Ar atsigersime iš veršio pėdos, arba Kodėl jie taip bijo tautos?

Irena Vasinauskaitė   2013 m. spalio 6 d. 0:02

11     

    

Ar atsigersime iš veršio pėdos, arba Kodėl jie taip bijo tautos?

Nusprendžiau, kad jau pasiekiau tą amžių, kai prieš tardama žodį, turiu suskaičiuoti iki dešimties. Gal tuomet praeis noras prasižioti arba nuspręsiu, kad esu neteisi, ko nors nežinanti. Svarsčiau, skaičiau, domėjausi, kodėl spalio pirmąją po pirmo svarstymo Lietuvos Respublikos Seimas pritarė Nutarimui paskelbti privalomąjį referendumą kartu su 2014 metų Prezidento rinkimais, kad Tautą pakeistų Konstitucijos 9 ir 147 straipsnius. Tuomet žmonių valia inicijuojant referendumą reikėtų surinkti ne 300000, o 100000 parašų. Susipažinau su Seimo posėdžio stenograma ir rekomenduočiau kiekvienam perskaityti, ką apie Tautą kalba jos išrinktieji. Pajustumėte patologinę neapykantą ir baimę. Regis, savo rinkėjų nerinkiminės kampanijos metu Seimo nariai bijo labiau nei Sausio tryliktąją agresijos. Visus demagogus pranoko Seimo ilgasėdė Rasa Juknevičienė, siekyje sumažinti suvaržymus Tautos valia surengti referendumus sugebėjusi įžvelgti net pavojų nacionaliniam saugumui.

Koks aklas ir kurčias turi būti politikas, kad nesuvoktų, kokį pavojų nacionaliniam saugumui kelia jis pats savo daug metų kartojamomis kalbomis, esą tik jie proto bokštai, o Tauta „suveršėjusi“. Ir niekaip nepasidomi, kaip čia nutinka, kad politikierių vos ne kvailiais vadinami žmonės sugeba išsirinkti tokias neklystančias raseles. Jau tiek pribaugino visus politikai Kremliaus grėsmėmis, kad net atsirado norinčių jo pagalbos prašyti. Visiška parodija, kai nuo amžių tvirti žemaičiai prašo diktatorių užtarimo. Bet kas jiems, sakykit, tą mintį įteigė?

Ir dar. Labai rimtai suabejojau ir Seimo narės R.Juknevičienės atmintimi, kai ji prabilo apie AE reikalus. Prieš ketverius metus, t.y. 2008 metais, Tauta patariamajame referendume balsavo už Ignalinos AE darbo pratęsimą, kol bus pastatyta nauja. Kas atsitiko Lietuvoje per Seimo narės nurodomus ketverius metus, t.y. per TS-LKD buvimo valdžioje laikotarpį? Ar Tauta žino, kas davė nurodymą išmontuoti AE, o tik po to blaškytis po pasaulį ieškant statytojų? Kas nesuvaldė ir nesuvaldo senosios AE uždarymo procesų: ir ES pinigai ištaškyti, ir darbai nebaigti. Ar klestint tokiai betvarkei ir valstybinės korupcijos mastams reikėjo leisti valdžiai toliau išlaidauti? Gerai 2012 metų referendume dėl AE nestatymo balsavo žmonės, nes JIE ir yra tikrieji Lietuvos šeimininkai, ne tie keliasdešimt interesų interesais susivijusių visose valdžios struktūrose. Būtent tokio susitelkimo bei sveikos Tautos nuovokos ir bijo valdžia. Matyt, todėl iki šiol nei Prezidentė, nei Seimas, nei Vyriausybė nepadėkojo žmonėms už tikrai sveiko proto patarimą.

Po tokio ekskurso į netolimą praeitį klausiu: kodėl Seimas būtent dabar dubliuoja iniciatyvinės grupės dėl referendumo paskelbimo nuostatą mažinti referendumo iniciatorių skaičių? Renkantieji parašus jau pastebėjo – žmonės Seimo pirmąjį balsavimą po pateikimo vadina JAU ĮVYKUSIU FAKTU. Antrasis balsavimas Seime dėl Konstitucijos 9 ir 147 straipsnių pakeitimo patariamojo referendumo paskelbimo įvyks arba neįvyks. Manipuliacijų statutuose, reglamentuose ir kitokiuose organizaciniuose dokumentuose apstu. Be to, kai nori – valdžia pripažįsta patariamųjų referendumų rezultatus, kai išsigąsta Tautos nuomonės – ne.

Taigi, kartą apsisprendę surengti referendumą, kad neišparduotume žemės užsieniečiams bei sumažintume referendumo iniciatorių skaičių, uoliai tęskime pradėtus darbus. Įrodykime valdžiai, kad esame mąstanti Tauta, nepasiduodanti tiems, kas, gerai įvaldę juodąsias technologijas, manipuliuoja pateikdami informaciją.

Pageidaujate pavyzdžių? Prašom. Iniciatyvinės grupės žmonės jau skundžia Vyriausiąją rinkimų komisiją ir jos nepakeičiamąjį vadovą Zenoną Vaigauską Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, nes, jų teigimu, pažeidžiamas Referendumo įstatymo 17-asis straipsnis, pagal kurį nemokamai naudotis nacionalinio transliuotojo TV radijo eteriu lygiomis teisėmis po septynias valandas turi ir pritariantieji organizuojamam referendumui, ir oponuojantieji. O mechanizmą, kaip tai realizuoti, turi pateikti VRK, suderinusi su LRT. Iniciatyvinė grupė kreipėsi į Z.Vaigausko vadovaujamą kontorą, kad būtų sudarytas laidų grafikas, tačiau jokio atsakymo negavo.

Prasidėjo antrasis parašų dėl referendumo organizavimo rinkimo mėnuo. Trukdžių ir dezinformacijos viešojoje erdvėje daugėja, o iniciatoriams nesuteikiamas eteris informacijai pateikti bei dezinformacijai paneigti. Valdžios partijos bijo Tautos jėgos. Valdžios partijos turtingos, remiamos iš Lietuvos Respublikos biudžeto mokesčių mokėtojų lėšomis. Valdžios partijos tyčiojasi iš mūsų. Ar ilgai leisime jiems taip elgtis?

Juk teisūs tie, kurie sukūrė internetinėje erdvėje jau platinamą kreipimąsi į kiekvieną šios valstybės pilietį, netrokštantį gerti iš veršio pėdos: mūsų neveža į Sibirus, mums nereikia žūti kaip partizanams – mes tiesiog turime pasirašyti už SAVO ŽEMĘ ir SAVO TEISĘ spręsti Lietuvos Likimą.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Marija       2013-10-7 18:13

Sutinku su daugumos komentatoriu nuomone. Cia verkslenat, oi kokie negeri musu isrinktieji, pavz. daktare rasele. Bet, palaukit, zmones, o kas juos rinko, ne jus? As nerinkau, nes jau tada negyvenau Lietuvoj ir nerinkciau, jeigu ir buciau Lietuvoj. As net nematau uz ka balsuot. O tuoj Prezidento rinkimai. Ar jus matot sita panele storaja ve;l prezidenturoj? As net nenoriu jos matyt. Bet jau prasideda jos sutves agonija, kad tik nekandidatuotu Butkevicius ir Balcytis(delfi.lt). Bet as nei vieno kandidaturai nepritariu, jie visi is to pacio lizdo, visi iki ausu prisidirbe. As balsuosiu uz principinga, sazininga, neturinti piliu(t.y.neprisivogusi) ir nei is vienos partijos, zmogu. O tokiu yra. Ziuriu, cia diskutuojama ju tarpe, kokius kandidatus pateiks kiekviena partija. Bet kazkodel tai nematau DK partijos pateikimo kandidatu. Ju nera ten saziningu? Yra, tikrai yra. Zmones, mastykit galva, nes po to vel verkslensit, kaip blogai gyvent.

Zmogus       2013-10-7 11:34

Argi neaisku, kad zmones pasirinko tylia rezistencija t. y. isvykima is Lietuvos, dauguma is ju jaunimas. Vertetu pagalvot, kas bus po dvidesimties metu. Na o siuo metu jokiu pilietiniu akciju ir nebus, nes visi aktyvieji isvyko, liko tik pensininkai, kurie nebeigalus priesintis, valstybes tarnautojai, kuriu gyvensena paremta tik konformizmu, ir visu triju valdziu valdziazmogiai, dirbantys tik savo asmeniniu interesu tenkinimui. O tokia visiskai nualinta be stuburo valstybe bus labai lengva perimti stipresnies…

darius       2013-10-7 11:14

Matydami , kad Lietuvos valdzia nesugeba reaguoti i tautos prasymus, organizatoriai turi siusti visus dokumentus Lietuvos valdziai , o kopijas atitinkamoms ES institucijoms.

Ak,Indira,       2013-10-7 1:16

Turiu zemes,bet nesutinku su Jusu pozicija-saugokit zeme,tebunie ji lietuviu ateities garantas.Manau maistas ,vanduo pasauly tik brangs.kada nors Jusu vaikai padekos,kad nepardavet,galu gale ir lietuviams bus kur grizti ne svetimtauciu baudziauninkais.Galima zeme nuomoti,bet dar priziurint,kaip su ja elgiamasi…

kaunui -       2013-10-6 22:25

norėjote pasakyti: kai iš ubago tampama froilen. smile)

kaunas       2013-10-6 15:06

Kai is ubago tampama ponu,tai jau susikalbejimo nelauk.

Anikė       2013-10-6 14:05

Su malonumu skaitau gerbiamos Irenos straipsnius,nes juose doro ir mąstančio žmogaus mintys,požiūris į tai,kas dabar dedasi Lietuvoje,kas mus valdė,valdo…
Niekaip negaliu įžvelgti konservatorių atstovuose krikščioniško,tolerantiško požiūrio į paprastą žmogų,kitus Seimo narius.Jie atrodo lyg agresyvūs koviniai
šunys,loja,kad iš nasrų net putos lekia(Ponaičio Adomėno nepagarbus Landsbergio
puolimas…JAV matyt neišmoko elementaraus padorumo-kalbėdamas nekelk balso).
Bet jie visi serga “bendravimo pasiutlige”,lyg ne mintis,o garsumas-tiesos ir kompetencijos įrodymas.Loja visur,ant visų.Seime turėtų kabėti užrašas-nekelk
balso,kalbėk ramiai.Deja…Lyg šunydėj triukšmas,nepagarba,įjungti “kompai”.
Pastaba Froilenai .Ponia,pažiūrėkit,kiek ten kainuoja žemė?Mūsų kaimo žmonės
neturi pinigų,kad nusipirktų,šuleriai supirks,paskui parduos,tik didesne kaina.
Tik debilizmas nematyti to,kas dabar vyksta Lietuvoje-viskas išparduota,jau ne
mūsų,liko tik žemė,oras ir vanduo.Neturėsim žemės,neliks valstybės.
Negerkim iš veršio pėdos,veršiais tapsim.

Mūsų valdantis elitas yra žemiausioje stadijoje.       2013-10-6 12:05

tampa žiaurus.O reikia išmokti kultūros bendrauti su tauta,kultūros,-reikia kilti aukščiau rusiškų biurokratų bendravimo stiliaus…Mūsų A.Kubilius ir Raselė įsivaizduoja,kad privers Rusiją laikytis teisės normos.Jie nepažįsta rusų.Į rusus pirmiau reikia eiti su teisės principu.Širdingu mandagumu priešui…Iš Šv.Raštas skatina savo širdyje priešą mylėti.Mažų mažiausiai,išloši pats.Nes turėsi teigiamą emociją ir negadinsi širdies bei kraujagyslių sistemos…Jie bijo ne tautos.Jie bijo SĄŽININGUMO,TIESOS,ORUMO,PAGARBOS,ATJAUTOS,PASITARIMO,DISKUSIJŲ...Jie nuėjo prievartos keliu ir dabar reikia tik slėpti,slėpti,slėpti…kol dangus pasakys Stop.O pasakys.

Pasirašytų daug kas,       2013-10-6 12:00

bet pas juos turi kaime ateiti.

Provincija       2013-10-6 11:13

Brangūs Lietuvos piliečiai, nelikite abejingi ir pasirašykite dėl Žemės referendumo- sprendžiasi ne tik mūsų, bet ir mūsų vaikų bei anūkų likimas.

arturas       2013-10-6 8:33

visiskai su jumis sutinku seimo senbuviai visiskai nutolo nuo liaudies tai puikiai iliustruoja daktares -karo ministres straipsnis

Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Norėčiau sužinoti, kuo naudingas ir reikalingas Lietuvos vartotojams buvo elektros rinkos liberalizavimas?

Vienus trėmė, kiti gerino savo gyvenimo sąlygas

Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Jan Rokita: ES sankcijos Lenkijai yra didesnės, nei sankcijos Rusijai

Kastytis Braziulis. Neužkibkite ant rašistų kabliuko. Neleiskite sau suabejoti Ukraina

Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

Dominykas Vanhara. Surimtėkime ir pakalbėkime apie tai, kas vakar įvyko Kryme

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Areštuotas už memo, kritiško LGBT atžvilgiu, pasidalinimą. Minčių policija jau realybė

Nacionalinis susivienijimas. Dėl „Amnesty International“ šališkumo ir nepasitikėjimo šia organizacija

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.