai? Ar jiems rūpi darbas? Manau, kad ne.
Antra blogybė yra tame, kad šita revoliucija (praktiškai, kaip ir kiekveina revoliucija) pritraukė į valdžią šnekorius, avantiūristus, kriminalus ir kitokio plauko amoralus. NEI VIENAS IŠ JŲ NEIŠMANO APIE EKONOMIKĄ NEI BŪ, NEI MŪ. Bet įtakos zonos padalintos ir Lietuva buvo pasidalinta tarp atskirų grupuočių. Taigi, Lietuvą valdo klanai. Todėl jūs nerasite nei vieno politiko, kuris NORĖTŲ NUTRAUKTI TĄ ŽMONIŲ SKURDINIMĄ. POLITIKOJE TOKIŲ ŽMONIŲ NĖRA. Kiniečių išminčius Lao Dze, dar maždaug prieš 2500 tūkstančių metų pasakė, kad skurdas atsiranda ten, kai ant žmonių pečių yra užkraunami per dideli mokesčiai. Bet ar yra nors vienas politikas, kam tai būtų įdomu? Tokių Lietuvoje nėra. Į politiką lenda ekonomikos nesuprantantys nemokšos. Tai klaninis valdymas, nes kiekveinam tokiam nemokšai, norinčiam patekti į Seimą, reikalingi politiniai klapčiukai, kurie irgi yra nemokšos, bet jie palaiko tą Seimo narį savo partijoje. Į mūsų politikus reikia žiūrėti, kaip į politinius avantiūristus, kurie eina į Seimą tik dėl SAVŲ ASMENINIŲ INTERESŲ PATENKINIMO. Pažiūrėkime į Gintarą Stepovnavičių: jis gi buvęs Švietimo ministras. Visi žmonės matė kaip jis su savo raudona nosimi mėgdavo puikuotis prie alaus bokalo. Tai, koks iš jo Švietimo ministras? Kitas Lietuvos “stebuklas” - Mečys Laurinkus VSD Generalinis direktorius. Šitas ORAKULAS iš Senovės Graikijos laikų, nutarė išpranašauti, kad Venskienė bus suimta ir atvežta į Vilnių:“M. Laurinkus: „Tas įvyks praktiškai iki naujų metų”, 2013 08 07”. Šiandien jau 2017 balandžio mėnuo. O kodėl ORAKULO iš VSD, buvusio Generalinio Direktoriaus niekas nepaklausia, kokia šiandien diena ir kokie metai? Gal jis skaičiuoti nemoka? Ir štai tokie “specai” valdė valstybę. Ir jūs norite, kad po tokio valdymo nebus skurdo? Yra daroma žala valstybei ir jūs norite, kad nebūtų skurdo? Tada leiskite jūsų paklausti: ar tikrai tie žmonės yra sveiko proto, kurie mano, kad galima valstybei daryti žalą ir nuo to ji taps dar turtingesnė?

Neoliberalai       2017-04-21 12:07

tiki pasaka ir ją pasakoja kitiems,kad yra lengvų kelių.

Stalker       2017-04-21 10:24

Ponas Rubavicius, jums vertetu tiesiai sakiti kad neoliberalios reformos Lietuvoje patire nesekme nes musu valstybe valde ir valdo neliustruoti čekistai su komunistais, kurie sunaikino visus demokratinius institutus ir sukure feodalizma.

liūdna       2017-04-21 7:58

Pagal neseniai skelbtus duomenis lietuviams berods teko paskutinė vietoje pagal empatiją ir dosnumą.Tai ko norėti? Žodžiu,lietuviui darbdaviui vistiek, kaip jaučiasi samdomas darbuotojas.Be to ir pinigų gaila. Jo poreikiai taigi dideli…
O gal tiesiog reikia paklausti darbdavio- kodėl jis nenori mokėti.

Gal svarbu,kad       2017-04-21 7:31

įvairių pažiūrų žmonės sėda diskutuoti.Viskas prasideda nuo žodžio.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.