🎬Apie trukdymą rinkti parašus referendumui inicijuoti informuota Vyriausioji Rinkimų komisija

Laisvūnas Šopauskas   2013 m. spalio 23 d. 15:20

13     

    

Apie trukdymą rinkti parašus referendumui inicijuoti informuota Vyriausioji Rinkimų komisija

Kaip jau rašėme, spalio 17-ą dieną iš Vilniaus universiteto bibliotekos kiemelio buvo išvaryti referendumo parašų rinkėjai. Incidentas buvo nufilmuotas vaizdo kamera. Šiandien Vyriausiajai Rinkimų komisijai buvo įteiktas pareiškimas, kuriame informuojama apie Referendumo įstatymo pažeidimą ir prašoma užtikrinti, kad Vilniaus universitetas ir jo samdoma saugos tarnyba daugiau nepažeidinėtų piliečių teisių ir laisvių.

Įstatymų bus prisilaikoma tik tada, jei mes to reikalausime.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+


Vilniaus universitetas ir referendumo iniciatyva: „Aš nenoriu klausyti jūsų įstatymų!" 2013-10-17

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

grumstas       2013-10-30 8:54

Šviesios atminties buvusio prorektoriaus brudo Sudavičiaus dvasia šlaistosi po VU ir gniaužia bet kokį Laisvės troškimą. Sovietmečiu vistik , nepaisant tokių Sudavičių buvo asmenybių dėstytojų korpuse,kuriais didžiavomės ir kuriuos gerbėme, jie kompensuodavo tokių režimo cholujų pastangas paversti VU bolševikinių kadrų kalve.  Tik Teisės fakultetas lojalus buvo sovietinei santvarkai,kituose gi buvo galima laisviau kvėptelti. Nors visuose fakultetuose buvo KGB ausų ir akių.

to iš toli       2013-10-25 9:00

manau, obskurantizmas VU įsigalėjo, įsiveisus ten socdeminei bacilai. Aš studijavau rektoriaujant a.a. J.Kubiliui, ir net sovietmečiu atmosfera universitete buvo ne tokia priplėkusi, o dauguma pedagogų IF fakulteto dėstytojų - ypač J.Lebedys, B.Genzelis, E.Safronova, S.Valiulis, buvo intelektualios ir nekonformistiškos asmenybės. Manau, problema yra ta, kad VU rektoriais tampa politikuojantys karjerista, žmonės, mažai žinomi visuomenei. Jie nėra nei ryškūs profesionalai, nei   moraliniai autoritetai.

vilte       2013-10-24 11:52

Grybauskaitei inicijuoti apkalta , nes ji daugybe kartu pazeide Lietuvos Konstitucija , pardave Lietuva Briuseliui , baigia isparceliuoti ir Lietuvos suveriniteta !

Baudziamojo kodekso       2013-10-24 4:35

<istraukele>
172 straipsnis. Trukdymas pasinaudoti rinkimų ar referendumo teise
1. Tas, kas naudodamas psichinę prievartą arba papirkdamas, arba apgaulės būdu trukdė asmeniui realizuoti savo teisę rinkti, būti išrinktam arba dalyvauti referendume arba organizavo trukdymą asmeniui realizuoti savo teisę rinkti, būti išrinktam arba dalyvauti referendume,
baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.
2. Tas, kas padarė šio straipsnio 1 dalyje numatytą veiką, jeigu dėl to rinkimai ar referendumas buvo pripažinti negaliojančiais,
baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.
3. Už šiame straipsnyje numatytas veikas atsako ir juridinis asmuo.

Iš toli       2013-10-24 1:56

Kas nutiko gimtajam VU. Kai studijavau, tokio agresyvaus obskurantizmo nepastebėjau.

kam tarnauja universiteto adminisrtacija?       2013-10-23 22:49

didziausia geda, kad tokie dalykai vyksta prie musu mokslo sventoves- Vilniaus universiteto ir kad universiteto vadovybe kesinasi tramdyti ir gniuzdyti pilietine iniciatyva.

...       2013-10-23 21:52

LT niekada nebuvo ir netaps tikra valstybė, gerbianti savo piliečius, nes KGB-istai ir toliau valdo kaip ir valdę... čiupt už vadžių vėl nuo pradžių

Zeme musu       2013-10-23 21:24

Kol nors vienas tikras lietuvis bus gyvas,zemes neleis parduoti!Uzsienyje ant privacios zemes stovi lenteles su uzrasu “privati valda” ir jei netycia ieisi i sia teritorija i tave seimininkas turi teise sauti.Va,kas musu laukia! Lansberginiai ,LT istorijoje liksite judais,Salin rankas nuo Lietuvos ir lietuviu!O kas bus ,jeigu"Chevronas"nusipirks?

pasirodo       2013-10-23 21:20

ir pats vyr. sargas sako ne “bibliotKA” o “bibliOOOOOOOOOOOOOteka”. Is kur garbingiausias Lietuvos universitetas traukia darbuotojus? Pagal per peti permesta purtmaniuka - tai is Gariunu. Apgailetina.

bibliotekai       2013-10-23 21:01

daro geda apsaugininkas, kuris sako “kas jus igaLIAvo”. Geda.

Anikė       2013-10-23 19:00

Nejau Vyriausioji rinkimų komisija nemato,kad atvirai valdžia trukdo rinkti parašus dėl referendumo?Eteris tik “prieš”
agituoja.

Edmundas       2013-10-23 18:28

Na bet Tu, Laisvūnai ir užsipuolei vargšą bibliotekos administratorių Vytautą. Man net gaila jo pasidarė. Šiap jis geras, pareigingas ir inteligentiškas vyrukas; negi nepastebėjote, kad jis labai kultūringai su jumis derėjosi. Beje kaip įdomiai gaunasi: iš Vytauto kalbos ištrauktos atskiros frazės skamba žymiai baisiau, negu visas pokalbis. Problema kita - Vilniaus Universitetas, tarybiniais laikais buvęs vienas iš pasipriešinimo Sistemai - Matricai židinių tapo pilietinės visuomenės stabdžiu. Ir čia ne vieno Vytauto, bet matyt viso Universiteto problema.
P.S. Gal internete nereikėjo viešinti savo asmens kodo.

Irena       2013-10-23 17:03

Neseniai ziurejau reportaza per LRT.Zurnalistas J.Jankevicius “pasistate” pries TV kamera p.Sliuza ir P.Austreviciu ir sie “dave” interviu.P.Sliuzas pasake, kad del parasu rinkimo nei viena TV nesuteikia iniciatyvinei grupei eterio, nei vienas laikrastis nespausdina ju parasytu straipsniu.Zodziu, visiska blokada.O Austrevicius pasake, kad net ir tiketis zmones nieko negali del zemiu pardavimo,netgi jeigu ir ivyktu referendumas, kad zemes uzsienieciams parduoti negalima.  Nes jau viskas su Briuseliu sutarta ir kitaip nebus.Tai kas mes tokie esame, lietuviai brangus?Kazkas uz mus nusprende, kazkas mus praskolino ar ikeite ir jokio kito sanso nepaliko.Dusioj pasidare nezmoniskai blogai.O po sio “interviu” ziniu vedejas dar ir pasisaipe, kad va ir suteikem parasu rinkejams eteri.Cinizmo virsune.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.