Apšmeižtą LGGRTC patarėją ginti stojo patriotinės organizacijos

Tiesos.lt redakcija   2020 m. rugsėjo 2 d. 2:55

18     

    

Apšmeižtą LGGRTC patarėją ginti stojo patriotinės organizacijos

Patriotinės nevyriausybinės organizacijos kreipėsi į Seimo pirmininką ir kitus Seimo narius dėl Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro (LGGRTC) direktoriaus patarėjo Vidmanto Valiušaičio apšmeižimo.
„Turime gerbti kovojusius ir žuvusius už Lietuvos lasvę ir tuos, kurie sąžiningai gina kovotojų už laisvę atminimą“,  – sakoma kreipimesi.

Mes, visuomeninių patriotinių organizacijų nariai, kreipiamės dėl Lietuvos žydų bendruomenės (LŽB) tinklalapyje š. m. rugpjūčio 21 d. paskelbtos publikacijos „Lietuvos žydų bendruomenė reiškia susirūpinimą dėl V. Valiušaičio paskyrimo užimti vyresniojo generalinio LGGRTC direktoriaus patarėjo pareigas“.

Pažymime, kad pareikšta nuomonė yra anoniminė ir nepagrįsta jokiais įrodymais – nė vienas pareiškimo teiginys neparemtas citatomis iš V. Valiušaičio straipsnių, knygų ar pasisakymų, kurie liudytų, kad reiškiamos pretenzijos turi nors mažiausio pagrindo.

Dar daugiau. Pareiškimas nuo pradžios iki pabaigos nukreiptas ad hominem, t. y. nutaikytas ne į veiklas, bet į asmenį, tikslu pažeminti jį visuomenės akyse, suteršti reputaciją ir sukliudyti įstatymo numatytais pagrindais užimti tarnybines pareigas, atitinkančias jo kvalifikacijas. Toks elgesys primena veiką, kurią apibrėžia LR Baudžiamojo kodekso 154 str. „Šmeižimas“.

Gerb. Vidmantas Valiušaitis yra plačiai žinomas visuomenėje žmogus, daugelio knygų ir straipsnių socialinėmis bei istorinėmis temomis autorius. Per daugiau kaip tris dešimtmečius jo viešosios raiškos metų, niekas ir niekada jam nebuvo pareiškę tokių absurdiškų kaltinimų, kurių jis susilaukė iš LŽB tinklalapio. Priešingai. Jo straipsniai ir knygos yra populiarūs, susilaukia plataus visuomenės atgarsio, daugelio žmonių, įskaitant srities specialistus, aukštai vertinami.

Vidmantas Valiušaitis daugelį metų tyrinėja 1940–1990 m. Lietuvos okupacijų istoriją, yra monografijų autorius ir sudarytojas, paskelbęs svarbių istorinių šaltinių.

Dera priminti, kad V. Valiušaitis yra įvertintas aukščiausiu apdovanojimu žurnalistikos srityje – Vinco Kudirkos premija (2014) už „žurnalisto profesinio vardo stiprinimą ir garsinimą asmeniniu pavyzdžiu“. Jis apdovanotas ir Lietuvos žurnalistų sąjungos medaliu „Už nuopelnus žurnalistikai“ (2018).

V. Valiušaičio veikla įvertinta ir kitais reikšmingais apdovanojimas: Lietuvos prezidento skirtu Nepriklausomybės medaliu „Už nuopelnus atkuriant ir įtvirtinant Lietuvos nepriklausomą valstybę 1990-2000 metais“ (2000), atminimo žymeniu „Už indėlį plėtojant Lietuvos transatlantinius ryšius“ (2003), Kauno m. burmistro Jono Vileišio medaliu „Už nuopelnus įtvirtinant Kauno m. savivaldą, įgyvendinant pilietines iniciatyvas ir kuriant miesto įvaizdį“ (2016) bei kitais apdovanojimais.

Todėl minėta publikacija teikia pagrindo klausti: kaip reikėtų traktuoti šią dezinformaciją, visuomenės klaidinimą ir asmens užgauliojimus, kurie nėra pasirašyti?

Publikacija anoniminė, bet paskelbta ne anoniminiame tinklalapyje. Kas yra atsakingas už šio pareiškimo teiginius: tinklalapis ar organizacija?

Tinklalapis priklauso organizacijai. Tad turėtų būti ir asmenys, kurie šią publikaciją aprobavo?

Ar Lietuvos žydų bendruomenės vardu šiuo atveju nėra manipuliuojama ir kurstomas nepasitikėjimas tarp žydų ir lietuvių, bandant apšmeižti ir pažeminti vardą asmens, kurio profesinė etika galėtų būti pavyzdžiu daugeliui?

Mes, žemiau pasirašę visuomeninių organizacijų atstovai, prašome įvertinti Lietuvos žydų bendruomenės (LŽB) tinklalapyje š. m. rugpjūčio 21 d. paskelbtos publikacijos turinį, kuris išplatintas jau ir kitose šalyse. Taip pat labai tikimės Lietuvos žydų bendruomenės atstovų viešo atsiprašymo už gerb. Vidmanto Valiušaičio vardo pažeminimą visuomenėje.

Raštą pasirašė:

Nevyriausybinių organizacijų, padedančių stiprinti Lietuvos gynybinius pajėgumus, koordinacinė tarybos pirmininkė – Angelė Jakavonytė,
Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos pirmininkas – Ernestas Subačius
LRS Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties visuomeninės tarybos pirmininko pavaduotojas – Jonas Burokas
Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos pirmininkas – Pranas Ulozas
Nepriklausomybės gynėjų sąjungos valdybos pirmininkas – Arnoldas Kulikauskis
Lietuvos Sąjūdis – Vidmantas Žilius
Atsargos karininkų sąjunga dim.mjr. – Vidmantas Mažeika
Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrija „Kolyma“ – Valentinas Padriezas
Lietuvos atsargos karininkų sąjunga dim.mjr. –  Pranas Urbanavičius
Lietuvos kariuomenės karių, nukentėjusių nuo sovietinio ir nacistinio genocido, artimųjų sąjunga – Vytautas Zabielskas
Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio tarybos pirmininkas – Giedrius Gataveckas
Pasieniečių klubas dim.plk. –  Vaclovas Zabarauskas
Lietuvos kariuomenės rezervo karių asociacija dim.plk.ltn. – Vytautas Čepukas
Krašto apsaugos bičiulių klubas dim.mjr. – Antanas Burokas
Lietuvos bajorų kraštų susivienijimas – Egidijus Matulevičius
Lietuvos kariuomenės savanorių draugija vyr. srž. – Bronius Judickas
Lietuvai pagražinti draugija – Juozas Dingelis
Vilniaus rokiškėnų klubas „Pragiedruliai“ – Vytautas Būtėnas
Vilniaus molėtiškių bendrija – Vilius Maslauskas
Vilniaus zarasiškių bendrija „Ežerėnai“ – Evaldas Židonis

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kis       2020-09-19 13:42

skaitau ir suzinau pirma karta ,kad tiekvisuomeniniu organizaciju,kodel mane nepkviete nei viena?Mane sudomino,kas jas islaiko tas organizacijas,ju darbai nudirbti ir planuojami ateiciai????Eisiu ieskoti Googleje.

liaudies švietimas       2020-09-3 17:44

  Visa oficiali žmonijos “istorija”-atviras žydaujos melas:

  http://www.sunaikinta-tiesa.jimdofree.com/blog

Sovietinė liaudis, homososai,       2020-09-2 22:42

neišskiriant žydų, neturi tautybės (patys tai skelbia).
Vadinasi, šliaužiančio globalistinio perversmo antivalstybinis lžb darinys negali atstovauti žydų tautinės mažumos Lietuvoje.
Panašiai neseniai buvo konstatavusi reprezentatyvi žydų tautos grupė Lietuvoje.

Info       2020-09-2 21:18

Lrytas:
Vyriausybei kliuvo nuo Amerikos žydų komiteto: ši veidmainystė turi baigtis

LŽB, sprendžiant iš vaisių, nėra       2020-09-2 18:13

nei ‘Lietuvos’,
nei ‘žydų’, 
nei ‘bendruomenė’.
Seniausiai už jos antilietuvišką, antivalstybinę, prosovietinę, tautas kiršinančią veiklą, atvirą melą ir t.t. yra pakankamas pagrindas suskliausti.
Vien savisaugos instinktas, aišku, ir tautinė savigarba, turėtų paliepti nutraukti bet kokią valstybinę paramą.

itizen Go       2020-09-2 18:01

„Core Issues Trust“  yra krikščionių organizacija, kurios sąskaitas „Barclays“ bankas uždarė …dėl jų įsitikinimų.
„Barclays“yra JK LGBT grupės „Stonewall“ paskelbtame „Top 100“ darbdavių sąrašo 30-oje vietoje.
Tokia diskriminacija yra ne tik neteisinga, bet, be abejo, ir neteisėta.
Paprastai, bankas nusprendžia atsisakyti kliento dėl to, kad jie pažeidė sutarties sąlygas, prasiskolino arba dalyvavo neteisėtoje veikloje.
„Core Issues Trust“ neatliko nė vieno iš šių veiksmų, tačiau neįtiko LGBT aktyvistams, nes siūlo individualias konsultavimo ir palaikymo paslaugas patiriantiems nepageidaujamą tos pačios lyties asmenų potraukį ar painiavą dėl lyties.
Aktyvistai negali pakęsti, kad tokios organizacijos kaip „Core Issues Trust“ atsisako patvirtinti savo asmeninius pasirinkimus ir gyvenimo būdą ir padeda kitiems išsiaiškinti, kaip gyventi kitaip ir pagal Evangelijos vertybes.
„Core Issues Trust“ generalinis direktorius nurodė, kad jų tarnyboje nėra fizinės ar emocinės prievartos, ir pasmerkė pasibjaurėtinas praktikas, tokias kaip elektrošoko terapija ir korekcinis išžaginimas.
Ar „Barclays“ bankas mano, kad asmeninio pasirinkimo principai netaikomi krikščionims? Ar kad šiuolaikinė mantra „gyventi savo geriausią gyvenimą“ reiškia gyventi pagal ne savo vertybes?
Tai pasikėsinimas į religinės laisvę ir sąžinę.
Komercinės organizacijos neturi būti doroviniu arbitru. Prisijunkite prie mūsų kampanijos, kurioje „Barclays Bank“ sakoma visame pasaulyje ir JK, kad jie nustotų diskriminuoti krikščionių organizacijas.

Nors „Barclays“ oficialiai nepateikė savo sprendimo uždaryti „Core Issues Trust“ banko sąskaitas priežasties, jų laiškas organizacijai buvo pateiktas praėjus vos dviem savaitėms po to, kai įtakingas LGBT aktyvistas tviteryje parašė „Barclays Bank“, reikalaudamas, kad jie atsisakytų savo paslaugų ir suklastotų pretenzijas dėl „Core Issues Trust“.

„Barclays“, remdamasis šiais aktyvistais, patvirtino ir priekabiavo prieš krikščionių organizaciją. Be to, kad „Core Issues Trust“ buvo išimtos banko sąskaitos, buvo pašalinta ir „Paypal“ priemonė, dėl kurios nukentėjo rėmėjų galimybė aukoti, o „Mailchimp“ pašalino jų paslaugas, vadinasi, jie negali susisiekti su abonentais.
„Core Issues Trust“ generalinis direktorius gavo tekstinius pranešimus su grasinimais nužudyti, išprievartauti ir nužudyti žmoną ir šeimos narius, ir užsiregistruoti pornografinėse LGBT svetainėse ir paskyrose. Jie sulaukė bjaurių telefono skambučių, o jų el. laiškai buvo priskirti prie šlamšto ir įtraukti į juodąjį sąrašą, o socialinės žiniasklaidos platformos panaikino jiems galimybę blokuoti trolius ir pašalino turinį bei įrašus, nors pastaruosius dvejus metus jiems buvo tai leista.

Caroline Farrow ir visa „CitizenGO“ komanda

Daugiau:
UK Christian ministry receives death threats (Fox News):
https://www.foxnews.com/world/christian-ministry-uk-death-threats
Christian Charity loses access to banking after LGBT activists campaign (Breitbart):
https://premierchristian.news/en/news/article/christian-charity-that-claims-it-helps-those-with-unwanted-same-sex-attraction-has-bank-account-closed-by-barclays
Christian charity that claims it helps people with unwanted same-sex attraction has bank account closed by Barclays (Premier Christian):
https://premierchristian.news/en/news/article/christian-charity-that-claims-it-helps-those-with-unwanted-same-sex-attraction-has-bank-account-closed-by-barclays

ne bajoras       2020-09-2 16:50

koks rysys filologo (ir geologo) su GG ?
O fayna, kai baigsis pinigai ir nebus ka dalinti… pati paspruks.
Keistam: net bajoru sajudis… (musiskiai lordai). Joja ir dainuoja, o eurai slysta i kisene. 

Keistam       2020-09-2 15:08

Tai gerai, kad žmonės pabudo, organizuojasi ir netyli, kai žydų bendruomenė jau beveik bet kokiu klausimu Lietuvoje reikalauja atsiklausti jų, prieš ką nors skelbiant, skiriant, ar panašiai… Man atrodo, kad būtent žydų bendruomenė nori perrašyti Lietuvos istoriją. Ir ačiū Dievui, šalis “keisto” žodžiais tariant, nestimpa. Ir gėda turėtų būti tamstai - čia niekus paistant…

Kas       2020-09-2 15:06

is atsakingu valstybes vadovu, ar organizaciju Lietuvos zydu bendruomene, ar organizacija, galu gale, isdris ivardinti kaip destrukcijos skleideja ir kirsintoja.Juk tai kenkia normaliems zydu ir kitui kitatauciu normaliems santykiams su lietuviais.

Kis       2020-09-2 15:01

gal palikite tuos zydus ramybeje,kaip patriotas,taip lenkas,zydas tampa bausuokliu?Isgamu ,net ir baisesnio zodzio vertu yra kiekvienoje nacijoje,tad kirpti pagal viena numeri neverta.Galiu isvardinti daug ir net perdaug lietuvisku isgamu,kuriems senai vieta ne ten kur jie sukasi.Kol nieko baisaus nedaro ,kol tauta apsikencia,tol ir leidziama,nes ju kontra argumentas glezna dermokratija.Pradeda bliauti ozio balsais.Seimas maitinamas uz grasius,nes gaunama nauda,o vargdieni lenkaiti su viskuo sumaiso pagal komanda fas ,o kamandas duoda vienas toks nenaudelis,gal net padukelis,nes uz faso ivykdymus gauni bonusus,kurie skiriami is ofsoru.Paziurekite kokiu vilksuniu skalambija Optv,geda kad taip pigiai parduodamas padorumas?

keista       2020-09-2 14:15

... Vilniaus rokiškėnų klubas
... Vilniaus molėtiškių bendrija
... Vilniaus zarasiškių bendrija

Kodel Vilniaus? Matyt, kad jie tikri pseudo patriotai: paliko miestelius ir kaimus… Tustina juos ir taip naikina tikraja Lietuva.
Aisku, kad angeliuke pasirase: neveltui tampo visur savo sena tevuka…

Kiek bendriju, klubu , sajungu priviso per 30 laisvu Lietuvos metu? Ar tai tik nebus pinigu svaistymo irankiai…
Graudu, geda.
Salis stimpa, o jie reikalauja perrasyti istorija. Kodel? Nejaugi gedinga?

Elena       2020-09-2 13:34

pareiškimas puikus, tik pritariu Al. kad būtina kreiptis į teismą, nes pastaruoju metu žydų bendruomenė su kukliansky priešakyje elgiasi kaip pasiutę šunys savo neapykantą taškydami į šalis su aiškiu tikslu. Žydų bendruomenė taip pat turi netylėti.  Tyla reiškia pritarimą, todėl jie patys save pastato į labai keblią padėtį. Ogal kukliansky buvo teisi - žydai neapkenčia lietuvių?

Al.       2020-09-2 11:16

Pareiškimas geras, bet į teismą kreiptis taip pat būtina.

Ona       2020-09-2 11:12

Už šmeižtą šmeižikus reikia paduoti teismą. Tik taip galima juos sutramdyti.

Cirkas       2020-09-2 9:52

O dar sako, kad lietuviai pasyvūs. Žiūrėkite, kiek organizacijų pagamino: ir dėl grąąąžinimo ir dėl bajorų ir dėl rezervų ir t.t. O kai reikia kažką nuveikti, tai geriausiu atveju laišką išstena. O kitoje pusėje tik žmonės iš vienos organizacijos - komjaunimo alumnai.

Paulius       2020-09-2 9:38

kažkoks beprasmis pareiškimas - nieko agronomas nevertins, o jei ir „vertintų“ būtų tolygu varlės kurkimui baloje. kreiptis reikia tiesiai į teismą dėl šmeižto. tą padaryti turi pats ponas Valiušaitis, tačiau tos pačios NVO jį gali paremti tiek moraliai tiek teisine pagalba tie finasnsiškai. Ir tai būtų labai geras precedentas pagaliau teisiškai pabaigti tuos vanagaičių kurlianskių ivaškevičių ir viso kito menševikbolševikinio raugo siautėjimus

Leonas       2020-09-2 9:23

Oho, kokia margaspalvė patriotų gvardija! Čia jau visi?

stasys        2020-09-2 6:10

Pritariu , tik savo ruožtu pridėčiau jog tą klaidą , kai lieka neaišku kas tą raštą remia , būtu ištaisyta . Laisvoje Lietuvoje nereikia slėpti savo pozicijos . Puikus pavizdys Tomaševskio partija .. nors ta partija ir ‘coloradinė -ropojanti’ bet va keli jos nariai rado savyje drąsos viešai pasakyti ka galvoją apie Baltarusijoje vykstančius rinkimus . Ju nuomonei nepritariu , bet už parodytą drąsą “respectas”.


Rekomenduojame

Algimantas Rusteika. Pasirenkame kasdien ir kiekvienas. Ką?

Liudvikas Jakimavičius. Tema, kuria turėtų diskutuoti visos sisteminės ir nesisteminės partijos

Liudvikas Jakimavičius. Fokusas marokusas

Nida Vasiliauskaitė. Apie reklamą. Rimtai

Joana Noreikaitė. Tylioji tiesos akcija

Audrius Bačiulis. #Sorososus_vulgaris

Vinco Kubiliaus reportažas iš Simono Daukanto aikštėje vykusios tradicinės „Tie-SOS!“ akcijos

Vytautas Sinica. „Politikai, kurie tokiam diktatui nusileistų, laikytini nebent vasalais, bet ne tautos atstovais demokratinėje valstybėje“

Vytautas Radžvilas. Valstybė prieš Albiną Kentrą

Pagerbta pirmoji sovietų okupacijos auka

Andrius Švarplys apie Tėvynės Sąjungos programą: „Čia ne konservatizmas, čia yra grynasis liberalizmas“

Vincentas Vobolevičius. Kaip vertinti politikų apklausas? – partijų atsakymų „Artumai“ apžvalga

Vytautas Sinica. Fasadinė demokratija Lietuvoje: rinkimai tik tiems, kas jau Parlamente

Gintaras Furmanavičius.· STT nerimsta

Ramūnas Aušrotas. Viskas, ką jūs turite žinoti apie Laisvės partiją

Andriaus Švarplio replika: Tuomet buvo šūkis „Visa valdžia Taryboms!“ O dabar…

Algimantas Rusteika. Garsėjantis kompų šnaresys ir klaviatūrų barškėjimas, negęsta ilgai langai redakcijose

D.Stancikas: „Lietuvos istoriją pasauliui privalome rodyti ne žydo, ruso ar amerikiečio, bet lietuvio žvilgsniu, nes niekas kitas už mus to nepadarys“

Nuo bačkos. Virginijus Sinkevičius: Europa bus pavyzdys pasauliui

Andrius Švarplys. Partijos: tarp progreso ir tradicijos – partijų atsakymų „Artumai“ apžvalga

Povilas Urbšys. „Seimo sesijos pradžia su dviveidiškumo kauke“

Robertas Grigas. Smirsteli kažkuo netikru. Net jei ten yra tiesos

Nida Vasiliauskaitė. Tu ką, [mulki,] humoro nesupranti?!

Ramūnas Aušrotas. Darbuotojas yra nei vyriška, nei moteriška sąvoka. Tėtis ar mama – yra

Gintaras Furmanavičius. Ar čia tik aš vienas toks nesupratęs ir nesusipratęs?

Audrius Bačiulis. Kaip manot, į kurią šalį IT darbuotojai ketina emigruoti nuo prakeiktos Lukašenkos diktatūros?

Prof. Kęstutis Skrupskelis: kaltę privalu įrodyti

Geroji Naujiena: Kad ir mums būtų atleista

Vytautas Radžvilas. Apie „sociologinę demokratiją“, arba TS-LKD – mūsų epochos protas, garbė ir sąžinė?

Ramūnas Aušrotas. Kas yra ir ko nėra paskutinėje rudens sesijos Seimo programoje?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.