Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Apklausa: Ar reikia Vilniuje statyti paminklą Antanui Smetonai?

Tiesos.lt redakcija   2020 m. balandžio 13 d. 19:15

50     

    

Apklausa: Ar reikia Vilniuje statyti paminklą Antanui Smetonai?

Jau daugel metų vis kyla diskusija: ar reikia Vilniuje statyti paminklą Antanui Smetonai – Vasario 16-osios Akto signatarui, Lietuvos prezidentui, šias pareigas ėjusiam du kartus: 1919–1920 ir 1926–1940 metais? Jei taip, tai kur?

Dar vieną apklausą surengęs portalas madeinvilnius.lt savo įžangoje teigia, jog „[l]ietuviai pripažįsta A. Smetonos nuopelnus dėl atkurto Lietuvos valstybingumo įtvirtinimo tarpukariu, valstybės pažangos tuo metu, tačiau kartais prieštaringų vertinimų sulaukia jo atėjimas į valdžią perversmo būdu ir pasitraukimas iš Lietuvos sovietų okupacijos akivaizdoje“.

Beje, premjero sudaryta darbo grupė siūlo paminklą pirmajam Lietuvos prezidentui Antanui Smetonai statyti Gedimino prospekte, šalia buvusio centrinio knygyno.

Savo nuomonę – ir apie tokią apklausą – pareikšti galite ČIA ir, žinoma, Tiesos.lt komentaruose.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2020-04-19 1:28

Cia reiktu irgi taskus ant i sudeti:
Lietuvos teismas teise nacistus ar nacizma? Nes paklausai ne kuriu istoriku tai Lietuva vos ne Niurnbergo procesa surenge Klaupedos naciams.Gal paieskot geriau reiktu, ziurek ir koks Monako teismas svaru indeli i kova su nacizmu padare, koki sukciu NSDAP nari is kazino isvarydamas.
O i Dievo sunu net as lygiuojuos , kai nelabasis nesugundo. Tik savo kuklias pareigas as vykdau, Smetona gi,vietoj to kad atmest ultimatuma surenge kazkoki performansa birzelio 14-15: “Ziurekite koks as patriotas ir kokie ministrai negeri - neleidzia man kautis su rusais.”
Gavo galiausiai ko nusipelne , ne be NKVD pagalbos priduso savo namuose Niujorke.
Kas yra blogai. Lietuvos teismas Smetona pakarti turejo, o ne NKVD agentai nudaigoti.

Ramiros       2020-04-17 19:01

Be abejo, reikia !

Al. Dzeikui       2020-04-17 19:00

Ir kuris gi čia Pasaulio šalių politikas lygiuojasi į Dievo Sūnų ? Gal Romos vyskūpas ? Visos ne tik abiejų karų, bet ir pokario gudrybės ir niekšybės tebeteisinamos valstybės interesais. Kas pasipriešino rusams be suomių ? Ir kas be lenkų raitelių pasipriešino vokiečiams ? Norvegų karininkas paskandino vokiečių laivą - Lietuvos teismas vienintelis iki karo nuteisė nacistus.

Dzeikas       2020-04-16 22:58

al.ui
iki siol maniau, kad reikia lygiuotis ne i kitus zmones , o i Dievo Sunu.
Kita vertus kodel jus brukate ta ginkluota pasipriesinima? Tai antraeilis, gal net Lietuvos atveju treciaeilis dalykas dalykas - jegos tikrai nelygios buvo. Visur akcentuoju, kad prezidento pareiga tada buvo atmesti ultimatuma. Sitai Smetona galejo priimti nesitardamas su kabinetu. Ultimatumo atmetimas NEREISKE ginkluoto pasipriesinimo. Tai 2 (du) skyrtingos veikos.
Pirmoji isimtinai prezidento prerogatyva, antroji prezidento ir Ministru kabineto.
Todel sakymas “ministrai nenorejo, as siuliau” yra slepimasis nuo atsakomybes uz ministru nugaru. Ultimatuma ISDAVIKAS Smetona galejo BE ministru pritarimo.Del SIOS neveikos Smetona ivardintinas isdaviku. Ginkluoto pasipriesinimo neorganizavimas - sito as jam neinkriminuoju.
O siu 2 veiku suplakimas i 1 yra isdavystes maskavimas.
PS.Apie kitus. Norvegai sakykim irgi issigando isakyti priesintis Vokietijai. Tai ten atsirado ryztingas kranto apsaugos virsininkas nepaisydamas instrukciju isakes saudyti i Vokieciu kreiseri ir paskandines ji(kartu su desantininkais kurie turejo uzimt sostine). Matyt Norvegijos kadru politika nenumate statyt kariuomenes vadais giminaicius ar padlaizius.
Skirtingai nuo Lietuvos.Tai kaip tai net nesant tycinei isdavystei neiziuriu uz ka cia Smetonai paminkla statyt. Geda turetu buti,kad stolonacalniko mentaliteto zmogelis atsistojo prie valstybes vairo(ir kaip stolonacalnikas pasiteisino: “rasto nepasirasiau nes sekretorius rasalo neipyle”. Juokinga)

Al. Dzei kui       2020-04-15 16:29

Politiką vertinkim lygindami su kitais politikais. Ne su dykumų atsiskyrėliais. Baliukuose pramogavo visų šalių valdininkai. Tiek mums pavyzdžiu statomų Vakarų, tiek aplinkinių to laikotarpio valstybių. Skaitėm apie Vytauto ir kitų LDK didžiūnų baliukus - ar dėl to dabar juos verta niekinti ? Ar Smetonos valdymas Lietuvai buvo naudingas ? Lyginant su kitom šalim - taip, buvo. Ar reikėjo keturiasdešimtaisiais priešintis ? Nors pats jis buvo už, iš tikro nežinia. Garbę tam kartui būtume apgynę. Bet tai nepakankamas pagrindas valstybės politikai. Vilniaus ir Klaipėdos, manau, dabar neturėtume. Ir dar klausimas ar nebūtume tapę Litbelo dalimi. Ir be to dabar mes žinom, kad kariuomenės vadas ir dalis genštabo dirbo rusams. Kaip tas pasipriešinimas būtų atrodęs, neaišku. Ir tai visiems žinant, kad tuoj prasidės didelis karas. Žmonės bandė išsaugoti tautą. Ar vertėjo daryti 1926 metais perversmą ? Nežinia. Bet daugelyje šalių tarpukaryje buvo suvaržyta demokratija. Visi nujautė, kad tai tik tarpukaris ir be to vyksta beveik viešas kominterno puolimas. Kažkodėl Stepono Dariaus dėl sukilimo niekas nekaltina. Jis lieka didvyriu. Nes, matyt, netrukdo sovietiniam dezinformacijos planui. Ar reikėjo Smetonai nuo sovietų nebėgti, o likti ? Kad jo vardu būtų įteisinta okupacija ? Matomas karas prieš Lietuvą baigėsi su rusų kariuomenės išvedimu. Bet nematomas tęsiasi. Ir visus pasiūlymus ir argumentus turim vertinti šio tebevykstančio karo prieš Lietuvą kontekste.

Būtų logiška       2020-04-15 14:06

Ne Vilniuje šiam prezidentui paminklus statyti, o Kaune. Vilniuje statykime Lietuvos tarybai monumentą ir lenkmečio laikų Vilniaus lietuvių veikėjams.

Nesitikėjau, kad 'Na, ir vėl, Pauliau...'       2020-04-15 12:53

komentatorius (10:26), paprašydamas nors keleto reikšmingų Kazio Škirpos ‘liudijimų’ prieš Smetoną ir sakydamas ‘Ne, Jūs to nepadarysite, nes užduotis kita 2020-04-15 10:26’, vis dėlto nesulauks jokio dalykinio atsakymo. Tikrai nesitikėjau…
Kaip ir nesitikėjau tokios sublimacijos - bereikšmių emocinių burbulų.
Pasirodo, tai ir viskas, ką žino ir gali ‘pažangūs veikėjai’, ‘Diktatoriaus’ kritikai.

StasysG       2020-04-15 11:57

Tai kam prezidentas A Smetona buvo reikalingas jau okupuotoje Lietuvoje? Skaitome V.Vališaitį:——- “K. Škirpa tęsia: „Dr. Mačiulis aiškino štai ką: generolas Vitkauskas grįžęs iš pasitarimų su Sovietų kariškuoju vadu Pavlovu ir atsivežęs sutartą projektą susitarimo, normuojančio naują rusų garnizonų padėtį. Šią sutartį tenka pasirašyti, ir tai esąs labai svarbus dalykas, kad visa, kas atsitiko, normalizavus. Priešingu atveju esą gali būti dar blogiau: galime susilaukti nenumatomų pasekmių. Ponas Mačiulis kelis kartus pabrėžė nepaprastą momento svarbumą ir skubotumą. Viskas esą pareina nuo kelių valandų laiko. Jei p. Respublikos Prezidentas grįžtų tuojau, tai būtų galima jo išvykimą į užsienį nuo visuomenės nutylėti. Dar svarbiau, kad apie tai nepajustų Sovietai. Ponas Mačiulis nurodė, kad šį pavedimą turiu žūtbūt atlikti, kaip ten bebūtų įmanoma, ir kad už jo neatlikimą turėsiu prisiimti ant savęs visą atsakomybę.“”

StasysG       2020-04-15 11:26

Ar taip lengvai A.Smetona buvo išleistas iš Lietuvos? Nedaug truko, kad A, Smetona būtų atiduotas Sovietams. Skaitome pvz. V.Valiušaitį:—- “K. Škirpa bando tam priešintis: „Mano aiškinimasis, kad aš stačiai neišsivaizdinu, ar techniškai tai bus galima išpildyti, Dr. Mačiulio reikalavimo nesušvelnino: reikalavimas buvo kategoriškas… Į mano atsikalbinėjimus, kad vargu ar galėsiu su p. Smetona kaip nors susisiekti, Dr. Mačiulis replikavo, jog aš turįs neleisti, kad p. Smetona pasitrauktų kuo toliau, bet kad grįžtų Lietuvą. Kai aš pastebėjau, jog, kalbėdamas su Ausamto dežuruojančiuoju valdininku, aš jau esu prašęs, kad nebūtų daroma p. Smetonai kliūčių vykti toliau, Dr. Mačiulis pakeltu tonu padarė man pastabą, kad mano kaip Pasiuntinio pareiga esanti ne pagelbėti bėgliui pabėgti, bet jį sulaikyti ir grąžinti. Čia pat su kažkuo pasitaręs, Dr. Mačiulis dar pridėjo: Ministro pirmininko p. Merkio pavedamas, jis nurodė man tuojau Vyriausybės vardu padaryti pakartotiną demaršą vok. Užs. Rkl. Ministerijoje, prašant, kad Smetona būtų grąžintas atgal į Lietuvą.“

Paulius       2020-04-15 11:13

kalbate apie tą Kasperavičių kuriam lentos istorijoje užkliuvo tik tai, kad ji buvo nuimta naktį „kaip stalino paminklas“, apie eidintą taip stropiai savo laiku demaskavusius sutanotus „pažangios visuomenės“ priešus? na taip ir toliau, pirmyn, į šviesų rytojų su visais pavėjiniais šviesuliais.  dėl Škirpos, tai gal manote kad aš turiu atpasakoti visą bemaž 500 psl knygą zombiukų palavinimui? patiems aiškiai per sunku perskaityti. o kad nelabai skiriatės nuo koncervų, sovietinukų ar liberastinių zombiukų tai akivaizdu. Nes priešingu atveju kvestionuotumėt konkrečius Škirpos teiginius ir pateiktus dokumentus, o ne spygautumėt koks aš vatnikas. Tik jums, aiškiai, tai taip pat per daug sudėtinga. Manau, kad apskritai ir to merkelio atsiminimų neskaitėte. Ir kad jums kas buvo tas smetona visai nerūpi, tiesiog įsijungė „kovos imitacijos“ dominantė. Būdinga tokiems visiems smetonos bizausko urbšio tipo „patriotams“ kurių padermės ir dabar matyti su kaupu esant. Nemanau, kad dar turėčiau ką pridurti ir tiesą sakant man visai neįdomūs nei jūs, nei jūsų „nuomonės“, vieno lygio su šimašiais anūkais armonaitėm subotinais paleckiais ar linkevičiais. Šiuo atveju ženklų skirtumas visiškai neesminis dalykas, nes moduliai panašūs. nykstančiai menki..

Apsišaukėli „amerikonu“ Dzeikai,        2020-04-15 10:44

neturi net tiek savigarbos, kad nebūdamas lietuvis,
čia lietum nuolatinę neapykantą ir kartotum sovietines klišes
kitos tautos - lietuvių - ir jų valstybės atžvilgiu.
Kitiems priekaištauji dėl bendrojo gėrio, o pats kaip elgiesi? Apgailėtina.

Na, ir vėl, Pauliau, kam tęsiat demagogiją 20:28?       2020-04-15 10:26

Negi Aleksandras Merkelis rašydamas „Antaną Smetoną“ JAV
vis dar buvo „sekretorius“
(„Geras šuo maitinančios rankos nekanda…“; o gal Jūs čia apie save, Pauliau?),
o Smetona veikiantis Prezidentas? - Juk nei viena, nei kita.
Galiausiai, kodėl neklojate čia tų mūsų reikalui esminių ir nepaprastai Lietuvai nusipelniusio, bet vieno žmogaus - Kazio Škirpos - „liudijimų“ apie Smetoną, kurie paneigtų Prezidento nuopelnus modernios valstybės sukūrimui, lietuvybės išpuoselėjimui? - Ne, Jūs to nepadarysite, nes užduotis kita - ir vėl žeminti Lietuvos didžiavyrius, skaldyti ir priešinti.
P. S. 2020-04-14 20:28 „Apie eidintus ir kasperavičius apskritai patylėsiu.“ - sunkiai išgyvenu taip viešai besireiškiančių individų puikybę. Pasistenkite būti adekvatus.

ir is kur       2020-04-15 10:16

ta muses lerva atsirado,dzikas…

stasys        2020-04-15 6:45

Na kaip ir nutarta sakyčiau, būti A.Smetonos paminklui Vilniuje!!  Taip kaip dauguma UŽ o ten tie keletas, su Prašaliečiu, ir patys nežino ko nori tad belieka mums paskelbti konkursą paminklo autoriui ? tam reikėtu ir kompetentingos komisijos su ne iš  ‚pavliku morozu‘  tarpo , o toliau pradėti galvoti kaip išspręsti Prezidento palaikų pergabenimo į Lietuva klausimą . A tep ,  mes dar neturime ir kaip ji pas save įprasminti ? Vasario 16 Lietuvos istorijos puslapiai vis dar primarginti V.Kapsuko , P.Cvirkos S.Nėries pastabomis apie tai kaip tuo laiku sunkiai gyveno darbo liaudis, dar yra Stalino ir mūsų tikru Lietuvos istoriku holokausto neperlaužtas ‘raudonas štempelis ‘ , labai lėtai judą partizanu ir pogrindžio kovotoju reabilitavimo procedūros ..Susiduriame su nepaaiškinamais reiškiniais visuomenėje kaip VALDININKU tiesos ir atvirumo ‘supernovos- žybsniai ‘..ar tos skraidančios sovietinės ‚kuvaldos‘ ? su joms plojančiais garliavos ‘drąsuoliais‘ ?  Galima išvardinti dar ne viena tokį panašų pavyzdį to kaip “aš to nenoriu“ ar “mums to nereikia“ir sąžininga būtu jog mes to neliestume ? . Aš jau linkęs galvoti kad ana Vasario 16 Lietuvą ir jos atmintį  mes turėsime dar karta atkovoti , tik ši karta iš kito priešo .. iš kito tingulio, kuri pastumti tiek pat sudėtinga kaip ta sovietinį tanką 91-ais prie Seimo .. Turiu vieną siūlymą kuris leistu viską pagreitinti .. leiskime tuos klausimus spręsti ne Vilniuje ? kai valstiečiai kovoja covit 19 o vėliau po jos seksančia ekonomine krize atsiranda ta reali proga Prezidentui pasiekti ta savo tikslą .

Dzeikas       2020-04-15 6:44

Al.ui
Simbolis ko? Ponijos mokancios parodyti savo tustybe baliukuose potencialu priesa? Simbolio lotynu amerikos nelygybes kur stolonacalniko atlyginimas 10k virsyja darbininko atlyginima? Simbolio paradines kariuomenes kuriai vadovauja verslus, miklus ir diplomatiski generolai? Simbolio nepotizmo tarano virsyjancius bet kokio sveiko proto ribas? Simbolio ispuvimo net neigyjus brandos? Simbolis vadovo darbais nepatvirtinusio savo zodzius?
Va , vienas ismincius su batono trupiniais barzdoj raso:
“A.Smetona 1940 m. birželį, reikšdamas politinį protestą, traukėsi iš Lietuvos, tai buvo iš tiesų prasminga ir niekas negalėjo pasakyti, kaip iš tiesų pasibaigs Antras pasalinis karas.”
Ukininkas su vaikais ir manta veziman skubiai sumesta galejo “reiksti protesta” ir begti i Vokietija - niekas puse zodzio nebut pasakes nes atsako ukininkas TIK UZ SAVO SEIMA. O salies vadovas pirmiausia turejo isreiksti VALSTYBES , o ne asmenini protesta (begdamas protesta reiskia - labai smetoniska!) IR PO TO - galejo nesti kudasiu. Jo pareiga butu atlikta.
s.mui:
Tamsta esi dvasinis bolsheviku ispera.“manau, kad Smetonai paminklo Vilniuje būtinai reikia kaip minimum “vsem krasnym čertiam na zlo” - ju argumentas , kylas is ju vidinio nusistatymo vadovautis kerstu, o ne bendruoju geriu.

s.m.       2020-04-15 2:11

norėjau tėkšt svetimžodį “kaifuoju”, bet vengdamas budrios Tvanksto akies, iškart pasitaisau, - džiūgauju su malonumu, matydamas kaip keletas padorių komentatorių lengvai duoda atkirtį raudonajai gebist-bolševikinei neliustruotai smarvei a la jašoms pavlikams sąsiams. Tik va draugo milaičio nėr, - spėju įrašys gyvatei komitetas pravaikštą. Nekartodamas svetimų argumentų, manau, kad Smetonai paminklo Vilniuje būtinai reikia kaip minimum “vsem krasnym čertiam na zlo”.
Ruskai dar daug kas iš vyresnių skaitytojų supranta, su vertimu (juoba agentams iš gimtosios kalbos)nevargsiu.

Al.       2020-04-14 22:56

Smetona visų pirma yra tos Nepriklausomybės tarpukario simbolis. Kaip ir daugelis politikų, tame tarpe ir tuometinėj Europoj, jis ne be trūkumų. Laviravo, svyravo, sukosi kaip išmanė. Ne blogesnis už aplinkinių šalių vadovus. Šiaip ar taip, jie tuo metu atkūrė šalį - be šito dabartinis Lietuvos atkūrimas vargu ar būtų bent svarstomas. Dabartinėje valdžioje vyrauja Smetonos ir lietuvybės priešų palikuonys. Todėl, viena vertus, tinkamą paminklą pastatyti sunku, kita vertus, nors nesu jų karštas šalininkas - teks. Teks apsispręsti - priimam mes Smetonos Lietuvą, pratęsiam ją ar atmetam.

Paulius       2020-04-14 20:28

na taip, ir ką turėtų rašyti apie savo poną sekretorius. Geras šuo maitinančios rankos nekanda… Aš konkrečiai kalbu apie K. Škirpos „Lietuvos nepriklausomybės sutemos“. Viskas labai konkrečiai, aiškiai ir chronologiškai išdėstyta ir kiek įmanoma dokumentuota. Ir taip pat komentaras (paties Škirpos) apie Merkelio „atsiminimus“ bei apie Smetonos „didvyrišką pabėgimą“ vietoje savęs paliekant LEP Merkį su visai įgaliojimais. Pirminis šaltinis. Nebent sekdami šimašiumi ir kitais leftliberastais Škirpai prikabinsite kolaboranto etiketę. tik skirtingai nuo jų, ne nacių, o sovietų. Apie eidintus ir kasperavičius apskritai patylėsiu.

1940 m. birželį, kai A.Smetona,        2020-04-14 20:17

nesutikdamas su daugumos vyriausybės sprendimu priimti ultimatumą ir reikalaudamas, kad Maskvos ultimatumas arba būtų visai atmestas,
arba atmestas ir dar būtų pasipriešinta karine jėga, protestuodamas pareiškė, kad jis su tuo nesutinka ir pasitraukė į politinę emigraciją.
A.Smetona 1940 m. birželį, reikšdamas politinį protestą, traukėsi iš Lietuvos, tai buvo iš tiesų prasminga ir niekas negalėjo pasakyti, kaip iš tiesų pasibaigs Antras pasalinis karas.
Jeigu mes traktuojame, kad 1940 m. A.Smetona pabėgo, tai kaip mes turėtume vertinti tuos politinius veikėjus, ypač kritikuojančius A.Smetonos žingsnį 1940 m. birželio 15 d., kurie iš Lietuvos jau tikrai pabėgo 1944 m. birželį, rugpjūtį, rugsėjį? Kurie aiškiai bėgo ir bėgo šimtais ir tūkstančiais?
Melą apie Prezidento tariamą pabėgimą pasigavo jo politiniai oponentai,
o tai, kas dar nebuvo į lietuvių galvas įmušta, įmušė 50 metų sovietinės okupacijos per sovietinius vadovėlius, spaudą, sovietinę, komunistinę žiniasklaidą. - LRT RADIJUI istorikas Algimantas Kasparavičius 2019-01-10.

Antanas Smetona Europoje vienas iš pirmųjų       2020-04-14 19:58

numatė Hitlerio pavojų ir pats aktyviai kovojo su antisemitizmu,
„tramdydamas jaunųjų tautininkų ir verslininkų užmojus administraciniais būdais apriboti žydų įtaką versle“.
Dar 1935 metais A.Smetona privačiai Hitlerį pavadino pavojingu pamišėliu.
Jis išvis nepriėmė rasinės teorijos ir labai gerai įžvelgė Hitlerio ir nacionalsocializmo pavojų ne tik Lietuvai, bet visai Europai.
—————————————————————————————————————-
A.Smetonos požiūris į Vilniaus klausimą ir Lietuvos lenkus,
kuriuos jis vadino „sulenkėjusiais lietuviais“:
jeigu tai buvo sulenkėję lietuviai, tai jiems kilniadvasiškai buvo suteikiama teisė į lietuvius atvirsti. Tai buvo požiūris, kad čia yra senieji Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės piliečiai, bet atėjo laikas,
kad jie negali būti ir lenkais, ir lietuviais - reikia apsispręsti.

Gintas       2020-04-14 19:08

Iš kur tiek daug Lietuvos niekintojų? Antanas Smetona Pirmasis Lietuvos prezidentas. Vien už tai jam turi Vilniuje pastatytas paminklas. Na, o demagogams noriu priminti, kad faktus parinkti pateisinti savo teiginiu ir faktus norimam teiginiui parinkti ar juos visus apie žmogų surinkti ir iš jų visumos daryti išvadas yra du skirtingi dalykai. Priekaištaujantiems dėl paskutinio Lietuvos vyriausybės posėdžio. A. Smetona siūlė atmesti Sovietų Sąjungos ultimatumą, bet palaikymo iš vyriausybės narių, išskyrus Musteikį, nesulaukė. Skaudu, kad taip giliai įaugęs sovietinis Antano Smetonos vertinimas.

Pauliau, kam tokia lengvai atpažįstama demagogija?       2020-04-14 18:58

Jei neskaitėte, siūlau perskaityti, pvz., Aleksandro Merkelio monografiją „Antanas Smetona“ ar A.Eidinto „Antanas Smetona ir jo aplinka“.
Bent jau profesionalaus istoriko Algimanto Kasparavičiaus interviu:
https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/a-kasparavicius-minti-kad-a-smetona-pabego-mums-ikale-sovietmetis-56-1085910
https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/1087034/istorikas-kasparavicius-vilniuje-truksta-deramo-smetonos-ivertinimo

Deja, deja, Ironija 15:38,        2020-04-14 18:00

Nors ir supratau Jūsų ironiją, vis dėlto noriu tik priminti,
kad dzeikų - samdomų demagogų, „demokratijos tėvų“ -  paskirtis
yra skaldyti ir priešpastatyti, kad palengvintų visuomenės valdymą.
Štai kodėl dzeikams Ramanauskas-Vanagas yra „Dievo dovana“,
o Antanas Smetona - tautos išdavikas,
štai kodėl tokie žemindami lietuvius, lietuvių kalbą ir Lietuvą
drauge yra „tvirti“ Neringos Venckienės gynėjai ir t. t.
Nuo tokių „draugų“, kaip dzekiai, reikia saugotis kaip nuo koronės viruso.

Paulius vien smetonos vardo minėjimui        2020-04-14 17:41

Paminėjote Kazį Škirpą. Labai gerai - žmogus tų įvykių liudininkas ir dalyvis labai išsamiai aprašė tuos apgailėtinus „charizmatinės asmenybės“ ir jo chebrelės „žygius“ 1938, 1939, 1940 metais. Tiesą sakant būtent jo liudijimai man ir padėjo susidaryti nuomonę apie Smetoną kaip tą, kuris aiškiai užėmė ne savo vietą. Būtų sau ramiai vertęs klasikinius tekstus, gal būtų daug vertingesnių dalykų padaręs. o dabar beliko tik kaip pavyzdys to, kaip reikia elgtis, kad užsitrauktum nenuplaunamą gėdą.

Ironija        2020-04-14 15:38

Kaip bebūtų keista, įvyko „stebuklas“. Buvęs užkietėjęs kosmopolitas - globalistas „Dzeikas“, visuomet atkakliai niekinęs tautinės Lietuvos idėjos sugrįžimą į šiuolaikinę politiką, šio straipsnio puslapyje jis staiga „pavirto“ į didžiausią Lietuvos tautinį patriotą.

>Demagogams: įrodymas „nuo priešingojo“-2       2020-04-14 13:10

Vytautas Rubavičius. Prezidentas Antanas Smetona: politinė ir simbolinė svarba šių dienų Lietuvai: http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/vytautas-rubavicius.-prezidentas-antanas-smetona-politine-ir-simboline-svar
************************************************************************
“Smetonos puoselėta lietuvybė ir jo paties veikla yra ne tik mūsų didysis paveldas, bet ir įpareigojimas išlaikyti tuos principus bei nuostatas kultūrinėje bei politinėje veikloje. Būtinas ir aiškus valstybės įsipareigojimas įtvirtinti Smetonos darbų svarbą lietuvių tautos ir Lietuvos visuomenės sąmonėje. Darbų daug. Visų nesuminėsi. Tačiau akis bado dar vienas nepadarytas. Sugebame parsivežti iš tremties vietų ir tolimų užjūrių mūsų tautiečių kaulus ir juos perlaidoti Lietuvoje, tačiau valstybė Seimo vardu taip ir nepareiškė aiškaus apsisprendimo – prezidentą Antaną Smetoną perlaidoti Lietuvoje. Kol nėra tokio sprendimo, tarsi kalbos ir tarsi derybos su palikuonimis tik pridengia dalies politinio elito nenorą, kad Smetona sugrįžtų Lietuvon ir tuo sugrįžimu stiprintų mūsų valstybingumą ir nacionalinę savimonę. Būtina kuo greičiau Seimo nutarimu nuspręsti perlaidoti, parinkti ir pažymėti perlaidojimo vietą. Tokiu veiksmu valstybė aiškiai parodytų, kad deramai suvokia savo istorinės raidos kelią, gerbia tikruosius mūsų valstybingumo tvirtintojus, o sykiu ir neatšaukiamai viešumoje įtvirtina esminę mūsų pamatinio istorinio pasakojimo figūrą.“

Iš Lenkijos       2020-04-14 13:05

Komentuotojai,ypač IV.13 20:17;22:45 ir IV.14 12:07 dėl būtinybės Vilniuje pastatyti tinkamą A.Smetonai paminklą pateikė argumentų esmę.Tad,ačiū jiems.Lenkijoj J.Pilsudskis-ženkliai ,,diktatorešnis” valstybės valdytojas už A.Smetoną-visuotinai yra gerbiamas,jam pristatyta daugel paminklų,beveik kieviename Lenkijos miestely,mieste ar didžmiesty yra J.Pilsudskio vardo gatvės ar skverai.Laikas Lietuvai išsklaidyti sovietmečio politines miglas ir deramai pagerbti iškilų lietuvių  veikėją ir vadovą A.Smetoną,kitus Lietuvai nusipelnusius žmones bei atsikratyti ,,Stalino saulės” atnešėjų atminties ženklų.Sėkmės!

>Demagogams: įrodymas „nuo priešingojo“        2020-04-14 13:01

Vytautas Rubavičius: http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/vytautas-rubavicius-antanas-smetona-turi-sugrizti-namo
*******************************************************************
„Sovietų okupantų įniršis buvo suprantamas – iš visų Baltijos šalių prezidentų tik jo vieno nepavyko įkalinti ir priversti savo parašu patvirtinti okupacinį „išsivadavimą“. Suprantamas ir lenkų kultūriniame bei politiniame mentalitete įsitvirtinęs neigiamas požiūris į A. Smetoną – jis buvo pats nuosekliausias lietuvybės tvirtinimo ir naujos valstybės kūrimo ideologas ir praktikas. Atgavę nepriklausomybę, taip ir nesugebėjome deramai įvertinti jo veiklos, nes patekome į naujos europinės ideologinės konjunktūros lauką, kuriame netoleruojami istoriniai veikėjai, siejami su nacionalizmu, nacionalinės valstybės ideologija bei autoritarizmu.
[...] Penki paveldėtos smetoninės lietuvybės bruožai:
atsiskyrimą nuo lenkybės ir priešinimąsis jai;
gimtoji kalba ir kultūra kaip lietuvybės pamatas;
lietuvybės demokratiškumas;
lietuviškasis apsauginis, niekam negrasantis nacionalizmas ir patriotizmas; mintis, kad Vilnius yra amžinoji Lietuvos sostinė.
Visi šie bruožai susiję, tad kalbėdami apie vienus visada turime omenyje ir kitus. Taip pat – ir valstybingumo svarbos suvokimą, nes tik valstybė, valstybinė saviorganizacija teikia tautai egzistencinę galimybę savo istorinėje žemėje laisvai gyventi kitų tautų draugėje pagal savo supratimą bei tradicijas ir gimtąja kalba kurti savo kultūrą“.

stasys        2020-04-14 12:52

2020-04-14 12:07 Jums paprasčiausiai sunku pripažinti kad A.Smetona nepiktnaudžiavo valstybės simboliais įprasminant juos paminklais . Patvirtintas Lukiškių a. projekto paminklas kuria istorinės atminties simbolį  kuris įprasmins anos kovojusios Lietuvos didvyrius ir mums visiems primins kodėl Vilniuje taip sunku atsikratyti sovietiniais P.Cvirkos simboliais ir kas už viso to stovi ir priešinasi ..

Demagogams: įrodymas „nuo priešingojo“       2020-04-14 12:50

Stebina dabar čia persimetusių kontorinių įtakos agentų, ir liberastų pagal įsitikinimus, ir viešosios erdvės užgrobėjams naudingų idiotų manipuliacijų lėkštumas. Kaip kitaip suprasti demagoginius siūlymus statyti paminklą NE Antanui Smetonai, O Aleksandrui Stulginskiui ar net Neringai Venckienei?! - Pastarieji du asmenys, kiekvienas savaip, yra tikrai gerbtini, o Stulginskis vertas paminklo ir Vilniuje (Kaune ir kitur jam jau stovi).
Tik kokiu reikia būti primityviu manipuliatoriumi, kad Stulginskį priešpastatytum ypatingai Lietuvos valstybės kūrimui nusipelnusiam Antanui Smetonai? - Laimei, tokie ir yra šiandienos ir prokremliški, ir globalistinę ideologiją siekintys įdiegti antilietuviški, vadinasi, ir antivalstybiniai, propagandistai (šie bobausiai gerai matomi, jų nesunku prisirankioti komentaruose ir po šiuo raginimu dėl paminklo Antanui Smetonai
- tik nežinia kiek kartų juos reiktų nuvirti, kad taptų vartojami).

Dzeikas       2020-04-14 12:39

Vienui PS:
Sulyginai Smetona su Ramanausku-Vanagu.
Tu skiri kiausiniene nuo Dievo dovanos?

Dzeikas       2020-04-14 12:36

Vienui:
Kiek verta valstybe kurios vyriausybe lemtinga valanda eme pirstu vienas i kita rodyti “as tai padarysiu, jeigu jis ta padarys”. Kiek verta kariuomene kurios generolus kaip parselius suvare i vagona ir isveze i mesos kombinata(parseliai supratingesni, i skerdykla juos labai labai sunku isvaryt - neina) o likusius “performavo” i sovietini darini?
Kiek verta valstybe kur kariunai nuo prigimties tegalejo atskleisti talentus tarnaudami svetimsaliams?
Ir kokio pagerbimo vertas vadovas atvedes valstybe i tokia busena?

Vien Smetonos vardo minėjimas       2020-04-14 12:07

komunistuojantiems ir liberalmarksistams kelia įsiūtį,
kaip kėlė ir kelia generolas Adolfas Ramanauskas-Vanagas ar Kazys Škirpa.
Kaip papūgos kartoja ir kartoja sovietines klišes kaip „buržuazinis nacionalistas ir diktatorius“ „bėgo per upelį“.
Tai, kad tik Antano Smetonos politinio įžvalgumo dėka Lietuva virto tvirta modernia Europos valstybe, kad joje, atrodytų iš nieko, suklestėjo kultūra, švietimas, ūkis, kad ji parengė puikius karius ir kariuomenę,
kad smetoninės Lietuvos patriotiški piliečiai vieninteliai Europoje taip galingai ir ilgai priešinosi raudonajam marui, gerai suprantama, dabartiniams vaivorykštinio maro platintojams sukelia ideologinę alergiją.
Laimei, „visuomeninė elertė“, kaip globalistinės ideologijos viešosios erdvės užgrobėja, su parankiniais samdiniais jackevičiais, švedais, maldeikienėmis, net ričardais-savickais-rokiškiais-rabinovičiais-žiurkėnais („blogeris“ taip pats save įvardija) ar su kitais į juos panašiais parsidavėliais jau neturi ankstesnės įtakos sveika nuovoka besivadovaujančiai tautos daugumai. Tai patvirtina balsavimo rezultatai net prošimašiškame madeinvilnius.lt ir nepalankus klausimo kontekstas.
Vis dėlto kova už paminklą moderniosios Lietuvos Prezidentui dar nelaimėta, kaip pastebėta „Sutvarkykime Lukiškių aikštės bunkerininkus! 2020-04-13 22:45“ - reikia ir toliau balsuoti „Reikia“!

stasys        2020-04-14 11:30

Viena įdomesniu asmenybių Lietuvos istorijoje . Charizmatiškas, ambicingas , garbėtroška kuriam netruko valios ir proto suprasti kuo pavirs Lietuva jei jos nauja demokratija ir toliau liesis pliuralizmo upėmis o jomis plaukios komunistai (kuopininkai)  . Sužavėjo to žmogaus praktiški sprendimai kurie leido beveik sugriautai šaliai vėl suklestėti ne tik žemės ūkio šakomis bet ir pramone per gana trumpa laika . Jis pirmas Europoje teisė vokiečius nacistus , kai kitos didžiosios šalys tik nuolaidžiavo tam blogiui . O jo įkurti trumpalaikio sulaikymo kalėjimai ,politiniams kaliniams , rodo kad žmogus rinkosi sau kažkokį vidurį tarp to kam pats nepritaria ir to ko reikia priemonėmis siekiant atsispirti gresiančioms permainoms .. Mėgstančiam plačiau matyti žmogui nesunku bus palyginti kovo 11 ir vasario 16 ‚Lietuvas‘  ir jų visuomenes bei ju būklę . Pastaroji turėjo kur kas didesniu problemų atkuriant Naujos valstybės funkcijas ir ta pavyko padaryti per kur kas trumpesni laiko tarpą nei mums .Klaidu tiek ten tiek čia neišvengta buvo . . Šiandiena kaipo niekada lengva suprasti kaip tam žmogui buvo sunku atsispirti sovietinės Rusijos įtakai .  Lietuva ta daro šiandiena irgi sėkmingai todėl žinome , dėka to ,kaip atrodys busimas p.cvirtas , ar s.neris bus ir ‚melnikaičiu‘  jei tik rankas nuleisime Garliavoje ir leisime slėptis po vaiko ašaromis kaltininkams .. Atrodo dvi Lietuvos o va likimas jų vienodas . Žiūrint iš to mus skiriančio šimtmečio perspektyvų , pokyčiu nėra ,  pas mus netgi politinės kovos priemonės liko vienodos , anu laiku valstiečiu liaudininku sąjungos anūkai šiandiena kerta valstybės pamatus o jiems pritaria tie patys paleckininkai – kuopininkai ir jiems prijaučiantis   jau trisdešimt metu gelbėjantis Lietuva nuo jos piliečiu . Nepriklausomybė reikalauja ne tik pasišventimo ir aukojimosi visuomenei bet ir supratimo kada tvirta valstybės ranka privalo sudrausminti šėliojančias visokias „pamazgas“.  Tai kad Lietuva nutarė pastatyti A.Smetonai paminklą Vilniuje rodo jog mes iš tikro atsiveriame ano laikotarpio Lietuvai ir ta vasario 16 įgauna kur kas didesne prasme ..nei tik tas pasirašytas nepriklausomybės akto memorandumas. Mes po truputi nustojame laidojame baubus ir prietarus kuriu buvo pridaiginta okupacijos laikotarpiu mūsu visuomenėje . 

Dzeikas       2020-04-14 11:13

o kaipui 10:41
Butent. Banderlogams sunku suprast istatymo pirmenybes ideja kuria personalizuoja Prezidento Stulginskio asmenybe.
O paminkla Smetonai stumia tie, kurie “nori pakartot”. Lietuvos atzvilgiu tai reiskia priduot valstybe(n) atejunams tikslu issidereti is uzkariautojo kazkokiu privelegiju.
Beje, naujasis prezikas visai neblogai siam vaidmeniui parinktas. Irgi turbut , jei kas, neduok die, nesikis. “Tai ne mano reikalas.Tam yra gynybos ministras ir kariuomenes vadas” - tokia fraze is jo butu visai logiska Smetonos isdavystes pagerbimo fone.
Kaip sakoma, kodel ne? Raskite logini priestaravima.

Dzeikas       2020-04-14 11:03

Ne taip klausima pastatei. Atsakysiu taip:
Lietuvai nei silta, nei salta del to, kad isdavikas, - o isdavikas tampa ne tik tas kuris isdave veiksmu, bet tas kuris isdave NEVEIKA taip pat, - buvo apgautas.
Vadovo pareiga birzelio 14 ultimatumo sviesoje buvo pasakyti “ne”.
Kaip tas “ne” bus isreikstas nebuvo tiek svarbu - ginkluotu atkirciu ar agresijos ivardijimu.
Smetona net labiau niekingas uz Vitkauska - tas atvirai isdave ir neapsimetinejo nekaltai pradejusia mergele.
Smetona , - “smart ass” pasakytu amerikieciai, - nepasake nei “taip”, nei “ne”.O pasiplove palikes LEPu(o reiskia atsakomybe(n)) kazka kita.Pastaba “ministrai nepakluso”- nera pasiteisinimas. Tu vadovas ir TU , o ne kazkokie ministrai atsako uz valstybes veiksmus. Sioje situacijoje prezidentas paprasciausiai galejo, force majeur situacija dave tam teise, isakyt sargybai vietoj susaudyti nepaklustancius ministrus.
Gi bet koks teisnis neaiskumas naudingas STIPRIAJAM. Musu atveju Sovietu Sajungai.
Kas gali buti niekingiau uz vadova nusimetusi atsakomybes nasta lemtinga valanda?
Tai KAM jus norite statyti paminkla???

O kaip       2020-04-14 10:41

vertinti A. Stulginskį, kuris pateko į lagerį? Kodėl norima puoselėti atmintį bailio Smetonos, o ne narsių vyrų ir moterų, iš tikrųjų kovojousių ir žuvusių už Lietuvą?

Pirmas klausimas       2020-04-14 10:37

kas stumia paminklą Smetonai ir kodėl? Iš to kyla antras klausimas - kokia prezidento, kuris būdamas visiškas bailys pabėgo iš šalies su visu iždu, garbė palyginus su didvyriais, kone dešimt metų kovojusiais ir žuvusiais už Lietuvos laisvę?

StasysG       2020-04-14 10:31

Statyti reikia. Vietoj P Cvirkos. Vietos geresnės nerasit. Ir teisingumo būtų daugiau.

Retorinis klausimas Dzeikui       2020-04-14 9:29

Ar pačiam labai pikta, kad „fašistas“ A. Smetona, nepateko į NKVD nagus ir nebuvo nužudytas? (čia klaustukas tik tarp kitko)

Prašalietis       2020-04-14 9:28

A. Smetona Lietuvos istorijoje yra neeilinė istorinė asmenybė. Istorinės asmenybės yra vertinamos pagal jų paliktus pėdsakus atitinkamų Tautų istorijoje. Juokinga yra diskutuoti apie A. Smetonos nuopelnus “vertus paminklo”, kai matai tokias “paminklų nusipelniusias” kvailystes, kuriose Ramanauskas -Vanagas iškilmingai po keliasdešimt metų padaromas “buvusiu pokario Lietuvos valstybės vadovu” ar Noreika- Vėtra pasidaro “tautiniu didvyriu” nusipelnęs atminimo lentų ir paminklų po Centre dirbančio archeologo “nustatytų istorinių faktų, iš surastų istorinių šaltinių vadinamų - prie bažnyčios moterėlės kalbėjo, o kunigėlis pritarė”...

Nuomonė       2020-04-14 9:00

Anksčiau maniau, kad Smetona sustabdė komunistinio maro plitimą ir pakėlė Lietuvos ūkį (pasiekimai buvo daug didesni, nei dabar per 30 metų). Bet dabar suprantu, kad komunistus sutvarkė Plechavičius, o dėl Smetonos indėlio į ekonomiką neturiu nuomonės. Tačiau aišku viena, tai buvo įpatingas prisitaikėlis, karjeristas ir baisus garbėtroška. Normalus žmogus neišdrįstų dėti savo atvaizdo ant planuojamos išleisti monetos. Tai ne diktatoriškas būdas suvaldyti kraštą, bet išsigimusi natūra. Ko gero bet kokia diktatūra būtų buvusi gera tais laikais, bet vien už tai garbinti Smetoną neverta. Būčiau mažiausiai neutralus jo atžvilgiu.

tiek       2020-04-14 8:36

Smetona - labai jau prieštaringai šiandien lietuvių vertinamas .Tai žino KIEKVIENAS. Išavada: na ne laikas tai problemėlei siaučiant koronavirusui. O štai šių dienų disidentei ,prieš kurią taikomos drakoniškos susidorojimo priemonės - Neringai Venckienei - paminklo sostinėje būtinybė tikrai pribrendo.Jos asmenyje simbolizuojamos tikrai daugelio ir daugelio lietuvių  širdyse susikaupusių  valdžių išsidirbinėjimo neteisybių istorijos. Manau- tai bent jau pati populiariausia šiandien asmenybė tarp politikų - jai tikrai lygių nėra .Akivaizdu ,kad prisibijant konkurencijos VISŲ PAKRAIPŲ POLITIKAI seime “pridėjo rankutę” ,kad nuimti jos ,kaip deputatės teisinę neliečiamybę. Tai taip pat akivaizdus liapsusas šiandieninės Lietuvos politiniame gyvenime . Apie to liapsuso pasekmes gerb.Neringos Venckienės šeimai nėra ko nė kalbėt :(.

Paulius       2020-04-14 8:02

kokie tie „nuopelnai“ konkrečiai? Aš žinau tik pasiskelbimą diktatoriumi ir besąlygišką 3 ultimatumų priėmimą per du metus, Vilniaus atsisakymą ir galiausiai nepriklausomybės praradimą be šūvio. Jei paminklas už neįgalumą ir bekiaušiškumą (su tokiu įrašu ant postamento), tai taip. kad visi prisimintų.

Dzeikas       2020-04-14 7:52

Smetonos myletojams.
Gal priesais gelezinkelio stoti. Postamento naujo nereikes net. “Krasnucha” - irgi nebloga vieta. Vietiniai tures kur nusispjaut.
O siaip nera didesnes gedos tautai statanciai paminkla vadovui, kuris kritine saliai akimirka galvojo apie asmeniniu reikaliuku tvarkyma.

Paminklas       2020-04-14 7:36

A.Smetonai Vilniuje butinas.Tai vienas iskiliausiu Lietuvos zmoniu.Cia itikineti ar diskutuoti niera ka.

Sutvarkykime Lukiškių aikštės bunkerininkus!       2020-04-13 22:45

Tokio masto, išsilavinimo ir politinių talentų Prezidento Lietuva neturėjo ir nežinia, ar kada turės. Istorine reikšme Antanui Smetonai taip pat nieks negali lygintis iš tolo.
Tai, kad paminklo jam nenori liberastai su demagogu Šimašiumi priešakyje (pakanka tik peržvelgti tendencingai suformuluotus apklausos klausimus; nors ir tai tauta beveik absoliučia dauguma balsų pasisako už Antano Smetonos įamžinimą Vilniuje), tik patvirtina, kad toks mūsų Prezidento pagerbimo būdas save gerbiančiai tautai akivaizdžiai būtinas. Tai turėjo būti padaryta jau anksčiau.
Dalyvaukime apklausoje ir pasirinkime „Reikia“, antraip Lukiškių aikštės bunkerininkai gali susiorganizuoti ir vėl iškrėsti kiaulystę.

habilitās       2020-04-13 22:21

Klausimas: „Ar reikia…“ yra nekorektiškas, nes atsakant į tokį klausimą, būtina pateikti argumentus, nes to nepadarius, gausis tik „noriu-nenoriu“.
O kalbant apie argumentus tiek „už“, tiek „prieš“, situacija tampa truputi sudėtingesnė, nes iš karto tenka atsakyti į klausimą, o kokio tikslo siekiame?  Va čia situacija tampa nevienareikšmiška arba, paprasčiau tariant, skyla į dvi stovyklas. Ir blogiausia, kad viskas susives į emocijas. Tik į emocijas.

nereikia       2020-04-13 20:23

vien tik tai, kaip jis elgėsi su ateitininkais, kurių nuopelnai Lietuvai yra labai dideli, rodo, kad toks paminklas būtų klaida. Kiek žymių žmonių per jį atsidūrė net kalėjime. Geriau prezidentui Aleksandrui Stulginskiui, kuris buvo ir Gulago kalinys!

Tvankstas       2020-04-13 20:17

Vilnius be A. Smetonos paminklo ?
Tai džiaugsmas kbgistams, komunistams, liberalams ir AK gerbėjams.
Lietuviui nesuprantama - kodėl vis dar nėra paminklo A. Smetonai Vilniuje ?


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Tenesio valstija galės drausti abortus dėl eugeninių, seksisinių ar rasistinių pagrindų

Tomas Matulevičius. Kam tos profesinės kompetencijos, jei gali pasitarnauti ideologiniam reikalui

Algimantas Rusteika. Numylėtoji Lietuva

Vidmantas Valiušaitis. Su Lietuvos kariuomenės diena!

Vidmantas Valiušaitis. Birželio sukilimas ir Vilniaus LAF štabo sunaikinimas

Nida Vasiliauskaitė. „Kodėl radikalios idėjos nėra geros idėjos“ (jauniesiems konservatoriams paprašius pasisakyti)

Algimantas Rusteika. Apie blokus

Nuo bačkos. Andrius Kubilius. Už Eveliną!

Tomas Baranauskas apie A. Kubilių: štai kas mus valdė prieš 8 metus

Robertas Grigas. Kaip de Golis Maskvoje į Šv. Mišias važiavo

Papunkčiui su Vytautu Sinica: Prezidento dilemos ministrų kabinete

Rasa Čepaitienė. DiskrimiNacija

Irena Vasinauskaitė. Sirgti draudžiama dirbti

„Neredaguota“ pokalbis su Ramūnu Karbauskiu: kova su propaganda

Ramūnas Aušrotas. Apie teisės viršenybės ir prenatalinės gyvybės apsaugos principų suderinamumą

Andrius Švarplys. Andriau Navickai, ar tikrai?

Nuo bačkos. Andrius Navickas. Lietuvos seksistai, vienykitės!

Stasys Jakeliūnas. „Ateities“, arba „Politinės amnezijos“ koalicijai –  pimyn, perveskit iš „Sodros“ pensijų fondams 400 mln. eurų

Verta pamatyti. Donaldo Trumpo teisinės komandos spaudos konferencija

Žmogaus teisių komiteto pirmininko T. V. Raskevičiaus programa: 5 prioritetai

Geroji Naujiena: Jėzus Kristus, Visatos valdovas, Tiesos Karalius

Algimantas Rusteika. Vartotojo instrukcija

Ramūnas Trimakas. Trojos asilas

Kun. Robertas Skrinskas. Kristus Karalius: šventė lapkričio 22-ąją. Skirta abortų legalizavimo Lietuvoje 65-sioms metinėms

Dalius Stancikas. Melo muziejus (ištrauka iš knygos „Kūju per Lietuvos istoriją“)

Andrius Švarplys. Daugumos argumentas ir jo panaudojimo kontekstai

Rasa Čepaitienė. Iš Murmūnų į Abejoniškes

Vidas Rachlevičius. Nacionalinė tragikomedija „Kaip lietuviai JAV prezidentą rinko“

Algimantas Rusteika. Pagalba Lietuvai. Trojos arklio mechanizmas

Pranašautas skyrybų padidėjimas per COVID neįvyko

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.