Demokratija ir valdymas, Partijos

Klausimas: Ar Dovilė Šakalienė turi atsisakyti Seimo nario mandato? Ar tai padariusi ji susigrąžintų Jūsų pagarbą?

Tiesos.lt redakcija   2017 m. birželio 15 d. 20:28

43     

    

Klausimas: Ar Dovilė Šakalienė turi atsisakyti Seimo nario mandato? Ar tai padariusi ji susigrąžintų Jūsų pagarbą?

Faktas: Seimo narė Dovilė Šakalienė paliko „valstiečių žaliųjų“ frakciją Seime ir perėjo į Liberalų sąjūdžio grupę.

Vieni džiaugiasi, kiti pasipiktinę – tiesmukai sako, jog parlamentarė jais pasinaudojo, o Seimo narė atrėžia: patys kalti. Arba: jūs man per prasti. Arba: nesudarėte galimybių padaryti didelių darbų, eisiu ten, kur negaliu nuveikti nė mažų.

Tai, kas buvo akivaizdu nuo pat pradžių, D.Šakalienė sakosi „pamačiusi“ tik šiandien: kaip pati prisipažįsta veidaknygės paskyroje, jos nuostatas ir vertybes nuo tų, prie kurių šliejosi prieš rinkimus, „skiria šviesmečiai“. Kodėl šis „praregėjimas“ įvyko po to, kai parlamentarai nepritarė „valstiečių“ inicijuotai Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pertvarkai, kol kas dar nutylima.

Tuo tarpu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad „su LVŽS pozicija dažnai visiškai nesuderinamos individualios D. Šakalienės iniciatyvos tapo dėsninga nesutarimų priežastimi, o noras savo asmeninius interesus kelti aukščiau ją delegavusios partijos principų ir rinkimų programos kompromiso galimybę panaikino iš viso“.

Išreiškusi apgailestavimą, kad „deklaruotos priešrinkiminės vertybinės nuostatos buvo pamirštos vos tapus Seimo nare“, LVŽS frakcija Seime pakvietė pagal partijos rinkimų sąrašą daugiamandatėje apygardoje išrinktą parlamentarę atsisakyti Seimo nario mandato.

„Gerbiame Seimo narės pastangas ir nuveiktus darbus vaiko teisių apsaugos srityje, tačiau politinė etika ir faktas, kad didelė dalis jos rinkimų kampanijos bei politinės veiklos buvo finansuota būtent Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lėšomis, reikalautų, jog Dovilė Šakalienė atsisakytų Seimo narės mandato ir taip į darbą Seime leistų įsijungti kitam LVŽS rinkimų sąraše esančiam kandidatui“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas LVŽS pirmininko pavaduotojas Virginijus Sinkevičius.

Beje, savo liberalių pažiūrų Dovilė Šakalienė niekada ir neslėpė. Kaip ir tikslų – patekti į Seimą.

Pateko – su korupcijos skandalo krečiamais liberalais to padaryti niekada nebūtų pavykę.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, kuris dar visai neseniai jos ir Sauliaus Skvernelio draugijoje pozavo su užrašu, remiančiu Stambulo konvenciją, tikėtina, taip ir nesupratęs, nei ko tuo siekiama iš tikrųjų, nei kodėl būtent D. Šakalienė taip rūpinasi, kad viešojoje erdvėje atsirastų tokių neva „pritarimo“ ženklų, dabar jau sako, kad parlamentarė pasielgusi labai negarbingai, ir žada inicijuoti pataisą, kuri neleistų pagal sąrašą išrinktiems Seimo nariams pereiti į kitas frakcijas.

D. Šakalienė „neliko skolinga“ – savo veidaknygės paskyroje taip „paaiškino“ savo sprendimą:

Atėjau su valstiečiais nuveikti konkrečių darbų socialinėje ir žmogaus teisių politikoje – tikėjau, kad jie nuoširdžiai vertino mano parašytas socialinės politikos priemones dėl vaikų, šeimų, žmonių su negalia, visų rūšių smurto įveikimo programą, psichikos sveikatos gerinimo priemones. Savo ruožtu nuoširdžiai negailėdama jėgų dirbau su jais metus laiko, stengiausi gerbti nuomonių skirtumus ir kartu įtikinti ginti pažeidžiamus ir pagalbos nesulaukiančius žmones.
Akivaizdu, kad po rinkimų smurto įveikimo reforma įstrigo – tenka pripažinti, kad šiandien mano žinios ir patirtis nėra reikalingi LVŽS frakcijai, kaip ir nepavyksta suartinti nuostatų bei vertybių, tiesiog jas skiria šviesmečiai. Aš jaučiu atsakomybę prieš žmones, kurie man nuolat siunčia šimtus skundų laiškų žinučių skambučių ir prašo pagalbos, laukia žadėtų smurto atpažinimo įrankių, mokymų specialistams, paslaugų šeimoms ir prieinamos psichologinės pagalbos – todėl negaliu toliau būti ten, kur nesuprantama būtinybė turėti nuoseklų, sistemingą ir koordinuotą darbą su smurto įveikimu, o mano požiūris ir iniciatyvos ignoruojamos ar iškraipomos. Politiniai galios žaidimai, jau absurdiškai atrodantys puolimai dėl mano tariamų asmeninių ambicijų, kaltinimai, kad esu emocinga ar kita mano adresu dosniai dalijama ad hominem kritika man atrodo nedera Seimo nariams.
Linkiu savo buvusiems kolegoms neprarasti orumo ir prisiminti vieną iš svarbių pažadų – paversti Seimą pagarbos verta vieta.
Jei iš tiesų norima skaičiuoti rinkimų kampanijos lėšas, aš nesu tikra ar moralu įkainoti Lietuvos piliečio balsą. Nuoširdžiai dirbau su valstiečiais nuo praeitų metų birželio – padėjau jiems parengti rinkiminę programą, parašiau didelę dalį socialinės politikos bei smurto įveikimo programą, atnešiau jiems tūkstančius balsų tiek iš Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenančių lietuvių – kurie labai laukė ir dabar tebelaukia pagalbos. Ir šiandien aš atsakinga prieš šiuos žmones – lygiai kaip visi mes. Kaip ir kiti 140 kolegų aš turiu laisvą Seimo nario mandatą ir daviau priesaiką sąžiningai ir nuosekliai vykdyti savo įsipareigojimus vardan mūsų visuomenės gerovės.
Esu dėkinga Seimo liberalų frakcijai už pagarbą, palaikymą ir šilumą – to mūsų įtemptame darbe ypatingai reikia.
Ir dar. Aš noriu padėkoti Ramūnui Karbauskiui už garbingą elgesį apginant mane nuo nesąžiningo kaltinimo. Mes galime turėti skirtingas nuomones, bet žmogiškumas yra kur kas svarbiau.

Akivaizdu: D. Šakalienė pažadą „paversti Seimą pagarbos verta vieta“ supranta kitaip nei buvę jos kolegos.

O kaip Jums atrodo, Tiesos.lt skaitytojai: jei Dovilė Šakalienė atsitokėtų ir suvoktų, kad ir ji davė tokį pažadą, ir atsistatydintų pati, o ne įstatymo įpareigota, ar ji susigrąžintų Jūsų pagarbą?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Vilė       2019-06-23 13:22

Šakalienė vampyrė, žmoniškumo priešas, tokia turi užsiimti kokia nors veikla toliau nuo žmonių. Juo labiau nuo vaikų, kurie patys negali apsiginti.

Stasys       2017-06-17 19:40

Ne, ne, jokiu būdu, nes tai labai nepatikimas žmogus ir aš su ja kartu tikrai neičiau obuoliauti !  Jeigu jinai į Seimą pateko pagal Valstiečių sąrašą, tai, be abejo, garbingumo dėlei jinai turėtų padėti savo mandatą.

ŠAKALIENĖS       2017-06-17 17:41

negerbiau ir anksčiau dėl jos pažiūrų ir isteriškumo , o su šiuo perbėgimu ji pati save diskreditavo ir apie pagarbą jai kalbos nė būti negali….

viltė       2017-06-17 14:38

Šiukšlė ir Afrikoj šiukšlė .

Raigerdas>Geri        2017-06-17 14:12

Labai teisingas “Geri” pastebėjimas:“Kas domėjosi Šakalienės veikla iki rinkimų,ji visada buvo nuosekli liberalė-ideologė,jos veikla tai liudija.Negali žmogus pakeisti čia savo ideologijos staigiai prieš rinkimus,po rinkimų vėl grįžti į savąją,nuolatinę.Ji pati viešai sakė,kad suvokė jog realiausiai ji gali patekti seiman su valstiečiais žaliaisiais.Jos pasisakymuose daug galimos demagogijos,kuri tiksliausiai rodo tikrąjį pasirinkimą, ne valstiečius.Valstiečiai galimai tik turėjo atverti paslaugiai duris į seimą?”.
Taip, čia labai tiksliai aprašytas Šakalienės veidmainiškumas. Taip, ji buvo liberalė iki papuolant į valstiečių partiją. Reiškia, ji pasinaudojo valstiečių partija tik kaip priemone, kad patekti į Seimą. O patekusi į Seimą pastoviai kūrė situacijas, kad būtų pretekstas pereiti pas liberalus. Šita partija yra a new comunist party - naujų komunistų partija, tik užmaskuotos formos. Faktiškai gauname, kad liberalai, kaip ir komunistai yra: 1)žemos moralės arba dvigubos moralės, o neretai ir amoralūs veikėjai; 2) demagogai ir dezinformuojantys visuomenę veikėjai; 3) destruktyvūs valstybės atžvilgiu; 4) išnaudojantys valstybę savo savanaudiškiems tikslams įgyvendinti; 5) piktnaudžiaujantys turimomis tarnybinėmis pareigomis; 6) spekuliuojantys sampratomis “laisvė”, “žmogaus teisės” ir “lygybė”; 7) apgavo visą tautą skelbdami apie “laisvąją rinką”, kad ji pati viską išspręs viską per konkurenciją, nors tai yra tik teorija arba utopija, bet Lietuvoje tai buvo pateikta, kaip praktikoje pasitvirtinęs dalykas; 8)susikrovė didelius turtus, pasinaudodami įstatymų spragomis ir valstybinėse institucijose dirbančiais nekompetetingais valdininkais; 9) “laisvoji rinka”, “genderistų judėjimas” yra destruktyvios idėjos, kurios skirtos, kad paversti gyvenimą valstybėje chaotišku, o patiems tuo tarpu pelnytis iš degraduojančių gyventojų sluoksnių,
degraduojančios kultūros ir griūvančios valstybės.
Po tokio Šakalienės elgesio būtina užkirsti kelią veidmainiams patekti į Seimą.

nuomonė       2017-06-17 13:11

del seimo nario atšaukimo.Vienmandatėje sutikčiau,dėl įvardinto galimo atšaukomo komentare.Dėl daugiamandatininkų ne.Vienmadatininkai tiesiogiai susieti su savo apygardom, rinkėjais.Daugiamandatėje pati partija retinguoja savo narius ir nepartinius,priimtus įsipareigojus vykdyti jų programą,kas sutarta.Rinkėjai daugiamandatėje ,per rinkimus,savo pasitikėjimą ir įgaliojimus suteikia partijai.Todėl nevykdant įsipareigojimų pati partija turėtų turėti galimybę atšaukti tokį savo narį,ar priimtą į savo sąrašą nepartinį įsipareigojusį,bet pažeidusi galimą įsipareigojimą 4 metams.

nuo pirmos dienos       2017-06-16 23:09

Seime, kai si akiplesa atsistojusi reze kalba, kad , mat ji, iskovojo Lietuvai Laisve ir Nepriklausomybe, pagalvojau- ar ji kvaisa, ar su protu susipykusi? Veliu pasirode, kad yra pilna kvaisa, kuriai Lietuva nerupi, svarbu, kad jos banko saskaitoje butu pinigu is Norvegijos ar kitos kurios salies vaikgrobiu organizacijos. Sakaliene tarnauja Velniui!!!Ji keicia kaili kaip chameleonas, persidazydama vis kitokia spalva. Su valstieciais eidama ji buvo lietuvaite rugiaplauke. Atejus i Seima- priklijuotom blakstienos - juodaplauke ekrano zviazda…, kirciuojasi, kaip p…

seimo nario atsaukimo       2017-06-16 23:04

istatyma butina sukurti . Tai labai paprasta: vienmandateje - surinkti 2/3 balsu nuo skaiciaus uz kandidata balsavusiu toje rinkimineje apylinkeje asmenu. Seimo narys atsaukiamas. Sarasiniams taikomas tas pats principas. Teisininkai gali viska aprobuoti, laikantis Teises istatymo ar pan.

Šimašius neva adokatauja D. Šakalienei       2017-06-16 22:07

ir priekaištauja valstiečiams, taip ir nesupratęs, kad tuo pačiu priekiaštauja ir Šakalienie, ir sau…
„Būti išrinktai su vienais ir pereiti pas kitus, kai sąraše, tai yra klaustukas tikrai rimtas. Lygiai taip pat labai rimtas klaustukas, kai esi išrenkamas su viena programa, o darai kitą programą. Tai čia ant svarstyklių dedi ir neaišku, kas garbingesnis“, – svarstė liberalų vadovas, kalbėdamas apie „valstiečių“ priekaištus D. Šakalienei.

Geri       2017-06-16 21:13

norai buvo Karbauskio,suvienyti visas jėgas bendram darbui Lietuvai,todėl kas rodė norą buvo neatstumti ir galėjo patekti į seimą bendram darbui ir geranoriškumui.Bet tai ne taip paprasta,einantys turi ir savų asmeninių norų,ambicijų,galimai nelabai suderinamu su darniu geranorišku darbu.Kas domėjosi Šakalienės veikla iki rinkimų,ji visada buvo nuosekli liberalė-ideologė,jos veikla tai liudija.Negali žmogus pakeisti čia savo ideologijos staigiai prieš rinkimus,po rinkimų vėl grįžti į savąją,nuolatinę.Ji pati viešai sakė,kad suvokė jog realiausiai ji gali patekti seiman su valstiečiais žaliaisiais.Jos pasisakymuose daug galimos demagogijos,kuri tiksliausiai rodo tikrąjį pasirinkimą, ne valstiečius.Valstiečiai galimai tik turėjo atverti paslaugiai duris į seimą?
Daug kalbanti apie žmogaus teises,turėtų suvokti apie rinkėjų teisę balsavus už partijos vertybines nuostatas turėti seime atstovus jas ginančius.Deklaruotos valstiečių vertybės per rinkimus svarbios daugeliui Lietuvos žmonių,rinkėjai tai išsakė savo atiduotais balsais per rinkimus.Ar galima tuo galimai piktnaudžiauti ir kartu kalbėti apie žmogaus teises?Ar kas turi teisę savo iniciatyva rinkėjų teises siaurinti ar padidinti?Jos apibrėžtos rinkimų įstatyme ir pagrindiniam-LR Konstitucijoje.Ar galima taip, kai rinkėjai patiki seime ginti jiems svarbias vertybes,pereiti rūpintis “šviesmečiu besiskiriančiom"nuo patikėtų?
Kažkas vis rašo apie"laisvą mandatą seime”?Tada kyla klausimas,kam tada daugiamandatėje renkam,vargstam,skaičiuoja,stebi, naudojamos lėšos pagal partijas?Ar tada,jei laksto kas kur nori ,negalima būtų rinkti 141 vienmandatėje, nereiks nei programų partijoms nei partijų?:)Jei tokiais perbėgimais galima galimai neigti partijų programų,nuostatų,vertybių skirtumų svarbą,ir būvimą,nepaisyti rinkėjų atiduoto pasitikėjimo ir įpareigojimo partijų nariams vykdyti jų vertybinį pasirinkimą ir valią,kas įvertins kas tai yra?Ar čia nėra galimas rinkimų diskreditavimas?Paliekantis savo rinkėjus turi padėti mandatą ir ateiti kitas,kuris vykdytų rinkėjų valią ir rūpintųsi seimo nario prestižu,kartu seimu ir rinkėjais,vykdytų pažadus jiems.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt at yahoo.com       2017-06-16 17:40

“Ar Dovilė Šakalienė turi atsisakyti Seimo nario mandato? Ar tai padariusi ji susigrąžintų Jūsų pagarbą?”
Atsakymas: NEGALI susigrąžinti, nes niekada nebuvo gerbiama. Apie vertybes. Tai jos straipsnyje labai gerai pateiktos: ” Arba: nesudarėte galimybių padaryti didelių darbų, eisiu ten, kur negaliu nuveikti nė mažų.” Liberalios nevertybės griauna Lietuvos valstybę. Liberalai Lietuvoje tam ir yra. Net ir liberalūs konservatoriai tą patį daro, susitikinėja su tais pačiais koncernininkais.

VaidasVDS       2017-06-16 17:05

Paskutinė citata turėjo būti ši:
“Vienas vyras ir viena moteris, bendradarbiaudami, net ir už šeimos ir palikuonių ribų, daugeliu atvejų yra daug pranašesni už du vyrus ir dvi moteris.”

VaidasVDS       2017-06-16 16:51

Dzeikai,
užmiršai pasakyti: šaltinis Lrytas…
Žodis fašistas arba nacistas nėra malonūs, bet jie nėra keiksmažodžiai, kaip ir difuziškas žodis liberastas.
Neaišku, ar tikrai Liubianka sugalvojo tą žodį, bet naudoja ir ji. Beje, Liubianka, pati būdama nacistiška, kitus nacistais vadina. Gal netarnavai terbų (mano močiutė taip sakydavo) armijoje, bet mane ten nacistu ir vokiečiu kartais pavadindavo vien tik dėl to, kad esu lietuvis.
Bet aš rusų ruskiais nevadinu. Kaip ir atskirų politikų liberastais.
Kartais žmonės iš tiesų nesuvokia, ką daro. Bet jiems galima atleisti tik tada, kada jie suvokia, ką darė ir gailisi. Kol nesuvokia, man jie yra liberastai - tai mano asmeninis negatyvus požiūris į juos. Ir jis yra kilęs iš šių Urantijos Knygos tiesų:
“Monogamija yra laisvas nuo vergovės idealas neprilygstamoje sąjungoje tarp vieno vyro ir vienos moters šeimos sukūrimo, palikuonių auginimo, abipusės kultūros, ir savojo aš tobulinimo nuostabioje institucijoje.”
“Be šeimos tikros meilės, nė vienas vaikas negali pasiekti normalaus charakterio visiško išsivystymo. Charakteris yra kažkas daugiau negu vien tiktai protas ir moralė. Iš visų visuomeninių ryšių, kurie yra numatyti charakterio ugdymui, pats efektyviausias ir idealiausias yra vyro ir moters prieraiši ir supratinga draugystė išmintingos santuokos abipusiame glėbyje.”
“Be šeimos tikros meilės, nė vienas vaikas negali pasiekti normalaus charakterio visiško išsivystymo.”

Dzeikas       2017-06-16 15:54

Vaidai, ismok atsakyti uz savo zodzius.
“Liberastas” zodziu “liberalas” ir “pederastas” difuzija ir sugalvotas ir paleistas Lubiankos propogandistu tikslu leksiskai sukompromituoti Vakaru civilizacijos generuojamas socialines idejas prikergiant sovietijos itakos sferoje suvokiama kaip keiksmazodis zodi “pederastas”.
Tai jeigu tau tas imponuoja, tai reikia taip ir sakyti, o ne vynioti zodzius i popieriukus ir nesukt uodegos kaip rujojanciai kalei.
Beje, ka Lubiankoje mano apie Urantija?

Kotys       2017-06-16 15:20

Norėjau parašyti, ką manau apie patį diskutuojamą klausimą, bet paskaičiau žemiau Pikc 2017-06-16 0:36 komentarą, ir perskaičiau savo mintis. 100 % pritariu. Pasiimti į savo gretas Šakalienę ar Skvernelį, skaičiuojant, kad taip bus gauta daugiau rinkėjų balsų didžiuosiuose miestuose, pro pirštus žiūrint į šių asabų toli siekiančius pavojingus tikslus, o “paaiškėjus”, kažkuo piktintis ar reikalauti?

VaidasVDS       2017-06-16 15:06

Šiandien, beje, Delfyje visiškai nedelfiškas straipsnis apie neoliberalizmą, daug ką nustebinęs tuo, kad jis atsirado Delfyje:
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/vokieciu-mokslininkas-atskleidzia-tamsiasias-siuolaikines-sistemos-puses.d?id=74837452
Gal ir šis portalas jį perspausdins.
Dzeikai,
liberastas nėra joks keiksmažodis, tai nepagražinta tikrovė. Tiesa, liberastams ji nemaloni ir skamba kaip keiksmažodis. Jei būtum tik liberalu, turėtum neįsižeisti. Liberalas (ne liberastas) dar nėra blogas žmogus, bet, tapęs liberastu, bet kuris liberalas apkabina blogį. Liberastu lygiai taip pat gali tapti ir tampa ir socdemai, ir konservatoriai, ir bet kokių kitokių partijų nariai. Peržiūrėk kai kuriuos balsavimus Seime.

Eilinė...       2017-06-16 15:00

Eilinė madam apgavo savo rinkėjus.Jai padorumas ir ištikimybė tiesai nežinoma ir ne-
suprantama sąvoka.Ar gi tai pirmas kartas,kai apgaunami rinkėjai?Nepirmas ir ne pas-
kutinis kartas.Todėl ir gyvename viduramžių košmare.Todėl ir praradome milijoną savo
piliečių,neapsikentusių melo,apgaulės ir kleptomanijos.
Žali valstiečiai,priimkite greičiau įstatymą,kad perbėgėliai negalėtų misti iš valstybės aruodo,jei jų tikslas yra vien tik pagyventi lengviau .O dar geriau būtų,kad dar būtų priimtas kitas įstatymas - kad visi Seimo nariai būtų renkami tik
vienmandatėse apygardose ir neliktų jokių sąrašinių.

 

 

taip       2017-06-16 14:37

Ėjo su sąrašu ir rinkėjams tuo ėjimu pasižadėjo. Jei įsigilino (o iki rinkimų kodėl neįsigilino - nepasiruošusi, atsitiktinė, neverta to darbo) ir jai kažkas iki galo nepriimtina -eik laukan, niekas nelaiko.  Tai logiška ir nekenksminga jos apgautam rinkėjui.
Valstiečiams: keiskit įstatymus, nes pikta,  kokius apgaulės precedentus suformuosit betylėdami, kol avantiūristė spjaudo jums į akis.

$+$       2017-06-16 14:01

Nors pono Raigerdo komentarai ilgoki, bet apie ponią - pasakyta daugiau nei reikia. Nykštis į viršų.

Dzeikas       2017-06-16 13:11

Vaidai , niekas taves nedergia isskyrus tave pati. Zodis “Dievas” ir keiksmazodis viename sakinyj nerasomi.
Ar sito Urantija nepamirso parasyti?;)

VaidasVDS       2017-06-16 12:49

Dzeikai,
per tokius “sugedusius telefonus”, kaip tu ir gimsta legendos.
Mano parašymą “Dievas tikrai nėra liberastas” išvertei į “vadindamas Jo ideologija “liberastine””.
Nežinau, kokiuose spec. kursuose esi apmokytas, bet tikriausiai buvai prastas mokinys arba esi pripratęs, kad pakanka kitą apdergti, o kaip jis plausis, tai ne tavo reikalas…

Dzeikas       2017-06-16 12:13

Vaidai, jeigu pasak tave Dievas liberalas, tai vadindamas Jo ideologija “liberastine” tu Ji bandai izeisti. Padaryk pertrauka Urantijos studijavime , nes istiks kaip drg. Stalinas sake “sekmes sukeltas galvos svaigimas” (golovokruzenije ot uspiehov) wink

Jei krikščioniškai,       2017-06-16 11:59

tai man jos gaila.

VaidasVDS       2017-06-16 11:24

Dzeikai,
kažką sublūdijai.
Aš nekalbėjau nei apie liberalus, nei apie liberalizmą.
Kalbejau apie liberastinę ideologiją - tokią, kuri antivertybes daro vertybėmis ir kalbėjau apie neoliberalizmą, kuris propaguoja liberastinę ideologiją.
Dievas tam tikra prasme irgi yra liberalas, nes suteikė žmogui laisvą valią - rinktis dvasinį ar materialistinį (čia kalba ne apie materialinį) gyvenimą, rinktis gėrį ar rinktis blogį, klysti ar taisytis.
Bet Dievas tikrai nėra liberastas - darykite bet kokį bardaką, aš jus vis tiek išteisinsiu. Čia tik kai kurie liberastai (neva tikintys) nori tuo tikėti, o daugumai tokių žmonių Dievas iš esmės ir nerūpi, mamona jiems daug svarbiau…

Dzeikas       2017-06-16 11:04

Vaidai, ne viskas ka dantis kanda bulkute. Liberlizmas nusako veikimo buda ekonomikoje ir politikoje ta kryptimi, kad dabar IR perspektyvoje zmogui ir verslui butu didesne veikimo laisve nepazeidziant vienas kito prigimtiniu laisviu.
Elgtis taip ar nesielgti,  vienu ar kitu atveju, naudotis ta laisve ar ne, nusako MORALE, kuri nera politine ar socialine, o, kartuoju ypatingai glusiems arba tokiais apsimetanciais,-dorovine kategorija.
Ir jeigu tuo poziuriu Lietuva primena tarybiniu laiku viesaji tualeta, tai prie ko cia liberalizmas???
Kaip sake berods Jonas Auksaburnis(?), jeigu nedorovingas atsidures dievobaimingu zmoniu aplinkoje priverstas elgtis kaip jie, tai Viespats akivaizdoje nera jam is to jokios naudos.
Lietuva sizofreniskai bando irodyti tai ka TSRS irodinejo savo pavyzdziu 74 metus: prievarta zmogaus dorovingu nepadarysi.Tik jo ydas paslepsi , kurios susilpnejus kontrolei, pasireiks paciu slyksciausiu budu.

Žmogus       2017-06-16 11:01

Karjeristė, dėl karjeros su bet kuo susidės.

Raigerdas       2017-06-16 10:49

Šakalienė atėjo su valstiečiais ne kaip bendrapartietė, bet kaip užsimaskavęs priešas. Ji perėjo ne pas konservatorius, bet į partiją, kuri yra Lietuvoje, kaip Trojos arklys. Liberalai yra pagrindinė mūsų valstybės griovimo partija. Nežiūrint į Šakalienės pareiškimus ir jos pačios savęs įvertinimus, kad jos “pažangios idėjos” pralenkia dabartinių valstiečių parlamentarų idėjas šviesmečiais, primena daugiau žmogelį-narcizą, nei realiai esantį šviesaus proto žmogų. Šakalienė yra griovėja ir avantiūristė, nes apie jokias jos “pažangias idėjas” niekas Lietuvoje nėra girdėjęs. Paprasčiausiai, ji bando perkelti tai, kas yra Vakaruose į lietuvišką dirvą. Bet tai, ką ji velka iš Vakarų, deja, nėra kaip pažangūs dalykai. Tie “pažangūs dalykai”, kurie yra atvelkami į Lietuvą, dažniausiai yra organizuojami Vakaruose, kaip pažangūs, farmacininkų kompanijų, tik užmaskuota forma. Ta forma yra padaryta taip, kad ant jos užkibtų panašūs savo “šviesmečių pažanga” besipuikuojantys veikėjai, ir įtikintų, tikrai, gana žemu kompetetingumu pasižyminčius valdininkus. Yra toks liaudiškas posakis:“Ne viskas auksas kas auksu žiba”. Šakaienė teigia, kad ji yra auksas, bet jos elgesys tai išdavikiškas. Štai ir visa jos to aukso vertė. Šita moterėlė nesusigaudo etikoje ir net nesupranta su kuo ji yra valgoma: su bananais ar su sūriu. Šakalienė verkšlena, kad “mano adresu dosniai dalijama ad hominem kritika”, tačiau tai yra neišvengiamas dalykas, nes jos elgesys peržengia bet kokias padorumo ribas. Šiandien ji išdavė valstiečius, rytoj ji išduos liberalus. Iš kitos pusės, valstiečiai gauna skaudžias pamokas, kad ima į savo būrį bet ką, kas dedasi blizgantis auksu, nors ten yra tik saulėje blizganti mėšlo krūva. Teigiamas rezultatas yra tame, kad partija apsivalo. Bus sunkiau, bet už tai sveikesnė atmosfera bus partijoje. Ir tai yra neblogai.

uz ka ja gerbti?       2017-06-16 10:48

kad isdure savo rinkejus?

VaidasVDS       2017-06-16 10:27

Kartais šviesmečiai padeda, kartais trukdo.
Liberastinė ideologija atlėkė šviesmečių greičiu ir jau vakar buvo ištriūbinta apie gėjų haremo įteisinimą.
Būtų labai gerai, kad ši ideologija ir pasibaigtų tokiu pačiu šviesmečių greičiu.
Bet tikram blogiui išrauti, deja, prireikia daugiau laiko ir pastangų.
Negarsiai kalbant, neoliberalizmas tiesiogiai palaiko tą idėją, kad pasinaudoti mulkiais nėra blogybė. Todėl neoliberalai išskėstomis rankomis priėmė ją į savo gretas. O su nosimi liko Karbauskis ir kiti, kurie buvo naivūs ir nesugebėjo pastebėti tikrųjų Šakalienės ketinimų. Neoliberalinė doktrina, įtvirtinta ir Konstitucijos dvasių, skelbia, kad Seimo nario mandatas yra laisvas, ir žmogus, išdūręs kitus žmones, gali taip elgtis. Ir tiems, kam moralė yra ne šio pasaulio dimensija, tai yra visiškai priimtina…

Dzeikas       2017-06-16 7:27

ziurint kaip ta mandata padeti.Jeigu vietoj perbegimo butu padetas mandatas - issaugotu visa pagarba ir tokiu politiku labai pasitkeciau, net ir nepritardamas jo politinems nuostatoms.Taciau zinociau , kad zmogumi galima pasitiketi.
Dabar, po skandalo - tada jau ne gryna politine kekse, o su atodaira.Ne politinis lavonas bet nuplaut tokia deme prireiktu metu kitu juodo darbo.
Dabar tradicine lietuviskos politikos pusle.
Nors laidoti Sakalienes neskubekite. Prunskiene gi irgi politine pusle buvo, bet labai net sekmingai vartesi lietuviskos politikos skystyje. Man regis Sakaliene dar ne karta ir pati parsiduos, ir jus parduos, “mieli Lietuvos zmones”.
PS. Labai nustebau, kadpartijos deleguotas(sarasinis) politikas AUTOMATISKAI nededa mandato jeigu isstoja is partijos.Keisti istatymai toje Lietuvoje, ne tai vagiu, ne tai debilu rasyti.

Agnė       2017-06-16 5:36

Buvo aprimęs dėmesys Šakalienei. Dabar vėl dėmesio centre. Tikslas pasiektas, pagarbos nenusipelnė niekaip. Nesklandumų pridarys

ji, pasirodo, dar ir intrigantė...       2017-06-16 2:16

Klausiamas, ar siūlydami performuoti Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisiją „valstiečiai“ bandė D. Šakalienę sulaikyti, „valstiečių“ frakcijos seniūno pavaduotojas Virginijus Sinkevičius pripažino, kad ši iniciatyva buvo parlamentarės sumanymas.

„Galėtų atsakyti partijos seniūnas į šitą klausimą. Aš žinau, kad iniciatyva buvo tikrai jos, o detalių aš nežinau“, – sakė V. Sinkevičius.

Tačiau akivaizdu, kad toks planas neišdegė. D. Šakalienė ketvirtadienį perėjo į Liberalų sąjūdžio frakciją.

Nuo kuklumo ji nemirs...       2017-06-16 2:05

Aš buvau pakviesta dėl žinių, patirties ir kompetencijų konkrečiose srityse. Aš nuoširdžiai su jais dirbau. Tai buvo sudėta ir į partijos, ir, vėliau, į vyriausybės programą. Aš atnešiau ir tas žinias, kurių jiems reikėjo, ir atnešiau tūkstančius žmonių balsų. Žmonių, kuriems labai reikėjo ir šiandien reikia tų reformų. Aš esu atsakinga už tuos tūkstančius žmonių, kurie už mane balsavo ir kurie šiandien kreipiasi to pagalbos. 

– Pono Sinkevičiaus žodžiuose yra tiesos. Jie tam tikra prasme į jus investavo, apmokėjo rinkiminę programą, jie gali jausti įsižeidę.

D. Šakalienė: Pasikvieti žmogų dėl jo kompetencijų, dėl jo profesionalumo konkrečioje srityje, o po rinkimų tų žinių jau nebereikia, ignoruoji žmonių norą matyti mane. Aš buvau išreitinguota pakankamai aukštai nuo tos vietos, kuri man buvo suteikta. Tuomet man buvo sunkus sprendimas man pasiryžti tai daryti. Aš stokoju žinių apie politinius žaidimus, esu naivi ar tiesmuka. Tikrai žinau tuos darbus, kurių Lietuvai reikia ir aš ruošiuosi juos daryti. Jei jie nuo to atsitraukia, tai aš ne.

pas Jakilaitį        2017-06-16 1:38

ši ponia pripažino: “Mes jau išsigryninome, yra 7 skirtumai tarp mano požiūrio, kaip ta reforma turi vykti (kas atitinka vaiko teisių konvenciją, JT komitetų rekomendacijas, PSO ekspertų ir t.t.), ir tarp žmonių, kurie atstovauja tą kitą pasaulėžiūrą – P.Urbšio, R.Baškienės, A.Širinskienės. Panašu, kad mes neįveiksime šitų skirtumų. De facto aš esu opozicijoje būdama valdančiųjų frakcijoje.”

Vadinasi, ji turi pasitraukti iš Seimo, ne į kitą frakciją.

klausimo:       2017-06-16 1:21

ar ji susigrąžintų Jūsų pagarbą? prielaida viena - ji ją praradusi, jei imtų garbingai elgtis, ji nusipelnytų ir vėl pagarbos.
Logiška? smile

Tai ką daryti daugumai tautos,       2017-06-16 1:13

rinkusios “valstiečius”, jei viena iš pasižadėjusiųjų vykdyti jų programą - Šakalienė - jau nutolo per “šviesmečius” ir realiai jos gali net nebūti? - Kaip kai kurių per šviesmečius nutolusių žvaigždžių mūsų vis dar matomų, bet visatoje jau nesamų.
Liberalizmas išties yra pažangizmo ideologija. Tik reikia liūdėti ar džiaugtis, kad kai kurie liberalai tolsta nuo tautos šviesos greičiu ir jau nuo dvikojų dvilyčių nutolę per “šviesmečius”?

Pikc       2017-06-16 0:36

Reik pasakyt, nesuprantu, ko tie “valstiečiai purkštauja: pasiėmė į kompaniją homsomolką, genderistę, neomarksistę, iškrypėliškos ideologijos plėtros fondačiulpių kontoros (ŽTSI) buvusią viršinykę, kuri nė velnio neišsižadėjo savo “idealų” - bet ją vis tiek tas pats Karbauskis dangstė, aiškindamas, kad, atseit, gal neįsigilinusi tą Stambulo konvenciją palaikė. Kokio velnio dabar vaidinti apgautą mergą su trečiu vaiku? Nebuvo jokios išdavystės - ta veikėja kaip buvo homsmolo aktyvistė, taip ir liko. Čia labiau vertėtų kalbėti apie “valstiečių” išdavystę, kad tokią veikėją į Seimą atitempė - argi jų elektoratas balsavo už visokių genderizmų, pederastijų ir barnevernetiškų nesąmonių diegimą?
P.S. Apie kažkokią pagarbą šiame kontekste net kalbėti juokinga.

Skandalas, nes Šakalienė - daugiamandatininkė       2017-06-16 0:24

Sudėtinio klausimo pirma, todėl, matyt, pagrindinė dalis - “Ar Dovilė Šakalienė turi atsisakyti Seimo nario mandato?” - Tai esminis klausimas apie įstatymų leidžiamąją valdžią ir jos veikimo principus (bent Lietuvoje), apie priedermę atstovauti rinkėjus ir vykdyti kandidatą priglobusios partijos programą (o ne rūpintis savo savo klanelio interesais ar įgyvendinti savo ideologines nuostatas).
Daugiamandatėje išrinktos Seimo narės pašaipūs “atrėžimai” - “patys kalti. Arba: jūs man per prasti. Arba: nesudarėte galimybių padaryti didelių darbų, eisiu ten, kur negaliu nuveikti nė mažų.” - yra SKANDALAS.
Negi savanaudiški ir dar psichiškai nestabilaus žmogaus pasikartojantys poelgiai Seimui priimtini, vadinasi, jo pripažįstami ir kaip įstatymų leidžiamosios valdžios veikimo principai ar bent šių ištakos?
Garbės kodeksą laužantis žmogus moraliniu požiūriu negali likti įstatymų leidėju, nes tai Trojos arklys politinės tautos viduje. Šakalienė, kaip ir ankstesni perbėgėliai, nesitrauks (?), tačiau turi būti įteisintas dezertyrus iš daugiamandačių formaliai eliminuojantis mechanizmas.

taip, atgautų (ištaisytos klaidos)       2017-06-15 23:31

nesutinku su komentatoriais, pasisakiusiais iki šiol:
įžeidinėdami kitą, šaipydamiesi iš pavardės negerbiame visų pirma savęs.
ir patvirtiname mums inkriminuojamus kaltinimus.
atsaku į klausimą:
taip, aš ir vėl gerbčiau D. Šakalienę, jei ji atsistatydintų.
kol ji neatsistatydins, laikysiu, kad ji sulaužė priesaiką, išdavė pasitikėjimą ir nėra verta pagarbos.
bet nesityčiosiu ir nežeminsiu.
kitas klausimas: ar reikalingas tokia įstatymo pataisa, apie kurią kalba Pranckietis?
taip. būtinai.
ir jei valstiečiai priimtų tokią pataisą, jų klaida - koketavimas su D. Šakaliene - turėtų netgi labai didelę prasmę.
tokią pataisą galėtume vadinti D. Šakalienės gėdos pataisa.
jei ji taptų bendriniu vardu, jai tai būtų didžiausia bausmė.
ir didžiausias jos nuveiktas darbas politikoje.
toji ironija, kurią galima justi paskutiniame klausime, neišsakyta iki galo:
TAIP Seimas atgautų dalį pagarbos, nes parodytų stuburą.
ir D. Šakalienė būtų padėjusi tai padaryti

taip, atgautų       2017-06-15 23:27

įžeidinėdami kitą, šaipydamiesi iš pavardės negerbiame visų pirma.
šiuo konkrečiu atveju patvirtiname, kokie esame tamsūs ir primityvūs.
aš ir vėl gerbčiau D. Šakalienę, jei ji atsistatydintų.
kol ji neatsistatydins, laikysiu, kad ji sulaužė priesaiką, išdavė pasitikėjimą ir nėra verta pagarbos.
bet nesityčiosiu ir nežeminsiu.
kitas klausimas: ar reikalingas toks įstatymo pataisa, apie kurią kalba Pranckietis.
taip.
ir jei valstiečiai priimtų tokią pataisą, jų klaida - koketavimas su D. Šakaliene - turėtų netgi labai didelę prasmę.
tokią pataisą galėtume vadinti D. Šakalienės gėdos pataisa.
jei ji taptų bendriniu vardu, jai būtų didžiausia bausmė.
ir didžiausias jos nuveiktas darbas politikoje.
toji ironija, kurią galima justi paskutiniame klausime, neišsakyta iki galo: TAIP Seimas atgautų dalį pagarbos, nes parodytų stuburą.

Juozapas       2017-06-15 23:03

Šikalienė ir garbė yra antonimai- nesuderinami dalykai. Nėra apie ką diskutuoti.

$+$       2017-06-15 22:40

Tai o kas sakė, kad ją kas nors gerbė?! Diskusija silpnaprociams.

antanina       2017-06-15 22:34

deja,senei nustojau gerbusi Šakalienę dėl jos isteriškos veiklos.Pasirodo ,kad buvau teisi i00 kartų,


Rekomenduojame

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.