🎬Ar Aukščiausiasis Teismas įteisins nuolatinį Garliavos mergaitės buvimą „valstybės paslaptimi“?

Ramutė Bingelienė   2014 m. sausio 17 d. 8:40

39     

    

Ar Aukščiausiasis Teismas įteisins nuolatinį Garliavos mergaitės buvimą „valstybės paslaptimi“?

Sausio 9 dieną Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) gavo Vytauto ir Laimutės Kedžių kasacinį skundą, kuriuo skundžiama Šiaulių apygardos teismo nutartis, draudžianti susitikti su anūke. Advokato Aido Venckaus atstovaujami seneliai dar kartą mėgins įtikinti teismą, kad su jų užauginta anūke jie turi teisę bendrauti ne tik laiškais ar internetu, bet ir tiesiogiai.

Kaip jau skelbėme, 2013 metų balandžio 16 dieną Raseinių rajono apylinkės teismas priėmė sprendimą, kuriuo seneliams Kedžiams su anūke leista tik susirašinėti laiškais, o bendrauti tiesiogiai, bent savaitgaliais jie, skirtingai nei „dienraščių lyderio“ žurnalistė Laima Lavastė ar jos dublerė iš socialdemokratų partijos Norkienė, esą negalintys.

Tokios nuomonės laikėsi ir Šiaulių apygardos teismas, 2013 metų spalio 7 dieną slaptai išnagrinėjęs Kedžių skundą dėl atmesto prašymo leisti pasimatyti su paslaptingomis aplinkybėmis žuvusio sūnaus dukra bent savaitgaliais. Kaip Šiaulių apygardos teismo atstovas spaudai Vytautas Jončas informavo žiniasklaidą, priimdami tokį sprendimą teisėjai rėmėsi medikų ekspertizės išvadomis, jog Kedžiai nebuvo ir nėra psichologiškai pasiruošę bendrauti su mergaite. Specialistų ir teisėjų vertinimu, senelių pasimatymai su mažamete neva galėtų sukelti mergaitei stresą.

Ta pačia proga spalio 7 d. buvo paskelbta ir tai, jog mergaitės motina išvyko iš Lietuvos. Ta žinia buvo netikėta net ir seneliams Stankūnams. Kaip vėliau pasakojo L.Lavastė, „visiems laikams“ į Niekur išvykusi Laimutė Stankūnaitė Lietuvoje paliko „dukters kapą“. Nė vienas oficialus Lietuvos pareigūnas iki šiol nėra įtikinamai pakomentavęs šios žinios, paskelbtos po virtinės kitų ne mažiau „makabriškų“ pranešimų (apie keletą jų daugiau skaityti ČIA ir ČIA). Šios žinios nepaneigė ir pati jos platintoja.

Tiesos.lt primena, kad kartą LAT jau „nusiplovė rankas“ praėjusių metų vasario 4 d. priimdamas galutinę ir neskundžiamą nutartį, kuria paliko galioti ankstesnių teismų sprendimus dėl Kedžių anūkės globos.

Nustatydama mergaitės gyvenamąją vietą kartu su mama Laimute Stankūnaite išplėstinė LAT septynių teisėjų – Dangutės Imbrasienės, Birutės Janavičiūtės, Janinos Januškienės, Egidijaus Laužiko, Zigmo Levicko, Sigitos Rudėnaitės (kolegijos pirmininkė) ir Vinco Versecko (pranešėjas) – kolegija tuomet, kaip ir kiti Lietuvos teismai atsisakiusi išklausyti ir išgirsti vaiką, taip ir neatsakė į esminius klausimus dėl šios „valstybės paslaptimi“ paverstos mergaitės gyvenimo sąlygų.

Kaip ir Kėdainių rajono apylinkės teisėjas Vitalijus Kondratjevas, patikėjęs mergaitę Lietuvos policijos Liudytojų ir nukentėjusių apsaugos valdybai, o ne motinai, taip ir Aukščiausiojo Teismo teisėjų kolegija, įvardijusi mergaitės gyvenamąją vietą „su motina“, pripažino: „vaiko teisių apsaugos institucijos negalėjo nustatyti ieškovės buities ir gyvenimo sąlygų bei įsitikinti, kaip būtų užtikrinama vaiko teisė į sveikatą, poilsį, saugią socialinę aplinką“. Pasidaryti neva patikimą išvadą „jos bus užtikrinamos ir ieškovės dukteriai“ Aukščiausiojo teismo teisėjams pakako policijos pažymos, jog „saugomiems asmenims (tiek suaugusiems, tiek jų vaikams) yra užtikrinamos būtinos gyvenimo (buities) sąlygos, kurios atitinka Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatytus higienos, sveikatos reikalavimus“.

Žinoma, LAT nesprendė ir esminio klausimo: ar išties Garliavos mergaitės likimą sprendę Lietuvos teismų sprendimai atitinka Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) „jurisprudencijos standartus“? Nors tas faktas, kad savo nutarties IV dalyje kolegijos teisėjai šiuos standartus aptaria, rodo, jog juos žino. Tačiau taip ir lieka neaišku, dėl kokių priežasčių LAT nenagrinėjo (ir tai nutylėjo), kodėl sprendžiant Garliavos mergaitės gyvenamosios vietos klausimą netaikytas vienas pagrindinių EŽTT „standartų“: „teismas, spręsdamas įvairių susidūrusių interesų pusiausvyros nustatymo klausimą, turi atlikti išsamų visos šeimos situacijos tyrimą ir išnagrinėti daugelį faktinio, emocinio, psichologinio, materialinio ar medicininio pobūdžio veiksnių, atlikti proporcingą ir pagrįstą kiekvieno asmens atitinkamų interesų vertinimą ir rodyti nuolatinį rūpestį, siekiant nustatyti, koks sprendimas būtų geriausias vaikui“.

Pareiškęs, kad priimdamas savo galutinę ir neskundžiamą nutartį „vadovavosi Europos Žmogaus Teisių Teismo praktika, kurioje, be kita ko, pabrėžiama ir tai, kad šeimos išskyrimas yra išimtinė priemonė ir išskirtinis apribojimas, kurio taikymas galimas tik atsižvelgiant į vaiko interesus ir pagrįstas labai svariais argumentais“, Aukščiausiasis Teismas kažkodėl nutylėjo ir tai, kodėl nepanoro pasiremti kitu, ne mažiau svariu dokumentu – Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencija ir jos 12 straipsnio 2 dalyje įtvirtinta nuostata, kad „vaikui būtinai suteikiama galimybė būti išklausytam bet kokio jį liečiančio teisminio ar administracinio nagrinėjimo metu tiesiogiai ar per atstovą, ar atitinkamą instituciją nacionalinių įstatymų numatyta tvarka“?

Kaip žinome, šios nuostatos kažkodėl nepaisė nė vienos instancijos teismas, nagrinėjęs „valstybės paslaptimi“ paversto vaiko likimą lėmusius klausimus, nors ji realizuota ir Lietuvos Respublikos Civilinio kodekso 3.164 straipsnyje: „[...] kai sprendžiamas bet koks su vaiku susijęs klausimas, vaikas, sugebantis suformuluoti savo pažiūras, turi būti išklausytas tiesiogiai, o jei tai neįmanoma – per atstovą ir priimant sprendimą į jo norus turi būti atsižvelgta, jei tai neprieštarauja paties vaiko interesams. Sprendžiant klausimą dėl globėjo (rūpintojo) paskyrimo ar įvaikinimo, į vaiko norus turi būti atsižvelgiama išskirtinai“.

Dar daugiau – iš LAT 2013 m. vasario 4 d. nutarties akivaizdu ir tai, kad mergaitės globos klausimo Aukščiausiojo Teismo teisėjų kolegija iš esmės nesprendė – už valstybės paslaptimi paverstą vaiką ir toliau liko atsakinga policija, o ne motina. Tai tapo akivaizdu ir iš paskesnių Laimutės Stankūnaitės veiksmų, kai ji internetu išplatino pareiškimą apie tai, kaip ji ir jos mergaitė kenčiančios izoliuotos, kad ji pati nepasitiki ja saugančia policija ir net nesijaučia saugi.

Tuo metu atkakliai pirštų „laimingos“ Garliavos mergaitės nuotraukų atidesnė analizė pagrįstai leido klausti: kas vis dėlto nutiko Garliavos mergaitei, kad jos nuotraukos klastojamos? Deja, ir mergaitės likimu susirūpinę artimieji, ir neabejingi piliečiai į visus klausimus sulaukdavo arba formalaus pareigūnų atsirašinėjimo, arba tylos.

Ir nors išplėstinė LAT teisėjų kolegija savo 2013 m. vasario 4 d. nutartyje pripažino, kad ankstesnių „bylą nagrinėjusių teismų nustatyta, jog vaiką ir jos globėją (Neringą Venckienę – red. pastaba) bei senelius sieja artimas, tvirtas emocinis ryšys“, ir konstatavo, kad pagal EŽTT praktiką „pagarba šeimos gyvenimui įpareigoja valstybę veikti taip, kad būtų sudarytos galimybės tokiems ryšiams normaliai plėtotis“, visi paskesni teismai dėl vaiko ir senelių bendravimo ribojimo, kaip matome, šią senelių ir anūkės teisę bendrauti visiškai ignoravo.

Tad esminis klausimas – ką ši teisėjų kolegija (ir apskritai Lietuvos teismai iki šiol) sprendė ir ką jie išsprendė? – taip ir liko neatsakytas. Mums, piliečiams, tąkart teiktasi pranešti tik tiek: byla dėl vaiko gyvenamosios vietos formaliai baigta, vaiko išplėšimas iš gimtųjų namų ir išvežimas į nežinią „įteisintas“. Dabar belieka galutinai įteisinti „visiems laikams“ išvežtų svarbiausių vadinamosios Kauno pedofilijos bylos liudytojų izoliaciją. Bet ar nuo to tiesos ir teisingumo šioje byloje ir mūsų šalyje pasidarys daugiau? Ir kas imsis įvertinti tokią jokia demokratinės ir teisinės valstybės samprata nepateisinamą situaciją?

Tiesos.lt skaitytojams siūlome prisiminti nė vieno Lietuvos teismo neišklausytos Garliavos mergaitės balsą, kurį visuomenė paskutinį kartą galėjo išgirsti gegužės 17-ąją, Lietuvos valdžiai „vykdant teisingumą“.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

2012.05.17 Video iš Kedžių namų...paskui liko tik garsas....

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

kad cia nera net ka komentuoti       2015-03-23 21:23

Visi kurie nori tiesos yra padaryti nusikalteliais ir tasomi po teismus.O as manau jog su pedofilijos byla yra saitais suraisioti juoduju pinigu plovimai,pornografija,prostitucija.prekyba zmonemis ir tt.Todel isrisus pedofilijos byla apsinuogins ir visi kiti saitai.Todel ir mestos tokios jegos bet kokia kaina nugesinti pedofilijos byla

Vilnius       2014-01-20 22:29

panašu, kad dauguma čia kurti ir akli ne viena ausim ir akim, bet abiem, todėl argumentai jūsų neveikia, gailesčio ir užuojautos neturit, vis iš naujo kurstot savo ir vienas kito neapykantą ir joje gyvenat, vis mėtot akmenis į vieną pusę, nors ir jums reiktų pagalvoti - o gal kaip tik toje pusėje TIE-SA… Nieko neįrodynėsiu, tik pacituosiu vienos moters komentarą: “jei mano vaiką būtų mokinę vadinti mane šlykštyne ir pedofile - būčiau su žeme sulyginus tą violetinę lindynę”...Kokia laimė, kad jūsų domėjimasis kedvenckių suluošinta mergaite - niekinis ir gal, nebematydama jūsų nesveiko dėmesio, mergaitė atgaus dvasinę ramybę

kaunas       2014-01-18 23:26

tai toks totalus ir grubiausias blogis, kad jam nera zodziu apibudinti. kokie tie zmones, kurie mate tuos vaizdus, ne vaiko ir seneliu puseje. juk visa istorija kalbejo pati uz save, net gilintis nereikejo… Koks besirdiskumas ir priteklinis bukumas turi busi, kad uzmirstum vaika.

Diktatūra taip pat       2014-01-17 15:47

etapas.Sekantis etapas,kai diktatūra nuverčiama.

Aidai,       2014-01-17 3:55

jau esu sakes, ir dar karta pasikartosiu - tik nerasyk peticijos lietuviskai ir nesiusk is Lietuvos. Anksciau maniau, kad pliurpalai, bet skaudziai isitikinau, kad, deja, realybe. Normalaus kelio lietuviskai ir is LT i Strasbura nera.

vienintelis kelias       2014-01-16 21:47

Teisybės reikėtų ieškoti tik tarptautiniuose teismuose ir organizacijose. Kiek ten teisybės rastų, kitas dalykas (juk labai abejotinos sąžinės konstitucinė dvasia sėdi EŽTT), tačiau bent ramybės neturėtų tie nusikaltėliai, dėl VIP pedofilų paaukoję našlaitę

Lietuvė       2014-01-16 17:20

Aš net neabejoju-ateis atpildo valanda.Bus sugaudytos visos iki vienos žiurkės prisidėjusios prie šio nusikaltimo.

neabejoju       2014-01-16 14:22

Galima neabejoti, ką AT “nuspręs” (juk ten Kryževičius vadovauja). O kai byla pasieks Strasbūrą, šitas svarstymas tęsis taip ilgai, kad visi galai bus galutinai suslapstyti, kaltininkai giliai pasislėpę, išėję “į poilsį” ir pan. Juk mergaitė “Išvažiavo į pasakų šalį”, t.y., jos kaip ir nėra. O veikiausiai apskritai nėra

juk       2014-01-16 13:55

plikis advokatas ir sutenere isnese mergaite is namu kojomis i prieki - tai buvo zenklas ir dabar ju jau nebera arba greitai nebeliks gyvuju tarpe…amen…

manyciau,       2014-01-16 13:42

mergaites jau nera gyvos, arba ji nebeadekvati. Todel teisesaugos banditu gauja padarys viska, kad mergaites daugiau niekas nebepamatytu. Jei jiems tai leisime..

idomu       2014-01-16 11:05

Kodel teimai nepareikalavo rastisko Deimantes nenoro matyti seneliu ir tetos Neringos, o vadovavosi tik ,,psichologu” ir ,,ekspertu” neva is Deimantes isgirstais apie tai zodziais?

Lietuvis       2014-01-16 10:50

Lietuva paversta i policine valstybe.Vietoje to, kad butu kuriama valstybe kurioje yra patogu, gera gyventi, yra daroma priesingai.Lietuviai, ar jus zinote, kad “nepriklausomoje Lietuvoje” yra planuojamos baudos ? Valdziazmogiams reikia kalediniu premiju, tai jas jie “pasidaro” skalpuodami pavaldinius ir reikalaudami israsyti daugiau baudu. Ar zinote, kad pasto darbuotojai gali buti atleisti, jei pasto klientams nesiulo pirkti skalbimo milteliu ? Nes taip nusprende kazkokia tai"profesionali” virsininke (pavardes neminesiu) Galu gale ar zinote, kad vaikai uzrase zodi TIESOS buvo tampomi po kalejimus. Visi mastantys Lietuvos zmones-Vienykites, kad apginti savo sali !

Ona       2014-01-16 10:21

kol Grybauskaitei TIESOS bus perteklius, tol tiek liaudis bus mulkinama “supuliavusios” teisesaugos.

Atsakymas aiškus,bet       2014-01-16 9:15

tai dar nepabaiga.Tik valdžios apsigaudinėjimas.Palauksime..Bet taip įkalinti vaiką.Žiauriau nebūna.Užteko pamatyti žydrą spalvą konservatorių atlape…

Aukščiausias       2014-01-16 9:14

teismas yra Danguje.Teis Aukščiausiasis.Bus labai negerai,jei mūsų budeliai neatsivers.

zigmas       2014-01-16 8:58

šizikai jūs violetiniai, ne mergaite rūpinkitės, o berniuku. kas su juo pedofilu-žudiku šeimoje užaugusiu yra ir bus?

Audra       2014-01-16 6:53

Kai Lietuvoje toks, atsiprašant, teisingumas, sprendimas jau dabar visiems aiškus. Teismų mafija klauso nurodymų iš viršaus

Cia       2014-01-16 0:31

baisi valstybe ir nesitikejo , kad tokioje reikes gyventi.Nejaugi valdininkams nesvarbu, kaip mergaite dabar gyvena , ar sveika .Daug , daug neaiskumu ir neaisku ,kas is tikruju valdo musu salele Lietuva.Seime yra nemazai moteru , bet ir jos kietasirdes ir joms nesvarbu ,kokia padetis del mergaites ir kaip jinai gyvena , ar laiminga su ta Laima , kaip vadino ja Deimante.

Skaitytoja       2014-01-16 0:06

O as manau, kad Lavaste labai samoningai pasake, kad paliko “dukters kapa”, kad mes visi susitaikytume su mintimi, kad vaiko nera, kad nieko nebegalima pakeisti, kad mes ja uzmirstume ir nei mintimis, nei fiziskai nebesirinktume kiekvieno menesio 17 diena Daukanto aiksteje….

Babytė       2014-01-15 22:05

Ką Deimantė labai blogo padarė valdžiai , kad Lietuvos valdžia taip žiauriai nubaudė ? Už ką ? Ką ji galėjo paliudyti ar pasakyti ant valdžios? Kad atimti Tėvynę , senelius , pusbrolį, kitus giminės, draugus ? Atimti Lietuvos pilietybę , kalbą, Tėvynę ? Iš Sibiro ištremtieji grįžo, bendravo laiškais su giminaičiais likusiais Lietuvoje. Ar yra dar Lietuvoje per nepriklausomybės 23 metus toks vaiko nubaudimo atvejis? Kada išprievartautas vaikas ar nepasitvirtinus išprievartavimui būtų taip ,,apsaugotas,, kaip Deimantė? Tie nuskriaustieji gyvena toje pačioje kaimo ar miesto bendruomenėje ar net šalia prievartautojų.

kokioje valstybeje gyvename?       2014-01-15 22:04

siurpus susidorojimas su mazamete mergaite. O siurpiausia yra tai, kad visa tai padaryta valstybes vardu.

stribų palikuonys       2014-01-15 21:37

žvėriški, be jokių moralinių skrupulų, sadistai - jausdavo malonumą prieš bejėgę auką - tokie buvo stribai. Jų vaikai bei anūkai - aukščiausiuose teisėsaugos postose - dar dažnas su KGB uodega. Tokią ir turime neliustruotą Lietuvą...

to aha       2014-01-15 21:35

PARAŠYK SAVO VIEŠOSIOS ĮSTAIGOS ADRESĄ.BEJE BŪTŲ ĮDOMU ŽINOTI KIEK GAVAI UŽ ŠĮ KOMENTARĄ.

To Aha        2014-01-15 21:26

Šuns balsas į dangų neina.

Aha       2014-01-15 21:08

Nuo violetinių iškrypėlių ir pabaisų senių Kedžių mažas mergaites reikia saugoti.

nemanau,       2014-01-15 20:51

kad Mergaitė gyva sveika…

Verta paskaityti        2014-01-15 20:24

Geras straipsnis LL:
“Europarlamentaras G.Vatsonas : “VSD ir prezidentūros kišimosi įrodymai į teisinį ir politinį procesą kelia didelį nerimą”

"patvorinis"       2014-01-15 20:21

Pedofilų diktatūra- tokią valstybės santvarka per 23 metus sukurta Lietuvoje. Matyt ta proga ir pradėta nešioti masonų simboliai.

Ryt'as       2014-01-15 19:26

Nemanau , kad rytoj , bet vistiek ateis atsiskaitymo už savo nežmoniškus veiksmus diena visokiems kondratjevams , 80 - čiai seimo narių , žiobienėms , pūrams , slušniams , taip pat ” Dangutės Imbrasienės, Birutės Janavičiūtės, Janinos Januškienės, Egidijaus Laužiko, Zigmo Levicko, Sigitos Rudėnaitės (kolegijos pirmininkė) ir Vinco Versecko (pranešėjas)” ir panašiems. Mes jiems ir jų palikuonims nuolat priminsime , kad “kalba eina” ne apie kažkokį atsitiktinį anoniminį neteisingai nuteistą vištos vagį , bet apie sąmoningai “valstybės” vardu nužudytą mažą mergaitę .

to kodel       2014-01-15 19:23

..ka Strazburas ..juk ten “plaukuota ranka” viska sukontroliuos..beprasmiskas jusu klausimas…

Rita       2014-01-15 19:22

Matosi kaip plikis nesa mergaite.

KODĖL       2014-01-15 19:02

Kedžiai nesikreipia į Strasbūro ar kt. teismus? Juk čia jie tikrai nieko nelaimės…

delfi nepraleidžia       2014-01-15 18:02

žodžių-Deimantė iš Garliavos,Deimantė Kedytė...Sunaikinta tapatybė.Gal jie neturi sąžinės?Naikinama Lietuvos tapatybė?V.Landsbergi,ar tokiai demokratijai jūs mus šaukėte?Ar jūs mūsų žiauriai neapgavote?

eikime visi per visus       2014-01-15 17:54

propagandinius portalus delfius Lietrytus ir informuokime,kad sausio 17 prie prezidentūros akcija Tiesos Deimantei Kedytei palaikyti…Aš taip darau.Kartais mane atjungia kelioms dienoms.Nes nemėgsta žodžių portalas Tiesos.lt.tai tada rašau ,kad portalas Tiesos informuoja… jei visi masiškai informuosime,gal būsime jėga.

Me s iš vis neturime       2014-01-15 17:48

teismų,tik vykdytojus.

orui       2014-01-15 17:24

neburk iš oro, bet pasiklausk senelių, gal jie bendrauja su anūkėliu.

oras       2014-01-15 17:02

keista,kad garbinguju seneliu nedomina kazin kur dinges anukas,bet jiems labai reikia anukes.Keista.

Lavastė pasakė tiesą       2014-01-15 16:43

  „Laimutė Stankūnaitė Lietuvoje paliko „dukters kapą“...tokie Lavastės žodžiai… reiškia, kad mergaitės nebėra…, nes patyrusi žurnalistė negalėjo susipainioti…

Ribos.       2014-01-15 16:31

  Jokie Lietuvos teismai ir teisėjai, jokie prokurorai ir policininkai neturi teisės reikšti pretenzijų gyventojams dėl jų atžvilgiu pasakytų žodžių, t.y., “įsižeisti”, nes jie patys pažemino ir įžeidė visus dorus žmones, pamindami teisę ir teisingumą. To laisvoje Lietuvoje dar nėra buvę. Ar ne gana taip ciniškai demonstruoti savo “galią ir valią”?


Rekomenduojame

Povilas Gylys apie nacionalinius lietuviškos liberalios demokratjos ypatumus

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Ar gali prabilti kunigai?

Žodžio liturgija ir Telšių vyskupo nuomonė dėl Stambulo konvencijos

Neredaguota.lt pokalbis su Andriumi Švarpliu apie Stambulo konvenciją ir genderizmą

Arkivyskupas Lionginas Virbalas. Esu pasiruošęs palaikyti kenčiantį, išjuoktą, užsipultą žmogų net ir be „Je suis N.“

Robertas Grigas. Apie prezidento „kaltes“

Iš Vidmanto Valiušaičio archyvų. Pasikalbėjimas su „Amerikos balso“ lietuvių redakcijos vedėju Romu Sakadolskiu: „Tauta turi būti pasiruošusi“

Lina Šulcienė. „Norėčiau stoti br. Pauliaus Vaineikio pusėje ir oponuoti savo Broliams ir Sesėms Kristuje, kurie jį kaltina ir ragina atsiprašyti“

Br. Paulius Vaineikis OFM. Mylėk žmogų, koks jis bebūtų, bet nesitaikstyk su jo daroma nuodėme

Liudvikas Jakimavičius. Siūlau projektą LRT nacionaliniam transliuotojui

Rasa Čepaitienė. Jei parašus prieš Raskevičių laiko niekiniais, tai ką jie čia nori atšaukti ir aplenkti?

Nida Vasiliauskaitė. Šimtui tūkstančių bekojų: „Jūs gi jėga – suformuokit armiją“. Nutaisius naivią miną

Marijos radijas: apie neapykantos kalbą diskutuoja kun. Algirdas Toliatas, Audrius Globys, Kristina Zamarytė-Sakavičienė ir Dalius Rakutis

Vygantas Malinauskas. Kokia Bažnyčia turėtų būti po karantino?

Verta prisiminti: Tikėjimo mokslo kongregacija. Pastabos dėl homoseksualių asmenų sąjungų teisinio pripažinimo projektų

Gitanas Nausėda apie išpuolius prieš Stambulo konvencijai nepritariančiuosius: „Lietuvoje susiformavo viešoji inkvizicija“

Ramūnas Karbauskis atviru laišku kreipėsi į Seimo narius dėl tradicinės šeimos išsaugojimo

Verta prisiminti. Rein Raud. Lietuva: politinio vystymosi modelis

Brolio Pauliaus Vaineikio, OFM, liudijimas: „Dvasinis sukilimas prasidėjo: Už Kristų, už šeimą, už Lietuvą!“

ES vyskupų konferencija dėl EP rezoliucijos apie teisę į abortą Lenkijoje: nėra tokios teisės

Nida Vasiliauskaitė. Apie begalinio naivumo tikėjimą transformuojančia „švietimo“, mokyklos galia

Tomas Viluckas. Išskirtinis br. Pauliaus Vaineikio, OFM, vaizdo interviu: „Mes kovojame ne su žmonėmis“

Papunkčiui su Vytautu Sinica: Lietuva Europos Sąjungoje

10 faktų apie Stambulo konvenciją

Audrius Bačiulis. Kodėl kai kas taip kovoja už Stambulo konvencijos pasirašymą

Vidas Rachlevičius. Po tokių parlamento pirmininkės veiksmų civilizuotoje šalyje pakviptų arba jos apkalta, arba pirmalaikiais rinkimais

Lionginas Baliukevičius-Dzūkas. „Tokios niekšybės, tokio velniško išdavimo dar nebuvo partizanų istorijoje. Judas šiuo atveju būtų toli pralenktas“

Liudvikas Jakimavičius. Keli klausimai, kylantys stebint viešąją diskusiją

Arkivysk. Kęstutis Kėvalas kunigams: Drąsinkime vieni kitus būti aktyvius ir nebijoti tų, kurie prieštarauja prieš teisę pasisakyti

Irena Vasinauskaitė.  Vergvaldžiai pastatys paminklą „Tautos laisvei“? Nejuokinkite!

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.